Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
atapapa
Nem arról beszél Roaf, hogy a Saintses szezonjai neki kevesebbet jelentettek volna. Csak arról van szó, hogy ezen 4 domináns év nélkül lehet bekerül a HOF csarnokba, lehet nem. Így viszont biztos lett.

Roaf és a srácok 2002 és 2003ban az NFL legtöbb szerzett pontját hozták össze, 2004+2005ben legtöbb yardot NFLben, illetve 2003ban AFC legtöbb yardot. Mert ennyire dominánsak voltak! Mindenki tudta, hogy ez az OL érdeme javarészt. Azért ilyesmit nem ért el New Orleansban, és Willie úgy látja, ez végül döntő érv lehetett. Én sem tudom, és ő sem, és te sem, mi döntött. Mert nem akárkikkel versenyez az ember a végső körben. De erre írtam, hogy amikor az ilyen viták lezáródnak, mi is mindig erre jutunk, hogy a statisztika vagy PB szorzó, SB szorzó nagyon kell, de önmagában az néha nem elég.

Nekem igazából teljesen mindegy miért került be. Örülök és kész, ahogy ti is, gondolom. Lehet tévedek (akkor Roaf is). Nem baj az. Mostantól igazából azt várom, hogy hű társa és barátja Will Shields is bejusson. Szurkolni kell, pedig aztán neki is van 12 PB és 9 AP díja. De sztem ott is a Roaf-Shields korszak lesz a meghatározó elem a döntnökök fejében. Bár ezt már asszem írtam.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Attól lett HOF tag Roaf hogy minden idők egyik legjobb falának volt egyik vezéregyénisége.ulpianus
Szerintem Willie nem azért lett HoF-tag, mert ebben a falban játszott.
Hogy ez segített neki abban, hogy 1-2 évvel hamarabb kerüljön be? Igen, valószínűleg.
Ha jól tudom összesen van 3 T a liga történetében, aki 11-szer volt pro bowler: Munoz, Odgen és Roaf. Ha ezek a játékosok a pályafutásuk során egyszer se jutnak rájátszásba és ”csak” egy szar fal tagjaként iskolázzák az ellenfelet évről évre, akkor se menti meg őket semmi a HoF-tól. Erre jó példa lesz Joe Thomas, aki ha ezt a formát tartja még 5-6 évig, simán HoF lesz, függetlenül attól, hogy a Browns O egy nagy nulla, és a falban csak Mack jobb az NFL-átlagnál.
Nem azt mondom, hogy az általad említett tényezők ne lennének fontosak. Egy négy-ötszörös pro bowler, párszoros all pro esetében biztosan kell több extra is a HoF-hoz.
De 10 felett, 2 all decade team tagsággal Roafnak már nem kellenek ilyen mankók.

Ezt fejből írom, de úgy vélem alig van olyan eligible játékos, aki 10 PB felett ne lenne HoF-tag.
Ilyen egyéni teljesítmény mellett az ötéves periódus után legkésőbb 2-3 éven belül minden játékos bekerül (Willie egy évet várt, szerintem Shields is bemegy jövőre), leszámítva néhány posztot (WR, ST-játékosok).

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Flowers újra ott van az edzésen, de még nem teljes erőbedobással edz. Délutáni edzésen konkrétan semmit.
Siler továbbra sem edz.

FB poszton valahogy nem akar senki beválni. Természertesen mindneki nagyon tehetséges és így meg úgy. De Crennel azt mondta, lehet végül nem lesz hivatalosan FB a rosteren. (Ahogy azt sokan vártuk egyébként, ezért is kérdeztek rá konkrétan.) Jött egy új FB minap, Patrick DiMarco. De sztem ő is felejtős. Ahogy néztem elkapni tud nagyjából megbízhatóan, felépítése FB, de olyan szinten nincs benne erő mégsem, hogy szvsz ezért nem tud hatékonyan blokkolni vagy erőből futni. Így esélyei minimálisak.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
írtam volna többet is Roafról (mind a Saints-es, mind a Chiefs-es időkről), ám ahogy az a támadófal-embereknél lenni szokott, szinte semmit "érdekeset" nem találtam róla...

