The business of football

16 feliratkozó

több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 452 — Sic semper tyrannis!
Azt hogy hogy csinálnak egy emberből sztárt az a minden héten háború filmben jól látható!

Ha minden mostani játékos sztrájkolna, akkor nem csak a támadók sztrájkolnának, hanem a védők is! Így lehet hogy ugyan a színvonal esne, de a sztár statisztikák ugyanúgy megszületnének és valaki attól lesz sztár, ha 100 yard felett fut, 100 yard felett elkap csinál 1-2 TD-t meccsenként vagy passzol 300 yardot! Ezek a számok így is meglennének!

A népnek cirkusz kell és a cirkusz az az nfl! A játékos csak egy eszköz! Pótolható! Főleg ha tömegesen történik a dolog!
Egy nagy sztár elvesztése azért nehezebb, mert a többi csapatban még ottmaradt a sztárjátékosok tömege, de ha mindegyik elmegy egyszerre, akkor nem fáj annyira!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nincsenek jobb helyzetben. Egymásra vannak utalva és pont azért, amit tomi-tomi ír.
Soldados
mondod te... azért nem mind1 h vesztesz 20 %-ot, vagy mindent... nekem legalábbis baromira nem mind1 h mondjuk 20 %-al csökkentik a fizumat, vagy kirúgnak és nem kapok semmit. nyilván egyik sem jó opció, de elég markáns különbség van a kettő között. és hangsúlyozom még1x: a játékosoknak nincs választási lehetősége!! Danna
A tulaj ilyenkor nem 20%-ot veszít, hanem az adott meccs jövedelmének egészét, a fizuját cakkumpakk.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nincsenek jobb helyzetben. Egymásra vannak utalva és pont azért, amit tomi-tomi ír.
Soldados
mondod te... azért nem mind1 h vesztesz 20 %-ot, vagy mindent... nekem legalábbis baromira nem mind1 h mondjuk 20 %-al csökkentik a fizumat, vagy kirúgnak és nem kapok semmit. nyilván egyik sem jó opció, de elég markáns különbség van a kettő között. és hangsúlyozom még1x: a játékosoknak nincs választási lehetősége!!

Továbbra is tartom h nincs akkora különbség játékos és játékos között (és ne az 1 csapaton belül 2-3-4 sztárt nézzük, hanem a többi 49-50 játékost). Szoktam AFL meccseket nézni, ott is vannak jól passzoló Qb-k pl, vagy ügyes elkapók, onnan is lehetne hozni át játékost. UFL meccset még nem láttam, arról nem nyilatkozok...Danna
De nem 20%-ot vesztenek, hanem sokkal többet, éppen ahogy tomi-tomi leírta. Sőt lennének olyan small market csapatok, amelyek azonnal veszteségessé válnának. Ilyen a JAX, Cincy és még lehetne pár ilyet találni. Félházas meccsek nem hasznot hoznak, hanem veszteséget. A TV-szerződéseket azonnal átalakítanák 20-30%-os nézettségcsökkenés után.

Egymásra vannak utalva, a lockout hatalmas bukás mindkét félnek.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Nincsenek jobb helyzetben. Egymásra vannak utalva és pont azért, amit tomi-tomi ír.
Soldados
mondod te... azért nem mind1 h vesztesz 20 %-ot, vagy mindent... nekem legalábbis baromira nem mind1 h mondjuk 20 %-al csökkentik a fizumat, vagy kirúgnak és nem kapok semmit. nyilván egyik sem jó opció, de elég markáns különbség van a kettő között.Danna
+ ha téged kirúgnak, keresel másik állást.

az NFL atléta hová megy? Indoor Football League-be, félprofi státuszba? 😊 nem igazán nyerő ötlet.

