OFF topik

30 feliratkozó

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rosszul meghatározott prioritások ezek.
Érdekel melyik teszteket nevezed hasonló, elismert-nek?
Nem a sémával van gond, az ugye adott: kérdés-válasz, hanem magával a teszttel.Sobri Jóska
Eysencket töltöttünk biztosan, emellett még volt egy kommunikációs készségeket felmérő illetve egy, ami az interperszonális készségeket mérte fel, de ezeknek nem írtam fel a nevét.tenorx
Az Eysenck féle sokkal egzaktabb, mivel ott minden kérdésre igen-nem relációban kell felelj, ami technikailag egy eldöntendő kérdésnek felel meg, ráadásul az állítások is sokkal konkrétabbak, persze az sem tökéletes teszt, de a linkeltnél sokkal használhatóbb.
Nagyon nehéz pontos tesztet készíteni, mivel ugye semmi garancia nincs arra, hogy az alany nem értelmezi félre, illetve, hogy nem jön rá a tesztkészítő logikájára, és nem manipulálja a tesztet a nem őszinte válaszaival.
Valamint az se mindegy, hogy milyen felhasználásra kerül a teszt által kinyert információ, vagyis a tesztet felhasználónak mi a célja vele, annak függvényében lehet a megfelelő kérdéseket összerakni.Sobri Jóska
Sok keveredés van itt. Teszt-kérdőív, dimenziók, struktúra stb.
Az MBTI egy tipológiai, teljes személyiséget mérő teszt. Teszt= valakik egyszer adott populációra sztenderdizálták az eredményeket. A tipológiára alapuló értékelések statikusak. Ha már személyiségteszt, akkor sokkal inkább CPI. (Nem vagyok benne biztos, hogy az MBTI-t sztenderdizálták a magyar népességre, úgyhogy módjával értékeljük az eredményt. Btw csatlakozom sutihez és dzsokihoz, ENFP.)
Eysenck: szintén teszt, de csak négy dimenziót mér. Extroverzió-introverzió, stabilitás-instabilitás.
tenorx! Amiket még említettél, azok "csak" kérdőívek, tájékoztató eredménnyel. Inkább pillanatnyi felmérések bizonyos szociális készségekről. Tréning rulez!
Sobri! A teszt kérdések döntően nem fekete-fehér eldönthetőek, mert mi sem így működünk. Az Eysenck-ből egy "egzakt" kérdés: Úgy gondolja, hogy személyisége a másik nem számára is vonzó? 😊 Technikailag eldöntendő kérdés, de az igen előtt lehet gondolkodni.
Jobb tesztek mérik a validitást, a kitöltő által nem felismerhető összefüggések vizsgálatával. A CPI például a "jó benyomást keltés" dimenzióban és mindkét irányban! Tehát az önostorozó, magát lefokozó énképet is jelzi.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
Khm, Warren Buffett és John D. Rockefeller? 😛Igor
I. Viktória és II. Erzsébet sokkal jobb. 😛
Egyébként ehez képest egy rakat mérnöki melót kidobál, de szerintem egyiknek sincs sok köze hozzájuk. Majd tenorxszal elcserélem egy vezetőbeosztásúra. Elnézve tanulmányaimat úgyis igen csúnya világ lenne, ahol én mérnök lennék... nemhogy nukleáris mérnök. 😐süti
Kareem Abdul-Jabbar :cool: 😊



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 12 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Khm, Warren Buffett és John D. Rockefeller? 😛Igor
I. Viktória és II. Erzsébet sokkal jobb. 😛
Egyébként ehez képest egy rakat mérnöki melót kidobál, de szerintem egyiknek sincs sok köze hozzájuk. Majd tenorxszal elcserélem egy vezetőbeosztásúra. Elnézve tanulmányaimat úgyis igen csúnya világ lenne, ahol én mérnök lennék... nemhogy nukleáris mérnök. 😐

Aldous Huxley és George Orwell is gyógyító (INFP). 😊
több mint 12 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 814 — SHAMEFUR DISPRAY!
Egyébként töltsétek a 94 kérdésest, az pontosabbtenorx
Ezt köszönöm szépen. Rég keresek normálisabb teszteket.

