Magyar foci csevegő
35 feliratkozó
több mint 15 éve
Kopasz98
93
engem teljesen hidegen hagy a statisztika. nem az én asztalom, nem is érdekel. az uccsó oldalakon leírtakhoz annyit szeretnék hozzáfűzni: 1. amikor az eredeti pályán nem játszhatunk péel a sok eső miatt, és ezért egy "edzőpályának" kikiáltott dimbesdombos állapotú pályán csalitossal (oan bozótos, sok magas növényes rész 😀 ) körülvett helyen kell játszanunk, ahol nem csak, hogy lelátó nincs, hanem semmi sincs, akkor hogy oldanánk meg ott a kamerázást? esélytelen.
2. ha meglenne a server akkor meg úgyis azon menne a vita, hogy nem egységes a minőség a feltöltött filmeknek
3. még csak így eljátszva a gondolattal is, 50 ezer pénz azért annyira nem kevés egy meccs miatt. szerintem több olyan csapat van M.o.-n akiknek ennyi pénz azért elég komoly érvágást jelentene, mint amennyinek nem..
több mint 15 éve
1 kamera és nagytotál bőven elég az elemzéshez, még kis kézi kameránál is 😊 a videó halála a túlzott zoom meg a play közbeni snittek.

több mint 15 éve
Törölt felhasználó
1) A videó portál ötlete jó. 😉 2) A felvétel minősége fontos, de még fontosabb hogy aki kameráz az tudja is hogyan kell lefilmezni a mérkőzést hogy az használható legyen. ( PL. az Aréna felvétele, jó minőség de hozzá nem értó kamerakezelés, avval a kamerával sokkal használhatóbb felvételt készítettem volna, tapasztalatból tudom.)
3) A próbaüzem móddal egyetértek, a hibák előjönnének alatta , mindenki meg tudná szokni a rendszert és kikristályosodna a rendszer ami alapján lehetne üzemeltetni.
4) Egy használható statisztika elkészítése videó alapján minimum 8 óra ( saját tapasztalat).
5) Én is saját kamerával dolgozok, így már megtanultam hogy 1-2-3 kamerával hogyan kell felvenni a mérkőzést hogy használható legyen az elemzésnél. (sajnos nekem csak 2 használható kamerám van)
Remélem valami jót össze tudunk hozni ebből az ötletelésből.
több mint 15 éve
hát akkor elnézést mindenkitől akit megbántottamEnnyi!
szóljatok ha szükség van arra amit felajánlottam
csak én nem szeretem ezt a fene nagy demokráciát, mert elég lassú, és arra már rájöttem ha valamit nem szankcionálnak és nincs határideje akkor mindenki a másiktól várja a megoldást az idő meg csak telikcápa77
csak zárójelben, a tavalyi nevezési mizéria után mennyi csapatot utasítottak el???????? Ennyire fontosak a szankciók....
Öreg indián sohasem felejt, csak a bosszúja öregszik...
több mint 15 éve
hát akkor elnézést mindenkitől akit megbántottamszóljatok ha szükség van arra amit felajánlottam
csak én nem szeretem ezt a fene nagy demokráciát, mert elég lassú, és arra már rájöttem ha valamit nem szankcionálnak és nincs határideje akkor mindenki a másiktól várja a megoldást az idő meg csak telik

több mint 15 éve
Ami kell a fejlődéshez az az, hogy:- legyen statisztika, központi helyen ez legyen elérhető
- legyen időmérés, olyan amelyet a játékosok és a nézők, kommentátor is tud követni
- legyen videóportál, ahová a mérkőzéseket feltehetjük és letölthetjük
De a legfontosabb ami ma az edzői oktatáson hangzott el:
- legyen összefogás a csapatok között, mert külön-külön, nem, de együtt sok mindent elérhetünk, de ha itt is széthúzás van, akkor csak egy helyben fogunk topogni!
több mint 15 éve
Itt még csak az ötletelés folyik, inkább beszélgessünk arról mi hogyan lenne jó, mint egyből belecsapni a lecsóba, aztán utólag toldozni-foltozni. Tőlem az is mehet, hogy idén legyen próbaüzem, nem kötelező jelleggel, de aki előre akarja vinni kicsit a sportot, az önkéntesen elkezdi felrakni a meccseit. Aztán jövőre már lehet elvárni kötelezően is, van idő felkészülni, láthatják többen miért jó ez és mindenki boldog lesz. Talán kevesebben rettennek meg a szankció szó hallatán is.Nem tudom ki hogy van vele, de gyakran van olyan meccs itthon ami érdekel, de nincs időm elmenni megnézni, vagy csak egyszerűen messze van. Viszont ha lehetne letölteném és megnézném otthon.
