USA és a világ
32 feliratkozó
24 napja
12:15 PM – Megvédi Jaxson Dartot, „győztesnek”, kritikusait pedig „veszteseknek” nevezveAz 57-ből az egyetlen amiben igaza van.
Josszi
Elég szar arány.
24 napja
Ezt posztolta ma Trump a közösségi médiában. Ötvenhét poszt 9 órán belül. A fotó is mai.11:15 – Trump megtámadta a bírót, aki azt mondta, hogy nem adhatja fel a nevét a Kennedy Központra
12:03 PM – Azt mondja, felléphet és beszédet mondhat az America 250 rendezvényen a lemondott művészek helyett
12:08 PM – Obama azt állítja, hogy szeméttel töltötte meg a Fényvisszaverő medencét
12:09 PM – Biden megtámadása
12:09 PM – Szerkesztett fotót tesz közzé a washingtoni Columbus Circle-ről a „TISZTA” felirattal.
12:10 PM – Újra Bidenre támad
12:11 PM – Mesterséges intelligencia által készített fotót tesz közzé róla és George Washingtonról, amint lovagolnak a Fehér Ház előtt, a háttérben egy űrsikló és egy versenyautó látható.
12:11 PM – Rosie O'Donnellt támadja
12:11 PM – Fotót posztol róla az amerikai zászló előtt
12:11 PM – Dicsekedni kezd a támogatott jelöltjei győzelmével
12:12 PM – Obama és Biden megtámadása a tükröződő medence felett
12:12 PM – Posztol egy fotót, amelyen a kamerára mutat
12:13 PM – Fotót tesz közzé a Fehér Házban építtetett UFC-rendezvényketrecről
12:13 PM – Közzétesz egy mesterséges intelligencia által készített képet egy „arany kupoláról” a Fehér Ház számára
12:15 PM – Megvédi Jaxson Dartot, „győztesnek”, kritikusait pedig „veszteseknek” nevezve
12:45 PM – Posztol egy mesterséges intelligencia által készített képet, amelyen egy NY Knicks kosárlabdázó zsákol Kathy Hochul kormányzóra.
12:56 PM – Közzétesz egy mesterséges intelligencia által készített képet róla és Tom Brady-ről
13:03 – Kihelyez egy szemetest, amire a következő felirat van írva: „Az Obama Elnöki Könyvtár”
13:16 – Azt mondják, Amerika visszatért
13:16 – Azt mondja, Amerika visszatért
13:16 – Azt mondja, Amerika harmadszorra is visszatért
13:55 – Posztol egy mesterséges intelligencia által készített képet, amelyen golfozik
14:55 – Azt mondja, hogy „kiváló egészségnek örvend” lol
15:17 – A Fox News Lara Trumppal készített interjúját népszerűsíti
16:33 – Újra megtámadja a pápát
16:54 – Posztol egy furcsa képet, amelyen Grönlandot bámulja (amit már korábban is posztolt)
16:57 – Közzétesz egy mesterséges intelligencia által létrehozott képet a „drónkikötőről”, amelyet a bálterem tetejére szeretne építeni.
17:33 – Biden megtámadása
17:33 – Kétszer támadja Bident
17:34 – Biden megtámadása x3
17:34 – Négyszer támadja Bident
17:34 – Ötször támadja Bident
17:35 – Közzétesz egy rajzfilmet Newsom, Pritzker és Hochul kormányzókról, akik azt mondják, hogy szeretik a bűnözést (Trump egy bűnöző).
17:36 – Mémet posztol arról, hogy az Epstein-akták nyilvánosságra hozatala mellett szavazó republikánusok elveszítették az előválasztásaikat
17:36 – Közzéteszi egy régi tweetjét, amelyben „hűtlen” republikánusokat támad
17:37 – Közzétett egy régi tweetet, amiben azt mondta, hogy meg akarja állítani a világ „öngyilkosságát”.
17:37 – Közzéteszi a „Trump-békedíj” makettjét, amely talán az emberiség által ismert leghaszontalanabb békedíj.