ragozhattam volna még pár soron keresztül, hogy mennyire domináns OT volt (kivéve utolsó idényét, ahol már sorra nyelte be a sackeket, 10 meccs alatt 15-öt), de több tartalommal egyszerűen nem tudtam megtölteni a cikket

A tévedéses megjegyzésem pedig Roaf utolsó mondatára vonatkozott: "Jobban szükségem volt a Kansas City-re, mint én kellettem nekik."jjncaa
Akkor félreértettem, mert félreérhető.
Így szerepel a cikkben, látható az idézett rész Roaftól, ami után a megjegyzésed van:

„A Kansas City-s évek fontosabbak voltak (a Hall Of Fame szempontjából), mint a New Orleans-nál lehúzottak, hiába hívtak meg 7 Pro Bowlra az utóbbival. KC-ben csodás támadófalban játszhattam… Jobban szükségem volt a Kansas City-re, mint én kellettem nekik.” Ezzel a kijelentéssel talán az itthoni futballszeretők is vitatkoznának ...


Viszont igaza van Roafnak ebben is, ahogy te érted amit mond. A Chiefsben mint írtam, akkoriban John Tait volt az LOT, és ő nem volt rossz. Csak Roaf jobb volt, Tait ment ROTnek. ez a húzás is része a csodafalnak. A KC fal Roaf nélkül is jó lett volna, csak nem ennyire. Shields akkor is jó, Weigmann is, Waters is, Tait is. Akkor Tait el sem megy később (túl sokat akart keresni ROThez mérten), és lett volna Tait-Waters-Weigmann-Shields-Welbourn fal. Akkor is run heavy van, akkor is működik. Így érti ezt Roaf, hogy neki legalább akkora szüksége volt (a HOFhoz) a Chiefses korszakára (4 szezon), mint a Chiefsnek rá, ha nem inkább.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 898 — No es importante
írtam volna többet is Roafról (mind a Saints-es, mind a Chiefs-es időkről), ám ahogy az a támadófal-embereknél lenni szokott, szinte semmit "érdekeset" nem találtam róla...

ragozhattam volna még pár soron keresztül, hogy mennyire domináns OT volt (kivéve utolsó idényét, ahol már sorra nyelte be a sackeket, 10 meccs alatt 15-öt), de több tartalommal egyszerűen nem tudtam megtölteni a cikket

A tévedéses megjegyzésem pedig Roaf utolsó mondatára vonatkozott: "Jobban szükségem volt a Kansas City-re, mint én kellettem nekik."


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Szerintem ha Willie marad a Saints-ben, vélhetően akkor se kapott volna kevesebb PB/AP elismerést a karrierje hátralévő részében.

Az tény, hogy amilyen társakat itt kapott, és amit egységként produkált ez a fal néhány évig, azt nehéz lesz felülmúlni. Csak a szirupos, "csodálatos" szóval lehet megragadni annak az OL-nek a lényegét. atapapa
Nem azt mondja Roaf (+ én meg sokan), hogy rosszabb lett volna ott, vagy jobb volt mint játékos itt.

Elit játékos sok van. Pro Bowler ugye eleve nagyon sok van. KCből talán elég megemlítenem Casselt, és nem kell tovább érvelnem a rendszer ellen.
Hadd ne soroljak fel jópár sokszoros Pro Bowlert aki nem lett/lesz HOF tag. Például Brian Waters 6x PB 2X All Pro, esélye nincs.


