NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Örülök,hogy indexről tájékozódsz, mi erre szakembereket kértünk fel! 😛 Én amúgy nem beszéltem mezei userről, én arról beszéltem, hogy a helyzet viszonylag gyorsan orvosolható.Helmut Zimmer
Igazából már nem orvosolható, mert elmúlt 24.-e, már nem lehet azokat a usereket kiértesíteni, akiket kellene. Úgyhogy nem igazán törvényes, de még megkockáztatható félmegoldásként azt tudják csinálni, hogy gyorsan belefejlesztik, és a már regisztrált userekkel a következő belépéskor elfogadtatják. Így legalább azt a user baset nem kell majd törölni, akik mostanában beléptek...

(Egyébként én is ezt tapasztaltam. Ez a GDPR áttérés volt akkora haddelhadd, mint annak idején a Y2K átállás. Csak múlt héten, utolsó pillanatban 2.5 millió emailt küldtünk ki az ügyfeleink nevében. 😊 De érthető a pánik, egy webshopot meg se kell büntetni, elég ha bukja a vásárlói adatbázisát, az nagyobb büntetés mint a pénzbünti. Azt meg bukja ha nem figyelt oda. Az ilyen non profit fórumokon csak a user base szívja meg, mert el fog tűnni a regisztrációja, és várhatja amíg a fórum/portál üzemeltetők kompatibilissé teszik az oldalt.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A bowl.hu is bármikor leállhat emiatt, csak egy elégedetlen user/szerkesztő/tulajdonos társ kell és "A webhely nem érhető el" fogja fogadni a társaságot. Ha így kezeli a FK a dolgot, akkor ők is ezt kockáztatják. És rohadt nagy felelőtlenség a részedről, hogy altatod őket ugyanmázással.)
peterk2005
Miről beszélsz? Ez egy nagy boldog család, mindenki szeret mindenkit, ráadásul nekik ott egy teljes szakember gárda a céges háttérrel. Kérem kapcsolja ki...

Szerkesztette: füligjimmy

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A mezei usert, a BAU működést ez hogyan érinti? A tulajdonost, üzemeltető igent, nekik ki kell találni egy megoldást... de ez a mezei user számára fontos fórumélményt ez hogyan befolyásolja? Sehogy.
Szvsz innentől kezdve nem kell belengetni a témát, mert szalmabáb.
Amúgy speciel a legfrissebb...
 index.hu/tech/2018/05/29/gdpr/
Igor
Ezt komoly? Mennyit foglalkoztál ezzel?

Egyébként például úgy érinti a mezei usert, hogy ha feltörik az oldalt és lenyúlják mondjuk az ott megadott facebook accountját amivel aztán visszaélnek, akkor mindenki pánikolni fog. A user is meg az üzemeltetők is, És le kell állni az oldalnak, mert nem felel meg a törvényeknek. Ami előfordulhat amiatt is, mert mondjuk a bowl.hu tulaja berág rájuk, és tesz egy bejelentést. És bár első alkalommal nem lesz pénzbünti, de törölni kell minden adatot. A teljes user adatbázist. Lehet újra-regisztrálni mindenkit. Már persze csak azok után, miután az oldalt előbb GDPR kompatibilissé tették.

(Egyébként ezt nem ijesztegetésnek szántam, hanem figyelem felhívásnak, jótanácsnak. Ez nem vicc. A bowl.hu is bármikor leállhat emiatt, csak egy elégedetlen user/szerkesztő/tulajdonos társ kell és "A webhely nem érhető el" fogja fogadni a társaságot. Ha így kezeli a FK a dolgot, akkor ők is ezt kockáztatják. És rohadt nagy felelőtlenség a részedről, hogy altatod őket ugyanmázással.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Én is felajánlottam a profi segítséget...
Tiszteletem, Uraim! Kezét csókolom a Hölgyeknek!

Nos, a lényeg, hogy mi ezt a fórumot 150 emberért, és saját magunkért megcsináljuk. Az egyéb webes kontentek, oldalak, funkciók, miegyebek fejlesztése ezután kezdődik. És nem azért, mert itt szakadárság van, ne haragudjon meg rám senki, de eddig azt se tudtam sok emberről, hogy a világon van, aztán hopp, megjelent, hogy ez tetszik. Örülünk neki, ezért csináljuk.

