Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan

Ha a nép kádárizmust akart volna, akkor szépen hatalomban tartja az MSZMP utódpártjait.
atapapa
A kádárizmus csak egy (kis) része politika, a többi életérzés, a mindennapi élethez való hozzáállás. Az általános közöny, depolitizáltság, aminek a végén négyévente a többet ígérő mellé állok. Az a félelem, hogy ha önállóan, gondolkodva, az érdekeimért kiállva teszek valamit, tuti, hogy szívok. És a hazai elit ezt a szolgamentalitást díjazza.Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy 1990 és 2010 között (amely választásokról most szó van), döntő többségben olyanok szavaztak, akik a rendszerváltozás idején már felnőttek voltak, (politikai) szocializációjuk már befejeződött. A Kádár-rendszer pedig nyilván nem azt tanította meg az állampolgárainak, hogy hogyan kell egy pluralizált többpártrendszerben a politikához hozzáállni. Ebből az életkori kohorszból nagyrészt hiányzik a valódi vitára való képesség és igény. Nem kell ezen meglepődni, egyszerűen túl kell lépni rajta. És a 2010-es választás olyan szempontból mérföldkő volt, hogy ekkor szavaztak nagyobb számban azok, akik a rendszerváltozás után születtek (1990-1992 március között születettek is már), és részben ennek köszönhető a látványos kiábrándultság, és az LMP-Jobbik parlamentbe jutása. Ugyanakkor nagy probléma, hogy a kiábrándultság a fiatalokban nem úgy jelenik meg, hogy új lehetőségeket keresnek, és új mozgalmakat karolnak fel, vagy hoznak létre, hanem egyszerűen elfordulnak a politikától, és nem mennek el szavazni.
De ettől még én hiszek abban, hogy 2014-2018-as választásokon már sokkal kevésbé fognak érvényesülni a kádári reflexek.Zorddd
Azért azok a bizonyos kádári reflexek szerintem az óvodában nem működtek még. 85-86-ban született mennyivel szocializálódott jobban politikailag az átkosnak megfelelően, mint egy 90 januári?
Tartok tőle, hogy nem tudsz ilyen éles határvonalat húzni születési dátum alapján, a szocializáció alapvetően pont nem az egyénen múlik, hanem a közegen. Ezt nem tudod felülírni egy "90 után születtem, rám nem hatnak" csatakiáltással.
A Plagizálás például éppen ezt a korosztályt érinti (a felsőoktatásban lévőket), egy hangjuk nincs az ügyről.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt

Ha a nép kádárizmust akart volna, akkor szépen hatalomban tartja az MSZMP utódpártjait.
atapapa
A kádárizmus csak egy (kis) része politika, a többi életérzés, a mindennapi élethez való hozzáállás. Az általános közöny, depolitizáltság, aminek a végén négyévente a többet ígérő mellé állok. Az a félelem, hogy ha önállóan, gondolkodva, az érdekeimért kiállva teszek valamit, tuti, hogy szívok. És a hazai elit ezt a szolgamentalitást díjazza.Dzsokijuing
Belemagyarázhatjuk ezt is, de 1990-ben a rendszerváltás lelkesedésében a legtöbb pártot nem ez jellemezte (legalábbis nem ezt mutatták programként), és a szavazók aztán a legkevésbé ezt várták, erre szavaztak.
Az MDF esetében külön érdekes ez a kérdés, hiszen legalább három nagyobb irányzat harcolt egymással a pártban, döntsd akkor el, hogy a magyarok igazából a kádárizmus iránti igényükben 1990-ben a későbbi MDNP-re, a későbbi MIÉP-re vagy az ezek nélküli MDF-re szavaztak-e.

