NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Igor.

No offense, lenne egy kerdesem: tudnal nekem kuldeni egy listat, hogy mely felhasznalokat kerdeztetek meg errol az egesz tervrol? Ez szamomra azert erdekes, mert ha itt kapok otven nevet, amikor a forumnak mondjuk van sokszaz, ki tudja, talan ezernel tobb mondhatni aktiv felhasznaloja, akkor bocs, hogy ezt mondom, de ti igenis kakaltatok a felhasznalokra.

Es szerintem ezt a reszet sejted te is, hogy nem igy kellett volna intezni, a legegyenesebb az lett volna, hogyha itt kikerul egy szavazas, mert akkor elmondhatjatok nyugodtan, hogy akit erdekelt, az szavazott, akit nem, de latta, az tud rola es ilyen teren szamara akkor mindegy, hogy itt irogat-e vagy mashol.

Azt viszont tartom, hogy ez a harmadik forum is maximum akkor sul el jol, ha a fuzovel kifele ala bekerul, mert egyebkent lehet magyarazni, hogy ki es mennyire jot akart, de az egesz semmi tobbrol nem szol, minthogy ket „vezeto banda” mutogatja a farkat egymasnak es verseng, melyike a nagyobb. Elindult az alapsztori, hogy „jot akarunk nektek, egy jo forumot, ennyi”, aztan hat hozzaszolas mulva kiderult, hogy „nekunk nem tetszett, ahogy jj intezte ezt az egeszet”, es igazabol ha valaki figyelmesen olvasgatja a ket fel okfejteseit es irasait, teljesen egyertelmuen latja, hogy milyen szemelyes ellentetek is meghuzodnak a hatterben, hogy lazadas van itt, lazadas van ott, egyiknek elege van ebbol, a masiknak abbol.

Kozben pedig azt is stabilan latom, hogy a felek egymashoz nem kozelednek, mert ugy is mindenkinek igaza van, nem teved senki, aztan toporog egy helyben az egesz. Senki sem enged, nem akar kompromisszumot kotni es inkabb siman vallalja, hogy „szakadas” legyen. Es aki rohog itt egytol egyig mindenkin es dorzsoli a tenyeret, az valentinx. 8-)

Olvastam itt, hogy az miert gond, ha van egymas mellett tobb forum. Alapvetoen nem gond, mert nyilvan volt iwiw es volt facebook is, csak eppenseggel azert ne mondjuk, hogy „nem megy az egyik a masik karara”. En peldaul nem szeretnek parhuzamosan tobb Colts-forumban ugyanarrol olvasni, nem szeretnem lefutni ugyanazokat a koroket. Az ido haladasaval pedig az egyik forum a masik rovasara fog menni.

Szerkesztette: Stez

több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 948 — No es importante
Kész tényként kaptuk az FK-t, pedig most úgy tűnik lehet van jobb opció is, lehet olyan ami nagyobb tömegnek megfelelő.
Persze megértem, most menni firstdownra, az valamilyen szinten visszaélés az FK-s vendégszretettel, de mielőtt elment az eszmecsere a GDPR irányába azt ovlastam, hogy ez egyáltalán nem volt titok, hanem fel lett ajánlva ingyen hely és ingyen szakmai segítség. Valamiért el lett vetve, hogy miért azt még senkitől nem olvastam. Nem biztos persze hogy rám vagy ránk tartozik.

Black_Adder
Ez a lényeg, és ezért érzem én is úgy, hogy ez a "mi csak a felhasználóknak akartuk a legjobbat" a legnagyobb bullshit az egészben.
KoporShow
Az a baj, hogy ti is csak kizárólag fórumban gondolkoztok, de mint írtam, nekem nem kizárólag az a cél lebegett a szemem előtt, hogy ezt a fórumot elvigyem innen egy másik helyre, hanem hogy a közösség egy olyan csapat "gondozása" alá kerüljön, ahol a fórumot preferálók valamilyen szinten konvergálódni tudnak a cikkfogyasztókkal, illetve ahol a cikkek szimbiózisba léphetnek a fórumos tartalommal (pl hogy az értékesebb kommentek ne vesszenek el olyan könnyedén a többi között). Az előzetes igényfelmérésnél ugyan többen felajánlották, hogy segítenek egy új oldal létrehozásában, de példát is akartunk mutatni, hogy korábbi előítéleteinket levetkőzve szövetségre lehet lépni a "riválissal" is a nagyobb jó érdekében. Hogy szakadás lesz, az nyilvánvaló volt, más topicban már írtam, hogy egy fórum közösségr azért nem olyan tömeg, amit a pontból b pontba lehet terelni. Sőt attól, hogy én most "fk-s" lettem, ha tehetem biztos regisztrálni fogok az fd-re is és akár az is lehet, hogy mindkét helyen el tudok majd dumálni emberekkel erről arról. Ezt a bowl.hu-n nem akarom és nem is ajánlom senkinek megtenni, mert azt bizton állíthatom, hogy egy olyan ember kezében van jelenleg, aki szarik az egészre, de megválni mégse hajlandó tőle.

(Amúgy zárójeles megjegyzésként még hozzátenném, hogy peterknek véleményezésre pl már két héttel korábban elküldtem az fk-s fórum linkjét, ő ott első kommentben a legnagyobb problémaként a betűméretet vetette fel, egy szóval nem írta, hogy a wpforo egy használhatatlan fos lenne.)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Röviden, nekem a kommunikációval van bajom, mert ezek után az én véleményem szerint felesleges játszani a sértődöttet, mert lehetett volna ezt nyíltan is csinálni és kiállni az infóval, elvégre demokrácia van meg piacgazdaság (gondolom a szakadáspárti meghatározás erre akart vonatkozni).
Solymi
Gondolom azért mert még tesztelés alatt van és nem végleges. Esetleg a hsz-ek sem garantáltak hogy megmaradnak indulásig.
Biztos vagyok benne, hogy ha elkészül minden a UI oldalon és a háttérben akkor publikus lesz. Bár én azt hittem, hogy most is az, legfeljebb etikátlan lett volna beírni az FK-ra, hogy ne ide gyertek hanem oda...