Részemről volt tapogatózás abba az irányba, hogy benyúlok a zsebembe, aztán megveszem ezt az oldalt, a lenge tavaszi szél fütyülésén kívúl semmi reakciót nem láttam. Viszont azt tegyük hozzá, hogy ezt az oldalt átvenni egy nyűg lenne, ugyanakkor kellemesen belaktuk. A GDPR-ral meg ugye az a gond, hogy ugyan senki nem nézi, de mégis akkor basznak meg vele, amikor akarnak. Egy sértett júzer elég. Tudom, nem volt még ilyen soha. És eleve ilyen hozzáállással indulunk? Jó lesz ez.

A másik, én abszolút szakadáspárti vagyok. Aki nem tud 2 helyre regisztrálni, az ne tegye. Még a szarszemét Medgyessy-kormány idején volt az embernek iwiwje is, meg volt valami facebook nevű hülyeség, amire már elkezdtek regisztrálgatni. Ilyen időket éltünk.

A harmadik, hogy ilyen "tárgyalásokkal" ne röhögtessük már egymást. Kiélem az ilyen irányú igényeimet máshol. Elvileg, ugye, kissé epésen jegyezném meg, hogy a "nálunk van céges háttér, és tudás, és pénz" Urak kopogtattak az ajtón tegnap délelőtt. Aztán nagytisztelettel mondtuk, hogy ugyan mit tudnátok hozni, akkor beindult ez a szakadárosdi. Én mondom, sőt, egyenesen könyörgök, hogy ne gyertek. Nyílt lesz a fórum, de ne gyertek! Szakadárkodjatok máshol, meg tárgyaljatok, akivel akartok. Ha életetetekben egy jót tudtok cselekedni, az ez legyen. Köszönöm a figyelmet, és Buddha áldása kísérje lépteitek!
füligjimmy
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Örülök,hogy indexről tájékozódsz, mi erre szakembereket kértünk fel! 😛
Én amúgy nem beszéltem mezei userről, én arról beszéltem, hogy a helyzet viszonylag gyorsan orvosolható.




Biztos én vagyok a hülye, hogy a cégeimnél százezreket költöttem GDPR-ra, mondjuk nem is 2,5 milliót érnek. 😛

PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.
Igor
Helmut Zimmer
Gratulálok, bár ez megint irreleváns 😊

A mezei usert, a BAU működést ez hogyan érinti? A tulajdonost, üzemeltető igent, nekik ki kell találni egy megoldást... de ez a mezei user számára fontos fórumélményt ez hogyan befolyásolja? Sehogy.
Szvsz innentől kezdve nem kell belengetni a témát, mert szalmabáb.

Amúgy speciel a legfrissebb...
 index.hu/tech/2018/05/29/gdpr/
Igor


Szerkesztette: Helmut Zimmer
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.Igor
Édes istenem ..... erre inkább hadd ne írjak semmit. 😕 Ha így áll hozzá a csapat az új helyen a privacy policy-hoz, az elég nagy baj. 😕
peterk2005
Nem azt írtam, hogy a GDPR-ra magasról tenni kell.

Szerintem a kettő független téma, és nem kellene őket összekapcsolni. Ha te másként véled, akkor ebben nem értünk egyet.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt a két pontot kicsit összeegyeztethetetlennek érzem, és pontosan emiatt nem olyan egyszerű/egyértelmű az a döntés, hogy a szerkesztőségnek most várni kellett volna és 3 hónapos UAT-t tolni, több okból se. És sokkal nehezebb volt a döntés, mint azt itt most bárki hiszi/gondolja...Igor
Nincs benne összeegyeztethetetlen. Részemről legalábbis nincs. Én abban a tudatban voltam, hogy folyik az előkészítés, meg lettem hívva az új hely "tesztelésére", és azt találtam, hogy félig (se) kész, és nem is lett igazán megfontolva. Emiatt lepett meg nagyon a bejelentés.

Írtam neked még egy PM-et erről (továbbra is úgy gondolom), de azért a fórumba annyit (újra) be akartam írni, mépedig azért, mert én azzal nem tudok egyetérteni, hogy a "bowl.hu szerkesztőséget" azzal vádolod, hogy a fórumos közösséget ignorálta.Igor
A "vádolom" nem jó meghatározás. Felhasználóként tapasztaltam azt, hogy az a "termék" ami a bezár a bazár után fel lett kínálva, gyengébb mint a meglevő. És mint kiderült, nem csak nekem volt ilyen tapasztalatom. Ha azt mondod, hogy fontos volt a közösség és próbáltátok (te is része vagy a csapatnak? nem is tudom) a legjobb megoldást nyújtani, én elhiszem. De a szándék kevés, ha az eredmény nem megfelelő.

PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.Igor
Édes istenem ..... erre inkább hadd ne írjak semmit. 😕 Ha így áll hozzá a csapat az új helyen a privacy policy-hoz, az elég nagy baj. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Tiszteletem, Uraim! Kezét csókolom a Hölgyeknek!

Nos, a lényeg, hogy mi ezt a fórumot 150 emberért, és saját magunkért megcsináljuk. Az egyéb webes kontentek, oldalak, funkciók, miegyebek fejlesztése ezután kezdődik. És nem azért, mert itt szakadárság van, ne haragudjon meg rám senki, de eddig azt se tudtam sok emberről, hogy a világon van, aztán hopp, megjelent, hogy ez tetszik. Örülünk neki, ezért csináljuk.

Részemről volt tapogatózás abba az irányba, hogy benyúlok a zsebembe, aztán megveszem ezt az oldalt, a lenge tavaszi szél fütyülésén kívúl semmi reakciót nem láttam. Viszont azt tegyük hozzá, hogy ezt az oldalt átvenni egy nyűg lenne, ugyanakkor kellemesen belaktuk. A GDPR-ral meg ugye az a gond, hogy ugyan senki nem nézi, de mégis akkor basznak meg vele, amikor akarnak. Egy sértett júzer elég. Tudom, nem volt még ilyen soha. És eleve ilyen hozzáállással indulunk? Jó lesz ez.

A másik, én abszolút szakadáspárti vagyok. Aki nem tud 2 helyre regisztrálni, az ne tegye. Még a szarszemét Medgyessy-kormány idején volt az embernek iwiwje is, meg volt valami facebook nevű hülyeség, amire már elkezdtek regisztrálgatni. Ilyen időket éltünk.

A harmadik, hogy ilyen "tárgyalásokkal" ne röhögtessük már egymást. Kiélem az ilyen irányú igényeimet máshol. Elvileg, ugye, kissé epésen jegyezném meg, hogy a "nálunk van céges háttér, és tudás, és pénz" Urak kopogtattak az ajtón tegnap délelőtt. Aztán nagytisztelettel mondtuk, hogy ugyan mit tudnátok hozni, akkor beindult ez a szakadárosdi. Én mondom, sőt, egyenesen könyörgök, hogy ne gyertek. Nyílt lesz a fórum, de ne gyertek! Szakadárkodjatok máshol, meg tárgyaljatok, akivel akartok. Ha életetetekben egy jót tudtok cselekedni, az ez legyen. Köszönöm a figyelmet, és Buddha áldása kísérje lépteitek!

Szerkesztette: füligjimmy

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Biztos én vagyok a hülye, hogy a cégeimnél százezreket költöttem GDPR-ra, mondjuk nem is 2,5 milliót érnek. 😛

PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.
Igor
Helmut Zimmer
Gratulálok, bár ez megint irreleváns 😊

A mezei usert, a BAU működést ez hogyan érinti? A tulajdonost, üzemeltető igent, nekik ki kell találni egy megoldást... de ez a mezei user számára fontos fórumélményt ez hogyan befolyásolja? Sehogy.
Szvsz innentől kezdve nem kell belengetni a témát, mert szalmabáb.

Amúgy speciel a legfrissebb...
 index.hu/tech/2018/05/29/gdpr/

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Biztos én vagyok a hülye, hogy a cégeimnél százezreket költöttem GDPR-ra, mondjuk nem is 2,5 milliót érnek. 😛

PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.
Igor
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
nem a WPress az adatkezelo az FK! eseteben? ez esetben itt biztosan GDPR kompatibilis a regisztracio es a regi regisztraciok hitelesitese is. az FK! kezel/tarol felhasznaloi adatokat sajat maganal? Ha igen, akkor valoban mielott lepni kell, de nem vagyok benne biztos hogy ez igy van.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Basszus van aki nálam is később megy aludni. 😊

Köszi, hogy leírtad te is a véleményed, sok mindennel egyet tudok érteni, de megint van az az egy pont, ami... :sóhaj:

...elsők között regisztráltam be az FK-ra amikor szóltatok...
...aki belevágtak a firstdownba, ők is tudták egy ideje, hogy költözni akartok....
vs
...derült égből villámcsapásként ki lett írva, hogy game over...
peterk2005
Ezt a két pontot kicsit összeegyeztethetetlennek érzem, és pontosan emiatt nem olyan egyszerű/egyértelmű az a döntés, hogy a szerkesztőségnek most várni kellett volna és 3 hónapos UAT-t tolni, több okból se.
És sokkal nehezebb volt a döntés, mint azt itt most bárki hiszi/gondolja...

Írtam neked még egy PM-et erről, de azért a fórumba is újra akartam írni, mégpedig azért, mert én nem tudok egyetérteni, hogy a "bowl.hu szerkesztőséget" azzal vádolod, hogy a fórumos közösséget ignorálta.

Ez volt a legfőbb szempont sokunk/mindannyiunk szeme előtt... én így láttam.

Lehet(biztos?) hogy félreértelmeztük az igényeket (a külcsín ezek szerint szignifikánsan fontosabb mint a tartalom), de azt hogy önös érdekből, hübriszből, dafke módon, vagy bármilyen más szempontból lett a döntés meghozva... ezt a lehető leghatározottabban visszautasítom, és ez az a pont ami továbbra is leginkább zavar/sért engem speciel - nem valentinx, nem az FK fórum gyengeségei, nem a harmadik utas próbálkozások (ezek mindi-mind érthető dolgok a saját szemszögből, ahogy Herr Sobri is megírta.,) - hanem ez.

Az hogy úgy vagyunk beállítva, hogy mi teszünk a felhasználókra... that's bull.
A PM-ben megírtam a többit.

Ettől függetlenül kérlek válaszolj inkább a tegnapi PM-re. 😊


PS: a GDPR-s ijesztgetést meg hanyagoljuk, srácok... ezt megint elég inkorrektnek érzem belengetni a témában, már elnézést de ez migráncsozás. Nagyobb az esély, hogy torrentezésért, vagy a piroson való áhajtásért elkapnak/megbüntetnek, minthogy a GDPR miatt kellene bárkinek aggódni.. a mezei usernek meg a fórumközösségnek meg aztán egyaránt nem, akiknek elvileg a legjobbat akarjuk és akikről szólt a vita.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
vik New England Patriots 43
...Azt is tudni kell, hogy szerettünk volna egy saját fejlesztésű fórumot...
katonadani
Üdv, Bocsi az offért, de dúl bennem a kiváncsiság, miért szeretne bárki saját fejlesztésű fórum motort? Szerintem minden ellene szól, és nagyon kevés a valós előnye és mégkevesebb az akinek személy szerint előnyös. Ez tényleg nagyon érdekelne, akár privátban is, köszi ha válaszolsz.
több mint 5 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 090 — Steelers fan
Ez minden volt, csak nem partizán akció.
peterk2005
Kár. A belgrádi fiúkon és Vologya Dubinyin kalandjain nőttem fel. Ezek a partizánok voltak a hőseim.
Kíváncsian várom a fejleményeket minden oldalon.
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Szeretném megkérdezni, hogy Empty csatlakozik-e az FK oldalához, mint admin?
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Csakhogy konkrét számok, nagyságrendek is legyenek.
A bowl.hu becsült értéke kb.2,5 millió forint eszerint az (egyébként korrekt) oldal szerint:Sobri Jóska
A bowl.hu ebben a pillanatban semmit nem ér Jóska. Május 25.-én életbe lépett a GDPR (EU-s adatvédelmi törvény). Inkább nem részletezem, hogy ez mit jelent, nehogy holnap ne működjön már a fórum, mert besz*rt a tulaj. 😊

