USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 530 — JAFL Tampa GM

Klaci79
nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek azon, hogy ennyire nem feltételezték ezt a lehetőséget...
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
Lecsó
De ez itt nem hegyvidék, nincs tele fanatikus, primitív szinten élő törzsi emberekkel, akik ráadásul csak egy oldalról kaphatnának támogatást. Katonai szempontból a megszállás sima ügy, a gazdasági ill diplomáciai ár a kérdés.
ender1112
kapird elő egy kozák, egy mudzshedin meg egy cserkesz képét, majd a karabélyokat cseréld át automata fegyverekre - secko jedno


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
150 milliárd dollár értékű vagyon lett semmivé az orosz tőzsdén, mióta megindult a támadás Ukrajna ellen. Az irányadó MOEX Russia index a rekordmagas októberi értékéhez képest mintegy 50%-kal csökkent, és a dollárban denominált RTS mellett a legrosszabbul teljesítő részvénypiac lett az idén a világon. Az invázió híre a befektetőket világszerte biztonságosabb piacokra és eszközökbe menekülnek Oroszországból
Amadeus
ezt sose értem, nem az van hogy ilyenkor valaki azért "kimenti" és jól jár vele?
Negritis
már aki ki tud szállni belőle. de ha mondjuk felsővezető vagy, rengeteg részvényopcióval, amit nem idegeníthetsz el x éven belül, akkor nem tudsz mást tenni, csak ülsz, és nézel, ahogy ketyeg lefelé a számláló.
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM

Klaci79
Minden, ami Orbán moszkvai vizitje óta elhangzott kormányoldalról (megtörte a jeget, békemisszió, stb.), meg az összes ilyen egybites szócső idióta megnyilvánulása elég jól öregedett... Nyilván önkritikát is fog gyakorolni az összes.

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
150 milliárd dollár értékű vagyon lett semmivé az orosz tőzsdén, mióta megindult a támadás Ukrajna ellen. Az irányadó MOEX Russia index a rekordmagas októberi értékéhez képest mintegy 50%-kal csökkent, és a dollárban denominált RTS mellett a legrosszabbul teljesítő részvénypiac lett az idén a világon. Az invázió híre a befektetőket világszerte biztonságosabb piacokra és eszközökbe menekülnek Oroszországból
Amadeus
ezt sose értem, nem az van hogy ilyenkor valaki azért "kimenti" és jól jár vele?
Negritis
nem feltétlen...sokszor egy eséssel kilövik a stoppokat és azok aktiválása újabb esést generál.
Vagyis veszel egy eszközt és beállítod, hogy ha elér az esés valamennyit, akkor a stop aktiválódik és eladod az eszközt, de ezzel még több lesz a piacon és még olcsóbb az árfolyam és így tovább az újabb stoppokig. Valahogy így...
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 554 — The Mathematician
150 milliárd dollár értékű vagyon lett semmivé az orosz tőzsdén, mióta megindult a támadás Ukrajna ellen. Az irányadó MOEX Russia index a rekordmagas októberi értékéhez képest mintegy 50%-kal csökkent, és a dollárban denominált RTS mellett a legrosszabbul teljesítő részvénypiac lett az idén a világon. Az invázió híre a befektetőket világszerte biztonságosabb piacokra és eszközökbe menekülnek Oroszországból
Amadeus
ezt sose értem, nem az van hogy ilyenkor valaki azért "kimenti" és jól jár vele?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
150 milliárd dollár értékű vagyon lett semmivé az orosz tőzsdén, mióta megindult a támadás Ukrajna ellen. Az irányadó MOEX Russia index a rekordmagas októberi értékéhez képest mintegy 50%-kal csökkent, és a dollárban denominált RTS mellett a legrosszabbul teljesítő részvénypiac lett az idén a világon. Az invázió híre a befektetőket világszerte biztonságosabb piacokra és eszközökbe menekülnek Oroszországból