17:37 – Közzétesz egy B-2-es bombázó fotóját „Trump energia 2026” felirattal
17:37 – Feltesz egy fotót az arcáról a Rushmore-hegyen
17:38 – Posztol egy képet, amelyen megcsókolja az amerikai zászlót (ő a legkevésbé hazafias elnökünk, aki valaha volt)
17:39 – George Washingtonhoz hasonlítja magát
17:39 – Azt állítja, hogy meggyőztek arról, hogy egy autóban ülő családról készült fotó „gonosz”, és hogy milliárdokat költöttek erre (???)
17:50 – Azt mondja, hogy „fizikailag is ellenőriznünk” kellene Fort Knoxot
17:50 – Posztol egy képet, amelyen haditengerészeti parancsnokként cosplayel
17:51 – Újabb képet posztol az arcáról a Rushmore-hegyen
17:51 – Közzétesz egy újabb fotót róla és George Washingtonról
18:09 – Újra Bidenre támad
18:09 – Kétszer támadja Bident
18:09 – Biden megtámadása x3
18:09 – Közzétesz egy régi fotót magáról és I. Károly királyról
18:12 – Közzétesz egy régi fotót magáról és XI. elnökről Kínában
18:12 – Újabb fotót posztol magáról és Hszi elnökről
18:22 – Közzétesz egy fotót, amelyen Kínában sétál
18:48 – Azt mondja, hogy az USA-nak kellene egy bálterem, mert Kínának is van egy
19:03 – Azt mondja, hogy lemondja az America 250 ünnepségét, és egy MAGA gyűléssel helyettesíti azt.
19:56 – Mark Levin műsorát reklámozza a Fox News-on
19:59 – A Fox News Lara Trumppal készített interjúját népszerűsíti
Forrás: "Truth Social"
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
24 napja
Igen, kb. ezt próbáltam iróniaval prezentálni.Mennyiségre konkrétan ugyanannyit adott el mint 2020-ban, max ami számosítható az a cca 30 milliárd dolcsi amennyivel ezért kevesebbet kapott mint a piaci értéke. /lehet +\~ pár százalékA szankciók miatt rajtukmarad a sok kőolaj, minden hordójuk tele van, így nincs már hely a benzin számára, amit így le se tudnak finomítani, aztán most nincs is a pórnép Ladáiba.A szankciók "nem" működnek sokadik fejezet.Ez melyik szankcióból következik?
Május 31-én a megszállt Krímben Moszkva által kinevezett „kormányzó”, Szergej Akszjonov bejelentette, hogy az AI-95 benzinre vonatkozó kuponokat vezetnek be. Kifejtette, hogy az üzemanyagot elsőbbségi alapon a városi és szociális közlekedésnek, valamint „mennyiségi korlátozás nélküli” kuponokkal értékesítik.
Ezzel egy időben az AI-95 kizárólag kuponokkal lesz kapható az ATAN és a TES benzinkutaknál. Ugyanekkor május 31-től korlátozást vezetnek be az AI-92 kiskereskedelmi értékesítésére – járművenként legfeljebb 20 liter; a kannákba történő tankolás tilos. Akszjonov ígéretet tett a helyzet 30 napon belüli normalizálására.
ru.themoscowtimes.com/2026/05/31/v-krimu-vveli-taloni-na-benzin-a196758
Dzsokijuing
szaba
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt máshonnan kell pótolni.
Nem egy kezelhetetlen tétel, ráadásul Trump urunk elintézte hogy idén már jóval több lesz a bevételük mint egy korábbi átlagos évben.
A Krím félszigeti ellátásos gondok kb úgy aránylanak, mintha Magyarországon Békéscsabán pár hétig korlátoznának valamit.
Az elmúlt években sok ilyen volt már, és vlsz lesz is még sokszor.