több mint 14 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő

Ha a nép kádárizmust akart volna, akkor szépen hatalomban tartja az MSZMP utódpártjait.
atapapa
A kádárizmus csak egy (kis) része politika, a többi életérzés, a mindennapi élethez való hozzáállás. Az általános közöny, depolitizáltság, aminek a végén négyévente a többet ígérő mellé állok. Az a félelem, hogy ha önállóan, gondolkodva, az érdekeimért kiállva teszek valamit, tuti, hogy szívok. És a hazai elit ezt a szolgamentalitást díjazza.Dzsokijuing
Tegyük hozzá, hogy 1990 és 2010 között (amely választásokról most szó van), döntő többségben olyanok szavaztak, akik a rendszerváltozás idején már felnőttek voltak, (politikai) szocializációjuk már befejeződött. A Kádár-rendszer pedig nyilván nem azt tanította meg az állampolgárainak, hogy hogyan kell egy pluralizált többpártrendszerben a politikához hozzáállni. Ebből az életkori kohorszból nagyrészt hiányzik a valódi vitára való képesség és igény. Nem kell ezen meglepődni, egyszerűen túl kell lépni rajta. És a 2010-es választás olyan szempontból mérföldkő volt, hogy ekkor szavaztak nagyobb számban azok, akik a rendszerváltozás után születtek (1990-1992 március között születettek is már), és részben ennek köszönhető a látványos kiábrándultság, és az LMP-Jobbik parlamentbe jutása. Ugyanakkor nagy probléma, hogy a kiábrándultság a fiatalokban nem úgy jelenik meg, hogy új lehetőségeket keresnek, és új mozgalmakat karolnak fel, vagy hoznak létre, hanem egyszerűen elfordulnak a politikától, és nem mennek el szavazni.
De ettől még én hiszek abban, hogy 2014-2018-as választásokon már sokkal kevésbé fognak érvényesülni a kádári reflexek.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
ata,
nem mondtam, hogy az MDF kádárista volt. Azért gondolom viszont, hogy a nép a kádárizmusra szavazott 90-ben, mert a lehető legkisebb változást, lehető legfájdalommentesebb átmenetet (tudatosan) kínáló MDF-et juttatta kormányra. A négy igenes népszavazáson pedig még annyira sem volt tökös, hogy azonos álláspontra helyezkedjen az MSZMP-vel, távolmaradásra kérte a szavazóit. Lehet, hogy tényleg kádárista volt? 😊
szerk. közben egy oligarcha pontosan leírta, hogy miért vettem 90-t is a kádárizmusra szavazásba bele. 😊
Akkor még mindig a szülőkön van a hangsúly ebben a konkrét esetben; nincs miről beszélgetnünk.
Pető sokkal inkább a (létező) szellemi fölényét cinikus mosolyban megjelenítő viselkedésével csapja-csapta ki a biztosítékot.
Sok mindennel lehet magyarázni azt a koalíciókötést, de (bel)politikai szükségszerűséggel nem nagyon.
Gyurcsány a legnagyobb formális politikai hatalommal rendelkezett szinte szóra sem érdemes formális gazdasági hatalom mellett. (Éppen ez utóbbi miatt törekedett a lehető legnagyobb formális politikai hatalomra, mert a gazdasági befolyása túl alacsony volt, hogy mérhető tényező legyen az informális poltikai hatalom világában.) Kapolyinak a képviselőség csak egy minimál eszköz, ő már az informális politikai hatalom szereplői között van.
Btw. ugye nem gondoljátok, hogy OV mára már nem rendelkezik legalább akkora gazdasági hatalommal, mint Gyurcsány, csak - egyelőre - informálisan.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights

Ha a nép kádárizmust akart volna, akkor szépen hatalomban tartja az MSZMP utódpártjait.
atapapa
A kádárizmus csak egy (kis) része politika, a többi életérzés, a mindennapi élethez való hozzáállás. Az általános közöny, depolitizáltság, aminek a végén négyévente a többet ígérő mellé állok. Az a félelem, hogy ha önállóan, gondolkodva, az érdekeimért kiállva teszek valamit, tuti, hogy szívok. És a hazai elit ezt a szolgamentalitást díjazza.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Rajna!
Schmittnek mennie kell, és nem azért, mert a doktorija nélkül kevésbé jól tudná végezni a munkáját.
Azért kell lemondania, mert az ország első közjogi méltósága, aki minden magyar állampolgárt reprezentál, és joggal várható el tőle magasabb etikai érzék. Egy talpas képviselő esetén el elehetne vitázni azon, hogy ettől ő még milyen jól végzi a munkáját és úgyis megszavazzák majd képviselőnek ismét, de a köztársasági elnök más kávéház.
Az istenadta nép nem 94-ben döntött a kádárizmus továbbélése mellett, ezt már megtette 90-ben. Kormányra juttatta azt az MDF-et, amelyiknek tökéletesen megfelelt volna Pozsgay köztársasági elnöknek és egy irányított országgyűlési szavazás (lengyel mintára). Némi cinizmussal: a vörös csillagot lecseréltettük koronás nagy címerre.tomi-tomi
Ez azért komoly túlzás, több oldalról is.
Ha a nép kádárizmust akart volna, akkor szépen hatalomban tartja az MSZMP utódpártjait.
Túlzás lekádáristázni az akkori MDF-t csak azért, mert a 4 igenes népszavazáson az MSZMP-vel hasonló álláspontot képviselt, ugyanez a párt fél évvel később nyár közepére tűzte ki a köztársasáig elnök választásáról szóló népszavazást, hogy még véletlenül se legyen eredményes (és ne Pozsgay legyen az államfő).

De őszintén érdekel, hogy ha szerinted a '90-es MDF kádárista volt, akkor ki nem lett volna az? Az az SZDSZ, aki az első adandó populizmussal nekiment a kormánynak (taxisok támogatása) és amely két ÁVH-s szülő gyermekét küldte el arra a vitára, amely a kommunisták felelősségre vonásáról szólt (nem vagyok Lázár, itt nem lenne a szülőkön a hangsúly, ha Pető nem a törvény ellen harcolt volna tűzzel-vassal).
És amely 4 év múlva koalíciós kényszer nélkül kormányra lépett az MSZP-vel, miközben a választás előtt azt mondták, hogy egy Horn-vezette kormányba biztosan nem lépnek be?
Gyurcsánynak tengernyi hibát (politikában bűnt) fel lehet róni, de no.1 oligarchának látni komoly aránytévesztés.tomi-tomi
Attól függ. Azok közül, akik a legközvetlenebbül foglalkoznak politikával, ő az egyik legnagyobb, de a prímet Kapolyi viszi ebből a körből (persze mindkét holdudvarban van náluk nagyobb). Bár mindenekelőtt nem ártana pontosan definiálni az "oligarchát" (de utálom ezt a kifejezést)