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 516 — Colts Fan
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
SzP berendelte a budapesti orosz nagykovetet.
csebi
Biztos izgatott lett
Gyurma Pappa
oszinten gondoltad volna, hogy ilyet teszunk? en nem igazan. meg ha csak latszat is, legalabb adunk ra.
csebi
oszt' az is lehet, hogy csak nyomatékosan megkéri, hogy a magyarlakta területeken azért vigyázzanak, hova lőnek, a határ közelében meg különösen.
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 119 — Így remélem megfelelek nektek.....
Nemrèg kezdtem el újra Cossaksot játszani......az egyik ellenfèl a ruszkik very hard szinten, ès a semmiből mindig újra èpítik magukat....vèletlen🥴😒🤔????
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
SzP berendelte a budapesti orosz nagykovetet.
csebi
Biztos izgatott lett
Gyurma Pappa
oszinten gondoltad volna, hogy ilyet teszunk? en nem igazan. meg ha csak latszat is, legalabb adunk ra.
csebi
Nincs más választás.
Putyin nemzetközi szinten ezzel a lépéssel vállalhatatlan lett.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
Lecsó
De ez itt nem hegyvidék, nincs tele fanatikus, primitív szinten élő törzsi emberekkel, akik ráadásul csak egy oldalról kaphatnának támogatást. Katonai szempontból a megszállás sima ügy, a gazdasági ill diplomáciai ár a kérdés.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 346 — Cowboys fan
Érdemes meghallgatni a Concorde podcaston Sz Bírót. A szempontok, amiket felvet, hogy miért nem fogja megtámadni Putyin Ukrajnát, vagy miért lenne súlyosan elhibázott lépés, nagyon érdekesek. Nyilván a ma reggeli események fényében pláne.
Lecsó
tulajdonképpen logikus dolgokat mondott. meg azt is, hogy Clausewitz azt mondta, hogy a háborúban várni kell a váratlant.

(Sz. Bíró amúgy nagyon jó órákat tartott, főleg hogy folyamatosan nyomta a szovjet vicceket.)
több mint 2 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
SzP berendelte a budapesti orosz nagykovetet.
csebi
Biztos izgatott lett
Gyurma Pappa
oszinten gondoltad volna, hogy ilyet teszunk? en nem igazan. meg ha csak latszat is, legalabb adunk ra.
csebi
Kérdés, hogy beszélő lesz-e a magyar fél vagy hallgatóság. 😀

több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
Ahogy véget ér a rájátszás minden évben szó szerint jön a holtszezon: COVID, orosz nyomulás. Fasz kivan már.
Elgondolom, hogy rohannom kéne a gyógyszertárba - mert mindenki pánikol-, és izgulni marad-e a lányomnak inzulin. Iszonyat. Semmiből nem tanulunk.
Tactful Cactus
be kell tiltani a holtszezont...ez is az amcsik miatt van 😊
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
Lecsó
főleg egy olyan országban, ahol a partizán/kozák hadviselés az identitás része.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Tactful Cactus Green Bay Packers 13 656
Ahogy véget ér a rájátszás minden évben szó szerint jön a holtszezon: COVID, orosz nyomulás. Fasz kivan már.
Elgondolom, hogy rohannom kéne a gyógyszertárba - mert mindenki pánikol-, és izgulni marad-e a lányomnak inzulin. Iszonyat. Semmiből nem tanulunk.

