Politika
63 feliratkozó
több mint 10 éve
Mit szóltok Leventéhez? Aki fefakta a youtubera a migdáns videót a Calais-i portban. Gyakorlatilag mindegyik nagyobb média lehozta különfajta verzióban(!!).Kíváncsi lettem volna Leventére mit csinál, ha valamelyik jómadár nem ugrik el és áthajt rajta mind a 40 tonnával.
Coolearie
több mint 10 éve
Olvastam szinte mindegyik hozzászólásodat a témában. Az az érzésem, hogy te vagy a másik véglet. Ugyan olyan szélsőséges a meglátásod, mint egynémely migráns ellenesé, csak ellenkező előjellel. Mondhatni egymás tükörképe vagytok. Nem ártó szándékkal írom.Kiváncsi voltam mi lesz az ami, miatt hiteltelennek lehet majd nevezni ezt a levelet, és nem a lényegi problémát nézni. Erre a mondatra, és a szokásos orvosi esküre történő hivatkozásra tippeltem. Bejött. Az meg gyönyörű, hogy sikerült belekeverned a magyar egészségügyet ebbe.diverdocHa egy pedofil a gyermeknevelés problémáiról beszél, az hiteltelen. Lehet, hogy a kollegái között dühében mond ilyesmit az ember - ez benne van - de egy levélben van idő megfogalmazni a gondolatait. Ez a nő előítéletes. Az ilyen embert én nem tudom komolyan venni. Igazából tisztelni sem.
peterk2005
több mint 10 éve
Kiváncsi voltam mi lesz az ami, miatt hiteltelennek lehet majd nevezni ezt a levelet, és nem a lényegi problémát nézni. Erre a mondatra, és a szokásos orvosi esküre történő hivatkozásra tippeltem. Bejött. Az meg gyönyörű, hogy sikerült belekeverned a magyar egészségügyet ebbe.diverdocHa egy pedofil a gyermeknevelés problémáiról beszél, az hiteltelen. Lehet, hogy a kollegái között dühében mond ilyesmit az ember - ez benne van - de egy levélben van idő megfogalmazni a gondolatait. Ez a nő előítéletes. Az ilyen embert én nem tudom komolyan venni. Igazából tisztelni sem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Mit szóltok Leventéhez? Aki fefakta a youtubera a migdáns videót a Calais-i portban. Gyakorlatilag mindegyik nagyobb média lehozta különfajta verzióban(!!).
több mint 10 éve
de.gatestoneinstitute.org/6859/migrationskrise-gesundheitssystemJelenleg nem érek rá, ezen tátogok, hogy mi a fasz van:
Ez egy nagyon jó összefoglalás a helyzetről. Nincs kedvem lefordítani (talán Mozartunk majd összefoglalja), aki ért németül annak érdemes elolvasni.
diverdoc
444.hu/2015/11/28/az-mszp-alairasgyujtest-kezd-a-tisztesseges-fizetesekert
több mint 10 éve
de.gatestoneinstitute.org/6859/migrationskrise-gesundheitssystemEz egy nagyon jó összefoglalás a helyzetről. Nincs kedvem lefordítani (talán Mozartunk majd összefoglalja), aki ért németül annak érdemes elolvasni.
www.welt.de/politik/deutschland/article147170095/Kliniken-klagen-ueber-Belastung-durch-Fluechtlinge.html
Egyébként a cseh anesztes levele legalább elindított valamit
www.epochtimes.de/politik/welt/aerztin-ueber-katastrophale-zustaende-so-stuerzen-migranten-deutsche-kliniken-ins-chaos-a1275945.html
www.youtube.com/watch?v=mqHZ27Yt7A4
csapból is ez folyik.

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Kiváncsi voltam mi lesz az ami, miatt hiteltelennek lehet majd nevezni ezt a levelet, és nem a lényegi problémát nézni. Erre a mondatra, és a szokásos orvosi esküre történő hivatkozásra tippeltem. Bejött. Az meg gyönyörű, hogy sikerült belekeverned a magyar egészségügyet ebbe.(számtalan Németországban dolgozó nővér, orvos ugyanezt mondja mint ez a levél)
(Otthon hasonlót csak és kizárólag egy bizonyos szegmensben tapasztalhatunk, amikor rendőrséggel kell kimenni az ügyeletnek, meg a mentőnek és a már oszló tetemet is intubálni kell, eljátszani a mentést különben a család megöl. De ez egy szűk szegmens, meg ilyen nincs is, csak rosszul értelmezzük.)