Annyit még hozzáfűznék, hogy kvára nem vagyok szakadáspárti, csak az ottani dolog jelenleg jobban tetszik, és van egy-két fórumozó akit nem szeretnék ha elszakadna, márpedig az FK-ra nem fog jönni... (hopp, most akkor az FK is szakadáspárt?)
Black_Adder
Ezt azért te se gondolod komolyan?
Mind baggio mind katonadani az FK részéről írt ide a fórumba is (27-én lett ugye kirakva), hogy mi a helyzet, de az FD részéről senki se, még később se, de 28-án a saját oldalukon már létre tudtak hozni egy csoportot, hogy ott lesz a bowl.hu minőségi utódja.

Ezt azért nem mondanám nyílt kommunikációnak.
A lehetőség adott volt nekik is, hogy itt is kommunikálják, hogy ez a fúzió nekik nem megfelelő és megragadják az alkalmat, hogy a saját oldaluk alatt létrehoznak egy fórumot ami X időn belül indul.

Mostmár mindegy, történt ahogy történt.
Solymi
Más nevében nem tudok nyilatkozni. Lemegy a teszt, kiderül hogy nyílt lesz-e vagy sem. Én nyíltra számítok, de addig akkor inkább nem találgatok.

a külcsín ezek szerint szignifikánsan fontosabb mint a tartalom
Igor
Nem. De ha ugyanaz a tartalom lehet több helyen is miért az elsőt válasszuk, miért nem a jobbat (ha a másik jobb)?

Kész tényként kaptuk az FK-t, pedig most úgy tűnik lehet van jobb opció is, lehet olyan ami nagyobb tömegnek megfelelő.
Persze megértem, most menni firstdownra, az valamilyen szinten visszaélés az FK-s vendégszretettel, de mielőtt elment az eszmecsere a GDPR irányába azt ovlastam, hogy ez egyáltalán nem volt titok, hanem fel lett ajánlva ingyen hely és ingyen szakmai segítség. Valamiért el lett vetve, hogy miért azt még senkitől nem olvastam. Nem biztos persze hogy rám vagy ránk tartozik.
Most annyit látok, hogy 1 hét alatt simán lehetett volna 2 opció, amiről lehetett volna dönteni a költözés előtt. Ehelyett az egyik be lett söpörve a szőnyeg alá, most meg hogy előkerült, megy annak a hibáztatása aki előkereste, megy azoknak a hibáztatása, akik a szőnyeg alá söpörték és megy azoknak a hibáztatása akik új otthont adnának egy közösségnek.
Ha mindenképp kell egy hibás, aki mindenért felel, az ne az legyen aki szőnyeg alá söpörte a B tervet, de ne is az, aki előásta onnan, és ne is az FK - bármilyen megbocsájthatatlan bűn is magyarra fordítani (úristen!!!) usa nyelvű cikkeket - szerintem legyen Soros Gyuri bácsi, ő már bejáratott ellenségkép, eszi a nép...

Ez az eddigiek alapján egy elhamarkodott döntés volt. Valószínűleg nincs minden info a birtokomban, és lehet erre több magyarázat, ami elfogadhatóvá vagy indokolttá teheti az azonnali emigrálást az FK-ra, de a soccer VB számomra naggyon nem az.... Az annyit nem ér, hogy a busz után fussak, hogy elérjem a meccs elejét... Isten tudja mi lett volna, ha csak a VB után költözünk, vagy a VB közben és egy darabig itt van eredmény követés aztán meg ott folytatódik. Lehet összeütközött volna a Jupiter a Szaturnusszal emiatt...
Black_Adder
Miért kellene bárkinek is hibásnak lennie? Miért lenne probléma ha valaki megy az FK-ra és az FD-re is és akár marad itt is amíg működik? Nincs megtiltva semmi sem és nem lesz emiatt senki se kitiltva sehonnan sem.

Tény az is, hogy lehetett volna profibban indítani a fúziót, talán egyszer megtudjuk konkrétan miért nem így lett.
(Azért baggióék tudják mivel jár egy fórum és milyen követelmények voltak, vannak, tehát gondolom ezzel az infóval felvilágosították az FK-sokat is).

Erre írtam korábban, hogy jó lenne végre tisztán látni az egész sztorit, tudni, hogy mik voltak az elvárások, mik voltak az ajánlatok, feltételek és mi alapján lett döntve.
Így most különböző emberektől csöpög a háttérinfó és körvonalazódik az egész.
Mivel én nem igazán ismerek innen senkit se, így kívülállóként tudom szemlélni a dolgokat.
Solymi
Én úgy éreztem hibáztatva vannak az FD-sek. | Egyébként nem játszanék védőangyalt, mert nem lenne hozzászólás amire reagálnék |
És úgy érzem "a szerkesztők" úgy érezték hibáztatva voltak.
De lehet csak paranoiás vagyok.