😀süti
Khm, Warren Buffett és John D. Rockefeller? 😛

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 546 — #NoStress
Nah már kezdtem megijedni.
Teljesen jó teszt, prioritásokat kell megjelölnöd, ezért nem markáns, egymásnak ellent mondó válaszok vannak.
Kitöltöttem mostanában több hasonló, elismert tesztet, és azok is erre a sémára épültek.tenorx
Rosszul meghatározott prioritások ezek.
Érdekel melyik teszteket nevezed hasonló, elismert-nek?
Nem a sémával van gond, az ugye adott: kérdés-válasz, hanem magával a teszttel.Sobri Jóska
Eysencket töltöttünk biztosan, emellett még volt egy kommunikációs készségeket felmérő illetve egy, ami az interperszonális készségeket mérte fel, de ezeknek nem írtam fel a nevét.tenorx
Az Eysenck féle sokkal egzaktabb, mivel ott minden kérdésre igen-nem relációban kell felelj, ami technikailag egy eldöntendő kérdésnek felel meg, ráadásul az állítások is sokkal konkrétabbak, persze az sem tökéletes teszt, de a linkeltnél sokkal használhatóbb.
Nagyon nehéz pontos tesztet készíteni, mivel ugye semmi garancia nincs arra, hogy az alany nem értelmezi félre, illetve, hogy nem jön rá a tesztkészítő logikájára, és nem manipulálja a tesztet a nem őszinte válaszaival.
Valamint az se mindegy, hogy milyen felhasználásra kerül a teszt által kinyert információ, vagyis a tesztet felhasználónak mi a célja vele, annak függvényében lehet a megfelelő kérdéseket összerakni.

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 815 — SuperLOL
Nekem INTJ lett. "lángelme" kategória. Még szép! 😀

Pár hírös INTJ:
Ceasar, Hannibal, Newton (+ pár fizikus), Nietzsche, Platón, I. Péter
Kitalált személyek:
Palpatine, Hannibal Lecter, Sauron és Gandalf is, Michael Corleone

De igazából a személyiség leírás talált. Pedig bőven meghaladja egy Kiskegyed magazin horoszkópnyi mélységét.

A Humor elemzés mellément. Elég jól eladom, nem a saját véleményem szerint.

Munkám benne van a listában.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
2. Ha tanár lennél, milyen tárgyakat tanítanál szívesebben?
gyakorlati jellegű tárgyakat
elméleti jellegű tárgyakat


Matek/tesi tanár akartam lenni. Informatikát meg tanítottam. Az melyik válasz?
http://img824.imageshack.us/img824/7699/intjandesfp.jpg

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 504 — TODDHERREMANS79
Mondanom sem kell megint az ESFJ jött ki. Én már csak ilyen gondoskodó vagyok na 😀
és a neptunkódom is így kezdődik egy betű híján, ez a nem semmi. 😀

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Egyébként töltsétek a 94 kérdésest, az pontosabbtenorx
Ezt köszönöm szépen. Rég keresek normálisabb teszteket.