Szerkesztette: diverdoc

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
Sok muszlim elutasítja, hogy őket orvosnők kezeljék és mi sem vagyunk hajlandók azok közé az állatok közé menni, különösen azokhoz, akik Afrikából jöttek.diverdocEnnek az orvosnőnek a levelét innentől kezdve nem tudom komolyan venni. Ha kollegája lennék, valószínűleg azt mondanám neki, hogy szégyelje magát. Letette az orvosi eskűt, viselkedjen - és fogalmazzon - ahhoz méltóan. Ez a levél kurucinfó szellemiségű és színvonalú a fogalmazás miatt. Ha az indulat miatt lett ilyen, akkor máskor gondolkozzon előtte. Ha a mögöttes ember is ilyen, mint a fogalmazása, az viszont szomorú.
Mindez teljesen független attól, hogy valószínűleg/nyilvánvalóan az általa említett problémák léteznek. Egy bevándorlási/menekülthullám már csak ilyen. Persze ilyen levelet kb. a hazai egészségügyi dolgozók fele is megírhatna, szidva a folyosón türelmetlenkedő és követelőző betegeket. Azokat a betegeket, akik nyáron 40 fokban, télen tíz fokban ülnek fél napokat egy folyosón, bebocsájtásra várva, viszont-szidva az egészségügyet. Ilyen, ha egy rendszer nem működik jól. 😕
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 10 éve
Egy Németországban dolgozó cseh dr. nő sorai.Tegnap a kórházunkban megbeszélést tartottunk a nálunk kialakult helyzetről és arról, hogy egy másik müncheni kórházban már tarthatatlan a helyzet.
A körzeti orvosi rendelők nem tudják már kezelni a kialakult vészhelyzetet, ezért mindenkit a kórházakba küldenek.
Sok muszlim elutasítja, hogy őket orvosnők kezeljék és mi sem vagyunk hajlandók azok közé az állatok közé menni, különösen azokhoz, akik Afrikából jöttek.
A migránsok és az orvosi személyzet között a kapcsolat a rosszból a még rosszabbra fordult.
A múlt hét óta, azokat a migránsokat, akik kórházba mennek, a K-9-es rendőrségi egység tagjai kell, hogy kísérjék.
Sok bevándorló AIDS-es, szifiliszes, TBC-s és sok egyéb egzotikus betegsége van, úgyhogy mi, itt Európában, nem is tudjuk, hogyan kell kezelni őket. Ha egy receptet kapnak a gyógyszertárban, és megtudják, hogy azért készpénzben kell fizetni, a hihetetlen dühkitöréseket kapnak, különösen, ha a gyerekek gyógyszeréről van szó.
Ők otthagyják a gyermekeket a gyógyszertári személyzetnek ezekkel a szavakkal:
"Úgy, gyógyítsátok őket ti magatok!"
Így tehát, a rendőrség nem csak a klinikákat és kórházakat, hanem a nagy gyógyszertárakat is őrzi.
Nyíltan azt kérdezzük: hol vannak azok, akik a TV kamerák előtt és a pályaudvarokon plakátokkal üdvözölték a bevándorlókat?
Igen, a határokat már lezárták, de már itt vannak milliók és mi biztos, hogy nem tudunk tőlük megszabadulni.
Eddig a munkanélküliek száma Németországban 2,2 millió volt. Most lesz legalább 3,5 millió.
A legtöbb bevándorló egyáltalán nem foglalkoztatható. Ezek a legalapvetőbb oktatásban sem részesültek.
S mi több, a nők általában egyáltalán nem dolgoznak. Úgy saccolom, hogy minden tizedik nő közülük terhes. Több százezer közülük magával hozta a csecsemőjét és 6 éven aluli kisgyerekét, akik lesoványodottak, elhanyagoltak.
Ha ez így folytatódik, és a németek újra megnyitják határaikat, hazamegyek a Cseh Köztársaságba. Senki fog tudni engem ebben a helyzetben itt tartani, még ha kétszeres a fizetés itt, mint otthon. Én Németországba jöttem dolgozni, hogy nem Afrikába vagy a Közel-Keletre.