Amúgy lehet hogy egy 10+ év szakmai tapasztalattal rendelkező szoftverfejlesztő is ért egy fórum technikai hátteréhez és tudja mivel jár ez.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 5 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Kész tényként kaptuk az FK-t, pedig most úgy tűnik lehet van jobb opció is, lehet olyan ami nagyobb tömegnek megfelelő.
Persze megértem, most menni firstdownra, az valamilyen szinten visszaélés az FK-s vendégszretettel, de mielőtt elment az eszmecsere a GDPR irányába azt ovlastam, hogy ez egyáltalán nem volt titok, hanem fel lett ajánlva ingyen hely és ingyen szakmai segítség. Valamiért el lett vetve, hogy miért azt még senkitől nem olvastam. Nem biztos persze hogy rám vagy ránk tartozik.

Black_Adder
Ez a lényeg, és ezért érzem én is úgy, hogy ez a "mi csak a felhasználóknak akartuk a legjobbat" a legnagyobb bullshit az egészben.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 118 — capitaine du château de Vienne 1487
tulajdonképpen hány részre szakad akkor az itteni csapat?
Amadeus
sehányra


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 480
Röviden, nekem a kommunikációval van bajom, mert ezek után az én véleményem szerint felesleges játszani a sértődöttet, mert lehetett volna ezt nyíltan is csinálni és kiállni az infóval, elvégre demokrácia van meg piacgazdaság (gondolom a szakadáspárti meghatározás erre akart vonatkozni).
Solymi
Gondolom azért mert még tesztelés alatt van és nem végleges. Esetleg a hsz-ek sem garantáltak hogy megmaradnak indulásig.
Biztos vagyok benne, hogy ha elkészül minden a UI oldalon és a háttérben akkor publikus lesz. Bár én azt hittem, hogy most is az, legfeljebb etikátlan lett volna beírni az FK-ra, hogy ne ide gyertek hanem oda...

Annyit még hozzáfűznék, hogy kvára nem vagyok szakadáspárti, csak az ottani dolog jelenleg jobban tetszik, és van egy-két fórumozó akit nem szeretnék ha elszakadna, márpedig az FK-ra nem fog jönni... (hopp, most akkor az FK is szakadáspárt?)
Black_Adder
Ezt azért te se gondolod komolyan?
Mind baggio mind katonadani az FK részéről írt ide a fórumba is (27-én lett ugye kirakva), hogy mi a helyzet, de az FD részéről senki se, még később se, de 28-án a saját oldalukon már létre tudtak hozni egy csoportot, hogy ott lesz a bowl.hu minőségi utódja.

Ezt azért nem mondanám nyílt kommunikációnak.
A lehetőség adott volt nekik is, hogy itt is kommunikálják, hogy ez a fúzió nekik nem megfelelő és megragadják az alkalmat, hogy a saját oldaluk alatt létrehoznak egy fórumot ami X időn belül indul.

Mostmár mindegy, történt ahogy történt.

a külcsín ezek szerint szignifikánsan fontosabb mint a tartalom
Igor
Nem. De ha ugyanaz a tartalom lehet több helyen is miért az elsőt válasszuk, miért nem a jobbat (ha a másik jobb)?

Kész tényként kaptuk az FK-t, pedig most úgy tűnik lehet van jobb opció is, lehet olyan ami nagyobb tömegnek megfelelő.
Persze megértem, most menni firstdownra, az valamilyen szinten visszaélés az FK-s vendégszretettel, de mielőtt elment az eszmecsere a GDPR irányába azt ovlastam, hogy ez egyáltalán nem volt titok, hanem fel lett ajánlva ingyen hely és ingyen szakmai segítség. Valamiért el lett vetve, hogy miért azt még senkitől nem olvastam. Nem biztos persze hogy rám vagy ránk tartozik.
Most annyit látok, hogy 1 hét alatt simán lehetett volna 2 opció, amiről lehetett volna dönteni a költözés előtt. Ehelyett az egyik be lett söpörve a szőnyeg alá, most meg hogy előkerült, megy annak a hibáztatása aki előkereste, megy azoknak a hibáztatása, akik a szőnyeg alá söpörték és megy azoknak a hibáztatása akik új otthont adnának egy közösségnek.
Ha mindenképp kell egy hibás, aki mindenért felel, az ne az legyen aki szőnyeg alá söpörte a B tervet, de ne is az, aki előásta onnan, és ne is az FK - bármilyen megbocsájthatatlan bűn is magyarra fordítani (úristen!!!) usa nyelvű cikkeket - szerintem legyen Soros Gyuri bácsi, ő már bejáratott ellenségkép, eszi a nép...

Ez az eddigiek alapján egy elhamarkodott döntés volt. Valószínűleg nincs minden info a birtokomban, és lehet erre több magyarázat, ami elfogadhatóvá vagy indokolttá teheti az azonnali emigrálást az FK-ra, de a soccer VB számomra naggyon nem az.... Az annyit nem ér, hogy a busz után fussak, hogy elérjem a meccs elejét... Isten tudja mi lett volna, ha csak a VB után költözünk, vagy a VB közben és egy darabig itt van eredmény követés aztán meg ott folytatódik. Lehet összeütközött volna a Jupiter a Szaturnusszal emiatt...
Black_Adder
Miért kellene bárkinek is hibásnak lennie? Miért lenne probléma ha valaki megy az FK-ra és az FD-re is és akár marad itt is amíg működik? Nincs megtiltva semmi sem és nem lesz emiatt senki se kitiltva sehonnan sem.

Tény az is, hogy lehetett volna profibban indítani a fúziót, talán egyszer megtudjuk konkrétan miért nem így lett.
(Azért baggióék tudják mivel jár egy fórum és milyen követelmények voltak, vannak, tehát gondolom ezzel az infóval felvilágosították az FK-sokat is).

