Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Törölt felhasználó
Mostanában nagyon rossz filmeket fogunk ki, de ez a Blackhat mindent alulmúl...
több mint 8 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Megvolt a Mad Max - Fury Road. Na, kb. így kell akciófilmet rendezni.
9.75 / 10

Én kb. 5 évente ülök be moziba Hollywood-ban gyártott akciófilmre, mert a 2000-es években elkezdődött tendenciák (sőt talán 90-es évek második fele is már) nagyon nem tetszenek, de ez a film most nagyon bejött.. és kellett egy 5-10 perc kint a szabadban is, hogy lejöjjön a vigyor a számról a film után.

Működik a képi világ, a zene teljesen okés, a színészekkel nincs gond.. és az akció (CGI-mentes akció) olyan, hogy megnyalja mind a tíz ujját az ember.

Két apróság zavart, ebből az egyik a "magyar beszélő" dolog.. de ez ellen nehéz mit tenni, nem láttam hogy adnák valahol feliratosan.

| A másik apróság: egy icipicit hosszúnak éreztem a középső részét / a lassú 2. "tételt", ott is volt egy-egy igencsak erős pillanat, az öreg néni a táskával pl.. de itt volt némi töltelék-érzésem. Lehet hogy csak azért mert túl telített volt az akció.. és persze kellett a lassú rész, szó se róla, de talán itt, ezt a 20 percet nem éreztem 10/10-esnek.

Hardytól talán kicsit még több keménységet / "szélsőségességet" vártam egyik-másik korábbi filmje után - az persze várható volt hogy a film nem ad neki sok lehetőséget, hogy megmutassa milyen remek színész - de kicsit "szótlanabb" lett a figura mint amit én vártam volna. Ettől független ez nem negatívum, alapvetően ez a megközelítés is tetszett.
| Igor
nálunk van feliratosan is, én úgy néztem tegnap 😊

amúgy teljesen egyetértek, elképesztően bejött a film. mondjuk a leülés nekem a sártengernél volt egy picit inkább, de az azt hiszem pont olyan körül van a történetben 😊

LÁNGOLÓ GITÁR \m/
több mint 8 éve
Szamár Atlanta Falcons 219 — Falcons fan
Én kb. 5 évente ülök be moziba Hollywood-ban gyártott akciófilmreIgor
A Fury Road nem hollywoodi, ausztrál. Ezért volt gyakorlatilag szabad keze George Millernek és csinálhatta a "régi módon", CGI helyett valódi akcióval.
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Megvolt a Mad Max - Fury Road. Na, kb. így kell akciófilmet rendezni.
9.75 / 10

Én kb. 5 évente ülök be moziba Hollywood-ban gyártott akciófilmre, mert a 2000-es években elkezdődött tendenciák (sőt talán 90-es évek második fele is már) nagyon nem tetszenek, de ez a film most nagyon bejött.. és kellett egy 5-10 perc kint a szabadban is, hogy lejöjjön a vigyor a számról a film után.

Működik a képi világ, a zene teljesen okés, a színészekkel nincs gond.. és az akció (CGI-mentes akció) olyan, hogy megnyalja mind a tíz ujját az ember.

Két apróság zavart, ebből az egyik a "magyar beszélő" dolog.. de ez ellen nehéz mit tenni, nem láttam hogy adnák valahol feliratosan.

| A másik apróság: egy icipicit hosszúnak éreztem a középső részét / a lassú 2. "tételt", ott is volt egy-egy igencsak erős pillanat, az öreg néni a táskával pl.. de itt volt némi töltelék-érzésem. Lehet hogy csak azért mert túl telített volt az akció.. és persze kellett a lassú rész, szó se róla, de talán itt, ezt a 20 percet nem éreztem 10/10-esnek.

