Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Sajnálom azt a választ. Én nem szoktam variálni, csak írom ami eszembe jut. Nem is lehet elolvasni néha 😀

HA valaha Cassel helyett Stanzi kezdő QB lesz ,akkor nincs visszaút. Ezért fogják jól meggondolni a dolgot. Nem mert beismerik a tévedésüket, az nem számít. Hanem mert Cassel ezt nem éli túl lelkileg.
Bíznak Rickyben, nem is draftolták volna, ha nem így lenne. Te azt mondod, de hát ötödik körös. Én azt, hogy Cassel meg hetedik. És azt is mondom, hogy Pioli nem draftol QBket, csak ritkán és okkal. Nem próbálkozik.

Az AFC döntő az nagyon messze van mindkét csapatnak. A Chiefsnek még messzebb. A cél egyelőre a rájátszás. A Chargers lesz sztem megint az ellenfél, nehéz ügy.

Stanzi soha nem lesz egy P. Manning. Egyrészt senki nem lesz. Luck sem. Attól Luck lehet nagyon jó, igazi megmentő.
Stanzi egy jó game manager lesz, esetleg kicsit több annál. De ide ez kell. A Chiefs futni fog, és a védelemre fog költeni. De irányító nélkül nem lehet ma már futással komoly eredményt elérni. Ezt Kansas Cityben a napnál világosabban látják.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Legalább fél óráig írt válaszom - természetesen tökéletes műalkotás volt - elszállt a tavaszi szélben. Ezek után csak címszavakban vagyok képes írni.
Nem Cassel mellett vagy Stanzi ellen, hanem a KC általam vélt sikeres útja mellett próbálok érvelni, semmibe se kerül ez nekem innen. (Találkozzunk az AFC döntőben, ott nem fog érdekelni a KC sikere, de mennyire nem!)
Cassel idegesítően és végtelenül béna tud lenni (soha nem lesz belőle Top10 QB), ill. képes 11-5 idényt lemenedzselni. A franchise feladata ezt az utóbbi teljesítményt kipiszkálni az érzékeny lelkéből.
Ha erre képtelen vagy nem akar vele vesződni a FO, akkor ez Stanzira is visszaüthet. (Aki nem mellesleg személyes kedvenc, ő az első és máig egyetlen NCAA játékos, akit bármiféle külső segítség nélkül vettem észre.) Mert ő sem istenadta tehetség - értsd nem PM - , vele is megtörténhet hasonló enyhébb és/vagy más szinten.
A KC számára azért is tartom fontosnak ezt az egész folyamatot, mert szvsz az is jól méri egy franchise erejét, hogy mit tud kezdeni a jó közepes irányítójával. Az NFL csapatok többsége ezzel a feladattal küzd, ill. ezen keresztül tud bekerülni a domináns csapatok közé. Én ezt egy tanulási, fejlődési folyamat fontos szakaszának látom, amit ha kihagy a csapat, akkor könnyen QB-temetővé válhat. Erre is van példa.
Természetesen nagyon fontos, hogy képesek legyenek belátni és kimondani, ha a Cassel-projekt valóban becsődölt.
Te ezt az állapotot (sokkal) közelebbinek érzed, illetve nagyobb esélyt adsz neki, mint én. Egy Pats fan teljesen megérti ezt, mi is sok helyre kívántuk őt backup korában, csak nem a centerünk segge mögé.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Nagyon vékony jégen táncoltok, ezt elismerem. (Kár lenne belemenni, hogy minek hoztátok ide egyáltalán, mert itt van, ezzel kell főznötök.)
Az egy dolog, hogy Te (vagy én) mit gondolsz/gondolok nagy nyomásnak, ami számít, hogy Cassel mit érez annak.
Pioli egyensúlyozni kénytelen Cassel alacsony nyomástűrése és Haley impulzivitása között. Gondolom, mindkettőt kellően jónak tartja, így nem megoldás az egyik kirúgása.
Haley kénytelen visszafogni az üvölthetnékjét Cassellel szemben, mert csak egyszer érezteti vele, hogy egy önbizalomhiányos pöcsnek tartja, máris dobhatja a kukába az egész csapat idényét. S nem számítana, hogy egyébként igaza is volt meg korrekt is volt.
Cassel meg bármikor képes arra, hogy minden snap előtt azon spekuláljon, hogy tényleg elég jó vagyok?
Ha ebbe az eddig is elég bonyolult képletbe betoljá(to)k Stanzit, mint a franchise sikerének letéteményesét, akkor Casselnek tuti annyi, Stanzi meg nagy valószínűséggel még nem lenne képes ezt a kabátot felvenni.
Stanzit persze lehet év vége felé a leírt módon próbálgatni, ezt aláírom. Ez már nem lenne olyan nagy veszély a jövőjére nézve. Az én felfogásomhoz nem feltétlen passzol, de ez már ízlés dolga.tomi-tomi
Teljesen félreérted. Casselen nincs nyomás sokadszorra mondom. Ami van, annál csak több van minden irányítón. Mondtam sorold fel azokat, akiken kevesebb van.