Erre írtam korábban, hogy jó lenne végre tisztán látni az egész sztorit, tudni, hogy mik voltak az elvárások, mik voltak az ajánlatok, feltételek és mi alapján lett döntve.
Így most különböző emberektől csöpög a háttérinfó és körvonalazódik az egész.
Mivel én nem igazán ismerek innen senkit se, így kívülállóként tudom szemlélni a dolgokat.


Lécci engedjétek már meg, hogy mindenki eldönthesse, hogy hova ír.
köszi
Helmut Zimmer
Nem tudom, hogy hol láttad azt, hogy én kinyilvánítottam, hogy hova szabad írni és hova nem.
Mindenki oda regisztrál ahova akar, akár több helyre is.
Nekem a kommunikáció módjával/hiányával volt bajom.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 057
tulajdonképpen hány részre szakad akkor az itteni csapat?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Lécci engedjétek már meg, hogy mindenki eldönthesse, hogy hova ír.
köszi
Tiszteletem, Uraim! Kezét csókolom a Hölgyeknek!

....
füligjimmy
De gondolom azt érted, hogy a probléma nem ott van, hogy te/ti most úgy gondoljátok, hogy csináltok egy jobb fórumot, hanem ott ahogyan ezt megtudtuk.

Nem lett volna egyszerűbb rendesen közölni, hogy ti mint harmadik fél ( aka First Down ) úgy döntöttetek, hogy lehetőségeitek adottak ahhoz ( peterk2005 jóvoltából? ), hogy a bowl.hu fórum a megfelelő technikai színvonalon működjön tovább, ezért belevágtok egy fórum létrehozásába és vártok mindenkit szeretettel?

Ehelyett mint korábban írtam, én mint mezei user, ilyen félig-meddig odavetett linkből, megjegyzésből és titkolózásból tudtam meg, hogy van egy ilyen szerveződés is, a szakadárkodás nekem ebből jött.
Az, hogy nem tudtam arról, hogy létezik a First Down, az az én bajom.

Aztán mivel beindult a fejemben a konteógyártás, az is képben van, hogy a First Down így meglátta a lehetőséget arra, hogy növelje a törzsközönségét és cselekedett. Idejük volt rá, hisz már korábban tudtak róla, hogy itt bizony távozás lesz.

Az már másik kérdés, hogy a First Down akkor is lépett volna-e, hogyha az FK fóruma nem ilyen mint most, hanem profibb.

Röviden, nekem a kommunikációval van bajom, mert ezek után az én véleményem szerint felesleges játszani a sértődöttet, mert lehetett volna ezt nyíltan is csinálni és kiállni az infóval, elvégre demokrácia van meg piacgazdaság (gondolom a szakadáspárti meghatározás erre akart vonatkozni).


A fentitől függetlenül az is megérne egy cikket, hogy kiderüljön mi hogyan történt az összes szereplőt figyelembe véve, mert az látszik, hogy meg lehetett volna oldani ezt jobban, profibban, problémamentes átmenettel is.
Solymi
több mint 5 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 893 — we almost always almost win
Röviden, nekem a kommunikációval van bajom, mert ezek után az én véleményem szerint felesleges játszani a sértődöttet, mert lehetett volna ezt nyíltan is csinálni és kiállni az infóval, elvégre demokrácia van meg piacgazdaság (gondolom a szakadáspárti meghatározás erre akart vonatkozni).
Solymi
Gondolom azért mert még tesztelés alatt van és nem végleges. Esetleg a hsz-ek sem garantáltak hogy megmaradnak indulásig.
Biztos vagyok benne, hogy ha elkészül minden a UI oldalon és a háttérben akkor publikus lesz. Bár én azt hittem, hogy most is az, legfeljebb etikátlan lett volna beírni az FK-ra, hogy ne ide gyertek hanem oda...

Annyit még hozzáfűznék, hogy kvára nem vagyok szakadáspárti, csak az ottani dolog jelenleg jobban tetszik, és van egy-két fórumozó akit nem szeretnék ha elszakadna, márpedig az FK-ra nem fog jönni... (hopp, most akkor az FK is szakadáspárt?)

a külcsín ezek szerint szignifikánsan fontosabb mint a tartalom
Igor
Nem. De ha ugyanaz a tartalom lehet több helyen is miért az elsőt válasszuk, miért nem a jobbat (ha a másik jobb)?

Kész tényként kaptuk az FK-t, pedig most úgy tűnik lehet van jobb opció is, lehet olyan ami nagyobb tömegnek megfelelő.
Persze megértem, most menni firstdownra, az valamilyen szinten visszaélés az FK-s vendégszretettel, de mielőtt elment az eszmecsere a GDPR irányába azt ovlastam, hogy ez egyáltalán nem volt titok, hanem fel lett ajánlva ingyen hely és ingyen szakmai segítség. Valamiért el lett vetve, hogy miért azt még senkitől nem olvastam. Nem biztos persze hogy rám vagy ránk tartozik.
Most annyit látok, hogy 1 hét alatt simán lehetett volna 2 opció, amiről lehetett volna dönteni a költözés előtt. Ehelyett az egyik be lett söpörve a szőnyeg alá, most meg hogy előkerült, megy annak a hibáztatása aki előkereste, megy azoknak a hibáztatása, akik a szőnyeg alá söpörték és megy azoknak a hibáztatása akik új otthont adnának egy közösségnek.
Ha mindenképp kell egy hibás, aki mindenért felel, az ne az legyen aki szőnyeg alá söpörte a B tervet, de ne is az, aki előásta onnan, és ne is az FK - bármilyen megbocsájthatatlan bűn is magyarra fordítani (úristen!!!) usa nyelvű cikkeket - szerintem legyen Soros Gyuri bácsi, ő már bejáratott ellenségkép, eszi a nép...