(Egyébként ugyanez a helyzet az FK-vel is. Az, hogy milyen sorrendben jönnek le a postok a legkisebb probléma jelenleg. Rendbe kell tenni a privacy policy-t, törölni kell a felhasználói adatbázist és mindenkit újraregisztráltatni, elfogadtatva vele a policy-t. Ellenkező esetben bármikor leállíthatják az oldalt, és még jó vastagon meg is vághatják a tulajokat. És ez nem várhat őszig a programozóra, ezt már meg kellett volna csinálni...)
peterk2005
Konkrétan május 25.-én lépett életbe a törvény, tehát már hatályos. És nem is hasra ütés szerűen, mert a rendelet 2016 áprilisában jelent meg, két évet adva a felkészülésre. A büntetés nem csak az adott oldal kilövése, hanem pénzben is mérhető, (eléggé súlyosan) két millió EURÓ!! is lehet. Gondolom ez Facebook és Google féle méret, de sosem lehet tudni. Azért egy 1000 eurós büntit is megérez egy szimpla fórum. A helyzet komolyságát mutatja, hogy jogászok hada ugrott rá a dologra, jellemzően úgy magyarosan az utolsó pillanatban. Kormányunk -nem hivatalosan persze- belengette (vesszen Brüsszel), hogy nálunk nem lesznek ilyen méretű büntetések, de hát tudjuk az ígéreteik mennyit jelentenek, pláne ha pénzszagot éreznek.
apeszos
Mondjuk egy ilyen oldalt kb pár napi munkával fel lehet készíteni. Bár azt nem tudom, hogy pl adatkezelői oktatásra most ki menne el.
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 919 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Én azt az ötletett vetném fel h h dobjunk be havi 100 ft-ot! Sztem nekünk ennyit megér míg a kicsi v is kap pénzt! Mindenki boldog, minden marad!
több mint 5 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Csakhogy konkrét számok, nagyságrendek is legyenek.
A bowl.hu becsült értéke kb.2,5 millió forint eszerint az (egyébként korrekt) oldal szerint:Sobri Jóska
A bowl.hu ebben a pillanatban semmit nem ér Jóska. Május 25.-én életbe lépett a GDPR (EU-s adatvédelmi törvény). Inkább nem részletezem, hogy ez mit jelent, nehogy holnap ne működjön már a fórum, mert besz*rt a tulaj. 😊

(Egyébként ugyanez a helyzet az FK-vel is. Az, hogy milyen sorrendben jönnek le a postok a legkisebb probléma jelenleg. Rendbe kell tenni a privacy policy-t, törölni kell a felhasználói adatbázist és mindenkit újraregisztráltatni, elfogadtatva vele a policy-t. Ellenkező esetben bármikor leállíthatják az oldalt, és még jó vastagon meg is vághatják a tulajokat. És ez nem várhat őszig a programozóra, ezt már meg kellett volna csinálni...)
peterk2005
Konkrétan május 25.-én lépett életbe a törvény, tehát már hatályos. És nem is hasra ütés szerűen, mert a rendelet 2016 áprilisában jelent meg, két évet adva a felkészülésre. A büntetés nem csak az adott oldal kilövése, hanem pénzben is mérhető, (eléggé súlyosan) két millió EURÓ!! is lehet. Gondolom ez Facebook és Google féle méret, de sosem lehet tudni. Azért egy 1000 eurós büntit is megérez egy szimpla fórum. A helyzet komolyságát mutatja, hogy jogászok hada ugrott rá a dologra, jellemzően úgy magyarosan az utolsó pillanatban. Kormányunk -nem hivatalosan persze- belengette (vesszen Brüsszel), hogy nálunk nem lesznek ilyen méretű büntetések, de hát tudjuk az ígéreteik mennyit jelentenek, pláne ha pénzszagot éreznek.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Csakhogy konkrét számok, nagyságrendek is legyenek.
A bowl.hu becsült értéke kb.2,5 millió forint eszerint az (egyébként korrekt) oldal szerint:Sobri Jóska
A bowl.hu ebben a pillanatban semmit nem ér Jóska. Május 25.-én életbe lépett a GDPR (EU-s adatvédelmi törvény). Inkább nem részletezem, hogy ez mit jelent, nehogy holnap ne működjön már a fórum, mert besz*rt a tulaj. 😊