Attól lett HOF tag Roaf hogy minden idők egyik legjobb falának volt egyik vezéregyénisége. Ezt mondja Roaf. Ezért mondtam a talán eléggé ismert Steel curtaint példának.
Ezen már vitáztunk/mások is vitáztak sokat, hogy ki érdemes HOFra és ki nem. Mindig oda lyukadunk ki, hogy a remek statisztika, vagy SB győzelem, vagy PB/AP tagság önmagban nem elég. Valami extrát is kell nyújtani.
Roaf pedig ezt itt tette meg. Nem a tehetsége növekedése vagy a Chiefs edzői miatt, vagy mittomén mi miatt. Hanem mert itt játszottak olyan játékosok. Will Shieldsnek pont ugyanennyire kellett Roaf a tuti HOF tagsághoz, mint fordítva.
Ezért nem tetszett JJ megjegyzése, amivel azt sugallja, hogy Roaf ebben téved (valami általános véleményre hivatkozik, ami nem létezik.). Ami már szvsz fórumtéma. Ezért nyitottam itt vitát róla, a tények megemlítése mellett.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Szerintem ha Willie marad a Saints-ben, vélhetően akkor se kapott volna kevesebb PB/AP elismerést a karrierje hátralévő részében.

Az tény, hogy amilyen társakat itt kapott, és amit egységként produkált ez a fal néhány évig, azt nehéz lesz felülmúlni. Csak a szirupos, "csodálatos" szóval lehet megragadni annak az OL-nek a lényegét.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Wille Roafról is elkészült a HOF cikk JJ jóvoltából:
https://bowl.hu/images/cache/uploads/de418bbb95c024debb4f6a54b294f314.jpg
Hall of Fame 2012 - Willie Roaf | Bowl.hu
Az NFL Hírességek Csarnoka a támadófal szélére is


Nem bírom ki, hogy a Chiefses időszak méltatlanul kevés szerepet kap a cikkben. (Itt lehet engem oltani.)

Pedig a HOF tagságot tekintve meghatározó időszakról beszélünk. Elit OT mindig van. De a valaha volt egyik legjobb OL tagjaként és főszereplőjeként került kiválasztásra többek közt Roaf (nem csak ezért). Ezt ő maga is elismeri. (Mondjuk például lehetetlen lenne, hogy a Steel curtainből senkit nem választanak be). Ettől még tény, hogy Roaf király volt már a Saintsben is. Ott több évet is játszott. Az is fontos része tagadhatatlanul a HOF tagságnak.


A fal többi tagja megérdemli, hogy felsoroljuk:
Will Shields is HOF várományos, minden idők egyik legjobb jobb oldali guardja. Brain Waterst sem kell bemutatni, posztja egyik legjobbja máig, ha még folytatja. Az elpusztíthatatlan Casey Weigmann mint a fal vezére és esze, épp idén adja át 11 szezon után a stafétát nálunk. Úgy, hogy egy snapet nem hagyott ki ezen időszak alatt sérülés miatt, és úgy általában le sem jött a pályáról szinte. Kissé ismeretlenebb John Tait, aki 2001ben is Pro bowlba jutott (Roaf előtt LOT), majd a Bearsbe igazolva 2006ban is PB játékos lett, mint "leggyengébb" tag a falban. Később Tait helyére John Welbourn érkezik, ő átlagos játékos (nem rossz), bár ettől még a fal blokkolása nem romlott. Ehhez hozzájárul, hogy Tony Gonzalez, minden idők talán legjobb TEje nagyszerű blokkoló is (az ROT jobb vállán). Vagy Tony Richardson a Fullback sem kispályás a szakmában.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Flowers lábsérülése (bruised foot) ténnyé növekedett. Valószínűleg hamar helyre fog jönni, ez nem olyan súlyos sérülés.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
A három muskétACLsról. (Ez is olyan elmélet lesz tőlem, ahogy az előző stabilitásról szóló okfejtésem, magam tanátam ki.)
Szóval sztem ez a rendkívül népszérű elmélet kissé csalóka. (tudom ,hogy ESPN, nfl.com, minden KC topic stb. ezt nyomatja orrvérzésig. Jogomban áll nem egyetérteni.)

Tavaly a Chiefst visszavette a három sztár sérülése. SS (Berry), aki köré a védelmet tervezték. TE (Moeaki) akire a 3rd down offense (blokksémák stb.) épült volna.
A csapat arca HB (Charles), akire az offense épült.
Ez eddig igaz.
Tehát amikor visszatérnek jó formában, sok minden múlik azon, hogy meddig nem sérülnek le, és mit nyújtanak. Ez igaz, de messze nem annyira, mint tavaly.