Egyébként mindig mindennél lesz nagyobb gond itthon a focival kapcsolatban amit meg kellene oldani. Sok kis dologban is előre kell lépni ahhoz, hogy összességében legyen fejlődés, ez is egy ilyen ügy.

több mint 15 éve
Törölt felhasználó
A "fizetni kéne érte", az a sport tv esetében évente csapatonként több százezer forintot jelentene....Akkor én is szánalmas vagyok 😊 de ha nem az idei évtől terveznék, akkor szerintem azt Cápa már az első hsz-em után tudtomra adta volna 😉
És senki sem mondta, hogy "adjuramisten de mostazonnal" áprilistól ezt be kell vezetni. Csak azt mondták Cápáék, hogy ha bevezetjük, akkor mindenkitől el kell várni hogy feltöltsön, és aki nem teszi, azt büntetni kell, mert máshogy senki nem veszi komolyan a dolgokat. Úgy gondolom, hogy ha csak azt el lehetne érni, hogy mindenki minden meccsről elérhesse a felvételt, már hatalmas előrelépés lenne, statisztika nélkül is (ami amúgy tényleg nagyon fontos, de nehezebben kivitelezhető, mint egy akármilyen minőségű videó a meccsről).Zorddd
De ha már áprilist említesz... ha jobban belegondolok, addigra van aki kb. letudja a hazai meccseit 😛
több mint 15 éve
Na akkor én is felsorolok mostA "fizetni kéne érte", az a sport tv esetében évente csapatonként több százezer forintot jelentene....
1.) Tavalyi évet részünkről ne keverd ide, mert ott nem csak mi hibáztunk, hanem a szövetség is ludas volt valamennyire a dologban.
2.) Fejlődni akarok én is, nem csak kacsázgatni a posványban, de nem feltétlen így csinálnám.
3.) Eredetileg lehet, hogy a tananyagokról volt szó, de itt a fórumon messze nem erről volt... Hanem saját meccsekről kötelezően mert különben megbüntetünk, kizárunk...
4.) Ezt nem 3 héttel az indulás előtt kéne kitalálni, és bevezetni
5.) Itt azt írtátok, hogy zárt szerver lenne, csapatonként 1-2 hozzáféréssel, így nem fog több videó az éterben keringeni, nem lesz nézettebb a sportunk ettől és a SportTV se fog jobban érdeklődni értünk
6.) Amúgy ha mondjuk a SportTV-vel lehetne egyeztetni, közvetítésekről, összefoglalókról, akkor megoldódhatna a videó kérdés, lennének korrekt felvételek, senkinek nem kéne pluszmunkát vállalnia, lehetne nézegetni, elemezgetni, leadná a TV, végre lenne a sportágnak médiatámogatottsága(!!!!) ami magával hozhatná a szponzorokat, hiszen nem csak a 100-200 néző látná a nevüket, elindulhatnánk kifelé a jelenlegi posványunkból és mindenki örülhetne... Ja hogy ezt a csapatok nem szavazták meg, mert fizetni kéne érte? Akkor ki nem akar előrelépést, és fejlődést?
Lehet, hogy szánalmas vagyok. Nem kizárt, de én nem érzem annak, azért mert van egy véleményem, ami ellentétes a Tiéddel és egy nyilvános fórumon le is írom mindezt.Natloz
És senki sem mondta, hogy "adjuramisten de mostazonnal" áprilistól ezt be kell vezetni. Csak azt mondták Cápáék, hogy ha bevezetjük, akkor mindenkitől el kell várni hogy feltöltsön, és aki nem teszi, azt büntetni kell, mert máshogy senki nem veszi komolyan a dolgokat. Úgy gondolom, hogy ha csak azt el lehetne érni, hogy mindenki minden meccsről elérhesse a felvételt, már hatalmas előrelépés lenne, statisztika nélkül is (ami amúgy tényleg nagyon fontos, de nehezebben kivitelezhető, mint egy akármilyen minőségű videó a meccsről).
több mint 15 éve
Na akkor én is felsorolok most1.) Tavalyi évet részünkről ne keverd ide, mert ott nem csak mi hibáztunk, hanem a szövetség is ludas volt valamennyire a dologban.