Amíg Moszkvában vagy Leningrádban nincs korlátozás, addig majdhogynem lényegtelen ha máshol van is.
ozibozi
24 napja
Mennyiségre konkrétan ugyanannyit adott el mint 2020-ban, max ami számosítható az a cca 30 milliárd dolcsi amennyivel ezért kevesebbet kapott mint a piaci értéke. /lehet +\~ pár százalékA szankciók miatt rajtukmarad a sok kőolaj, minden hordójuk tele van, így nincs már hely a benzin számára, amit így le se tudnak finomítani, aztán most nincs is a pórnép Ladáiba.A szankciók "nem" működnek sokadik fejezet.Ez melyik szankcióból következik?
Május 31-én a megszállt Krímben Moszkva által kinevezett „kormányzó”, Szergej Akszjonov bejelentette, hogy az AI-95 benzinre vonatkozó kuponokat vezetnek be. Kifejtette, hogy az üzemanyagot elsőbbségi alapon a városi és szociális közlekedésnek, valamint „mennyiségi korlátozás nélküli” kuponokkal értékesítik.
Ezzel egy időben az AI-95 kizárólag kuponokkal lesz kapható az ATAN és a TES benzinkutaknál. Ugyanekkor május 31-től korlátozást vezetnek be az AI-92 kiskereskedelmi értékesítésére – járművenként legfeljebb 20 liter; a kannákba történő tankolás tilos. Akszjonov ígéretet tett a helyzet 30 napon belüli normalizálására.
ru.themoscowtimes.com/2026/05/31/v-krimu-vveli-taloni-na-benzin-a196758
Dzsokijuing
szaba
Őszentsége Sobri Jóska
Ezt máshonnan kell pótolni.
Nem egy kezelhetetlen tétel, ráadásul Trump urunk elintézte hogy idén már jóval több lesz a bevételük mint egy korábbi átlagos évben.
A Krím félszigeti ellátásos gondok kb úgy aránylanak, mintha Magyarországon Békéscsabán pár hétig korlátoznának valamit.
Az elmúlt években sok ilyen volt már, és vlsz lesz is még sokszor.
Amíg Moszkvában vagy Leningrádban nincs korlátozás, addig majdhogynem lényegtelen ha máshol van is.
24 napja
A szankciók miatt rajtukmarad a sok kőolaj, minden hordójuk tele van, így nincs már hely a benzin számára, amit így le se tudnak finomítani, aztán most nincs is a pórnép Ladáiba.A szankciók "nem" működnek sokadik fejezet.Ez melyik szankcióból következik?
Május 31-én a megszállt Krímben Moszkva által kinevezett „kormányzó”, Szergej Akszjonov bejelentette, hogy az AI-95 benzinre vonatkozó kuponokat vezetnek be. Kifejtette, hogy az üzemanyagot elsőbbségi alapon a városi és szociális közlekedésnek, valamint „mennyiségi korlátozás nélküli” kuponokkal értékesítik.
Ezzel egy időben az AI-95 kizárólag kuponokkal lesz kapható az ATAN és a TES benzinkutaknál. Ugyanekkor május 31-től korlátozást vezetnek be az AI-92 kiskereskedelmi értékesítésére – járművenként legfeljebb 20 liter; a kannákba történő tankolás tilos. Akszjonov ígéretet tett a helyzet 30 napon belüli normalizálására.
ru.themoscowtimes.com/2026/05/31/v-krimu-vveli-taloni-na-benzin-a196758
Dzsokijuing
szaba
24 napja
A szankciók "nem" működnek sokadik fejezet.Ez melyik szankcióból következik?
Május 31-én a megszállt Krímben Moszkva által kinevezett „kormányzó”, Szergej Akszjonov bejelentette, hogy az AI-95 benzinre vonatkozó kuponokat vezetnek be. Kifejtette, hogy az üzemanyagot elsőbbségi alapon a városi és szociális közlekedésnek, valamint „mennyiségi korlátozás nélküli” kuponokkal értékesítik.
