Politika
63 feliratkozó
több mint 9 éve
Ehh, nem értem magamat, hogy miért megyek bele...Borzasztóan megviselt a mai eset is, előtte Bataclan is, nincs is túl jó kedvem egész nap, emberileg kimondottan rosszul érintett. És biztos hogy ezzel Hollande, Merkel, és a többi felelős vezető (sic!) is így van. De ők is tudják, ahogy én is, hogy ez ténylegesen semmit nem jelent Európa jövője szempontjából. Mert ha elfogadjuk a tényt, hogy egy ember "lemondása", cselekedete, akármi vajmi keveset jelent, akkor azt a tényt is el kell fogadni, hogy a nagykép szempontjából egy ember halála is vajmi keveset jelent, főleg hogy az egy passzív dolog.
Kegyetlen dolog ez, de ettől nem lesz kevésbé igaz. Ha személyesen érintett lennék, bizonyára én is tombolnék, de ettől továbbra sem gondolnám, hogy pont az én hozzátartozóm/ismerősöm halála miatt jönne el a nagy nemzeti/európai/akármi halál.
Lehet-e változtatni? Igen. Vannak sikeres példák a történelemben, ahol kvázi egy ember igyekezete változtatta meg a társadalmi berendezkedést. Ajánlom a témában Charles Duhigg: A szokás hatalma című könyv utolsó fejezetét a társadalmi szokásokról (Rosa Parks története). De ebben igaza van Lecsónak: ezt egyén szintjén kell elkezdeni, és lassanként lehet haladni vele. A halál passzív, sosem fog megváltoztatni semmit. Az emberek erre adott reakciója teszi meg ezt, de általában érzelmileg közelítik meg a kérdést az emberek, és nyilván erre a kormányzat is rájátszik (5 napos gyász, stb.)

több mint 9 éve
Milyen mindenki? Tedd fel magadnak a nagy kérdést, majd válaszolj is rá. Aztán leülhetsz mert zéró ráhatásod van ezekre a dolgokra. Ez így csak sok ezer km-ről történő műmájerkodás. Európának vannak felelős vezetői akik évek óta basznak csinálni a lózungon kívül bármit is azért, hogy fél évente ne azzal legyen tele az európai sajtó, hogy százasával hullanak az ártatlan civilek. Gondolom egy gyászoló apát a fia temetésén meglehet vígasztalni azzal, hogy nézz magadba, miről mondanál le...nem akarom megtudni, hogy milyen magvas gondolatok születnének itt ha pestet is megdurrantanák egyszer pláne ha személyes hozzátartozó/barát is érintett lenne. Gondolom, hogy gondolkozzunk...a gyerek sírjánál.Szerintem Gyurma csak Kapman "öngyilkosos" kommentjére reagált. Nyilván azért a közösségi médiák terjedésével a publicitás is egyenes arányban nő. Ma már az az első önvédelmi reakció, hogy előveszem a telefonomat és felveszem mások halálát, szenvedését ahelyett, hogy kezet nyújtanék. Szánalmas..Borzasztóan elítélek mindenféle erőszakos cselekményt de minden nagyhatalomnak tudnia kell, hogy "ki, mint vet, úgy arat"..Azért óvatosabban fogalmaznék.
gordon
A nagyhatalmak mi vagyunk. Te is és én is. Ne tegyünk úgy, mintha a mi igényeinket és vágyainkat kiszolgáló politika vagy gazdaság az valami felettünk álló, tőlünk független valami lenne. A világ fejlettebb felében élők évtizedekig élvezték a világ másik felének kizsákmányolását. Most is ezt szopjuk. Lehetne ez ellen tenni, csak azért áldozni kellene. Mindenki tegye fel magának a kérdést, hogy mennyit vagyunk hajlandóak fizetni, vagy engedni az életszínvonalunkból azért, hogy ez megváltozzon... Mert ha tovább folytatódik az, ami most van, akkor ez csak rosszabb lesz.
Lecsó
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Szerintem Gyurma csak Kapman "öngyilkosos" kommentjére reagált. Nyilván azért a közösségi médiák terjedésével a publicitás is egyenes arányban nő. Ma már az az első önvédelmi reakció, hogy előveszem a telefonomat és felveszem mások halálát, szenvedését ahelyett, hogy kezet nyújtanék. Szánalmas..Borzasztóan elítélek mindenféle erőszakos cselekményt de minden nagyhatalomnak tudnia kell, hogy "ki, mint vet, úgy arat"..Azért óvatosabban fogalmaznék.
gordon
A nagyhatalmak mi vagyunk. Te is és én is. Ne tegyünk úgy, mintha a mi igényeinket és vágyainkat kiszolgáló politika vagy gazdaság az valami felettünk álló, tőlünk független valami lenne. A világ fejlettebb felében élők évtizedekig élvezték a világ másik felének kizsákmányolását. Most is ezt szopjuk. Lehetne ez ellen tenni, csak azért áldozni kellene. Mindenki tegye fel magának a kérdést, hogy mennyit vagyunk hajlandóak fizetni, vagy engedni az életszínvonalunkból azért, hogy ez megváltozzon... Mert ha tovább folytatódik az, ami most van, akkor ez csak rosszabb lesz.
több mint 9 éve
Nagy siker lenne most a statisztikával villogni Nizzában...lényegre törő éleslátásod megint lenyűgözött
"500 millióan vagyunk, ez a majd 100 ember belefér..."
