GM Lapszemle

11 feliratkozó

több mint 9 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mozgalmas holt idényen van túl a New Wyatt Patriots. Persze ez várható volt, hiszen a gárda pénzügyi helyzete nem engedte meg, hogy minden sztárt megtartson, ezért néhány helyen sajnos áldozatokat kellett hozni.

A PATRIOTS HOLT SZEZONBELI TÉNYKEDÉSEI

Maradt
Rob Ninkovich (4 250 000/3 év), Dane Fletcher (785 000/3 év), Danario Alexander (930 000/3 év)

Érkezett
FA:
Kenbrell Thompkins (1 250 000/5 év), Emmanuel Sanders (3 250 000/5 év – Saints), Marcedes Lewis (1 350 000/3 év), George Selvie (1 500 000/5 év – Buccaneers), Asante Samuel (1 010 000/3 év – Dolphins), Nate Allen (2 000 000/5 év – Buccaneers), Eric Winston (1 010 000/3 év), Ed Reed (1 010 000/3 év – Ravens), Quintin Mikell (1 010 000/3 év –Ravens), Josh Kline (603 333/3 év), Maurice Jones-Drew (1 000 000/3 év)
Waiver: Chris Baker (Dolphins)
Trade: Brandon Graham (+2015/2 for Reggie Nelson – 49ers)

Távozott
FA: Andre Smith (5 500 000/5 év – Steelers), James Casey (768 333/3 év – Texans), Darius Butler (1 900 000/5 év), Kendall Hunter
Cut: Ifeanyi Momah, Le'Ron McClain, D. J. Williams, Terrence Cody, Trevor Scott, Brandon Harris, Nick Toon, Wes Welker.
Waiver: Joe McKnight, Barrett Ruud, Atari Bigby, Eric Smith, Marcus Kuhn, Dan Koppen, Ishmaa'ily Kitchen, MarQueis Gray, Jared Smith, Eric Martin, Chris Hubbard, Eric Herman, Travis Bond, Jake Bequette, Lawrence Okoye, Zack Kerr, IK Enemkpali
Trade: Johnathan Joseph (+4/22+2015/5 for 2/18 – Steelers), Rob Gronkowski (+5/32 for 3/20+2015/1 – Seahawks), Ryan Mallett (for 6/4 – Browns), Reggie Nelson (for Brandon Graham+2015/2 – 49ers)

Az együttes első idei ténykedéseként meghosszabbította Rob Ninkovich szerződését, a ligaelit védőfalember mellett azonban senkivel sem sikerült megállapodni a lejáró szerződésű játékosok közül.

Dane Fletcher és Danario Alexander ennek ellenére később mégis visszatért a csapathoz, de két elit játékos sajnos így is távozott. Rob Gronkowskiért (plusz az 5/32-ért) a Seahawkstól a 3/20 mellé érkezett a Seattle 2015-ös 1. köre is, Andre Smith viszont ellenérték nélkül váltott a Steelers mezére.

Darius Butlert sem sikerült megtartani, Johnathan Josephért a Steelers 2. körös választási jogát (2/18) szerezte meg a Patriots, a söprögetőposzt feltöltése után pedig Reggie Nelsontól is könnyebb szívvel vált meg a 49ers masszív ajánlata miatt. Ezen csere keretében a 4–3-as sémában tündöklő irányítósiettető Brandon Grahamet is megkaparintotta a klub a San Francisco 2015-ös 2. köre mellett. Ryan Mallettnek szintén a fizetési sapka miatt kellett csapatot váltani, neki a Brownsnál még a kezdőcsapatba kerülésre is lesz esélye.

JoJo elengedésében nagy szerepet játszott, hogy a tavaly draftolatlan szabadügynökként megkaparintott Marcus Cooper nagyszerű újoncévet produkált, a hátvédsorba pedig Mark Barron és Lardarius Webb mellé érkezett még az Asante Samuel, Quintin Mikell, Ed Reed veteránhármas, valamint Nate Allen is.

A front seven is átalakuláson – „NFC Eastesítésen” és sémaváltáson – esett át, jött a Dallas védőfalában magára találó George Selvie és a fentebb már említett Brandon Graham is az irányítósiettetés javítására, továbbá a fal közepére utolsó módosításként a Redskins szépreményű nagyembere, Chris Baker is. A linebackersorban Jamie Collins berobbanásával megszűnt az utolsó lyukas poszt is.

A támadófalban Joe Thomas és Eric Wood maradt meg stabil pontként, a fiatalok mellé pedig érkezett még Eric Winston a szabadügynökpiacról Andre Smith pótlására.

Irányítóposzton a csapat reményei szerint még hosszú éveken át a liga történetének egyik legjobb játékosára támaszkodhat, mögötte pedig Brian Hoyer ideális megoldás, így itt nem volt indokolt a váltás, nem úgy a kiszolgáló személyzetben – itt ugyanis csak három ember maradt a keretben.

Wes Welker magas fizetését már nem bírta el a New England, de igazából Josh Gordon és Julian Edelman tavalyi remeklése miatt ez a váltás talán nem veti vissza túlságosan franchise-t. Érkezett a szabadügynökpiacról még Emmanuel Sanders valamint Kenbrell Thompkins, a visszaérkező DX-szel együtt pedig már ideális mélységről is beszélhetünk.

A futószekcióban Maurice Jones-Drew hivatott felpezsdíteni az előző idényben akadozó játékot, a tight endek közé pedig a blokkolásban is nagyszerűen teljesítő Marcedes Lewis érkezett – de természetesen itt azért jelentős visszaesés tapasztalható a korábbi évekhez képest.

DRAFT

A holt szezon legjelentősebb eseményével kapcsolatban az együttes vezérigazgatóját, Wyattet kértük fel egy rövid értékelésre.

„A játékosbörze előtt igyekeztünk a lehető legjobban feltölteni a keretet, hogy ne legyünk arra kényszerítve, hogy mindenképpen hiányposztokra kelljen húznunk. Mivel 1/30-ra nem volt kifejezett célpontunk, már jóval a draft előtt megpróbáltunk cserepartnert találni, hogy ebben a tehetségekben bővelkedő korosztályból minél több kiemelkedő játékost kaparinthassunk meg, végül a Texans révén meg is találtuk, és érkezett cserébe a 2/17 és a 3/10. Túl azon, hogy a legjobb elérhető játékosok megkaparintására törekedtünk, mindenképpen meg akartuk erősíteni a támadófalunk belsejét, továbbá egy futó, egy tight end és egy irányítósiettető kiválasztása is tervezett volt.”

A Patriots 2014-es választottjai
2/16. Bradley Roby, CB (Ohio State) – Miután a második kör közepén három választási jogunk is volt egymás után, továbbá számos kiszemelt tehetség is csúszott, így az egyiket mindenképpen szerettük volna tovább cserélni, végül mintegy hat ajánlat közül döntöttünk a Packersé mellett, de míg ezt az ügyletet nyélbe ütöttük, azért húztunk is. Miután az itt kinézett tight endek és guardok eddigre már kimentek, a futók pedig nagy csúszásban voltak, így úgy gondoltuk, ezekkel a posztokkal később is ráérünk foglalkozni. Roby volt ekkor a legmagasabban rangsorolt játékosunk, és bár Webb, Cooper és Samuel megnyugtató mélységet adtak a csapatnak, egy kiváló cornerback mindig elfér a csapatban. Minden valószínűség szerint csak a rendőrségi ügye miatt volt elérhető a 48. választási lehetőségnél, mi azonban úgy éreztük, hogy lehetséges nyereség sokkal nagyobb a kockázatnál, így egyértelmű volt, mit kell tennünk. IRL a Broncos már az első kör végén elvitte (1/31), az ottani cornerbacksort tekintve pedig már idén sok akcióra számíthat. 17 helyes steal.

2/17. JaWuan James, OT (Tennessee) – Egyből ezt követően egy újabb BPA-választás következett, igaz, OT is elfért a csapatban, ha mást nem, a jövőre való tekintettel. Morgan Mosest pont előttünk vitték ki, de JaWuan James még bent volt, így a legjobb elérhető játékosként rá esett a választásunk. A támadófalát a drafton alaposan felturbózó Dolphins már az 1/19-nél elvitte Jamest, akitől az RT-poszt hosszú távú megoldását remélik Miamiban, ezzel pedig mi is kiegyeznénk. 30 helyes steal.

3/10. Billy Turner, OG (North Dakota State) – A 2/18-at végül a Packershöz cseréltük, az öthelyes lemozgásért pedig egy 2015-ös 4. körrel gazdagodtunk. A kiszemeltek tovább csúsztak, így a 2/23-at is továbbadtuk, bár előzetesen a 3/17-nél azért magasabb picket szerettünk volna szerezni, de a Steelers 2015-ös 3. körét megfelelő ellenértéknek véltük. Sajnos itt már beindult a lavina, és egymásután keltek el a kinézett játékosok, leginkább Kareem Martint sajnáltuk, de Troy Nicklast és Carlos Hyde-ot is el tudtuk volna képzelni a csapatban. Futó ennek ellenére még maradt szép számmal, így a támadófal belsejének megoldását vettük elő. Billy Turnert a Miamihoz hasonlóan mi sem a fal szélén képzeljük el, reményeink szerint kiváló guard válhat belőle idővel. A Delfinek 3/3-ra vitték el, minimális, 7 helyes steal.

3/17. Jeremy Hill, RB (LSU) – Brandon Thomast is szívesen láttuk volt New Englandben, de inkább csak később, és miután Tre Mason és Carlos Hyde után Bishop Sankeyt is kihúzták előlünk, úgy éreztük, hogy eljött az idő egy futó megszerzésére. Ráadásul nagy örömünkre Jeremy Hill még elérhető volt, márpedig a draft előtt is vele képzeltük el a jövőt. Csupán kétévnyi amortizáció után érkezett meg a draftra az SEC-védelmek ellen edződő, nagyméretű running back, aki MoJo utódja lehet az együttesnél, tökéletesen kiegészítve Knile Davist. Ezzel a futó posztot hosszú távra biztosítottnak érezzük, bár a Cincinnati Bengalsnál jobb célállomást is el tudtunk volna azért képzelni. IRL már 2/23-nál elkelt, 26 helyes steal.

4/16. C. J. Fiedorowicz, TE (Iowa) – 3/20-nál még számos játékos bent volt, akit szívesen láttunk volna a csapat kötelékében ezért hazardíroztunk, és lementünk egészen a 4. kör közepéig egy 2015-ös 4. körért (Houston) cserébe. Jobban örültünk volna, ha inkább egy idei 5. kör jött volna pluszban, de ezzel már igen szépen felduzzasztottuk jövő évi pickjeink számát. Kockáztatásunk ráadásul bevált, hiszen bár Jackson Jeffcoatot is szívesen vittük volna, bennmaradt eddig az utolsó kezdő potenciállal rendelkező tight end. Ráadásul 3/20-ra is őt választottuk volna, így pedig a 2015-ös 4. körös pick is ajándék. Fiedorowicz Gronkowski nem könnyű örökségét veszi át a csapatnál, Bill O’Brian pedig remélhetőleg ezúttal is kihozza a blokkolásban szintén kiválóan használható tight endből a benne rejlő potenciált. A Texans ráadásul másfél körrel korábban, már 3/1-nél lehetőséget szavazott neki. 49 helyes steal.

6/4. Kevin Pierre-Louis, OLB (Boston College) – Újabb másfél környi várakozás után a 6. kör elején következhettünk ismét, ekkor pedig fennállt a kérdés, milyen irányban folytassuk. Egy söprögetőt és egy irányítósiettetőt mindenképpen szerettünk volna szerezni, illetve volt még két kihagyhatatlan játékos, akit el akartunk vinni, és igyekeztünk figyelni még a legjobb elérhető emberekre is. Felcsillant a remény, hogy Craig Loston még elérhető lesz a választásunknál, és a többi safetyn is elgondolkodtunk, de a kérdés igazából ekkor az volt, a félelmetes atletikus és gyors KPL-t vagy Ben Gardnert vigyük el. Végül abban reménykedtünk, hogy utóbbi még 6/25-nél is elérhető lesz (sajnálatos módon a trade-ek ekkor már korlátozás alatt voltak, így akciózni sem nagyon tudtunk), de erre sajnos nem volt reális esély, tekintve, hogy addig még volt Fucunak két húzása is. IRL a címvédő Seahawks csapott le Pierre-Louisra méghozzá még a negyedik kör végén (4/32), itt pedig már csereként az első évében tagja lehet a liga legjobb védelmének. 39 helyes steal.

6/25. Jeff Janis, WR (Saginaw Valley) – Gardner kiment 6/13-ra, valamint Vinnie Sunseri is eddig, Jeff Janist pedig itt már nem tudtuk kihagyni. A nagytermetű, ennek ellenére villámgyors, pazar combine-t produkáló elkapó volt posztja hátsókörös prospectjei közül az, akit nem szerettünk volna kihagyni, sajnos ő lett az egyetlen, akit IRL (jóval) hátrébb választottak ki (7/21), mint mi, sőt, a Packers csak ezen a drafton két WR-t vitt el előtte, így már a keretbe kerülése is csodaszámba menne. 44 helyes reach.

6/43. Tre Boston, S (North Carolina) – Az előző pickünk után ráadásul még három söprögető kiment, 7/30-ig pedig már semmiképpen sem akartunk várni a poszttal, szerencsénkre a jó nevű Boston még elérhető volt, és végül Daniel Sorensennel szemben neki szavaztunk bizalmat. IRL a Carolina csapott le rá már a negyedik kör hajrájában (4/28), bízunk benne, hogy minél többször tűnik majd fel ebben a kiváló védelemben. 82 helyes steal.

7/30. Beau Allen, DT (Wisconsin) – A védőfalemberek keresése közben akadt meg Allenen a szemünk, és egyből tudtuk, hogy nem hagyhatjuk ki. Hegyomlás mérete mellett elképesztő atletikusságról tett tanúbizonyságot a Pro Dayén, ha a benne rejlő félelmetes potenciált ki tudják aknázni, óriási nyereség lesz. Az Eagles keretében ráadásul el is fér egy ekkora őserő, személyiségével pedig már most belopta magát a philadelphiaiak sikeréért szorítók szívébe. IRL 7/9-re vitték, 18 helyes steal.

7/38. Kendall James, CB (Maine) – Allen talán bent lett volna még 7/38-nál is, de ennél többet nem mertünk kockáztatni, pedig Brent Urbant is szívesen vittük volna mellette. Végül egy újabb BPA-jellegű húzásra szántuk el magunkat. Jamesnek fejlődnie kell még, de olyan nyers atletikussága van alulméretezettsége ellenére, amely segítségével akár még minőségi cornerback is válhat belőle – tartották a draft előtti vélemények, ezek alapján pedig adtunk neki egy esélyt. Cornerbackből pedig sosem baj, ha van elég a keretben. IRL a Vikingek 6/8-nál csaptak le rá, 66 helyes steal.

Draftnapi cserék: 1/30 for 2/17+3/10 – Texans, 2/18 for 2/23+2015/4 – Packers, 2/23 for 3/17+2015/3 – Steelers, 3/20 for 4/16+2015/4 (HOU) – Bills, ezzel pedig a 2015-ös játékosbörzén a következő pickek állnak a csapat rendelkezésre:

1. kör
1. kör SEA
2. kör
2. kör SF
3. kör
3. kör PIT
4. kör
4. kör HOU
4. kör GB
6. kör
7. kör

De itt nem állt az együttes és az UDFA-piacon is kifejezetten aktívnak bizonyult.

„A drafton sajnos egyik kiszemelt defensive endet sem sikerült elvinnünk, és bár Ben Gardnerért még az egyik 2015-ös középső körünket is felajánlottuk, végül azonban nem jártunk sikerrel. A draftolatlan szabadügynökök közül így prioritást élvezett nálunk a DE-poszt, és az IRL a Patriots által kihúzott Zach Moore mellett még két draftolt játékos érkezett ide, igaz kettejük közül csak Terrence Fede fért be a 61-es keretbe végül. Jött még a söprögetőből linebackerré váló, a passz elleni védekezésben pluszt adható Marquis Flowers, a remek képességű, ám nehezen kezelhető Shelby Harris a védőfal közepére, a draft egyik legjobb fullbackje, J. C. Copeland MoJóék segítségére, valamint a cornerbackként és söprögetőként is bevethető Lavelle Westbrooks is. A tight end szekcióban senki nem maradt meg tavalyról, így Marcedes és C. J. mögé mindenképpen kellett még ember. Érkezett a Steelers által kiválasztott Rob Blanchflower, akinek a Patriots pályája nem lesz újdonság, és illeszkedik a sorba, hiszen blokkolásban sincs elveszve. Jött még projektjátékosnak Erik Swoope, aki kosaras múltja miatt elsősorban az elkapások terén lehet hasznos, ha sikerül áthidalnia azt a pici problémát, hogy eddig egyáltalán nem játszotta ezt a sportágat versenyszerűen. A fejlődési lehetőség mindenestre óriási benne, a Coltsnál még nyugodtan tanulhat, egy kis szerencsével pedig a hosszú távú terveinkben is szerepet kaphat.”

több mint 9 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Minnesota Vikings - Off-season értékelés
Offense

QB:
before: Geno Smith, Tarvaris Jackson, Chase Daniel
after: Geno Smith, Tarvaris Jackson, Thad Lewis
Nem történt érdemi változás. Genonak a következő ez a szezon vízválasztó lesz. A GM bízik a fejlődésében, a 2013-as reg.season vége felé már egészen magára talált. T-Jax megfelelő csereirányító, de már gondoltunk a backup poszt fiatalítására, úgyhogy visszakerült a csapatba a tavalyi nyár folyamán is lehetőséget kapó Thaddeus Lewis.

RB:
before: Adrian Peterson, Mike Goodson, LaMichael James
after: Adrian Peterson, James Starks, LaMichael James
Starks érkezésével már van megbízható backupja AP-nek. Azt hiszem idén még kijelenthető, hogy ez egy elit RB-sor, annak ellenére hogy All-day karrierje - a kora okán - valószínűleg leáldozóban van.

FB:
before: Darrell Young
after: Anthony Sherman
Bár Young sem szégyenkezhetett a produkciója miatt, de jövőre lejáró szerződése miatt már most gondoltunk a jövőre, és eladásra került. Helyére - kicsit drágábban ugyan - elit FB érkezett, hogy törje az utat a futásoknál.

OT:
before: Tyron Smith, Mitchell Schwartz, Dennis Kelly, Xavier Nixon
after: Tyron Smith, Mitchell Schwartz, Allen Barbre, Dennis Kelly, Xavier Nixon
A kezdő páros változatlan, csere LT posztra tapasztalt játékos érkezett Barbre személyében a franchise left tackle mögé. Tavaly óta Nixon is szerzett némi kezdő tapasztalatot a szezon végén. A depth némileg mélyebb lett.

OG:
before: Cordy Glenn, John Greco, Travelle Wharton, James Brown
after: Geoff Schwartz, John Greco, Rich Ohrnberger, Anthony Steen
A Glenn/Wharton páros elég masszív volt belül, de előbbi nagyobb értéket képvisel LT poszton, így egész jó áron eladásra került. Helyére jött Geoff Schwartz, aki igen jó idényt futott tavaly. Whartont is eltrédeltük, jó húzás volt, IRL azóta is szabadügynök. A kezdő páros jó, a depth gyengült, de a Barbre / Nixon páros is bevethető guard poszton.

