Könyvek, színház

19 feliratkozó

több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Dan Simmons Hyperionja tényleg ennyire jó, mint amiket olvasni lehet a neten?

Olvasta már valaki?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
ott ugye a fő gond az Alexandra szétsesése, volt róla szó hogy új kiadó veszi át és az az elsőtől kezdi kiadni
de káosz van ott sajna

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
rantotthus Seattle Seahawks 261
ez legalább annyira dühít amúgy mint hogy a Malazai regényfolyam 1. és 3. része itthon nem kapható
Negritis
Nekem csak az első hiányzik de az nagyon. Én már annak is örülni fogok, ha kijön a maradék két rész belőle még.
rantotthus
online amúgy elérhető, nekem úgy van kinyomtatva az első rész például
de ettől még dühít, szeretek olvasni telefonon is
de büszkeséggel tölt el mikor ránézek a polcomra és ott van kb az összes Anne Rice, Harry Potter, PErcy Jackson, Trónok Harca, Mass Effect ...
viszont az a hiányzó 2 rész szúrja a szemem sajnos
Negritis
Igen az első részt netről szedtem le én is. Már az nyolcadik rész necces volt, hogy megjelenik e, remélem azért befejezik a sorozatot.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
ez legalább annyira dühít amúgy mint hogy a Malazai regényfolyam 1. és 3. része itthon nem kapható
Negritis
Nekem csak az első hiányzik de az nagyon. Én már annak is örülni fogok, ha kijön a maradék két rész belőle még.
rantotthus
online amúgy elérhető, nekem úgy van kinyomtatva az első rész például
de ettől még dühít, szeretek olvasni telefonon is
de büszkeséggel tölt el mikor ránézek a polcomra és ott van kb az összes Anne Rice, Harry Potter, PErcy Jackson, Trónok Harca, Mass Effect ...
viszont az a hiányzó 2 rész szúrja a szemem sajnos

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
rantotthus Seattle Seahawks 261
ez legalább annyira dühít amúgy mint hogy a Malazai regényfolyam 1. és 3. része itthon nem kapható
Negritis
Nekem csak az első hiányzik de az nagyon. Én már annak is örülni fogok, ha kijön a maradék két rész belőle még.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Martin 67 éves.
Merle 69 évesen adta ki a Francia história elsö kötetét, és az utolsót 94 évesen irta meg. 😛
(jó talán az uccsó 2-3 már olyan is volt mondjuk, föleg az hogy sok volt a copypaste)

De ne temessük még azért GRRM-t.

PS - szerintem is kicsit sokat turnézik, dehát meg lehet érteni azt is, hogy élvezi... ez van.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
és akkor ez még csak a 6! rész lesz még egy hetedik is valamikor 2150ben

ez legalább annyira dühít amúgy mint hogy a Malazai regényfolyam 1. és 3. része itthon nem kapható
vagy hogy a HunterXHunter és a D. Gray man többet van "hiatus"ban mint egy normál manga kifutási ideje

de hát ez van, reméljük nem járunk úgy mint az Idő kerekével

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
 grrm.livejournal.com/465247.html

George szerintem ezt a könyvet soha nem fogja befejezni.
shawnka
Szerintem kurva nehéz úgy írni, hogy szorít a határidő, közben meg igazából semmi ötleted nincs, hogy mi a fenét kezdjél a szereplőkkel, stb. 😀

Az, hogy több száz oldal még nincs kész, az sok. Meg gondolom mióta felkapták kevesebbet is ír, mert el kell járnia ide-oda amoda. Ez olyan törvényszerű.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
 grrm.livejournal.com/465247.html

George szerintem ezt a könyvet soha nem fogja befejezni.
shawnka
Akkor majd a skiccek alapján befejezi más. 😉

több mint 8 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
 grrm.livejournal.com/465247.html

George szerintem ezt a könyvet soha nem fogja befejezni.
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton

Nagyon jó könyv. Akit érdekel a második vh magyar vonatkozású része, annak kötelező.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
újabb "Great american novel" jelenik meg magyarul is
 konyves.blog.hu/2015/12/17/kemeny_lili_forditasaban_jon_az_infinite_jest
baggio
Alig várom.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 875 — No es importante
újabb "Great american novel" jelenik meg magyarul is
 konyves.blog.hu/2015/12/17/kemeny_lili_forditasaban_jon_az_infinite_jest


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Stephen King - Hosszú menetelés



King még 35 éve írta, most adták ki magyarul.
Végre volt egy szabad estém, gyorsan le is tudtam darálni.
Kingesen van megírva, pörgős, olvasmányos, mégha fura is, hogy tulajdonképpen annyiról szól, hogy elindul 100 srác minimum 4 mérföld/óra sebességgel, mennek, menetelnek, és aki lelassul, leáll, bárhogy megrogy, de nem tudja tartani a tempót, azt lelövik.
Olvasni jó volt, szeretem azokat a könyveket, ahol nem tudni mire fut ki a történet, hangulatos is, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.
Az elmélkedések nem túl eredetiek, és kissé egysíkúak, történet technikailag nincs (mennek, meghalnak, mennek, meghalnak), az a legnagyobb bajom vele, hogy mivel csak kb. 350 oldal, ez Kingtől túl alulírtra sikeredett, rengeteg minden nincs benne, ami lehetne, ami egy rendes 7-800 oldalas regényben ott lenne. Olyan, mintha egyfajta ujjgyakorlatnak szánta volna, jobban kifejtett ötletnek, vázlatnak, de aztán nem akart már bele időt tenni, és így került kiadásra.
Sok utólag elmélkedésre okot adó felvetésel se ajándékozza meg az embert, de azért egynek jó volt.