2.) Fejlődni akarok én is, nem csak kacsázgatni a posványban, de nem feltétlen így csinálnám.
3.) Eredetileg lehet, hogy a tananyagokról volt szó, de itt a fórumon messze nem erről volt... Hanem saját meccsekről kötelezően mert különben megbüntetünk, kizárunk...
4.) Ezt nem 3 héttel az indulás előtt kéne kitalálni, és bevezetni
5.) Itt azt írtátok, hogy zárt szerver lenne, csapatonként 1-2 hozzáféréssel, így nem fog több videó az éterben keringeni, nem lesz nézettebb a sportunk ettől és a SportTV se fog jobban érdeklődni értünk
6.) Amúgy ha mondjuk a SportTV-vel lehetne egyeztetni, közvetítésekről, összefoglalókról, akkor megoldódhatna a videó kérdés, lennének korrekt felvételek, senkinek nem kéne pluszmunkát vállalnia, lehetne nézegetni, elemezgetni, leadná a TV, végre lenne a sportágnak médiatámogatottsága(!!!!) ami magával hozhatná a szponzorokat, hiszen nem csak a 100-200 néző látná a nevüket, elindulhatnánk kifelé a jelenlegi posványunkból és mindenki örülhetne... Ja hogy ezt a csapatok nem szavazták meg, mert fizetni kéne érte? Akkor ki nem akar előrelépést, és fejlődést?
Lehet, hogy szánalmas vagyok. Nem kizárt, de én nem érzem annak, azért mert van egy véleményem, ami ellentétes a Tiéddel és egy nyilvános fórumon le is írom mindezt.
Just a simple Lineman... ZP#76
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
ez szánalmasFélreértettél 😊
az a baj, hogy szankciók nélkül semmi nem történik, mert mindenki szarik rá (erre legjobb példa a tavalyi nevezésnél szankciók voltak, idén sikerült is beadni mindent időre)
de bevallom őszintén a ti kettőtök hsz-át olvasva elgondolkodtam, hogy akartok-e egyáltalán fejlődni vagy jól elkacsáztok a posványban
nem azért van szükségem a videódra, hogy a titkaidat kilessem, ha annyira kíváncsi vagyok akkor lemegyek és felveszem magamnak
egyébként ettől mindenki fejlődne: a bírók megnézhetnék mit hibáztak, te visszanézhetnéd mikor választottatok rossz playt, esetleg megfigyelhetnéd a többi csapat mitől jobb mint a tiéd
kezdésképpen egyébként arról volt szó, hogy erre a szerverre bárki feltölthetné a nála található dvd-ket, külföldről rendelt tananyagokat, ezzel is spórolva, mert lehet amit éppen meg akarsz rendelni anyagot azt én már fél évvel ezelőtt behozattam és szívesen megosztom bárkivel, hátha fejlődünk mindannyian és nem tipikus magyar szokás szerint azt nézzük, hogy mikor döglik meg a szomszéd tehene cápa77
Egyetlen szóval sem írtam azt, hogy az elképzeléssel van baj, talán még a szankcióval sincs.
Pusztán arra gondoltam, egy kvázi "feldobott ötletet" rögtön a szabályok közé emelni nem biztos, hogy szerencsés 3 héttel a start előtt. Márpedig a kilátásba helyezett szankciók valahol azzá teszik.
Szimplán csak azért mert attól, hogy pl. nekem, neked és x csapatnak van/lenne is rá forrása-embere, még nem jelenti azt, hogy mindenkinek volna. 50.000 Ft-os büntetésekkel dobálózni meg, hát...
Nem gondolom, hogy akár én, akár Natloz "elkacsáznánk" - ahogy fogalmaztál, pusztán csak mert másképp látunk dolgokat.