C:
before: Jason Kelce, Robert Turner
after: Jason Kelce, A.Q. Shipley
Kb. ugyanaz, csak azóta Kelce ligaelit center lett 😊

TE:
before: Scott Chandler, Delanie Walker, Ben Watson
after: Scott Chandler, Troy Niklas, Lee Smith
Walker lejáró lett volna, így eladtuk, sok sikert neki! Watson pedig öreg, bár tavaly jó éve volt. Megindult itt is a vérfrissítés, Niklas személyében nyers, de hatalmas potenciállal rendelkező játékos érkezett, Smith pedig vérbeli blokkoló TE, ami kell egy ilyen futásorientált csapatba.

WR:
before: DeSean Jackson, Darrius Heyward-Bey, Earl Bennett, Riley Cooper, Kris Durham
after: DeSean Jackson, Riley Cooper, Stedman Bailey, Austin Pettis, Josh Huff, Tavarres King
D-Jax karrier évet tolt, Riley is legitim 2. számú elkapóvá nőtte ki magát Foles mellett. Bailey és Geno között megvan a kémia, Pettis pedig a magassága miatt kellett. Huff idén még nem sok lehetőséghez fog jutni.

Összességében nem lett sokkal jobb az offense, viszont az idősödő játékosok lecserélése miatt mindenképp nagyobbnak látom benne a potenciált.

Defense

DT:
before: Kevin Williams, Jurrell Casey, Richard Seymour, Antonio Dixon, Nate Collins
after: Jurrell Casey, Corey Redding, Jordan Hill, Nate Collins
Kevin Williams megtartása sajnos nem volt sikeres, de hasonló kaliberű játékos érkezett a szabadügynökpiacról (Redding). A brutális évet záró Caseyvel jó kezdő párost alkothatnak. A cseresor nem túl nagynevű, de tehetséges.

DE:
before: Charles Johnson, Da'Quan Bowers, Brian Robison, Austen Lane, Israel Idonije
after: Charles Johnson, Lamarr Houston, Willie Young, Jack Crawford
Charles Johnson mellé megfelelő párt kerestünk a kezdőbe, és nem is tartott sokáig a keresgélés: Lamarr Houston azonnal aláfirkantotta az elé tolt szerződést.
Bowers végleg bizonyította, hogy nem érdemli meg rookie kontraktját, így lapátra került. A Robison cut / Young sign kicsit meggondolatlan volt talán, de úgy gondoltam, hasonló kaliberű, de fiatalabb játékost köthetek a csapathoz hosszabb időre, hasonló áron. Majd később kiderül, hogy ez milyen hatással lesz a cap managementre.

LB:
before: Chad Greenway, Nick Barnett, Wesley Woodyard, Adam Hayward, Tahir Whitehead, Khaseem Greene
after: Sio Moore, Wesley Woodyard, Chad Greenway, Spencer Paysinger, Larry Foote, Khaseem Greene
Greenway új szerződést kapott, még 1 évig bizonyíthat, mostantól a gyenge oldalon. SLB posztra Sio Moore jött vállalható áron a Billsből, nagyon bízunk a fejlődésében. Középen Wesley Woodyard vitézkedhet. Depthnek a több poszton bevethető Spencer Paysinger, és a veterán Larry Foote érkezett a tavaly némi tapasztalatot gyűjtő Greene mellé.

CB:
before: Asante Samuel, Patrick Robinson, Robert McClain, Davon House, Jayron Hosley
after: Richard Sherman, Patrick Robinson, Robert McClain, Davon House, Loucheiz Purifoy
Richard Sherman az NFL legjobb cornere (Deeerrelle who?), így nem sajnáltuk sem a pénzt, sem az első körös draftcetlit hogy Minnesotába költöztessük RFA tenderezés keretein belül. A többi CB még mindig nem képvisel túl nagy játékerőt. Valami azt súgja hogy House be fog válni, így hazardíroztam, és 5 éves szerződést kapott. Meglátjuk mi sül ki belőle.

S:
before: Reshad Jones, Kerry Rhodes, Baccari Rambo, Jim Leonhard
after: Reshad Jones, Duron Harmon, Baccari Rambo, Kurt Coleman
A nyíltan melegedő Kerry Rhodes lábára természetesen útilapút kötöttünk. Máshol ilyen Michael Sameket draftolnak, de Minnesotában nem fér bele hogy a játékosoknak félniük kelljen a zuhanyzóban. Reshad Joneson kívül nincs jó safety a keretben, de a két másodéves közül valamelyik talán beválik.

A secondary még mindig több ponton lyukas, de a front 7 fiatalítása és erősödése, valamint Shutdown Sherm leigazolása miatt úgy érzem hogy erősödött a védelem.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 9 éve
BD# Baltimore Ravens Miami Hurricanes 1 744 — Sa da tay!


Hamarosan indul a bajnokság a szezon kezdete előtt a Chiefs tulajdonosa/GM-e Mr. Baltimore Defense mutatja be az idei offseason legfontosabb történéseit.

A keret alaposan kicserélődött az offseason-ben amely során rendkívül agresszív taktikát folytattunk a csapat megerősítése érdekében, de kezdjük az elején.

Első lépésként a tavaly szerződtetett TE Fred Davis lehívta szerződésének azon részét mely tartalmazta, hogy a csapattal kötött kontraktusa semmisé válik amint képes lesz elegendő pénzt összegyűjteni, hogy biztosítsa számára a folyamatos totális készenlétet különböző drogok és alkoholos italok segítségével. Egy év kellett neki hogy sikeresen leszedálja magát ezzel érvénybe is lépett ezen záradék. Biztos vagyok benne, hogy a továbbiakban is remek teljesítményt fog nyújtani a drogterjesztés és fogyasztás világában hiszen tehetsége vitathatatlan.



Elküldtük még a Missed Tackle díj idei 3. helyezettjét Jasper Brinkley-t és az állkapocs átültetésen átesett Kevin Huber-t. További 10 említésre sem méltó játékos igazolt a McDonaldshoz szerencsét próbálni.



Két fontos lejáró szerződésű játékos volt az ő megtartásuk prioritást élvezett a csapat számára. Az irányító vakoldalát a tavaly megszerzett és egy évet RT-ként pallérozódott King Dunlap fogja védeni az ellenfél legjobb WR-eit további öt évig a liga legjobb CB-je Derrelle Revis fogadja privát szigetén, ahol minden meccsen 60 percnyi magatehetetlenség vár rájuk. A védelem vezérének Derrick Johnson-nak ugyan volt még egy év a kontraktusából de azt 2017-ig meghosszabbítottuk, mert megérdemli.



A free agency kezdete előtt több trade-et sikerült véghez vinni és az idei offseason 2 legnagyobb volumenü játékoscseréje is a Chiefs nevéhez főződik. Először Earl Mitchell és Rashad Jennings költözött a Bourbon Street-re (egy zacskó szotyi társaságában-2015/6) 2 draftcetli ( 2014/4 + 2015/2) ellenértékeként, majd a lejáró szerződésű Antoine Bethea(+2014/4)tette át székhelyét Nowitzki szomszédságába szintén két draftjogért cserébe (2014/3+2015/2).
Ezután jött az egyik legjelentősebb csere a csapat részéről. Mikor megláttam, hogy a liga legjobb (védő)játékosa elérhető defensive-minded gm-ként nem nagyon volt kérdés, hogy megpróbálom Kansas-be hozni, ezért felkerestem a Bills vezetőjét Mr. Fake MMMS-t és hosszas tárgyalást folytattam vele. A végeredmény sikeres volt ugyanis J.J. Watt a sárga téglás út felé vette az irányt és Kansas-be került. Rendkívül boldog volt mindenki a csapat háza táján, hogy sikerült a defense legfontosabb helyére a védfalba (ami talán a leggyengébb pontja volt a védelemnek) egy ilyen kaliberű játékost megszerezni. A csapat eddigi LT-je Anthony Castonzo mellett két első körös (2015/1+2016/1)és egy második körös draftjog (2015/2) ment Buffalo-ba egy ékezetes betűket tartalmazó billentyűzettel egyetemben, aminek láthatóan nem sok haszna van. Mivel Dunlap szerződéshosszabbításon esett át és a tavaly udfa-ként berobbanó LaAdrian Waddle is a csapat rendelkezésére állt a draft és FA előtt ezért Castonzo elvesztése nem volt nagy érvágás.



Ekkor robbant újra a bomba! Mikor a Houston Gm-e Mr. Vass-Ádám Ewing bevonult Kansasbe egy hosszúszarvú marha hátán egy ajánlattal melynek részeként Andrew Luck-ot szerette volna Texas-ba költöztetni nem gondoltam hogy létre jön az üzlet. De a korrupció virágzása közepette egy olajmágnás tulajdonos mindig érdekes és hasznos cserepartner. Mindössze egynapos alkudozás után a csere megköttetett, Luck ezentúl Houstonban fog szerencsét hozni. A csere pillanatában már egy korszakos védő prospect(és az olajszőkítés lehetősége) lebegett a szemem előtt. Luck távozása mellett megszabadítottak minket az O-fal kerékkötőjétől Szatele Sámsontól, aki tehetségét az olajföldeken kamatoztatta volna tovább, de sajnos ott sem tölthetett el sok időt(mert a legegyszerűbb feladatokra is alkalmatlan) ezért kalóznak állt. Érkezett a támadófalba egy remek guard T.J. Lang(aki ha csak fele olyan jó teljesítményt nyújt majd mint féltestvére Lang Ádám a válogatottban, akkor közös szobrot kapnak valahol Győr és Kansas között) a megüresedett center posztra a hatalmas upgrade-et jelentő Rodney Hudson plusz egy elkapó TE Garrett Graham, továbbá az idei 1/1(Jadeveon Clowney) a 2/4(Jordan Matthews) egy következő évi első kör valamint egy 2016os 3. vagy 2. kör ez még elválik.



Nem volt egyszerű Luckot elengedni, de az érte kapott ellenérték bőven megfelelő volt és egy egy ilyen brutális védelem mellé nem szükséges egy Luck szintű irányító még én is elmenedzselném ezt a csapatrészt, de nem akarok alázni! Ezért FA-n jött Joe Flacco, aki több mint jó megoldás QB poszt betöltésére, főleg miután az első sajtótájékoztatóján lenyilatkozta, hogy Ő a legjobb a ligában és mind tudjuk, hogy ez mit jelent…



Bathea távozásával megüresedett FS posztra leigazoltuk Thomas Decoud-t a linebacker sorba DJ és Von Miller mellé pedig jött Paul Worrilow. Több poszt mélyítésre szorult a csapat ezeket főleg vet.mines szerződésekkel sikerült betömni így érkezetek a nagyobbnál-nagyobb all pro kaliberű tehetségek: Terrelle Pryor(QB), Kellen Clemens(QB), Roy Helu(RB), David Ausberry(TE), Paul Fanaika(G), J'Marcus Webb(OT), Jason Jones(DE), Derrick Shelby(DE), Justin Durant(LB), Chykie Brown(CB) és Andrew Sendejo(S).

A drafton 5 választási jog állt rendelkezésre (1/1,1/7,2/4,2/7,3/14,7/25).
Az 1/1-es választott kiléte egy percre sem volt kérdéses. Jadeveon Clowney személyében az utóbbi évek legjobb védőjátékost választhattunk ki, aki J.J. Watt, Damon Harrison és Ryan Kerrigen mellett kap helyet a védőfalban, ahol a fő feladatuk az ellenfél irányítójának tolószékbe ültetése lesz.



Ezzel a védelem készen is állt és az Offense felé fordultunk a további pickjeinkkel, hogy megfelelő supporting cast kerüljön a jó Flacco köré. 1/7-re érkezett a legkészebb(nem Fred Davis-i értelemben) OT a drafton Jake Matthews személyében, aki az első évében RT-ként fog szerepelni a csapatban. 2/4-re jött Megatron túloldalára(és mint később kiderült Hilton mellé így valószínűleg gyakran fog találkozni zero coverage-el) lubickolni Jordan Matthews, akit nagyon sokra értékeltünk már a draft előtt. 2/7-re Ebron-on kívül mindegyik TE elérhető volt mi a Washington játékosát választottuk Austin Seferian-Jenkinst (akinek neve komoly feladat elé állítja majd a csapattársakat Dominique Rodgers-Cromartieval egyetemben a hagyományosan megrendezésre kerülő csapaton belüli név betűző versenyen). Flacco ezen húzásokra tantrikus állapotba került, amit egy paparazzi meg is örökített:



3. körben érkezett Travis Swanson, akinek lesz ideje pallérozódni Hudson mögött. 7. körben egy tight end felépítésű, gunner képességekkel megáldott tackle gyár p[]_[]nter érkezett a valaha volt legjobb egyetemről Pat O’Donnell személyében. UDFA-ként még megszereztük a higéniai asszisztensként már bizonyított Mo Allexandert és Jonathan Newsomeot, akik egy bizonyos IRL GM játékban 4. és 5. körben draftoltak.
A szezon kezdete előtt még sikerült egy hibátlan cserét végrehajtani és megszerezni egy 2. körös pickért T.Y. Hilton-t a Bucs gárdájától így Flacco célpontjaira a kezdőben igazán nem lehet panasz(Megatron, Hilton, Matthews, ASJ, Bernard)



Elmondható, hogy alaposan kicserélődött a keret összesen 11 helyen van változás a kezdőben a tavalyi évhez képest a védelem és a támadó sor is erősödött Luck elcserélése az egyetlen negatívum, de mint korábban említettem egy kevésbé potens irányító is kiválóan ki tudja majd aknázni az offense-ben rejlő hatalmas tehetségét. Összességében rendkívül pozitívnak ítélem meg ezt az offseasont rengeteg tehetség került a csapathoz ennek megfelelően nem is lehet más cél, mint a bajnoki cím és ha nem jön össze akkor egy 16 évvel ezelőtti PC-s játék fikázása, majd a kilépés.

2014 Kansas City Chiefs DC:

QB: Joe Flacco, Terrelle Pryor, Kellen Clemons
FB: Tommy Bohanon
RB: Giovani Bernard, Mike James, Roy Helu
WR1: Calvin Johnson, Donnie Avery
WR2: Jordan Matthews, Ted Ginn Jr.
Slot WR: T.Y. Hilton
TE: Austin Seferian-Jenkins, Garrett Graham, David Ausberry
LT: King Dunlap, LaAdrian Waddle
LG: T.J. Lang, Paul Fanaika
C: Rodney Hudson, Travis Swanson
RG: David DeCastro, Shelley Smith
RT: Jake Matthews, J'Marcus Webb

RE: Jadevon Clowney, Jason Jones, Derrick Shelby
UT: J.J. Watt, Billy Winn,
NT: Damon Harrison, Josh Chapman
LE: Ryan Kerrigan, Ropati Pitoitua
SLB: Von Miller, Justin Durant
MLB: Derrick Johnson, Josh Bynes
WLB: Paul Worrilow, Rob Jackson
CB1: Darrelle Revis, Orlando Scandrick, Chykie Brown
CB2: Dominique Rodgers-Cromartie, Nickell Robey
FS: Thomas DeCoud, Andrew Sendejo
SS: D.J. Swearinger, Don Carey, Mo Alexander

K: Phil Dawson
P: Pat O'Donnell
LS: Jon Weeks

KR: Ted Ginn Jr.
PR: Ted Ginn Jr.

Kezdő
Újonc
Hosszabbított
Cserélt
Szabadügynök
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Houston Texans Offseason Recap

Az esetleges PS claimek - akár tőlem visznek, akár én hozok máshonnan játékost - már úgysem eredményeznek jelentősebb változást, így a depth chart után itt van houstoni regnálásom első évének összefoglalója is.

Először is, a csapatváltás oka: Tenorx-től jó csapatot vettem át Detroitban, a cap helyzet, draft pickek bizonyos fokú hiánya (nem volt idei első kör), egyes szerződések és egyéb más tényezők miatt viszont eléggé meg volt kötve a kezem, nem igazán tudtam (volna) a saját ízlésemnek megfelelően alakítani a keretet (ezért volt sok - összesen 11 - trade-em idén a Texansnál). TyR lemondása nyomán egy olyan csapat maradt gazdátlanul, ahol elég komoly újjáépítésbe kellett fognia az új GM-nek, így éltem is a kínálkozó lehetőséggel, és „átköltöztem” Houstonba.

Hogy egy év alatt meddig jutott a rebuilding, azt talán úgy lehet a legjobban szemléltetni, ha a tavalyi rostert hasonlítom össze a mostanival, posztonkénti leosztásban, miközben azt is próbálom vázolni, milyen elgondolás állt az egyes roster move-ok hátterében.

1-től 5-ig terjedő skálán számszerűleg is értékeltem a posztonkénti felhozatalt. Itt nem csak azt vettem figyelembe, hogy a kezdők milyen szintet képviselnek jelenleg, hanem például a depth minőségét is, vagy azt, hogy hosszútávra mennyire van biztosítva az adott poszt. Zárójelbe a practice squados játékosokat írtam. A színek jelentése: maradt tavalyról, cutolva/waive-elve lett, lejárt a szerződése, trade keretében távozott, FA-piacról érkezett, trade keretében érkezett, draftolt/draftolatlan újonc.

Quarterback
2013: Mark Sanchez, Jason Campbell (+ Mike Hermann) - Értékelés: 1
2014: Andrew Luck, Jason Campbell - Értékelés: 5
1/1-gyel végződő szezon + rebuildinggel induló offseason = új franchise irányító beszerzése. A Sanchez vezette kamikaze-akció után nem is lehetett kérdéses, hogy mi lesz a top prioritás a holtidényben. Elsőre értelemszerűen adta magát, hogy majd a no. 1 overall pickkel draftolok új kezdő QB-t, aztán az idő előrehaladtával egyre inkább elbizonytalanodtam, hogy valóban ebből a classból kellene-e valakire alapozni a franchise jövőjét, és végül inkább biztosra mentem (amit utólag egyáltalán nem bánok). A Luck trade-ről már korábban is írtam, ahhoz túl sok mindent nem tudok hozzáfűzni, a lényeg: megvolt az ára, de így - ha két év múlva a szerződéshosszabbítás is sikerül (vele nem fogok filléreskedni, ezt garantálhatom 😊 ) - hosszú évekre adott a kezdő QB a jövő egyik elit irányítójának személyében.