Én épp lakást keresek, de nem veszem meg az elsőt amit találok, hanem keresek olyat, ahol a Digi a szolgáltató, amerikai konyha van, külön van a wc és fürdőtől etc, etc. Egy lakásfelújítással minden ilyen igényt el lehetne érni, de ha van inkább olyat veszek ami közelebb van az elvárásaimhoz. Ha valakivel megosztom azt a lakást nyilván nem külön helyre költözünk, de ez nem iylen, eladtam a lakást holnaptól itt lakunk téma, akkor se ha tudom hogy fontolgatva van a költözés hetek óta.

Ez az eddigiek alapján egy elhamarkodott döntés volt. Valószínűleg nincs minden info a birtokomban, és lehet erre több magyarázat, ami elfogadhatóvá vagy indokolttá teheti az azonnali emigrálást az FK-ra, de a soccer VB számomra naggyon nem az.... Az annyit nem ér, hogy a busz után fussak, hogy elérjem a meccs elejét... Isten tudja mi lett volna, ha csak a VB után költözünk, vagy a VB közben és egy darabig itt van eredmény követés aztán meg ott folytatódik. Lehet összeütközött volna a Jupiter a Szaturnusszal emiatt...

Szerkesztette: Black_Adder

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 5 éve
gyurczi New York Giants 2 353 — Giants fan
Nekem az a problémám az egész folyamattal, hogy nagy a kapkodás. Rengeteg user "elrohan" regisztrál félkész rendszerekbe, felületekre. Miközben itt működhetne a fórum addig, (bár offseason van, de az offtopicokért kár, ebben nagyon igaza van Sobrinak) amíg valakik szólnak, hogy na kész az új "lakás", jöhet a csapat, mert minden megy tovább mintha mi sem történt volna. Nem értem, hogy főleg az offseasonre tekintettel miért nem lehet kivárni, aztán a nép úgyis megtalálja a számára legmegfelelőbb helyet. Így elvész annak a lehetősége, hogy a közösség a számára a legjobb megoldást válassza ki.
Türelmesen ki kellene várni, hogy melyik az a felület, ahová érdemes váltani, vagy ne add isten maradni, és csatlakozni oda, mert nyilván a legjobb helyen lesznek a legtöbben a volt bowl.hu-s csapatból.

Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam

😕
több mint 5 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Én nagyon nagy részben egyetértek jimmy meglátásával. Részemről felesleges lenne tárgyalni (eleve amiket hallottam erről az esetleges megbeszélésről benne van jó pár facepalm elem, amelyek miatt az én szememben komolytalanná válna az egész), az fk-bowl.hu házasság megszületett, így az érdemi rész el is dőlt. Teljesen logikus ez a lépés, az fk kap pár olyan embert akik komoly és jó minőségű írásokra képesek, bowl.hu részről pedig újra adott lesz egy népes tábor, amelynek biztosan lesz egy olyan része amely ezekre a témákra is fogékony. Kár belemagyarázni bármit is, a fórum csak egy része a megállapodásnak. És nincs is ezzel semmi baj.

Lehet szakadározni meg bármit mondani, de gyakorlatilag operatívan, a semmiből raktak össze néhányan egy olyan fórumot, ami veri az fk-ét és kis munkával verni fogja ezt is. Látszik, hogy nem kell erre hónapokat várni, nem kell sokáig szívni vele. Ha csakis a fórumot nézzük, akkor "hovatartozástól" függetlenül szerintem egyértelmű, hogy melyik felületet kell alkalmazni a jövőben. Hogy ez a fórum a fd vagy az fk alatt fog futni azt majd a jövő (és a többiek) eldöntik.

Ahogy én látom van akkora érdeklődés ezután a harmadik lehetőség iránt, hogy egyedül is megállja a helyét, nincs az életben maradáshoz szüksége külső segítségre. Ez a társaság teljesen jól elvan így is. Ha nem lesz semmiféle összefonódás akkor ez van, az élet megy tovább. Engem is meglepett mekkora az új fórum iránti érdeklődés, pedig kezdetben én kételkedtem benne a legjobban. Felesleges érzelgősnek lenni, egy rakat olyan tag lelépett már erről az oldalról akiknek érződik a hiánya és nem ugyanakkora színvonal érkezett meg a helyükre. Ez pedig valószínűleg elég bunkó lesz (már az előző mondat is az volt 😀 ), de olyanokért miért sírjak akikről semmit sem tudok? Az általam ismertek ott lesznek az új helyen is, így változás gyakorlatilag nem érne. Azt pedig nem lehet mondani erre a társaságra, hogy kirekesztő lenne, a first downos/elitligás eseményeken rendre feltűnnek új arcok, akik egyáltalán nem érezték magukat rosszul. Számos jó bowl.hu-s összejövetel volt már, de nehéz lenne überelni egy jó kis EL draftot.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Fast Willie
Wass Albert: Záróvers


Hajótörött vagyok a tengeren.
Palackomat a tengerbe vetem.
Belesóhajtottam a sorsomat,
félelmemet és sok bús gondomat.

S most száz pecséttel elzárt bánatom
a hullámok kedvének átadom.
Merül, örökre tán, a mélybe le
s aranyhalacskák játszanak vele.

De lehet, hogy még perce jő neki,
s egy bús hullám majd egyszer fölveti.
S kidobja egy kéz – tán az istené –
egy gondtalan kor lábai elé.


Borzadtan olvassák, kik rátalálnak
és úgy suttogják döbbenve, egymásnak.
"Valahol szörnyű vihar lehetett...
S a viharban egy nemzet elveszett...!"

Szerkesztette: gordon
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 480
Tiszteletem, Uraim! Kezét csókolom a Hölgyeknek!