Ezzel egy időben az AI-95 kizárólag kuponokkal lesz kapható az ATAN és a TES benzinkutaknál. Ugyanekkor május 31-től korlátozást vezetnek be az AI-92 kiskereskedelmi értékesítésére – járművenként legfeljebb 20 liter; a kannákba történő tankolás tilos. Akszjonov ígéretet tett a helyzet 30 napon belüli normalizálására.
ru.themoscowtimes.com/2026/05/31/v-krimu-vveli-taloni-na-benzin-a196758
Dzsokijuing
24 napja
A szankciók "nem" működnek sokadik fejezet.Május 31-én a megszállt Krímben Moszkva által kinevezett „kormányzó”, Szergej Akszjonov bejelentette, hogy az AI-95 benzinre vonatkozó kuponokat vezetnek be. Kifejtette, hogy az üzemanyagot elsőbbségi alapon a városi és szociális közlekedésnek, valamint „mennyiségi korlátozás nélküli” kuponokkal értékesítik.
Ezzel egy időben az AI-95 kizárólag kuponokkal lesz kapható az ATAN és a TES benzinkutaknál. Ugyanekkor május 31-től korlátozást vezetnek be az AI-92 kiskereskedelmi értékesítésére – járművenként legfeljebb 20 liter; a kannákba történő tankolás tilos. Akszjonov ígéretet tett a helyzet 30 napon belüli normalizálására.
ru.themoscowtimes.com/2026/05/31/v-krimu-vveli-taloni-na-benzin-a196758
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
26 napja
Az osztrákok mindig tudták ezt, a magyarok nem értették hogy hova valók.Percentage of Muslim population in Balkan countriesEzt most minek kapcsán írtad? Hogy Magyarország már a Balkán része? Ezt Metternich óta tudjuk 😊
Greece 🇬🇷: 2%
Serbia 🇷🇸: 4%
Montenegro 🇲🇪: 20%
Romania 🇷🇴: 0.3%
North Macedonia 🇲🇰: 33%
Bulgaria 🇧🇬: 10%
Bosnia & Herzegovina 🇧🇦: 51%
Albania 🇦🇱: 51%
Croatia 🇭🇷: 1%
Kosovo 🇽🇰: 91%
Slovenia 🇸🇮: 2%
Hungary 🇭🇺: 0.4%
Turkey 🇹🇷: 99%
ozibozi
ender1112
26 napja
Percentage of Muslim population in Balkan countriesEzt most minek kapcsán írtad? Hogy Magyarország már a Balkán része? Ezt Metternich óta tudjuk 😊
Greece 🇬🇷: 2%
Serbia 🇷🇸: 4%
Montenegro 🇲🇪: 20%
Romania 🇷🇴: 0.3%
North Macedonia 🇲🇰: 33%
Bulgaria 🇧🇬: 10%
Bosnia & Herzegovina 🇧🇦: 51%
Albania 🇦🇱: 51%
Croatia 🇭🇷: 1%
Kosovo 🇽🇰: 91%
Slovenia 🇸🇮: 2%
Hungary 🇭🇺: 0.4%
Turkey 🇹🇷: 99%
ozibozi
26 napja
Percentage of Muslim population in Balkan countriesAlbánia meglepett, sok az ateista.
Greece 🇬🇷: 2%
Serbia 🇷🇸: 4%
Montenegro 🇲🇪: 20%
Romania 🇷🇴: 0.3%
North Macedonia 🇲🇰: 33%
Bulgaria 🇧🇬: 10%
Bosnia & Herzegovina 🇧🇦: 51%
Albania 🇦🇱: 51%
Croatia 🇭🇷: 1%
Kosovo 🇽🇰: 91%
Slovenia 🇸🇮: 2%
Hungary 🇭🇺: 0.4%
Turkey 🇹🇷: 99%
ozibozi
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
26 napja
Percentage of Muslim population in Balkan countries Greece 🇬🇷: 2%
Serbia 🇷🇸: 4%
Montenegro 🇲🇪: 20%
Romania 🇷🇴: 0.3%
North Macedonia 🇲🇰: 33%
Bulgaria 🇧🇬: 10%
Bosnia & Herzegovina 🇧🇦: 51%
Albania 🇦🇱: 51%
Croatia 🇭🇷: 1%
Kosovo 🇽🇰: 91%
Slovenia 🇸🇮: 2%
Hungary 🇭🇺: 0.4%
Turkey 🇹🇷: 99%
27 napja
"Egy orosz drón belépett Románia légterébe, és egy lakóépületbe csapódott 2026. május 29-én, hajnal 1 óra körül. Konkrétan egy tíz emeletes panelház felső szintjn található lakásba csapódott be egy Shaded/Geran-2 típusú orosz Galați városában.