Running back
2013: Joique Bell, Mark Ingram, Justin Forsett (+ Theo Riddick) - Értékelés: 3.5
2014: Khiry Robinson, Carlos Hyde, Benny Cunningham, Travaris Cadet (+ C.J. Anderson, Isaiah Crowell, James White) - Értékelés: 3.5
Rövidtávú szempontokat figyelembe véve a tavalyi RB-állomány jobban festett, ez nem kérdés, Ingram esetében viszont a 7+ milliót átlagoló szerződése miatt biztos volt a cut, és miután megérkezett Luck (akire lehet pass-heavy offense-t építeni), már Bell-kaliberű szabadügynök futó (ami minimum kellett volna egy rookie QB vagy a Flacco / Alex Smith duó egyike mellé) leigazolásáért sem törtem magam. Illetve a rebuilding miatt is nyugodtan maradhattam a kevésbé bizonyított, de (relatíve) komoly potenciállal bíró RB-knél. Robinson idén már remélhetőleg első számú running backké növi ki magát - épp Ingram carry-számát megcsapolva - a futójátékra állítólag nagyobb hangsúlyt fektetni kívánó Saints offense-ben. Sproles elcserélése után egy scatbackre is szükségük lesz a szenteknek, ezt a szerepkört Cadet töltheti be, aki nálam egyelőre return specialist lesz. Cunningham korrekt backup lehet (neki mondjuk nem tett jót Mason draftolása), akárcsak C.J. Anderson. Utóbbi valószínűleg Montee Ball első számú backupja lesz, elvégre nem draftolt RB-t a Broncos, Hillmant pedig már az előző szezonban is előzte a depth charton Anderson, aki remélhetőleg a Denverben mostanság elég eredményesen működő „Csináljunk contributorokat noname játékosokból” elnevezésű projekt (lásd pl. Julius Thomas) következő alanyának bizonyul. Már ezzel a sorral is elégedett lettem volna, a drafton viszont 3/8-ra sikerült behúzni az idei class legjobb RB prospectjét, Crowell személyében pedig jött egy nagyon tehetséges játékos a hátsó körökben, aki IRL a Brownsnál akár még feature back is lehet idővel (remélem most is épp viselkedéskultúrából vesz leckéket). Azért adtam ugyanolyan értékelést a mostani RB corpsnak, mint a tavalyinak, mert a Bell-Ingram duót ugyan rövidtávon nem überelik, de hosszútávon nagyobb potenciállal bír a jelenlegi brigád.

Fullback
2013: Vonta Leach - Értékelés: 4.5
2014: Vonta Leach (+ Trey Millard) - Értékelés: 4.5
Leach-et kiengedtem az FA-piacra, de aztán jött is vissza, ráadásul veterán minimumért, így nagyon jó üzletet sikerült kötni, függetlenül attól, hogy már nem mai gyerek. Fullbacket amúgy se nagyon szokás hosszútávú célokkal igazolni, minimum egy évig még több mint korrekt megoldás Leach, a PS-ben pedig ott pihen a potenciális utánpótlás Millard révén. Csodálkoztam is, hogy senki sem dobott rá egy late-round picket a játékban, egészségesen középső körös tehetség (igaz a teljesen ép fullbackek is egytől egyig UDFA-k lettek). Mondjuk nem tudom, mennyire tesz jót neki, hogy IRL San Franciscóba került, Bruce Miller mögé, akivel márciusban írattak alá hároméves szerződést, meg egyébként is, a Niners power runningra építő offense-ében leginkább futásblokkolásban kell kiemelkedőnek lennie egy FB-nek, az ex-oklahomai pedig nem elsősorban ebben jeleskedik. Igaz Millert is - fullbackhez mérten - gyakran kereste passzokkal Kaepernick, bár szerintem ha akkora offensive weapont látnának Harbaugh-ék Millardban, akkor ennyi pickkel a zsebükben nem vártak volna a draftolásával a hetedik kör végéig. Az is lehet, hogy szeptemberben már más csapat lesz a kenyéradója, de mindegy is, nem ezen áll vagy bukik a franchise jövője.

Wide receiver
2013: Andre Johnson, James Jones, Golden Tate, Greg Childs, Chris Harper - Értékelés: 4
2014: Andre Johnson, James Jones, Allen Robinson, Kevin Norwood, Junior Hemingway (+ Derek Moye, Chandler Jones, Quincy Enunwa) - Értékelés: 4.5
A tavalyi és az idei felhozatal metszetét képző AJ-JJ duóból előbbi ligaelit elkapó, utóbbi bőven elfogadható WR2 (sőt Oaklandben ugyebár első számú receiver lesz, amit nem feltétlenül tartok jó ötletnek, de a Raiders helyzetében nem lehetett minden hiányposztra high-quality FA-t igazolni / korai draft picket áldozni), nekik köszönhetően az alap már tavaly is megvolt és most is megvan a minőségi WR-állományhoz. Robinson kvázi Tate-et váltotta mint harmadik számú elkapó (bár Tate előzte volna Jonest), esetükben némileg hasonló a helyzet ahhoz, amit az RB-knél vázoltam: a rebuildingből kifolyólag a hosszútávú szempontok az elsődlegesek (ha még nem hangsúlyoztam volna eléggé 😊 ), Tate jövőre esedékes szerződéshosszabbítása költséges lett volna, így inkább úgy döntöttem, elcserélem, amíg még kaphatok érte valamit, és hozok helyette utánpótlást a draftról, ha már úgyis a közelmúlt legjobb WR classa volt az idei. Robinson személyében sikerült is hozni egy első körös tehetséget, aki Tate szintjét hamar elérheti az NFL-ben, és ennél is sokkal több van benne. A negyedik körben BPA alapon egy másik WR-t is draftoltam, Norwood ideális esetben az IRL Seahawksnál és nálam is első számú slot receiver lehet 2015-től. Junior Hemingway és Chris Owusu között vacilláltam, hogy ki legyen az ötödik elkapó a rosteren, és végül előbbi lett a befutó. A Chiefsnél nem nagyon törték magukat, hogy megerősítsék a WR-állományt, De’Anthony Thomas beválásában én nem igazán hiszek, Donnie Avery-től és A.J. Jenkinstől pedig nem nehéz játékidőt elvenni, így remélhetőleg a már tavaly is elő-előkerülő Hemingway-re még nagyobb szerep vár idén Reid offense-ében. Ami a PS-ben pallérozódó játékosokat illeti, Moye tavaly játszogatott egy keveset Pittsburgh-ben, de Martavis Bryant draftolása után azt nyilatkozta a WR edző, Richard Mann, hogy mindenképpen akartak egy magas, fizikális elkapót draftolni, ami szerintem Moye-ra nézve is negatív kritika. Elvileg harcban van a rosterre kerülésért, ugyanakkor nem csodálkoznék, ha Archer jelenléte miatt csak négy klasszikus WR-nek jutna hely a Steelers 53-as keretében, de azért adtam egy esélyt Moye-nak. Meglepett, hogy Jonest sem IRL, sem a játékban nem draftolta senki, a pályán és a pre-draft process során is bizonyított, példának okáért négy kezdő éve alatt új iskolarekordot állított fel az SJSU-n elkapások és elkapott touchdownok számában, a pro day-én 40 yardon 4.4 alatti idővel mérték. Remélem sokakat meglep majd az NFL-ben, a Browns WR-helyzetét elnézve egy jó TC-vel akár már újoncként is számottevő játéklehetőséghez juthat. Enunwát a Huskers offense eléggé limitálta, végzősként azért összejött neki egy breakout-féleség 753 elkapott yarddal és 12 TD-vel. A Jets két elkapót is draftolt előtte, attól mondjuk nem tartok, hogy Jalen Saunders komolyabb konkurenciát jelentene számára, Shaq Evans annál inkább (én sleeper potenciált látok benne), de akárhogy is, nekik negyedik körösként fix helyük van a rosteren, rajtuk kívül pedig ott van még Decker, Nelson, Kerley, Hill és Ford. Enunwának nem lesz egyszerű befurakodnia az 53-ba, inkább arra fogadnék, hogy nem is sikerül neki, de ha így is lesz, majd más csapat talán összeszedi, és remélhetőleg ezzel ők is és én is egyformán jól járunk. 😊 Még a tavalyi felhozatalhoz visszakanyarodva: Childs és Harper NFL-rezüméjét gondolom nem kell bemutatni - gyakorlatilag nincs.

Tight end
2013: Owen Daniels, Garrett Graham, Dorin Dickerson - Értékelés: 3
2014: Julius Thomas, Levine Toilolo, Dustin Keller (+ Gator Hoskins) - Értékelés: 4.5
Dickerson nem NFL-szintű játékos, míg Daniels-szel ilyen probléma ugyan nem volt, de ár-érték szempontjából a 7 milliót átlagoló szerződése meglehetősen távol esett a tűrhető kategóriától, így neki is mennie kellett. Graham akár maradhatott is volna, elvégre második számú tight endnek tökéletesen megfelelő játékos létére hat számjegyű összeget átlagoló kontraktus kötötte őt a csapathoz még két évig, de be kellett vonni a Luck trade-be, ami azt eredményezte, hogy a tight end állomány teljes átalakításra szorult. Kezdésként érkezett Julius Thomas, akiért nem folyt különösebben nagy verseny az FA-piacon, így egészen jutányos áron sikerült hosszútávú szerződéssel elhozni egy olyan játékost, aki gyakorlatilag első érdemi NFL-szezonjában beverekedte magát a liga legjobb elkapó tight endjei közé. Az ő jelenléte egyúttal kompenzálja azt is, hogy Andre Johnson és James Jones mögött egyelőre nincsenek bizonyított játékosok a WR-sorban. Iktriadnál már Olsen és Fasano is ott volt TE poszton, ezért is adhatta áron alul, egy idei 5. és 6. körös draftjogért Toilolót, akivel kapcsolatban bejöttek a számításaim; hacsak valami váratlan fordulat be nem következik, kezdő lesz Atlantában. Az offseason során igencsak hangoztatták a Falcons részéről, hogy Gonzalez visszavonulása után magának a tight end posztnak is visszafogottabb szerepet szánnak a jövőben, amit el is hiszek nekik, de TE nélkül nem lehet játszani, így Toilolo játékideje miatt egyáltalán nem aggódom, a többi pedig már csak rajta múlik. És az sem utolsó szempont (de, igazából ez volt az utolsó szempont a megszerzésénél), hogy mint köztudott, Luck nem érzi igazán jól magát, ha nincs a célpontjai között egykori Stanfordos csapattárs, Toilolo jelenléte pedig erre a problémára is megoldást jelent. 😊 Egy harmadik tight end is rosterre került Keller személyében, akiről nyugodtan mondhatom, hogy veterán minimumért (very) low risk - high reward igazolás volt. Már korábban jöttek olyan hírek, hogy sikeres rehabilitáción van túl, április végén a Patsnél járt is viziten, és bár Foxboróból kontraktus nélkül távozott, ez még korántsem zárja ki egy későbbi szerződés lehetőségét. Belichickék látványosan ignorálták a drafton a tight end posztot, ellenben WR-ből már korábban beerősítettek, ami utalhat arra, hogy a 12 helyett az 11 personnel lesz hangsúlyosabb az offense-ben, de az is lehet, hogy például LaFell leigazolása inkább biztosíték sérülések esetére. Az is előfordulhat, hogy Keller sem lenne több stabil backupnál az injury prone Gronkowski mögött, de még az is elférne a hazafiaknál, mert Hoomanawanuit és D.J. Williamst megbízható cserének nem nevezném. Belichick szándékait nehéz kifürkészni. Mindenesetre én azt szimatolom, hogy Keller a training camp kezdetére már Pats-játékos lesz, vagy ha mégsem, más csapat úgyis tesz vele egy próbát, ha másképp nem, szezon közben - leginkább valamilyen sérülést követően - leigazolva őt. Persze csak ha teljesen felépül(t), ebben az esetben viszont nagy nyereség lehet, mert egészségesen vitathatatlanul kezdő szintű játékos. A PS-ben helyet kapott egy újabb (számomra) meglepetés „dupla” UDFA, Hoskins. IRL a Dolphinshoz írt alá, ahol még reális esélye is van szerephez jutni, mivel Miamiban nem hemzsegnek a passzjátékban legitim célpontnak tekinthető TE-k Charles Clay-t leszámítva, aki viszont pont ugyanolyan H-Back / move tight end, mint Hoskins; gyakorlatilag az ő képzettebb, NFL-tapasztalattal rendelkező verziója. De mivel contract yearben van, el tudom képzelni, hogy amennyiben Hoskins használhatónak bizonyul, akkor Clay-t elengedi a Dolphins stábja, elvégre nem olyan prémium poszton szerepel, amire feltétlenül nagy pénzeket kellene áldozni, viszont az előző szezonban láthatták, hogy nagyon hasznos tud lenni a Miami offense-ében egy ilyen típusú játékos, és lenne is egy Clay-nél alighanem gyengébb minőségű, ugyanakkor lényegesen olcsóbb alternatívájuk ennek a szerepkörnek a betöltésére.

Offensive tackle
2013: Nate Solder, Lamar Holmes, Mike Otto, Emmett Cleary (+ Roddy Tomlin) - Értékelés: 2
2014: Nate Solder, Kelvin Beachum, Bryant McKinnie, Lamar Holmes - Értékelés: 4
A támadófal legfontosabb posztja már tavaly is megoldott volt, Solder mellett viszont nem hogy tisztességes OT depth, de még átlagon alulinak mondható kezdő RT sem akadt: Holmes egyenesen katasztrofális volt a Falconsban, a career backup Otto a korrekt swing tackle szinttől is meglehetősen messze van, rajtuk kívül pedig két PS-kaliberű, azóta is nulla meccstapasztalattal rendelkező arc volt még a bő keretben. Beachum - aki az IRL Steelers kezdő left tackle-je - trade útján történő megszerzésével az egyik legfőbb hiányposztra sikerült megfelelő minőségű játékost hozni olcsón, egyrészt olyan szempontból, hogy veterán minimumot keres, másrészt ellenértékként csak azt a David Amersont kellett adnom, akitől amúgy is szabadulni akartam, mivel már a tavalyi draft előtt is nagyon szkeptikus voltam vele kapcsolatban, és eddigi rövid NFL-pályafutása alatt sem tett semmi olyat, ami alapján azt kellene gondolnom, hogy mégiscsak megütheti a kezdő szintet. Beachumnek tavaly szezon közben kellett átvennie a kezdő LT posztot, és ehhez viszonyítva abszolút vállalható teljesítményt nyújtott, az idei offseasonben pedig megkapta pozíciós edzőnek a liga talán legjobb OL coach-át, így joggal lehet bizakodni, hogy a fejlődése töretlen marad. A depth még mindig lehetne jobb, de McKinnie még egy évig talán elfocizgat (valamiből törleszteni kell a pimpeknek), negyedik számú OT-ként pedig már Holmes sem annyira szörnyű.

Offensive guard
2013: Jonathan Cooper, T.J. Lang, Ronald Leary, Lance Louis - Értékelés: 4
2014: Jonathan Cooper, Brian Waters, Gabe Jackson, Lance Louis - Értékelés: 4
Abszolút rendben volt már tavaly is a felhozatal, mindenkinek volt érvényes kontraktusa erre a szezonra, ennek ellenére igencsak fel lett forgatva az OG-állomány: először Leary-t vontam be a Rodney Hudsonért való cserébe (eredetileg ő lett volna a kezdő centerem), mivel volt a csapatban két stabil kezdő guard hosszútávú szerződéssel, később viszont ezek egyikétől, Langtől is meg kellett válnom (Luck trade), de ezt abban a tudatban tehettem, hogy a draftról ő könnyedén pótolható hasonló kaliberű OG prospecttel. Ennek az eredménye lett Jackson draftolása, akit Waters korábbi leigazolásának köszönhetően nem is szükséges azonnal bedobni a mélyvízbe, egy évig tanulhat a nagy öreg mögött. Louis erőteljesen túl van fizetve ahhoz képest, hogy IRL future contracttal írt alá a Coltshoz az év elején, bár Indianapolisban még a kezdőbe kerülésért is versenybe szállhatott volna, ha nem draftolják Mewhortot. Ha cutolom, akkor vagy filléreket nyerek az idei cap alatt és jövőre is marad utána dead money, vagy mínuszban jövök ki az elküldéséből idén, így inkább hagytam, backupnak elmegy, aztán ha - várakozásaimat igazolva - nem alkot maradandót ebben a szezonban, akkor jövőre repül.

Center
2013: J.D. Walton, Stephen Schilling - Értékelés: 1.5
2014: Manny Ramirez, Lemuel Jeanpierre - Értékelés: 3.5
Az OG poszttal ellentétben a centereknél kényszerből kellett végrehajtani komoly változtatásokat: Walton jelen állapotában még alsókategóriás kezdőnek sem minősíthető (gyanítom, hogy a Giants is jobban jár, ha Richburg már újoncként megelőzi őt a depth charton), Schillingről pedig nagyjából ugyanez elmondható a liga csere centereinek viszonylatában. Szerencsére mindkét játékos szerződése lejárt, így gond nélkül meg lehetett tőlük szabadulni. Ahogy már említettem, az eredeti terv az volt, hogy a trade útján megszerzett Rodney Hudson lesz a kezdő center, ő viszont gyakorlatilag ahogy jött, ugyanazzal a lendülettel tovább is állt Kansas City-be. Ebből kifolyólag az FA-piacon kellett alternatív megoldás után nézni, és a guardként igencsak szenvedő, de centerként tavaly magára találó Ramirez személyében sikerült szerződtetni a poszt egyik legjobb elérhető szabadügynökét. Ramirez kezdőként való szerepeltetése olyan szempontból (is) előnyösebb Hudsonéval szemben, hogy passzorientált offense-be előbbi jobban illik. Jeanpierre-ben már nincs különösebb upside, de guardként is bevethető, kezdő rutinnal bíró megbízható backup; csere centertől ez bőven elég.

Defensive end
2013: Chris Canty, Derek Wolfe, Sean Lissemore, Mike Purcell (+ Joe Vellano, Adam Replogle) - Értékelés: 3
2014: Chris Canty, Derek Wolfe, Joe Vellano, Taylor Hart - Értékelés: 3.5
A DE-állományban csak minimális átalakításra volt szükség, mindössze annyi történt, hogy három kerékkötő helyett jött egy sokkal reményteljesebb project játékos Hart személyében, akiről az IRL draft utáni rookie helyzetjelentésben írtam bővebben. Canty közepes kezdő; az ellenfelek irányítóinak, futóinak és támadófalembereinek rémálmaiban nem ő fog megjelenni, de a saját edzőinek sem fog miatta fájni a fejük. Wolfe-nál tavaly becsúszott egy enyhe sophomore slump, illetve sérülés miatt ideje korán véget is ért számára a szezon, de idén remélhetőleg ott folytatja, ahol újoncként abbahagyta. Vellano ebben a sémában igencsak rendszeridegen, próbáltam is elcserélni hasonló kategóriájú 3-4-es defensive endre, de mint látható, végül nem jártam sikerrel. Easley draftolása után ráadásul végképp bizonytalanná vált, hogy egyáltalán befér-e az 53-as keretbe a Patsnél, de még ha le is marad, szinte biztosan lesz olyan csapat, amelyik megkínálja majd egy roster hellyel, és alighanem jobban is járna, ha nem a Wilfork, Kelly, Easley, Siliga, Chris Jones ötössel kellene szélmalomharc jellegű küzdelmet vívnia a játékpercekért. Amit Canty-ről írtam, az tulajdonképpen a komplett DE-állományra kivetíthető: megbízható egység, de - jelen állapotában - ennél semmivel sem több. A hiányzó pluszt a defensive endeknél kompenzálja az NT poszton kezdőként játszó illető...