Még a professzor is azt mondta nekünk, aki a tanszéket vezeti, hogy mennyire elszomorítja , hogy egy takarítónő 800 euróért takarított itt minden nap évekig, majd jön egy migráns fiatal férfi a folyosón, aki mindent csak ingyen szeretne és ha nem kapja meg, akkor dührohamot kap.
Ez nekem tényleg nem kell! De attól tartok, hogy ha hazatérek, egy bizonyos ponton túl ugyanaz lesz a Cseh Köztársaságban is. Ha a precíz németek nem tudják kezelni ezt, ott Csehországban teljes lenne a káosz. Senkinek fogalma nincs róla, aki nem került velük kapcsolatba, hogy milyen állatok ezek, főleg azok, akik Afrikából jöttek, és hogy a muszlimok hogyan bánnak a mi dolgozóinkkal, munkatársainkkal, a vallásuknak megfelelő ellátást követelve.
Mostanáig a helyi kórház személyzete még nem kapta el azokat a betegségeket, amiket a sok száz, meg száz napi ellátást kapott bevándorló hurcolt be magával, de ez csak idő kérdése.
Egy Rajna közeli kórházban a migránsok késekkel támadták meg a személyzetet, azért, mert egy 8 hónapos gyereket halál közeli állapotban adtak át, akit korábban 3 hónapig fél Európán keresztül vonszoltak, és a gyermek két nap alatt meghalt. Annak ellenére, hogy top ellátást kapott az egyik legjobb gyermekgyógyászati klinikán Németországban.
Az orvost meg kellett műteni és két ápolónő az intenzív osztályon fekszik.
Senkit nem büntettek meg.
A helyi sajtóban tilos írni róla, így csak e-mailen keresztül tudunk az esetről.
Mi történt volna, hogy egy német szúrt volna meg egy orvost és az ápolókat a késsel?
Vagy ha ő öntötte volna saját szifilisszel-fertőzött vizeletét egy nővér arcába és így akarta volna őt a megfertőzni?
A minimum az lenne, hogy őt egyenesen a börtönbe vinnék, majd később a bíróság elé. Ezekkel az emberekkel - eddig semmi nem történt.
És ezért kérdezem, hogy most hol vannak mindazok, akik üdvözölték és fogadták őket a vasútállomásokon?
Otthon ülnek és várják, hogy még több vonat érkezzen és várják a pénzt a következő szereplésért, hogy statisztaként üdvözöljék a migránsokat az állomásokon.
Ha rajtam múlna, én felkérném ezeket az ujjongó fogadó üdvözlőket, hogy hozzák őket először ide, mint kísérőket, ide a kórház sürgősségi osztályára. Aztán betenném őket az egyik épületbe a bevándorlók közé, anélkül, hogy a fegyveres rendőrség és rendőrségi kutyák vigyáznának rájuk ott, és nem lenne orvosi segítség sem.
Mert egyébként ma Bajorországban minden kórházban csak a fegyveres rendőrség és rendőrségi kutyák tudják fenntartani a rendet.
Hihetetlenek ezek a kirekesztő, fasiszta, náci, az Európához tartozó kultúrát ennyire meg nem értő embertársaink.

"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 10 éve
télleg, mekkora ziccerelőre a swatting honosításáért 😊ez lesz a tekking 😀
JSanyo
Negritis
több mint 10 éve
A körülmények nagyon abba az irányba mutatnak, hogy a törökök készültek erre. Viszont ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy egyeztettek a NATO-val: oroszok rendszeresen berepülnek, legközelebb lövünk. Mivel az oroszok szíriai megjelenése sokaknak csípi a szemét, nyilván erre rábólintottak, azt lehetetlennek tartom hogy a törökök minden egyeztetés nélkül saját szakállukra lelőnek egy orosz gépet. Ha a dolog úgy esik, hogy török légtérben találják el, török területre zuhan stb stb... akkor még az oroszoknak kellene magyarázkodni, ők kerülnek duplán kellemetlen helyzetbe, és a nyugatiak jogosan szólíthatnák fel őket, hogy vegyenek vissza. (gondolom ilyesmi lehetett a terv)Fénye lenne egy katonai és védelmi szövetségnek, hogy gyorsan kirugják első szóra a tagjaikatKirúgni nem fogják, de ha tippelnem kellene, annyi nyálat kevés ember képébe üvöltöttek bele amennyit a törökök kaptak az incidens óta a NATO vezetőktől
sutianap
Blaise
Csak a törökök elqurták, "nem kicsit, nagyon". A rendelkezésre álló infók alapján legalábbis kérdéses a lelövés jogossága, tekintve hogy az oroszok biztosan tesztelték őket, de tényszerűen kb 10-20 mp-et tartózkodtak a török légtérben, és semmi ellenséges vagy támadásra utaló tevékenységet nem mutattak, ráadásul szír területre zuhantak és valószínűleg a találat is már szír légtérben történt.