Ha arról volna szó, hogy "tesztüzem" és meglátjuk, hogy tud ez működni a gyakorlatban; majd pedig jövő évtől lenne kilátásba helyezve szankció a nem teljesítőknek, gondolom mindenki boldogan rábólintana.
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Egy dolgot szeretnék még hozzá tenni de ez lehet hogy csak az én véleményem, minnél több videó kering az éterbe és minnél többen nézik annál könnyebb szponzort szerezni mivel a sok videóval talán egyszer még a sport tévé is hajlandó velünk foglalkozni, gondolom a lové mindenhol jól jönnLehet kamerát keríteni, nem is az a legnagyobb baj. Csak egy ember is kell hozzá, aki kezeli. Apám még nagyon régen csinált pár meccsünkről felvételt, de egy idő után feladta, mert a meccsből semmit nem látott, és az jobban érdekelte, minthogy utána a TV-n nézze meg. Követni kell a labdát, akkut cserélni, stb-stb... Mi például nem vagyunk olyan sok segítővel ellátva, hogy az éppen nem játszó játékosoknak ne lehetne más feladatot találni a pálya mellett, a kamerázás helyett.
5. pontoddal kapcsolatban tudom, hogy könnyű a felvételekről statisztikázni, elemezni. De az nagyon sok idő. A meglevő felvételt feldolgozni számítógépen, kielemezni, kijegyzetelni, konvertálni, betömöríteni, feltölteni nem 1-2 óra. Pláne ha dolgozni, tanulni, családdal lenni is kellene közben.
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. Egy alapos elemzést készíteni az ellenfélről az megint legalább 15-20 óra munka. Mindezt megint úgy, hogy mellette éld az életed is, és esetleg minden hétvégén meccset játszol. Töltsd fel a saját videód, elemezd ki az ellenfelet, mindezt 5 nap alatt... Ez elég nagy tehernek tűnik.
Én tényleg csak úgy látnám értelmét az egésznek, ha nem a csapatokat terhelnénk ezzel a plusz feladattal, hanem tényleg lenne 3-4 stáb akikkel a liga szerződik, és ők embert, felszerelést és időt biztosítva meg tudnák oldani ezt. Így is elég sok időt és energiát követel egy-egy hazai meccs megszervezése, még egy ilyen nagy munkával járó plusz feladat nélkül is.Natloz
több mint 15 éve
ez szánalmasaz a baj, hogy szankciók nélkül semmi nem történik, mert mindenki szarik rá (erre legjobb példa a tavalyi nevezésnél szankciók voltak, idén sikerült is beadni mindent időre)
de bevallom őszintén a ti kettőtök hsz-át olvasva elgondolkodtam, hogy akartok-e egyáltalán fejlődni vagy jól elkacsáztok a posványban
nem azért van szükségem a videódra, hogy a titkaidat kilessem, ha annyira kíváncsi vagyok akkor lemegyek és felveszem magamnak
egyébként ettől mindenki fejlődne: a bírók megnézhetnék mit hibáztak, te visszanézhetnéd mikor választottatok rossz playt, esetleg megfigyelhetnéd a többi csapat mitől jobb mint a tiéd
kezdésképpen egyébként arról volt szó, hogy erre a szerverre bárki feltölthetné a nála található dvd-ket, külföldről rendelt tananyagokat, ezzel is spórolva, mert lehet amit éppen meg akarsz rendelni anyagot azt én már fél évvel ezelőtt behozattam és szívesen megosztom bárkivel, hátha fejlődünk mindannyian és nem tipikus magyar szokás szerint azt nézzük, hogy mikor döglik meg a szomszéd tehene
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊Valahogy így.
Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.Natloz
Az ötlet ugyanis önmagában lehet jó; ugyanakkor nem biztos, hogy 3 héttel a bajnokság indulása előtt kellene újabb kötelezettségek elé állítani a csapatokat, ha már szankciókról esett szó... :rolleyes:Bluemountain

több mint 15 éve
http://miskolcsteelers.hu/index.php?pg=hir&id=249Gatula! Ez is azt mutatja ,hogy ha összefog a csapat, akkor nincs megállás a fejlődésbe, pláne ha egy egyetem városról beszélünk. Ezért nem is értem igazán ,hogy Szeged és Debrecen miért nem tud egy komoly toborzást csinálni.
azért ez menő :cool:kristof
Pedig mind a kettő nagyon szimpatikus társaság csak gondolom nem jut el az emberekhez az infó meg ugye a pálya problémák. Remélem csak időkérdése és ott is beindul a fejlődés és létrejön egy mini egyetemi bajnokság.
több mint 15 éve
http://miskolcsteelers.hu/index.php?pg=hir&id=249azért ez menő :cool:
Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊Valahogy így.
Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.Natloz
Az ötlet ugyanis önmagában lehet jó; ugyanakkor nem biztos, hogy 3 héttel a bajnokság indulása előtt kellene újabb kötelezettségek elé állítani a csapatokat, ha már szankciókról esett szó... :rolleyes:
több mint 15 éve
parker39
34
@Cápa: nyomjuk a szerver projektet, ahogy jó pár egyéb ügyet is, sajnos mi nem dönthetünk (edzői bizottság), de valahogy a szezonra megcsináltatjuk.istvankovacsIstván!
Úgy tudom,hogy a megbeszélésen az összes edző felhatalmazott a szerveres kérdésben az intézkedésre és az 500ft is megszavaztuk.
Szerintem ehez nem kell a szövetség engedélye. :cool:
" a könnyű nap tegnap volt"
több mint 15 éve
Pedig ez szakmailag egy igen fontos dolog lenne. Ráadásul nem lehetetlen a megoldása sem, és nem kerül őrületesen sokba. Tehát Fehérvári részről mindenképp támogatandó az ötlet.
több mint 15 éve
Nem azt mondom, hogy őrizgessük minden áron a titkainkat, mert azt úgysem tudja megoldani senki sem. Mi is gyűjtöttünk eddig is információkat más csapatokról, rólunk is gyűjtöttek eddig is, fognak ez után is. 😊 Szerintem állapodjunk meg annyiban, hogy nekem több ok miatt sem tetszik ez a dolog annak ellenére, hogy vannak előnyei is, de én még mindig úgy vélem, hogy nem ez lenne a legfontosabb megoldandó feladat.
Just a simple Lineman... ZP#76
több mint 15 éve
Ha könnyen hozzáférhető a következő ellenfél videója, azért szerintem a legtöbben előbb-utóbb fogják is használni és legalább nagyjából elemzik azt. Néhány óra alatt is kiszűrhető a lényeg, nem feltétlenül kell hozzá két napot beáldozni. De hatalmas előny ha nyerni akarsz.Pontosabban hasonló képességű csapatoknál ha az ellenfeled elemez, te meg nem, szinte biztosan ki fogsz kapni. Hogy akarja felkészíteni a csapatát valaki, ha nem látta az ellenfelet? Az edzésre sokkal több időt fog feleslegesen elvesztegetni, 1-2 óra videózás többet érhet, mint a meccs előtti edzések összesen.

több mint 15 éve
a tapasztalt edzők ne tartsanak cliniceket, mert akkor ellopják a taktikákat, és akkor mi lesz.Zahóa Nike-val leszerződött egyetemi edzőknek pl. egyenesen kötelező évente kétszer ilyen Clinicen előadást tartaniuk 😊 a konferenciáról készült anyagokat pedig bárki megvásárolhatja relatíve potom pénzért
http://www.amazon.com/gp/product/1606790625?ie=UTF8&tag=chrisbrownsfo-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=1606790625

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. NatlozEz azért tipikusan az a hozzáállás ami felől szeretnénk elhatárolódni (őrizgessük a kis titkainkat, mint Szméagol a gyűrűt), és ha jól emlékszem (bár jelen nem voltam), még az edzői konferencián is elhangzott, hogy ezt mostmár illene mellőzni. Mert ez alapján akkor a tapasztalt edzők ne tartsanak cliniceket, mert akkor ellopják a taktikákat, és akkor mi lesz. A Coca Cola marketingesei sem mennek városról városra, hogy figyu, így érjük el, hogy megvegyél. Sorry, hogy szövegkörnyezet nélkül emeltem ki ezt a részt, lehet, hogy máshogy gondoltad, csak feláll tőle a hátamon a szőr.
