Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Azért látszik itt is, h. nem olyan egyszerű ez az NFL ownerség. Haslam is csapkod a rendszerek, módszerek és felépítések között, de Khannak sem nagyon megy a dolog. Kíváncsi vagyok Tepper mit csinál a Panthersnél.
Joey Tribbiani
Nem az latszik, hogy nem egyszeru, hanem az latszik, hogy aki nem ert hozza, es kurva okoskent bele akar szolni a dolgokba, meg turelmetlen es hol igy gondolkozik, hol ugy, annak a vege kaosz es bukas lesz. Lehet, hogy az owner a fonok es a kiraly, lehet, hogy az ove a penz es a hatalom, de hiaba jo uzletember valaki (hisz velhetoen nem veletlenul kerultek milliardok a szamlajara), igenis tudni kell, mi az o terulete es hol van az a hatar, amikor mar kulon az ehhez jobban erto szakemberekre kell hagyni a dolgokat. Igaz ugyanez peldaul Jerry Jonesra is, aki a csodas capmenegmentjevel kis tulzassal kinyirta par eve a Dallast, de mar az sem normalis szint, amit peldaul Houstonban alkotnak, hogy teljes szinten szarnak az egeszbe, es odaadjak egy idiota kezebe a full kontrolt. Es hat azert a vegere peldaul mar az Oaklandnel is nagyon megemlegettek Al amokfutasait. De lehetne meg sorolni a negativ peldakat. Pozitiv kis tulzassal szerintem nincs is az elmult sok evbol.
Stez
Na ezaz, az se jó ha beleszól, az se jó ha full háttérben marad. Nem egyszerű megtalálni a határvonalat, kinevezni a megfelelő embereket a megfelelő feladatkörbe. És végső soron a tulajé a döntő szó. Tehát nem egyszerű az NFL ownerség 😊

Lerner nálunk Haslam ellentéte volt, kb. többet foglalkozott az Aston Villával, mint a Browns-szal, az se működött.
Joey Tribbiani
Én azért nagy duzzogva ellennék vele 😊

több mint 4 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 966 — Believelander
Azért látszik itt is, h. nem olyan egyszerű ez az NFL ownerség. Haslam is csapkod a rendszerek, módszerek és felépítések között, de Khannak sem nagyon megy a dolog. Kíváncsi vagyok Tepper mit csinál a Panthersnél.
Joey Tribbiani
Nem az latszik, hogy nem egyszeru, hanem az latszik, hogy aki nem ert hozza, es kurva okoskent bele akar szolni a dolgokba, meg turelmetlen es hol igy gondolkozik, hol ugy, annak a vege kaosz es bukas lesz. Lehet, hogy az owner a fonok es a kiraly, lehet, hogy az ove a penz es a hatalom, de hiaba jo uzletember valaki (hisz velhetoen nem veletlenul kerultek milliardok a szamlajara), igenis tudni kell, mi az o terulete es hol van az a hatar, amikor mar kulon az ehhez jobban erto szakemberekre kell hagyni a dolgokat. Igaz ugyanez peldaul Jerry Jonesra is, aki a csodas capmenegmentjevel kis tulzassal kinyirta par eve a Dallast, de mar az sem normalis szint, amit peldaul Houstonban alkotnak, hogy teljes szinten szarnak az egeszbe, es odaadjak egy idiota kezebe a full kontrolt. Es hat azert a vegere peldaul mar az Oaklandnel is nagyon megemlegettek Al amokfutasait. De lehetne meg sorolni a negativ peldakat. Pozitiv kis tulzassal szerintem nincs is az elmult sok evbol.
Stez
Na ezaz, az se jó ha beleszól, az se jó ha full háttérben marad. Nem egyszerű megtalálni a határvonalat, kinevezni a megfelelő embereket a megfelelő feladatkörbe. És végső soron a tulajé a döntő szó. Tehát nem egyszerű az NFL ownerség 😊

Lerner nálunk Haslam ellentéte volt, kb. többet foglalkozott az Aston Villával, mint a Browns-szal, az se működött.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Azért látszik itt is, h. nem olyan egyszerű ez az NFL ownerség. Haslam is csapkod a rendszerek, módszerek és felépítések között, de Khannak sem nagyon megy a dolog. Kíváncsi vagyok Tepper mit csinál a Panthersnél.
Joey Tribbiani
Nem az latszik, hogy nem egyszeru, hanem az latszik, hogy aki nem ert hozza, es kurva okoskent bele akar szolni a dolgokba, meg turelmetlen es hol igy gondolkozik, hol ugy, annak a vege kaosz es bukas lesz. Lehet, hogy az owner a fonok es a kiraly, lehet, hogy az ove a penz es a hatalom, de hiaba jo uzletember valaki (hisz velhetoen nem veletlenul kerultek milliardok a szamlajara), igenis tudni kell, mi az o terulete es hol van az a hatar, amikor mar kulon az ehhez jobban erto szakemberekre kell hagyni a dolgokat. Igaz ugyanez peldaul Jerry Jonesra is, aki a csodas capmenegmentjevel kis tulzassal kinyirta par eve a Dallast, de mar az sem normalis szint, amit peldaul Houstonban alkotnak, hogy teljes szinten szarnak az egeszbe, es odaadjak egy idiota kezebe a full kontrolt. Es hat azert a vegere peldaul mar az Oaklandnel is nagyon megemlegettek Al amokfutasait. De lehetne meg sorolni a negativ peldakat. Pozitiv kis tulzassal szerintem nincs is az elmult sok evbol.

