Minnesota Vikings

38 feliratkozó

11 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 76 934 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Za'Darius Smith elcserélve 2 zacskó szotyiért. A Browns visszakapja a zacskót is. .
11 hónapja
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 896 — Big Penix Energy
 www.vikings.com/news/2023-schedule-minnesota-vikings-nfl?fbclid=IwAR1Yq_iRlO-fqb6EgoiReIQvQdqpIsM5yh38TVcc6cL1099nJdEKUpXrQ4A

Brutálisan nehéz lesz az idei menetrend eleje. 2. héten TNF Philadelphiában, aztán jön a Chargers, majd 5. héten a Chiefs (első meccsünk Mahomes ellen, 4 éve Matt Moore által vezetett KC-től kaptunk ki), 7. körben a 49ers. Érdekes, hogy a Lions-szal csak a 16. fordulóban találkozunk először. Lesz szokásos divízión belüli MNF a Bears ellen.

11 hónapja
deyell Las Vegas Raiders 10 461
One of the biggest commitments ever to an undrafted free agent: The Vikings signed former Army edge Andre Carter II to a deal that includes a $40,000 signing bonus and $300K base salary guarantee. A sign they believe Carter can make the active roster.

choose life
11 hónapja
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Eddig is igyekeztem JJettas miatt Vikings meccseket nézni. A lelkesedésem tovább nőt Addison draftolásával 😉

11 hónapja
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 896 — Big Penix Energy
1/23 Jordan Addison, WR, USC
Ez nálam 5-ös húzás, igaz elfogult is vagyok az irányába, imádtam a játékát egyetemen – tavaly rengeteg USC meccset néztem, de néhány dolog rémlik régebbről is. Jefferson, Osborn és Hockenson mellé tökéletes darabka az offense-be. Z-ként és főleg slotként nemigen lehetett nála jobb opciót találni. Plusz nagyon swag-szag lesz a WR roomban vele, kb. az első mondata az volt draftolása után, hogy „Let’s get paid”. Biztos ez valakinek nem szimpatikus, de a mai elkapók ilyenek, nem azt mondogatják egymásnak, hogy „Let’s go block for our halfback”.

2020-ben Freshman All-American, 2021-ben a legjobb egyetemi elkapónak járó Biletnikoff trófea nyertese még a Pitt Panthers színeiben, ahol Kenny Pickettel kiválóan dolgoztak együtt. Állítom, hogy Addison nélkül kb. 3. körben kelt volna el Pickett is, persze Kenny újonc idénye nem volt tragikus, de a Steelers-ben egyszerűen nincs ilyen szintű WR jelenleg szerintem, aki méginkább segítségére lenne. 21-ben ráadásul még punt returner is volt. 2022-ben transferelt a USC-be, ahol végül elmaradt valamivel a Pittben mutatott teljesítményétől, pedig a Heisman győztes Caleb Williams dobált neki. Igaz a bokasérülése is hátráltatta a szezonban. A combine-on viszonylag lassú 40 yardos (4.49) produkciója miatt végleg elvágta magát a talking headek előtt és páran második körbe taszították volna emiatt.

Persze kicsi és nyüzüge, de a mai NFL-ben vannak ilyen 170-175 fontos elkapók rajta kívül is és – egyetemi szinten eddig – nem hagyta magát összetörni, agilis, kibújik a tackle-ből.

Megy a YAC szerzés itt is – és persze a Griddy is:

Kiváló route runner, hirtelen irányváltásokkal. A következő bejátszáson a képernyő aljáról indul. A CB, akit sebességveszteség nélküli – majdhogynem hátsó lábról történő – mozdulattal otthagyott nem más, mint Kyu Blu Kelly, szintén potens NFL-be tartó CB prospect, a Ravens draftolta is.

Irányváltás ismét egy kis ravaszsággal vegyítve a zóna ellen, még az operatőrt (és Asante Samuel Jr-t) is átverte 18 évesen.

Bravúrelkapás is megy:


Érzi a zónahatárokat, a Beavers elleni döntő TD elkapásnál ez nagyon jól látszik, mikor Caleb Williams tökéletes passza a zóna gyengepontjába, a hole-ba érkezik, mivel Addison nem teljes gőzzel fut előre.


Negatívumok:
A Pitt színeiben volt pár dropja, ami rémlik, de a USC-ben megtanították elkapni, 59 elkapás mellé 2 drop csúszott csak be. Ennek ellenére előfordulhatnak kínos dropok még, ahogy a gyorsabb tempóhoz kell alkalmazkodnia.

Nyilvánvalóan limitált a méretéből adódóan a futásblokkolásban, de legalább útban van és legtöbbször jó szögben. Alulról felfelé tolja a DB-t, egész jó technikával, de sok playben nem kértek tőle blokkolást, inkább elküldték útvonalat futni, hogy a CB-t elvigye az útból egy darabig.