Másik hogy nem a nyomással van gondja. Nem bátortalan. Ő hiszi hogy jó. Csak túl sokat spekulál, tökéletes passzokat akar, de nem lehet. Az a profi liga, ahol nincs idő és hely erre. Rossz döntéseket hoz. akkor dob korán, amikor volna ideje. Akkor nem dob, amikor kellene. Az egy másik probléma ,hogy amint komoly lesz a tét, akkor még jobban begörcsöl. És akkor igazán borzalmasan játszik.

De most akkor ne legyenek szoros meccsek? Ezt nem tudjuk megoldani. Haley meg nem üvölt vele csak ritka esetben ezt is mondtam. Másokkal is teszi nagy ritkán ők kibírják. Évi pár alkalom. Annyit én is kiakadok néha meg más is.

A lényeg, hogy aki nem képes elviselni, hogy egy jó szezonban van egy meccs, ami végig szoros, és elkezd pánikolni, az mit fog tenni rájátszásban? Azt, amit a Ravens ellen és máskor, becsődöl. Ez a gond. Hogy hiába a legjobb védelem lenne mondjuk mögötte, mint Big Ben mögött van, aznap neki kell nyerni. És erre képtelen. Elvan szépen dobálgatja a jó statisztikákat, yardokat play actionből, de a Chiefs tovább akar lépni. Már nem elég hogy építkezünk. Felépítettük a csapatot, nyerni akarunk, rájátszásért akarunk küzdeni, és ott is nyerni, amit lehet. Erre Cassel alkalmatlan. Megtette a dolgát, de nem képes többre.

Ha ezt én látom így, ahogy mondod, akkor tévedhetek is. De kérdezz meg mindenkit aki Chiefs meccseket néz innen rendszeresen, hogy miért látják mind ugyanígy? Mindenki téved? Azok szoktak érvelni Cassel mellett, akik a statjait nézik.
A külföldi Chiefs szurkolók is mind egyet értenek velem. A vita azon megy, hogy mennyi érdeme volt 2010ben, vagy hogy meddig maradjon még? De hogy rossz irányító, és mennie kell az nem kérdés sehol. Már akik tényleg követik a meccseket sorban. Ezért nem hiszem, hogy én tévedek itt magamban, mert rosszul ítélem meg.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Cassell 2 hét múlva lesz 29 éves, Stanzi most 23. Cassell azért az előző évéhez sokat javult, bár lehet ez a jó támadófal és a remek futás eredménye is. Cassell szerintem még 2 évig biztos kezdő lesz, aztán az lesz vele, mint Ortonnal a Broncosban, nem kap hosszútávú szerződést, amint lejár a jelenleg futó kontraktusa, illetve jó trade-alap lesz.aztec
2014ig van szerződése.
Jó trade alap? Nemtom, remélem akik most magasztalják igazuk van, és a saját csapatukba megkapják Casselt jó áron. :cool: A fizetése azonban nagyon magas. Képlékeny a jövő a fizetésekkel kapcsolatban. Nem tudom, ezt nehéz megítélni most. Először is teljesítsen idén is valami szépet, akkor azért lehet megkeressük egy új ajánlattal ,vagy valaki más megkeresi.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nagyon vékony jégen táncoltok, ezt elismerem. (Kár lenne belemenni, hogy minek hoztátok ide egyáltalán, mert itt van, ezzel kell főznötök.)
Az egy dolog, hogy Te (vagy én) mit gondolsz/gondolok nagy nyomásnak, ami számít, hogy Cassel mit érez annak.
Pioli egyensúlyozni kénytelen Cassel alacsony nyomástűrése és Haley impulzivitása között. Gondolom, mindkettőt kellően jónak tartja, így nem megoldás az egyik kirúgása.
Haley kénytelen visszafogni az üvölthetnékjét Cassellel szemben, mert csak egyszer érezteti vele, hogy egy önbizalomhiányos pöcsnek tartja, máris dobhatja a kukába az egész csapat idényét. S nem számítana, hogy egyébként igaza is volt meg korrekt is volt.
Cassel meg bármikor képes arra, hogy minden snap előtt azon spekuláljon, hogy tényleg elég jó vagyok?
Ha ebbe az eddig is elég bonyolult képletbe betoljá(to)k Stanzit, mint a franchise sikerének letéteményesét, akkor Casselnek tuti annyi, Stanzi meg nagy valószínűséggel még nem lenne képes ezt a kabátot felvenni.
Stanzit persze lehet év vége felé a leírt módon próbálgatni, ezt aláírom. Ez már nem lenne olyan nagy veszély a jövőjére nézve. Az én felfogásomhoz nem feltétlen passzol, de ez már ízlés dolga.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
aztec Indianapolis Colts 1 360
Cassell 2 hét múlva lesz 29 éves, Stanzi most 23. Cassell azért az előző évéhez sokat javult, bár lehet ez a jó támadófal és a remek futás eredménye is. Cassell szerintem még 2 évig biztos kezdő lesz, aztán az lesz vele, mint Ortonnal a Broncosban, nem kap hosszútávú szerződést, amint lejár a jelenleg futó kontraktusa, illetve jó trade-alap lesz.