több mint 4 éve
Joey Tribbiani Cleveland Browns 5 966 — Believelander
Azért látszik itt is, h. nem olyan egyszerű ez az NFL ownerség. Haslam is csapkod a rendszerek, módszerek és felépítések között, de Khannak sem nagyon megy a dolog. Kíváncsi vagyok Tepper mit csinál a Panthersnél.

AAFC Championships: 1946, 1947, 1948, 1949
NFL Championships: 1950, 1954, 1955, 1964
több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Lényeg a lényeg, hogy korábban és most is sokallom neveket. Egy NFL franchise kis csárda három dudáshoz.
peterk2005
Azt azért megjegyzem, hogy több forrás szerint Marrone eléggé megerősödöttnek tűnik az új szituációban. Pl. nem Caldwell alatt van a hierarchiában, hanem inkább mellette, Ő (csakúgy mint Dave) közvetlenül Shaonak jelent.
iktriad
Ezek a hibrid struktúrák addig mennek, ameddig siker van. Ha nincs, mindig a másik a hülye. Dave továbbra is tud kire mutogatni?

Én nem tudom neki nem beírni a rossz pontot azért, hogy hagyta TC-t árkot ásni a FO és az öltöző közé és hagyta, hogy a játékosokat addig zaklassák a kollektív szerződéssel ellentétes módon, hogy már folyamatosan bepanaszolták a gyakorlatot a ligánál. Ha Ő is jónak látta ezt a gyakorlatot, akkor azért kéne kirúgni, ha pedig nem tetszett neki, de engedte, pedig azért! Akkor és ott kellett volna keménytőkűnek lenni és eldönteni, hogy adja-e a nevét az ilyesmihez vagy sem. Adta. A játékosok is látták ezt. Most pedig menekül, ki merre lát... Ha véletlenül draftolsz egy probowler kalibert, az garantáltan csak az újonc szerződését tölti ki itt. Ha találsz egy értelmes kezdőt, az csak all-pro fizetéssel tudod majd marasztalni. FA-ből meg csak a maradék jön majd 1-2 év fizetett szabira a napfényes Floridába...
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 166 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Olvasom a vitát, és értem mindenki érveit. Ami nekem furcsa - korábban is az volt -, hogy minek ekkora szakember-tolongás ide? Már annak az értelmét se nagyon láttam, hogy ha van egy Caldwell, akkor minek még egy Coughlin is. Ha Caldwell nem elég jó, el kell küldeni és hozni egy jobb GM-et és kész. Minek egy DOPP-ot beékelni, hogy aztán csak a pletykákból tudjuk, hogy melyik a legerősebb kutya, mert amúgy nincs egyértelműen kijelölve se Khan által? Én legalábbis nem tudtam egyértelmű, Khan által szentesített chain of commandról, de Ik majd kijavít, ha rosszul tudom. A gyakorlatban viszont - az insider infók alapján - Couglin volt a legerősebb kutya, és ő baszott. És akkor mindegy is, hogy mi van kiírva az iroda ajtajára, mert aki a trade-ekre, igazolásokra, szerződésekre és draftokra kimondja az utolsó, döntő szót, az nálam GM. Ha úgy hívják, ha nem.

Namost amit nem tudok, hogy Baalke vajon hogyan lesz majd beékelve a megmaradt duó közé? Ha Caldwell lesz mostantól az igazi GM, akkor tök mindegy, mert egy chief scout lesz csak, akinek az irodája elég közel van a folyosó végéhez, a főnök irodájához. De ennyi. Viszont ha szép folyamatosan majd ő is meg-Coughlinosodik és lenyomja Caldwellt, akkor meg GM lesz, akárminek is jött.

Lényeg a lényeg, hogy korábban és most is sokallom neveket. Egy NFL franchise kis csárda három dudáshoz.
peterk2005
A Jaguars power strukturája a Caldwell érában.
2013-2016 A mézeshetek/évek időszaka
Caldwell a GM, ő draftol, és Gus Bradleyvel együtt alakítja ki a keretet, de a végső szó az övé. Lásd Bortles pick, amiről csak Gust avatta be a draftja előtt, őt is csak 1 nappal a kiválasztása előtt (de legalább beavatta, nem úgy, mint Gene Smith Del Riot Gabbert esetében).
2014-ben jön mellé kvázi protekciósan (Big Polian alkalmazta először komoly munkakörben Caldwellt) Lil' Polian pro player personnelnek
2015-ben érkezik Idzik számgurunak.Máig őt tartják Dave Caldwell Top 3 igazolásának, mint GM...