Viszont az utóbbi időben elhanyagoltam a skandináv krimiket, és amiket meg mégis elpötyögtettem, azok nem voltak semmi extrák, de egy régebben kiadottat most olvastam el, és ez igazán remek darab:

Johan Teorin - A falon túl



Ezt bátran ajánlom mindenkinek.
Nem a megszokott szereplőkkel dolgozik (mogorva/magánakvaló/piás rendőr, pszichológus, nagyvilági alakok), se nem valamelyik skandináv nagyvárosban játszódik, csak egy avétos, világvégi svéd szigeten, és főleg öregurak totyorognak benne, mégis nagyon kemény, nagyon ütős, nagyon éles.
Az első 100 oldal kicsit döcög, de ha az ember elkapja az atmoszférát, akkor utána a történet is felpörög, és állnak szépen össze a szilánkok, és jönnek a csavarok, lehet együtt gondolkodni a főszereplőkkel, és kapkodni a fejünket a végére.
Végig hangulatos (nekem ez fontos, ha olvasok, hogy megfelelő atmoszférát teremtsen a könyv, kizökkentsen a melóból, stb.), pontosan megírt, ötletes, igazi jó darab, kerek egész, nincs se hiányérzet, se eröltetett befejezés. Az utóbbi pár év skandináv krimijeiben vannak elmaradásaim, de szerintem a nagyrészüket olvastam (nem csak az Animusosakat, hanem Mankell-eket, Scolarosokat, Viveca Stern-ek, Arne Dahl-ok, stb.), és úgy érzem bejött a top5-be, pedig vannak ott vagy 10-en. 😊

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
érdekes fejlemény történt light novel fordítás címén:
a Martial God Asura című chinese light novel félig meddig fan fordítása megjelent amazonon ebook keretein belül

 www.amazon.com/Martial-God-Asura-x4FEE-x7F57-ebook/dp/B018VPZH5I/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie=UTF8&qid=1449457680&sr=1-1

remélem a többi wuxiás projectnél is lesz hasonló
még a szerző is kommentálta a dolgot amúgy:

 www.wuxiaworld.com/kindhearted-bee-comments-on-mga-publication/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Egy hét múlva a boltokban.

 tuan.hu/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/u/l/ullo_cover3.jpg
 tuan.hu/ravenor-warhammer-40-000-regeny
több mint 8 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
GoT rajongók :
 www.amazon.co.uk/gp/product/0007477155?ref_=gb1h_img_m-3_3527_afdcb53c&smid=A3P5ROKL5A1OLE
Negritis
 www.libri.hu/konyv/elio_m_garcia_jr.a-tuz-es-jeg-vilaga.html
Ez valami brutál jó. Pedig már nem nagyon köt le a sorozat sem, de elnézegettem a könyvesboltban. Talán még féláron is volt (jó pár hónapja).
több mint 8 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
tudtok egyébként angol nyelven hasonlót ajánlani?
winston
Kifejezetten önéletrajzi írás volt NFL játékostól:  www.amazon.com/Slow-Getting-Up-Survival-Bottom-ebook/dp/B00BATG1AS

Számomra nagyon érdekes volt például a Shanahannel és a Manginivel való viszonya.
Egyébként ő volt az, aki a közelmúltban felszólalt azzal kapcsolatban, hogy engedélyezni kellene a marihuánafogyasztást a játékosok számára a rengeteg fájdalomcsillapító helyett / mellett.
mustaine
a napokban kezdtem el olvasni, tényleg jó, köszi!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
GoT rajongók :
 www.amazon.co.uk/gp/product/0007477155?ref_=gb1h_img_m-3_3527_afdcb53c&smid=A3P5ROKL5A1OLE

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
doka San Francisco 49ers 111
Akit érdekel a horror, annak jó szívvel ajánlom :  bizzarium.com/
több mint 8 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 874 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Szukitson nagy nagy árazások

több mint 8 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Book for the Book God !

 www.sfportal.hu/uj-warhammer-es-warhammer-40k-megjelenesek-a-tuan-kiadonal-18482.scifi
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 216 — The Mathematician
félig meddig off, de Light Noveleket valaki szokott olvasni?
én most a Coiling Dragon-t olvasom :  www.wuxiaworld.com/cdindex-html/

a másik ami majd érdekel az a Soul Land I&II az I-hez látom hogy már fordítják :  bluesilvertranslations.wordpress.com/chapter-list/

viszont a II-hez nem tudom hol lehetne kiterjedtebb verziót találni
valaki ismeri?

köszi

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 774 — Слава Україні! Героям слава!
Egy évek óta húzódó hiányosságot pótoltam az undor elolvasásával...

Mind Camus, mint Sartre eléggé a "húsomba vágott".

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
YoungZeeZee 7 940
Szintén KindlePaperwhite2-est használok.

Lassan 2 éve. Maximálisan elégedett vagyok vele.
A calibre programot próbáltam, de Nekem nem volt elsőre átlátható így azt hanyagolom.
Helyette ezt használom  ebook.online-convert.com/
Gyors és tökéletes. A PDF tényleg fura, de nem zavaró.
Simán megéri beruházni rá.