Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

14 napja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.
Gyurma Pappa
Eleg balon kell lenni, hogy a tomeges migracio okozta tarsadalmi feszultseggel kapcsolatban felszolalokat nacinak mondja valaki. Az overton ablak kb 2010-2020 kozott csuszott ennyire felre, 2010 kornyeken tudod melyik giga naci jart es hapogott ugy, mint egy kacsa? Obama.
Nincs ezzel baj amugy, a 2020-22-es csucsrol lassan visszatolodik az ablak aztan lehet torolni a she/her-t meg a tobbi performativ hulyeseget a CV-bol es ugy emlekezni, hogy hat ok nem is, sot, ok se ertettek vele egyet.

Mondjuk ilyen IRA cinizmussal reagalni egy ujabb menekult/bevandorlo altal elkovetett lefejezesi kiserletre azert mar nem tul szep optika, de a bezzegizmus is sistereg benne rendesen.
___

Tovabbra is szandekosan keverve van itt a forumon is a szukseges gazdasagi hianymunkaero feltoltese vizumokkal megszurve es a korlatlan, ellenorizetlen, feltetelhez nem kotott, allamilag es allami penzzel kitomott NGO-k altal facilitalt tomeges bevandorlas kozott. Mig elobbi szukseges es valoban asszimilalodo bevandorlokat takar (evszazadokkal ezelott is voltak szaracénok/morok stb. a nyugati vilagban), utobbi a gazdag szocialis juttatasok es a hirtelen megnott globalis mobilizacio altal incentivizalt munkakerulo alsoosztaly a vilag legveszelyesebb zonaibol, az europai stabdardek szerint gyakorlatilag a retardaltsag kuszoben tancolo IQ-val olyan tarsadalmakbol, amelyek nem munkan alapszanak, es ahol a noket, melegeket stb. szabadon, targykent kezelheted. Mint pl a lenti videon szereplo szudani "menekult".
14 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
De a 10-ből az 1 mennyire hasonló arány a fogadó ország lakosságához viszonyítva? Hiszen ott is van “nem normális”.
Illetve a helyi “nem normális” viselkedése alatt ugyanaz a szélsőséges megnyilvánulás van értve, mint a bevándorlónál? Mert nyilván úgy igazságos az összehasonlítás.
szaba
A "nem normális" a maga értékrendje és szokásai szerint élő, de a többség számára esetleg együttélési problémákat jelentő bevándorló.
És nem azért okozza ezt, mert mondjuk bűnöző, hanem mert más és az integráció Nyugaton és Skandináviában itt valóban kihívásokkal küzd.
Hazai oélda: a hangoskodó cigány saját és környezeti tapasztalat szerint többségi környezetben általában idomul, aki pedig nem és napi szinten kint van a rendőrség, ott egyéb bajok is vannak (bűnöző).

Szerkesztette: Dzsokijuing

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
14 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
De a 10-ből az 1 mennyire hasonló arány a fogadó ország lakosságához viszonyítva? Hiszen ott is van “nem normális”.
Illetve a helyi “nem normális” viselkedése alatt ugyanaz a szélsőséges megnyilvánulás van értve, mint a bevándorlónál? Mert nyilván úgy igazságos az összehasonlítás.
14 napja
dawyd728 4 268
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés.

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.
Gyurma Pappa
Ebben maximálisan igazad van.
Nem ilyen kifinomult, összetett, igényes megfogalmazással, de anno 11 éve én is valami ilyennel érveltem a nálam befogadóbb alapállású környezetemnek, h a meglévő problémákra, további problémát veszünk a nyakunkba. Akarjuk ezt? Meg tudunk vele mi magyarok birkózni, amikor a saját házunk táján nem tudunk előrelépni. Amikor a teljes szociális rendszerünk romokban? 2008 hatása még a fejünk felett.. Született magyar emberekkel teli no-go zónák az országban. A cukisodás előtti vonulós gárdista Jobbik a támogatása csúcsán. Ugye akkor én Magyarország szempontjából néztem és nem gondoltam, h végül nem lakosságarányosan lesznek EU-n belül később elosztva a menekültek.. Nyugaton azt hittem ennél többre lesznek képesek, mint az elmúlt 11 évben elértek. Én pl mai fejemmel, magunkból még ennyit sem nézek ki. Csak az őcsényi panziós esetére gondolok, és az a sav, amit azért kapott és a vadidegenektől az a csendes bólogatás, amit tapasztaltam..