😀
több mint 12 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 635 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Ezt én is kitöltöttem anno, tényleg igaz nagy része. Egyetlen hasznos része eddig az volt hogy a teszt szerint azon két típus egyikébe tartozom amit ajánlott egy bizonyos lánynak 😀
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Tényleg jó ez a teszt, talán 2 szar mondata volt rólam, többi passzol, mind a mérnöki rész, mind az, hogy gondolkodott az üzleti élet stratégás részében is (sokáig földrajz tanárom brókernek akart képezni 😀)
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Na ez a hosszabb már egy fokkal jobb. itt INTP lettem és a leírás már egész nagy százalékban passzol is lényegében csak az érzelemmentesség nem igaz. Plusz nagy királyság, hogy A mátrix építésze és Yoda is ilyen 😀
Illetve még faszább, hogy ajánlott foglalkozások között szerepel a "munkakerülő" 😀 Viszont nem lehetek esküvőszervező vagy filmsztár 😕
A nők 4,5%-ából kéne válogatnom magam mellé és több mint 50%-ukat alapból kerülni kell, fasza 😀

Viszont a "Tudod, hogy INTP vagy, ha…" rész valami kurvanagy, és sztem kb. az összes igaz is 😀 Kedvencem:
"Alvás helyett az egész éjszakát azzal töltötted, hogy valamin gondolkodtál, és mikor másnap valakivel beszélsz róla, kiderül, hogy te vagy az egyetlen, akit ez érdekel." 😂
több mint 12 éve
JéBé Green Bay Packers 6 680
Egyébként töltsétek a 94 kérdésest, az pontosabbtenorx
életművész vagyok, jó tudni 😀
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Mondjuk kurva jó, hogy nekem minden vezető foglalkozást kidobál, bezzeg egy mérnökit se 😀 Szobatársaim kaptak villamosmérnököt meg informatikust is.
több mint 12 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
Egyébként töltsétek a 94 kérdésest, az pontosabbtenorx
Az a baj, hogy nincs "egyéb" válaszlehetőség.

A legkeményebb kérdés:
"70. Ön szerint melyik a nagyobb hiba
ha valakiben nincs elég melegség
ha valaki túl sok melegséget mutat"
😂
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Egyébként töltsétek a 94 kérdésest, az pontosabb
több mint 12 éve
bmg Las Vegas Raiders 2 654
von Dänniken elméleteiről mit gondoltok?Amadeus91
Talán kicsit sok dolgot tulajdonít az idegenek művének...
több mint 12 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
hát olyan szempontból jó a teszt hogy több dologban betalált, olyan szempontból nem, hogy több mindenben nem, és sok olyat csináltam már, ami jóval nagyobb százalékban eltalált. Jah az is plusz, hogy az ajánlott foglalkozások között sok olyan van, ami az én fejemben is hozzám passzolna 😊

INFP lettem btw, és a humor alatti képek között van néhány zseniális 😀
több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nah már kezdtem megijedni.
Teljesen jó teszt, prioritásokat kell megjelölnöd, ezért nem markáns, egymásnak ellent mondó válaszok vannak.
Kitöltöttem mostanában több hasonló, elismert tesztet, és azok is erre a sémára épültek.tenorx
Rosszul meghatározott prioritások ezek.
Érdekel melyik teszteket nevezed hasonló, elismert-nek?
Nem a sémával van gond, az ugye adott: kérdés-válasz, hanem magával a teszttel.Sobri Jóska
Eysencket töltöttünk biztosan, emellett még volt egy kommunikációs készségeket felmérő illetve egy, ami az interperszonális készségeket mérte fel, de ezeknek nem írtam fel a nevét.
több mint 12 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 202
von Dänniken elméleteiről mit gondoltok?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 546 — #NoStress
Nah már kezdtem megijedni.
Teljesen jó teszt, prioritásokat kell megjelölnöd, ezért nem markáns, egymásnak ellent mondó válaszok vannak.
Kitöltöttem mostanában több hasonló, elismert tesztet, és azok is erre a sémára épültek.tenorx
Rosszul meghatározott prioritások ezek.
Érdekel melyik teszteket nevezed hasonló, elismert-nek?
Nem a sémával van gond, az ugye adott: kérdés-válasz, hanem magával a teszttel.