(nyilván, a többségnek van valami egyetemi végzettésge - criminal justice 😀 - de ezt nem tartom komoly opciónak pénzt keresni)

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy-egy játékos pótolható, mert erről szól az NFL, hogyan pótolj az idény során 5-10 kieső kezdőt max. a következő idény elejéig. De az összes csapat összes sztárját, első számú játékosait bizonytalanul hosszú időre?
Cassel és a sztárság? Hány mezét adták el KC-ben? Pénzügyileg erősen mínuszos projekt ő még. S már két éve építik!
A bevételkiesés önmagában kisebb baj, de ha 70e néző helyett 55e battyog ki a meccsre, akkor nem a 20%-os bevételkiesés a nagy baj, hanem a nyereség 100%-a tűnik el, vagy éppen mínuszba csúszik az adott meccs megrendezése.
Ugyanígy 20-30%-os rating visszaesés esetén a TV társaságok azonnal küldenék az új kondíciókkal a szerződés módosítást (és ennél a 20-30%-nál sokkal nagyobb mértékben csökkentenék a jogdíjakat, ilyen nézettséget sokkal olcsóbban elő tudnak állítani), és ízzítanák az ügyvédjeiket.
Az NFL csúcstermék csúcsárakkal, a minőségi változásokra a legérzékenyebb piac ez. Anyucinak is nehéz lenne elmagyarázni, hogy Gipsz Jakab feliratú 120 dolláros pólóból miért kellett idén a harmadikat is megvenni, meg NFL Networkre előfizetni.tomi-tomi
Ez így igaz... de a játékosok mennyit veszítenének?! Mindent... ergo még mindig a tulajdonosok vannak jobb helyzetben.Danna
Ők is mindent veszítenének, amit ebbe az üzletbe feccöltek. Egyik sem egy Berlusconi, Abramovics-féle tulaj, nem fog át tolni más érdekeltségéből (ha van neki) ebbe pénzt. Ezért NFL tulaj és nem vett Európában soccer klubot. Glazerék megtették, verik is a fejüket a falba, szabadulnának is az egyik legstabilabbnak tartott fociklubtól.
Természetesen eljuttathatók abba az állapotba, hogy ez se érdekelje már őket. De ez nem lenne ésszerű döntésük, és ehhez a játékosok tárgyalóinak sok-sok hibát kell elkövetniük. (De ezeket már leírtam korábban.)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
igen azt egyébként sokan elfelejtik, hogy a pótló játékosok kb. 120%-ot adnának ki magukból, mert ez az egy lehetőségük van. Egy Manning foshatja az inteket meccsről meccsre, akkor is ott lesz a következő meccsen is, mert ő Manning. Kovács Józsi nem hibázhat egyet sem.

És mégegyszer mondom, lehet, hogy hosszútávon nem lennének jók. De vajon a mostani játékosok nagy részének van annyi ideje, hogy tegyük fel 2011 májustól ne kapjanak fizetést 2012 novemberig? Ha feltételezzük azt, hogy az egy éves virágzás után szinte mindenki visszaesik. És mi van, ha mondjuk Manning, akinek 1-2 éve lehet vissza, helyére a Colts talál egy k.vajó QB-t, akkor parlagon hagyják majd, csak mert jön MAnning inteket dobálni? Nem fogják esetleg nyugodtabb szivvel lecserélni Manninget egy-két szarabb meccs után, hogy az új sztárgyerek meg PO-ba, netán SB-be vezesse a csapatot? Mert továbbra is biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy meglenne az a néhány kiugróan kiváló ember..
több mint 13 éve
Danna 698 — Pats Fan Club vezető
Nincsenek jobb helyzetben. Egymásra vannak utalva és pont azért, amit tomi-tomi ír.
Soldados
mondod te... azért nem mind1 h vesztesz 20 %-ot, vagy mindent... nekem legalábbis baromira nem mind1 h mondjuk 20 %-al csökkentik a fizumat, vagy kirúgnak és nem kapok semmit. nyilván egyik sem jó opció, de elég markáns különbség van a kettő között. és hangsúlyozom még1x: a játékosoknak nincs választási lehetősége!!