Nem tudom mi kellene ahhoz, h egyáltalán a te általad is említett lényegről képes legyen beszélni a társadalom. Én 2015 augusztus vége felé, nem itt, de 1 napon belül kaptam meg, a mocskos náci és a hazaáruló, migráns simogató címkét. Egyik sem volt az a korábbról általam nem ismert, vadidegen, szélsőséges, aki esetén számíthattam volna rá, hogy nem fogok tudni velük erről normális hangnemben beszélni..
Szerencsére ez a fórum még a jobbak közé való, de csebi pl. még így is inkább magában tartja a véleményét.
14 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.
rob3r7o
Ez nem annyira modern probléma.
Ugyanez volt az USA-ban a kínai és egyéb bevándorolt munkásokkal az 1800-as években vagy akár itthon is.

Itt is van kínai negyed, csak ezt annyira senki nem hangoztatja meg háborog rajta, hanem különlegességként kezeli.

Viszont a mostani migránsok, na azok létrehozzák a párhuzamos társadalmakat.
Btw, törökök integrációja Németországban is milyen jól sikerült, pedig azok se most kerültek oda.

Egyszerűen az állam képtelen volt integrálni őket meg valszeg nem is nagyon akarta és nem látni, hogy az átlag polgár foglalkozott volna ezzel, mert akkor az meglátszott volna a pártok népszerűségén.
14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések).
rob3r7o
Mert általában ami úgy jár mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, és sárga, az általában kacsa.

Túlzásokba esik a média? Igen. De nem azért, mert ennyire kényes, hanem mert a valódi problémáról senki nem akar beszélni.

Ezek az emberek nem azért jöttek ide, hogy feldúlják a mi nyugati életünket. Hanem azért jöttek ide, mert megélhetésük, a jobb élet reményével kecsegtet a nyugat. Mert ahhoz képest, ami a globális délen vár rájuk, egy nyugati McDonaldsban mosogatni is előrelépés.

Viszont a nyugati gazdaság a 2008-as válság után, miután a középosztály vagyonának a 60%-a semmivé lett, nem tud már olyan megélhetést biztosítani minden idejövőnek, amit ígért ez az élet. Ebből kifolyólag ezek az emberek marginalizálódnak - ahogy történt az a protestánsok által uralt Észak-Írországban a keresztény írekkel is. A marginalizálódott tömegek pedig erőszakossá válnak.

Nevezzük nevén a dolgokat, tök igazad van: a kapitalizmus képtelen a mai, neoliberális formájában megoldani a tömegek életét. Amíg a középosztály süllyedése nem fordul meg, addig az alsó társadalmi osztályok (ahová a bevándorlók gyakorlatilag automatikusan kerülnek) egy olyan versenyben áll a pályán, ahol mindenki erősebb, okosabb és a jobban felkészült, sőt faszább felszerelése is van. Ezért lekorlátozódik az élete, és marad az erőszak.

Szóval tök igazad van, nevezzük nevén a dolgokat. Tegye az állam a dolgát, szabályozza le a nagyvállalatokat, állítsa meg a jövedelmi olló nyílását és tegye rendbe a közszolgáltatásokat. Nevezzük nevén a dolgokat.

14 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
amugy ha lehetne itt ertelmesen beszelni errol a temarol akkor nagyon szivesen leirnam, hogy Robertonak miben van igaza, de azert osszesegeben miert nincsen.
csebi
Írd meg. Én szívesen elolvasnám.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
14 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 946 — Lucas Scott
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
amugy ha lehetne itt ertelmesen beszelni errol a temarol akkor nagyon szivesen leirnam, hogy Robertonak miben van igaza, de azert osszesegeben miert nincsen.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
14 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.
rob3r7o
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
14 napja
rob3r7o Denver Broncos 4 992
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56
Gyurma Pappa
Szerintem ezt senki nem mondta. De jó lenne már szembenézni vele, hogy a jelenlegi nyugat-európai integrációs politika egy hatalmas kudarc.

En is testközelből látom nap, mint nap, hogy az úgy nem működik, hogy tömegével engedünk be emberek mindenfele hosszútávú terv nélkül vagy elképzelés nélkül, majd lesz vmi alapon. Nem csoda, hogy itt Németországban is ezeknek az embereknek egy jó része 10 év után is segélyeken él. Mert egész egyszerűen szó szerint mindent megkaptak, de kb semmit nem vártak el cserébe. Így persze, h ok meg köszöntek szépen es elkezdtek létrehozni a saját párhuzamos kis tarsadalmaikat. Csak menni kell egy kort Neukolln vagy Kreuzberg egyes részein, nem hogy németül beszélő embert, de nemet nyelvű kiírásokat is alig találsz az üzletekben.

