Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 214
Úgy látom, simán fog menni a három rész egyben megnézése gond nélkül. Nem gondoltam volna...
több mint 4 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 763 — Csodabogár
Djawadi sokadjára
 youtu.be/k1frgt0D_f4
braxa88
Nekem a Light of the Seven adja nagyon x1000. Olyan szinten az ember lelkébe mar..

| RIP Lady Mormont, a Kicsi Medve 😕 |

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Mintha csak a The Last Jedi throne roomos jelenetét láttam volna újra.

Csak itt a csalódás még nagyobb.
Jughead
A világ egyik legszarabb része után gondolták az HBO-nál, miért állnának meg itt? És így született a s08e03.
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 312
|
Na nézzük mit is láttunk ma.
Egy órán keresztül (amíg leszállt az Éjkirály és újraélesztette a halottakat) epic volt az egész, egy-egy apróbb hibától eltekintve.
Szerintem a dothraki roham nem volt rossz elképzelés, mutatta vizuálisan is, hogy mennyire esélytelenek.
Az említett momentumig minden fasza volt, pár fontosabb szereplő elhullott, párnál megkaptuk az okot is, hogy ez volt a szerepe.
Onnantól viszont Jaime, Brienne, Szürke Féreg, Sam vagy 10x halhatott volna meg, epicebbnél-epicebb halállal, de nem, túl kellett élniük az újraéledt sereg ellen is, ami már a WTF kategória volt, ott azért kitalálhattak volna más helyszínt vagy valamit, nem azt, hogy ugyanott harcolnak.

Szerk.: Visszanéztem, gyakorlatilag a kifogásolt időtartam olyan 5 perc lehetett, de sokkal hosszabbnak tűnt, így már azért elfogadhatóbb egy fokkal, de így is lehetett volna a főbb szereplőkön ritkítani.

Theon jelenete okés volt, megértette, hogy meg fog halni, ez a szerepe/sorsa, ahogy Aryanak is, hisz egyedül ő képes észrevétlenül támadni.

Jonnak meg Danynek is kinézett volna pár halál, az előbbinek megoldották a dolgot, a másiknak meg meh...

Sansa-Tyrion jelenetei se voltak rosszak, kicsit csöpögősre sikerültek, de egye fene, elvégre kb. ők ketten sose csesztek ki egymással meg mégiscsak meghalnak minnyá, had érzelgősködjenek.

Melissandre halála meg wtf, legalább utalhattak volna rá, hogy miért is, de ugyanez volt az Aryas jelenete is.

Az előrevetítésben Dany nagyon felszívta magát, esélyes, hogy bekap egy maflást Cersei seregétől, azért az a hajóhad nem hiszem, hogy sima lenne, sárkányoknak simán off lehet.

Szóval bármennyire is kedvelem őket, de dramaturgiai szempontból itt ha Jaimet nem is, de Briennet és Samet simán lekaszaboltattam volna. Szürke Féreg dettó.

A kriptás jelenetet hagyjuk, szerintem védhető, amikor a halottak bent voltak, akkor se jöttek elő a kriptából, az Éjkirály erőfitogtatására jöttek elő.

Szerk2.: A prófécia szerint akkor most Arya az Azor Ahai?

|

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 4 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 083
Mintha csak a The Last Jedi throne roomos jelenetét láttam volna újra.

Csak itt a csalódás még nagyobb.
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
| a night king teljesen meltatlanul semmisul meg, ez azert nagyon ovon aluli es szanalmas. Ezzel elbasztak az egesz részt. Minden szereplot korulvesz 40 mas, de egyikuket se tudjak megharapni, stb. Mindenki mindig megmenekul az utolso pillanatban, blehhh. |
Vrij6
| Mások nem harcoltak, a zombik azok csak hullák 😊
Ettől függetlenül igazad van. Ez nem az a trónok harca, amit megszerettem. Ott nem kímélték a főbb karaktereket. Az én első 2 kedvencem már pl a fasorba sincs.
|
shagi0206
| Azoknak akik azt várták hogy elhullanak a főszereplők, még van hátra három rész. Nem ez volt csúcspont.
Ami egyrészt jó,mert ha ekkora epikusságot kaptunk a 3.részre, akkor az 5-6.ra nem tudom hova tudják fokozni.
| .
több mint 4 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 214
| a night king teljesen meltatlanul semmisul meg, ez azert nagyon ovon aluli es szanalmas. Ezzel elbasztak az egesz részt. Minden szereplot korulvesz 40 mas, de egyikuket se tudjak megharapni, stb. Mindenki mindig megmenekul az utolso pillanatban, blehhh. |
Vrij6
| Mások nem harcoltak, a zombik azok csak hullák 😊
Ettől függetlenül igazad van. Ez nem az a trónok harca, amit megszerettem. Ott nem kímélték a főbb karaktereket. Az én első 2 kedvencem már pl a fasorba sincs.
|
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Djawadi sokadjára
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
| a night king teljesen meltatlanul semmisul meg, ez azert nagyon ovon aluli es szanalmas. Ezzel elbasztak az egesz részt. Minden szereplot korulvesz 40 mas, de egyikuket se tudjak megharapni, stb. Mindenki mindig megmenekul az utolso pillanatban, blehhh. |