Továbbra is tartom h nincs akkora különbség játékos és játékos között (és ne az 1 csapaton belül 2-3-4 sztárt nézzük, hanem a többi 49-50 játékost). Szoktam AFL meccseket nézni, ott is vannak jól passzoló Qb-k pl, vagy ügyes elkapók, onnan is lehetne hozni át játékost. UFL meccset még nem láttam, arról nem nyilatkozok...
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Egy-egy játékos pótolható, mert erről szól az NFL, hogyan pótolj az idény során 5-10 kieső kezdőt max. a következő idény elejéig. De az összes csapat összes sztárját, első számú játékosait bizonytalanul hosszú időre?
Cassel és a sztárság? Hány mezét adták el KC-ben? Pénzügyileg erősen mínuszos projekt ő még. S már két éve építik!
A bevételkiesés önmagában kisebb baj, de ha 70e néző helyett 55e battyog ki a meccsre, akkor nem a 20%-os bevételkiesés a nagy baj, hanem a nyereség 100%-a tűnik el, vagy éppen mínuszba csúszik az adott meccs megrendezése.
Ugyanígy 20-30%-os rating visszaesés esetén a TV társaságok azonnal küldenék az új kondíciókkal a szerződés módosítást (és ennél a 20-30%-nál sokkal nagyobb mértékben csökkentenék a jogdíjakat, ilyen nézettséget sokkal olcsóbban elő tudnak állítani), és ízzítanák az ügyvédjeiket.
Az NFL csúcstermék csúcsárakkal, a minőségi változásokra a legérzékenyebb piac ez. Anyucinak is nehéz lenne elmagyarázni, hogy Gipsz Jakab feliratú 120 dolláros pólóból miért kellett idén a harmadikat is megvenni, meg NFL Networkre előfizetni.tomi-tomi
Ez így igaz... de a játékosok mennyit veszítenének?! Mindent... ergo még mindig a tulajdonosok vannak jobb helyzetben.Danna
Nincsenek jobb helyzetben. Egymásra vannak utalva és pont azért, amit tomi-tomi ír.

tomi-tomi: igen, ezzel tisztában vagyok. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A Pro Bowlt ne keverd ide. az azért nem népszerű, mert annak kb semmi köze az amerikaifocihoz. Se tét, se ütközös, se semmi. Bohóckodás, totál értelmetlen.

Honann tudom? Onnan hogy vannak csapatok, amelyek 10 éve nem találnak megoldásta posztra. De ez amúgy minden egyes posztra igaz, de a QB-nál a leglátványosabb, azért emeltem ki azt.Soldados
Nem a QB-k szarok, hanem az edzők akik a maguk rendszerét akarják ráerőltetni a QB-k, RB-kre ahelyett hogy olyannal próbálkoznának amikben a QB-jük jó lenne.
Nem véletlenül az egyetemen pro-styleban nullát érő Cassel lett NFL sztár, míg a college szinten hiperkiemelkedő QB-knak (Harrell, Brennan, Daniel stb) még lehetőséget sem adnak, pedig a tehetségük 1000000x nagyobb mint az említett úriembernek, csak a vaskalapos rendszerbe nem illenek bele.haromt
Ebben sosem értettem egyet. Ha az a rendszer működőképes lenne az NFL-ben, akkor már rég bjött volna. De ahol az elitatléták játszanak, nem jönne be, ezért lehet hogy tehetségesebb, de az NFL-re alkalmatlan.

Pl lehet én gyorsabban szedem a lábam, mint Bolt, de 150 centi vagyok, ezért mégis ő a gyorsabb, mert én alkalmatlan vagyok sprinternek. Van ez így.Soldados
Hogy önbizalomhiányban nem szenvedsz, az hót ziher! 😀

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A Pro Bowlt ne keverd ide. az azért nem népszerű, mert annak kb semmi köze az amerikaifocihoz. Se tét, se ütközös, se semmi. Bohóckodás, totál értelmetlen.