A Jégember győz, nem beszél.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Igen. Haley valóban jó érv. Ő képes üvölteni. De azért elég korrekt pali. És nem ész nélkül üvölt, mint egy kiképző őrmester. Csak ha már komoly gondja van ,amit nem ért meg más. Vagy a bírókkal szeret üvöltözni. De velük nekem is lett volna kedvem néha. 😀
Azonban ő keménykezű. de igazságos. Üvöltött ő Warnerel is, nem kell annyira féltani őket. És nem egyfolytában teszi, mint egyesek, csak évente kétszer-háromszor. Többnyire jogosan. Már amennyire utólag kiderül általában. A nyomás meg nem nagy Casselen. Sőt, sztem mondhatnál pár QBt a ligában akin kisebb nyomás volt. Vegyük a csoportot.
Ortonon?
JCn? Gradon?
Riversen?

Stanzi és az első bevetés.
Úgy értettem nála, hogy pályára lép e szezon végén ,következő elején, hogy sztem ez meg fog történni. Ez nem jelenti ,hogy onnantól ő kezd. Amikor egy meccs meg van nyerve, vagy el van bukva. Cassel dobott 3 picket vagy mittoméén. Vagy a szezon kuka. Akkor utolsó negyedben be fog állni.
Croyle is kapott esélyt így. Kiderült, hogy nem elég jó. De ez csak így tud olcsón napvilágra kerülni. Azonban pre meccseket leszámítva nem hiszem, hogy év vége előtt ezt meg kéne lépni. Nem sürgős.

És ha Cassel mint írtam ,hagyja a marsallbotot kiesni a kezéből ennyitől. Akkor Stanzi jobb. Nem baj az, de a szerva Casselnél van.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hogy picit oldjam a feszültséget, nincs lehetetlen elkapás, erre kellett draftolni

http://www.youtube.com/watch?v=NhN0OZA3aIs&NR=1&feature=fvwpDelonso_
Ja, ez már volt párszor.

Mindenesetre feszültség nincs egyik irányba sem. Bár most lehet keltettem kicsit.
Nem baj az, felnőttek vagyunk. De vitázni jó dolog. Megfelelő partnerrel. Van akivel nem szoktam, mert nem érdemes. Most értelmes vita folyik, csak nekem több az információm előnyben vagyok, de attól nem biztos ,hogy igazam van. Csak hosszabban válaszolok tőle. 😀ulpianus
Állj! Nincs itt semmi feszültség, legalábbis részemről biztosan! Másként látjuk a dolgokat, s megbeszéljük. Ulpival élmény vitázni! (Komoly.)
Egyébként is a Pats fiókcsapatának szívesen segít egy Pats fan, már-már munkaköri kötelességünk a helyes útra terelni a KC fanokat. 😉

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Most azt írod, hogy "De akkor sem lesz kezdőjátékos hamar. Nem szabad ezt elkapkodni. Nem sietünk." Ezzel teljesen egyetértek, ezt is írtam nagyjából.
Előtte meg: "Szépen tanuljon, figyeljen, és év végén vagy következő év elején beállhat." Erre írtam, hogy ez korai lenne.
A Stanzi iránti bizalmat egyrészt tökéletesen megértem, másrészt eszem ágában nem volt/nincs rombolni. Jogosan bíztok benne. Persze ettől még mindig csak egy 5. körös QB. 😉
OK, más oldalról közelítsük meg a nyomást. Pont Te írtad, hogy Cassel maximalista. Ő "leszarja" (nem számít neki), hogy futás alapú csapatnál QB, nem tud nem foglalkozni a saját következő passzának tökéletes megvalósításával. Saját magára elegendő, sőt túlzottan nagy nyomást helyez, ha erre még rápakolnak, akkor tiszta görcs lesz az egész pali. Pioli, mint GM a szerződése feltételeivel nem tett rá plusz terhet. A maga részéről ennyit tehetett. Ha nem lenne ilyen szerződése, akkor pusztán Stanzi draftolásával és ezzel egy időben már vághatnátok is ki.
Haley-ben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy képes kezelni ezt a helyzetet. Ha Cassel egy kukta, akkor Pioli (és a szerződése) a biztonsági szelep, Haley meg sajnos nem képes (nekem nem tűnik annak), hogy pontosan beállítsa a tűzhelyen a szükséges fokozatot. Haley helyzetét nehezíti persze, hogy Cassel nemcsak kukta, hanem maximalizmusa okán ott matat a tűzhely gombjánál is.
Írod, hogy jó munkásember. Így van, de ő szeretne zseni lenni/hiszi, hogy lehet. Az az edzői stáb feladata, hogy ezt a hitet csak olyan mértékben nyesegesse vissza, illetve ne táplálja túlzott mértékben, amitől még jó munkásember marad. Btw Nektek mostani (jó) állapototokban ez a jó munkásember bőven elég is lenne.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Hogy picit oldjam a feszültséget, nincs lehetetlen elkapás, erre kellett draftolni

http://www.youtube.com/watch?v=NhN0OZA3aIs&NR=1&feature=fvwpDelonso_
Ja, ez már volt párszor.