Nose tackle
2013: Dontari Poe, John Jenkins, Chris Neild - Értékelés: 5
2014: Dontari Poe, Terrence Cody, Antonio Johnson - Értékelés: 4.5
TyR tavalyi draftjának teljesen olyan fílingje van, mintha egy januári első körös mock alapján húzott volna: 1. kör - Jonathan Cooper, 2. kör - David Amerson, 3. kör - John Jenkins, Michael Buchanan. Jenkins nem volt rossz fogás a harmadik körben, csak a liga premier nose tackle-je mögé felesleges. Poe-ról ennyi talán elég is. Jenkinsen tehát próbáltam legalább azon az áron túladni, mint amiért érkezett (ebben segített, hogy limitált szerepkörben jól mutatkozott be a Saintsnél, és egyértelműnek tűnik, hogy New Orleansban ő jelenti a jövőt NT poszton), és sikerült is beváltani egy jövő évi második és egy idei ötödik körös pickre, ami egy two-down NT-ért nem rossz ellenérték, sőt. Poe-val (leendő) franchise játékosként számolok, így depth-nek inkább rutinosabb veteránokat hoztam. Cody a Ravensnél nem tudta beváltani a hozzá fűzött reményeket, de itt egyértelmű backupként nem is kell olyan szintet hoznia, amit egy második körös picktől elvárnak. Harmadik nose tackle-t legszívesebben nem is raktam volna az 53-ba, ha már Poe nem csak a liga legjobb, hanem egyben legelnyűhetetlenebb NT-je is (tavaly több mint 1000 snapet játszott, ami egy 330 font körüli monstrum esetében egészen embertelen mennyiség), de mivel a posztminimum kötelezett, szerződtettem Antonio Johnsont, aki a Titansnél volt és lehet a továbbiakban is hasznos kiegészítőember. Jenkins távozása hangyányival visszaveti az NT-felhozatal minőségét, függetlenül attól, hogy a big picture-t nézve jól jártam a cserével.

Outside linebacker
2013: Anthony Spencer, Kamerion Wimbley, Andre Branch, Michael Buchanan - Értékelés: 2.5
2014: Clay Matthews, Anthony Spencer, Kamerion Wimbley, Brandon Jenkins - Értékelés: 4.5
Spencer stabil kezdő volt a Cowboysnál, utolsó teljes évében Pro Bowl szezont futott, így az egyik kezdő OLB posztot még nyugodtan rábízhattam - hangsúlyozom, még, mivel a súlyos sérülése után kérdéses, milyen állapotban és egyáltalán mikor tér vissza; egyelőre nem a legbiztatóbbak a rehabilitációjáról érkező hírek. A másik kezdő helyre - Wimbley elküldése után - a keretben lévők közül Branch volt az első számú jelölt, aki egyrészt nem is system fit, másrészt nem is jó (később inkább el is tradeltem), ebből adódóan a legfőbb teendők közé kellett sorolni egy minőségi ROLB beszerzését. A minőségiből végül elit lett, köszönhetően a szabadügynök-piacra kikerülő Matthews leigazolásának, így a vakoldalon mostantól a liga egyik legjobb edge rushere riogathatja az ellenfelek irányítóit. Wimbley tulajdonképpen paycuttal maradt a csapatnál, a cut-resign révén 5 millióról sikerült veterán minimumra redukálni a fizetését, és egy évvel még meg is hosszabbítottam a kontraktusát. Első számú backupnak - főleg ilyen fizetésért - tökéletes, Horton kinevezésének köszönhetően ráadásul ebben az idényben a Titansnél is a neki inkább fekvő 3-4-es sémában szerepelhet, és nem épp ligaelit vetélytársakkal kell megküzdenie a snapekért, így a tavalyi gyengébb produkcióját követően akár egy kisebb felvirágzás is benne lehet az idei szezonjában. A Shields trade keretében elhoztam negyedik OLB-nek azt a Brandon Jenkinst, akit tavaly én draftoltam még detroiti GM-ként, és aki az IRL Redskinsnél próbálhat komolyabb szerepet kiharcolni magának az edge rusher rotációban.

Inside linebacker
2013: Mychal Kendricks, Justin Durant, Malcolm Smith, L.J. Fort (+ Cameron Lawrence, Jordan Campbell) - Értékelés: 3
2014: Mychal Kendricks, Malcolm Smith, Michael Wilhoite, Keenan Robinson (+ Andrew Jackson) - Értékelés: 3.5
A running backek mellett a belső linebackerek felhozatalán látszik leginkább, hogy rebuilding van folyamatban: még a kezdő ILB-duót is olyanok alkotják, akik sokkal inkább a jövő emberei, mintsem befutott játékosok, noha Kendricks és Smith is letett már ezt-azt az asztalra. Utóbbi esetében elég csak a Super Bowl MVP címet említeni, de szó nincs arról, hogy egymeccses csoda lett volna: a Seahawksnál alapvetően Irvinnel felváltva játszottak/játszanak SLB-t, de volt, hogy Wrightot kellett helyettesítenie Will poszton (hivatalosan nyolc alapszakasz- és két playoff-meccsen kezdett az előző szezonban), és rendre nagyszerűen helytállt. Egy évig még aprópénzért focizik Seattle-ben, aztán borítékolhatóan továbbáll Jacksonville-be más csapathoz teljes munkaidős kezdőnek, amire láthatóan Pete Carrollék is készülnek, nyilván ennek szólt Kevin Pierre-Louis negyedik körös draftolása. Kendricks esetében nagy szerencse, hogy egy 4-3-ban végigszenvedett újonc idényt követően az Eagles váltott a neki sokkal inkább kedvező 3-4-es sémára. Ennek (is) köszönhetően két évvel ezelőtti és tavalyi játéka között ég és föld volt a különbség, és bár még a belső linebackerek tágabb elitjétől is eléggé messze van az egykori Golden Bear, ha megfelelő ütemben folytatódik a fejlődése, Pro Bowl kaliberű játékossá érhet. Wilhoite ST ász, de ennél lényegesebb, hogy idén a 49ers védelmében is komoly szerep hárulhat rá Bowman hiányában. Tavaly két meccsen már Willist is helyettesítenie kellett kezdőként, és akkor nem lehetett rá panasz (a Texans ellen például 13 solo(!) tackle-t jegyzett). Borland draftolása még valamelyest bekavarhat, de lehet, hogy vele Harbaugh-ék (most még) egyértelműen csak backupként számolnak. Harmadik körben vitték el, de ilyen kerettel és ennyi draftjoggal a Niners simán megengedhette magának, hogy a második napon húz valakit fixen a cserepadra - backupot márpedig hozni kellett, mert ellenkező esetben a másodéves Nick Moody - aki újonc idénye első felét IR-en töltötte - egymaga jelentette volna a depth-et. Wilhoite előtt itt a nagy lehetőség, meglátjuk, mit tud kihozni belőle. Robinson pedig, ha nem is az új London Fletcher, de az ő kezdőcsapatbeli utódja lehet. Újoncként nem sok esélye volt komolyabb játékidőhöz jutni a Fletcher-Riley duó mögött, aztán jött egy mellizom-szakadás, majd egy újabb, aminek következtében az előző szezont már teljes egészében ki kellett hagynia, de most elvileg teljesen egészséges, és az OTA-kon már az első csapattal edz. Gruden se győzte őt méltatni: „Mentally he’s in good shape. Physically he looks excellent to me. He’s running, he’s long and he can run sideline to sideline in pass coverage. He’s disruptive. He gets into zones and is a big guy to throw over. He can cover tight ends, he can cover backs. We have high hopes for Keenan and love the progress he’s making.” Az aláhúzott részhez én is csatlakozom - csak maradjon egyben az a mellizom... Jackson pedig egy sima project játékos, aki egyszer talán a Colts kezdőjébe férkőzhet. Annyira azért nem veretes az indianapolisi ILB-állomány, hogy ennek akár egy-két éven belüli megvalósítása lehetetlen küldetésnek tűnjön. Ami a távozókat illeti, Durant cap casualty, és egy leszállóágban lévő, átlagon aluli kezdő amúgy sem nagyon fér bele a rebuilding filozófiájába, míg a többiek PS-szintű játékosok, akiknél mint látható, jobb alternatívák is akadtak cserének / hosszútávú projectnek.

Cornerback
2013: Brandon Flowers, Sam Shields, Richard Marshall, David Amerson, Perrish Cox - Értékelés: 4
2014: Brandon Flowers, Brandon Carr, Richard Marshall, Darrin Walls, Perrish Cox (+ Travis Carrie) - Értékelés: 4
Shieldset elcseréltem (az érte kapott második körös pick is kellett az Allen Robinsonért való feltrade-hez), majd Carr személyében hoztam a helyére az FA-piacról egy vele nagyjából azonos szintű játékost. Flowersnek tavaly nem ízlett a press coverage, de ettől ő még a megfelelő rendszerben kiváló corner, és Carr sincs tőle sokkal elmaradva, aki már nagyon fogadkozik (IRL természetesen), hogy idén god mode-ba kapcsol 😊 - persze ha a dallasi front seventől olyan támogatást kap, mint tavaly, akkor bajosan, de Houstonban azért aligha fogja őt olyan szinten megbéklyózni a pass rush hatékonysága (vagy inkább hatástalansága, ami a Cowboyst illeti), mint Dallasban. A Brandon „fivéreknek” köszönhetően tehát a kezdő CB-páros abszolút rendben van, és bár Marshallnál jobb nickel cornert is el lehetne képzelni, de azért ő sem tartozik a vállalhatatlan kategóriába (főleg ilyen kezdő duó mellett), függetlenül attól, hogy ő is sáros volt a Chargers CB-sorának tavalyi pocsék szereplésében. A Jets kezdőnek igazolta le Dimitri Pattersont, de ő slotban érzi igazán jól magát, így a tavaly már a kezdőcsapatban is megforduló Walls reális eséllyel pályázik arra, hogy nickelben ő játsszon Milliner túloldalán a vonal mellett. Az ő játékidejének az is kedvezhet, hogy a liga talán legsérülékenyebb CB-állománya veszi őt körül. Cox elsősorban special teamer, de cornerback fronton nem olyan mély most a felhozatal San Franciscóban, hogy ne juthatna szerephez akár a védelemben is. Ugyanez elmondható a practice squados Travis Carrie-ről: néhány éven belül akár komoly tényezővé is válhat a Raiders nem túl acélos CB-sorában, amennyiben a remek fizikai és atletikus adottságai mellé némi tehetség és technika is társult, illetve társul a közeljövőben, a punt returner szerepkörért pedig akár már újonc évében versenybe szállhat.

Safety
2013: Michael Griffin, Mike Adams, Tashaun Gipson, Haruki Nakamura, Jeromy Miles, Reggie Smith (+ Daimion Stafford) - Értékelés: 3
2014: Michael Griffin, Mike Adams, Craig Loston, Darrell Stuckey - Értékelés: 3
Erre a posztra fordítottam talán a legkisebb figyelmet az offseasonben. Griffint az előző rezsim megdobta egy ötéves, 33 milliós szerződéssel, ami igazi desperation move volt TyR részéről az offseason vége felé, nélküle alighanem a liga leggyengébb safety-sorával „büszkélkedhetett” volna a Texans a legutóbbi idényben. Ez persze semmit sem változtat azon a tényen, hogy Griffin borzalmasan túl van fizetve, de legalább van egy jó free safety-m. Mike Adams volt és maradt is a kezdő a másik pozícióban, aki mint azt tavaly a Broncosnál is bizonyította, még mindig vállalható szintet tud hozni alapemberként, de hozzá képest azért már sok mindenki upgrade-et jelentene, és az sem válik előnyére, hogy közelebb van a 40-hez, mint a 30-hoz. Ezen okokból kifolyólag, illetve mivel Gipsont beáldoztam egy kezdőnek szánt centerért, a csak special teamsbe (Nakamura, Miles, Stafford) vagy még oda se (Smith) való safety-ktől pedig megváltam, mindenképpen akartam draftolni legalább egy project safety-t, aki végül Loston lett. Először arról szóltak a hírek, hogy undraftedként a Cardinalshoz ír alá, aminek nagyon nem örültem volna, és bár tényleges csapatánál, a Jaguarsnál sem került sokkal jobb helyzetbe annál, mint ami Arizonában fogadta volna, itt azért mindenképpen biztatóbbak a kilátásai: csak a csoporton belül maradva, a Colts (Allen-Fleener) és a Texans (Griffin-Graham-Fiedorowicz) is várhatóan elég gyakran fog két tight enddel operálni, de például az AFC South idén az AFC North-szal lesz párban (Eifert-Gresham, Pitta-Daniels), a 12 personnel ellen pedig Bradleyék remélhetőleg sűrűbben nyúlnak majd olyan nickel csomagokhoz, ahol safety az extra defensive back, és ilyenkor Loston is szerepet kaphat a védelemben. Az ST-only játékosokat ugyan kiszórtam ezen a poszton, Stuckey személyében végül mégiscsak egy olyan safety került negyedikként rosterre, aki ebbe a kategóriába sorolható (jóllehet például a Bengals elleni wild card meccsen sokat játszott a védelemben, és nagyon is jól), de ő legalább az egész liga egyik legjobb special teamere.

Special teams
2013: Nick Folk, Matt Bosher, Morgan Cox - Értékelés: 3.5
2014: Nick Folk, Steve Weatherford, Morgan Cox - Értékelés: 3.5
Gondolkodtam azon, hogy szerződést hosszabbítok Folkkal és Bosherrel is, de arra jutottam, hogy egy újjáépülőben lévő csapatnak nem special teamerekre kell milliókat költenie. Előbbi esetében különösen bejött ez a lépés, elvégre veterán minimumért sikerült visszaigazolnom az FA-piacról, ami egy tavaly Pro Bowl szintű szezont futó játékosnál nem rossz, még akkor is, ha kickerről van szó. Ha drámai minőségromlást nem is, de némi visszalépést mindenképpen jelent Weatherford Bosherhez képest, viszont előbbi is stabil megoldást jelent punterként. Cox pedig az NFL egyik legmegbízhatóbb long snappere, így ezen a rendkívül fontos poszton is minőségi játékos szerepel. 😊

Az értékelések összesítésénél jó lett volna fontosság szerint súlyozni a posztokat, mert a sima összegzésnél ugyanannyit ér a maximális pontszám például az irányító esetében, mint mondjuk a fullbacknél, de erre már nem vettem a fáradságot. 😊
2013: 47,5 / 75
2014: 60 / 75


Szóval belevetettem magam a franchise újjáépítésébe, és ugyan már most látszik, hogy van olyan csapatrész, ahol a későbbiekben elengedhetetlen lesz az upgrade, illetve az overall depth is javításra szorul, de az első offseason végére legalább már odáig sikerült eljutni, hogy minden kezdő posztra van korrekt alapember, helyenként pedig a depth is kimondottan jó. Aztán hogy ez mire lesz elég ebben a szezonban, az majdhogynem mindegy - a rebuilding első fázisa letudva, jövőre folytatása következik.
több mint 9 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
A hétvégén lezajlott a 2014-es NFL draft. A Pro-football-focus pre-draft need elemzése kapcsán megkérdeztük a Vikings general managerét, Rick "Rataxes" Spielmant, hogy mi a véleménye az off-seasonben történtekről, valamint hogy szerinte sikerült-e betölteni a hiányposztokat a játékosbörzén.

- Üdvözlöm Mr. Rataxes. Szokás szerint mozgalmas off-season van a hátunk mögött. Mi a véleménye a keretben történt változásokról?
- Véleményem szerint minden tekintetben pozitív irányba halad a csapat. A célunk az, hogy egy hosszú távon sikeres együttest hozzunk össze, így természetesen nem tettünk fel mindent egy lapra az idei szezonért, de jövőre - a viszonylag sok draft cetlink birtokában - már sokra hivatott lehet az együttes.
- Kérem mutassa be, mely csapatrészeken történtek a legnagyobb változások, és mi volt az oka ezeknek?
- Nos, QB poszton újból a vikingek között tudhatjuk Thad Lewist, aki fiatal kora ellenére kezdő tapasztalattal bír, és komoly vetélytársa lehet a korosodó Tarvaris Jacksonnak a 2. helyért folytatott harcban. Mint láthatja viszonylag fiatal keret a miénk, ezért fontosnak tartottuk, hogy a csere irányítónkkal se 1-2 évig számolhassunk, és Ő is megfelelő tapasztalatot szerezhessen a rendszerben.
- Geno Smithnek van félnivalója idén?
- Nincs, Geno az emberünk. Bár tavaly kicsit nyögvenyelősen kezdte a szezont, de az év végére megmutatta, hogy Ő lehet a Vikings következő franchise QB-ja. Természetesen semmi nincs kőbe vésve - az idei szezon az övé, de bizonyítania kell, ha jövőre is a rangsor elején akar maradni.
- Térjünk át a támadó-szekció többi részére.
- Mint azt mindenki tudja, alapvetően futó csapat vagyunk, ezért szerettük volna a futóegységet is megerősíteni. AP helye megkérdőjelezhetlen, mögé érkezett James Starks, aki több mint jó csere futó. Előttük pedig idéntől a liga legjobb klasszikus FB-je, Anthony Sherman töri az utat.
Az elkapósor is fiatalodott, tréd keretében érkezett Stedman Bailey, a practice squadból Tavarres King, a draftról pedig Josh Huff. A DeSean-Cooper duó ezen hármassal kiegészülve már megfelelő kombinációs lehetőségekkel bír. Az egyedüli hiányosság az, hogy Cooperen kívül dinamikus, de alacsony elkapók vannak csak a keretben. Bízom benne, hogy a 2. körben érkező Troy Niklassal bővült TE egység a red zone-ban is megállja majd a helyét, segítve az elkapósor, és Geno Smith munkáját.
A támadófalba Geoff Schwartz érkezett a veterán Wharton pótlására, közvetlenül a testvére mellett fog kezdeni. Ezen kívül nem történt nagy változás, bár a depth nem az igazi, de ha nem lesz sérülés, akkor a liga egyik elit támadófalát tudhatjuk magunkénak.
- Mi a helyzet a védelemmel?
- A védelem leggyengébb pontja évek óta a secondary, ezért nem lacafacáztunk: Richard Sherman személyében a liga legjobb cornerbackje érkezett a keretbe. A második CB posztért a sérüléséből felépülő Patrick Robinson, az új szerződést kapó Davon House, és a slot corner szerepben remeklő McClain fog harcolni. A draftról is érkezett két Florida CB, Ők egyelőre tanulnak a tapasztaltabbaktól, de bízom benne hogy jövőre már Ők is hallatni fognak magukról.
Safety poszton az SS Reshad Jones mellé keressük a megfelelő párt, erre a munkára is többen pályáznak. De megígérhetem, hogy jövőre tovább erősödik az egység, vagy így, vagy úgy: ha egyik játékos sem képes fejlődni, akkor akár komolyabb értékeket is bevetünk. Jövőre a Super Bowl a cél.
- A front 7-ben is történtek változások.
Chad Greenway új szerződést kapott, de immáron csak 1 évre: bizonyítania kell, ha a csapatban akar maradni, vetélytárs is érkezett a részére Spencer Paysinger személyében, a WLB poszton még nem eldöntött ki lesz a kezdő. Az erős oldalon Sio Moore érkezett egy tréd keretein belül, reményeink szerint a jövő védelmének egyik alapköve lesz a csapatnál. Középen Wesley Woodyard bizonyíthat, de a fiataloknak is megvan minden esélyük. Khaseem Greenben nagy a bizodalmam.
A védőfalban is komoly változások zajlottak, a sótlan/erőtlen/idősödő Brian Robison elkerült a csapattól, a helyét Willie Young veszi át, de ami még fontosabb, a kezdőbe is reményteli játékos érkezett Lamarr Houston személyében Charles Johnson túloldalára. Idonije helyett is fiatalítottunk, Jack Crawford az új szerzemény. Középen Jurrell Casey párjaként ezentúl Cory Redding szerepel Kevin Williams helyett, és nagyon bízunk Jordan Hill előrelépésében.
- Összességében elégedett az idei munkásságával?
-Maximalista vagyok, így soha nem leszek elégedett, de az irány jó. A drafton sajnos nem minden kitűzött célt sikerült megvalósítani, de Troy Niklas személyében reményeim szerint korszakos játékost hoztunk, és az elkapósor fiatalítása is megkezdődött. A szabadügynök igazolások is jól sikerültek, úgyhogy nem panaszkodom. Jövő évben pedig szeretném feltenni az I-re a pontot.
- Köszönjük az interjút!