P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
Lecsó
majd odaraknak egy babkormanyt, ami egeti az ukran eroforrasokat.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 969
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
Lecsó
Mindent megtesznek ennek elkerülésére...ők csak szétlőnek amit tudnak, katonai célpont, az ukrán hadsereg pedig leginkább a szakadárok újabb támadásai ellen tud védekezni, de az oroszok nyilván ott is besegítenek. Nagy megszállás nem lehet ebből egy ekkora hatalmas országban.
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 650 — Lucas Scott
SzP berendelte a budapesti orosz nagykovetet.
csebi
Biztos izgatott lett
Gyurma Pappa
oszinten gondoltad volna, hogy ilyet teszunk? en nem igazan. meg ha csak latszat is, legalabb adunk ra.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
Az. hogy ma reggel kiadtak egy parancsot valahol, hogy nyomd meg a gombot Grisa, az egy dolog, Ezt látjuk most. Cirkálórakéták, taktikai vadászbombázók, stb. Ez támadás, de nem megszállás. Majd ha jönnek a képek, hogy tankcsata itt, városi harc ott, akkor kezdődik a megszállás. Aztán ha az sikeres, akkor jön a rendfenntartás, mert onnantól minden orosz katona potenciális célpont lesz még a legutolsó ukrán parasztnak is. Az égeti igazán a pénzt, meg az emberéleteket. Erre írtam, hogy ezt a ma reggeli támadást ennek fényében kell kezelni.
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
ezt odatették azért rendesen az oroszok bassza meg...
komoly erődemonstráció zajlik!tegnapi telex cikkben a szakértő kb szószerint ezt jósolta ! a legjobb talán az lenne ha a katonai cselekmények valóban pikk-pakk lemennének ,semmi értelme itt ellenállni (akár gerillaharcot folytatni)
ez a dolog elment...
nekünk mint szomszédnak is ez lenne leginkább érdekünk ha már így alakult a gazdasági szankciók is neccesek lesznek
megy majd huza-vona meg faszméregetés de szerintem előbb-utóbb elengedik!
ezzel újraalakult a Szovjetúnió kb!
remélem annyi eszük van hogy itt viszont megállnak hosszútávon is ....
yooker
hatalmas előny a támadó országnak, hogy otthonról a fotelből rakétázzák szét a katonai infrastruktúrát...nem is lehetett mást várni, mindenki tudja, hogy ha akarnának Németországig jutnának 2-3 nap alatt. Jelen pillanatban csak az amerikai hadsereg lenne erősebb, de nyilván a saját földrészükön.
Klaci79
Ezt így azért nem igaz, már csak a logisztikát se tudnák megoldani ilyen hosszú frontvonalnál.
Plussz eleve hülyeség 1az1 elleni csatát vízionálni egy steril laboratóriumban
FLZOLI
A legnagyobb szopás az, hogyha elérik a lövegek a Dnyepr-torkolatot, akkor bármikor irányzott rakétatámadást indíthatnak kb bármelyik európai nagyváros ellen egy elborult pillanatban. vagy légibázisok, vagy hadikikötők vagy radarállomások ellen.

Én azt nem értem a NATO részéről, hogy miért jó nekik, ha elérik az oroszok ezt a demarkációs vonalat, hiszen számítani lehetett rá, hogy nem állnak meg a két megyénél. Nem merik megtenni az oroszok, hogy hatástalanná tesznek egy balti bázist (most nem feltétlenül kilövik, hanem mondjuk kibertámadással blokkolják).
Willie Parker
Szerintem hagyjuk ezt most már, hogy az oroszok mit mernek vagy mit nem mernek megtenni...
warr_b
Pedig ez az 1 millió dolláros kérdés, btw.

Most eddig azért volt hülye a NATO, mert hogy hisztéria keltés, most hogy támadnak azért hülye a NATO, mert hogy nem figyeltek eléggé, most nem értem.