Hardytól talán kicsit még több keménységet / "szélsőségességet" vártam egyik-másik korábbi filmje után - az persze várható volt hogy a film nem ad neki sok lehetőséget, hogy megmutassa milyen remek színész - de kicsit "szótlanabb" lett a figura mint amit én vártam volna. Ettől független ez nem negatívum, alapvetően ez a megközelítés is tetszett.
|

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Könnyen leírhatóak a szintek: aki felszínesen követi a filmeket, csak az ameriaiakról hallott (meg az Oscar-díjasokról), aki többet foglalkozik a műfajjal, európaiként, mint én, annak von Trier, Haneke (nagy kedvencem), Kaurismaki, Garrone, Audiard neve is biztosan ismerősen cseng majd, francia fesztiválként pedig nyilván több francia (és vallon és kanadai) is előtérbe kerül. Az ázsiai termésből meg sajnos még a kommerszebbek is elkerülik nyugaton az embert.baggio
Vagyis az "Ez nekünk mit jelent?" nyitókérdésre te is úgy érzed, hogy a válasz kb az, hogy gyakorlatilag semmit? Vagy csak én vagyok ilyen cinikus, hogy míg az Arany Pálmát olyan filmek kapták, melyek közül kerültek ki világviszonylatban is elismertek (pl. Pulp Fiction, Underground, Dancer In The Dark, The Pianist, The Three Of Life, Amour), addig ez a Zsűri Nagydíja amolyan "futottak még kategória", aminek persze lehet örülni, de valójában a filmet elkészítőkön kívül keveseknek jelent csak sokat?Sobri Jóska
Ez a díj is simán generál akkora felhajtást, hogy a film garantáltan kasszasiker lesz (nem hollywoodi szinten nyilván), a díjazott nem francia műveknél meg az ismertségre, és ami még fontosabb a színvonalra se lehet panasz. Aki nem olvas szépirodalmat, annak az irodalmi Nobel-díj se jelent sokat, ám ez Kertész és a Sorstalanság érdemeiből sokat nem von le. Cannes és az Oscar nem egy pályán versenyez, ezt mondjuk el kell fogadni (de témája miatt szinte biztos, hogy utóbbira is minimum jelölve lesz a "legjobb idegen nyelvű film" kategóriájában)

Arany pálmát is nyert már olyan film, amit "senki nem ismer" amúgy...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Azért írtam be, mert indult a polémia, hogy ez nekünk mit jelent, és gondoltam az utóbbi 20 díjazottal segítek eligazodni benne. Jómagam se tudtam, hogy mely filmek kapták ezt a díjat az utóbbi időkben, ezért tartom jó ötletnek, hogy hogy jelzem, hogy egy Zsűri nagydíj mit takar valójában.
A saját nézőpontom annyiban általános, hogy azok akik ebbe a topicba írnak nagyjából nem filmanalfabéták, de nem is filmtörténészek.
Te egyébként hány filmet láttál a listáról és hány rendezőről hallottál érdemben?Sobri Jóska
Könnyen leírhatóak a szintek: aki felszínesen követi a filmeket, csak az ameriaiakról hallott (meg az Oscar-díjasokról), aki többet foglalkozik a műfajjal, európaiként, mint én, annak von Trier, Haneke (nagy kedvencem), Kaurismaki, Garrone, Audiard neve is biztosan ismerősen cseng majd, francia fesztiválként pedig nyilván több francia (és vallon és kanadai) is előtérbe kerül. Az ázsiai termésből meg sajnos még a kommerszebbek is elkerülik nyugaton az embert.baggio
Vagyis az "Ez nekünk mit jelent?" nyitókérdésre te is úgy érzed, hogy a válasz kb az, hogy gyakorlatilag semmit? Vagy csak én vagyok ilyen cinikus, hogy míg az Arany Pálmát olyan filmek kapták, melyek közül kerültek ki világviszonylatban is elismertek (pl. Pulp Fiction, Underground, Dancer In The Dark, The Pianist, The Three Of Life, Amour), addig ez a Zsűri Nagydíja amolyan "futottak még kategória", aminek persze lehet örülni, de valójában a filmet elkészítőkön kívül keveseknek jelent csak sokat?