több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Gyurcsány történelmi ősbűne valóban nem az őszödi beszéd, a rendőrroham vagy az a "mini-oligarcha" szerep, amibe beállítod. Gyurcsány 10 évre előre szétverte a baloldalt azzal, hogy politikailag liberális, gazdaságilag pedig neoliberális-neokonzervatív irányba tolta el 2006-2010 között. Így teret nyitott a Fidesz álbaloldali populizmusának: a kádárista szavazók egy részét átterelte Vityához, a másik része meg már nem szavaz senkire.Dzsokijuing
Ezt a tologatást nem ő kezdte az MSZP-ben. Gazdaságilag már Békesi, Bokros ugyanezt tette, Horn meg szívta a fogát. Politikailag liberálisabb volt kétségtelen, de ez szerintem sokkal inkább az SZDSZ bázisának olvasztásáról, átcsábításáról szólt; ő is sokat tett azért, hogy kétosztatú legyen a politikai mező.
Az összes szabad választáson az (ál)baloldali populizmus nyert. Attól, hogy 98-ban a Fidesz 'zemberek helyett még polgárokat emlegetett, még nem váltak polgárivá sem ők, sem a szavazóik. Nyertek az álbaloldali populizmussal, majd végrehajtottak egy neoliberális-neokonzervatív gazdasági programot (nyugdíjbefagyasztás például - ezek a fiúk mindig b@szakodnak az elején valamit a nyugdíjakkal. 😊 )
Szóval Gyurcsány politikai bűnének nem azt tartom, hogy szétverte a baloldalt (szét volt az verve), hanem nem tudott felépíteni egy egyirányba hatékonyan mozgó-mozduló pártot. Ledarálta őt is az MSZP, és (második bűn!) erről nem volt hajlandó tudomást venni.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Gyurcsánynak tengernyi hibát (politikában bűnt) fel lehet róni, de no.1 oligarchának látni komoly aránytévesztés. Abban a játékban neki kifejezetten alacsony lapokat osztottak, ezt próbálta kipótolni politikai hatalommal. Egyelőre emészti a vicc poénját, mert ő már rég nem rendőrkapitány, de a madame(-ok) még mindig ugyanaz(ok). Személyes végzete, hogy neki tényleg megtetszett a kapitányi szerep, tényleg véget vetne szíve szerint a kurvák uralmának. Ráadásul veszélyes is - rablóból lesz a legjobb pandúr. Ki is csinálták három év után a ténylegesen éllovas oligarchák.tomi-tomi
Gyurcsány történelmi ősbűne valóban nem az őszödi beszéd, a rendőrroham vagy az a "mini-oligarcha" szerep, amibe beállítod. Gyurcsány 10 évre előre szétverte a baloldalt azzal, hogy politikailag liberális, gazdaságilag pedig neoliberális-neokonzervatív irányba tolta el 2006-2010 között. Így teret nyitott a Fidesz álbaloldali populizmusának: a kádárista szavazók egy részét átterelte Vityához, a másik része meg már nem szavaz senkire.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Hiába kapaszkodunk nyugat felé, csak csúszunk a Balkánra. (Bár lehet, hogy a fokozatosság miatt először Görögországot akarjuk másolni.)

"Fogadj vissza Észak-Kelet-Ázsia!" http://www.youtube.com/watch?v=hfAbCu3xAuc

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 14 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A doktori viszont egyetemi belügy szerintem, a közvélemény ne vehesse már el valakinek a doktori címét.Rajna
A gond az, hogy 2009-ben ugyanezért egy mezei pedagógiatanárnak simán elvették a doktoriját (nem a közvélemény), most meg a szar a fűben-mentalitás jött elő.

A Schmitt-ügy a Kádár-rendszerből továbbélő mutyivilág fideszes legalizálása. Ezek után az ügynökkérdés megoldásától sem várok túl sokat.
Dzsokijuing
Nyilván szerintem is hibás döntést hozott a bizottság, méghozzá vélt vagy valós politikai nyomásra, de szerintem jó volna elvek mentén véleményt nyilvánítani, ha a politika véleménye nem számíthat(na) a bizottság döntésébe, a közvélemény se próbáljon meg nyomást gyakorolni. Egyébként ami a legviccesebb, hogy úgy gondolták, hogy a saját (már eddig is befeketített) egyetemük további nívórombolása a legjobb megoldás, és inkább ők vállalják el a felelősséget, ez egy nagyon picit emlékeztet a feketeöves kommunista megrendezett koncepciós perek beismerő vallomásaira 😊 bár itt nyilván az egyetemnek is van felelőssége, én a tanulmányt átfutva erre a büdös életben nem adnék summa cum laudét, leginkább adatok sorjázásról beszélünk, aztán jönnek semmitmondó (plagizált) következtetések, igen röviden.

A második gondolat pedig teljesen nyilvánvaló, de ezt a mutyivilágot nemhogy legalizálta a Fidesz már '98-tól folyamatosan (mindig adott lehetőségeihez mérten), hanem több prominens tagját integrálta és módszereit átvette/továbbfejlesztette, tényleg ez az ügy a legkisebb probléma, és szerintem semmiképp sem közéleti főcím.