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Chargers 2014 draft class - revisited (copy right: vassadi)

1/3 - Khalil Mack - IRL: 1/5, Raiders

Kicsit féltem attól, hogy a Raidersben köt ki. Nem azért, mert Dennis Allen nem hozna ki belőle mindent, hanem mert Riverst fogja kergetni. Elég jól betankolt FA-n a Raiders öreg védőkből, de szerintem Macknek lesz helye a kezdőben, valószínűnek tartom, hogy LB poszton.

2/3 - Cody Latimer - IRL: 2/24, Broncos

Kicsit féltem attól, hogy a Broncosban köt ki. Nem azért, mert Peyton Manning nem hozna ki belőle mindent, hanem mert ellenünk is villoghat majd. Szerintem hibátlan pótlása lesz Deckernek, szerintem Emmanuel Sanders-t ki fogja túrni a no2 WR helyről.

3/1 - Marcus Martin - IRL: 3/6, 49ers

Nagyjából helyén draftoltam, és nagyon örülök, hogy olyan csapat draftolta, ahol alapból jó az OL, és van lehetősége kezdőbe kerülni. Raiola jó volt tavaly, de számolni kell vele, hogy lassan kiöregszik. Martinban benne van a bust eshetősége, de a 49ers ideális környezet lehet, hogy sikeres legyen.

3/9 - Pierre Desir - IRL: 4/27, Browns

Kicsit jobban tesztett a SR Bowl-on nyújtott játéka, mint a kinti szemeknek. Ezen kívül a lehető legtelítettebb secondary talán a Brownsé, így nem lesz egyszerű pályára kerülnie Desirnek. Úgy érzem, hogy innen nehéz lesz beváltania a hozzá fűzött reményeimet...

3/19 - Martavis Bryant - IRL: 4/18, Steelers

Egy körrel elsiettem, de nem bánom, hiszen a Steelers jó kitörési lehetőség lehet. Nincs magas elkapó, sőt, igazából szinte elkapó is alig van. Ha sikerül jól iskolázni, 2-3 év alatt kinőheti magát egy jó WR-ré Big Ben kezei alatt.

4/3 - Bashaud Breeland - IRL: 4/2, Redskins

Eltaláltam, hol kell húzni, viszont nem hinném, hogy eleinte special team-nél többre viszi. Ami persze nagyon hasznos, de nekem szélső védő kéne. Hall már öreg, talán ha lejár az ideje, oda kerülhet Breeland.

4/15 - Jared Abbrederis - IRL: 5/36, Packers

Az ő játéka is jobban tetszett, mint a kinti szemeknek. Ettől függetlenül tartom, hogy én húztam a helyén, IRL csak a kisebb upside miatt csúszott. A Packers előtte draftolta már Adamset, ez az egy zavar. De JA játéka tökéletesen illik a sajtfejűek támadórendszerébe, remélem, hogy lesz játékideje.

4/18 - Brock Vereen - IRL: 4/31, Bears

Tökéletes. Safety need van a Bearsnél, mást nem húztak erre a posztra. Én bízom öcsiben, hogy már újoncként kezdő lesz. Mondjuk szinte csak olyan S van a rosteremen, aki potenciális kezdő, de nem mondható stabilnak. Még. Ha 2-3 beválik, remekül csináltam az elmúlt 2 draftot.

4/21 - Jordan Zumwalt - IRL: 6/16, Steelers

Special teams, többet nem érzek benne. Örültem volna, ha 4-3-ba megy, de a Steelers ráizgul a 4-3 fit LB-kre.

6/27 - Lamin Barrow - IRL: 5/16, Broncos

Jack del Rio a garancia, hogy tanulhat és fejlődhet. Örülök, hogy jó rendszerbe került, szerintem megvan benne a potenciál, hogy idővel kezdő legyen.

7/3 - Andre Hal - IRL: 7/1, Texans

Practice squadnál többet nem érzek benne újoncként. 7. körben elfogadható.

Nem húztam egy olyan embert sem, aki IRL nem hallotta a nevét, ami pozitívum. Lényegében mindhárom elkapóm olyan helyre került, aminek örülhetek. Elég mély volt ez a draft, ha mázlim lesz, 4-5 ember kezdő lehet a classból 2-3 éven belül. Összességében elégedett lehetek. Érdekesség, hogy 2-2 drafoltam lett IRL is csapattárs. Ezen kívül még egy statisztika: 3 AFC West, 3 AFC North és 2 NFC North játékosom lett, akik gyűrik majd egymást évente kétszer IRL.
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Houston Texans Draft Class 2014 Revisited

Lássuk, hogy fest a helyzet az IRL draft után...

1/30. - Allen Robinson - IRL: 2/29., Jaguars
Evidens volt, hogy ilyen WR classban a sok hasonlóan tehetséges elkapó között lesz olyan, aki nagyobbat csúszik, Robinson volt az egyik ilyen (Moncrief például csak a harmadik kör végén kelt el). A Jaguars WR edzője - többek között - ezt mondta a pick után: „I didn’t think Allen would be there. I saw a couple guys go before him that I was stunned that they did.” Adom - Paul Richardson, Davante Adams (bár itt szerintem a Packers kimondottan ilyen típusú WR-t akart), Latimer (Lee... 😊 )
Jobb helyre is kerülhetett volna, de ezzel is elégedett vagyok, elvégre:
- Blackmon hivatalosan is kuka
- Lee „szerencsés esetben” követi az elődei példáját, és bebustolódik :p (USC-ről a Jaguarsba, WR-nél nem jó ómen) - de nem kívánok neki ilyet, és amúgy sem kell kihalnia a teljes WR corpsnak ahhoz, hogy Robinson meghatározó figura legyen
- Ace Sanders nem egy nagy ász, az egy év NFL-rutinbeli különbség okozta lemaradást hamar behozhatja a lényegesen tehetségesebb Robinson
- Cecil Shorts sem épp ligaelit WR, így egyáltalán nem lehetetlen, hogy idővel akár még őt is megelőzze
A draft előtt írtam, hogy szerintem Bortles a class legreményteljesebb irányítója, mondjuk miután Jacksonville-be került, már nem mernék rá nagy összegben fogadni, hogy franchise QB lesz, de azért a közelmúlt építkezése alapján most látszik némi fény az alagút végén a jaguároknál, úgyhogy hajrá.
Robinsonnal szemben tehát változatlanul magasak az elvárásaim.

2/6. - Gabe Jackson - IRL: 3/17., Raiders
Ahogy már a draft utáni értékelőben is írtam, számítottam rá, hogy Jackson lényegesen hátrébb lesz kiválasztva IRL, mint ahol én húztam, de el kellett ott vinnem, mert nem sokkal később ezt más tette volna meg helyettem.
Teljesen jó helyre került, borítékolható, hogy első naptól kezdve alapember lesz Oaklandben, ráadásul a játékstílusa abszolút passzol a Raiders image-éhez. 😊

3/8. - Carlos Hyde - IRL: 2/25., 49ers
Azt még megértem, ha Jeremy Hillt előbb elviszi egy olyan csapat, amelynek az FO-ját nem zavarják a karakterproblémái, Sankey kiválasztását viszont megmosolyogtam - de ez legyen a Titans baja.
The rich gets richer, ahogy a mondás tartja; Hyde a második kör végén a Niners számára is potenciális steal. Jobb helyre is kerülhetett volna az egykori Buckeye olyan szempontból, hogy más csapatokban azonnal feature back lehetett volna, itt azonban erre még várnia kell. Viszont az ő - feltrade utáni - kiválasztása jelzi, hogy Lattimore-ral valami nem stimmel (ő maga nyilatkozta, hogy fizikálisan és mentálisan sem tette (még) túl magát a sérülésein), Hunterből nem lesz több backupnál, LMJ-ről pedig már korábban lemondtak Friscóban.
A legfőbb akadály tehát Gore, de ő már 31 éves (lesz szerdán), nyilván az elhasználtság már komolyan bejátszik az ő esetében, a 49ers részéről pedig többen, többször is elmondták, hogy nem akarnak egyetlen RB-t túlterhelni. Így aztán jó esély van arra, hogy Hyde már újoncként is jelentős szerepet kap a futójátékban, és azt is el tudom képzelni, hogy a szezon előrehaladtával már nagyjából egyenlő arányban osztoznak majd Gore-ral a carry-k nagy százalékában.
Úgyhogy akármennyire is telített most a 49ers backfieldje, Hyde hosszabb távon itt is első számú RB-vé avanzsálhat.

4/34. - Kevin Norwood - IRL: 4/23., Seahawks
A dolgok jelenlegi állása alapján ez álom szcenárió egy negyedik kör végén draftolt elkapó esetében.
Első ránézésre úgy tűnhet, hogy telített WR corpsba került, ami az idei szezonra még kétségtelenül igaz is, de a Seahawksnál számos kulcsjátékos szerződése lejár a közeljövőben, akik közül mindenkit nem lehet megtartani, Richardson és Norwood draftolása pedig szerintem egyértelműen azt jelzi, hogy Baldwin a távozók között lesz. Rice-t pedig egyéves szerződés keretében igazolta vissza a csapat, és momentán vele sem lehet hosszú távú megoldásként számolni. Márpedig ha ők mennek, akkor a két újoncon kívül marad Harvin és Kearse.
Ha minden jól megy, Norwood 2015-től a Seahawks első számú slot receivere lehet.

5/35. - Craig Loston - IRL: Undrafted, Cardinals
Gondolom az injury history-ja miatt lett UDFA, de ami nagyobb baj, hogy csapatot is elég rosszul választott. Klasszikus box safety-ként ő nehezen fog játékidőhöz jutni ebben a secondary-ben, elvégre a Mathieu - Bucannon kezdő safety páros adott, Rashad Johnson backupnak már nem olyan rossz, és ott van még a tavalyi UDFA Tony Jefferson is. Lehet jobban járna, ha legkésőbb az utolsó roster cutnál megválna tőle a Cards, és olyan csapathoz kerülne, ahol nincs előtte ekkora tumultus a depth charton.
Szerk.: A Cardinals helyett végül a Jaguarshoz írt alá. Cyprien miatt itt sem sokkal jobbak a kilátásai, de valamivel azért kedvezőbb helyzetben van így, mintha Arizonába ment volna.

6/2. - Isaiah Crowell - IRL: Undrafted, Browns
Nem meglepő, hogy senki se merte bevállalni, de így, hogy Clevelandbe írt alá, még örülök is neki, hogy nem draftolta egy olyan csapat, ahol komolyabb az RB-felhozatal. Tate injury prone, és nem is tartom annyira jónak, West mondjuk nem rossz, de Crowell szerintem egyértelműen nagyobb talentum mindkettejüknél. A baj a fejével van, de ha megnevelik, idővel akár még első számú RB is lehet.

7/1. - Andrew Jackson - IRL: 6/27., Colts
Indianapolisban távolról sem ligaelit az ILB corps, így Jacksonnal is jól alakultak a dolgok. D’Qwell-lel jól kiegészítenék egymást, de nyilván hosszú távú projektként tekintenek rá, kinéz neki akár több év is a PS-ben. Tudtam ezt már akkor is, amikor draftoltam, szóval nincs ezzel gond, most ülünk és várunk.

+1 - Taylor Hart - IRL: 5/1., Eagles
Ő volt az első számú kiszemeltem 7/1-re, de nem sokkal korábban elvitte a Saints, viszont mivel náluk Hart, nálam Michael Buchanan volt rendszeridegen, a draft után elcseréltük a két játékost.
Hart tavaly lábsérülést szenvedett, emiatt prognosztizálta őt a legtöbb szakértő a hátsó körökbe, ugyanakkor abban is elég nagy volt az egyetértés, hogy teljesen egészségesen ő alsó hangon középső körös prospect. Kelly is azt mondta a draftolása után, hogy már a 3. körben vitte volna Hartot, akit többnyire Aaron Smith-hez és Brett Keiselhez hasonlítanak. Sohasem lesz belőle highlight reel a profik között, de idővel minőségi kezdővé válhat.
több mint 10 éve
Törölt felhasználó
Az idei draftomon nem nagyon van mit elemezni, mindössze három late-round választásom volt, ami ha jobban utána járunk eddigi húzásaim segítségével, talán nem is olyan nagy csapás a franchise számára. Alant az első (2011-es) draftom értékelésével nézhetjük meg, hosszú távon mennyi segítséget jelentettek a felhasznált pickek.

2/4 Cleveland Browns (from Titans, Chargers): Leonard Hankerson, WR (Miami)
3 év, 14 kezdő meccs, alig ezer elkapott yard és 6 TD. Homer pick volt, kezdő WR-nek draftoltam, azt hiszem 2014-re kijelenthetjük, hogy a projekt besült. Egy idényt sem sikerült egészségesen befejeznie, a szerződése lejár, nem valószínű, hogy Sanchez hosszú távú célpontként számolhat vele. Szomorú 😕
Kit kellett volna helyette választanom: közvetlenül utána kelt el Nate Solder, akit akkoriban nagyon utáltam, de ha már WR jöhetett volna Randall Cobb vagy Torrey Smith is. Még szomorúbb. 😕
3/34 Cleveland Browns: Ahmad Black, SS (Florida)
Felültem a hypenak, nem kellett volna. Jelenleg már nincs csapata és már én is megváltam tőle, elcseréltem egy bizonyos Janzen Jacksonra, aki szintén hasonló sorsra jutott, hurrá!
Kit kellett volna helyette választanom: sokkal jobb söprögető nem lett volna utána sem, így leginkább a két választással később elkelt KJ Wright jött volna jól.
4/1 Cleveland Browns: James Brewer, OT (Indiana)
Tökre örültem mikor IRL a Giants vitte el, jó project lehetett volna, csak sajnos szar. Beljebb mozgatták guard pozícióba, volt pár meccs amin fontos szerepe volt, sajnos annyira itt sem vált be, de mint univerzális csere, visszaigazoltam.
Kit kellett volna helyette választanom: Jason Kelce a hetedik körben kelt el, mégis az egyik legtöbbre vitte az összes draftolt falember közül, still nem ártana nekem sem egy franchise center, mostanra leszarhattam volna, hogy "reach".
4/2 Cleveland Browns (from Buccaneers, Ravens): Colin McCarthy, ILB (Miami)
Rookie éve után nagyon bizakodó voltam, aztán persze egyből megsérült, azóta se tért vissza igazán 😕 RFA-ként még az idei évre megtartottam, csere LB-nek megteszi, pedig több volt benne.
Kit kellett volna helyette választanom: 4-3 LB-ből konkrétan az egész drafton kevés valóban bevált játékos volt, Wrightot mondtam az előbb, legyen akkor most Jordan Cameron (TE), aki a következő pickkel került a Billshez.
4/10 Cleveland Browns (from Falcons, Lions): Shareece Wright, CB (USC)
KEZDŐ! és az egyik legrosszabb az egész ligában, de hát már ez is valami 😀 hosszú távú szerződés köti a csapathoz és IRL is megkaphatja még az utolsó utáni lehetőséget, jó lenne ha nem is sérülne meg megint.
Kit kellett volna helyette választanom: ez volt az a draft ahol brián kívül mindenki bent hagyta Richard Shermant, 7/17 helyett jöhetett volna hozzám 😕
5/3 Cleveland Browns (from Seahawks): Joe Lefeged, SS (Rutgers)
Már akkor nagy röhögést váltott ki a pick, aztán IRL egész hasznos kiegészítő ember lett, innentől egyenes út vezetett a rendőrségi ügyhöz, névváltoztatáshoz, és a Jaguarshoz. Nem kapott RFA tendert.
Kit kellett volna helyette választanom: már feljebb is írtam, nem nagyon voltak használható safetyk a hátsó körökben, talán Will Hill (igaz az eltiltások nála is bejátszanak), őt azóta sikerült is megszerezni :3
5/7 Cleveland Browns (from Seahawks): Alex Green, RB (Hawaii)
A legnagyobb steal-em volt, sajnos IRL a Packers nem tudta kihasználni az adottságait, akárcsak a Jets, nem hosszabbítottam vele.
Kit kellett volna helyette választanom: Stevan Ridley, a kör másik felében talált gazdára, sajnos nem nálam.
7/2 Cleveland Browns: Andre Smith, TE (Virginia Tech)
Nulla elkapás, bár még a csapatok közelében csinál valamit, nálam már szerintem a következő évet sem élte meg.
Kit kellett volna helyette választanom: Cameron már "jött" összekötőnek, talán Denarius Moore lett volna a legjobb elérhető opció.
7/34 Cleveland Browns: Damien Berry, RB (Miami)
Super Bowl győztes, noha nem kapott lehetőséget a Ravensben, előszezon meccseken volt pár villanása, de már ezt sem nálam élte meg.
Kit kellett volna helyette választanom: DeJon Gomes egy fostalicska, de a maradék 5 delkivens még idáig sem vitte, örülnék ha az utolsó pickeim csak ennyire lennének szarok 😀
több mint 10 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 292 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Broncos

1/15 Tom Savage, QB
Igazi frencsájz irányító, pár évig tanul Ratyiburger mögött és SB-be vezeti a csapatot. Csoda, hogy eddig csúszott.

3/13 Seantrel Henderson, OT
Sokoldalú falember, aki Colorado államban nagyon jól fogja érezni magát a magaslati levegő miatt.

4/19 Michael Schofield, OG
Balhés falember, börtönéveiről a FOX sorozatot készített.

5/18 Michael Sam, OLB
Elit passrusher és vizesfiú.

5/34 Larry Webster, DE/TE
Az egyik legsokoldalúbb játékos a drafton, hiszen irányítót is tud siettetni, valamint elkapni is tud, igazi steal az 5. kör végén.

6/17 Adham Talaat, DE
Remek falember és Al-kaida ügynök.

7/16 Robert Godhigh III, RB
A Mile Highban és Coloradoban ilyen névvel istenien fog játszani.

7/41 Ricky Tjong-A-Tjoe, DT
A támadófalemberek és a kommentátorok réme. A CBSsports listáján az előkelő 677. helyen van.