Szarul néz ki minden, de kizárt, hogy most on-the-fly találják majd ki hogy mi legyen
Gyurma Pappa
Tehát szerinted a Nato felkészült volt, és jól kezelte, kezeli a helyzetet?
warr_b
Stoltenberg már tegnap (is) mondta, hogy teljes háborúra készülnek az oroszok, a NATO többet nem tehet, mert akkor világháború lenne.
Kicsit olyan az egész, mint a Ne nézz fel című filmben, hogy hiába mondják, hogy jön a üstökös (háború lesz), de senki nem akar hinni nekik.
Klaci79
De miért? Az oroszok sohasem viccelnek, mondtam már...
warr_b
De hazudni állandóan hazudnak.
(Nem bírom megállni: üdv mindenkinek, aki annyira biztos volt benne, hogy nem lesz háború, köztük Sobrival, aki ismét bizonyította éleslátását 😀)
ender1112
Sóbri csak okoskodni tud, máshoz nem ért. 😀
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
ezt odatették azért rendesen az oroszok bassza meg...
komoly erődemonstráció zajlik!tegnapi telex cikkben a szakértő kb szószerint ezt jósolta ! a legjobb talán az lenne ha a katonai cselekmények valóban pikk-pakk lemennének ,semmi értelme itt ellenállni (akár gerillaharcot folytatni)
ez a dolog elment...
nekünk mint szomszédnak is ez lenne leginkább érdekünk ha már így alakult a gazdasági szankciók is neccesek lesznek
megy majd huza-vona meg faszméregetés de szerintem előbb-utóbb elengedik!
ezzel újraalakult a Szovjetúnió kb!
remélem annyi eszük van hogy itt viszont megállnak hosszútávon is ....
yooker
hatalmas előny a támadó országnak, hogy otthonról a fotelből rakétázzák szét a katonai infrastruktúrát...nem is lehetett mást várni, mindenki tudja, hogy ha akarnának Németországig jutnának 2-3 nap alatt. Jelen pillanatban csak az amerikai hadsereg lenne erősebb, de nyilván a saját földrészükön.
Klaci79
Ezt így azért nem igaz, már csak a logisztikát se tudnák megoldani ilyen hosszú frontvonalnál.
Plussz eleve hülyeség 1az1 elleni csatát vízionálni egy steril laboratóriumban
FLZOLI
A legnagyobb szopás az, hogyha elérik a lövegek a Dnyepr-torkolatot, akkor bármikor irányzott rakétatámadást indíthatnak kb bármelyik európai nagyváros ellen egy elborult pillanatban. vagy légibázisok, vagy hadikikötők vagy radarállomások ellen.

Én azt nem értem a NATO részéről, hogy miért jó nekik, ha elérik az oroszok ezt a demarkációs vonalat, hiszen számítani lehetett rá, hogy nem állnak meg a két megyénél. Nem merik megtenni az oroszok, hogy hatástalanná tesznek egy balti bázist (most nem feltétlenül kilövik, hanem mondjuk kibertámadással blokkolják).
Willie Parker
Szerintem hagyjuk ezt most már, hogy az oroszok mit mernek vagy mit nem mernek megtenni...
warr_b
Pedig ez az 1 millió dolláros kérdés, btw.

Most eddig azért volt hülye a NATO, mert hogy hisztéria keltés, most hogy támadnak azért hülye a NATO, mert hogy nem figyeltek eléggé, most nem értem.

Szarul néz ki minden, de kizárt, hogy most on-the-fly találják majd ki hogy mi legyen
Gyurma Pappa
Tehát szerinted a Nato felkészült volt, és jól kezelte, kezeli a helyzetet?
warr_b
Stoltenberg már tegnap (is) mondta, hogy teljes háborúra készülnek az oroszok, a NATO többet nem tehet, mert akkor világháború lenne.
Kicsit olyan az egész, mint a Ne nézz fel című filmben, hogy hiába mondják, hogy jön a üstökös (háború lesz), de senki nem akar hinni nekik.
Klaci79
De miért? Az oroszok sohasem viccelnek, mondtam már...
warr_b
De hazudni állandóan hazudnak.
(Nem bírom megállni: üdv mindenkinek, aki annyira biztos volt benne, hogy nem lesz háború, köztük Sobrival, aki ismét bizonyította éleslátását 😀)
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 425 — Слава Україні! Героям слава!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv