Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 950 — No es importante
Lehet rá trollkodásból is hivatkozni, vagy el is lehet akár olvasni pár száz kanonizált film megtekintésének kíséretében, bár nyilvánvalóan az előbbi a könnyebb út.
baggio
Vagy bízhat az ember egyéb, máshonnan szerzett ismereteire, tapasztalataira, benyomásaira.
Egyébként ha kéne írj egy tizes listát, hogy egy filmek iránt eddig nem fogékony, de értelmes, nyitott fiatal srácnak mondjuk mi legyen az a 10 film, amit mindenképp ajánlasz megtekintésre, szerinted hány átfedés lenne az enyémmel?
Szerintem | minimum 3 | . Ami többezer filmet véve alapul, több, mint érdekes.
Sobri Jóska
írhatnék egy olyan 10-es listát, amiben tudom, hogy lenne sok átfedés, meg írhatnék direkt legalább egy olyat is, amiben nem lenne egy se, nem tudom, hogy ebben a vita tárgyát tekintve mi is az érdekes. Könyvtárosként is egy ilyen srácnak bátran ajánlanám a Harry Pottert, ha az olvasást szeretné megszeretni, pedig magát a HP-t én személy szerint nagyon nem kedvelem, de objektíven megítélve látnom kell az érdemeit.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 118 — capitaine du château de Vienne 1487
Tiltakozom, az ortodox filmesztétikától elkódorgott reformer esztétikusok ne akarjanak mán az első sarokná ökümenébe burulni. Előtte tessék harcolni, patakvér megmindnen, azé legyemmá annyira szőrös a töke!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 427 — #NoStress
Lehet rá trollkodásból is hivatkozni, vagy el is lehet akár olvasni pár száz kanonizált film megtekintésének kíséretében, bár nyilvánvalóan az előbbi a könnyebb út.
baggio
Vagy bízhat az ember egyéb, máshonnan szerzett ismereteire, tapasztalataira, benyomásaira.
Egyébként ha kéne írj egy tizes listát, hogy egy filmek iránt eddig nem fogékony, de értelmes, nyitott fiatal srácnak mondjuk mi legyen az a 10 film, amit mindenképp ajánlasz megtekintésre, szerinted hány átfedés lenne az enyémmel?
Szerintem | minimum 3 | . Ami többezer filmet véve alapul, több, mint érdekes.

több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 950 — No es importante
Lehet rá trollkodásból is hivatkozni, vagy el is lehet akár olvasni pár száz kanonizált film megtekintésének kíséretében, bár nyilvánvalóan az előbbi a könnyebb út.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 474 — The Mathematician
A mai naptól fogva a topik neve: Negritis filmesztéta klub 😀
JC6
nah én kurva messze vagyok egy filmesztétától 😀
Negritis
Hivatkozz erre, azzá válsz. 😊
Sobri Jóska
mindenkinek a saját joga hogy mire hivatkozik
tekintve hogy nem olvastam és nem is szeretném így nem fogok ezzel foglalkozni
ahogy nem hiszem hogy az ilyen fajta mutogatásnak lenne bármi értelme is azon kívül hogy trollkodunk, anélkül pedig én személy szerint megvagyok

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 427 — #NoStress
A mai naptól fogva a topik neve: Negritis filmesztéta klub 😀
JC6
nah én kurva messze vagyok egy filmesztétától 😀
Negritis
Hivatkozz erre, azzá válsz. 😊


több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 474 — The Mathematician
A mai naptól fogva a topik neve: Negritis filmesztéta klub 😀
JC6
nah én kurva messze vagyok egy filmesztétától 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
A mai naptól fogva a topik neve: Negritis filmesztéta klub 😀
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 474 — The Mathematician
nah hogy meg tudjam hallgatni az új filmbarátokat gyorsan megnéztem az Éjszaka törvényét
ahogy az Utazók esetében, sztem itt is szarul lett marketingelve a film
a trailer és minden alapján egy gengszter filmet várt volna az ember
pedig sztem ez egy kosztümös kamaradarab volt, gengszter elemekkel
alapvetően nem bántam meg hogy megnéztem, de megértem hogy miért nem lett nagy sikere

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 474 — The Mathematician
mondjuk a korosztályban sztem Jeremy Irons és Billy Bob Thornton is elől van
attól függetlenül h mind2en elég sok szar szerepet is elvállalnak

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 427 — #NoStress
Day-Lewis idén 60.
Bale, Norton nem az ő korosztálya, ahogy Pacino vagy De Niro se.
Én az 50-65 korosztályból írtam, Bale 43, Norton 47, Pacino 77, stb.

több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 594 — Apu ökölbeszorított keze
Akkor E Norton ?