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Ez a csata basszátok meg. Atyaisten. Ilyet még nem láttunk. Minas Tirith ostromához méltó.

| minden főszereplő theon kivéve túléli. Hagyjál már...
az h a jég és tűz dalában ennyi volt a másoknak a szerepük az meg vicc. Tudtam hogy nem éli túl az éjkiráky, de vártam hátha vmi fordulat...
Arya meg. Persze nyilván..
|

De ezekkel együtt is sorozattörténelem. 10/10

Szerkesztette: braxa88
több mint 4 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 214
Az feltűnt ,hogy hatalmas utalás volt a részben arra ,hogy kifogja megölni az | Éj Királyt |
| A Vörös boszorka mikor mondja:Öltél ilyen szeműt,meg olyan szeműt, aztán mondja a kék szeműt, és Arya utána kezd el rohanni mint a mérgezett egér |
Szerintem ezt igén jól megcsinálták a részben meglepő volt hogy ő végez vele.Na és az | Assasin Creedes | mozdulat is nagyon király volt.De persze megértem a fanyalgókat is.
Rózsa Sándor (betyár)
A fanyalgók csak a keszekuszaságon fanyalognak főleg. Ahogy nálam is befigyel a mérhetetlen nagy disappointed.
| Sok főbb karakter rejtély, hogy hogy maradt életben: Jon mikor rátámadt az Éjkirályra, körülvette több száz halott, de hát ő kemény, és lekaszabol egy csomót, míg Daenerys nem jön takarítani. Ugyanez a Brienne, Jamie, Sam triónál (meg idevehetjük még Podrickot is). Sok alkalom volt rá, hogy megöljék őket, de halhatatlanabbak, mint az Éjkirály, akiből alig mutattak valamit 8 évadon keresztül. Végülis csak magáról a főgonoszról beszélünk, akit egy kicsit rafkósabb mozdulattal ki is írtak a sorozatból. |
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 240 — Omar's Coming Yo!
Betegek..

 www.youtube.com/watch?v=n5wm3fY5pCY
steelwolf
Mi magyarok max egy Magdi Anyus Vili bá reunionnak tudnánk így örülni.

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
szakadok 😀 😀 😀
| Night King looking like Jurgen Klopp in a final |
Borbinho
| The The Night King blew a 28-3 lead. | És kb. tényleg. 😊 😊 😊
iktriad
| Egy teljesen megnyert meccset sikerult elbaszni a borzalmas time managementtel. Confirmed: Andy Reid a Night King. De kajak, direkt nem kuldte be a White Walkereket, mert tudta h nelkule is nyerhetnek, meg amikor Jonek megprobaltak vna kiiktatni oket akkor hozta a hovihart (ami amugy sztem kva jo volt). Kb varhatott volna fel napot, hogy mindenki megpusztuljon. Vagy hagyja h a zombik oljek meg Brant. Nagyon bizom benne,h lesz rola szo, h Bran mit is flesselt a resz soran. A zene kva jo volt, es a kepvilag is tokeletes volt. Igaz neha sotet volt, annyira h latni se lehetett, de ezt mar lentebb itak, h kb lehetett szandekos is, mert tenyleg egyoldalu volt a harc. De amikor a sarkanyok tuze bevilagitotta a csatateret, meg amikor a felhok felett repkedett a 3 sarkany, az nagyon ott volt. Ugyan ez a rendezo kapta az 5.reszt...akkor lenne a nagy harc Cersei-ek ellen, a vegen a 6.ban meg kiderul kie lesz a tron? |

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 781 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
szakadok 😀 😀 😀
| Night King looking like Jurgen Klopp in a final |
Borbinho
| The Night King blew a 28-3 lead. | És kb. tényleg. 😊 😊 😊

Szerkesztette: iktriad
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 833 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Betegek..