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Azért írtam be, mert indult a polémia, hogy ez nekünk mit jelent, és gondoltam az utóbbi 20 díjazottal segítek eligazodni benne. Jómagam se tudtam, hogy mely filmek kapták ezt a díjat az utóbbi időkben, ezért tartom jó ötletnek, hogy hogy jelzem, hogy egy Zsűri nagydíj mit takar valójában.
A saját nézőpontom annyiban általános, hogy azok akik ebbe a topicba írnak nagyjából nem filmanalfabéták, de nem is filmtörténészek.
Te egyébként hány filmet láttál a listáról és hány rendezőről hallottál érdemben?Sobri Jóska
Könnyen leírhatóak a szintek: aki felszínesen követi a filmeket, csak az ameriaiakról hallott (meg az Oscar-díjasokról), aki többet foglalkozik a műfajjal, európaiként, mint én, annak von Trier, Haneke (nagy kedvencem), Kaurismaki, Garrone, Audiard neve is biztosan ismerősen cseng majd, francia fesztiválként pedig nyilván több francia (és vallon és kanadai) is előtérbe kerül. Az ázsiai termésből - törököket is ide sorolhatjuk - meg sajnos még a kommerszebbek is elkerülik nyugaton az embert.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Ezt tök szép, hogy leírtad, tudjuk jól, hogy ezért sokkal nézettebbek a popcornmozik a művészfilmeknél, de a saját (ha tényleg ezt gondolod és nem csak a vita kedvéért írtad be) nézőpontodnak mi köze is van a díj értékéhez? Plusz a kivételekkel rögtön cáfolod is, hogy mindegyik díjazott nézhetetlen lenne, amit pedig nem láttál, azt hogyan is tudod megítélni? Csak nem véletlenül te is ELŐÍTÉLETES vagy? Így hat a hollywoodi tudatmágnes, mindig "örömteli" ezzel szembesülni.

Cannes pont ezért igen fontos fesztivál, mert a legjobb kapocs az agyatlan szórakoztatás és a művészkedés között, ha valamire figyelni érdemes a filmvilágban, amennyiben komolyan vesszük a műfajt, akkor az itt kiemelt filmek, melyek között nyilván vannak jobbak is, rosszabbak is.baggio
Azért írtam be, mert indult a polémia, hogy ez nekünk mit jelent, és gondoltam az utóbbi 20 díjazottal segítek eligazodni benne. Jómagam se tudtam, hogy mely filmek kapták ezt a díjat az utóbbi időkben, ezért tartom jó ötletnek, hogy hogy jelzem, hogy egy Zsűri nagydíj mit takar valójában.
A saját nézőpontom annyiban általános, hogy azok akik ebbe a topicba írnak nagyjából nem filmanalfabéták, de nem is filmtörténészek.
Te egyébként hány filmet láttál a listáról és hány rendezőről hallottál érdemben?

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Nekem meg ott figyel a listan 2 szemelyes kedvencem. Es bar en se lattam a filmek harmadanal tobbet, a dijazottakbol nem keves jutott el valamilyen oscarjelolesig (ha ez a teny segit egyaltalan a "helyen kezelesben" )atapapa
Ja, az Oldboy és Az élet szép nekem is nagy kedvencek, de ezek a kivételek.
Az Oscar jelölés meg pont annyit ér mint a vesztes AFC-döntő. 😉Sobri Jóska
Magyar HC-vel es iranyitoval? :p
Plusz ez nem sport, imadom a belszint, de egy combbol keszitett marhapoci is tud ram hatni.