Mellesleg Magyarországon jelenleg (és sajnos még feltehetően egy darabig) a kádári mutyivilágba való belesüppedés nélkül képtelenség kormányra kerülni, a nép '94-ben kimondta, hogy nekik kádárizmus kell, nyilván azóta történtek változások, de a Fidesz ezt felismerte, és most retorikájában/időnként cselekvéseiben is megadja a választóknak. Bár a Jobbik és az LMP a jelenlegi parlamentben ezzel ellentétes paradigmát hoznak, a Jobbiké még rosszabb, az LMP pedig láthatóan semmire sem megy ezzel a nagyközönség előtt, pedig időnként még ők is bepróbálkoznak populista dolgokkal. Ettől függetlenül legalább a napirend terén jelentős sikereket tudnak elérni, ami már önmagában jó, ki gondolta volna mondjuk 2009-ben, hogy oligarcházás lesz a közbeszéd fő témája egy jó ideig alig három évvel később. Olyannyira, hogy az eddigi no. 1 oligarcha, Gyurcsány is velük riogat, ami mindennek a legalja.Rajna
Bár nagy tisztelője vagyok és teljes mértékben elismerem az egyetemi autonómiát, azért a közvélemény ne gyakoroljon nyomást elvárás több, mint fals ebben az ügyben. Ez az egyetem, teljes bizonyossággal láthatjuk, egyszer a saját szabályait megszegve, az általad említett elveket feladva megadta egy illetéktelen személynek az egyetem doktora címet. Milyen elvi döntést vársz el ugyanettől az intézménytől (jogutódjától) ugyanebben az ügyben? Szerintem a kárhoztatott közvéleményi nyomás pusztán arra irányult, hogy legalább ebben az eljárásban érvényesítsék a saját szabályaikat, elveiket.
Btw a "dolgozat" a szó legszorosabb értelmében is minősíthetetlen, szerintem Te is nagyon jól tudod, hogy ezekkel a formai hiányosságokkal házi dolgozatot is visszadobnak teljes joggal.
Ez az egész miskulancia pedig azért lehet vezető hír, mert nagyon sok szempontból tökéletesen lemodellezi a politikai elitünk működését. Sőt, ha a doktori cím helyébe gazdasági döntéseket helyettesítesz be, akkor a gazdasági elitünkről is jó képet kapsz.

Az istenadta nép nem 94-ben döntött a kádárizmus továbbélése mellett, ezt már megtette 90-ben. Kormányra juttatta azt az MDF-et, amelyiknek tökéletesen megfelelt volna Pozsgay köztársasági elnöknek és egy irányított országgyűlési szavazás (lengyel mintára). Némi cinizmussal: a vörös csillagot lecseréltettük koronás nagy címerre. A Fidesz annyit tesz, hogy (belső) működésében hozza az átkos negyven évet, retorikában, szimbólumaiban pedig az eggyel korábbi átkos harminc évet, sőt most már rendszeresen visszanyúlnak a harmadik nagy időszak ikonjaihoz. Zseniális ötvözet Magyarországon, tényleg csak annyi hiányzik, hogy valamelyikük pofaszakállt növesszen és legyen mindennel megelégedve.
Gyurcsánynak tengernyi hibát (politikában bűnt) fel lehet róni, de no.1 oligarchának látni komoly aránytévesztés. Abban a játékban neki kifejezetten alacsony lapokat osztottak, ezt próbálta kipótolni politikai hatalommal. Egyelőre emészti a vicc poénját, mert ő már rég nem rendőrkapitány, de a madame(-ok) még mindig ugyanaz(ok). Személyes végzete, hogy neki tényleg megtetszett a kapitányi szerep, tényleg véget vetne szíve szerint a kurvák uralmának. Ráadásul veszélyes is - rablóból lesz a legjobb pandúr. Ki is csinálták három év után a ténylegesen éllovas oligarchák.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Mellesleg Magyarországon jelenleg (és sajnos még feltehetően egy darabig) a kádári mutyivilágba való belesüppedés nélkül képtelenség kormányra kerülni, a nép '94-ben kimondta, hogy nekik kádárizmus kell, nyilván azóta történtek változások, de a Fidesz ezt felismerte, és most retorikájában/időnként cselekvéseiben is megadja a választóknak. Bár a Jobbik és az LMP a jelenlegi parlamentben ezzel ellentétes paradigmát hoznak, a Jobbiké még rosszabb, az LMP pedig láthatóan semmire sem megy ezzel a nagyközönség előtt, pedig időnként még ők is bepróbálkoznak populista dolgokkal. Ettől függetlenül legalább a napirend terén jelentős sikereket tudnak elérni, ami már önmagában jó, ki gondolta volna mondjuk 2009-ben, hogy oligarcházás lesz a közbeszéd fő témája egy jó ideig alig három évvel később. Olyannyira, hogy az eddigi no. 1 oligarcha, Gyurcsány is velük riogat, ami mindennek a legalja.Rajna
Azon mondjuk én is megdöbbenek, hogy miközben a kádárista kisnyugdíjasok kihalásával csökken az MSZP népszerűsége, mostanság a rendszerváltónak indult Fidesz környékén bukkannak fel tömegesen az agyhalottak. Tiszta zombifilm, oligarchákkal. Ebben a politikai "kultúrában" a Jobbik még simán kormánypárti erővé nőhet, az alakítható massza megvan hozzá. Az LMP pedig még populistának is lúzer, sajnos.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Ez az Andorka-könyv akkora közhelygyűjtemény, hogy én erre nem adnék doktorit amúgyse 😀 (mellesleg Andorka elég fasza dolgokat is leírt komolyabb tanulmányaiban, de ez történetesen egy elég szájbarágós tankönyv).Rajna
Sajnos tudom, szociológia az egyik szakom... 😀 Sose tudtam eldönteni, hogy Giddens-féle könyv után erre mi szükség volt.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 14 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
A doktori viszont egyetemi belügy szerintem, a közvélemény ne vehesse már el valakinek a doktori címét.Rajna
A gond az, hogy 2009-ben ugyanezért egy mezei pedagógiatanárnak simán elvették a doktoriját (nem a közvélemény), most meg a szar a fűben-mentalitás jött elő.