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan

+ fent van az inside the episode is ha vkit erdekelne

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
|  prnt.sc/nia28l |
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Az feltűnt ,hogy hatalmas utalás volt a részben arra ,hogy kifogja megölni az | Éj Királyt |
| A Vörös boszorka mikor mondja:Öltél ilyen szeműt,meg olyan szeműt, aztán mondja a kék szeműt, és Arya utána kezd el rohanni mint a mérgezett egér |
Szerintem ezt igén jól megcsinálták a részben meglepő volt hogy ő végez vele.Na és az | Assasin Creedes | mozdulat is nagyon király volt.De persze megértem a fanyalgókat is.
több mint 4 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
| Amúgy, ha valakit megérint az éjkirály, az nem változik át mássá? Aryának a torkát fogta egy jó ideig és nem történt vele semmi....

Meg egyébként pont az volt ebben a részben az érdekes, hogy szinte senki nem halt meg a fontosabb szereplők közül, pedig mindenki arra készült, hogy majd mekkora vérengzés lesz. Így végig ott volt a feszültség, hogy mikor hal meg már valaki olyan, aki fontos. Végül gyakorlatilag csak az éjkirály volt aki fontos volt és elpusztult.
|
több mint 4 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 484
Az előző rész szerintem jobb volt, bár nagyon más a kettő úgyhogy nem teljesen fair összevetni. 😀
Az elején a késleltetés nálam nagyon betalált. Azt is szerintem nagyon jól bemutatta, hogy mik azok az okok helyzetek amiért kurva nehéz (azaz nem lehet érdemben) harcolni a holtak ellen. | Namost erről azért már kellett hogy legyen valami fogalmuk, ehhez képest amit kitaláltak csatarend címen.... (vagy többen nem fértek el a várban?)
Csak így hirtelen pár
- Nyílt színi ütközetben nemcsoda hogy nem sikerült...
- A dothrakikat lényegében katonai segédnépnek elpazarolták.
- A makulátnalok is azért haltak, hogy a "lovász meg a köcsögös" vissza tudjon menekülni a keskeny pallókon.
- Kíváncsi vagyok, hogy mennyi maradt a Deresbe jött nagy seregből. A 4. rész trailerében láttam vonulni makulátlanokat meg nyilván maradtak délen is páran. Szerintem az egy(?) sárkány ellenére is most Cerseinél van a fölény.
Lehet kicsit túl nagy volt a hype meg a hasonlítgatás a Helm szurdokkal, de én jobbat vártam.
Idegesítő volt, hogy mindig ott termett valaki a semmiből, hogy megmentsen valakit és olyan aki tényleg számít továbbra sem halt meg szerintem. (a GoT múlja miatt kicsit azért izgultam a nagyobb nevekért is)
Az Éjkirály megölése szerintem rendben volt. Nem lehetett volna legyőzni 1 vs. 1-ben és kellet azért hozzá Ayra assassin move-ja, mert az első kísérlet nem jött össze.
|
Gorcsev
|
Dothraki kilovaglás sorozat legértelmetlenebb motívuma volt, pedig volt már pár.
Nekem az, hogy Arya így ölte meg tetszett és váratlan volt, de komolyan az éjkirály skillsetje ennyi, hogy most leváglak míg hátulról néznek a csicskáim, hátha nincs itt rajtunk kívül senki? 😀
Theon is minek rohant neki elbaszottúl tartott dárdával ? Vagy mindenkinek a mániája ez?
Nagyon gondolkoztam, hogy az előző rész jó volt vagy rossz volt, de így kb kibaszott idő, kb. nem mertek kinyírni olyan karaktert aki számít.
Magát a részt amúgy én élveztem, de ezek az értelmetlen részek kicsit hazavágták.
|
Toca
|
Én is néztem volna többet a másokat küzdeni/mozogni mint amennyit kaptunk belőlük.
Theon tette (halála) zavaróan butának hat, de betudtam annak, hogy az volt az altatás, hogy más már tényleg nem védi Brant rajta kívül. Első kísérlet alatt nem rá gondoltam - azt nem nevezném kísérletnek 😀 - hanem, hogy Arya nem első szándékból tudta leszúrni az éjkirályt, hanem miután a levegőben elkapta az éjkirály Aryat át kellett ejtenie a kést a másik kezébe és aztán ölni (assassin move).
Azt adom, hogy így hiába búcsúztattak el szereplőket az előző részben, ha nem halnak meg, mert ha később meg is ölik őket, már nem lesz olyan élénk a 2. rész emléke/hatása.
|
Nekem is le kell írnom, hogy a zene állati jó volt.