Ennek pedig a következménye nem az hogy az oroszok magyarázkodnak és visszavesznek, hanem ellenkezőleg. Még több katonát, még több gépet visznek oda, még több csúcstechnikát, hadihajót a szír partokhoz, stb stb... és ilyen előzmények után senki nem kérdezheti meg őket, hogy mire föl?
A két légvédelmi rendszerükkel most már a teljes szír légteret kontrollálják, a bázisukat odatették a törökök arcába, és ha mostantól egy török gép áttéved a határon, (mert amúgy légtér sértésben a törökök is nagy spilerek) arra nem fogadnék nagy összegben, hogy semmi baja sem lesz...
További probléma a törököknek az, hogy épp tél van és Putyin keze nem csak a ravaszon van, hanem a gázcsapon is. Szóval ők most demonstráltak, de ezzel halmozottan hátrányos helyzetbe kerültek, és a nyugati szövetségesek szíriai pozíciót is rontották.
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
több mint 10 éve
És fog orosz gép berepülni, provokátőr, török légtérbe? Nem.Nem említettem soha sehol, hogy az oroszok ártatlanok. Sőt most köszön vissza a rengeteg - meglehetően felesleges - provokatív akciójuk amiket meghúztak a Balti térségben, vagy a svéd és brit légtérben az elmúlt egy évben. Ha igazuk is lenne, hogy tényleg csak átzúgott 10 mp alatt a török légtérben a gép és már ki is ment és azon kívül lőtték le, a korábbi esetek miatt nehéz lesz meggyőzni a nemzetközi közvéleményt.
Érzékelni kéne az orosz kultúrális különállást is mer az se egyezik az európéer világgal. Smikor visszaköszön, hogy bármit csinálhatunk, mer mi küzdünk a cár nevében, vagy a noszf nevében, vagy a terrorizmus elleni küzdelem nevében. Igen, kérdezd meg ukrajna keleti felét, vagy a krímben, hogy rajonganak értük. Ne felejcsünk már el dolgokat, mer most az ártatlan hófehér seggébe belrúgtak, oszt.?
sutianap
Ettől függetlenül egy ilyen provokációra nem az a válasz, hogy bumm lelövöm egy nálam jóval nagyobb kutya seggét, mert lehet, hogy most elégedett vagyok és "erőt" demonstráltam, de később az a kutya kiharap belőlem egy szép nagy darabot.
Főleg egy olyan államnak nem kellene magára bőszítenie egy ilyen hatalmat akinek túlságosan stabil kapcsolatai nincsenek. Tagok a NATOban és slussz. A térségben nem ők Amerika legfontosabb szövetségesei. Az EU-val épp mostpróbál magas lóról játszanit miközben egyre erősebben fonódik össze a világ jelenleg első számú ellenségével az ISISel. Arról a nem elhanyagolható tényről már ne is beszéljünk, hogy van egy közel 20 milliós meglehetősen dühös kisebbsége.