A Schmitt-ügy a Kádár-rendszerből továbbélő mutyivilág fideszes legalizálása. Ezek után az ügynökkérdés megoldásától sem várok túl sokat.
Dzsokijuing
Nyilván szerintem is hibás döntést hozott a bizottság, méghozzá vélt vagy valós politikai nyomásra, de szerintem jó volna elvek mentén véleményt nyilvánítani, ha a politika véleménye nem számíthat(na) a bizottság döntésébe, a közvélemény se próbáljon meg nyomást gyakorolni. Egyébként ami a legviccesebb, hogy úgy gondolták, hogy a saját (már eddig is befeketített) egyetemük további nívórombolása a legjobb megoldás, és inkább ők vállalják el a felelősséget, ez egy nagyon picit emlékeztet a feketeöves kommunista megrendezett koncepciós perek beismerő vallomásaira 😊 bár itt nyilván az egyetemnek is van felelőssége, én a tanulmányt átfutva erre a büdös életben nem adnék summa cum laudét, leginkább adatok sorjázásról beszélünk, aztán jönnek semmitmondó (plagizált) következtetések, igen röviden.

A második gondolat pedig teljesen nyilvánvaló, de ezt a mutyivilágot nemhogy legalizálta a Fidesz már '98-tól folyamatosan (mindig adott lehetőségeihez mérten), hanem több prominens tagját integrálta és módszereit átvette/továbbfejlesztette, tényleg ez az ügy a legkisebb probléma, és szerintem semmiképp sem közéleti főcím.

Mellesleg Magyarországon jelenleg (és sajnos még feltehetően egy darabig) a kádári mutyivilágba való belesüppedés nélkül képtelenség kormányra kerülni, a nép '94-ben kimondta, hogy nekik kádárizmus kell, nyilván azóta történtek változások, de a Fidesz ezt felismerte, és most retorikájában/időnként cselekvéseiben is megadja a választóknak. Bár a Jobbik és az LMP a jelenlegi parlamentben ezzel ellentétes paradigmát hoznak, a Jobbiké még rosszabb, az LMP pedig láthatóan semmire sem megy ezzel a nagyközönség előtt, pedig időnként még ők is bepróbálkoznak populista dolgokkal. Ettől függetlenül legalább a napirend terén jelentős sikereket tudnak elérni, ami már önmagában jó, ki gondolta volna mondjuk 2009-ben, hogy oligarcházás lesz a közbeszéd fő témája egy jó ideig alig három évvel később. Olyannyira, hogy az eddigi no. 1 oligarcha, Gyurcsány is velük riogat, ami mindennek a legalja.