2017-19 a II. Coughlin éra.
TC draftol, és végső szava van a keret összetételekor. Kvázi ő a de facto GM.
Caldwell irányítja az adminisztrációt, ő intézi (szerencsére - lásd Rams cserék) a csereügyleteket, de a szerepe nem több, mint egy head scouté.

2020-? Caldwell újra a de facto GM. Csak Khan felé jelent. Baalke valószínű olyan lesz, mint Lil' Polian, egy extra hang és iroda a front officeban. Neki (és Jay Grudennek) van ugyan esélye, hogy ha nagyon rosszul alakulnak a dolgok az ölükbe pottyanhat egy (akárcsak átmeneti) GM/HC állás, de sokkal nagyobb sansz van arra, hogy 1 év múlva új munka után kell nézniük.

Ami Caldwell ereje mellett szól, hogy úgy tűnik nagyon lojális Khan irányába és ezt ő viszonozza is azzal, hogy még mindig alkalmazza. Lásd Shaonak minden logikus oka megvolt, hogy kitakarítson, de nem tette, és Caldwellnek (általam érthetetlen módon) nagyon biztonságban volt az állása, mint Marroneé, aki szvsz a körülményeket figyelembe véve sokkal nagyobb dolgokat tudott elérni, mint Dave,
Azt azért megjegyzem, hogy több forrás szerint Marrone eléggé megerősödöttnek tűnik az új szituációban. Pl. nem Caldwell alatt van a hierarchiában, hanem inkább mellette, Ő (csakúgy mint Dave) közvetlenül Shaonak jelent.

Szerkesztette: iktriad
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olvasom a vitát, és értem mindenki érveit. Ami nekem furcsa - korábban is az volt -, hogy minek ekkora szakember-tolongás ide? Már annak az értelmét se nagyon láttam, hogy ha van egy Caldwell, akkor minek még egy Coughlin is. Ha Caldwell nem elég jó, el kell küldeni és hozni egy jobb GM-et és kész. Minek egy DOPP-ot beékelni, hogy aztán csak a pletykákból tudjuk, hogy melyik a legerősebb kutya, mert amúgy nincs egyértelműen kijelölve se Khan által? Én legalábbis nem tudtam egyértelmű, Khan által szentesített chain of commandról, de Ik majd kijavít, ha rosszul tudom. A gyakorlatban viszont - az insider infók alapján - Couglin volt a legerősebb kutya, és ő baszott. És akkor mindegy is, hogy mi van kiírva az iroda ajtajára, mert aki a trade-ekre, igazolásokra, szerződésekre és draftokra kimondja az utolsó, döntő szót, az nálam GM. Ha úgy hívják, ha nem.

Namost amit nem tudok, hogy Baalke vajon hogyan lesz majd beékelve a megmaradt duó közé? Ha Caldwell lesz mostantól az igazi GM, akkor tök mindegy, mert egy chief scout lesz csak, akinek az irodája elég közel van a folyosó végéhez, a főnök irodájához. De ennyi. Viszont ha szép folyamatosan majd ő is meg-Coughlinosodik és lenyomja Caldwellt, akkor meg GM lesz, akárminek is jött.

Lényeg a lényeg, hogy korábban és most is sokallom neveket. Egy NFL franchise kis csárda három dudáshoz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 166 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ne ragadj le a pozi megnevezésénél. Caldwell egy gyenge GM, eddig Coughlin volt, most Baalke az "erősítés".
Húsrágó
Nem éppen. Kvázi most visszakapta a kulcsokat a kocsihoz. Szóval most kifejezetten erős GM lett, bár tény, hogy nem igazán szolgált rá...