Mindenesetre feszültség nincs egyik irányba sem. Bár most lehet keltettem kicsit.
Nem baj az, felnőttek vagyunk. De vitázni jó dolog. Megfelelő partnerrel. Van akivel nem szoktam, mert nem érdemes. Most értelmes vita folyik, csak nekem több az információm előnyben vagyok, de attól nem biztos ,hogy igazam van. Csak hosszabban válaszolok tőle. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Hogy picit oldjam a feszültséget, nincs lehetetlen elkapás, erre kellett draftolni

http://www.youtube.com/watch?v=NhN0OZA3aIs&NR=1&feature=fvwp
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Ezt akartam már én is említeni, hogy Stanziban lehet hogy nagy a potenciál, de jelenleg Cassel-re kell alapozni, nem pedig arra, hogy majd Stanzi kiszorítja 😊 . Az meg túlzás, hogy csak Cassel a hibás néhány vereségért, említhetnénk Bowe dropjait kulcsszituációkban, és még sok egyéb ilyen tényezőt.
Szóval én a helyetekben Cassel-el képzelném el a jövőt, és nem azért szurkolnék, hogy Stanzi kiszorítsa a kezdőből, bár nyilván ha ezt megteszi akkor jobb lesz mint Cassel, de (nem nézek NCAA-t és nem is ismerem annyira a rookie QB-t) nem hiszem hogy ez a közeljövőben megtörténne, hanem inkább azért szorítanék, hogy Cassel fejlődjön.
Písz 😉MarioAna
Említsd meg ezeket a tényezőket akkor. De tényleg. Ne kerüld ki a választ, azt nem szeretem.

Én konkrét esetekről beszélek. Az hogy egy irányító 20 (!!) alatti QB ratinget hoz, az egyértelműen irányítóhiba. Amikor nincs nyomás alatt, a fal megvédi. A célpontjai jók. Ezt nem lehet másra fogni. A védelem kitartott 3 negyeden át. Aztán elfáradt, de ki nem fáradt volna el? A futók hozták amit lehetett, de beálltak ellenük a boxba 8-9en, ilyenkor passzal kell(ene) haladni. Próbáltuk, facepalm.

Bowe dropjai?? Ez egyszer volt, hogy két fontos passzt is elejtett egy meccsen. Én láttam mindkettőt. Sokszor. És egyik Cassel hibája volt, megint Bowe válla mögé dobta, és túl hamar. Az egy 8 lépéses route volt, ahol 6nál jött a labda, alacsonyan a háta mögé, de majdnem elkapta. A másik volt Bowe hibája. De könyörgöm Bowe jó elkapó, sokat köszönhet neki Matt. És mutass nekem WRt aki nem dropolt egyet sem. Ez az urban legend ebből a meccsből jön leginkább, mert ott a hülye kommentátor ezt elmondta 15x, hogy Bowe mindig dropol. Van benne igazság, mindenki dropol Bowe is. De mutatok ugyanannyi Reggie Wayne dropot. Moeaki tudod mitől lett híres? Ettől a rossz passztól:
http://www.youtube.com/watch?v=7ah0YmPCVYw&feature=related
Mert ez is rossz, csak Tony is egy zseni. És ha kell mutatok Dexter McCluster elkapásokat is, hasonló lesz. Vagy Jamaal Charles elkapásokat, szintén a fele rossz passz. Pedig ő kapta el a harmadik legtöbb yardot, jó keze van.

Cassel nem fejlődik. Mert nem kezdő irányító. Már a Patsben is lenyomott egy szezont igazábólm de előtte négy évet ült a padon és a legjobb iskolában tanult. Itt meg további két teljes szezont kezdett végig. Azóta sem fejlődött semmit. És már nem fiatal, ő ennyit tud sajnos. Én emberileg szeretem őt, de ő az, aki soha nem fog SBba vezetni senkit. Nagyon jó, hogy itt van. Nélküle nem jutunk POba. DE többre nem alkalmas, sajnos. LEhet benne bízni, eddig bíztunk. És most kap egy utolsó esélyt. Egyértelműen ő a kezdő. Ha hagyja, hogy Stanzi elvegye ezt tőle, akkor több esély nincs.

Matt fő gondja, hogy maximalista. Minden egyes passzt tökéletesen akar megdobni, és túl sokat vár a 100%os helyzetre. Ami a profi ligában nem jön el.
___________________________________________________________

tomi-tomi!

Höri amit mond, azt nem csak ő mondja. Te csak tőle hallod, de nem így van. Stanzi egy nyerő alkat. Ez a fő erénye. Senki nem vár tőle P. Manningi teljesítményt ezt le is írtam. Csak ezt valahogy nem akarjátok meghallani.
Mindenesetre Stanzi nem hosszútávú project játékos. Vannak olyanok. Róluk mondható el, hogy vagy beválnak de nagyon, vagy beégnek. Boom or bust.

Ricky Stanzi NFL kész irányító.
A dobótechnikája majdnem tökéletes, vannak NFL kezdőirányítók rosszabb dobómozdulattal.
Pro style offenseben játszott. Ez más draftolt QBnél gond szokott lenni, de nála nem.
Gyorsan kell döntést hozni. Ez Stanzi egyik erőssége.
Dobóerő is néha gond szokott lenin, vagy hosszú dobások pontossága. Először is a dobóerő NFLben (kontra NCAA) nem a mély dobásokhoz kell. De Stanzi tud mélyet dobni pontosan. Szeret is. Ahhoz kell, hogy gyors a játék, nagyon közel vannak a védők, kicsi az ablak. Stanzinek semmi gondja nem volt ezzel soha.