(Egyébként ugyanez a helyzet az FK-vel is. Az, hogy milyen sorrendben jönnek le a postok a legkisebb probléma jelenleg. Rendbe kell tenni a privacy policy-t, törölni kell a felhasználói adatbázist és mindenkit újraregisztráltatni, elfogadtatva vele a policy-t. Ellenkező esetben bármikor leállíthatják az oldalt, és még jó vastagon meg is vághatják a tulajokat. És ez nem várhat őszig a programozóra, ezt már meg kellett volna csinálni...)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
a first-down.hu-soknak nyilván más az érdeke, ők érthető módon a jelenlegi helyzetet kihasználva most pont tudnak a megváltó szerepében tetszelegni, és ki tudja, hosszabb távon nekik jön be a számításuk, de őket anno azért nem vettem számításba, mert február óta ott sincs friss tartalom, és az tényleg cseberből vederbe való lépés lett volna
r.baggio
Azért ez elég nagy csúsztatás. Nem ott indult a történet, hogy előkészítettétek az átköltözést, majd amikor bejelentettétek, akkor beleköptek a levesbe a "firstdownosok" és ki akarják használni a helyzetet. A dolog ugye úgy indult, hogy volt erről beszélgetés, és te kerestél meg, tanácsot kérve. Magamról beszélve, én pl. ugye felajánlottam, hogy ingyen adok helyet az új portálnak / fórumnak / hibridnek, és adok technikai / fejlesztői segítséget (ingyen) az elinduláshoz. Nem kértem érte semmit, se "szerkesztőségi tagság", se egy "törzstag" rang a fórumban. Minden jog a tiétek lett/maradt volna. Nem éltél/éltetek vele, ami teljesen rendben van, másfelé kerestétek és találtátok meg a megoldást. Utána is próbáltam segíteni, elsők között regisztráltam be az FK-ra amikor szóltatok. És ott is elmondtam a véleményemet, pontosan ugyanazt, amit itt mondtam el. Ennél többet gondolom érthető, hogy nem akartam tenni, hiszen másfelé indultatok, a "belepofázásig" semmiképpen nem akartam elmenni. Itt sem, itt is csak a lehetséges technikai problémákról írtam, ill, arról, hogy javaslom a váltást. Semmi többet.

Szóval nem egy partizán akcióról van szó. Aki belevágtak a firstdownba, ők is tudták egy ideje, hogy költözni akartok. Tudomásom szerint ők is segíteni próbáltak, hiszen rajtuk keresztül kerestél meg. Másfelé indultatok, ami, mint mondom teljesen oké. De a segítő szándék megvan / megvolt.

Csak hát a történetnek nem csak szerkesztői oldala van. A bowl.hu-val kapcsolatban is volt / van szerkesztői és tulajdonosi oldal, ami az idő folyamán elcsúszott egymástól. De van egy harmadik oldal is: a felhasználói oldal. És az már nem tetszett, hogy úgy éreztem, hogy a felhasználói oldal ki lett hagyva a történetből. Derült égből villámcsapásként ki lett írva, hogy game over, mi húzunk innen, tessék szépen átfáradni oda. Ha legalább alaposan elő lett volna készítve, és egy tejbe-vajba új hely várta volna a társaságot, az még oké. (Mondjuk nekem úgy lett volna akkor is teljesen fair, hogy legalább feldobok egy poll-t, hogy embörök ezt tervezzük, ki mit szól hozzá.) De egy romos házból egy lyukas jurtába invitáltátok a fórumozókat. Így viszont nem tetszik, hogy az FK a semmiért megkapja a legnagyobb magyar foci fórum olvasó közönségét. Mert a semmiért kapja, kb. semmit nem nyújtanak. Legalábbis a felhasználóknak. Ti, gondolom megkapjátok amit akartatok, de ez a felhasználókat nem vígasztalja..

Ezek után páran - szintén tőzsgyökeres régi bowlhu-sok - úgy döntöttek, hogy (ha már nektek nem kellett a segítség, a profibb, jobb fórum ötletétől pedig elzárkóztatok), csinálnak egy olyan fórumot ami ki tud szolgálni rendesen egy ilyen tábort. Majd meglátjuk, hogy így lesz-e (az én ízlésemnek az is hamarabb fog indulni, mint kéne, de az időzítés miatt ez már kényszer). Én mindenesetre megadtam nekik ugyanazt, amit nektek felajánlottam. Ennyi a történet "firsdownos" szemszögéből (illetve inkább az enyémből, ők majd elmondják az ő oldalukról, ha akarják). Úgy érzem, ha már ennyi szó esett róluk, megérdemel egy postot az is, hogy én, ill. ők hogy is élték, éltük meg ezt. Ez minden volt, csak nem partizán akció.