És Baalke mellett még ott neki Idzik is, mint szintén egykori GM továbbra is. Coughlin előtt is 2 ex-GM segítette/hátráltatta a munkáját 2014-től, Lil' Polian és Idzik, most előbbi van lecserélve Baalkera. Idzik amúgy kifejezetten hasznos volt, amíg TC el nem kezdett őrült módjára költekezni. Remélem most, hogy TC már 1-2 év alatt szépen újra rendbe hozza a könyvelést.
több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
A legnagyobb baj laikusként a Baalke kinevezésben az, hogy ő gyakorlatilag Tom Coughlin szerepére jön, bármi is a pozíció neve. Baalke jellemét ismerve nem elégszik meg másodhegedűsséggel, övé kell legyen a végső szó a fontos, stratégiai kérdésekben.
Fast Willie
Korrekció Baalke Chris Polian helyére jön, nem Coughlinéra. Lil' Polian amíg TC nem volt itt nem sok jó tanácsot adott a spanjának, Caldwellnek, hogy melyik szabad ügynököket kéne idehozni. A korai Caldwell éra 2 legjobb FA igazolásai az első éveben Sen'Derrick Marks és Roy Miller voltak, ráadásul elég olcsón (Sen'Derrick konkrétan 2 évig a Jags legjobb játékosa volt) de akkor még Lil' Polian nem nálunk rontotta a levegőt. Viszont miután megjött, olyan "zseniális" FA arcokat sikerült idecsábítani 2017 előtt köszönhetően a tanácsainak is, mint Zane Beadles, Toby Gerhart, Dan Skuta, Jared Odrick vagy Julius Thomas. Mindegyiküket túlfizettük, de legalább beváltak. Ja nem. Ok, volt egy Malik Jackson és egy Chris Ivory igazolás 2016-ban, aki ideig-óráig megszolgálta a temérdek pénzt, amit fizettünk nekik, szóval kb 10:2 volt a rossz-remek FA-k aránya.
Ja, és persze Lil' Polian szerette idehordani az Indyben be nem vált draft pickjeit, pl. az 1. körös megabust Björn Werner is megfordult itt, és Ijalana még mindig kereten van nálunk!


Coughlin szerepköre megszűnt, esetleg Shao fia Tony Khan lehet majd EVP szerűség.
iktriad
Ne ragadj le a pozi megnevezésénél. Caldwell egy gyenge GM, eddig Coughlin volt, most Baalke az "erősítés".
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 166 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A legnagyobb baj laikusként a Baalke kinevezésben az, hogy ő gyakorlatilag Tom Coughlin szerepére jön, bármi is a pozíció neve. Baalke jellemét ismerve nem elégszik meg másodhegedűsséggel, övé kell legyen a végső szó a fontos, stratégiai kérdésekben.
Fast Willie
Korrekció Baalke Chris Polian helyére jön, nem Coughlinéra. Lil' Polian amíg TC nem volt itt nem sok jó tanácsot adott a spanjának, Caldwellnek, hogy melyik szabad ügynököket kéne idehozni. A korai Caldwell éra 2 legjobb FA igazolásai az első éveben Sen'Derrick Marks és Roy Miller voltak, ráadásul elég olcsón (Sen'Derrick konkrétan 2 évig a Jags legjobb játékosa volt) de akkor még Lil' Polian nem nálunk rontotta a levegőt. Viszont miután megjött, olyan "zseniális" FA arcokat sikerült idecsábítani 2017 előtt köszönhetően a tanácsainak is, mint Zane Beadles, Toby Gerhart, Dan Skuta, Jared Odrick vagy Julius Thomas. Mindegyiküket túlfizettük, de legalább beváltak. Ja nem. Ok, volt egy Malik Jackson és egy Chris Ivory igazolás 2016-ban, aki ideig-óráig megszolgálta a temérdek pénzt, amit fizettünk nekik, szóval kb 10:2 volt a rossz-remek FA-k aránya.
Ja, és persze Lil' Polian szerette idehordani az Indyben be nem vált draft pickjeit, pl. az 1. körös megabust Björn Werner is megfordult itt, és Ijalana még mindig kereten van nálunk!


Coughlin szerepköre megszűnt, esetleg Shao fia Tony Khan lehet majd EVP szerűség.

Szerkesztette: iktriad
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Willie!

Baalke ide csapatot építeni jön, és ahhoz ért. A 11-14-es Niners szakmai stáb nem az övé volt, a keretszűkítés nem az övé volt. Az ő stábjai Harbaugh után nem működtek. Nem véletlenül töltött éveket a kispadon, szerintem belőle már nem lesz 1. számú vezető, vagy csak akkor, ha nagyot villant az eredményeivel.
De mondom mindenki nyugodtan bánkódhat a döntés miatt, szerintem ennek a csapatnak nem Trént Baalke a legnagyobb baja.

Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
Húsrágó
A legnagyobb baj laikusként a Baalke kinevezésben az, hogy ő gyakorlatilag Tom Coughlin szerepére jön, bármi is a pozíció neve. Baalke jellemét ismerve nem elégszik meg másodhegedűsséggel, övé kell legyen a végső szó a fontos, stratégiai kérdésekben.

A másik nagyobb baj, hogy Shahid Khan semmivel nem mutatkozik jobb, rátermettebb, vagy karizmatikusabb NFL ownernek, mint Jed York volt a Ninersnél. Meggyőződésem, hogy Khannak a sport egy idegen terület, ahol maximum műértő, de nem bennfenntes, viszont irányítani meg szeret. ezért control freakekkel veszi körül magát.