Honann tudom? Onnan hogy vannak csapatok, amelyek 10 éve nem találnak megoldásta posztra. De ez amúgy minden egyes posztra igaz, de a QB-nál a leglátványosabb, azért emeltem ki azt.Soldados
Nem a QB-k szarok, hanem az edzők akik a maguk rendszerét akarják ráerőltetni a QB-k, RB-kre ahelyett hogy olyannal próbálkoznának amikben a QB-jük jó lenne.
Nem véletlenül az egyetemen pro-styleban nullát érő Cassel lett NFL sztár, míg a college szinten hiperkiemelkedő QB-knak (Harrell, Brennan, Daniel stb) még lehetőséget sem adnak, pedig a tehetségük 1000000x nagyobb mint az említett úriembernek, csak a vaskalapos rendszerbe nem illenek bele.haromt
Ebben sosem értettem egyet. Ha az a rendszer működőképes lenne az NFL-ben, akkor már rég bjött volna. De ahol az elitatléták játszanak, nem jönne be, ezért lehet hogy tehetségesebb, de az NFL-re alkalmatlan.

Pl lehet én gyorsabban szedem a lábam, mint Bolt, de 150 centi vagyok, ezért mégis ő a gyorsabb, mert én alkalmatlan vagyok sprinternek. Van ez így.Soldados
meg sem próbálta soha senki. Nem is szerződtetnek mondjuk spread offense-el próbálkozó edzőket collegeból. Ha elit atléta lenne a támadók és a védők oldalán is ugyan úgy működne, csak egyik GM sem mer megkockáztatni ilyet, mert a langyosvíz királyabb, mert biztos nem égetem meg magam
több mint 13 éve
Danna 698 — Pats Fan Club vezető
Egy-egy játékos pótolható, mert erről szól az NFL, hogyan pótolj az idény során 5-10 kieső kezdőt max. a következő idény elejéig. De az összes csapat összes sztárját, első számú játékosait bizonytalanul hosszú időre?
Cassel és a sztárság? Hány mezét adták el KC-ben? Pénzügyileg erősen mínuszos projekt ő még. S már két éve építik!
A bevételkiesés önmagában kisebb baj, de ha 70e néző helyett 55e battyog ki a meccsre, akkor nem a 20%-os bevételkiesés a nagy baj, hanem a nyereség 100%-a tűnik el, vagy éppen mínuszba csúszik az adott meccs megrendezése.
Ugyanígy 20-30%-os rating visszaesés esetén a TV társaságok azonnal küldenék az új kondíciókkal a szerződés módosítást (és ennél a 20-30%-nál sokkal nagyobb mértékben csökkentenék a jogdíjakat, ilyen nézettséget sokkal olcsóbban elő tudnak állítani), és ízzítanák az ügyvédjeiket.
Az NFL csúcstermék csúcsárakkal, a minőségi változásokra a legérzékenyebb piac ez. Anyucinak is nehéz lenne elmagyarázni, hogy Gipsz Jakab feliratú 120 dolláros pólóból miért kellett idén a harmadikat is megvenni, meg NFL Networkre előfizetni.tomi-tomi
Ez így igaz... de a játékosok mennyit veszítenének?! Mindent... ergo még mindig a tulajdonosok vannak jobb helyzetben.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Honnan tudod, hogy nincs? Akár idén ki lett próbálva az összes FA, és a 32 csapat mindegyik backupja is? vagy csak az a 2-3 csapat próbált ki 2-3-at, akinek nincs kezdője?

amúgy ha már pro bowl. Ott szarásig vannak nézők által megszavazott top emberekkel, mégsem annyira népszerű...fetomy
A Pro Bowlt ne keverd ide. az azért nem népszerű, mert annak kb semmi köze az amerikaifocihoz. Se tét, se ütközös, se semmi. Bohóckodás, totál értelmetlen.

Honann tudom? Onnan hogy vannak csapatok, amelyek 10 éve nem találnak megoldásta posztra. De ez amúgy minden egyes posztra igaz, de a QB-nál a leglátványosabb, azért emeltem ki azt.Soldados
Nem a QB-k szarok, hanem az edzők akik a maguk rendszerét akarják ráerőltetni a QB-k, RB-kre ahelyett hogy olyannal próbálkoznának amikben a QB-jük jó lenne.
Nem véletlenül az egyetemen pro-styleban nullát érő Cassel lett NFL sztár, míg a college szinten hiperkiemelkedő QB-knak (Harrell, Brennan, Daniel stb) még lehetőséget sem adnak, pedig a tehetségük 1000000x nagyobb mint az említett úriembernek, csak a vaskalapos rendszerbe nem illenek bele.haromt
Ebben sosem értettem egyet. Ha az a rendszer működőképes lenne az NFL-ben, akkor már rég bjött volna. De ahol az elitatléták játszanak, nem jönne be, ezért lehet hogy tehetségesebb, de az NFL-re alkalmatlan.