Nos, a lényeg, hogy mi ezt a fórumot 150 emberért, és saját magunkért megcsináljuk. Az egyéb webes kontentek, oldalak, funkciók, miegyebek fejlesztése ezután kezdődik. És nem azért, mert itt szakadárság van, ne haragudjon meg rám senki, de eddig azt se tudtam sok emberről, hogy a világon van, aztán hopp, megjelent, hogy ez tetszik. Örülünk neki, ezért csináljuk.

Részemről volt tapogatózás abba az irányba, hogy benyúlok a zsebembe, aztán megveszem ezt az oldalt, a lenge tavaszi szél fütyülésén kívúl semmi reakciót nem láttam. Viszont azt tegyük hozzá, hogy ezt az oldalt átvenni egy nyűg lenne, ugyanakkor kellemesen belaktuk. A GDPR-ral meg ugye az a gond, hogy ugyan senki nem nézi, de mégis akkor basznak meg vele, amikor akarnak. Egy sértett júzer elég. Tudom, nem volt még ilyen soha. És eleve ilyen hozzáállással indulunk? Jó lesz ez.

A másik, én abszolút szakadáspárti vagyok. Aki nem tud 2 helyre regisztrálni, az ne tegye. Még a szarszemét Medgyessy-kormány idején volt az embernek iwiwje is, meg volt valami facebook nevű hülyeség, amire már elkezdtek regisztrálgatni. Ilyen időket éltünk.

A harmadik, hogy ilyen "tárgyalásokkal" ne röhögtessük már egymást. Kiélem az ilyen irányú igényeimet máshol. Elvileg, ugye, kissé epésen jegyezném meg, hogy a "nálunk van céges háttér, és tudás, és pénz" Urak kopogtattak az ajtón tegnap délelőtt. Aztán nagytisztelettel mondtuk, hogy ugyan mit tudnátok hozni, akkor beindult ez a szakadárosdi. Én mondom, sőt, egyenesen könyörgök, hogy ne gyertek. Nyílt lesz a fórum, de ne gyertek! Szakadárkodjatok máshol, meg tárgyaljatok, akivel akartok. Ha életetetekben egy jót tudtok cselekedni, az ez legyen. Köszönöm a figyelmet, és Buddha áldása kísérje lépteitek!
füligjimmy
De gondolom azt érted, hogy a probléma nem ott van, hogy te/ti most úgy gondoljátok, hogy csináltok egy jobb fórumot, hanem ott ahogyan ezt megtudtuk.

Nem lett volna egyszerűbb rendesen közölni, hogy ti mint harmadik fél ( aka First Down ) úgy döntöttetek, hogy lehetőségeitek adottak ahhoz ( peterk2005 jóvoltából? ), hogy a bowl.hu fórum a megfelelő technikai színvonalon működjön tovább, ezért belevágtok egy fórum létrehozásába és vártok mindenkit szeretettel?

Ehelyett mint korábban írtam, én mint mezei user, ilyen félig-meddig odavetett linkből, megjegyzésből és titkolózásból tudtam meg, hogy van egy ilyen szerveződés is, a szakadárkodás nekem ebből jött.
Az, hogy nem tudtam arról, hogy létezik a First Down, az az én bajom.

Aztán mivel beindult a fejemben a konteógyártás, az is képben van, hogy a First Down így meglátta a lehetőséget arra, hogy növelje a törzsközönségét és cselekedett. Idejük volt rá, hisz már korábban tudtak róla, hogy itt bizony távozás lesz.

Az már másik kérdés, hogy a First Down akkor is lépett volna-e, hogyha az FK fóruma nem ilyen mint most, hanem profibb.

Röviden, nekem a kommunikációval van bajom, mert ezek után az én véleményem szerint felesleges játszani a sértődöttet, mert lehetett volna ezt nyíltan is csinálni és kiállni az infóval, elvégre demokrácia van meg piacgazdaság (gondolom a szakadáspárti meghatározás erre akart vonatkozni).


A fentitől függetlenül az is megérne egy cikket, hogy kiderüljön mi hogyan történt az összes szereplőt figyelembe véve, mert az látszik, hogy meg lehetett volna oldani ezt jobban, profibban, problémamentes átmenettel is.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
rva Dallas Cowboys 4 021 — Me for President!
Az hogy úgy vagyunk beállítva, hogy mi teszünk a felhasználókra... that's bull.
Igor
felhasználó vagyok, és én azért nem érzem ám azt, hogy bárki NE tett volna rám... hogy a Broncos topicot kell bújni azért, hogy bármi információ csurranjon, az melyik világegyetemben nem 'tevés' a felhasználóra?

Biztos én vagyok a hülye, hogy a cégeimnél százezreket költöttem GDPR-ra, mondjuk nem is 2,5 milliót érnek. 😛Helmut Zimmer
szintén zenész. bár mi azért annyira nem vagyunk megijjedve, mert a NAIH lesz a betarttató szervezet, akik eddig sem úgy mentek be az ajtón, hogy köszönés helyett is milliós csekkeket dobáltak. szerencsére mi megfelelő ügyvéddel dolgozunk, aki amúgy is nemzetközi jogban jártas irodában dolgozik így nem az utolsó pillanatban kezdtek/kezdtünk neki a GDPR fejlesztésnek és láttak addigra már külföldi példákat mire a mi szabályzatainkat kialakították.
több mint 5 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 346 — . . .
A bánat egyetlen gyógyszere a napfény, a friss levegő, a kellemes társaság és a jó zene.
Fast Willie
Se barátok, se jó zene, és esik az eső.