több mint 15 éve
Lehet, hogy én vagyok túl konformista, és én látom rosszul a dolgokat, de nekem lehet, hogy megérne 10-15k-t az, hogy ne menjen el 2 délutánom/estém azzal, hogy ezzel kelljen foglalkozni... Mellesleg akár úgy is meg lehetne oldani ezt, hogy a csapatok választhatnának. Maguk csinálják meg, vagy megrendelik azoktól, akikkel mondjuk a liga szerződik. Az csak jó, ha nálatok, és sok csapatnál van ember arra, akinek van ideje ezzel foglalkozni, de ez nem mindenhol van így, és épp ezért a nagy pénzbüntetés/kizárás túlzóan aránytalan büntetés lenne...
Abban egyetértünk, hogy kell az előre lépés, és a fejlődés, de nem biztos, hogy a most tárgyalt feltételek mindenkinek adottak még ahhoz, hogy ebben az irányban tudjunk elindulni. Szerintem lenne még jópár fontosabb kérdés a ligán belül, mint például ez a videós adattár, de ez csak az én véleményem.
Just a simple Lineman... ZP#76
több mint 15 éve
Ha saját ember csinálja, a költsége nagyjából 0 Ft. Ha szövetség által küldött emberek, akkor 10-15 ropi, és akkor finom voltam. Erre én nem akarnék kifizetni egy évben 40 rongyot.El kell dönteni akarunk-e előrébb jutni a fociban, márpedig egy ilyen adatbázis sokat tudna lendíteni dolgokon és alig kerülne valamibe. Na jó, az igaz, hogy évi 3-4 alkalommal kell találni valakit, aki lekameráz egy meccset, aztán feltölti egy szerverre. De ha ez sem oldható meg, akkor inkább ne akarjunk csinálni semmit.
Ha a többség meg nem akarja/szokta elemezni a soron következő ellenfelet (meg a saját előző meccsét), akkor szintén felesleges erőlködni. Majd járkálunk mindenhova a kis kameránkkal mint eddig 😛

több mint 15 éve
Lehet kamerát keríteni, nem is az a legnagyobb baj. Csak egy ember is kell hozzá, aki kezeli. Apám még nagyon régen csinált pár meccsünkről felvételt, de egy idő után feladta, mert a meccsből semmit nem látott, és az jobban érdekelte, minthogy utána a TV-n nézze meg. Követni kell a labdát, akkut cserélni, stb-stb... Mi például nem vagyunk olyan sok segítővel ellátva, hogy az éppen nem játszó játékosoknak ne lehetne más feladatot találni a pálya mellett, a kamerázás helyett. 5. pontoddal kapcsolatban tudom, hogy könnyű a felvételekről statisztikázni, elemezni. De az nagyon sok idő. A meglevő felvételt feldolgozni számítógépen, kielemezni, kijegyzetelni, konvertálni, betömöríteni, feltölteni nem 1-2 óra. Pláne ha dolgozni, tanulni, családdal lenni is kellene közben.
Ha pedig nekem kell elkészíteni a Statisztikát is, akkor ha feltölteném még a saját videómat is mellé, az kicsit olyan, mintha elárulnám saját magam. Más cégek se adják ki a saját kis titkaikat. Az oké, hogy elvileg hozzáférhető a másik csapatok videója is, de ez olyan, hogy nem biztos, hogy minden csapatnak van ideje kielemezni az ellenfelet. Egy alapos elemzést készíteni az ellenfélről az megint legalább 15-20 óra munka. Mindezt megint úgy, hogy mellette éld az életed is, és esetleg minden hétvégén meccset játszol. Töltsd fel a saját videód, elemezd ki az ellenfelet, mindezt 5 nap alatt... Ez elég nagy tehernek tűnik.
Én tényleg csak úgy látnám értelmét az egésznek, ha nem a csapatokat terhelnénk ezzel a plusz feladattal, hanem tényleg lenne 3-4 stáb akikkel a liga szerződik, és ők embert, felszerelést és időt biztosítva meg tudnák oldani ezt. Így is elég sok időt és energiát követel egy-egy hazai meccs megszervezése, még egy ilyen nagy munkával járó plusz feladat nélkül is.
Just a simple Lineman... ZP#76