több mint 14 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
A doktori viszont egyetemi belügy szerintem, a közvélemény ne vehesse már el valakinek a doktori címét.Rajna
A gond az, hogy 2009-ben ugyanezért egy mezei pedagógiatanárnak simán elvették a doktoriját (nem a közvélemény), most meg a szar a fűben-mentalitás jött elő.

A Schmitt-ügy a Kádár-rendszerből továbbélő mutyivilág fideszes legalizálása. Ezek után az ügynökkérdés megoldásától sem várok túl sokat.

PunBB bbcode test

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 14 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Ez az Andorka-könyv akkora közhelygyűjtemény, hogy én erre nem adnék doktorit amúgyse 😀 (mellesleg Andorka elég fasza dolgokat is leírt komolyabb tanulmányaiban, de ez történetesen egy elég szájbarágós tankönyv).

több mint 14 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő


Akkor a haveromnak ez így már egy doktori?


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Sumákum laude 😀Amadeus91
Schumákum Laude.
több mint 14 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 837
Sumákum laude 😀
több mint 14 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Ezzel a plágium szarral megint elterelik az ország figyelmét napokig, sőt hetekig. Ugyan olyan ez, mint az a hajcihő, ami volt a médiatörvénnyel és hasonló "ínyencségekkel", míg a fidesz a háttérben mutyizott. Nevetséges és egyben siralmas is.JC6
Word.

Bár szerintem a médiatörvény sokkal tartalmibb, mint ez, azzal megérte foglalkozni, ezzel meg nem.

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Ezzel a plágium szarral megint elterelik az ország figyelmét napokig, sőt hetekig. Ugyan olyan ez, mint az a hajcihő, ami volt a médiatörvénnyel és hasonló "ínyencségekkel", míg a fidesz a háttérben mutyizott. Nevetséges és egyben siralmas is.
több mint 14 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tartsa meg a doktoriját. De húzzon el a faszba az ország éléről. Engem baromira zavar, hogy egy tolvaj az ország (elméleti) első embere, hogy egy olyan ember képviseli az országot aki lopott, csalt, hazudott. Hogy kiröhögik a háta mögött, nem is annyira leplezve. De a legnagyobb gondom az, hogy ha nem mondatják le (mert magától nem fog lemondani, ahhoz gerinc kellene) azzal szentesítik -nyíltan a pofánkba- a mi kutyánk kölkének mindent szabad elvet. A mi kommunistánk jó kommunista, neki szabad.apeszos
Ezt már akkor szentesítették, mikor megválasztották, jól ismert a pártállami múltja, de nem csak neki, hanem Mikolának Stumpfnak meg a jó ég tudja kinek még.Rajna
Azzal csak a komcsizásukat tették nevetségessé. Mondjuk én Pozsgait vettem volna az első helyre.... De jó Fideszes szokás szerint ismét más a hibás, mivel az emúttnyócév itt nem játszik (bár még nem szólalt meg Szíjjártó), így az egyetem lett a hibás. Fantasztikus.
több mint 14 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Tartsa meg a doktoriját. De húzzon el a faszba az ország éléről. Engem baromira zavar, hogy egy tolvaj az ország (elméleti) első embere, hogy egy olyan ember képviseli az országot aki lopott, csalt, hazudott. Hogy kiröhögik a háta mögött, nem is annyira leplezve. De a legnagyobb gondom az, hogy ha nem mondatják le (mert magától nem fog lemondani, ahhoz gerinc kellene) azzal szentesítik -nyíltan a pofánkba- a mi kutyánk kölkének mindent szabad elvet. A mi kommunistánk jó kommunista, neki szabad.apeszos
Ezt már akkor szentesítették, mikor megválasztották, jól ismert a pártállami múltja, de nem csak neki, hanem Mikolának Stumpfnak meg a jó ég tudja kinek még.