Mindegy, így alakult, utólag már úgysem lehet változtatni a dolgokon. Az a fontos, hogy megmarad (ha igaz a tulaj ígérete) ez a fórum is, az FK megnyitotta a kapuit, és az új harmadik fórum is hamarosan elindul, és aki akar, mindháromra ellátogathat és dönthet. Nem lesz olyan, hogy egyik reggel feljön és "bezártunk" tábla fogadja, és nem tudja, hogy hova mentek a fórumtársai....

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 578
egyébként, ha meg itt valójában lenne köztünk igazi NER lovag, már régen el kellett volna csórinak' adnia pl "közösségi finanszírozásba" . Vagy akinek kell.
(majd ők megmondják ki szerencsés nyertes)

Csak végre rendesen meg kellene, hogy legyen fenyegetve....APEH stb (ha meg véletlen nem MO-on él, akkor már régen a családját kellene fenyegetni... kirúgás, stb, APEH alapból, csak ahogy szokás itt Mo-on , ha igazán kell valami...

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 428 — #NoStress
tehát a látogatottság mellett, nem számít a regisztrált(aktív) tagok száma... főleg, ha majdnem duplázódik(aktív)
értem...
ozibozi
Önmagában nem igazán.
És az se mindegy, hogy a 200 duplázódik, vagy a 200ezer.
Az emberek hajlamosak túlértékelni a netes pénzkereseti lehetőségeket.
Érdekesség: Dancsónak van az egyik leglátogatottabb youtube csatornája, és a legismertebb magyar youtube videós, 800ezer+ feliratkozóval, havi 20+ új videót készít, így keres ezzel kb. 4-600ezer között.

A fuzovelfifele.com-nak most van kb. 1000 felhasználója.
Ebből kb. 900 még egyszer nem kommentelt, van aki 2-3 év alatt jutott el nulláig.
Itt tudsz böngészgetni:  fuzovelkifele.com/forum/members/?wpfpaged=12

És mint írtam, ha a bowl.hu-t vesszük etalonnak, és ez az oldal termel a tulajdonosnak kb. havi 30ezer forint reklámbevételt, akkor lehet matekozni.

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
Nem hallottuk meg a harmadik felet. Fontos kerdes.

Szoval, valentinx: mennyit fizetsz, hogy maradjak itt es generaljam neked a penzt?
Stez
Tekintve, h másodállásban az acmilan.hu-n is tolod a gdp-t, így azért lehet a minimál alatt fogsz kapni

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 578
tehát a látogatottság mellett, nem számít a regisztrált(aktív) tagok száma... főleg, ha majdnem duplázódik(a mérhető aktív)
értem...
("A fuzovelkifele.com-ot ez az oldal nem tudja értékelni, de szerintem a becsült értéke ennél kisebb.")

jövő hónapban már fogja tudni mérni...váratlan fordulat)

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 428 — #NoStress
Két kérdés. Ki az a katonadani? Ha valaki szimplán nem akar facebook regisztrációt csinálni, az mit csináljon?
Gergőbácsi
Ígőlsz szurker, akinek az oldala -- a múlt héthez képest-- ma már a többszörösét éri hirtelen, kb nulla ráfordítással.
ozibozi
Csakhogy konkrét számok, nagyságrendek is legyenek.
A bowl.hu becsült értéke kb.2,5 millió forint eszerint az (egyébként korrekt) oldal szerint:
 webertek.hu/bowl.hu

 www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=892bowlhu1.png

A fuzovelkifele.com-ot ez az oldal nem tudja értékelni, de szerintem a becsült értéke ennél kisebb.
Persze minden annyit ér, amennyit adnak érte, és a neten ezen értékek gyorsan változhatnak fejlesztéssel, látogatottság-növekedéssel/vesztéssel, marketingkampányt, fb-aktivitást követően, stb.
Önmagában attól, hogy egy oldalra beregisztrál pár ezer user, az értéke nem nő meg, hiszen egy sima facebookos reklámkampánnyal tízezres nagyságrendben lehet reggelőket szerezni - a késöbbi aktivitás lesz a mérvadó.

Szóval ne legyünk már ennyire egypontnullásak, hogy ilyen fehér-fekete, jó-rossz, pénzéhes-jófiú kategóriákra egyszerűsítjük le a valóságot.
Főképp azért, mert attól még a valóság nem fog leegyszerűsödni, és az efféle leképezések durva tévutakra vezethetnek.