Az a körülmény, hogy TC-t évekig hagyta minden felülvizsgálat nélkül kártékonykodni, és teljesen leépíteni a csapatot (pénzügyeket, tehetségszintet, morált, mindent), aggodalomra ad okot. A londoni meccsszervezések és a szurkolótáborral szembeni arcátlan viselkedés (arrogancia, ha úgy akarom), meg egyenesen vérlázító.

Dave Caldwell egy szerencsés és egy szerencsétlen ember egyben: sosem fogják őt komolyan venni (egyes játékosok azt sem tudják, hogy ő kicsoda), nemhogy elismerni, másrészt simán jobban járt volna, ha repül, mert végső soron a balhét ő viszi el mások tévedéséért, még ha most nem is került az állásába. Gonosz módon mondhatom, hogy ő nem egy kispárna, hanem csupán lábtörlő ezen a szinten!
Fast Willie
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 749
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
Húsrágó
A legnagyobb baj laikusként a Baalke kinevezésben az, hogy ő gyakorlatilag Tom Coughlin szerepére jön, bármi is a pozíció neve. Baalke jellemét ismerve nem elégszik meg másodhegedűsséggel, övé kell legyen a végső szó a fontos, stratégiai kérdésekben.

A másik nagyobb baj, hogy Shahid Khan semmivel nem mutatkozik jobb, rátermettebb, vagy karizmatikusabb NFL ownernek, mint Jed York volt a Ninersnél. Meggyőződésem, hogy Khannak a sport egy idegen terület, ahol maximum műértő, de nem bennfenntes, viszont irányítani meg szeret. ezért control freakekkel veszi körül magát.

Az a körülmény, hogy TC-t évekig hagyta minden felülvizsgálat nélkül kártékonykodni, és teljesen leépíteni a csapatot (pénzügyeket, tehetségszintet, morált, mindent), aggodalomra ad okot. A londoni meccsszervezések és a szurkolótáborral szembeni arcátlan viselkedés (arrogancia, ha úgy akarom), meg egyenesen vérlázító.

Dave Caldwell egy szerencsés és egy szerencsétlen ember egyben: sosem fogják őt komolyan venni (egyes játékosok azt sem tudják, hogy ő kicsoda), nemhogy elismerni, másrészt simán jobban járt volna, ha repül, mert végső soron a balhét ő viszi el mások tévedéséért, még ha most nem is került az állásába. Gonosz módon mondhatom, hogy ő nem egy kispárna, hanem csupán lábtörlő ezen a szinten!
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Kérem tiszelj meg azzal, hogy ha tiszességesen tényszerűen megválaszolok a kérdéseidre, akkor nem szervezetelméleti lózungokkal tisztelsz meg, ráadásul tévesen....
lásd GM felelőssege! köszi
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
Húsrágó
Jó ezt hagyjuk!😊 Nyilván azé a GM-é a felelősség, akinek rengeteg helyen az 53-as keret felett sincs végső döntése, ahogy Baalkenak sem volt. Nyilván a szervezeti kultúra legfőbb forrása is a GM. Ha ez így van akkor annyit árulj el, hogy a Tulajdonos miért tart egy díszpárnát GM pozícióban, akit leszar a stáb?!

Mindegy, bánkódjatok tovább nyugodtan! 😊
Helmut Zimmer
Kérlek, hogy ezt bicskanyitogató, leereszkedő, kioktató stílus fejezd be!
Húsrágó
több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
Húsrágó
Jó ezt hagyjuk!😊 Nyilván azé a GM-é a felelősség, akinek rengeteg helyen az 53-as keret felett sincs végső döntése, ahogy Baalkenak sem volt. Nyilván a szervezeti kultúra legfőbb forrása is a GM. Ha ez így van akkor annyit árulj el, hogy a Tulajdonos miért tart egy díszpárnát GM pozícióban, akit leszar a stáb?!

Mindegy, bánkódjatok tovább nyugodtan! 😊
Helmut Zimmer
Kérlek, hogy ezt bicskanyitogató, leereszkedő, kioktató stílus fejezd be!
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Bárcsak minden ilyen flottul menne! Nagyjából igen, ezért is írtam, hogy nem értem Khant, aki amúgy nagy koponya. Nyílván nem ismerjük a tényeket. Amit ismerünk az a korabeli niners és ez alapján minden cikk, és vélemény csúsztat, amely arra hivatkozik, hogy Baalke mekkora fos csapatot épített. Azt amúgy én sem gondolom, hogy jó gm, illetve akkor jó ha az egonát el tudja ásni. De én ebben hosszú távon nem hiszek. Viszont ide most nem gmnek jön! 😊
Tehát ha vki kispárna, és ez neki megfelel, az jó vezetõ?
ulpianus
Nem ezt írtam. Arra utaltam hogy a tulaj olyan gm-et tart, akivel tud és akar dolgozni, kiben bízik. Így a szervezeti kultúra végső záloga a tulaj. Avagy miért nem működik az ancient regime.
Helmut Zimmer
Pontosan.
Az utolsó előtti záloga pedig a GM.
Ha a kompetenciát nézzük a 49ersnél talán magasabb polcon ül a tulaj. Érdekes módon ki is vágta a francba, egy 2-14 után.
Khan meg azt mondta neki jó. 😀