Kérdéses, hogy a teste bírja-e az NFL védők nyomorgatását. Press ellen is lehetnek gondjai, hiszen nem egy erős játékos elkapók szintjén sem. Nem kizárólag slot, én látom WR2-ként is pár év múlva, de X elkapó sosem lesz belőle. Ezért press ellen is a lehető legjobb megoldást fogjuk alkalmazni vele, egyszerűen nem a LOS-ra állítjuk fel, jó lesz oda Osborn és/vagy Jefferson.

Mélységi célpontként nem igazán számoltak vele sem a Pitt, sem a USC rendszerében, gondolom ebben közrejátszott, hogy az „50-50-es” labdák méretéből kifolyólag nála nagyobb rizikóval járnak. Persze minek is kockáztassanak, ha slantekkel, hookokkal sokszor megverte az ellenfél DB-it.

Összességében:
A sebességét említettem az elején, az 1.87-es flying 20 ideje azonban ha nem is elit, de egész jó, a mélységi célpontként istenített Hyatt 1.86-at repesztett a combine-on. Ugyanoda lyukadunk ki ismét, hogy LOS mögül kell indítani, hogy képes legyen elérni a végsebességét azelőtt, hogy egy undok CB útját állná.

A kezei évről évre fejlődtek, legalábbis a dropokat tekintve arányaiban egyre kevesebb labdát ejtett el.

Kiváló route runner, YAC számait is a kiváló agilitásának köszönhette.

Az utolsó skill player, aki kellett az offense-be.

12 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 424 — Bowl Winner
Feltöltötték a keretet, aztán meglátjuk, mire lesz elég.
Egy jó kezdő corner azért még jöhetne.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
12 hónapja
Toca Minnesota Vikings 18 648 — Vikings fan
5. körben Jarren Hall QB BYU.... Előtte még egy CB a 4. körben Jay Ward, és egy DT az 5. körben Jaquelin Roy mindketten LSU. A QB húzásnak nem tudom mennyi az értelme, a D-be kell az erősítés, ott needre húztunk, hogy mennyire jól az majd kiderül. Van még egy 7 kör, ott kíváncsi vagyok ki jön.

A 7. körben egy RB, DeWayne McBride UAB-ről érkezett, kíváncsi vagyok az értékelésekre.
vsanyi132
QB húzás am mindig van értelme ha jövőre el akarod küldeni a jelenlegi QB-d
12 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 76 934 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Érdekes stratégia.


UDFA-k:

OL Alan Ali, TCU
DT Calvin Avery, Illinois
ILB Abraham Beauplan, Marshall
OLB Andre Carter II, Army
OL Jacky Chen, Pace
CB C.J. Coldon, Oklahoma
ILB Wilson Huber, Cincinnati
WR Cephus Johnson, Southeastern Louisiana
WR Malik Knowles, Kansas State
ILB Ivan Pace, Jr., Cincinnati
K Jack Podlesny, Georgia
TE Ben Sims, Baylor
WR Thayer Thomas, N.C. State
CB NaJee Thompson, Georgia Southern
CB Jaylin Williams, Indiana
Go Vikings!
Andre Carter-t ha viszik 3.-4. körben nem szól senki egy szót se. Cephus Johnsont meg Höri FCS videóiban lehet látni, mint QB/WR az FCS topikban.
12 hónapja
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 424 — Bowl Winner
UDFA-k:

OL Alan Ali, TCU
DT Calvin Avery, Illinois
ILB Abraham Beauplan, Marshall
OLB Andre Carter II, Army
OL Jacky Chen, Pace
CB C.J. Coldon, Oklahoma
ILB Wilson Huber, Cincinnati
WR Cephus Johnson, Southeastern Louisiana
WR Malik Knowles, Kansas State
ILB Ivan Pace, Jr., Cincinnati
K Jack Podlesny, Georgia
TE Ben Sims, Baylor
WR Thayer Thomas, N.C. State
CB NaJee Thompson, Georgia Southern
CB Jaylin Williams, Indiana

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
12 hónapja
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
5. körben Jarren Hall QB BYU.... Előtte még egy CB a 4. körben Jay Ward, és egy DT az 5. körben Jaquelin Roy mindketten LSU. A QB húzásnak nem tudom mennyi az értelme, a D-be kell az erősítés, ott needre húztunk, hogy mennyire jól az majd kiderül. Van még egy 7 kör, ott kíváncsi vagyok ki jön.

A 7. körben egy RB, DeWayne McBride UAB-ről érkezett, kíváncsi vagyok az értékelésekre.

Szerkesztette: vsanyi132

12 hónapja
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 896 — Big Penix Energy
Beakadt a USC tape, de nem baj, mert két igen jó prospectet sikerült elhozni. Addisonrol már elkezdtem egy hosszabb lélegzetvetelu írást, majd munkaidőben befejezem, Becton pedig szuper konzisztens CB volt, több mint valószínű Flores-nek köszönhetjük a kiválasztását az új rendszerbe.