Tökéletes, franchise-t meghatározó draft volt ez, rengeteg Pro Bowlerrel és future HOF játékossal.
A+


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 10 éve
Rajna Tennessee Titans 7 826 — Nega Scott
Titans

1/9 Teddy. Igazából onnantól kezdve, hogy Stafford nem jött össze, ez volt a célom, Johnny Foci meg Bortles sem érdekeltek különösebben. Lehet, hogy új Geno lesz, de én nem látom benne a bustot nyilvánvaló hiányosságai ellenére se. Így jövőre is lesz olcsó QB, ami a cap management legfontosabb része. Locker lejár, ha jó lesz, akkor drága lenne megtartani, ha rossz, akkor meg úgyis mindegy, szóval kell az utánpótlás, ilyen jó lehetőség (jó pick, jó prospect) pedig valsz jövőre nem lesz. A falban így még maradt egy lyuk, amit egy túlfizetett Howarddal oldottam meg, de a jövő évi 3+4+Robinson for Teddy+Howard nekem jó biznisz.

3/28 Mewhort. Bár Howarddal betömtem a tátongó lyukat, azért itt Mewhort kihagyhatatlan volt. Remélhetőleg Boothe szintjét megugorja már újoncként is és akkor élből kezdő lehet akár guardként, akár tackle-ként.

6/28 Leno. Tapasztalt, ügyes, sokoldalú srác, elég sokat volt szerencsém látni, akár lehet belőle NFL kezdő is valamikor. Ilyenkor már csak az upside számít.

6/32 Shaq Richardson. Ugyanez, szerintem jó kis cornert lehet belőle faragni, meglátjuk az NFL-ben bárki egyetért-e.

7/11 Fowler. Smallwood pont előttem ment ki, de Fowlerrel sincs sok bajom, belőle is ki lehet hozni valamit.

A lényeg Teddy és Mewhort, így azért a csapat különösebb hiányposzt nélkül vághat neki az alapszakasznak, és a jövő is meg van alapozva, ha Teddy nem lesz ordas bust.

több mint 10 éve
BD# Baltimore Ravens Miami Hurricanes 1 744 — Sa da tay!
Chiefs
1/1 Jadeveon Clowney, DE (South Carolina)
1/7 Jake Matthews, OT (Texas A&M)
2/4 Jordan Matthews, WR (Vanderbilt)
2/8 Austin Seferian-Jenkins, TE (Washington)
3/14 Travis Swanson,C (Arkansas )
7/25 Pat O'Donnell, P (Miami)

Az 1/1 megszerzésének a pillanatában már egyértelmű volt, hogy a draft legjobb játékosát fogom választani Clowney személyében. Szerencsére az azóta eltelt időszakban nem erőszakolt meg senkit, nem árult drogot még rákkonzervet sem tulajdonított el szóval be is húztam. Kerrigennel, Harrisonnal és Watt-al ultra brutális D-line-t sikerült összehozni. A secondary és a linebacker sor is a draft előtt kész volt, úgyhogy jöhetett az offense erősítés. Őszintén szólva nem hittem, hogy Robinson és Matthews is bent lesz a választásomnál, de így történt. Robinsonnak nagyobb az upside-ja és futásblokkolásban jobb ugyan, de Kansas falván nem ezt fogjuk erőltetni passz buzi offense-be jobban illik és RT-ként számolok egyenlőre vele, ahol még jobb is a teljesítménye, mint vakoldalon. Kiváló játékosnak tartom nagy erőssége lesz az újraformált támadófalamnak. Második körben Wr-TE kombót akartam, ha Robinson még elérhető lett volna valószínű őt viszem, de Ádi feltrade-elt érte így maradt a másik nagy kedvencem Jordan Matthews, akit annyira nem hypolnak, nem is értem miért más WR classban sima első körös tehetség. Megatron túloldalán lubickolhat, majd. ASJ-t tartom a draft 2. legjobb TE-jének itt sem gondoltam, hogy ő és Amaro is elérhető lesz, de így alakult és a Whasington kosarasát vittem Flacco legnagyobb örömére. A 3. körben már nem voltam teljesen beszámítható állapotban, itt Hudson mögé húztam backupot, hogy egy évig tanuljon aztán meglátjuk mi lesz Hudson sorsa a következő offseason-ben. Itt jöhetett volna még egy WR, de kivitték előlem a kiszemeltjeimet( mondjuk M.Bryant-et pont nem, de valamiért úgy gondoltam, hogy már elkelt 😀 ). Utolsó körben a szép nevű Van Der Kamp-ot szerettem volna, de már nem volt elérhető így jött a homer pick Pat O'Donnell, ennyi. Összességében minden posztra azt a játékost sikerült választanom, akiket kinéztem draft előtt úgyhogy teljesen elégedett vagyok.
több mint 10 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 795 — Keep pounding
Carolina Panthers:

1/11 Aaron Donald, DT (Pittsburgh)
2/10 Jace Amaro, TE (Texas Tech)
2/28 Kareem Martin, DE (North Carolina)
3/11 Bishop Sankey, RB (Washington)
4/4 Jaylen Watkins, CB (Florida)
4/12 Jackson Jeffcoat, DE (Texas)
5/21 Christian Kirksey, LB (Iowa)
6/10 TJ Jones, WR (Notre Dame)
7/9 Jerick McKinnon, RB (Georgia Southern)

Igen csekély felkészüléssel és komoly tervek nélkül vágtam neki a draftnak, úgy voltam vele, majd csak alakul valahogy. Már az első pickemmel sem nagyon tudtam mit kezdjek, nyilván célszerű lett volna a három top irányító valamelyikét elcsípni, vagy passrushert szerezni, de at Ilyen irányú elképzeléseim hamar kudarcba fulladtak- Bár tulajdonképpen Donalddal sztem jól jártam, Dareusszal el lesznek belül ha minden jól megy, csak volt 5-6 nagyobb lyuk a rosteremen, mint a DT, de úgy voltam vele csúnyán nagyot nem kéne reachelni, amikor úgyis átépítem az egész csapatot. Ezek után elkezdtem kérdezősködni feltrade ügyében, ha Shazier csúszott volna még egy kicsit Newmannel sztem sikerült is volna nyélbe ütni egy üzletet, Höri azonban elvitte, így ebből sem lett semmi. A második kör elején Seferian-Jenkins lett a kiszemelt, persze két pickkel előttem elvitte a Chiefs, így Amaro maradt, meglátjuk mi lesz belőle. Itt gondolkoztam még esetleg elkapón is, de nem volt benn olyan prospect, aki sztem igazán megérte volna, illetve bíztam benne, hogy WR később is lesz használható, a TE class jóval vékonyabb, így esett a Texas Tech playára a választás. Ezek után muszáj volt DE után nézni, a két harmadik kör eleji pick ideálisnak is tűnt hozzá, itt egyértelműen Kareem Martin volt az elsőszámú célpont, aki szerintem igen alulértékelt, úgy gondolom, hogy Clowney után a második legjobb 4-3-as DE prospect a drafton. De itt volt még néhány vészmegoldás is, őket azonban elkezdték kihúzkodni, így nem voltam biztos benne, hogy Martin eljut-e hozzám 3/9-ig, feljöttem érte 13 helyet, 2/28-ra el is sikerült vinni. Futó poszton is szükség volt vérfrissítésre, és örömmel konstatáltam, hogy egyáltalán nincs kereslet irántuk, egyedül Höri húzta be Masont, még Hyde is benn volt a harmadik kör elején, egészen addig, amíg a Texans fel nem jött érte... Három pickkel előttem vitte el Ádi, tököm tele volt, mindegy, összességében Sankey is jó érték volt itt, jól ki is egészítik egymást Stewarttal (már ha egészséges). Ezek után a LB sorba, vagy a secondarybe kerestem embert, Telvin Smith volt az első számú kiszemelt, ki is ment előttem 5 pickkel, Jaylen Watkins volt a B opció, őt sikerült elvinni. Mivel QB-m továbbra sem volt (nem is lett 😀 ) gondoltam bepróbálom Mettenbergert a 4. körben, nagyot nem bukhatok, Igor persze elvitte Newton mögé két választással előttem. Mondjuk ez annyira nem zavart, mint a korábbiak, pláne, hogy Jeffcoat még benn volt és bár már vittem egy DE-et korábban, a draft előtt nem állt messze tőlem a gondolat, hogy két embert is kiválasszak erre a posztra, ráadásul kifejezetten más stílusúak, így ha minden jól megy bőven elférnek majd egymás mellett (arról nem is beszélve, hogy egy normális kezdő DE-em nincs, lesz két redshirted freshman illetve a most draftoltak). Ezek után már komoly illúzióim nem voltak, három kiszemeltem volt a hátsó körökre, mindhárom igen hamar kiment (Hurst, Lyerla, Boyd - utóbbi kettővel előttem), így húztam egy-egy szerintem az adott helyen jó értéket képviselő LB-t és WR-t (Kirksey és Jones), az utolsó körben pedig egy zsákbamacska futót (McKinnon), abból úgy sem lehet elég, hátha beválik. Ahhoz képest, hogy a korábbi években mennyi energiát fordítottam a prospectek feltérképezésébe és arra, hogy felmérjem ki milyen hiányposztokkal rendelkezik - most pedig kb. semmi időm nem volt rá - sztem nem is lett olyan rossz, pláne ha még kis szerencsém is lett volna és nem viszik el előlem a kiszemelt játékost pár hellyel korábban. De nem lehetek telhetetlen, húztam három komoly potenciállal rendelkező embert a védőfalba, egy-egy jónak ígérkező futót és TE-t, jövőre szerzünk valahonnan egy irányítót és meg is leszünk 😊

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
49ers:

4/14: Christian Jones, LB (Florida State)
6/22: Khairi Fortt, LB (California)
7/26: Trey Burton, TE (Florida)

Erről a draftról nem kell regényt írni, azt megfogadtam, hogy többet nem fogom eltrédelni az összes pickemet az elejéről, mert k*rva unalmas a 4. körig várni. A rosteren egyetlen lyuk volt, csere LB kellett, mert ugyan a 3 kezdő posztra a Mason Foster-D'Qwell Jackson-Zach Brown trió elfogadható, mögöttük a Rivers-Herzlich-Kyle Wilber triótól azért nem voltam elájulva. Jobban szerettem volna a másik Florida State LB-t, de mivel Höri halálba hype-olta, így várható volt, hogy nem csúszik le hozzám, így maradt Jones, aki cserébe sokkal univerzálisabb játékos, mint Telvin Smith, simán el tudom képzelni, hogy kezdő lesz az NFL-ben.
Fortt és Burton személyében low risk - high reward szemlélettel próbáltam menni, mert annyira tele van a rosterem a jövő évre is, hogy nem megbízható cserének és spec.teamernek kerestem embert. Ha bejönnek és jók lesznek, akkor lesz helyük, ha nem, akkor mennek a levesbe, középszer nem kell.

több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
Houston Texans Draft Class 2014

Csoportonkénti értékelésbe idén nem kezdek bele (remélhetőleg azért valaki vállalja majd), ami szabadidőt arra fordítanék, az most megy a Madden roster alakítgatására, a saját draft classomról viszont írnék néhány sort, hogy kit miért választottam, melyik játékostól mit várok, hol húztam volna vagy utólag hol húznék mást, stb.


1/30. (for 2/17. + 3/10.) - Allen Robinson, WR (Penn State)
Lényegében mióta elkezdtem összeállítani a boardomat (a combine után), azóta Robinson volt az első számú kiszemeltem, sokáig nem is volt normális B tervem arra az esetre, ha nem tudnám őt draftolni. (A draft előtt top 20-as csapatokkal egyeztettem trade-ről, Beckhamet célozva, de utólag egyáltalán nem bánom, hogy maradtam az eredeti elképzelésemnél.)
Robinsont illetően az egyetlen komolyabb kérdőjel a sebessége volt, a combine-on pedig nem tudott meggyőző 40 yardos idővel előállni (4.60), így a PSU ásza egy időre „feledésbe merült”. Az április eleji pro day-én aztán már 4.42 és 4.47 közötti idővel mérték 40 yardon, amivel tulajdonképpen el is oszlatott minden vele kapcsolatos kétséget. Engem speciel addig se zavart a korántsem elit sebessége, mert amit azon túl kínál...
Külső elkapó számára prototípus méret, emellé kellően fizikális, így press coverage-től sem jön zavarba, fantasztikus emelkedés, tömegben is jól kap el, kiváló vision, igazi YAC-gyár, playmaker képességeket is csillogtatott. Nem droppol, nincsenek karakterproblémák, clutch játékos (lásd Michigan elleni meccs tavalyról). Az utóbbi két évben úgy hozott össze 174 elkapást és 2445 yardot, hogy finoman szólva sem az FBS legjobb irányítói dobáltak neki (előbb McGloin, majd Hackenberg, aki ugyan elit recruit volt, de mégiscsak egy true freshmanről beszélünk). O’Brien pro-style rendszere révén komplex, NFL-szintű route tree-t alkalmazott már college-ban is, ennek is nagyban köszönhetően szerintem neki lesz az egyik legnagyobb impactje a rookie elkapók között.
Robinson egy átlagos WR classban tükörsima első körös pick lenne, de nem kizárt, hogy még az idei felhozatalban is elviszi valaki az első napon. Eddig egy stabil második körös prospect volt, de úgy tűnik, a pro day-e után hirtelen az NFL-csapatok is feleszméltek, az első és második kör határához közel pozícionált receiver needes gárdáktól, illetve olyanoktól, akik trade esetén azon a környéken mozoghatnak, az utóbbi időben elég komoly figyelmet kapott Robinson. A két pennsylvaniai alakulat már a pro day-ére is vezetőedzőstül küldött stábot, a Lions is nemrég hívta workoutra, a Panthers FO pedig csak most beszélt meg vele sietve egy amolyan last-minute találkozót, és nyilván Riveráék sem a 2/28-as draftjogukkal céloznák őt. Szóba jöhet szerintem még akár az IRL Texans is, O’Brien ismeri őt, és elég sokat hangoztatta, hogy lehetne erősíteni a csapat WR-állományát. De ha a Steelers draftolja, az se baj. 😊
Ezek után felesleges is mondanom, hogy Robinsontól én sokat várok; úgy számolok, hogy hosszú távon mind IRL, mind nálam minimum ütős második számú elkapó lesz - hangsúlyozom, minimum.


2/6. - Gabe Jackson, OG (Mississippi State)
Szinte biztosra veszem, hogy IRL őt ennél később fogják draftolni - ha Larry Warfordot tavaly a harmadik kör elejéig hagyták csúszni, akkor ez Jacksonnal is megtörténhet -, de el kellett itt vinnem, mert ezután jó néhány OG needes csapat volt soron (ezért is tradeltem 1/30-ra 2/17 + 3/10-ért, nem 2/6 + 4/2-ért), a Su’a-Filo - Jackson - Bitonio trió után pedig jókora talent dropoff van a guardoknál. Minőségi OG-t pedig mindenképpen draftolni akartam, mert noha Jonathan Cooperből ideális esetben franchise játékos lesz, rajta kívül csak Brian Waters állt rendelkezésemre, aki már öreg, egy évnél nem nagyon van benne több, illetve Lance Louis van még itt, aki ugyan az IRL Coltsnál még kezdőbe is verekedheti magát, de ő sem egy istenadta talentum.
Így aztán Jackson lett a választott, akit a draft előtt is kinéztem magamnak erre a pickre, és aki szigorúan a draftpozíció tekintetében alighanem reach lesz IRL-hez képest, de egy stabil kezdő guard ennyit simán megér. Márpedig afelől nincs kétségem, hogy Jacksonnak megvannak a kvalitásai ahhoz, hogy első naptól kezdő legyen a profik között, főként ha az offseasonben a passzblokkolásának feljavítása terén is komolyabb eredményt érnek el - bár nem mintha gyengélkedne a játék ezen elemében, run blockingban pedig egyenesen egy szörnyeteg. Nálam mindenesetre nem kerül egyből a mélyvízbe, lesz egy éve tanulni Waters mögött.


3/8. (for 4/2. + 5/1. + 2015/4) - Carlos Hyde, RB (Ohio State)
RB-k tekintetében nincs komolyabb név a rosteremen, csupa első-másodéves játékos (Cadet a legrutinosabb a maga két profi idényével), akik a most következő szezonban juthatnak jóval nagyobb szerephez, mint eddig, de úgy voltam vele, hogy egy olyan csapatnál, amelyik a rebuilding első évében jár, ez bőven belefér (és amúgy is pass-heavy offense-t képzeltem el), így nem kezeltem égető needként a running backet. Mindenesetre számoltam olyan lehetőséggel, hogy ha a fő kiszemeltekről lecsúszok, akkor behúzom Hyde-ot a második kör elején, de azt álmomban sem gondoltam volna, hogy a class (majdnem-)konszenzusos nr. 1 RB-je még a harmadik kör elején is elérhető lesz. A harmadik kör közepére terveztem feltradelni 4/2-ről, még csak nem is RB-ért, de amikor láttam, hogy az „idei Le’Veon Bell” még bent van, no brainer volt, hogy jönni kell érte.
Mi mást mondjak még? Nagyon meg lennék lepve, ha nem Hyde lenne az elsőként kiválasztott RB a drafton, és ne vinné el valaki legkésőbb a második kör közepén. Igazi power back, ugyanakkor a sebessége is abszolút rendben van, nagyon jó elkapó, passzblokkolásban szintén átlagon felüli. Összegezve, mindent tud, amit egy all-down backnek tudnia kell.


4/34. - Kevin Norwood, WR (Alabama)
Amire már fentebb is utaltam, eredetileg Bruce Ellingtonért mentem volna fel a harmadik kör közepére, de a Hyde-trade értelemszerűen kilőtte ezt a lehetőséget (grat. Fucu, az egész draft egyik legnagyobb stealje szerintem), így behúztam Norwoodot, akire Ellington alternatívájaként tekintettem, és aki egyébként is az elérhető legjobb játékos volt ezen a ponton a boardom szerint. Meg persze homer pick is, de voltak ennél sokkal jobb érvek a draftolása mellett.
Kezdve azzal, hogy kevés annyira clutch elkapót láttam, mint ő, a legnagyobb meccseken rendre megvillant. A robbanékonysága nem az igazi, de cserébe remek route futó, és nagyon biztosak a kezei, még a nehezebb elkapásoknál is. Sokszor aggatják rá mint negatívum, hogy possession receiver, de azt azért érdemes tudni, hogy a combine-on 4.48 alatt futotta a 40 yardot.
A Patriots mutatta talán a legnagyobb érdeklődést iránta a pre-draft process alatt; leginkább azt emelik ki, hogy az átlagon felüli játékintelligenciája miatt lenne jó fit a hazafiaknál (option route-ok, stb. miatt). Akkor se szomorkodnék, ha az 5. kör tájékán elvinné Belichick, de kétséges, hogy mekkora szerephez juthatna ebben a WR corpsban; vannak azért ennél jobb alternatívák is számára, azonnali játékidő szempontjából mindenképpen. A Giants illetékesei a combine-on találkoztak vele, a Browns és a Panthers stábja a pro day alkalmával nézte meg tüzetesebben, míg az Eagles és a Rams privát workoutra is elhívta. Maga Norwood például egy ilyet is elhintett korábban: ”Carolina told me they really like me and hope I won't get picked before they pick me.”
Szurkolok neki, most már nem csak azért, mert egykori Tide-játékos. 😊


5/35. - Craig Loston, S (LSU)
BPA pick volt, de egyébként is jól jött egy korrektebb project safety a PS-be, mert erre a szezonra ugyan még van egy elfogadható safety párosom, de Mike Adams már nem mai gyerek.
Lostonnak lényegesen jobb éve volt 2012-ben, amikor egy bizonyos Eric Reid mellett játszhatott, mint tavaly; rögtön vissza is vettek a hype-ból, amit nyilván LSU-s defensive back mivoltának is köszönhetett. Mindenesetre a játékában én súlyos negatívumokat nem véltem felfedezni, inkább a sok apróbb sérülése lehet az, ami miatt IRL is valószínűleg csak a hátsó körökben fogják kiválasztani. Klasszikus box safety, akiben megvan a potenciál, hogy idővel a profik között is kezdő kaliberű játékossá érjen - csak egészségesnek kell maradnia. Projectnek több, mint megfelelő.