Két dolog kell neki, hogy kezdjen. (ha Cassel esetleges sérülését nem számítjuk)
1. A playbookot kell megtanulni. Ezzel nem lehet gond.
2. Az nflhez kell szoknia. Na ezt nem tudjuk, ez mindig A kérdés. De ha megnézzük a pályáját, akkor bízhatunk abban, amit sokan mondanak, hogy ő nflben is megállja a helyét. Mert itt már fejben dőlnek el a dolgok, sokan megfelelő fizikummal és technikával rendelkeznek (Cassel is), de kevesen bírják meghozni a jó döntéseket. Stnazinek ez a legnagyobb erőssége.

Én bízom benne. De akkor sem lesz kezdőjátékos hamar. Nem szabad ezt elkapkodni. Nem sietünk. Cassel is jó, tavaly is jó volt. Majd nyerünk addig a földön, ahogy eddig. De én hadd bízzak már benne. Eddig is ezt mondtam ám ,hogy nem szabad kapkodni, hiába az ő esetében lehetne. Kár lenne, ráérünk. Fiatal a csapat.
_______________________________________________________________



Cassel nem kapott támogatást? Nagy rajta a nyomás? WTF??
Először is a liga legjobb futását kapta. E mögött azért nem lehet nagy nyomás rajta.
A védelem nem engedte az ellenfelet elhúzni vagy feljönni. Néha ez is előfordult (Texans meccs), de az a legjobb védelemmel is megesik. Összességben a fiatal védőink erőn felül hozták magukat. Semmiféle nyomást nem helyeztek az irányítóra.
Az edzők sem. Eleve mint mondtad, egy olyan szerzőést kapott, hogy kapásból P. Manning és Brees mögött ő keresett a legjobban. Mire fel? Hogy érezze a bizalmat. Amikor 2009ben nem ment neki, hagytuk a pályán. Hogy érezze a bizalmat. Akkor azt mondták a fal nem védi meg. Hoztunk két veteránt, és a liga egyik legjobb fala védte. Ezt nem minden irányító mondhatja el, aki mi jobb volt nála. Mit kéne még tennünk szted, hogy ne legyen rajta nagy a nyomás?
A csapat nyerte a meccseket a csoportot, POba jutott. Milyen nyomás volt Casselen ami más irányítókon nincs?

Mondom még egyszer. Két azaz két meccsen kellett volna, hogy elsődlegesen passzoljunk a győzelemért. Mindkettőt csúnyán elbarmolta Cassel. Akkor volt rajta nyomás. Bele is roppant.

És végül, aki nem bírja a nyomást, az ne akarjon franchise QB fizetést. Egy rookie ha nem bírja el, akkor okés. De ő már messze nem az. Ez sztem nem mentené fel semmi alól, ha lett volna extra nyomás rajta akkor sem. Tessék elviselni azt a ligához képest kevés nyomást, vagy viszlát.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 508
Szerintem a következő szezonban másabb játékot fog a Chiefs játszani mint tavaly. Több passzt várok, most már tényleg van aki el is kapja ha eddig ez lett volna a kifogása bárkinek is. Stanzi jó játékos, de bőven van még mit fejlődnie. ne felejtsük el hogy 2 éve 17 TD mellett 15 Intije is volt. Tavaly jobban vigyázott a labdára, de 1 jó év nem tesz valakit kezdő NFL irányítóvá szvsz. persze az idei drafton több hasonló QB-is volt de azoknál a csapatoknál akik draftolták őket, nem nagyon volt más opció. Kansasban Casselnek még legalább két éve van kezdőként, és ha ez alatt az idő alatt sem tud megfelelően produkálni, akkor jöhet helyette egy jóval érettebb Stanzi.
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Engedelmetekkel egy-két gondolattal kiegészíteném.
Cassel - kétségtelenül korlátozott - képességeit nem használja ki a csapat 100%-ig. Ha úgy érzi, hogy nagyon sok múlik az ő teljesítményén akár a saját, akár a csapat jövője szempontjából, akkor begörcsöl, elesik a saját lábában, érintés nélkül fumble-t csinál stb. A pszichikai terhet kéne minél jobban levenni róla. Ezt sikerült a Pats edzői stábjának megoldani Brady sérülése alatt. Ekkor igenis képes erős közepes-jó teljesítményre. 11-5 ös szezon (tudom, azzal a csapattal nagyanyám is hozná ezt, de nem!), utolsó másodperces TD a Jets ellen és még sorolhatnám. Pioli pont azért adott neki franchise QB szerződést, hogy Cassel ne akarjon bizonyítani, hogy megérdemli ezt. Innentől kezdve Haley pszichológusi-pedagógusi tehetségén múlik-múlna. Szvsz Casselben van annyi tehetség, képesség, amennyire Nektek most szükség lenne a sikerekhez.
Stanzi. Minden tiszteletem és elismerésem Hörinek (Ha 1 (egy) %-át birtokolnám az ő tudásának, már jogosan és alappal tartanám magamat NFL szakértőnek. ) Mindemellett ő "csak" Höri és nélküle Stanzit tán nem is ismernénk. Reálisan nézve és az NFL értékítélete szerint Stanzi egy 5. körös QB. Ebből és belőle bármi lehet. De ha az idény végén vagy jövőre bedobnátok kezdőnek (kényszer nélkül), akkor - megint csak szerintem - jó eséllyel egyszerre két QB karrierjét tennétek tönkre. Érzésem szerint többet láttok Stanziba(n), mint amennyivel per pillanat rendelkezik - most (egy éven belül) nem NFL starter és ready QB.
Én nem a két QB képességeiben, hanem Pioliban és Haleyben látom a helyzet kulcsát, nekik kell tökéletesen menedzselniük ezt a folyamatot.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Olvassátok el Riggins cikkét most, azután, hogy Stanzi hozzánk került. Megéri!