Es a legnagyobb baj, ha valaki néven nevezi a problémát a fosodratu médiában rögtön fasiszta, náci, fajgyűlölő vagy iszlamofob lesz (bar meg kell hagyni, h ebben történtek jelentős előrelépések). Meg kell nézni Merz-el es a CDU-val is mit művelnek néha, ha olyat mernek mondani, ami ezeknek a köröknek a gondolkodásmodjaba nem férnek bele. Néha tényleg agyrém.

Így meg persze, h nem csoda, ha az agresszióra amúgy folyekony emberek ezekből a rétegekből úgy érzik, h bármit megtehetnek, mert nem lesz következménye, mert a rasszista kártyát bármikor elő lehet húzni. Es engem csak azért zavar ez különösen, mert ez a helyzet senkinek nem jó. Nem jó az európaiaknak, nem jó a normális bevándorlóknak, es ezeknek az idiotaknak sem jó, csak ok max nem veszik észre.

„History is a set of lies agreed upon.”

“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
14 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 046 — zászló zászló szív
Mennyivel jobb volt a régi szép időkben, amikor fehérek robbantgatták egymást Belfastban..

 youtu.be/6Ejga4kJUts?is=MdP5gMl5WlqZeC56

15 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan

szaba
Ütögeti azzal a szarral a fejét, oda kell menni, aztán csőrrel tarkón rúgni
15 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 847 — Víí veeer dö cseempjönsz.

szaba
Nagyon beleálltál ebbe a témába valamiért...
15 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
16 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
 www.bbc.com/news/articles/cvgel990n51o

örmények aszonták f putin

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
16 napja
nagir New York Giants Michigan Wolverines 8 675 — Bla, bla, bla
 telex.hu/kulfold/2026/06/08/donald-trump-nbc-interju-kirohanas
Orange Clown befeszült. 😀
Ez minden Riporter álma! Nem tudom mennyire számít ismertnek a Hölgy az Usában, de erre a cirka 50 percre Will McAvoy is csettintene...



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
17 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊
Kampman
Így igaz. Sajnos sok az extrém eset, ami nem "kis apró", ha már ezt a jelzőt szalmabábozod, mert ezt rajtad kívül senki más nem írta.
De ugyanúgy nem lehet belőle általanosítani se a pakikra, se a hatóságokra, ahogy sehol a vilagon ilyen logikával, cigányokra, zsidókra, arabokra, románokra, magyarokra, stb., kivéve ha valaki egy rasszista agyhalott. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
15 éven át erőszakoltak gyerekeket a hatóságok tudtával. Az nem extrém "eset", hanem egy rendszer.
Ennek a töredékébe nálunk belebukott egy köztársasági elnök, később indirekt módon, részben emiatt egy kormány is.
Kampman
Értem.
Te vajh' érted, hogy én mire írtam?
Egy konkrét ügy anomáliáira.

17 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊
Kampman
Így igaz. Sajnos sok az extrém eset, ami nem "kis apró", ha már ezt a jelzőt szalmabábozod, mert ezt rajtad kívül senki más nem írta.
De ugyanúgy nem lehet belőle általanosítani se a pakikra, se a hatóságokra, ahogy sehol a vilagon ilyen logikával, cigányokra, zsidókra, arabokra, románokra, magyarokra, stb., kivéve ha valaki egy rasszista agyhalott. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
15 éven át erőszakoltak gyerekeket a hatóságok tudtával. Az nem extrém "eset", hanem egy rendszer.
Ennek a töredékébe nálunk belebukott egy köztársasági elnök, később indirekt módon, részben emiatt egy kormány is.
Kampman
amerikában meg a hatóságok teljesen elsikálnak egy sokkal nagyobb ilyen ügyet
nem egyedi és nem "faj"tól függ

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
17 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 960 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Ma néztem a hotel lentulai új részét. A vendég előbb teljes természetességgel nyugtázta, hogy a ballib / magát függetlennek nevező hazai médiának soha nem kellett ténylegesen a piacról megélnie, hiszen mindig is külföldről pénzelik, pénzelték őket, bármi mást is állítanak. Aztán nem sokkal később hosszas elmélkedésbe kezdett azzal kapcsolatban, hogy a közeljövőben a jobbos médiának ki kell találnia, hogy hogyan éljen meg a piacról, mert "te pénzelnél egy mongóliai patrióta újságot azért, hogy felvegye a harcot a mongóliai globalista erőkkel?" Naugye. És ha te nem pénzelnél mongóliait, akkor egy mondjuk amerikai miért pénzelne egy magyar patrióta újságot?
És eközben egy töredék másodpercre nem akadt fenn azon, hogy a globalisták akkor miért is csinálják? Mert csinálják, hiszen ő _tudja_ hogy csinálják. Itt is és akkor nyilván Mongóliában is.