Ezért mérhetetlenül ostoba dolog amit csináltak. De gratulálhatnak maguknak mert elérték hogy ne repüljön át a légterükön egyetlen egy gép sem. | Már ha elérték. Ugye az épp telepített S-400asok hatótávja bőven meghaladja a latakiai bázis török határtól való távolságát. |
több mint 10 éve
De tényleg a Hezbollah meg Irán az nem tökig muszlim? De, csak Sía, ettől függetlenül léteznek formációk amik tárgyalóképesek a Nyugat fele, csak ugye ahogy csavarodik a passzátszél úgy esnek el és emelkednek fel csoportok kizárólag azáltal, hogy éppen akkor kinek mit osztanak nyugatról. Az iszlámot meg kérlek ne keverjük az iszlamistákkal mer nem egyenlő, nem minden muszlim szalafista vagy vahabita.A Hezbollahot és Iránt mire írod, az most így nincs meg,
A rendezésnek sok lépcsője van, de a lényeg Alepponál fog eldőlni, egyszerűen nem hagyhatják ki a szunnitákat, mer ugyan az fog ismétlődni, mint Irakban.
sutianap
Az megvan, hogy síita mind a kettő még ha más leágazása is, ahogyan az alaviták sem a 13 imámos (iráni) irányzat képviselői.
Ha az iszlámot és az iszlamistákat abban a kontextusban írod, hogy a mezei iszlám "tűri" a demokráciát és az iszlamizmus nem akkor ebben nem fogunk egyet érteni. Hosszú távon nem látom életképesnek a Közel-Keleten. Irónikus, hogy jelenleg a térség talán "legdemokratikusabb" állama Irán...
A rendezésnek én személy szerint nem látom a módját a jelenlegi Szíria keretei között. A felekezetek területi eloszlását nem ismerem, hogy el lehetne-e választani őket két országra, ahogy azt meg lehetett volna jól tenni Irak esetében. Enélkül csak valami ráerőszakolt látszat koalíció jöhet létre a felszín alatt óriási feszültséggel...
több mint 10 éve
És fog orosz gép berepülni, provokátőr, török légtérbe? Nem.Fénye lenne egy katonai és védelmi szövetségnek, hogy gyorsan kirugják első szóra a tagjaikatKirúgni nem fogják, de ha tippelnem kellene, annyi nyálat kevés ember képébe üvöltöttek bele amennyit a törökök kaptak az incidens óta a NATO vezetőktől
sutianap
Blaise
Érzékelni kéne az orosz kultúrális különállást is mer az se egyezik az európéer világgal. Smikor visszaköszön, hogy bármit csinálhatunk, mer mi küzdünk a cár nevében, vagy a noszf nevében, vagy a terrorizmus elleni küzdelem nevében. Igen, kérdezd meg ukrajna keleti felét, vagy a krímben, hogy rajonganak értük. Ne felejcsünk már el dolgokat, mer most az ártatlan hófehér seggébe belrúgtak, oszt.?
Szerkesztette: sutianap

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
De tényleg a Hezbollah meg Irán az nem tökig muszlim? De, csak Sía, ettől függetlenül léteznek formációk amik tárgyalóképesek a Nyugat fele, csak ugye ahogy csavarodik a passzátszél úgy esnek el és emelkednek fel csoportok kizárólag azáltal, hogy éppen akkor kinek mit osztanak nyugatról. Az iszlámot meg kérlek ne keverjük az iszlamistákkal mer nem egyenlő, nem minden muszlim szalafista vagy vahabita.Azér engedtessék már meg egy szuverén orszagnak hogy seggberúgja a reászaró orosz gépeket. Azér mer mi fostunk belelőni a szerbekbe ez nem bevett dolog. Úgyhogy kármit is csinál Putin, most húztak neki egy vonalat. Ez ellen lehet brekegni, csak rohadtul nincs igaza, tudtommal a türkméneket bombázták.Akkor ha meg lehet engedni akkor miért nem lőtték le a britek vagy a svédek a légterüket korábban többször is megsértő vagy megközelítő gépeket? Azért mert racionális aktorok akik egy nyilvánvaló provokációt megfelelően képesek voltak kezelni? Nem jogosságról vagy jogtalanságról van elsősorban szó. Hanem racionalitásról és irracionalitásról. És ez utóbbi kiviszi a skálát csont nélkül.
Miaz hogy nincs alternatíva? Putyin aszondta? Van ott egy szép kerekasztal, a szír demokratikus ellenzék. Majd szedd le a listát, ráadásul női vezetője van, Nagam, asszem.
Igen a törököknek magukat kell most kitalálni, ők egy jó helyen libikókázó középhatalom. Persze Putyin keménykedhet, de asszem majd a szájaszélire ragad a takony, ha véletlenül felfedezik, hogy a törökök meg a csecsenek örökidőktől testvérnépek.