6/2. - Isaiah Crowell, RB (Alabama State)
5/1-re vittem volna Charles Simst, majd miután ezt a picket elcseréltem, gondolkoztam rajta, hogy behúzom őt 4/34-re annak ellenére is, hogy így már nem tudnám PS-re tenni, de az álnok Habi keresztbetett ennek a tervnek. 😊 Lehet, hogy őt idehaza ugyanúgy benézte szinte mindenki, mint tavaly a Bell-Ball duót; simán el tudom képzelni, hogy Sims kimegy harmadik vagy akár második RB-ként a drafton. Posztja egyik legmagasabbra taksált (draft-eligible) játékosa volt a legutóbbi idény előtt, majd sokan megfeledkeztek róla a WVU pocsék szezonja miatt, de a pre-draft process alatt ismét bizonyított. Remek játékosnak tartom, elkapások terén egészen kiemelkedő, amit nyújt, de szó nincs arról, hogy egy szimpla change-of-pace back lenne, mindene megvan ahhoz, hogy feature backké váljon az NFL-ben is.
Tehát miután Simsről lecsúsztam (mondjuk így, hogy érkezett Hyde a harmadik körben, annyira azért nem bántam), maradt a másik sleeperem, Crowell. Aki könnyen lehet, hogy az egész class legtehetségesebb futója, az egyetlen „aprócska” bökkenő az, hogy a pályán kívüli dolgai elég komoly kétségeket vetnek fel vele kapcsolatban. Olyannyira, hogy minden bizonnyal IRL is csak az utolsó körök valamelyikében viszi el valaki, ha egyáltalán lesz olyan GM, aki áldoz rá draft picket. Bár a Burfict-eset után nem hiszem, hogy valaki ne lőne el rá legalább egy 7. körös cetlit, vagy ott van például Da’Rick Rogers, aki tehetsége alapján 1. kört érhetett volna, de a karakterproblémái miatt undrafted lett, ugyanezen okból az őt eredetileg leigazoló Bills is elküldte, most meg a Coltsnál Grigsonék körberöhögik a ligát.
A tehetség tehát Crowell esetében sem kérdéses, anno ötcsillagos recruit és SEC Freshman of the Year volt a Georgia színeiben, majd miután kirúgták, az Alabama State-re került, ahonnan ellentmondásos hírek érkeztek róla (egyesek méltatták a hozzáállását, mások szerint nem nagyon törődött azzal, mit mondanak neki az edzők). Ha fejben rendben lesz, nagy nyereség lehet; voltak olyan vélemények is (pl. a CBS-es Dane Brugler mondta ezt róla még márciusban), hogy off-field problémáktól mentesen az első körbe is beférne. Low risk, high reward; egy 6. körös cetlit bőven megért.


7/1. - Andrew Jackson, ILB (Western Kentucky)
Egy safety volt nála magasabban a boardomon, de arra a posztra korábban már jött Loston, így az utolsó pickemmel inkább egy LB projectet draftoltam.
Még a két évvel ezelőtti Alabama - WKU meccsen tetszett meg Jackson játéka, aki főleg futás ellen jeleskedik, példának okáért a 2011-es és 2012-es szezonban összesen 34.5 TFL-t jegyzett. Némi karakterprobléma is bejátszik, nem kizárt, hogy emiatt undrafted lesz, de egyáltalán nem reménytelen eset. Sokat kell még csiszolni a játékán, de remélhetőleg egy jó LB coach kezei alá kerül, aki kezdőként is elfogadható 3-4-es belső linebackert nevel belőle.
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Giants' draft class '14
1/17 Calvin Pryor, S (Louisville)
5/13 Dezmen Southward, S (Wisconsin)
6/19 E.J. Gaines, CB (Missouri)
7/18 Chris Watt, OG (Notre Dame)

Nem sikerült letradelni, így jobb híján behúztam Pryort. Southward és Gaines is nálam 4. körös minősítéssel villogott, szal nekik örülök. Watt meg ha felépül a térdsérüléséből kezdőmatéria.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 137 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Az idei Bears draft class.

2/9 Kony Ealy, DE (Missouri)
3/12 Jimmy Garoppolo, QB (Eastern Illinois)
3/27 Will Sutton, DT (Arizona State)
3/33 Telvin Smith, LB (Florida State)
4/11 Stanley Jean-Baptiste, CB (Nebraska)
5/5 Crockett Gilmore, TE (Colorado State)
5/10 Dri Archer, WR (Kent State)
5/27 Walt Aikens, CB (Liberty)
5/28 Brandon Linder, OG (Miami, Fl.)
6/9 Mike Davis, WR (Texas)
6/30 Jon Halapio, OG (Florida)
7/12 Cody Hoffman, WR (BYU)

Összességében elégedett vagyok, majdnem minden hiányposztra sikerült embert találni(bár lehet Zuttah majd kénytelen lesz idén guardot játszani, ez még TC alatt eldől), és volt néhány szerintem akár BAPnek is nevezhető pick is viszonylag korán (Sutton, Smith), akik remélhetőleg komoly playmakerekké válhatnak nálunk. Garoppolotól azt várom, hogy komoly kihívója és tényleges alternatívája legyen idén Scholesnak.

UDFAra van már 2 jelöltem is, remélem őket sikerül elhozni majd.
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 133 — Tyrone Creek
Jets' draft class '14

1/10 Greg Robinson, OT (Auburn)
1/12 Eric Ebron, TE (UNC)
2/11 Kyle Van Noy, LB (BYU)
4/9 Kelcy Quarles, DT (South Carolina)
4/26 Ka'Deem Carey, RB (Arizona)
6/11 Michael Campanaro, WR (Wake Forest)
6/44 Ed Stinson, DE (Alabama)
7/10 Yawin Smallwood, LB (UConn)
7/36 Deion Belue, CB (Alabama)
7/44 Brett Smith, QB (Wyoming)

Az elmúlt napok arról szóltak, hogy Mosley vagy Shazier jöjjön az első pickkel, erre az ölembe hullik az öreg Greg. Ebron, KVN kurvajók, Quarles viszont fura, hogy nem ment ki korábban, Carey vészmegoldás volt, mert McCarront pont előttem vitte ki bria. Campanaro annyira nem tetszik, de akartam egy ilyet. Stinson és Picifa itt elég jónak tűnik, Belue a fiatal Tony Carter, Smith meg már tökmindegy volt, de nincs Sammy B mögött senki.
több mint 10 éve
Egon bá New England Patriots 1 110 — Saints GM
Saints new faces:

4/24 Devonta Freeman, RB (Florida St.)
4/30 David Fales, QB (San Jose St.)
5/6 Brandon "BOOOOOOOOOOOOO" Colman, WR (Rutgers)
6/37 John Brown, WR (Pittsburg St.)
6/40 Taylor Hart, DE (Oregon)
6/40 Prince Shembo, OLB (Notre Dame)

A második draftom már szvsz sokkal jobban sikerült, mint a tavalyi.
Többnyire sikerült a kiszemelteket kihúzni (csak Skov és Janis volt akiket elvittek előlem).
Az idő majd ítéltet mond a munkám felett 😉

Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van. Henry Ford
JUST WIN!!!
több mint 10 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
3/5 Troy Niklas, TE (Notre Dame)
4/13 Marcus Roberson,CB (Florida)
4/20 Loucheiz Purifoy, CB (Florida)
5/9 Anthony Johnson, DT (LSU)
5/26 Josh Huff, WR (Oregon)
6/14 Anthony Steen, G (Alabama)
7/28 Ronald Powell, LB (Florida)

Nem teljesen ez volt a terv, de az alkohol már a 4. körben közbeszólt. Azért a legtöbb posztot amit akartam sikerült mélyíteni, 1 project DE meg 1 nemtörpe WR azért elfért volna még, de talán a Niklassal erősödő TE depth ellensúlyozza az elkapósor méretbeli hiányosságát (max. Momah is jön fel 53-ba)... A 2 Florida CB-ből 1 csak beválik (idén teljes vérfrissítés van a hátvédsorban), Niklasban meg nem is mertem reménykedni hogy még bent lesz. 5. körtől meg már tökmindegy 😊
Kiváncsian várom az IRL draftot, remélem minden pickem sztíl lesz 😀

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 10 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Na megnyitva a sort:

Buccaneers announce list of new draftees:
1 2 Sammy Watkins, WR (Clemson)
1 21 Taylor Lewan, OT (Michigan)
1 25 Odell Beckham Jr. WR (LSU)
2 2 Jimmie Ward, SS, (Northern Illinois)
2 20 Scott Crichton, DE (Oregon State)
2 30 Weston Richburg, C (Colorado State)
3 21 Cameron Flemming, OT, (Stanford)
3 24 Ed Reynolds FS (Stanford)
3 25 Trai Turner OG, (LSU)
3 32 Jordan Tripp, OLB (Montana)
4 25 A.J. MacCarron, QB, (Alabama)
5 30 Chris Davis, CB, (Auburn)
7 21 Tom Hornsey, P (Memphis)

össszességében elégedett vagyok, egy két apróság még becsúszik udfaról és jöhet az idény

több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
MMMS és empty taxi kollégákkal közösen csináltunk egy utolsó(?), három körös mock draftot. A pickek sorszáma melletti kezdőbetűk azt jelölik, hogy melyikünket kell dicsérni/szidni az adott pick miatt.

több mint 10 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 576
GM Game Mock Draft 4.0

Még egy kis mind games a draft előtt... Az első kör több pontján is ugyanazt a picket prognosztizáltam, mint az előző mockomban, ezért most két köröst akartam írni, de végül csak másfél lett, mivel - a három-három top 34-es cetlin túl - a második kör második felében a draftjogok harmadát a Buccaneers-Packers duó birtokolja, és nem láttam értelmét nekik húzni, mert ennyi picket úgysem fognak/tudnak megtartani.

1/1. Kansas City Chiefs (from HOU): Jadeveon Clowney, DE (South Carolina)
Az 1.0-s mock óta BD már sémaváltással is jelezte, hogy Clowney lesz az 1/1.

1/2. Tampa Bay Buccaneers (from PHI): Sammy Watkins, WR (Clemson)
RGIII így is a liga egyik legjobb WR-állományával dolgozhat Tampában, de jövőre lejár Dez Bryant (és Cecil Shorts) szerződése. A költséges hosszabbítás(ok) helyett Watkins személyében jöhet egy hozzá hasonló (vagy még nála is nagyobb) tehetség.

1/3. San Diego Chargers: Mike Evans, WR (Texas A&M)
Az ESPN-es kollégák mockjaiból is látszik, hogy a draft talán legegyértelműbb pickje lenne a Watkins - Chargers házasság, de nem úgy alakultak a dolgok, hogy ő elérhető 1/3-nál. Ezek után adná magát a letrade, de arra itt most nincs lehetőség. Justin Gilbert jöhetne még szóba, de kettejük közül Evans a kisebb reach és a biztonságosabb pick.

1/4. Arizona Cardinals: Khalil Mack, OLB (Buffalo)
Kíváncsi vagyok, hogy Fucu is marad-e a talent over need elvnél (jóllehet Mack is hiányposztra érkezik), vagy „csakazértis” alapon QB-t draftol 1/4-re.

1/5. Philadelphia Eagles (from CLE via TB): Johnny Manziel, QB (Texas A&M)
Nem tudom, gabtsi milyen véleménnyel van Manzielről, de a változatosság kedvéért ezen szcenárió szerint Johnny Football lesz az Eagles új franchise QB jelöltje.

1/6. St. Louis Rams: Blake Bortles, QB (Central Florida)
McCown ide vagy oda, egyértelműen az irányító a legfőbb hiányposzt St. Louisban (a többi komoly needre itt egyébként sem lehetne jó értéket húzni), és ha még a draft - szerintem - legreményteljesebb QB prospectje is a GM ölébe hullik, akkor ez a pick igencsak no brainer kategória.

1/7. Kansas City Chiefs (from NO): Jake Matthews, OT (Texas A&M)
Ha két pickkel korábban a változatosság kedvéért Manzielt írtam a Philly-hez, akkor ilyen alapon Matthews helyett is jöhetett volna Robinson, de ebben az esetben Lang kivételével a Chiefs összes kezdő támadófalemberének a futásblokkolás lenne a fő erőssége. Márpedig Megatronnal a csapatban vétek lenne határozottan futásorientált offense-t működtetni, még akkor is, ha Flacco az irányítód. Másrészt a KC nyilván SB runra készül, az pedig világos, hogy Matthews sokkal inkább NFL-kész játékos, mint Robinson.

1/8. Cincinnati Bengals: Justin Gilbert, CB (Oklahoma State)
Négyből négy mock draftban egyezik ez a pick, szóval ha Gilbertre pályázol, akkor tradelj be Ork elé. Vagy bízz abban, hogy Palmer-utódot draftol 1/8-ra.

1/9. Tennessee Titans: Greg Robinson, OT (Auburn)
Rajna mock draft game-ben behúzta Bridgewatert a Tennessee-nek nagyjából ezen a helyen, és itt is Locker a Titans franchise irányítója, de Robinson ebben a draftpozícióban már majdhogynem kihagyhatatlan egy OT needes csapat számára.

1/10. New York Jets (from CHI via KC): Aaron Donald, DT (Pittsburgh)
BPA. Tavaly ugyan shawnka második körös picket áldozott Jesse Williamsre, de egy négyemberes védőfal belsejében ne két 0-tech játsszon; ő majd jó lesz Wilfork-utódnak vagy cserealapnak, ha IRL beválik Seattle-ben.

1/11. Carolina Panthers: Teddy Bridgewater, QB (Louisville)
Ha még „bridge” (hah 😀 ) QB sincs a keretben, akivel egy évet át lehetne vészelni, amíg egy második-harmadik körös project fejlődget, akkor eléggé adja magát ez a pick.

1/12. New York Jets: Ryan Shazier, OLB (Ohio State)
A sémaváltás után egy normális linebacker-sort is össze kell rakni. Shazier engem Lavonte Davidre emlékeztet, és mint utólag kiderült, ő bizony bőven megért volna egy top 15-ös picket. Shazier Mosley előtt - nem azért, mert előbbi jobb, hanem mert utóbbi alabamai.

1/13. Oakland Raiders: Anthony Barr, OLB (UCLA)
Carr szívesen költözne a nem túl messzi Oaklandbe, Döme viszont a Henne-Fitzpatrick duóval még megteheti, hogy inkább a jövő évi QB classban bízik. Derek helyett egy másik kaliforniai prospectet mozgatnak néhány mérfölddel arrébb, Barr a pass rush-t hivatott rendbe rakni.

1/14. Buffalo Bills: Calvin Pryor, S (Louisville)
Mostani állapotában sem vállalhatatlan a safety felhozatal, de Pryor - főként hosszú távon - komoly upgrade-nek bizonyulhat. Pryor Clinton-Dix előtt - nem azért, mert utóbbi alabamai, hanem mert előbbi jobb.

1/15. Denver Broncos: Eric Ebron, TE (North Carolina)
Négy vetmines tight end van pillanatnyilag a keretben, akik eddigi pályafutásuk során együtt összesen hat meccset játszottak kezdőként az NFL-ben.

1/16. Dallas Cowboys: Taylor Lewan, OT (Michigan)
Romokban az OL, egy tehetség alapján top 10-es picket érő vakoldali tackle behúzása az első kör közepén nem lehet kérdéses.

1/17. New York Giants: HaHa Clinton-Dix, S (Alabama)
Nem árt, ha van a rosteren olyan safety, aki a védelemben is használható. 😊

1/18. Washington Redskins (from DET via KC): Darqueze Dennard, CB (Michigan State)
Úgy tűnik, a súlyos CB needdel küzdő csapatok GM-jeinek nem tartogat túl sok újdonságot ez a mock...

1/19. Pittsburgh Steelers: Marqise Lee, WR (USC)
... és Habinak sem. Próbálkoztam, de maximum akkor tudnék ide mást elképzelni (a trade-en kívül persze), ha Barr lecsúszna eddig.

1/20. Seattle Seahawks: C.J. Mosley, ILB (Alabama)
Az előző mockra visszautalva: 0.25... Russell Allen visszavonulása után talán már a kedves GM úr is belátja, hogy itt bizony komoly ILB need áll fenn.

1/21. Tampa Bay Buccaneers: Zack Martin, OL (Notre Dame)
Egy minőségi center az, amire igazán szüksége van ennek az OL-nek, de azt nem 1/21-re kell draftolni. Tackle és guard poszton sem rossz a helyzet jelenleg, de a BPA picknek minősülő Martin sokat dobhatna a falon, bármelyik pozícióban is kerülne bevetésre.

1/22. Miami Dolphins: Kyle Van Noy, LB (Brigham Young)
Belső és külső linebackerek terén egyaránt ráfér az erősítés a csapatra. Bármelyik poszton is ragad meg Van Noy hosszútávon a profik között, jól jár vele a Dolphins.

1/23. Indianapolis Colts: Bradley Roby, CB (Ohio State)
Ez a CB-sor legfeljebb mennyiségileg van rendben, minőségileg nem igazán, és amíg Carradine nem bizonyít, addig a pass rush sincs olyan szinten, hogy ezt kompenzálná. Ha már Höri úgyis annyira komálja Roby-t, épp kapóra jön.

1/24. Green Bay Packers: Brandin Cooks, WR (Oregon State)
Beckham helyett most jöjjön a másik, első kört érő speedster.

1/25. Tampa Bay Buccaneers (from KC via TB, KC): Jace Amaro, TE (Texas Tech)
Bria pechjére a top safety-ket most relatíve korán elkapkodták, ezek után a legjobb lenne letradelni, így viszont a múltkori Ebron pick lesz kiváltva Amaro draftolásával.

1/26. Green Bay Packers (from SF): Xavier Su’a-Filo, OG (UCLA)
Itt is adná magát a letrade, mivel a Shazier, Mosley, Van Noy trióból már mindenki kiment, de Su’a-Filo is komoly needet orvosol.

1/27. Baltimore Ravens: Cyrus Kouandjio, OT (Alabama)
Kouandjio draftolásával az interior line-hoz méltó kezdő OT-párosa lesz a Ravensnek.

1/28. Miami Dolphins (from MIN): Dee Ford, OLB (Auburn)
Majd pedig lehet imádkozni, hogy Van Noyt az IRL csapata ne 3-4 OLB-nek draftolja...

1/29. Philadelphia Eagles (from ATL via TB): Kony Ealy, DE (Missouri)
Rufus és Cam Johnson ismételten arra kényszerített, hogy ezzel a pickkel Ealy-t küldjem Philadelphiába.