A postodat olvasva nagyon hasonlót éreztem mint a lentulai műsort nézve. 😊 Értem, hogy neked így áll össze, de tényleg így áll össze?

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
17 napja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊
Kampman
Így igaz. Sajnos sok az extrém eset, ami nem "kis apró", ha már ezt a jelzőt szalmabábozod, mert ezt rajtad kívül senki más nem írta.
De ugyanúgy nem lehet belőle általanosítani se a pakikra, se a hatóságokra, ahogy sehol a vilagon ilyen logikával, cigányokra, zsidókra, arabokra, románokra, magyarokra, stb., kivéve ha valaki egy rasszista agyhalott. 😊
Őszentsége Sobri Jóska
15 éven át erőszakoltak gyerekeket a hatóságok tudtával. Az nem extrém "eset", hanem egy rendszer.
Ennek a töredékébe nálunk belebukott egy köztársasági elnök, később indirekt módon, részben emiatt egy kormány is.
17 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊
Kampman
Így igaz. Sajnos sok az extrém eset, ami nem "kis apró", ha már ezt a jelzőt szalmabábozod, mert ezt rajtad kívül senki más nem írta.
De ugyanúgy nem lehet belőle általanosítani se a pakikra, se a hatóságokra, ahogy sehol a vilagon ilyen logikával, cigányokra, zsidókra, arabokra, románokra, magyarokra, stb., kivéve ha valaki egy rasszista agyhalott. 😊

17 napja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 493
Szoval ja, ezeken kivul tenyleg "semmit nem mond el altalanossagban semmirol".
undisputedly
Attól, hogy nálad minden illeszkedik ebbe az újfasiszta, szegényfehéreurópaibennszülött narratívába, a valóságban ami történt az csak egy extrém eset vétlen hibákkal, töketlenkedéssel, és semmit nem mond el általánosságban semmiről, legfeljebb a te migránsfóbiádról, de az nem általános.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát igen, a rotherhami pakik másfél évtizedes erőszakhulláma és a szándékos hatósági félrenézés is sok kis apró extrém eset volt 😊

Szerkesztette: Kampman
17 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 967 — The Mathematician
Komolyan ufc meccs lesz a Fehér Ház kertjében? 😆
🤘 gaben 🤘
jó reggelt 😊
hol voltál eddig, kb már hónapja lehet tudni 😊
NB2
mindenidők legkorruptabb amerikai kormányának az a fontos 😀
Negritis, a vajda
Trump utána ott akarja hagyni az arénát a kertben, mert szerinte SZÉP.
Dzsokijuing
Fogadhatná ott a számára nem szimpatikus vezetőket, vagy lejátszhatnák egy az egyben a vitákat mint a Koppányi aga testamentumában a csaták helyett a vitákat. Kevesebb halott lenne
ozibozi
majd ott lesz a Zuckerberg vs Musk a győztes meg mehet Bezos ellen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
17 napja
ozibozi New York Giants 21 721
Komolyan ufc meccs lesz a Fehér Ház kertjében? 😆
🤘 gaben 🤘
jó reggelt 😊
hol voltál eddig, kb már hónapja lehet tudni 😊
NB2
mindenidők legkorruptabb amerikai kormányának az a fontos 😀
Negritis, a vajda
Trump utána ott akarja hagyni az arénát a kertben, mert szerinte SZÉP.
Dzsokijuing
Fogadhatná ott a számára nem szimpatikus vezetőket, vagy lejátszhatnák egy az egyben a vitákat mint a Koppányi aga testamentumában a csaták helyett a vitákat. Kevesebb halott lenne
17 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Komolyan ufc meccs lesz a Fehér Ház kertjében? 😆
🤘 gaben 🤘
jó reggelt 😊
hol voltál eddig, kb már hónapja lehet tudni 😊
NB2
mindenidők legkorruptabb amerikai kormányának az a fontos 😀
Negritis, a vajda
Trump utána ott akarja hagyni az arénát a kertben, mert szerinte SZÉP.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)