Jamaal tavaly egy lelassult, rosszul teljesítő Thomas Jones előtt futott (már 2010es szezon közepe-vége óta). DExMex szituációs joker, 3rd down porcelán scat back. Így mardat a ST player Battle, rövid yardokhoz. Jamaal kiesett=vége offense.
Idén ott van Hillis. És Gray. Hiányozna Jamaal, de messze nem lenne az a katasztrófa.

Erre analóg Moeaki esete. Ott van Kevin Boss.

Berry mögött is nem kellet volna király SS (jó persze kellene, de senki nem tud megfizetni a padra zseniket). Csak olyan szar safetyk voltak, hogy hihetetlen. Most ott van Abram Elam, akár Menzie is. Így Lewis sem kell all time a pályán legyen. Sokkal stabilabb marad a safety poszt, és jobban tudja Crennel is elosztani őket minden szempontból.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Szerintem a 3 csapat közül a SD-ről tudhatjuk valamennyire, h mire képesek.
Nálunk ott a nagy kérdőjel, h mit tud majd PM, voltak változások a védelemben, elment ugye Dennis Allen, bár JDR nem feltétlen minőség romlás
Nálatok is a legnagyobb kérdőjel számomra, h milyen formában lesznek a visszatérők. Egy 2 évvel ezelőtti JC vagy Berry simán adhatja azt a pluszt, amit tavaly hiányzott.
A másik nagy kérdőjel Crennel. Attól h egyszer besült HC-ként nem jelenti azt, h alkalmatlan annak. Belichicknek se indult túl fényesen edzői pályafutása. Én Haleyt sose tartottam nagyon jó edzőnek, de nem volt rossz se. Crennel hozzá képest simán lehet upgrade is és downgrade is.

Ennyi kérdőjellel nem lehet tippelni, vagy tényleg azt mondani, h SD, mert ők a biztos pont. Mondjuk így h maradt Norv Turner......

Egyébként még az is lehet, h Stanzi megcsinálja nálatok azt, amit nálunk tavaly TT. Ha gyengén kezdtek, hamar kiutálják Casselt, és jöhet Stanzi, aki elkezdhet egy nagy menetelést...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Sztem rossz kérdést tett fel Williamson, erre akartam rávilágítani. Így érdekes eredményt kapott. Mert ha olyasmit kérdez, hogy "Matt Cassel olyan irányító, aki rájátszásba vezet egy csapatot" ahogy írod, akkor 90%ban KC és ellendrukkerek is ellene szavaznak. Így a kérdés félig a Chiefsről szólt.

Stanzi lassan megváltói státuszba emelkedik, amihez nyilván köze van Cassel játékának. Stanzi Iowából jött, ami igazából nincs messze KCtől, sok Iowa szimpatizáns KC szurkoló van. Mondhatnék más érveket is, de ez mind Casselről szól. Ha megnézünk egy bármilyen elemzést bárhol, mindig Cassel van fő negatívumként kiemelve. Sokan sztem mást sem tudnak mondani.