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 835
Reményik Sándor
Záróra után
Az ívlámpák itt sorba kialusznak,
Fogy a muzsika, halkul a beszéd,
Az indóháznál egy-egy árva fény
Éjbemereszti reszkető szemét.

Reszket és vele rezzen tétován
Lelkünk, hogy elhagynak ím, mind a fények,
Égbefúrhatjuk érte bús szemünk
S szegezhetjük a sötét messzeségnek.

Egy-két csillag, ha megmarad talán
Lesüppedt sírok őrének felettünk,
És messzi pályán tán egy árva láng:
Amerre elment mind, akit szerettünk.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 835
A bánat egyetlen gyógyszere a napfény, a friss levegő, a kellemes társaság és a jó zene.
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Komolyan így fog kimúlni a Bowl.hu? Sic transit
😕 😕 😕
Helmut Zimmer
nem
csupa dekadens költészet lesz az egész, ami KubilájKán háta megől kúszik elő...
el is kezdem:

Három tervet írtam, a csupasz bőrömön
Egy, hogy talán nem lesz több öröm
vagy mégis kezelem az övsömöröm

sutianap
....legnagyobb öröm a söröm
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 118 — capitaine du château de Vienne 1487
Komolyan így fog kimúlni a Bowl.hu? Sic transit
😕 😕 😕
Helmut Zimmer
nem
csupa dekadens költészet lesz az egész, ami KubilájKán háta megől kúszik elő...
el is kezdem:

Három tervet írtam, a csupasz bőrömön
Egy, hogy talán nem lesz több öröm
vagy mégis kezelem az övsömöröm


Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 425 — #NoStress
A mezei usert, a BAU működést ez hogyan érinti? A tulajdonost, üzemeltető igent, nekik ki kell találni egy megoldást... de ez a mezei user számára fontos fórumélményt ez hogyan befolyásolja? Sehogy.
Szvsz innentől kezdve nem kell belengetni a témát, mert szalmabáb.
Amúgy speciel a legfrissebb...
 index.hu/tech/2018/05/29/gdpr/
Igor
Ezt komoly? Mennyit foglalkoztál ezzel?

Egyébként például úgy érinti a mezei usert, hogy ha feltörik az oldalt és lenyúlják mondjuk az ott megadott facebook accountját amivel aztán visszaélnek, akkor mindenki pánikolni fog. A user is meg az üzemeltetők is, És le kell állni az oldalnak, mert nem felel meg a törvényeknek. Ami előfordulhat amiatt is, mert mondjuk a bowl.hu tulaja berág rájuk, és tesz egy bejelentést. És bár első alkalommal nem lesz pénzbünti, de törölni kell minden adatot. A teljes user adatbázist. Lehet újra-regisztrálni mindenkit. Már persze csak azok után, miután az oldalt előbb GDPR kompatibilissé tették.

(Egyébként ezt nem ijesztegetésnek szántam, hanem figyelem felhívásnak, jótanácsnak. Ez nem vicc. A bowl.hu is bármikor leállhat emiatt, csak egy elégedetlen user/szerkesztő/tulajdonos társ kell és "A webhely nem érhető el" fogja fogadni a társaságot. Ha így kezeli a FK a dolgot, akkor ők is ezt kockáztatják. És rohadt nagy felelőtlenség a részedről, hogy altatod őket ugyanmázással.)
peterk2005
A GDPR valós probléma, legalább annyira, mint egy hegymászó esetében a megfelelő öltözet, biztonságieszközök, oxigénpalack megléte és meglétének milyensége.
De nem akkor, amikor egy belvárosi étteremben azt tervezgetik, hogy Ázsia, vagy Dél-Amerika, nehéz négyezres, vagy könnyebb hatos.
Bármelyiket is választja, elengedhetetlen a megfelelő öltözék, biztonság mindegyikhez.
De elöbb csak jó lenne tudni, hogy mi az úticél, nem? 😉

Az evidens, hogy akárhány oldal, fórum megfér egymás mellett, mindenkinek szíve joga bármit fejleszteni, lerohasztani, regisztrálni, ignorálni.
De nem ez a generális kérdése ennek a disputának.
Hanem -képletesen szólva- az, hogy vissza lehet e pakolni még a szart a lóba vagy sem.
Ha igen, akkor az ultimate legjobb megoldás mindenkinek az lenne, ha maradna és megfelelően supportálódna, szerkesztődne a bowl.hu.
Ha nem, akkor végülis az idő úgyis eldönti, hogy hogyan tovább, ebben az esetben sok "intézkednivaló" nem marad, mindenki teszi amit akar, mi, a néptömegek meg majd reflektálunk rá.

több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Komolyan így fog kimúlni a Bowl.hu? Sic transit
😕 😕 😕
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Örülök,hogy indexről tájékozódsz, mi erre szakembereket kértünk fel! 😛 Én amúgy nem beszéltem mezei userről, én arról beszéltem, hogy a helyzet viszonylag gyorsan orvosolható.Helmut Zimmer
Igazából már nem orvosolható, mert elmúlt 24.-e, már nem lehet azokat a usereket kiértesíteni, akiket kellene. Úgyhogy nem igazán törvényes, de még megkockáztatható félmegoldásként azt tudják csinálni, hogy gyorsan belefejlesztik, és a már regisztrált userekkel a következő belépéskor elfogadtatják. Így legalább azt a user baset nem kell majd törölni, akik mostanában beléptek...