Nyilván micsodi fz
sutianap
Süti... Szír demokratikus ellenzék? Demokrácia az iszlámban? Naa ezt nem gondolod komolyan ugye. Nincs demokratikus ellenzék, ezt nem Putyin mondja. Ezt mindenki mondja aki nem egy délibábot kerget. Akire Te gondolhatsz az nem fog egy egységes Szíriáért egy lépést sem tenni. A Kurd Munáspárt példájára szerveződő alakulat a People’s Protection Units (YPG) egyértelműen egy Nyugat-Kurdisztán kialakítását akarja.
A törökök annyira szarul libikókáznak, hogy az már fáj. Az amerikaiakkal nem lehet jó a kapcsolatuk mert már a pofátlanság határát régen átlépte a támogatás amit az ISISnek nyújtanak, a regionálsi arab államokkal nem szoros a kapcsolatuk. Iránnal biztosan nem jó Aszad meg úgy a vallási és etnikai eltérések miatt, ráadásul milyen irónikus az iráni kurdokkal igen szoros a törökök kapcsolata... Az oroszokkal meg most már nyilvánvalóan minősíthetetlen.
A csecseneket szerintem nem érdemes belevonni. Nézz meg pár képet Grozniíjról a google-n micsoda építkezések mentek ott a háború után. Lehet van pár bolond, de a lakosság többségét nem hinném, hogy radikalizálni lehet főleg azután, hogy első kézből kaptak ízelítőt milyen amikor a lánctalp áthajt a fejük felett és milyen most az életük.
Blaise
A rendezésnek sok lépcsője van, de a lényeg Alepponál fog eldőlni, egyszerűen nem hagyhatják ki a szunnitákat, mer ugyan az fog ismétlődni, mint Irakban.

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
mennyit?Fénye lenne egy katonai és védelmi szövetségnek, hogy gyorsan kirugják első szóra a tagjaikatKirúgni nem fogják, de ha tippelnem kellene, annyi nyálat kevés ember képébe üvöltöttek bele amennyit a törökök kaptak az incidens óta a NATO vezetőktől
sutianap
Blaise
szerintem megmaradtak a konszolidált formuláknál. egy gép miatt nem fogják kockáztatni, hogy a törökök bemondják az unalmast.
több mint 10 éve
Fénye lenne egy katonai és védelmi szövetségnek, hogy gyorsan kirugják első szóra a tagjaikatKirúgni nem fogják, de ha tippelnem kellene, annyi nyálat kevés ember képébe üvöltöttek bele amennyit a törökök kaptak az incidens óta a NATO vezetőktől
sutianap
több mint 10 éve
Azér engedtessék már meg egy szuverén orszagnak hogy seggberúgja a reászaró orosz gépeket. Azér mer mi fostunk belelőni a szerbekbe ez nem bevett dolog. Úgyhogy kármit is csinál Putin, most húztak neki egy vonalat. Ez ellen lehet brekegni, csak rohadtul nincs igaza, tudtommal a türkméneket bombázták.Akkor ha meg lehet engedni akkor miért nem lőtték le a britek vagy a svédek a légterüket korábban többször is megsértő vagy megközelítő gépeket? Azért mert racionális aktorok akik egy nyilvánvaló provokációt megfelelően képesek voltak kezelni? Nem jogosságról vagy jogtalanságról van elsősorban szó. Hanem racionalitásról és irracionalitásról. És ez utóbbi kiviszi a skálát csont nélkül.
Miaz hogy nincs alternatíva? Putyin aszondta? Van ott egy szép kerekasztal, a szír demokratikus ellenzék. Majd szedd le a listát, ráadásul női vezetője van, Nagam, asszem.
Igen a törököknek magukat kell most kitalálni, ők egy jó helyen libikókázó középhatalom. Persze Putyin keménykedhet, de asszem majd a szájaszélire ragad a takony, ha véletlenül felfedezik, hogy a törökök meg a csecsenek örökidőktől testvérnépek.