Ettől még továbbra is a Chargers a legfőbb esélyes (aztán a Denver ha Peyton király)), és azért, mert ők egyedül nem forgatnak fel csapategységet.
Denver offense reform (Tebow->Manning), talán Defense.
Oakland ZB+WC egy immobilis QBvel (őrület) + ismeretlen defense reform.
KC új offense, up tempo.
Chagers begyakorolt, bevált működő offense+defense, néhol új de posztra igazolt minőségi játékossal.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
ESPN AFC WEST blogvezető (Bill Williamson) feltett egy szavazást minap a divízió rovatban, ami lezárult. Nevezetesen, hogy Cassel képes-e 2012ben rájátszásba vezetni a Chiefst? Eleinte az Igen vezetett, aztán végül 9000+ szavazat után pont 50-50% lett az eredmény.
Érdekes, mert ha az kérdezik bárhol, hogy Cassel milyen irányító, Chiefs rajongók, ellendrukkerek mind közepesnek vagy rossznak titulálják. Olyannak, aki a Chiefs legfőbb kerékkötője.
Azonban a kérdés nem ez volt, hanem hogy ezzel a Chiefsel képes-e rájátszásba jutni? Ez úgy látszik, pont határeset a véleményezők (jelen esetben leginkább AFC West rajongók) szerint.ulpianus
Simán rájátszásba juthattok úgy, h ő az irányító, de az azért túlzás h ő vezetne titeket oda...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
ESPN AFC WEST blogvezető (Bill Williamson) feltett egy szavazást minap a divízió rovatban, ami lezárult. Nevezetesen, hogy Cassel képes-e 2012ben rájátszásba vezetni a Chiefst? Eleinte az Igen vezetett, aztán végül 9000+ szavazat után pont 50-50% lett az eredmény.
Érdekes, mert ha az kérdezik bárhol, hogy Cassel milyen irányító, Chiefs rajongók, ellendrukkerek mind közepesnek vagy rossznak titulálják. Olyannak, aki a Chiefs legfőbb kerékkötője.
Azonban a kérdés nem ez volt, hanem hogy ezzel a Chiefsel képes-e rájátszásba jutni? Ez úgy látszik, pont határeset a véleményezők (jelen esetben leginkább AFC West rajongók) szerint.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Sose árt bebiztosítani magad, Winston azért épp egy sérülésből tér vissza, reméljük Albert meg marad is ilyen meglepően egészséges, azért tonnaszámra találod az OT-ket, akiknél egy meccs végigjátszása is nagy szó lehet, hiába jók. Gondoljunk ugye a KC-t is végigsérülő, épen egyébként kb. elit Gaitherre. 😊
Willis meg legalább tapasztalt OT, ettől függetlenül reméljük, nem kell bevetni a szezon során.Stez
Igen. Bár Donald Stephenson most jött drafton harmadik körből. Ő ROTnek első naptól beállhatna, ha nem volna Winston. Bár inkább azért volt jó prospect, mert komoly LOT potenciállal rendelkezik, és nagyon gyors (konkrétan leggyorsabb volt combine-on OL-ben).

Amennyiben kell, a guard Jeff Allen is OTnek volt írva drafton. Második körből. Csak itt a Chiefsben Guard lesz, mert ZB system van, jobban ki lehet így rakni a falat, és őt is jobban ki lehet használni. Lilja helyét át kell majd vennie a tervek alapján. Sokak szerint idén (akár első naptól) képes rá, mások szerint jövőre, amikor Lilja szerződése lejár.
De gondoltam idén akkor is ha baj van OTnek beáll és kész.

Ehhez képest jött Ugoh, aki nem PSbe ment volna. Amint visszavonult, jött egy hasonló kaliberű tapasztalt játékos. Szintén nem camp bodynak tervezik. Így egyértelmű számomra, hogy Mims, ahogy tavaly, idén sem tudott felnőni a megfelelő szintre. És senki más sem.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Sose árt bebiztosítani magad, Winston azért épp egy sérülésből tér vissza, reméljük Albert meg marad is ilyen meglepően egészséges, azért tonnaszámra találod az OT-ket, akiknél egy meccs végigjátszása is nagy szó lehet, hiába jók. Gondoljunk ugye a KC-t is végigsérülő, épen egyébként kb. elit Gaitherre. 😊
Willis meg legalább tapasztalt OT, ettől függetlenül reméljük, nem kell bevetni a szezon során.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Leigazoltátok Ray WillistBlack_Adder
Kösz! Ezt valóban elfelejtetem beírni. OT az illető, rutinos, bár nem egy nagy játékos. Ugoh után elgondolkodtató, hogy miért akarunk mindenáron OT-t? Én azt gondoltam 3 elég. Ezek szerint Mims meg a többi tartalék OT elég fos lehet. Biztos ami biztos akarnak valaki használhatót, ha komoly baj lenne (két sérült).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Leigazoltátok Ray Willist

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Iktriad!
Ugohról egy Kócos hírforrásunk (Stez) két napja beszámolt. A Colts szinte mindig megelőzi a Jaxet. Törődj bele! 😊

Más. Elindult egy pletyka, hogy Flowers lesérült. Utánanyomoztam, és egy olyan kép van róla (egy szurkoló készítette lelátón jó messziről), amin a gép bemozdult, totál homály. Mint az UFO felvételek. Lehet Flowers az, lehet egy szaloncukor, lehet egy macska, de valami történik kicsiben a háttérben.
Reméljük nem jól látta, és Flowers bicegése nem komoly. Hivatalosan semmi nem jelent meg az ügyről.