(Egyébként én is ezt tapasztaltam. Ez a GDPR áttérés volt akkora haddelhadd, mint annak idején a Y2K átállás. Csak múlt héten, utolsó pillanatban 2.5 millió emailt küldtünk ki az ügyfeleink nevében. 😊 De érthető a pánik, egy webshopot meg se kell büntetni, elég ha bukja a vásárlói adatbázisát, az nagyobb büntetés mint a pénzbünti. Azt meg bukja ha nem figyelt oda. Az ilyen non profit fórumokon csak a user base szívja meg, mert el fog tűnni a regisztrációja, és várhatja amíg a fórum/portál üzemeltetők kompatibilissé teszik az oldalt.)
peterk2005
Ja persze, hogy nem OK, de sokkal jobb, mint így hagyni. Kúrva nagy hiszti volt belőle, nekünk az összes partnerrel, munkatárssal mindenkivel mindent aláiratni. Új policy kint, szabályzatokat legyártani, érzékeny adatokat kezelni... oktatás stb hohó persze. 😀
Szerintem azért ez nem ugyanaz a kategória, mint egy - egy komoly nagyker. Nálunk tényleg voltak személyes adatok.
Szerintem sem kell túltolni a bicót, de azért a minimumot illik.
Helmut Zimmer
nálunk 6 millió usert érintett, persze 23.-án ment ki az email mindnek. nem kell elsietni a dolgokat 😊

(off vége)
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
A mezei usert, a BAU működést ez hogyan érinti? A tulajdonost, üzemeltető igent, nekik ki kell találni egy megoldást... de ez a mezei user számára fontos fórumélményt ez hogyan befolyásolja? Sehogy.
Szvsz innentől kezdve nem kell belengetni a témát, mert szalmabáb.
Amúgy speciel a legfrissebb...
 index.hu/tech/2018/05/29/gdpr/
Igor
Ezt komoly? Mennyit foglalkoztál ezzel?

Egyébként például úgy érinti a mezei usert, hogy ha feltörik az oldalt és lenyúlják mondjuk az ott megadott facebook accountját amivel aztán visszaélnek, akkor mindenki pánikolni fog. A user is meg az üzemeltetők is, És le kell állni az oldalnak, mert nem felel meg a törvényeknek. Ami előfordulhat amiatt is, mert mondjuk a bowl.hu tulaja berág rájuk, és tesz egy bejelentést. És bár első alkalommal nem lesz pénzbünti, de törölni kell minden adatot. A teljes user adatbázist. Lehet újra-regisztrálni mindenkit. Már persze csak azok után, miután az oldalt előbb GDPR kompatibilissé tették.

(Egyébként ezt nem ijesztegetésnek szántam, hanem figyelem felhívásnak, jótanácsnak. Ez nem vicc. A bowl.hu is bármikor leállhat emiatt, csak egy elégedetlen user/szerkesztő/tulajdonos társ kell és "A webhely nem érhető el" fogja fogadni a társaságot. Ha így kezeli a FK a dolgot, akkor ők is ezt kockáztatják. És rohadt nagy felelőtlenség a részedről, hogy altatod őket ugyanmázással.)
peterk2005
Érintőlegesen foglalkoztam vele, mint adattároló user, de a céges policyt már kézbe kaptam és a kódot se én írtam a belső rendszereinkbe. Biztos hogy vannak nálam a témában szakavatottabbak, ezt nem ezt kétlem... sőt, úgy tűnik mindenki az.

Biztos lehet olyan szcenáriót kreálni, ahhol ezzel is lesz gond.. sőt szinte csak ilyet lehet. (Te magad válaszoltad meg ezt a kérdést a köv hsz-ben.)

De szerintem nem innen indultunk. Továbbra se ezt gondolom a probléma(k), konfliktus(ok) eredeti forrásának A vagy B, B vagy C, C vagy D között... nem ez a gordiuszi csomó. Ez egy plusz probléma.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 156 — én ezt meguntam
Örülök,hogy indexről tájékozódsz, mi erre szakembereket kértünk fel! 😛 Én amúgy nem beszéltem mezei userről, én arról beszéltem, hogy a helyzet viszonylag gyorsan orvosolható.Helmut Zimmer
Igazából már nem orvosolható, mert elmúlt 24.-e, már nem lehet azokat a usereket kiértesíteni, akiket kellene. Úgyhogy nem igazán törvényes, de még megkockáztatható félmegoldásként azt tudják csinálni, hogy gyorsan belefejlesztik, és a már regisztrált userekkel a következő belépéskor elfogadtatják. Így legalább azt a user baset nem kell majd törölni, akik mostanában beléptek...

(Egyébként én is ezt tapasztaltam. Ez a GDPR áttérés volt akkora haddelhadd, mint annak idején a Y2K átállás. Csak múlt héten, utolsó pillanatban 2.5 millió emailt küldtünk ki az ügyfeleink nevében. 😊 De érthető a pánik, egy webshopot meg se kell büntetni, elég ha bukja a vásárlói adatbázisát, az nagyobb büntetés mint a pénzbünti. Azt meg bukja ha nem figyelt oda. Az ilyen non profit fórumokon csak a user base szívja meg, mert el fog tűnni a regisztrációja, és várhatja amíg a fórum/portál üzemeltetők kompatibilissé teszik az oldalt.)
peterk2005
Ja persze, hogy nem OK, de sokkal jobb, mint így hagyni. Kúrva nagy hiszti volt belőle, nekünk az összes partnerrel, munkatárssal mindenkivel mindent aláiratni. Új policy kint, szabályzatokat legyártani, érzékeny adatokat kezelni... oktatás stb hohó persze. 😀
Szerintem azért ez nem ugyanaz a kategória, mint egy - egy komoly nagyker. Nálunk tényleg voltak személyes adatok.
Szerintem sem kell túltolni a bicót, de azért a minimumot illik.

Szerkesztette: Helmut Zimmer