Pl lehet én gyorsabban szedem a lábam, mint Bolt, de 150 centi vagyok, ezért mégis ő a gyorsabb, mert én alkalmatlan vagyok sprinternek. Van ez így.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nem lenne olyan vészes visszaesés itt minőségben.
Az NCAA csak az első osztályban dolgozik 12 000 emberrel. A többi osztállyal ez legalább 40 000 játékos.
Ebből végez jó indulattal 10 000 játékos minden évben és ebből cirka 300 kerül be az NFL-be. Egy 10 000-res listán akkora különbség nincs az első 400 és a következő 600 között, főleg szerencse kérdése is.
Ugye az NFL-ben nagyjából 2600 játékos kap szerepet egy évben. Ebben a TC-n megfordulók is benne vannak. Szerintem maximum 50 olyan játékos van ebből a 2600ból aki "pótolhatatlan" és nem tudnák a szinvonalát azonnal átvenni másokharomt
láttál te már UFL meccset?JJ Tiller
AZ UFL nem ex-college sztárok ligája, akik az NFL-be nem kellettek, hanem főleg levitézlett, de dolgozni lusta egykori NFL játékosoké. Kicsit más. Meg eleve úgy mennek oda, legalábbis eddig, hogy szarnak bele. ez egy full keretcsere esetében az NFL és a végzős új college játékosok esetében eléggé más lenne
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
...tomi-tomi
Igen, aztán ha 5-10 év múlva a játékosok kitalálják, hogy már sok a sérülés, stb.. több pénz kőne. Most is sikerült, akkor mér ne sikerülhetne? És akkor elégeljék meg a tulajok, és akkor kockáztassák, hogy mikorra érik el ugyanezt? Mikor már az 5-10 év alatt is megvolt a nagy kiesés? Vagy hát akkor már ne, akkor már engedjünk megint, mert az ultrabukás. De akkor megintcsak kiderül, hogy a játékosok azt csinálnak amit akarnak, kérnek majd mégtöbbet. és igy tovább... Vagy persze ez nem faktor, mert a játékosok és ügynökeik nem pénzéhesek ugye?...fetomy
Félreértesz, én nem a játékosok pártján állok, csak az elfogadhatatlan számomra, hogy a tulajoknál van az erő 90-95%-a. Egyáltalán nem tartom eszköztelennek a játékosokat, sőt!
Nem a játékosok kértek most több pénzt, hanem a tulajok. Plusz még előálltak a 18 meccses ötletükkel. Tárgyalási stratégiából elégtelen. Ettől függetlenül egy ilyen hosszú távú szerződésben igenis benne van, hogy 5-10 évente újratárgyalják. A kezdeményező fél ettől még nem erkölcsi hulla, változtak a körülményei. Ennyi.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Egy-egy játékos pótolható, mert erről szól az NFL, hogyan pótolj az idény során 5-10 kieső kezdőt max. a következő idény elejéig. De az összes csapat összes sztárját, első számú játékosait bizonytalanul hosszú időre?
Cassel és a sztárság? Hány mezét adták el KC-ben? Pénzügyileg erősen mínuszos projekt ő még. S már két éve építik!
A bevételkiesés önmagában kisebb baj, de ha 70e néző helyett 55e battyog ki a meccsre, akkor nem a 20%-os bevételkiesés a nagy baj, hanem a nyereség 100%-a tűnik el, vagy éppen mínuszba csúszik az adott meccs megrendezése.
Ugyanígy 20-30%-os rating visszaesés esetén a TV társaságok azonnal küldenék az új kondíciókkal a szerződés módosítást (és ennél a 20-30%-nál sokkal nagyobb mértékben csökkentenék a jogdíjakat, ilyen nézettséget sokkal olcsóbban elő tudnak állítani), és ízzítanák az ügyvédjeiket.
Az NFL csúcstermék csúcsárakkal, a minőségi változásokra a legérzékenyebb piac ez. Anyucinak is nehéz lenne elmagyarázni, hogy Gipsz Jakab feliratú 120 dolláros pólóból miért kellett idén a harmadikat is megvenni, meg NFL Networkre előfizetni.tomi-tomi
Bezopny-bezony. Merthogy 70 ezres stadion működtetése akkor gazdaságos, ha legalább 60 ezren vannak a meccseken. Ha 50 ezren, netán még kevesebben mennek ki, akkor nem éri meg az üzemeltetése. Márpedig mint írtam a csapatok fele most is küzd azzal, hogy telt ház legyen, idén több csapatnál hosszú évek után fordult elő, hogy nem volt telt ház. Ha jönnek a no name emberek, félház sem lesz. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
Honnan tudod, hogy nincs? Akár idén ki lett próbálva az összes FA, és a 32 csapat mindegyik backupja is? vagy csak az a 2-3 csapat próbált ki 2-3-at, akinek nincs kezdője?