Nyílván a tulajé a végső felelősség, de a Jags szurkolók között ebben konszenzus van, mármint abban hogy Khannak amúgy tágasabb lenne odakint, és ennek mindenki örülne is, csakhát...
akdestroyer
több mint 4 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Tehát ha vki kispárna, és ez neki megfelel, az jó vezetõ?
ulpianus
Nem ezt írtam. Arra utaltam hogy a tulaj olyan gm-et tart, akivel tud és akar dolgozni, kiben bízik. Így a szervezeti kultúra végső záloga a tulaj. Avagy miért nem működik az ancient regime.
Helmut Zimmer
Pontosan.
Az utolsó előtti záloga pedig a GM.
Ha a kompetenciát nézzük a 49ersnél talán magasabb polcon ül a tulaj. Érdekes módon ki is vágta a francba, egy 2-14 után.
Khan meg azt mondta neki jó. 😀

Nyílván a tulajé a végső felelősség, de a Jags szurkolók között ebben konszenzus van, mármint abban hogy Khannak amúgy tágasabb lenne odakint, és ennek mindenki örülne is, csakhát...

több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Tehát ha vki kispárna, és ez neki megfelel, az jó vezetõ?
ulpianus
Nem ezt írtam. Arra utaltam hogy a tulaj olyan gm-et tart, akivel tud és akar dolgozni, kiben bízik. Így a szervezeti kultúra végső záloga a tulaj. Avagy miért nem működik az ancient regime.
több mint 4 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Tehát ha vki kispárna, és ez neki megfelel, az jó vezetõ?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
Húsrágó
Jó ezt hagyjuk!😊 Nyilván azé a GM-é a felelősség, akinek rengeteg helyen az 53-as keret felett sincs végső döntése, ahogy Baalkenak sem volt. Nyilván a szervezeti kultúra legfőbb forrása is a GM. Ha ez így van akkor annyit árulj el, hogy a Tulajdonos miért tart egy díszpárnát GM pozícióban, akit leszar a stáb?!

Mindegy, bánkódjatok tovább nyugodtan! 😊
több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű?
Helmut Zimmer
Nem, az egyetlen KPI az a mérleg és annak alakulása.

Tegyük fel: pénzügyi és a naptári év megegyezik, a cég GM-et vált áprilisban. A termék szezonja a nyár. Az adott év teljesítménye még a korábbi GM munkájának a lenyomata lesz, marketingterv, trademarketing aktivitások, sales stratégia addigra mind eldőltek már, a gyár az alapanyagbeszállítókkal leszerződött stb. Persze az új GM prezizi a sikert a végén. A következő évre vonatkozó döntések a korábban megcsinált hosszútávú stratégia finomításából építkeznek, itt már lehet hatása az új GM-nek, de leginkább az előző év sikerét pörgeti tovább. És párhuzamosan új longterm strategy készül és a GM valódi teljesítménye onnan kezdve fog megmutatkozni.
Itt meg pont azt látni, hogy telt az idő úgy lett 13-3-ból 2-14.
És most ne kezd vastagon szedve begépelni, hogy 'nem GM-nek jött", mert a jelenlegi GM olyan karizmatukus, domináns, önérvényesítő ember, hogy szarik rá a teljes stáb és az összes játékos. Egy GM múlttal bíró ember kvázi társGM-nek jön! És az alapján ítélem meg, hogy honnan hova juttatta a csapatot, amit vezetett.
Persze mindig más a hibás, a hülye edző, idióta játékosok stb de valójában a GM felelőssége a dolog. Ő menedzseli azt a csapatot, ahol kultúra, keret/eszközrendszer, személyi állomány minősége és összetétele stb stb kitermel egy produktumot. Az egyre rosszabb eredmény nem azt jelzi, hogy végezte a munkáját.
több mint 4 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 150 — én ezt meguntam
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?
Húsrágó
Most azt hagyjuk is, hogy ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak… mindegy is.

Egyetlen KPI a gyűrű? Hát akkor Te sokáig szomorkodni fogsz! Ted Turnernek örülnél? SB-t nyert, azt úgy baszták ki a Packerstől, mint macskát szarni, a fanok meg azt érezték, hogy végre, valami történik a folyamatos entrópia közepette.
Jerry Reesenek se örülnél biztos, mert az utolsó pár éve nem lett nagyon fényes, meg ő Coughlin ember! Ozzie Newsome sem OK. Steve Bisciotti, aki talán a legjobb hr-es a ligában (mert konkrétan ebből lett milliárdos) kirakta néhány "vitatható" év után.