😊mirdal
Született vezér Stanzi, remélem nem lesz backup.aztec
Höri cikkét olvassa el mindenki, ezt támogatom. Én is újraolvastam a draft után.

Stanzi pedig csere lesz. A Chiefsnek van irányítója, Matt Cassel. És ez nem is baj. Nagyon jó azonban Stanzi helyzete. Arról már beszéltünk, Döme kérdése után, hogy mikor is kezdhet Stanzi? #1142 hsz.

Visszatérve a lényeghez, Cassel kiváló mentor lehet. Ő olyan srác, aki elsőnek megy edzni, és utolsónak jön el. Tavaly az off seasonben mindenki az edzésekig pihizett, erre van a szünet. Matty megjelent az első edzésen 3 kiló izom pluszban és csúcsformában.
A meccseken is ilyen. Ha ad egy handoffot, és van esély, akkor fut Jamaal előtt Jones előtt és olyan izom blokkokat oszt ki, hogy öröm nézni.
Intelligens, céltudatos, és kiváló csapattárs. Sztem nagyon szimpatikus, én szeretem emberileg és tisztelem, amit kihoz a kis tehetségéből. Jó példát mutat alázatból akaratból, hiába a nagy lóvé meg a közutálat felé, ő csak teszi amit kell.

Másik Jim Zorn. A QB edző. Ő nem ma kezdte a szakmát (nfl QB volt a hawksban főleg ('76-'84), aztán OC leginkább). Eleve kicsit gyanús nekem, hogy nem OCként tartjuk számon. De mire megszereztük, már ki lett nevezve Muir. Bill Muir egy nagy öregje a szakmának. Az OLt rakta rendbe eddig (de még hogy!). Azonban hiába volt OC anno Tampában nem ő hívta a playeket, és sztem nem is biztos, hogy ez változik a gyakorlatban. Lehet Zornnak pont annyi szava lesz ebben, mint Muirnak. És végül Haley dönt. Haley keményfejű, az van, amit ő akar.
Mindenesetre Stanzinek jó, ha ilyen komoly tekintéllyel, befolyással bír a QB edzője a csapaton belül. Főleg, mert ez elvileg egy run heavy. Kell, hogy Zorn kiálljon majd a védence mellett, hogy rá is építhetnek taktikát, meccseket, támadásokat. És Zorn sztem pont ezt fogja tenni.

Harmadik Haley. Todd edző alapvetően passz mániákus. Ehhez ért. Sztem a liga egyik legjobbja e téren. Casselt is azért hoták, hogy legyen itt passz játék. Csak nem vált be, nem is volt elég célpontja egy ideig, valamint Jamaal Charles "túl jó" lett. És átálltak a futásra 2009 végén, amikor ez nyilvánvalóvá vált. De nem mondott le Todd a légitámadásról. Amihez QB is kell. Nem a jómunkásember Cassel, hanem egy született győztes. Például Ricky Stanzi.

És végül a csapat. Ha megnézzük amit két éve szajkózók, ez a csapat jó és egyre jobb. A védelemben 11 ember játszik. Ebből a Chiefsnek 5 első körös embere van. Most nem első körös Houston, de annak várták. Powe végképp nem, de ő sztem még ennél is nagyobb fogás lehet. És a kiegészítő emberek is megvannak.
A támadóknál az OL tavaly kiemelkedő volt a ligában is. Jamaal fantasztikus fuutó, és scat back is. Elkapók megvannak mind, van kinek dobálni. Baldwin elég ha leveszi a terhet a túloldalt eddig duplázott Bowe illetve Moeaki válláról, nem kell neki WR1-é válni vagy ilyesmi.

Punterünk szuper. A Kicker első évében ligaelső volt pontosságban, amivel tovább táplálta a Mr. Irrelevant mítoszt. 2010ben ennyire nem volt jó, de sztem itt sincs gond.


Viszont nincs igazi irányítója a csapatnak. Ezzel vesztettünk el nagyjából minden meccset, amit. Ezért gondolom ,hogy Stanzinek sem kell P. Manningé válni. Jó célpontjai vannak, van minőségi OL, van minőségi futójáték. És a védők megtartják az eredményt, ha kell. A futás ellen és passz ellen is reális jó esély van erre. Bizonyították már épp eleget.
Ez egy fiatal csapat, nem kell Stanzinek most kezdeni első meccstől, nem siet senki. Egy OT és powerback igazolást, esetleg csere safetyt várok FA piacon, és azzal kész. De ha így kezdenék a szezont, ahogy mos állunk, a Chiefs fel van építve.

Tehát minden adott ,hogy ha Stanziben megvan ami kell, akkor semmi ne hátráltassa. Szépen tanuljon, figyeljen, és év végén vagy következő év elején beállhat. Ott kiderül, mire képes.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
aztec Indianapolis Colts 1 360
Olvassátok el Riggins cikkét most, azután, hogy Stanzi hozzánk került. Megéri!