amúgy ha már pro bowl. Ott szarásig vannak nézők által megszavazott top emberekkel, mégsem annyira népszerű...fetomy
A Pro Bowlt ne keverd ide. az azért nem népszerű, mert annak kb semmi köze az amerikaifocihoz. Se tét, se ütközös, se semmi. Bohóckodás, totál értelmetlen.

Honann tudom? Onnan hogy vannak csapatok, amelyek 10 éve nem találnak megoldásta posztra. De ez amúgy minden egyes posztra igaz, de a QB-nál a leglátványosabb, azért emeltem ki azt.Soldados
Nem a QB-k szarok, hanem az edzők akik a maguk rendszerét akarják ráerőltetni a QB-k, RB-kre ahelyett hogy olyannal próbálkoznának amikben a QB-jük jó lenne.
Nem véletlenül az egyetemen pro-styleban nullát érő Cassel lett NFL sztár, míg a college szinten hiperkiemelkedő QB-knak (Harrell, Brennan, Daniel stb) még lehetőséget sem adnak, pedig a tehetségük 1000000x nagyobb mint az említett úriembernek, csak a vaskalapos rendszerbe nem illenek bele.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Nem lenne olyan vészes visszaesés itt minőségben.
Az NCAA csak az első osztályban dolgozik 12 000 emberrel. A többi osztállyal ez legalább 40 000 játékos.
Ebből végez jó indulattal 10 000 játékos minden évben és ebből cirka 300 kerül be az NFL-be. Egy 10 000-res listán akkora különbség nincs az első 400 és a következő 600 között, főleg szerencse kérdése is.
Ugye az NFL-ben nagyjából 2600 játékos kap szerepet egy évben. Ebben a TC-n megfordulók is benne vannak. Szerintem maximum 50 olyan játékos van ebből a 2600ból aki "pótolhatatlan" és nem tudnák a szinvonalát azonnal átvenni másokharomt
láttál te már UFL meccset?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
sőt valójában már rég megszűnt a liga, mert Bart Starrt, LT-t, Montanat, Barry Sanderst senki se tudta pótolni.

kurvasok változós ez az egyenlet, úgyh én nem hiszek abban, hogy expressis verbis meg lehetne mondani, mi lesz ha. bármilyen hosszú is a poszt.gabtsi
Mint minden kornak, megvannak a maga egyéniségei, mire visszavonul egy, épp felnő egy másik. De most arról beszélünk, ha elveszed EGYSZERRE mind a 400 kiemelkedő playát, akkor mi van? Ott vagy csupa zöldfülűvel. Teljesen nulláról kell franchise-t és játékstílust építened, ergó a színvonal drasztikusan csökkenSoldados
akkor mégegyszer én is. tehát 400 hof várományos van? csak mert nagyon erősen kétlem, hogy van 400 pótolhatatlan ember. Alapból ott van a qb poszt, ahol azért olyan sokat nem próbálnak ki élesben, de többször van, hogy 1-1 frissen kipróbált ember azért eléri a kezdő szintet.