Valahogy kimaradt...

Amúgy DDL pár évvel öregebb lehet ,talán K Spacey korosztálya aki szerintem jobb színész .

több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 820 — Слава Україні! Героям слава!
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊
Igor
christian bale pls

egyvalamit tanulj meg, a legjobb színész és a legjobb focista is Walesben született, és mindkettőt Balenek hívják!

"DDL olyan szinten tud átlényegülni egy adott karakterré, ami szerintem példa nélküli a mai szakmában."
nézd meg a fightert eredeti nyelven, vagy a gépészt :d és gondold újra ezt a mondatot

eaglesmcnabb
A gépészben minden idők egyik legnagyobb alakítását nyújtja szerintem is.

Az átlényegülésről nekem mindig Pacino jut eszembe, amikor a Scarface-t forgatták, és mondták, hogy gyakorlatilag eggyé vált a szerepével, és a forgatáson kívül is úgy viselkedett, mint Montana. 😊

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 279 — a new hope (again)
DDL egy legenda. Ezzel együtt sztem korán sem minden alakítása kiemelkedő. Nekem a vérző olajban, a lincolnban és a new york bandáiban volt extra klasszis, leginkább az utóbbiban.

A "fiatalok" közül meg egyértelműen hardy a favoritom.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 7 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 463 — TODDHERREMANS79
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊
Igor
christian bale pls

egyvalamit tanulj meg, a legjobb színész és a legjobb focista is Walesben született, és mindkettőt Balenek hívják!

"DDL olyan szinten tud átlényegülni egy adott karakterré, ami szerintem példa nélküli a mai szakmában."
nézd meg a fightert eredeti nyelven, vagy a gépészt :d és gondold újra ezt a mondatot

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Szóval nice try... amúgy Day-Lewis angol.
Igor
igen, de:

Daniel Day-Lewis, who is British and was trained in the grand theatrical tradition of Shakespeare and the classics, saw “Taxi Driver” and, despite the considerable weight and seeming obligation of his heritage, realized that what he longed to be was an American actor.
baggio
😕

Fair enough, de szerintem azért nem véletlen hogy ő és Oldman az, akiket sokan/gyakran a legjobbnak tartanak.. és mindkettő a brit rendszerből került ki.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 950 — No es importante
Szóval nice try... amúgy Day-Lewis angol.
Igor
igen, de:

Daniel Day-Lewis, who is British and was trained in the grand theatrical tradition of Shakespeare and the classics, saw “Taxi Driver” and, despite the considerable weight and seeming obligation of his heritage, realized that what he longed to be was an American actor.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊
Igor
Olyannyira külön kategória/szint, hogy ugyanebbe a kategóriába/szintbe beletartozik még Brad Pitt, Tom Hanks, Gary Oldman, Kevin Spacey, Sean Penn, Mel Gibson, Denzel Washington, csak a még élő 50-65 év közötti amerikai filmszínészeket véve alapul...
Sobri Jóska
Oldman és Spacey van hozzá viszonylag közel (nekik elég nagy a range-ük), Penn se rossz (nem láttam eleget, hogy meg merjem ítélni), a többieknek köze nincs a cipőfűzőjéhez se... (Pitt?? Gibson??????)

A tökéletes színészi alakításon és a széles szereppalettán kívül azonban van egy harmadik faktor, ami az összes többi listázott színészből hiányzik - DDL olyan szinten tud átlényegülni egy adott karakterré, ami szerintem példa nélküli a mai szakmában. (Persze ennek megvan az ára, lásd a forgatási szünetekről szóló sztorikat..)
Lehetne az intenzitásáról is elmélkedni egy sort (ami szintén kimagasló nála, bár talán nem olyan mértékben egyedülálló), mondjuk ott Mifune az etalon nálam.. 😊

Gibson???? A fickó egy akcentust nem tud konzisztensen fenntartani 30 percen át....