😊mirdal
Született vezér Stanzi, remélem nem lesz backup.

A Jégember győz, nem beszél.
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Egy erre kihegyezett videot is betettem erről a minap. Ezt sztem könnyű lesz orvosolni. Mert nem a first step maga a rossz (amit idő lenne megtanulni jól), hanem a koncentráció. Sztem rossz kulcsot olvas vagy nemtom. És így is odaér!ulpianus
A jobb oldali DT az viszont rendre a leggyorsabb volt, ki ő? 😀MarioAna
Ne megy ember volt, de sztem te Marcus Forstonra gondolsz. A video elején látszik azért, hogy Bailey nála is gyorsabb ha nem alszik előtte. Egyik esetnél látszik ,hogy fel sem állt még 3 pontosba, amikor snap van! :o
Nekem egyébként a csúcspoén a videoban a kommentátor hangja. Valami borzalom beszédhibás.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Egy erre kihegyezett videot is betettem erről a minap. Ezt sztem könnyű lesz orvosolni. Mert nem a first step maga a rossz (amit idő lenne megtanulni jól), hanem a koncentráció. Sztem rossz kulcsot olvas vagy nemtom. És így is odaér!ulpianus
A jobb oldali DT az viszont rendre a leggyorsabb volt, ki ő? 😀MarioAna
gondolom Marcus Fortson, jövő évi 2-3. körös prospect.
de az is lehet, hogy Micanor Regis, ő is elég jó.

több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Bailey:
a U védelmét kezdetben LB-ként erősítette. egyáltalán nem fogalmatlan a poszthoz. Kicsit apasztjátok, és egy év múlva jó kis ILB lehet, futás ellen. (Akár).

nem valószínű, de ismerve a multját, alkatát, nem is elképzelhetetlenbriareos
Belőle akármi lehet. Nagyon gyors, nagyon agilis, nagyon erős. Igazi pók karja van elképesztő hosszú. Ránézésre egy Budi építő, és itt van a lényeg talán. Már ami miatt én DEként festeném meg a jövőjét leginkább.
Vajon melyik Bailey?




Magasság
Mindkét poszton kell 3-4ben (a 6'3-6'4 magasság a standardOLB-DEnél egyaránt, esetleg lehet 6'2 is. Még DE 6'1 is lehet pár rendszerben, OLB nem igazán) Ellenben a ILBnek nem kell magasnak lenni, nem is jó, mert nehéz alacsonyan játszani. Nem tilos, de inkább a 6'1-6'2 a jó.
Bailey 6'4.

Súly
DEnél a 290-300 font az ideális. OLBnél a 250-260 (ILB 235-255)
Bailey 288. De a kutyus itt van elásva. Mert ő úgy 288 font, hogy nulla zsír van rajta. Tehát ezt sokkal egyszerűbb és célszerűbb felgyúrni 290-295ig (előbbihez két font kell), akár szezonkezdetre, mint levinni 260ig. Alig kell igazából. És a zsír ugye könnyebb mint az izom. Tehát ő izmosabb, mint egy átlag DE már most, nem ezért kell gyúrni. Inkább hízni kell, hogy a súlypontja lejjebb kerüljön. De nem dagadt disznó lesz, nem kolbászzsírral megkent szalonnát eszik ezentúl.


Sebesség
DEnél nagy kikötés nincs, agilitás kell a pass rushoz. OLBnél 4.8 alá illik érkezni (40dash), de 4.6 körül már nagyon hatékony speed rusht lehet tolni. Alsó határ nincs.
Bailey Whisky 4.71et tud (ami pont Hali ideje, szal nem gáz ez, de nem is rekord).

Mint játékos
Mára megnéztem pár meccsét, meg videót. Amilyen jó Houston quick stepje, neki olyan rossz. Borzalmasan lassan reagál a snapre. Egy erre kihegyezett videot is betettem erről a minap. Ezt sztem könnyű lesz orvosolni. Mert nem a first step maga a rossz (amit idő lenne megtanulni jól), hanem a koncentráció. Sztem rossz kulcsot olvas vagy nemtom. És így is odaér!
Nagyon jól válik le a blokkról, erős, robbanékony, és gyors. Futás ellen is keményen, határozottan játszik. Kicsit nehezen vált irányt, és bizony nem véletlen nem LBként ment a draftra, nem egy pass cover menő.

Jobb neki a DLben túrni sztem. Az az ő világa, ha lehet birkózni, izmozni. A magassága tökéletes, a sebessége is, az agilitása, robbanékonysága is itt jön ki igazán. És nem számít, hogy mennyire nem ért a nyílt terepen vívott háborúhoz. Az más kérdés, hogy zone blitzben lehetne DE, ott volna tökéletes, hogy alap szinten tudja ezt is. De nálunk, mint OLB ezt csak Halinak engedjük meg, ő külön kiérdemelte, hogy nem zónázik sokat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 868 — StuG Life
Bailey:
a U védelmét kezdetben LB-ként erősítette. egyáltalán nem fogalmatlan a poszthoz. Kicsit apasztjátok, és egy év múlva jó kis ILB lehet, futás ellen. (Akár).

nem valószínű, de ismerve a multját, alkatát, nem is elképzelhetetlen

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Itt nem is kell senkinek gondolkodnia, megteszik azt helyettük az edzők - és ez a lénye. Hogy ezt a tudást aztán az edző bá'k hogyan csöpögtetik bele a fekete lyukakba, hogy az ne lépje át az eseményhorizontot - vagyis megtapadjon a homloklebenyben -, az legyen a staff dolga!