Hasonló hírforrásból állítólag a kisebb sérülés miatt nem edző B. Silert (SILB) látták edzeni a második csapattal. Most valaki vagy elnézte a mezszámot, vagy tényleg a két évente pár meccset játszó Silert láthatjuk idén a pályán. Azt se bánnám, ha kirúgnák. Amint feláll a kórházi ágyból, kapásból lesérül. Ennyi erővel én is kaphatnék fizetést a csapattól.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 199 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ugoh is sokáig bírta itt:
Veteran OT Tony Ugoh is definitely retiring. #Chiefs placed him on the reserve/retired list. (Adam Caplan)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Állítólag Taylor Gentry a FB jelölt nem sokáig lesz a csapatnál. Mertfizikálisan nem felel meg. Ez mit jelent? Azt jelenit kirúgják és ennyi.
Meglátjuk, hogy a tavalyi rosterről lecsúszó másik FB jelölt Bannon ki tudja-e használni a lehetőséget.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
A Chiefsben edzésen mindenhol kemény párosok állnak össze. Routt például Baldwinnal játszik párost, aki magas+erős+gyors+jó elkapó egyszerre. Hiába fogja Routt szorosan, Baldwin lehúz nehéz labdákat is.

ulpianus
konkrétan ma baldwin mindent elkapott amit dobtak felé és mindenkti megvert,lehetett az routt, flowers,lewis,berry,a beszámolok szerint eszméletlen elkapásai voltak. ehh
Igazából őt egyfolytában hypeolják mióta Bowe nem ír alá. Valamint Baldwin tavaly óta kapja a "TC idiótája", "problémás alkat" oltást. Igaz is, ami igaz.
Most egy kicsit szerecsenmosdatás ami folyik szvsz. Biztos nem hazudnak és elkap mindent, csak jót is tesz a PRnak, ha így közlik. Hozzátéve, hogy aki ekkora magas, stb az nem full contactban előnyben lesz mindig.

Bár aztán én tavaly meccsen is emlékszem nem egy elképesztő catchre tőle (kedvencem a Dawknis hóna alatt elkapott labda, az szemtelen dolog volt az öreggel szemben. 😀)

Viszont Routt a párja, Flowersnek inkább Breaston (Bowe lenne), és így tovább. És Routt végig tudta őt fogni, de az elkapást nem tudta megakadályozni. Mégis meg kell próbálnia szabályosan. Akármekkora Baldwin, akármilyen gyors, és akármekkorát ugrik. Szabályosan, szabályosan. Főleg a Routtnál sok sok zászlót érő press coverben jó, hogy ilyen erős WR ellen gyakorol. Nem mintha Breaston vagy majd Bowe ellen könnyebb dolga lenne. Csak azt mondtam ,hogy itt aztán belekerül mindenki a lecsóba. Mert a roster nem kegyelmez. (Ami persze jó hír inkább, mint rossz.) Winstonnak volt csak szerencséje Justin Houston megfázásával, de sokáig nem örülhet.