Szóval nice try... amúgy Day-Lewis angol.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 950 — No es importante
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊
Igor
Olyannyira külön kategória/szint, hogy ugyanebbe a kategóriába/szintbe beletartozik még Brad Pitt, Tom Hanks, Gary Oldman, Kevin Spacey, Sean Penn, Mel Gibson, Denzel Washington, csak a még élő 50-65 év közötti amerikai filmszínészeket véve alapul...
Sobri Jóska
és közülük melyik is az, aki 3-5 évente vállal csak el egyetlen filmszerepet, annyira mélyen beleássa magát egy alakított karakterébe?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 427 — #NoStress
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊
Igor
Olyannyira külön kategória/szint, hogy ugyanebbe a kategóriába/szintbe beletartozik még Brad Pitt, Tom Hanks, Gary Oldman, Kevin Spacey, Sean Penn, Mel Gibson, Denzel Washington, csak a még élő 50-65 év közötti amerikai filmszínészeket véve alapul...

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.
Vrij6
Igazából nem korrekt a dolog, mert DDL külön kategória/szint a mai színészek között 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 820 — Слава Україні! Героям слава!
Vérző olaj 2007

Ez egy borzasztóan jó film, Daniel-Day Lewis eszméletlen mit alakít benne. Elég hosszú film, de egy percig sem unalmas.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 474 — The Mathematician
én mondjuk várom az éjszaka törvényét is, ha már a könyvelő kimaradt
Negritis
na erre a filmre semmiképp ne menj el, ha valami megéri a mozijegy árát, az pl. a magyar mozikban jövő héten debütáló Jackie, ami nálam az év meglepetése (ha múlt februártól számítjuk persze)

Portman szinte eggyé vált a szerepével, és pár untató percet leszámítva hihetetlen érdekes és tanulságos sztori kerekedett ki az alapanyagból (nem biopic!)
baggio
szeretem Portman alakítását, de a Jackie már előzetes alapján sem érdekelt
tudom h a Live by Night egy box office bomb és nem lett túl jó, de érdekel és megfogom nézni
mondjuk kedvezményes mozi napon 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 950 — No es importante
én mondjuk várom az éjszaka törvényét is, ha már a könyvelő kimaradt
Negritis
na erre a filmre semmiképp ne menj el, ha valami megéri a mozijegy árát, az pl. a magyar mozikban jövő héten debütáló Jackie, ami nálam az év meglepetése (ha múlt februártól számítjuk persze)

Portman szinte eggyé vált a szerepével, és pár untató percet leszámítva hihetetlen érdekes és tanulságos sztori kerekedett ki az alapanyagból (nem biopic!)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
a Neon Genesis Evangelion-t is a Tűzgyűrű után néztem meg 😀
Negritis
1) Tommy Lee Jones....
2) Professor Farnsworth......
3) nagy levegő

Remélem a Ghost Ridert és a Freaky Fridayt már láttad... 😛
Igor
na jó ez most nem esik le amúgy igen láttam mind2t 😀
kb 2007ig "imádtam" lindsay lohan-t és minden filmjét meg akartam nézni - azóta kb csak a machetet láttam 😀 - főleg hogy 1 hét van köztünk korban 😀

az első ghost rider nem jó film, de nem is vészesen szörnyű
Negritis
Akira / Kimi no na wa akart lenni a két referencia.. ha nem ment át, akkor az a feladó hibája. 😕

Amúgy a Freaky Friday-ból van régebbi is, a '76-os Jodie Foster-féle az a "klasszikus" 😛 (bár az se jó film, csak a nosztalgia mondatha velem)
És fair enough, NGE-t amúgy se szabad túl korán megnézni, én is "csak" egyetem alatt találtam rá.. de jobb is volt ez így.

PS: Lindsay Lohannek volt 2007 óta filmje? (költői kérdés..)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)