És az, hogy mentális téren kihívásokkal küzködik, hát Istenem! Én annak örülök, hogy nekünk kell vele küzködni!

😀mirdal
Nálunk nem reckiroznak már, lásd PlasticCoast Eltalálomealábomat Burres, S.Antonio Zöldközi Holmész. Az állatokat a gyepen lássuk szivesen. :cool:


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
mirdal Kansas City Chiefs 562 — Chiefs fan
Itt nem is kell senkinek gondolkodnia, megteszik azt helyettük az edzők - és ez a lénye. Hogy ezt a tudást aztán az edző bá'k hogyan csöpögtetik bele a fekete lyukakba, hogy az ne lépje át az eseményhorizontot - vagyis megtapadjon a homloklebenyben -, az legyen a staff dolga!

És az, hogy mentális téren kihívásokkal küzködik, hát Istenem! Én annak örülök, hogy nekünk kell vele küzködni!

😀
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
az hogy dislexiás - én is az vagyok. Ezön mity baszkódtak az NCAA-nál. Ozt lett engedélye, megcsinálta - és megint szopatás. Vagy tudnak valmit, vagy csak egyszer olyan ágra került, amiből nem tud kijönni. No mindeggy, most megint van esélye. Ha megcsinálja sima Cinderella-sztori.
Mentális problémát irtam. A lehet ezerminden. Nem azt, hogy sötét, lehet devianciától a skizofrénig akármi.
tehát még mindig két lehetőség van.
egy létező problémával érkező POV vagy a predesztinált szerencsétlenségsutianap
Fő mentális gond, hogy 100%ig ostoba jószág a jó öreg Jerrel bátyó. A kitartása nem elég jó, ez még mentális nála, ha a küzdeni akarás hiányának vesszük. Én egyszerűen súlyproblémának látom főként.

De akkor elemezzük végig őtet.
Más gondok is vannak. A technikai repertoárja szegényes. Bár NTként ez nem igazi gond. Kicsit öreg is, de ez sem igazi gond, játszhat még 8-10 évet az jó.
Előnye is vannak. Erős, nagyon nehezen tartható, kiemeledő a bull rush technikája. Elég mozgékony (bár oldalra mozgásban kevésbé, ami pass rushhoz kéne). Bizonyítottan jó játékos a pályán is. Komoly csapatok ellen volt eredményes. Hosszú karjait tudja használni is. Belső futások nagy gyilkosa. És saját állítása, valamit a szakértők (és jómagam megfigyelése 😛 ) szerint is imádja a duplázás elleni játékot.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
az hogy dislexiás - én is az vagyok. Ezön mity baszkódtak az NCAA-nál. Ozt lett engedélye, megcsinálta - és megint szopatás. Vagy tudnak valmit, vagy csak egyszer olyan ágra került, amiből nem tud kijönni. No mindeggy, most megint van esélye. Ha megcsinálja sima Cinderella-sztori.
Mentális problémát irtam. A lehet ezerminden. Nem azt, hogy sötét, lehet devianciától a skizofrénig akármi.
tehát még mindig két lehetőség van.
egy létező problémával érkező POV vagy a predesztinált szerencsétlenség


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 810 — SuperLOL
Mögkövetnék mindenkit a POV-ügyben, nekem teccett, de nem tudom mér csúszott ekkorát. Ahányszor olvasom az ismertetőjét még mindig teccik, ám az okok nincsenek előttem. Próbáltam hallgatni más véleményére, ami lehet ugyanúgy nem releváns, de mindeggy. Elhamarkodottan nyilatkoztam, ám ez nem annak szól, hogy ki hova került, pusztán leegyszerűsitettem és leszűkitettem, bebélyegeztem s leskatulyáztam az emberünket. Tudom ez nem annyira fontos, ám nem volt szándékomban senkit megbántani. Bocs srácok,és járjatok vele jól!sutianap
Félreértesz. Nem bántottál meg. Sőt, sztem igazad van, hogy Powe csúszott, és ennek van oka. Senki nem a saját pénze/állása ellensége, hogy jó játékosokat még a draft végén se húzzon be. Abban meglátjuk, hogy kinek lesz igaza, hogy hátső kört (6/34) ért-e Powe vagy nem? Innen már egy stabil back up is megéri, de ha ennél több lesz Jerrel (én ebben bízom, láttam őt elég sok Ole Miss meccsen nem csak tavaly), akkor meg kimondottan jó fogás.
De ezek álmok. A tény, hogy valamiért csúszott.

Én annyiban nem értettem/értek veled egyet, hogy nem hiszem, hogy egy hátsó körös Nosenál akár 1%nyit is számít, hogy sík hülye az illető. Sztem ezt nagyjából sejtik, hogy ezek az "egyetemisták", jó, ha a nevüket oda tudják írni 3 perc alatt a szerződésre, és kész is. Ez nem döbbent meg senki, hogy lassan kell majd magyarázni Jerrelnek. Powe még a sötétek is fősötét. Valakinek azt is kell, bár nagy a verseny 😀


Állat vagyok, ami enni kér...