több mint 12 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nah már kezdtem megijedni.
Teljesen jó teszt, prioritásokat kell megjelölnöd, ezért nem markáns, egymásnak ellent mondó válaszok vannak.
Kitöltöttem mostanában több hasonló, elismert tesztet, és azok is erre a sémára épültek.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 546 — #NoStress
Szerintem teljesen rossz teszt, meg is indoklom miért:

Egy feleletválasztós teszt akkor jó, ha a választható válaszok markánsan különbözőek, és egzaktmód információ nyerhető ki belőlük.
Nézzük pl. az első kérdést:
Melyik válasz írja le leginkább, hogy hogyan érzel vagy cselekszel általában?
1. Te inkább
- könnyen kiismerhető vagy
- nehezen kiismerhető vagy

Erre miképp lehet egzakt mód válaszolni?
Ehhez ismerni kéne mindazok véleményét, akik azt hiszik kiismertek téged, vagy azt gondolják, hogy nem ismernek téged, belevéve, hogy ők őszintén válaszolnak erre a kérdésre.
Az erre a kérdésre adott válaszból az derül ki maximum, hogy te mit hiszel, milyen képet mutatsz a világnak, nem pedig az, hogy milyen vagy valójában.

Az ötödik kérdés is szemléletesen teljes katyvasz:
5. Te inkább
- gyakorlatias ember vagy
- ötletes, szellemes ember vagy

Itt miért lenne inkább bármelyik is az ember?
Meglátásom szerint azok a sikeres emberek, ahol ez a kettő ötvöződik, a legtöbbször ezek a tulajdonságok kéz a kézben járnak egymással.
Én pl abból élek, hogy ötletes, szellemes dolgokat találok ki, de ha nem lennék gyakorlatias, nem tudnám ezeket megvalósítani, és máris semmi egzakt nincs a válaszban, akármelyiket is választom.

Több példát nem is citálok, az egész teszt ilyen. Egy valóban jó személyiségteszt szinte csak egzaktul eldönthető kérdésekkel operál, azokból is rengeteggel, megannyi kontrollkérdéssel, vagyis nem elég egyszer azt mondani, hogy extrovertált vagy mondjuk, azt még számtalanszor alá kell támasztani furmányosan feltett, máshogy megfogalmazott, de ugyanolyan eredményt indukáló kérdéssel.
Az ilyen tesztek, olyanok, mint a horoszkópok, olyan általánosságokat hoz ki végezetül, ami kis jóindulattal bárkire igaz.
Erre egy példa, szóljon, akire nem igazak a lenti sorok.

Alapvetően pozitív, nyitott ember vagy, de nem szereted ha a belső köreidet zavarják, főleg azt nem, ha ez a családodat érintő abuzus. Az életben szereted a kihívásokat, de nem kedveled ha értelmetlen, felesleges munkák elvégzésére ösztönöznek, bár nem vagy agresszív típus, de ilyenkor sokszor kiállsz magadért, ha mégsem, azt is csak azért nem, mert kerülöd a felesleges, értelmetlen vitákat, konfliktusokat.
A barátaid szeretnek, számíthatnak rád, de azt nem szereted ha hülyének néznek, kihasználnak.
Munkádat igyekszel jól végezni, örömmel tölt el, ha ezért megbecsülnek, szeretsz szórakozni, sportolni, alkalomadtán kissé nonkomform dolgokat művelni, de alapvetően fontosak neked az általad preferált értékek, és ezekhez ragaszkodsz lehetőség szerint. stb stb blabla

több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 778 — Scream and scout
ISTP, így is tudtam 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Hurka Green Bay Packers Michigan State Spartans 4 095 — 28-14
ISFJ jött ki, ami azért jó mert nagy többségben nőknek jön ki 😀 (nem, nem vagyok az 😛)
viszont a munkák amiket ajánl nem annyira tetszetősek
Viszont Kareem Abdul-Jabbar is ilyen ami király, viszont G.W. Bush is ami annyira nem 😊

teljesen jó tesztFucu
heh király 😀