NB2
minden felesleges halált megsiratok, de erről eddig nem volt szó, csak arról, hogy ez Európa halála vagy sem...

több mint 9 éve
Nagy siker lenne most a statisztikával villogni Nizzában...Szerintem Gyurma csak Kapman "öngyilkosos" kommentjére reagált. Nyilván azért a közösségi médiák terjedésével a publicitás is egyenes arányban nő. Ma már az az első önvédelmi reakció, hogy előveszem a telefonomat és felveszem mások halálát, szenvedését ahelyett, hogy kezet nyújtanék. Szánalmas..Borzasztóan elítélek mindenféle erőszakos cselekményt de minden nagyhatalomnak tudnia kell, hogy "ki, mint vet, úgy arat"..
"500 millióan vagyunk, ez a majd 100 ember belefér..."
NB2
több mint 9 éve
Nagy siker lenne most a statisztikával villogni Nizzában..."500 millióan vagyunk, ez a majd 100 ember belefér..."
több mint 9 éve
Igazad van, a primitív nem a legjobb jelző.Azt akartam érzékeltetni, hogy öncélú és nem a lényegre fókuszáló.
több mint 9 éve
Attól, hogy egy megoldás primitív, még lehet hatásos. Pl. ajtókitámasztó faék, képtartó szög a falon, priznic a láz ellen, lelőni egy veszett állatot, stb.Az a megoldás, amire te gondolsz, pont annyira primitív mint a terrorizmus. Gondolod, hogy akkor alkalmas a probléma kezelésére?Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEz már az elején el lett cseszve. Persze lehetne csökkenteni a kockázatot, de még azt sem teszik! Nézd meg mi csak beszélünk róla, de már most jött itt 3 ellenvélemény, pedig semmi rosszat nem írtál. Így meg kb semmi értelme az egésznek. Én tudnék nem PC megoldást, de sajna nem én vagyok olyan pozícióban😊
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
NB2
Lecsó
Nem a primitívsége miatt nem a megfelelő az a megoldás amire ti gondoltok, hanem azért, mert egyszerűen nem hatékony, nem a probléma gyökerénél hat, mégcsak tüneti kezelésnek is gyenge.
több mint 9 éve
Az, hogy senki nem hallott még az ETA, IRA, meg mindenféle arab/ruszki támogatott akkoriban még szélsöbalos terrorszervezetről, az számomra azért meglepő, mert még Brad Pitt is szerepelt ilyen filmben. Akkoriban a hippiket akarták betiltani.Az a megoldás, amire te gondolsz, pont annyira primitív mint a terrorizmus. Gondolod, hogy akkor alkalmas a probléma kezelésére?Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEz már az elején el lett cseszve. Persze lehetne csökkenteni a kockázatot, de még azt sem teszik! Nézd meg mi csak beszélünk róla, de már most jött itt 3 ellenvélemény, pedig semmi rosszat nem írtál. Így meg kb semmi értelme az egésznek. Én tudnék nem PC megoldást, de sajna nem én vagyok olyan pozícióban😊
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
NB2
Lecsó
De látom Gyurma Papa két szuperszett között tényeket hozott egy politikai vitába, ejjej, valaki sose tanul
Szerkesztette: füligjimmy
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 9 éve
Az a megoldás, amire te gondolsz, pont annyira primitív mint a terrorizmus. Gondolod, hogy akkor alkalmas a probléma kezelésére?Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEz már az elején el lett cseszve. Persze lehetne csökkenteni a kockázatot, de még azt sem teszik! Nézd meg mi csak beszélünk róla, de már most jött itt 3 ellenvélemény, pedig semmi rosszat nem írtál. Így meg kb semmi értelme az egésznek. Én tudnék nem PC megoldást, de sajna nem én vagyok olyan pozícióban😊
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
NB2
több mint 9 éve
Összehasonlításképp(igen, ezer főben van)

A Boko Haram kb. annyi embert ölt meg két év alatt, mint a 30 év alatti összes EU-s áldozat, főleg azt nézve hogy a 70-es, 80-as években nem is muszlimok robbantgattak. Bár abban is volt vallási töltet, ugye.