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
GOT
| Azért amikor a Night King és a slepp bevonult Winterfellbe az elég kemény volt.Amúgy nagyon biztonsági játék volt, de ezek után ez az északi sereg egy ilyen csata után nem verheti meg a Golden Companyt kb sehogy, hacsak nem ugrunk az időben éveket. |
Kenny
mi ugyanígy szoktunk végigvonulni a nagykörúton.
Amadeus
Legalábbis belülről úgy érzed.

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
GOT
| Azért amikor a Night King és a slepp bevonult Winterfellbe az elég kemény volt.Amúgy nagyon biztonsági játék volt, de ezek után ez az északi sereg egy ilyen csata után nem verheti meg a Golden Companyt kb sehogy, hacsak nem ugrunk az időben éveket. |
Kenny
mi ugyanígy szoktunk végigvonulni a nagykörúton.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
Az előző rész szerintem jobb volt, bár nagyon más a kettő úgyhogy nem teljesen fair összevetni. 😀
Az elején a késleltetés nálam nagyon betalált. Azt is szerintem nagyon jól bemutatta, hogy mik azok az okok helyzetek amiért kurva nehéz (azaz nem lehet érdemben) harcolni a holtak ellen. | Namost erről azért már kellett hogy legyen valami fogalmuk, ehhez képest amit kitaláltak csatarend címen.... (vagy többen nem fértek el a várban?)
Csak így hirtelen pár
- Nyílt színi ütközetben nemcsoda hogy nem sikerült...
- A dothrakikat lényegében katonai segédnépnek elpazarolták.
- A makulátnalok is azért haltak, hogy a "lovász meg a köcsögös" vissza tudjon menekülni a keskeny pallókon.
- Kíváncsi vagyok, hogy mennyi maradt a Deresbe jött nagy seregből. A 4. rész trailerében láttam vonulni makulátlanokat meg nyilván maradtak délen is páran. Szerintem az egy(?) sárkány ellenére is most Cerseinél van a fölény.
Lehet kicsit túl nagy volt a hype meg a hasonlítgatás a Helm szurdokkal, de én jobbat vártam.
Idegesítő volt, hogy mindig ott termett valaki a semmiből, hogy megmentsen valakit és olyan aki tényleg számít továbbra sem halt meg szerintem. (a GoT múlja miatt kicsit azért izgultam a nagyobb nevekért is)
Az Éjkirály megölése szerintem rendben volt. Nem lehetett volna legyőzni 1 vs. 1-ben és kellet azért hozzá Ayra assassin move-ja, mert az első kísérlet nem jött össze.
|
Gorcsev
| mindkét sárkány megmaradt. |

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Én két alapgondolatot láttam megvalósulni ebben a részben.
1, Csinálunk bármit, úgyse tudjuk legyőzni a holtakat, hiszen holtak, és minden veszteségünk, áldozatunk csak őket erősíti.
Ezt az attitűdöt, a kilátástalan, esélytelen küzdelmet, nyomasztó vereséghangulatot, minden próbálkozás haszontalanságát (Brienne vezeti a balszárnyat. Ja. Milyen balszárnyat?! Milyen vezeti?! 😊 ) nagyon szépen megkaptuk.
2, Semmi se véletlenül történik, mindenki azért van ott, ahol van, mert ez a célja, -még ha nem is tud róla-, hogy az utolsó, végzetes döfés sikerüljön. Ezért van pont Theon ott, ahol, vagy Beric, vagy a Véreb, de akár Tyrion, Jon vagy Dany ezért nincsenek az események középpontjában, mert ez az egyetlen módja az Éjkirály előcsalogatására, éberségének elaltatására, ez az a szcenárió, amiben egy diadalittas pillanatra elhiszi, hogy győzhet, és hát nem.
Persze felmerül a kérdés, hogy nem lett volna egyszerűbb 100 nyilvesszőt ráküldeni obszidiánheggyel, és valamelyik csak megpöcköli annyira, hogy szétpukkanjon, de így azért epikusabb.
És a sok egyenként valóban wtf áldozat, értelmetlenség, következetlenség is ezáltal nyer értelmet, mert ha egyenként rá is lehet kérdezni, hogy ennek ugyan mégis mi a lófasz értelme volt, mivel primér, logikus válasz nincs, más nem marad, mint az, hogy "ez illett az isteni tervbe". Aztán ezt cáfolja meg bárki is.

több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
szakadok 😀 😀 😀
| Night King looking like Jurgen Klopp in a final |

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."