12 hónapja
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Harmadik körben letrade után jött a CB Mekhi Blackmon, + 5. és egy 7. körös pick. Blackmonról elég jókat írnak, itt a 3. kör végén szerintem rendben van. Az 5. és 7. körre szükségünk van, sok need van még, főleg 5. körben még jöhet valami gyöngyszem 😊 Skol 😊

12 hónapja
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
1/23-ra elvittük Jordan Addison-t, szerintem WR posztra nem jöhetett volna jobb megoldás ezen a helyen. Második körünk ha jól tudom nincs, a maradék pick-ekre jöhet a Defense 😊 Skol 😊

több mint 1 éve
Wolfy33 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 228
Nagy mozgolódás van, még képlékeny az egész, akár teljes rebuild is lehet a pletykák szerint.
több mint 1 éve
PatrickSKOL Minnesota Vikings 381
Sziasztok!
Mit gondoltok a feltrade-ről és/vagy a Hooker pletykákról?
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 684 — tracker ember



Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 679
Duke Shelley is elment a Raidersbe. Ismét következik az első körös CB draft. Prospectek? Mondjátok, hogy legalább van valami ordenáré nagy tehetség, aki vélhetően bent lesz még 20-on kívül.
Jó volna már valakit tartósan kifogni/kiválasztani!
Nem a korábbi évekhez hasonlóan...
PatrickSKOL
Cornerből éppen jó minőségű és elég mély lesz a draft.

Van kb 6-8 elsőkörös tehetség: Witherspoon és Gonzalez vsz kimegy 20-ig, de Banks, Joey Porter Jr, Stevenson biztos elérhető lesz.

40-60 hely között meg sok ügyes gyerek lesz.
több mint 1 éve
PatrickSKOL Minnesota Vikings 381
Duke Shelley is elment a Raidersbe. Ismét következik az első körös CB draft. Prospectek? Mondjátok, hogy legalább van valami ordenáré nagy tehetség, aki vélhetően bent lesz még 20-on kívül.
Jó volna már valakit tartósan kifogni/kiválasztani!
Nem a korábbi évekhez hasonlóan...
több mint 1 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Jó ellenértékért elcserélném Cookot. Hiába Top RB, nem tudjuk kihasználni a benne lévő potenciált. Szvsz hiába van alsóbb polcon Mattison, ár/érték arányban jobban megéri. Szereznénk draftcetlit és több pénz lenne a sapka alatt.
whisky01
Igen, szerintem (már) sokan ezt az elvet valljuk.
PatrickSKOL
Offense-ben épp a futásokat próbáljuk meg idén konszolidálni, mert kell az effektívebb futójáték a még sikeresebb passzjáték elősegítésére. Szerintem ebbe Cook cseréje nem fér bele, a pénze az egyetlen ami miatt gondot okoz, de egy sérülés és nincs futónk. Párban ők jók lesznek, én azt gondolom jól is van ez így 😊

több mint 1 éve
PatrickSKOL Minnesota Vikings 381
Jó ellenértékért elcserélném Cookot. Hiába Top RB, nem tudjuk kihasználni a benne lévő potenciált. Szvsz hiába van alsóbb polcon Mattison, ár/érték arányban jobban megéri. Szereznénk draftcetlit és több pénz lenne a sapka alatt.
whisky01
Igen, szerintem (már) sokan ezt az elvet valljuk.
több mint 1 éve
whisky01 Minnesota Vikings 23
Jó ellenértékért elcserélném Cookot. Hiába Top RB, nem tudjuk kihasználni a benne lévő potenciált. Szvsz hiába van alsóbb polcon Mattison, ár/érték arányban jobban megéri. Szereznénk draftcetlit és több pénz lenne a sapka alatt.
több mint 1 éve
PatrickSKOL Minnesota Vikings 381
Mattison marad Minnesotában.

iktriad
Gyakorlatikag el is dőlt, hogy Cook menni fog. Ők jóban vannak tudtommal és Mattison nem hosszabbított volna megint minden 10. snapért, Cook mögött.
több mint 1 éve
Wolfy33 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 228
Bradbury, C, maradt 3 évre.
több mint 1 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 934 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Mattison marad Minnesotában.
több mint 1 éve
PatrickSKOL Minnesota Vikings 381
Byron Murphyt már fogásnak tartanám a javából... Bár égető megint a CB poszt Peterson és Dantlzer távozásával. Ennek ellenére is NO1 need kb a CB még mindig a csapatba.
Tomlinson helyére is nagyon kellene valaki. Őt se lesz egyszerű pótolni.
Támadó falba is várnék továbbra is valakit. Cook elcserélése sem lenne rossz megoldás már én is azt mondom. Feltéve, ha sikerül pl. Mattisonnal megegyezni.