1/30. New England Patriots: Louis Nix III, NT (Notre Dame)
Martin és Armstead se való 3-4-es nose tackle-nek, Nix már annál inkább.

1/31. Jacksonville Jaguars: Odell Beckham Jr., WR (LSU)
Streaterrel és Givens-szel is el lehet bohóckodni, de célszerűbb egy minőségi WR2-t hozni White mellé.

1/32. Washington Redskins: Kyle Fuller, CB (Virginia Tech)
A Skins CB-helyzetéről sokat elmond, hogy jelenleg nyolc corner van rosteren (Dennard lenne a kilencedik), de még így is azonnali kezdőt lehet hozni a posztra Fuller személyében, aki 1/32-re BPA picknek is elmegy.

2/1. Philadelphia Eagles: Morgan Moses, OT (Virginia)
Meg is kell védeni Manzielt, ha alkalomadtán bennmarad a pocketben, erre alkalmas RT-je pedig jelenleg nincs a csapatnak.

2/2. Green Bay Packers (from HOU): Kelvin Benjamin, WR (Florida State)
Floyd, Cooks, Benjamin - néhány évig biztosan nem fog panaszkodni Rodgers a WR corpsra.

2/3. San Diego Chargers: Jason Verrett, CB (TCU)
Kareem Jackson az egyetlen komolyabb név a cornerek között, és ő sem épp az ideális CB1 megtestesítője.

2/4. Kansas City Chiefs (from CLE via SF, WAS, HOU): Jordan Matthews, WR (Vanderbilt)
Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint Jacksonville-ben: adott egy clear-cut nr. 1 WR, de mögötte csak olyan elkapók, akik legfeljebb „használható” besorolásúak, és a tight end felhozatal sem túl veretes, ergo egy stabil WR2 még nagyon kellene a csapatba.

2/5. Arizona Cardinals: Derek Carr, QB (Fresno State)
Itt már kárr lenne őt kihagyni. | Kötelező ócska Carros szóvicc letudva. |

2/6. Houston Texans (from NO via TB, MIN, TB): Stephon Tuitt, DE (Notre Dame)
A valós szándékaim felfedése és smokescreenelés helyett ezt a picket inkább Klaci79-re bíztam.

2/7. Cincinnati Bengals: Weston Richburg, C (Colorado State)
A jelenleg keretben lévő két center együtt pontosan annyi meccset játszott kezdőként az NFL-ben, mint Richburg.

2/8. Kansas City Chiefs (from STL): Troy Niklas, TE (Notre Dame)
Grahamből jó kis H-back / move TE lesz O’Brien kezei alatt, de nem árt mellé (elé) egy tight end a klasszikusabb fajtából.

2/9. Chicago Bears: Gabe Jackson, OG (Mississippi State)
Momentán egyetlen kezdő kaliberű guard sincs a keretben.

2/10. Carolina Panthers: Scott Crichton, DE (Oregon State)
Corey Lemonier (benne azért még lehet bízni), Malliciah Goodman, Craig Roh - nem nagyon kell magyarázni az edge rusher needet.

2/11. New York Jets: Austin Seferian-Jenkins, TE (Washington)
Tre Mason needre húzott homer pick lenne, de kezdő szintű tight endre nagyobb szükség van.

2/12. Jacksonville Jaguars (from TEN): Timmy Jernigan, DE (Florida State)
Jernigant aligha fogják five-technique DE-nek draftolni IRL, de az itteni GM-ek nem mindig törődnek azzal, ha nem kimondottan system fit az illető, az FSU alumnusa pedig mindenképpen biztonságosabb pick, mint Hageman.

2/13. Washington Redskins (from BUF): Deone Bucannon, S (Washington State)
Washingtonban hasonlóan botrányos a helyzet safety fronton, mint a cornereknél; ide is muszáj legalább egy, azonnal bevethető játékost draftolni.

2/14. Pittsburgh Steelers (from DEN): Demarcus Lawrence, OLB (Boise State)
Brooks Reed a csapat egyetlen valamirevaló edge rushere, el kell hozni a legjobb bennmaradt 3-4 OLB prospectet.

2/15. Baltimore Ravens (from DAL via MIN, NO): Jimmie Ward, S (Northern Illinois)
Az öregek most még elkaristolnak a safety-knél, de a következő szezonban már időszerű lesz a vérfrissítés a poszton.

2/16. New England Patriots (from NYG): Joel Bitonio, OL (Nevada)
Az előző mock megírása óta Brandon Thomas sajnálatos sérülést szenvedett, kell helyette egy másik, hozzá hasonlóan sokoldalú támadófalember a hazafiaknak. Bitonióra itt elsősorban guardként lenne szükség, és vélhetően IRL is ezen a poszton fogja őt alkalmazni leendő együttese.
több mint 10 éve
BD# Baltimore Ravens Miami Hurricanes 1 744 — Sa da tay!
A páratlan MelSzarper(Fake) és a páros MayCock(BaltimoreDefense) üveggömbbe bámulásának eredménye:

1. Kansas City Chiefs (HOU): Jadeveon Clowney DE, (South Carolina)
2. Tampa Bay Buccanneers (PHI): Greg Robinson, OT (Auburn)
3. San Diego Chargers: Sammy Watkins, WR (Clemson)
4. Arizona Cardinals : Blake Bortles, QB (UCF)
5. Philadelphia Eagles (CLE via TB): Teddy Bridgewater, QB (Louisville)
6. St. Louis Rams: Mike Evans, WR (Texas A&M)
7. Kansas City Chiefs (NO): Aaron Donald, DT (Pittsburgh)
8. Cincinnati Bengals: Justin Gilbert, CB (Oklahoma State)
9. Tennessee Titans: Jake Matthews, OT (Texas A&M)
10. New York Jets (CHI, via KC): Khalil Mack, OLB (Buffalo)
11. Carolina Panthers: Johnny Manziel, QB (Texas A&M)
12. New York Jets: Taylor Lewan, OT (Michigan)
13. Oakland Raiders: Dereck Carr, QB (Fresno St.)
14. Buffalo Bills: Darqueze Dennard, CB (Michigan State)
15. Denver Broncos: Ra'Shede Hageman, DT (MInnesota)
16. Dallas Cowboys: Anthony Barr, OLB (UCLA)
17. New York Giants: Calvin Pryor, S (Louisville)
18. Washington Redskins: (DET, via KC) HaHa Clinton-Dix, FS (Alabama)
19. Pittsburgh Steelers: Louis Nix III, NT (Notre Dame)
20. Seattle Seahawks: C.J. Mosley, LB (Alabama)
21. Tampa Bay Buccaneers: Zack Martin, OG (Notre Dame)
22. Miami Dolphins: Xavier Su'a-Filo, OG (UCLA)
23. Indianapolis Colts: Cyrus Kouandjio, OT (Alabama)
24. Green Bay Packers: Odell Beckham Jr., WR (LSU)
25. Tampa Bay Buccaneers (KC, via TB, KC): Timmy Jernigan, DT (Florida State)
26. Green Bay Packers (SF): Ryan Shazier, LB (Ohio State)
27. Baltimore Ravens: Morgan Moses, OT (Virginia)
28. Miami Dolphins (MIN): Brandin Cooks, WR (Oregon State)
29. Philadelphia Eagles (ATL via TB): Dee Ford, OLB (Auburn)
30. New England Patriots: Eric Ebron, TE (North Carolina)
31. Jacksonville Jaguars: Stephon Tuitt, DE (Notre Dame)
32. Washington Redskins: Kyle Fuller, CB (Virginia Tech)
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
A helyi Mel Kiper (MMMS) és Todd McShay (empty taxi) ultimate 1.0-s mockja, a páratlan számú húzások Kipert, a párosak McShayt dícsérik:

1. Kansas City Chiefs (HOU): Jadeveon Clowney DE/OLB, (South Carolina)
2. Tampa Bay Buccanneers (PHI): Blake Bortles, QB (UCF)
3. San Diego Chargers: Sammy Watkins, WR (Clemson)
4. Arizona Cardinals: Teddy Bridgewater, QB (Louisville)
5. Philadelphia Eagles (CLE via TB): Johnny Manziel, QB (Texas A&M)
6. St. Louis Rams: Mike Evans, WR (Texas A&M)
7. Kansas City Chiefs (NO): Greg Robinson, OT (Auburn)
8. Cincinnati Bengals: Justin Gilbert, CB (Oklahoma State)
9. Tennessee Titans: Taylor Lewan, OT (Michigan)
10. New York Jets (CHI, via KC): Eric Ebron, TE (North Carolina)
11. Carolina Panthers: Khalil Mack, OLB (Buffalo)
12. New York Jets: C.J. Mosley, LB (Alabama)
13. Oakland Raiders: Louis Nix, NT (Notre Dame)
14. Buffalo Bills: Darqueze Dennard, CB (Michigan State)
15. Denver Broncos: Brandin Cooks, WR (Oregon State)
16. Dallas Cowboys: Anthony Barr, OLB (UCLA)
17. New York Giants: Hasean Clinton-Dix, FS (Alabama)
18. Washington Redskins (DET, via KC): Calvin Pryor, S (Louisville)
19. Pittsburgh Steelers: Dee Ford, OLB (Auburn)
20. Seattle Seahawks: Ryan Shazier, LB (Ohio State)
21. Tampa Bay Buccaneers: Jake Matthews, OT (Texas A&M)
22. Miami Dolphins: Zack Martin, OG (Notre Dame)
23. Indianapolis Colts: Aaron Donald, DT (Pittsburgh)
24. Green Bay Packers: Odell Beckham Jr., WR (LSU)
25. Tampa Bay Buccaneers (KC, via TB, KC): Jace Amaro, TE (Texas Tech)
26. Green Bay Packers (SF): Timmy Jernigan, DT (Florida State)
27. Baltimore Ravens: Cyrus Kouandjio, OT (Alabama)
28. Miami Dolphins (MIN): Marqise Lee, WR (USC)
29. Philadelphia Eagles (ATL via TB): Kony Ealy, DE (Missouri)
30. New England Patriots: Xavier Su'a-Filo, OG (UCLA)
31. Jacksonville Jaguars: Stephon Tuitt, DE (Notre Dame)
32. Washington Redskins: Kyle Fuller, CB (Virginia Tech)


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
Mivel a drafton a rendelkezésre álló 3 darab harmadik napos draft pick már nem várható, hogy nagy felfordulást okoz a keretben, egy részletes elemzésben vetjük össze a 49ers tavalyi és idei keretét a GM, somoskovig kommentárjával és némi kitekintéssel a jövőre és a célokra.
Grade-rendszer: 0 esetén nincs változás, + és ++ enyhe és erős javulás, - és -- enyhe és erős romlás

Irányítók  0:
tavaly: Alex Smith, Blaine Gabbert, B.J. Daniels
idén: Alex Smith, Blaine Gabbert, B.J. Daniels

QB-poszton nem történt változás a tavalyi évhez képest, bár volt olyan pillanat a holtszezonban, amikor sem Smith, sem Gabbert nem volt a keret tagja, végül mindketten maradnak. Alex az elmúlt évek során folyamatosan fejlődött, a csapat vezetése meg van győződve róla, hogy képes folyamatosan olyan teljesítményt nyújtani, amire támaszkodva állandó PO-contender lehet a gárda, ezt ismertük el a hosszú távú szerződésével.

Futók  ++:
tavaly: C.J. Spiller, Pierre Thomas, Johnathan Dwyer, Jacob Hester, Chris Thompson, Lonnie Pryor
idén: C.J. Spiller, Knowshon Moreno, Pierre Thomas, Bruce Miller, Chris Thompson, Lonnie Pryor
A Dwyer-Moreno és a Hester-Miller cserék egyértelmű erősítést jelentenek, így már 3 olyan futó van a keretben, akik akár kezdő terhelést is kaphatnak 1-1 meccsen, és a liga egyik legjobb FB-je támogatja őket. Ami további előny, hogy mind a négyen kiválóan használhatóak passzjátékban is, négyen közel 1.500 elkapott yardot szedtek össze tavaly. A két fiatal tovább fejlődhet mögöttük.

Elkapók  +:
tavaly: Alshon Jeffery, Brian Hartline, Robert Woods, Malcom Floyd, David Nelson, T.J. Moe, Cody Wilson
tavaly: Alshon Jeffery, Brian Hartline, Robert Woods, Harry Douglas, David Nelson, T.J. Moe, Cody Wilson
Egy helyen történt változás, a rengeteg sérüléssel küzdő Floyd helyét Douglas veszi át a keretben, aki mind a szélen, mind slotban jó teljesítményre képes. A Jeffery-Hartline kezdő páros a szélen biztos, Woods és Douglas a kezdő slot helyért meccselhetnek, a csata vesztese pedig az első számú csere lesz mindhárom WR poszton. Nelson magassága a red zoneban sokat érhet, és Moe berobbanását is várom az idei évre.

Tight end  0:
tavaly: Tony Gonzalez, Jacod Tamme, Joel Dreessen, Zach Sudfeld
idén: Heath Miller, Brandon Pettigrew, Zach Sudfeld

Gonzo visszavonulásával a liga egyik legjobb TE-je távozott, így a poszt teljes frissítése mellett döntött a vezetés. Miller és Pettigrew blokkolásban és elkapásban egyaránt jó teljesítményre képes játékosok, így tovább erősítik a támadójáték variációs lehetőségeit. Sudfeld mögöttük tanulhat, meglátjuk, mire képes a jövőben.

Támadófal, tackle  -:
tavaly: Joe Staley, Anthony Collins, Donald Stephenson, Jeremy Trueblood
idén: Joe Staley, Donald Stephenson, Will Svitek, Tyronne Green
Stephenson folyamatos fejlődése miatt a kezdő páros átlagon felüli, de tavaly az egyik legjobb passz blokkoló LT állt bevetésre készen az esetleges sérülés esetén, a mostani cserepáros azért nem olyan erős, hogy több meccsen keresztül fenn tudják tartani a kezdő párostól megszokott színvonalat.

Támadófal, center/guard  ++:
tavaly: Stefen Wisniewski, Jeff Byers; Ritchie Incognito, Tyronne Green, Joe Reitz, Danny Watkins, Earl Watford
idén: Stefen Wisniewski, Kyle Cook, Larry Warford, Charlie Johnson, Chad Rinehart, Earl Watford
Talán a legtöbbet erősödött csapatrész, a kezdő guard páros mindenképpen átlagon felüli, és Rinehart, valamint Cook személyében a padon is olyan cserék ülnek, akik minőségi romlás nélkül tudnak beszállni a játékba.

Védőfal +:
tavaly: Osi Umenyiora, Mathias Kiwanuka, Brandon Graham, Devin Taylor; Jonathan Babineaux, Corey Peters, Brandon Williams, Kavann Short
idén: Osi Umenyiora, Brian Robison, Mathias Kiwanuka, Devin Taylor; Jonathan Babineaux, Corey Peters, Brandon Williams, Kavann Short, Desmond Bryant
A Robison-Bryant páros érkezése, valamint a tavalyi újoncok (Short, Taylor, Williams) nagyon biztató bemutatkozása miatt mindenképpen erősebb lett a védőfal. Ráadásul elég rugalmas is a keret ahhoz, hogy minden szituációra megfelelő felállást lehessen pályára tenni, Desmond Bryant futás ellen DE, passz szituációkban DT posztról dolgozhat, Kiwanuka akár a védőfalban, akár a LB-sorban is bevethető. Egy futás elleni Robison – Babineaux – Williams – Bryant sor, vagy egy passz elleni Robison – Peters – Bryant – Umenyiora kvartett egyaránt ígéretesnek tűnik.

Linebackerek  0:
tavaly: D’Qwell Jackson, James Anderson, Zach Brown, Keith Rivers, Will Witherspoon, Michael Boley, Kyle Wilber
idén: D’Qwell Jackson, Mason Foster, Zach Brown, Keith Rivers, Mark Herzlich, Kyle Wilber
Itt leginkább az átszervezés volt a cél, D’Qwell idén az erős oldali linebacker pozíciójában fog játszani, ahol jobban lehet kamatoztatni a playmaker és a coverage képességeit, míg középen Mason Foster erőteljesebb futás elleni jelenlétet hozhat a védőfal mögé. Így a Foster-Jackson páros talán erősebbnek tekinthető, mint a Jackson-Anderson páros volt. Zach Brown will poszton fejlődik, míg a cseresorban Rivers és a védőfalból visszavonható Kiwanuka jelenthet stabilitást. Wilber és Herzlich egy-egy meccsen pályára keveredhetnek, de erős back-up szintnél többre nem szabad számítani tőlük.

Cornerbackek  +:
tavaly: Cary Williams, Janoris Jenkins, Rashean Mathis, Leonard Johnson, Mike Harris
idén: Cary Williams, Janoris Jenkins, William Gay, Rashean Mathis, Leonard Johnson
A Harris-Gay csere egyértelmű erősítés, 3 kezdő szintű, megbízható corner a mai trendeknek megfelelő passzjátékok ellen már elengedhetetlen. Mathis rutinból 1-2 meccsen sérülés esetén még tud jó teljesítményt nyújtani, Johnson meg majd kiderül.

Safety  ++:
tavaly: Usama Young, Jonathan Cyprien, J.J. Wilcox, Chris Prosinski, Bryan Scott, Cody Davis
idén: Reggie Nelson, Jonathan Cyprien, Husain Abdullah, J.J. Wilcox, Cody Davis
A Nelson-Young váltással a csapat egyik legnagyobb hiányposztja változott a csapat egyik legnagyobb erősségévé, egy elit free safety az egész secondary játékát új szintre emelheti. Mellette Cyprien az újkonc éve végére egészen belelendült, és Nelson jelenléte az ő teljesítményére is pozitív hatást gyakorolhat. Abdullah és Wilcox megfelelő cserék, Davis pedig elsősorban a speciális csapatban villoghat.

Specialisták  0:
tavaly: Blair Walsh, Andy Lee, Jon Condo
idén: Blair Walsh, Andy Lee, Jon Condo
Itt nem nagyon kellett javulni, minden poszton átlag feletti vagy elit játékos teljesít szolgálatot. Returnerként pedig szóba jöhet Spiller, Thomas, Douglas egyaránt, ráadásul mivel lassan már a félpályáról jön a kick-off, erre a posztra extrán nem akart áldozni a vezetés.

Összességében a keret szinte minden fronton erősödött, ráadásul a cseresor mélysége is megfelelőnek tekinthető. Ezek alapján a cél mindenképpen a rájátszásba jutás. Ami a jövő szempontjából szintén fontos, hogy a keret szinte minden tagja marad jövőre is, összesen két szabadügynök lesz a keretben, Spiller és Wisniewski személyében, illetve Walsh lép RFA-státuszba. Ha őket meg tudjuk tartani, és a jövő évi első körös draftjogunkat is megfelelően használjuk fel, akkor meg is tudjuk tartani ezt a színvonalat. A szerződések ráadásul úgy vannak kialakítva, hogy 2016-ban, amikor fontos szerződések járnak le (Jeffery, Jenkins, Brown, Stephenson, esetleg D’Qwell Jackson), legalább 25 millió dollár fog rendelkezésre állni a szükséges hosszabbításokra.