A becsapódás következtében tűz ütött ki, két ember megsérült.
Az orosz drón a közeli ukrajnai Reni kikötőváros infrastruktúrája elleni támadás során érkezett meg Romániába.
Románia védelmi minisztériuma megerősítette, hogy a drón orosz eredetű volt."

telex.hu/kulfold/2026/05/29/dron-becsapodas-lakohaz-drontamadas-romania-galati-varos-ukrajna-oroszorszag-orosz-ukran-haboru
Szerkesztette: Brouwerij van de Vrij
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
27 napja
Megalapozták a jó hangulatot a vébé előtt.www.theguardian.com/world/2026/may/28/argentina-european-self-image-racist-incidents-brazil
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
28 napja
Szombat hajnalban minden vonatot megállítottak Szerbiábanmerce.hu/2026/05/27/igy-tamogatja-az-eu-szerbia-elnyomo-gepezetet/
A szerbiai vasúttársaság 4 óra 43 perckor közzétett tájékoztatása szerint 4 óra 15 perctől határozatlan időre felfüggesztették az összes vonat közlekedését a szerbiai vasúthálózaton – írja a Magyar Szó. A közleményben nem indokolták a döntést.
Ugyanakkor ma tartják Belgrádban a „Te és én, Slavija, mert az egyetemisták győznek” elnevezésű tiltakozást, amelyet a hatalmi politikát bíráló diákmozgalom szervez.
Nem szaroznak. 😀
Mikey
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
28 napja
De a lakosság görög fele európai, mint ahogyan Izrael is kulturálisan európai.ciprus azsiaban fekszik es lon EU tagokErre utaltam, hogy 75% EU ettol még Ázsiához is tartoznak főleg területi alapon.Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
Toca
YoungZeeZee
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
28 napja
YoungZeeZee
9 845
ciprus azsiaban fekszik es lon EU tagokErre utaltam, hogy 75% EU ettol még Ázsiához is tartoznak főleg területi alapon.Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
Toca
28 napja
www.facebook.com/share/1BSX9MD4ip/?mibextid=wwXIfrOh, a Brunei szultánról jut eszembe:
ozibozi
index.hu/belfold/2025/11/18/brunei-szultan-sulyok-tamas-orban-viktor-kituntetes/
28 napja
Erre utaltam, hogy 75% EU ettol még Ázsiához is tartoznak főleg területi alapon.Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
28 napja
Igen, Oroszország kulturálisan Európa része.you sure?Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
Sajnálatos, hogy ennyire félrementek ott a dolgok, de hát az is igaz, hogy nagyon kiestek a vonzáskörzetből.
28 napja
"A XX. század történelmét az döntötte el, hogy az USA-ban angolul beszélnek. A XXI. századét az fogja eldönteni, hogy az oroszok fehérek és keresztények." (John Lukacs)you sure?Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
Negritis, a vajda
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
28 napja
you sure?Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Dzsokijuing
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
28 napja
Viszont kulturálisan a ruszkik Európa.orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
Toca
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
28 napja
orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊Azeriek azóta mióta területük 90% Ázsia.
NB2
Törökök azóta mióta területük 97% Ázsia.
Oroszok mióta a területük 75% Ázsia, mondjuk 75%-a a népességnek EUban lakik.
Mióta Törökök 1937, a másik kettőre 90 vagy 91-et mondanék.
28 napja
orosz, török és azerbadgán mióta Ázsia? 😊A földrajzot nézd, ne az Uefát 😄
NB2

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"