több mint 9 éve
Erről beszélek...
több mint 9 éve
Hol, mikor volt az eleje?
több mint 9 éve
Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEz már az elején el lett cseszve. Persze lehetne csökkenteni a kockázatot, de még azt sem teszik! Nézd meg mi csak beszélünk róla, de már most jött itt 3 ellenvélemény, pedig semmi rosszat nem írtál. Így meg kb semmi értelme az egésznek. Én tudnék nem PC megoldást, de sajna nem én vagyok olyan pozícióban😊
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
több mint 9 éve
Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEurópa öngyilkossága? Jól hangzó, amolyan Bayeros hülyeség.
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
Mond már meg nekem, vagy írd le azt a helyzetet, amikor ez az öngyilkosság beteljesedik szerinted, akkor milyen lesz Európa? Mind meghalunk? Vagy mindenki muzulmán lesz? Vagy mire készüljünk egy megöngyilkolt Európában?
Európa éppen elszenvedi a világpolitikai változások bizonyos következményeit. Mint ahogy elszenvedte a 70-es 80-as években, amikor ugyanígy terrorcselekmények sora történt, vagy a 30-as-40-es években, amikor meg mi magunk kezdtük irtani és pusztítani Európát. Azok a bizonyos nemzetállamok...
Nem lehet megoldani ezt egyetlen lépéssel, ezért is nem oldották még meg. A világnak kell más irányba változnia, hogy a terrorizmus alább hagyjon. Megszűnni soha nem fog sajnos.
több mint 9 éve
Nem itt kellene a sarkokra katonákat állítani, hanem szárazföldi hadsereggel bevonulni szíriába. Ott is lennének civil áldozatok sajnos, de így is vannak mert a sajátjukat is ölik az állatok, ill. más az, hogy van egy kalkulálható veszteség mint az, hogy valaki direkt a civileket támadja katonai célpontok helyettEz szép és jó, csak nem opció. Nem akarja egyik politikus sem fel tenni a karrierjét egy kockázatos háborúra. Ha olyan egyszerű lenne bevonulni Szíriába, már rég megtette volna a NATO/USA/Izreal/stb.
peach
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Nem itt kellene a sarkokra katonákat állítani, hanem szárazföldi hadsereggel bevonulni szíriába. Ott is lennének civil áldozatok sajnos, de így is vannak mert a sajátjukat is ölik az állatok, ill. más az, hogy van egy kalkulálható veszteség mint az, hogy valaki direkt a civileket támadja katonai célpontok helyett
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
mno.hu/velemeny/a-nemzeti-hatarvedelem-abrandja-1302848Oké, szarul van kezelve ez a migráns kérdés, ez tény. Mi lehet a megoldás? Mert nem hiszem, hogy a határok hermetikus lezárásával ezek az események megszűnnének. Nem könnyű az ilyeneket kiszűrni, talán csak totális megfigyeléssel lehet, amitől meg persze mindenki (beleértve én is) ódzkodik. Voltak már terrorszervezetek Európában régebben is, még robbantgattak is. Nem lehet ellenük úgy harcolni, hogy minden sarokra katonát állítasz. Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy ezeket a támadásokat különálló, magányos fanatikusok hajtják végre vagy egy-két nagyobb szervezett csoport vezényli az egészet.Olyan még nem volt, hogy egy birodalom/államszövetség - nevezzük ahogy akarjuk - egész egyszerűen nem hajlandó megvédeni magát a saját ellenségeitől, noha anyagi lehetőségei képessé tennék rá. Sőt, a kontinens legbefolyásosabb vezetői még ünneplik is azok beáramlását, akik teljesen nyilvánvalóan a sokszor hangoztatott "európai értékek" ellen vannak. Erről Kertész Imre is írt nem sokkal a halála előtt.Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánVolt itt már sok minden, ezt is túléli a kontinens.
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
Amadeus91
Kampman
Ettemlevest
Pulvis et umbra sumus.
több mint 9 éve
Oké, szarul van kezelve ez a migráns kérdés, ez tény. Mi lehet a megoldás? Mert nem hiszem, hogy a határok hermetikus lezárásával ezek az események megszűnnének. Nem könnyű az ilyeneket kiszűrni, talán csak totális megfigyeléssel lehet, amitől meg persze mindenki (beleértve én is) ódzkodik. Voltak már terrorszervezetek Európában régebben is, még robbantgattak is. Nem lehet ellenük úgy harcolni, hogy minden sarokra katonát állítasz. Azt mondjuk jó lenne tudni, hogy ezeket a támadásokat különálló, magányos fanatikusok hajtják végre vagy egy-két nagyobb szervezett csoport vezényli az egészet.Olyan még nem volt, hogy egy birodalom/államszövetség - nevezzük ahogy akarjuk - egész egyszerűen nem hajlandó megvédeni magát a saját ellenségeitől, noha anyagi lehetőségei képessé tennék rá. Sőt, a kontinens legbefolyásosabb vezetői még ünneplik is azok beáramlását, akik teljesen nyilvánvalóan a sokszor hangoztatott "európai értékek" ellen vannak. Erről Kertész Imre is írt nem sokkal a halála előtt.Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánVolt itt már sok minden, ezt is túléli a kontinens.