Persze, felnő meg minden, de mi van azokkal, akik Manning szerűen jöttek, és azonnal kezdők, azonnal meghatározó emberek? Vagy az a 400 pótolhatatlan ember mind egy szálig végigjárta a szamárlétrát, és eltöltött pár évet csereként, mielőtt berobbant volna?
több mint 13 éve
Danna 698 — Pats Fan Club vezető
Arról hogy vedd ki a világ legjobb 30 sprinterét és a kutyát nem érdekli a 100 m-es síkfutás döntője, amelyen 10.20-szal lehet nyerni.

De menjünk vissza az NFL-be. Most sincs 32 elfogadható QB. Nem sztárról beszélek, jóról, amiben még akár beleveszem Casselt és Flaccót is. Na most ha kiveszed a ligából - cserékkel együtt - a legjobb 60 QB-t a ligából, akkor mi lesz?

Senki nem kíváncsi a pontatlan passzokra, a dropokra, az olyan cornerekre, akik egyetlen irányváltással 5 m hátrányba klerülnek, nem a miss tackle-ért nézed az NFL-t... Márpedig ég és föld különbség van a játékosok között. Vajon miért van az, hogy újoncként, alig 10-20 tud azonnal a legjobbak közé kerülni? Mert a különbség ég és föld a játékosok között.Soldados
Akkor ezek szerint mi nem ugyanazért szeretjük az NFL-t. Én spec nem a sztárokat szeretem, hanem a játékot. Igen, lehet h lennének ilyenek, de most nincsenek?! Dehogynem... fogtuk a fejünket mi eleget idén Arrington bénázása miatt... Attól még senki sem adta vissza a jegyét...

Abban tényleg van vmi amit DoM ír, de sztem sok olyan játékos lenne, aki jelenleg is játszik és jövőre is játszana. Nyilván nem a sztárok, de ahogy korábban is írtam, nagyon sok olyan játékos van aki hétről hétre, csekkről csekkre él... ők sztem ugyanúgy odaállnának most játszani.

Ráadásul vmit ne felejtsetek el, nagyon durva marketing és médiaháborút indítanának a tulajdonosok a "pénzéhes" játékosok felé, ami komoly presztízsveszteség lenne nekik... Elég ha csak 1 úgy gondolja h neki ez így nem éri meg, mert még fiatal, stb. és inkább azt mondja h ok, én visszamegyek. Elég ha egy így gondolja, hamarosan megfognak indulni a többiek is. Nekik sokkal inkább ez az érdekük, h ez alatt a pár év alatt megalapozzák a jövőjüket... Ráadásul legtöbbjük erre rakta fel az életét, nincs B-tervük... Főleg ha tényleg beindulna nélkülük is a liga, könyörögné vissza magát nagyon sok játékos...
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
új playbook.

Colt Brennan vagy Graham Harrell 5000 yardot passzolt évente annó. (=12 meccs alatt)
Egyikőjük sem balfasz, csak más hozzáállást igényel.

És már mondtam tegnap is:
nem a támadók sztrájkolnak és nem a védők. Mindenki.Höri
végre lenne rendes offense az NFL-ben is. Persze ehhez az edzőknek is menniük kéne. Nem ez az évek óta vegetáló dögunalmas pro-style amit mindenki játszik, az újítástól való rettegés mellett.
De ez most megint más irányba tereli a dolgot. Nem az eredeti lockout téma szerintem
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
Honnan tudod, hogy nincs? Akár idén ki lett próbálva az összes FA, és a 32 csapat mindegyik backupja is? vagy csak az a 2-3 csapat próbált ki 2-3-at, akinek nincs kezdője?

amúgy ha már pro bowl. Ott szarásig vannak nézők által megszavazott top emberekkel, mégsem annyira népszerű...fetomy
A Pro Bowlt ne keverd ide. az azért nem népszerű, mert annak kb semmi köze az amerikaifocihoz. Se tét, se ütközös, se semmi. Bohóckodás, totál értelmetlen.