Nyilván micsodi fz
sutianap
Süti... Szír demokratikus ellenzék? Demokrácia az iszlámban? Naa ezt nem gondolod komolyan ugye. Nincs demokratikus ellenzék, ezt nem Putyin mondja. Ezt mindenki mondja aki nem egy délibábot kerget. Akire Te gondolhatsz az nem fog egy egységes Szíriáért egy lépést sem tenni. A Kurd Munáspárt példájára szerveződő alakulat a People’s Protection Units (YPG) egyértelműen egy Nyugat-Kurdisztán kialakítását akarja.
A törökök annyira szarul libikókáznak, hogy az már fáj. Az amerikaiakkal nem lehet jó a kapcsolatuk mert már a pofátlanság határát régen átlépte a támogatás amit az ISISnek nyújtanak, a regionálsi arab államokkal nem szoros a kapcsolatuk. Iránnal biztosan nem jó Aszad meg úgy a vallási és etnikai eltérések miatt, ráadásul milyen irónikus az iráni kurdokkal igen szoros a törökök kapcsolata... Az oroszokkal meg most már nyilvánvalóan minősíthetetlen.
A csecseneket szerintem nem érdemes belevonni. Nézz meg pár képet Grozniíjról a google-n micsoda építkezések mentek ott a háború után. Lehet van pár bolond, de a lakosság többségét nem hinném, hogy radikalizálni lehet főleg azután, hogy első kézből kaptak ízelítőt milyen amikor a lánctalp áthajt a fejük felett és milyen most az életük.
több mint 10 éve
ez lesz a tekking 😀előre a swatting honosításáért 😊Istenem ez a TEK annyira jó, hogy ad mindig okot mulatságra, de ez a viccek topikokban lenne a legjobb 😀filóztam, hogy hova írjam, hogy ezentúl már háborús játékokkal sem merek játszani, mert rám tör a TEK 😀
index.hu/belfold/2015/11/25/tortenelemmanias_felvideki_magyarokat_nezett_nemzetkozi_terroristanak_a_tek/
petey
NB2
JSanyo
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 10 éve
előre a swatting honosításáért 😊Istenem ez a TEK annyira jó, hogy ad mindig okot mulatságra, de ez a viccek topikokban lenne a legjobb 😀filóztam, hogy hova írjam, hogy ezentúl már háborús játékokkal sem merek játszani, mert rám tör a TEK 😀
index.hu/belfold/2015/11/25/tortenelemmanias_felvideki_magyarokat_nezett_nemzetkozi_terroristanak_a_tek/
petey
NB2
több mint 10 éve
Istenem ez a TEK annyira jó, hogy ad mindig okot mulatságra, de ez a viccek topikokban lenne a legjobb 😀filóztam, hogy hova írjam, hogy ezentúl már háborús játékokkal sem merek játszani, mert rám tör a TEK 😀
index.hu/belfold/2015/11/25/tortenelemmanias_felvideki_magyarokat_nezett_nemzetkozi_terroristanak_a_tek/
petey
több mint 10 éve
Istenem ez a TEK annyira jó, hogy ad mindig okot mulatságra, de ez a viccek topikokban lenne a legjobb 😀index.hu/belfold/2015/11/25/tortenelemmanias_felvideki_magyarokat_nezett_nemzetkozi_terroristanak_a_tek/
több mint 10 éve
Fénye lenne egy katonai és védelmi szövetségnek, hogy gyorsan kirugják első szóra a tagjaikat

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 10 éve
Azér engedtessék már meg egy szuverén orszagnak hogy seggberúgja a reászaró orosz gépeket. Azér mer mi fostunk belelőni a szerbekbe ez nem bevett dolog. Úgyhogy kármit is csinál Putin, most húztak neki egy vonalat. Ez ellen lehet brekegni, csak rohadtul nincs igaza, tudtommal a türkméneket bombázták.Miaz hogy nincs alternatíva? Putyin aszondta? Van ott egy szép kerekasztal, a szír demokratikus ellenzék. Majd szedd le a listát, ráadásul női vezetője van, Nagam, asszem.
Igen a törököknek magukat kell most kitalálni, ők egy jó helyen libikókázó középhatalom. Persze Putyin keménykedhet, de asszem majd a szájaszélire ragad a takony, ha véletlenül felfedezik, hogy a törökök meg a csecsenek örökidőktől testvérnépek.
Nyilván micsodi fz

Aki nem hiszi, annak utánajárnak