Sajnos a sikeres fiatal player personelek, vagy területi scoutok részei egy jól működő gépezetnek. 1 nem szabadok, és miért váltanának Jacksonvillebe 2. nem biztos, hogy más környezetben/feljebb DoPP-ként beválnak.

Amúgy meg igen, kifejezetten örültem volna neki Buffaloban. Mastercard érzés volt végig élvezni, ahogy a carolinai "nagycsapat" Smöre és CO egy szempillanat alatt szabadult meg olyan felejthető játékosoktól, mint Stephon Gilmore, vagy Watkins, vagy Darbie (MINDAHÁRMAN GYŰRŰT NYERTEK AZÓTA).
Seattle szurkolóként volt idő, hogy nagyon irigyeltem a Niners rostert. Azt gondolom, hogy RWilson nélkül nem így alakult volna ez a történet.

Namost vissza a KPI-ra. 2 év alatt elvitték Harbaugh-val A SAMURAI MIKE ÁLTAL SZÉTBASZOTT CSAPATOT AZ SB-BA, Utána meg egy NFC döntőbe, utána Harbaugh megbolondult, és jött a nagyszerű Chip Kelly-ma már tudjuk kompromisszumként, mert York nevet akart NFL tapasztalattal, Baalke meg megint egyetemi edzőt, így lett Kelly. Az volt, hogy York nem merte felvállalni a felelősséget a döntésekért, ezért tartotta Baalkét. Persze nyúlkált az életében, és ezt a kint is vagyok, bent is vagyok című "Jerry Jones& Arthur Blank által tökéletesre csiszolt játékot játszotta... csak előbbi urak tapasztalata, és tudása nélkül. A csávót nem véletlenül kérdezte fel a sajtó olyan stílusban, ahogy tulajdonost még soha. (Nagybátyját sosem merték volna)
Közben a korszakos védelem elment: Navorro Bowman leépült, Patrick Willis visszavonult alig 30 évesen (29 évesen játszott az utolsó meccsét), Justin Smith vissazvonult. Aldon Smith-re nem figyelt az edzői kar és szétesett (pl ezen is veszett össze Harbaugh, és Baalke), Kaepernick inkább gyúrt, mint QB edzésekre járt (ezen is összeveszett Harbaugh, és Baalke, és Roman), Chris Borland 1 év után elbúcsúzott az NFL-től…, és ami a legfontosabb... ezzel kellett volna kezdeni, mert itt ment szét a nagy barátság: NEM ő cserélte le Alex Smitht Kaepernickre. Ő már csak eltradelte.

Amúgy Baalke még DoPP ként olyan szar játékosokat kukázott, mint minden idők egyik legnagyobb 5-öse Justin Smith, aki konkrétan nem a Bengalsnál lett az aki, hanem Friscoban 2008 után, és van még több hasonló harcos. Brooks nem volt akkora név, de ProBowler, és dettó. Donte Whitner konkrétan szar volt Buffaloban, és játékos lett a 9-ersnél. Szóval azért ez a kérdés ennél kicsit komplexebb.

A Frisconak volt egy 3 éves bajnoki ablaka, el is jutottak az SB-be, ahol nagyon kemény meccsen kicsaptak. Pont nem Baalke cseszte el, hanem az edzői kar mert az első félidőben azt sem tudták hol a pálya, míg a másodikban bedarálták a Ravenst izomból, azt kikaptak 28-24-rel. Ne a GM hibája legyen már ez.
Következő évben az NFC döntőben kaptak ki Attól a Seahawkstól, ami a szart is kiverte a Broncosból az SB-n. Bezárult az ablak, mindenki szépen visszavonult, vagy belefáradt Harbaughba, vagy beleszeretett saját fingjának a szagába, hozták Tomsulát, mert ő a régi csapat része volt, hátha megnyugtatja a keretet, majd mikor kiderült, hogy nem működik, kevés is új fejezetet nyitottak, és hozták Kellyt.
Dolphins kirakta Shulát, hozták a nem kisebb név JJ-t. Bevált? Nem, ilyen van.
Nem mondom, hogy ezek jó döntések egy GM-től, DE.. még egyszer ez az ember ide nem GM-nek jön, hanem DoPP-nak