Honann tudom? Onnan hogy vannak csapatok, amelyek 10 éve nem találnak megoldásta posztra. De ez amúgy minden egyes posztra igaz, de a QB-nál a leglátványosabb, azért emeltem ki azt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Egy-egy játékos pótolható, mert erről szól az NFL, hogyan pótolj az idény során 5-10 kieső kezdőt max. a következő idény elejéig. De az összes csapat összes sztárját, első számú játékosait bizonytalanul hosszú időre?
Cassel és a sztárság? Hány mezét adták el KC-ben? Pénzügyileg erősen mínuszos projekt ő még. S már két éve építik!
A bevételkiesés önmagában kisebb baj, de ha 70e néző helyett 55e battyog ki a meccsre, akkor nem a 20%-os bevételkiesés a nagy baj, hanem a nyereség 100%-a tűnik el, vagy éppen mínuszba csúszik az adott meccs megrendezése.
Ugyanígy 20-30%-os rating visszaesés esetén a TV társaságok azonnal küldenék az új kondíciókkal a szerződés módosítást (és ennél a 20-30%-nál sokkal nagyobb mértékben csökkentenék a jogdíjakat, ilyen nézettséget sokkal olcsóbban elő tudnak állítani), és ízzítanák az ügyvédjeiket.
Az NFL csúcstermék csúcsárakkal, a minőségi változásokra a legérzékenyebb piac ez. Anyucinak is nehéz lenne elmagyarázni, hogy Gipsz Jakab feliratú 120 dolláros pólóból miért kellett idén a harmadikat is megvenni, meg NFL Networkre előfizetni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
sőt valójában már rég megszűnt a liga, mert Bart Starrt, LT-t, Montanat, Barry Sanderst senki se tudta pótolni.

kurvasok változós ez az egyenlet, úgyh én nem hiszek abban, hogy expressis verbis meg lehetne mondani, mi lesz ha. bármilyen hosszú is a poszt.gabtsi
Mint minden kornak, megvannak a maga egyéniségei, mire visszavonul egy, épp felnő egy másik. De most arról beszélünk, ha elveszed EGYSZERRE mind a 400 kiemelkedő playát, akkor mi van? Ott vagy csupa zöldfülűvel. Teljesen nulláról kell franchise-t és játékstílust építened, ergó a színvonal drasztikusan csökken


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Még egyszer: jelenleg sincs 32 elfogadható QB a ligában. Egy Casselt sem fogsz tudni pótolni, ha ez a 2000 játékos lelép a színről.Soldados
Honnan tudod, hogy nincs? Akár idén ki lett próbálva az összes FA, és a 32 csapat mindegyik backupja is? vagy csak az a 2-3 csapat próbált ki 2-3-at, akinek nincs kezdője?

amúgy ha már pro bowl. Ott szarásig vannak nézők által megszavazott top emberekkel, mégsem annyira népszerű...
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
32 csapatnál teljesen a nulláról nem lehet felépíteni még 30 fős szűk kerettel sem számolva egy összehangoltan, pontosan működő rendszert egy hónap alatt, ahova "kis szerencsével" be lehet építeni egy-egy talált játékost. Még a top edzői stábok is csak valami leegyszerűsített sémával próbálkoznának, ami az összes csapatra vetítve szerintem nem sok jót ígér, inkább improvizációt, mint tervezettséget.

Nálam pont ezért kerülne pro-bowl kategóriába egy ilyen szellembajnokság, vagyis nem-nézős.DoM
ez speciel valós probléma, de az se biztos, hogy a veteránminimumot vagy ahhoz közeli összeget keresők nem mondanák azt, hogy ők így is maradni akarnak a pályán. (vagy a Tebow-faktort ne is említsem, akik valami egyéb elkötelezettségből folytatják a munkájukat olcsóbban is)

Nyilván Reggie Bush nem fog felmenni a pályára 5-6 millió dollárnál kevesebbért, de 1-2 díva mínuszt elbírunk 😛

Plusz ott van T.O. és barátai, akik benne vannak a korban és nincs gyűrűjük. Közülük is mondaná jópár azt, hogy játszik "az amatőrökkel", csak ne kelljen ülnie 1 évet