Nalam a Hullamtores nagy kedvenc, az Oscart meg azert emlitettem, mert az ott jelolt filmeket mar tenyleg mindenhol jegyzik

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Ezt tök szép, hogy leírtad, tudjuk jól, hogy ezért sokkal nézettebbek a popcornmozik a művészfilmeknél, de a saját (ha tényleg ezt gondolod és nem csak a vita kedvéért írtad be) nézőpontodnak mi köze is van a díj értékéhez? Plusz a kivételekkel rögtön cáfolod is, hogy mindegyik díjazott nézhetetlen lenne, amit pedig nem láttál, azt hogyan is tudod megítélni? Csak nem véletlenül te is ELŐÍTÉLETES vagy (a "nem ismerteknél" hány trailerét láttad és szinopszisát olvastad el egyáltalán?)? Így hat a hollywoodi tudatmágnes, mindig "örömteli" ezzel szembesülni.

Cannes pont ezért igen fontos fesztivál, mert a legjobb kapocs az agyatlan szórakoztatás és a művészkedés között, ha valamire figyelni érdemes a filmvilágban, amennyiben komolyan vesszük a műfajt, akkor az itt kiemelt filmek, melyek között nyilván vannak jobbak is, rosszabbak is.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
Plázamozizó vagy olyan helyekre is szoktál járni, mint a Puskin vagy a Művész? 😊 mert előbbiek kínálata alapból erősen szűrt (vagyis inkább Hollywood-centrikus), kis költségvetésű európai filmeket akkor se tűznek műsorra, ha elhalmozták díjakkalbaggio
Nekem a mozi szórakozás, kikapcsolódás.
Nem azért járok moziba, hogy elgondolkodjak, átérezzek, okosodjak, fejlődjek.
Pusztán azért, hogy kikapcsolódjak. Ezt nem teszi lehetővé, ha más "nyomorát", nyűglődését, elbaszott életét nézem. Én nem tanulságot akarok, csak nyugodt, szórakoztató pár órát. (Ugye ez az életkorunkból adódó következmény.)
Kb 2003-ig ami film bejött, mi megnéztük. Művészben, Toldiban, Cirko-Gejzírben, a Mátra filmklubjában, tök mindegy.
Én arra jutottam, hogy felnőtt fejjel nem az ilyen helyeken tobzódó, okoskodós, megmondós, megfejtős, sokszor lehangoló, nyomasztó filmek szórakoztatnak, hanem a hollywoodiak. (Watchmen, Unforgiven, Gran Torino, Alien3, Die Hard, Heat, True Grit, Taken, stb.) Vagy a Család kicsi kincse, Everything is Illuminated szerű határeset filmek.
Szóval már Művész moziba nem járok, alapvetően a kis költségvetésű európai filmek nem érdekelnek, de ettől még ha valamiről olvasok, és az alapján megtetszik, akkor persze megnézem.


Nekem meg ott figyel a listan 2 szemelyes kedvencem. Es bar en se lattam a filmek harmadanal tobbet, a dijazottakbol nem keves jutott el valamilyen oscarjelolesig (ha ez a teny segit egyaltalan a "helyen kezelesben" )atapapa
Ja, az Oldboy és Az élet szép nekem is nagy kedvencek, de ezek a kivételek.
Az Oscar jelölés meg pont annyit ér mint a vesztes AFC-döntő. 😉

több mint 8 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
A Saul fiát nem láttam, csak az ilyen díjakról és a hyperól jut eszembe:
Az utóbbi 20 évben ezek a filmek kapták meg ezt a díjat:



Én -sokat mozizó, filmező emberként- ezen filmekből kettőt láttam, négyről hallottam, és a rendezők több, mint a feléről azt se tudom kicsodák, semmit nem tudok hozzájuk kötni az égegyadta világon, pláne Jarmusch óta (kivéve ugye a Coen fivérek).
Szerintem érdemes eképp a helyén kezelni a díjat.Sobri Jóska
Nekem meg ott figyel a listan 2 szemelyes kedvencem. Es bar en se lattam a filmek harmadanal tobbet, a dijazottakbol nem keves jutott el valamilyen oscarjelolesig (ha ez a teny segit egyaltalan a "helyen kezelesben" )

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Plázamozizó vagy olyan helyekre is szoktál járni, mint a Puskin vagy a Művész? 😊 mert előbbiek kínálata alapból erősen szűrt (vagyis inkább Hollywood-centrikus), kis költségvetésű európai filmeket akkor se tűznek műsorra, ha elhalmozták díjakkal