több mint 14 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Tartsa meg a doktoriját. De húzzon el a faszba az ország éléről. Engem baromira zavar, hogy egy tolvaj az ország (elméleti) első embere, hogy egy olyan ember képviseli az országot aki lopott, csalt, hazudott. Hogy kiröhögik a háta mögött, nem is annyira leplezve. De a legnagyobb gondom az, hogy ha nem mondatják le (mert magától nem fog lemondani, ahhoz gerinc kellene) azzal szentesítik -nyíltan a pofánkba- a mi kutyánk kölkének mindent szabad elvet. A mi kommunistánk jó kommunista, neki szabad.
több mint 14 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Másfelől a köztársasági elnök ebben a rendszerben egyfajta erkölcsi biztos szerepét tölti be, aki felügyeli a nagyvezíreket, hogy ne éljenek vissza a hatalmukkal. Na most ha nyilvánvaló csaláson kapod ezt az urat, akkor miféle példát is mutat ő? Egy miniszternek ha nincs doktorija, nem gond, egyes képviselőkből még a főiskolát sem nézem ki, mégis lehetnek rátermettek. De ctrlcctrlv elnök úrnak fedhetetlennek kell(ene) lennie.Szokol
Ezt csinálta Sólyom, de elődei inkább a szilveszteri beszédekkel produkálták csak magukat. Pali erkölcsi mételyét sem a plágium jellemzi, hanem inkább pl. a pártállami tevékenysége. Ha azért bukik meg, amellett ki tudtam volna állni, főleg, hogy mikor interjúztattam a volt főnökét a MOBnál, ő mondta, hogy máig kiváló kapcsolatban vannak és nagyon jó srác a Pali, rengeteg kis aranyos sztorit mondott róla, majdnem elhánytam magam.

A doktori viszont egyetemi belügy szerintem, a közvélemény ne vehesse már el valakinek a doktori címét.

több mint 14 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 7 420 — Steelers fan
ez nem mentségzinedine5
Ez pontosan így van, nem mentség. Nyilván azt mondom: ha felmerül a gyanú valakinél, akkor azt vizsgálják ki, főleg ha többen állítják majd, hogy tényleg plagizált. Ettől nem lesz kevésbé bűnös az Elnök úr. (Tök jó, csak magamat kell ismételni a Saints topikból 😀)Gyurma Pappa
És tényleg mondjon le mindenki? Emiatt? Nevetséges, vegyék el a doktori címüket, de ne legyen már ebből főhír, a közügyekhez semmi köze, ennyi erővel elő lehetne szedni a kultuszminiszterek érettségi bizonyítványait és mittomén kiderülne, hogy magyarból kettesek voltak akkor mondjanak le. Ez magánügy, ha lemondatjuk őket, az legyen a közügyek nem megfelelő módon vitele (ami a képviselők sokkal nagyobb részére igaz, mint a plágium, ami szintén gyakori).

Ángyánt pl. most mindenki szereti (én is valamennyire), ha kiderülne, hogy plagizált, mert a Magyar Nemzet lehozná, akkor tűnjön el a közéletből és ne oligarcházzon itt föl-alá? Szerintem ez marhaság, a közügyekből akkor távozzon, ha azokkal nem bánik helyes módon. Én pornósokat és szakmunkásokat is beengednék a parlamentbe, ha megfelelően tudják tenni a dolgukat.Rajna
Másfelől a köztársasági elnök ebben a rendszerben egyfajta erkölcsi biztos szerepét tölti be, aki felügyeli a nagyvezíreket, hogy ne éljenek vissza a hatalmukkal. Na most ha nyilvánvaló csaláson kapod ezt az urat, akkor miféle példát is mutat ő? Egy miniszternek ha nincs doktorija, nem gond, egyes képviselőkből még a főiskolát sem nézem ki, mégis lehetnek rátermettek. De ctrlcctrlv elnök úrnak fedhetetlennek kell(ene) lennie.