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
Amadeus91
Kampman
Szerkesztette: Ettemlevest
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 9 éve
Olyan még nem volt, hogy egy birodalom/államszövetség - nevezzük ahogy akarjuk - egész egyszerűen nem hajlandó megvédeni magát a saját ellenségeitől, noha anyagi lehetőségei képessé tennék rá. Sőt, a kontinens legbefolyásosabb vezetői még ünneplik is azok beáramlását, akik teljesen nyilvánvalóan a sokszor hangoztatott "európai értékek" ellen vannak. Erről Kertész Imre is írt nem sokkal a halála előtt.Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánVolt itt már sok minden, ezt is túléli a kontinens.
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
Amadeus91
több mint 9 éve
Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánVolt itt már sok minden, ezt is túléli a kontinens.
Európa jól halad a saját öngyilkossága felé.
Kampman
több mint 9 éve
Párizs, Köln, Brüsszel, Nizza, s utánok több is jön talánEurópa jól halad a saját öngyilkossága felé.
több mint 9 éve
Racionális, de azt fejtegettem, hogy ha megoldható, akkor hasznos alkalmazni.Már van, de ezt te is tudod. 😉 kicsit olyan vagy most, mint a szűzlány, aki rácsodálkozik a világra, ami az eddigi munkásságod alapján meglepő. Pár éve mèg te fejtegetted, ebben a topikban, hogy tök racionális dolog az adókerülés, és meg is kell tenni, ha van rá lehetőség, mivel ez kapitalista, profitorientált magatartás.Nekem nem az uber fog hiányozni, majd jön ha megint jöhet, leszarom, nem féltem őket. Azt a beszari kormányt vetem meg, aki nem azon agyal, hogy hogyan tegye legálissá, számonkérhetővé, adóztathatóvá egy új szolgáltatást (ami nyilván nem az uber, hanem a shared economy), hanem tiltja, üldözi. Ellenben támogatja az olyan retrográd, megújulni képtelen szarokat, mint a a taxi.Ezzel a logikával akkor, ha jól értem azt mondod, hogyha csinálok egy közösségi alapon működő escort alkalmazást, ahol mondjuk 18-24 éves egyetemista lányok az általam felállított árképzési metodikával vállalják, hogy jólszituált férfiak kisérői lesznek 1-2 órára, vagy akár egész estére, akár nyilvános helyen, akár privát hálószobákban, és ami köztük történik, az az ő dolguk,
Lecsó
Sobri Jóska
Amadeus91
Itt most pont ez a probléma, hogy az erősebb kutya baszik, és mint látod, az Ubernek nem oldható meg, a taxislobbi intézkedett.
Én max. azon lepődök meg, ha ezen meglepődik valaki. 😉
több mint 9 éve
index.hu/index2/#bloghu/valasszunk/2016/07/13/uber_halott_a_kiraly_eljen_a_kiralyDe most tényleg ezen csodálkozik mindenki 2016-ban?
"Az Uber siker nem az innováción múlt. Hanem azon, hogy a törvényeket megkerülve, megsértve, tisztességtelen előnnyel szálltak be egy versenybe. "
Sobri Jóska
http://fortune.com/2015/10/22/uber-tax-shell/
A kormány sorban köti a stratégiai megállapodásokat olyan cégekkel, akik kimondottan azért választották Magyarországot, mert itt tudtak megfelelő alkut kötni az adózásról. Ők most akkor nem zavarják a kormányt meg a népet?
Nyilván az Uber nem akarja betartani az új szabályokat, mert nekik megdrágítaná annyira, hogy már ne érje meg, pedig lehetőségük lenne rá. Természetesen ők is ludasak, legalább annyira mint a másik oldal.
De ettől még a fenti idézet demagóg és nem mellesleg nem is igaz, meg az egész cikk is leegyszerűsítő, az érvrendszere igen amatőr (IT cég vs. taxi cég okoskodás már-már dühítő). Az Uber sikere azon múlt, hogy olyan megoldást hozott, ami reagál a meglévő vásárlói igényekre. Hiába kerüli meg valaki a törvényt, ha azt nem veszi meg senki.
Nem vagyok hívő, pontosan látom hogy az Uber, hasonlóan a többi multinacionális tech óriáshoz megkerüli a törvényt (feszegeti a határait?), kiskapukat keres stb. A klasszikus, több évtizede működő klasszikus multik ezzel szemben általában nyittatnak magunkat nagykapukat, de az valahogy rendben van, mert az mindenki megszokta.