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Igor!
erre még azon idősebb generációk tagjai is befognak ülni a moziba, akik amúgy már nem járnak, de annó a hetvenes években ott izgultak soloékért. mert a messzi-messzi galaxis újra hívja őket... ( de szép lett a vége 😀 )peach
Én és jópár barátom (akik szintén nem járnak moziba 5-10 éve) már megbeszéltük, hogy ezt moziban kell megnézni.
Szerintem rengetegen lesznek ugyanígy.
Én is azt gondolom, hogy ez mindent vinni fog nézettségben/bevételben.

több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 375 — #NoStress
A Saul fiát nem láttam, csak az ilyen díjakról és a hyperól jut eszembe:
Az utóbbi 20 évben ezek a filmek kapták meg ezt a díjat:



Én -sokat mozizó, filmező emberként- ezen filmekből kettőt láttam, négyről hallottam, és a rendezők több, mint a feléről azt se tudom kicsodák, semmit nem tudok hozzájuk kötni az égegyadta világon, pláne Jarmusch óta (kivéve ugye a Coen fivérek).
Szerintem érdemes eképp a helyén kezelni a díjat.

több mint 8 éve
Szamár Atlanta Falcons 219 — Falcons fan
ez nekünk mit jelent?shawnka
Leginkább presztízs.
több mint 8 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
nah megvoilt az ultron nem mondom hogy év filmje, de végre volt karaktere a "boss"nakNegritis
Vicces mert a legnagyobb bajom a filmmel, hogy a kivágott részek miatt nem volt igazán karaktere.Toca
három és fél órából csináltattak Whedonnal kettőt. Thor medencés bulija helyett pont jó lett volna még Ultron alapozása, mert az elszabadulása után nagyon gyorsan öltött testet és karaktert.

állítólag 3 hónap múlva BD-n megkapjuk a teljes rendezői változatot, bízom benne, hogy egy teljesen új filmet is.

Amúgy simán bejött az első rész és a Winter Soldier mögé a 3. helyre.
több mint 8 éve
Toca Minnesota Vikings 18 686 — Vikings fan
nah megvoilt az ultron nem mondom hogy év filmje, de végre volt karaktere a "boss"nakNegritis
Vicces mert a legnagyobb bajom a filmmel, hogy a kivágott részek miatt nem volt igazán karaktere.
több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Érdekes párhuzam, hogy a Benigni féle Az élet szép is ezt a díjat kapta meg. Meg egyebek között pl. az Oldboy is. Nem semmi elismerés egy magyar filmenk.Schleck
minden szépségversenyen a második helyezett az igazi győztes, ez köztudott 😊baggio
Összehasonlítva a kapott kritikákat, ebben itt is lehet valami. 😊
 www.metacritic.com/movie/dheepan/critic-reviews
 www.metacritic.com/movie/son-of-saul/critic-reviews

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Érdekes párhuzam, hogy a Benigni féle Az élet szép is ezt a díjat kapta meg. Meg egyebek között pl. az Oldboy is. Nem semmi elismerés egy magyar filmenk.Schleck
minden szépségversenyen a második helyezett az igazi győztes, ez köztudott 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Érdekes párhuzam, hogy a Benigni féle Az élet szép is ezt a díjat kapta meg. Meg egyebek között pl. az Oldboy is. Nem semmi elismerés egy magyar filmenk.

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
mármint hogy érted ezt a kérdést? jó reklám, több filmforgalmazó, nagyobb bevétel
11250 euró amúgy a pénzdíj


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
ez nekünk mit jelent?
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 132 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
a saul fia nyerte a zsűri nagydíját cannesbanDexxter Tailor
Óriási gratula Nemes Jeles Lászlónak és stábjának! Remélem ez egy nagy ívű pályafutás kezdete!
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 292 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
a saul fia nyerte a zsűri nagydíját cannesban


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!