Például Donald Stephenson (OT) is Albert családi apropóból történt távolmaradása miatt első LOT lett. Ami Hali elleni játékot jelent. Köszi.
De mivel nagyon gyors a lába Stephensonnak, a speed rusht bírta. A run blocknál állítólag el is tolta párszor Halit, amire nem sokan képesek (Hali legalább olyan jó run stopper, mint pass rusher. És ő nem a szokásos 250 fontú OLB, hanem 275 inkább 4-3 DE típus. Nem talicska, hogy tologassa mindenki). Más kérdés Stephenson technikai repertoárja, mert Hali fő fegyvere a keze, gyakorlatilag blokkolhatatlan, mint két propeller. Ezzel Stephesnson sem tudott mit kezdeni. De jó hír, hogy a sebességet bírja, a technika majd megjön.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 943 — Chiefs fan
A Chiefsben edzésen mindenhol kemény párosok állnak össze. Routt például Baldwinnal játszik párost, aki magas+erős+gyors+jó elkapó egyszerre. Hiába fogja Routt szorosan, Baldwin lehúz nehéz labdákat is.

ulpianus
konkrétan ma baldwin mindent elkapott amit dobtak felé és mindenkti megvert,lehetett az routt, flowers,lewis,berry,a beszámolok szerint eszméletlen elkapásai voltak.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Stanford Routt (CB) Jekyll/Hyde játékának átalakításán gőzerővel dolgozik Crennel és főleg a DB edző Emmitt Thomas (egyik legjobb a ligában). Routtról nehéz elkapni passzt, jól fog embert, jól zónázik, jó futás ellen. Azonban sokat szabálytalankodik. Ez a Raiders játékából is fakadt, ez is benne van. De Routt is. Press coverben és minden téren most tesztelik, átépítik.

A Chiefsben edzésen mindenhol kemény párosok állnak össze. Routt például Baldwinnal játszik párost, aki magas+erős+gyors+jó elkapó egyszerre. Hiába fogja Routt szorosan, Baldwin lehúz nehéz labdákat is.

Crennel szerint meg kell értenie, miként játszik a Chiefs, és pontosan mit is várnak el tőle.

Flowers szerint nem második számú CB, inkább van két No1 CB egy csapatban. Ahogy Brandon Carr is az volt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
TCben természetesen mindenki elképesztő és szupermegafantasztikus, esetleg egyesek csak csodásan döbbenetes egyéni akciókat mutatnak be. Ezt letudtam.

Berry folyamatosan közel játszik a LOS vonalához, kvázi LB. Főleg a TE játék térnyerése miatt. Mivel Berry futás ellen is kiváló, így ráadásként könnyebben kivált egy LBt (extra DB játékosra) támadófelállástól kissé függetlenebbül. Idén ez várható, bár nem új elem, csak az arány változhat.

Amon Gordon (DL) csak DE-ként lépett eddig pályára. NT Poe+Powe, ritkábban Toribio (évekkel ezelőtt én kirúgtam volna).

Támadóknál mindenkit a QB poszt érdekel gondolom, a többivel sok gond nem lehet.
Cassel azt mondta, mióta a Chiefsben van, most először van egy hang az offenseben. Daboll elmondja mi lesz, és kész. Ez neki nagy könnyebbség. Hozzáfűzném, hogy Cassel 7 szezon alatt asszem 8 OC alatt játszott. Daboll a kilencedik.
Ő és Stanzi akiket dicsérnek, van aki csak Stanzit. Quinnt senki, utoljára még TC előtt jóval C. Weis mondta, hogy Quinn kezdőpotenciállal rendelkező QB a Chiefsben. De ő ha jól emlékszem a Notre Dame (college) csapatban maga edzette végig minden évében Quinnt, szóval ez nekem nem teljesen mérvadó.

Az egész offenseben sztem tavaly a legrosszabb nem Cassel volt, hanem Muir az OC. Nem szoktam a playhívást szidni, mert az is egy szakma, kicsi vagyok én ahhoz. De amit Muir művelt ezen a téren (előtte sosem tette életében), az egy "miként támadjunk az american football nevű játékban" gyorstalpaló tanfolyamon elsajátítható. Nem is működött, és akkor nagyon udvariasan fogalmaztam. Nekem off seasonben ez a legizgalmasabb kérdés, hogy Daboll vajon mit képes kirakni ennyi tehetségből? Ő azért fényévekkel jobb, mint az öreg volt, ha nem is ő a csúcs.


Állat vagyok, ami enni kér...