Persze elvitatkozgathatunk még ezen... 😊
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Újra megkérdezném, mi a baj Baalkeval?
Helmut Zimmer
Baalke 6 évet töltött a 49ers élén, a 6 teljes draft alatt talált 4 olyan játékost összesen, aki posztján a liga élvonalába tartozik/tartozott: Aldon Smith, DeForest Buckner, Trent Brown és Eric Reid.
Mindemellé olyan kiválóságokra lőtt el korai körös pickeket mint A.J. Jenkins, LaMichael James, Tank Carradine vagy Will Redmond.
Érdekes a 2010-es draft, ugye azt még Scot McCloughan készítette elő, de az alkoholizmusa miatt a választásokkor már Baalke volt a főnök, nos abban az évben érkezett a Ninershez NaVorro Bowman és Mike Iupati...
empty taxi
Amit leírsz, az alapján pl. John Schneider reménytelen, és azonnal takarodjon a sportág környékéről...amúgy Belichicknél is tudunk 2-3 évet mutatni amikor nemhogy pro bowlert nem húzott, de úgy igazán kezdőt sem túl stabilan.
Amúgy én a listához hozzátenném Chris Borlandot is, szerintem nem Baalke hibája, hogy a srác 1 év és egy szakírók által all-rookie csapatba választás után otthagyta az egészet. Volt Egy Colin Kaepernick, aki ügyesen kivezényelte magát az NFL-ből, de 3 évig meghatározó játékos volt.

Szóval továbbra sem értem, hogy mi a baj egy olyan főnökkel, aki az alkoholista beosztottjából még kicsavar ennyi remek játékost, ja és nemmellesleg kordában tart évekig egy rendkívül tehetséges, de sajnos "őrjöngő" szociopatát. úgy hogy egy elvesztett SB után még marad bennük annyi lendület, hogy majdnem odaérnek újra. Mindezt egy olyan tulajdonossal, akitől konkrétan megkérdezték friscoi szakírók, hogy miért nem húz már a fenébe?!

Mindegy, ha bánkódni akartok, akkor bánkódjatok. 😊
Helmut Zimmer
Valamint senki sem ugyanaz 46 vagy 56 éves korában.
És messzemenő és megingathatatlan következtetést levonni 10 évvel korábbi dolgokból elégge irracionális.
Ráadásul olyan témában, ahol a döntés és a beválás között rengeteg befolyásolhatatlan tényező árnyalja a képet.
Sobri Jóska
Ne viccelj már, mindjárt jönnek a JMD-fanok 😀

több mint 4 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 031 — Jaguars fan
Baalke mérlege időrendben:
13-3
11-3-1
12-4
8-8
5-11
2-14

Már bocs ha ez alapján nem azt a következtetést vonja le az ember, hogy mekkora tehetség az ürge.
Ez az egyetlen KPI számít és persze a gyűrű. De ebből az olvasható ki hogy minden évvel ahogy saját választásai/döntései váltak kulcsfontosságúvá, úgy romlott a csapat.
Tapsikoljon az, aki a saját kedvencénél szívesen látná. Az én tenyerem nem pirosodik, a Tiéd?

Szerkesztette: Húsrágó
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 166 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ja Coughlin még nagyobb fasz mint Baalke! Konkrétan Hall of Famer lesz a csávó. Vagy az is lehet, hogy Coughlin úgynevezett vezetőedző, aki ahhoz ért és kell neki egy tisztességes főnök, vagy szakmai partner (Jerry Reese-szintén alkalmatlan), aki egyenesbe teszi. Példaértékű vezetői döntés egy 70 éves fáradó vezetőedzőt felfele buktatni.
Helmut Zimmer
Nem edzőnek lett hozva, és amikor jött a keret az egyik legtehetségesebb volt az NFL-ben egész korrekt salary cap helyzettel, most meg több lyuk van a rosteren mint az ementáli sajtban. Mellé aktív részese volta keret pár legjobb játékosának (A-Rob, Ramsey, kis részben Telvin, és most sanszosan Ngakoue) távozásában de legalább több millióval vagyunk a salary cap fölött is még mellé, ami sose volt ennyire magas. A kezdő QB poszt megoldására szánt baklövéseit már fel sem hozom. Ilyen ámokfutás után bocsásd meg, ha csöppet morcos vagyok rá.
Amúgy rendes ember, de a GM posztot nem neki találták ki.

Szerkesztette: iktriad
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 383 — #NoStress
Azért érthetetlen az egész, mert a Flex-n-Gate tankönyvi példa, mint a legelső amerikai lean cég. Konkrétan 7 évvel a Lean thinking c könyv megjelenése előtt bevezették az elvet. Khan nem egy hülye ember, csak valahogy ez nem megy. Tessék tovább szomorkodni! 😊
Helmut Zimmer
Ez itt off, de lehet Khanék az USA-ban úttörők voltak (Ford? Nem ismerem a tankönyveket, hogy ő már a lean vállalatvezetést alkalmazta e a tankönyv szerint), de azért a Toyotát ismerhette, ahol ez ment évtizedek óta, és nem ő találta fel a spanyolviaszt. Bár az tény, hogy az üzletben undisputed innovatív és okos volt.
Viszont -szerintem- az van a sportbéli “bénázásainak” a mélyén, hogy neki ez nem effektív üzlet, hanem hobbi. Játék, presztizs, buli, ilyesmi.
Ami azért fura -pszichológiailag- mert nekem az a tapasztalatom, hogy ritka az olyan jó vezető, aki a munkájában controlfreak, de a munkáján kívül meg nem.