Davante Adams a Raiderstől a Jetshez megy!

Politika

46 feliratkozó

több mint 10 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you


Ez mi a tököm?
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
A gyűlésen állítólag olyat kiabáltak, hogy "kötelet, kötelet a bestiáknak", de szerintem én azt hallottam, hogy "gázkamrát".

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 096 — #NoStress
Kampány van, de azért téged is zavarna, ha az MSZP is elkezdene cigányozni, nem?
Valahogy tőlük nem ez a megszokott stílus.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749
aztak... 😀😀
"Mesterházy Attila beszéde előtt egy felvezetésben a szülei beszéltek arról, hogy az orvosok a születése után két hétig ötven százalék esélyt adtak csak annak, hogy életben marad. Majd a szülei arról beszéltek, a pártelnök anyukája félig az egyik, félig a másik apósnál lakott az egyetem miatt, majd Veszprémben kaptak állást az első generációs szülők. A nagyszülők munkások voltak, az apai nagyapa például kőbányász volt, ezért volt nagyon durva a keze. Mindezt érzelmes zenei aláfestéssel, néhány helyről szipogás hallatszott a nézőtérről. Majd azt is megtudhattuk, a kis Attilát azért fedték meg a tanárai az iskolában, mert túl nagy az empátiákja és az igazságérzete. Ő azonban már kiskorában is diplomata szeretett volna lenni."
 hvg.hu/itthon/20140125_MSZP_Mesterhazy_kampanyJayB
most itt mi a gond? Demagóg faszság, de hát kampány van.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
JéBé Green Bay Packers 6 910
aztak... 😀😀
"Mesterházy Attila beszéde előtt egy felvezetésben a szülei beszéltek arról, hogy az orvosok a születése után két hétig ötven százalék esélyt adtak csak annak, hogy életben marad. Majd a szülei arról beszéltek, a pártelnök anyukája félig az egyik, félig a másik apósnál lakott az egyetem miatt, majd Veszprémben kaptak állást az első generációs szülők. A nagyszülők munkások voltak, az apai nagyapa például kőbányász volt, ezért volt nagyon durva a keze. Mindezt érzelmes zenei aláfestéssel, néhány helyről szipogás hallatszott a nézőtérről. Majd azt is megtudhattuk, a kis Attilát azért fedték meg a tanárai az iskolában, mert túl nagy az empátiákja és az igazságérzete. Ő azonban már kiskorában is diplomata szeretett volna lenni."
 hvg.hu/itthon/20140125_MSZP_Mesterhazy_kampany
több mint 10 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 381 — Cowboys fan


Kezdődik a kampány, lesz majd nyugdíjemelés!laccoo74
lesz ám.
plusz Gyagyás Tónyó ma körvonalazta, hogy a rezsicsökkentés három fázisa mikor következik.
április 1. gáz (országgyűlési választások: április 6.);
szeptember 1. áram
október 1.: távfűtés (önkormányzati választások eddig októberben voltak, idén eszerint a legkorábbi időpont október 5.)

és külön kihangsúlyozta, hogy ezek nem a választáshoz kapcsolódnak. aha.

ma csak amiatt volt hiányérzetem, hogy a csodálatos baloldal nagygyűlését nem Gabika vagy Robika, sőt nem is a codálatosz Máté boy, hanem Valutás Lali kommentálta.
több mint 10 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci


Kezdődik a kampány, lesz majd nyugdíjemelés!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 www.origo.hu/nagyvilag/20140122-a-quenelle-anelka-dieudonne-es-az-antiszemitizmus-vadja.html
Mondom én, hogy hozzánk is eljut a híre, mielőtt még teljesen aktualitását veszítené az egész quenelle ügy... 😀 .
Mondjuk... mi az, ami eljut hozzánk egyáltalán (akit komolyabban érdekel a téma, az inkább külföldi oldalakon tájékozódjon)?
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749
 www.origo.hu/itthon/20140123-keszul-a-bekemenet-az-orosz-baratsagert.html?sec-1

én ezen fetrengek

 www.origo.hu/gazdasag/20140123-erste-akkor-is-itt-leszunk-amikor-orban-mar-nem.html

“Már akkor is ott voltunk, amikor Orbán Viktor még nem, és akkor is ott leszünk, amikor ő már nem. A mostani helyzet nemcsak nekünk fájdalmas, hanem az országnak is rossz, de túl fogjuk élni” – idézi Andreas Treichl Erste Bank-vezérigazgató Magyarországra vonatkozó szavait a 444.hu

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
zsoltee Green Bay Packers 1 373
Nem kenyerem a politika de ezen konkrétan fetrengtem.


Individual commitment to a group effort – that is what makes a team work, a company work, a society work, a civilization work. - Vince Lombardi
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 271 — Tyrone Creek
több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749


nap képe

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 329 — Lájkold a zsűrit!
Hozzáteszem, simán ki lehet írni tendert úgy is, hogy kizárólag egy bizonyos pályázóra legyen szabva, miközben mindenki hangosan tapsol a tiszta verseny gyönyörének.atapapa
Közbeszerzésnél ez igen gyakori.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Amikor engem idézel, azt jelzi az oldal, így szerzek néha mintát az egyedfejlődésedből.
De ez felesleges kör, ne untassuk vele a közt.

több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749
Amadeus, továbbra is jó választásnak tűnik nem olvasnom a hozzászólásaidat.
.atapapa
ezt mi alapján állapítottad meg, ha nem olvasod őket?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Amadeus, továbbra is jó választásnak tűnik nem olvasnom a hozzászólásaidat.
A tender hiánya értetlenséget váltott ki (persze nem nálad, te pontosan tudod az okát), hát leírtam, hogy mi magyarázhatja a konkrét ügyben. Ettől még meghúzódhatnak egyéb mocskos érdekek is a háttérben, sőt, lehet hogy csak azok vannak. Nem lenne meglepetés. Még az is lehet, hogy mindenki hazudik, aki olyat mond, amivel nem értesz egyet.

Hozzáteszem, simán ki lehet írni tendert úgy is, hogy kizárólag egy bizonyos pályázóra legyen szabva, miközben mindenki hangosan tapsol a tiszta verseny gyönyörének.

több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Ez hatalmas üzlet. A beruházás 40%-át mindenképp magyar beruházók végzik, az ~1200-1400 milliárd. Minek ide visszaosztás?Gyurma Pappa
Akárki építi, a magyar beruházók ugyanannyival részesednek. Nem ez a szempont.


több mint 10 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 749
Energiaügyben teljesen inkompetens vagyok....

de ha más így csinálja nekünk is lehet

.....atapapa
 444.hu/2014/01/16/brusszel-ellen-kellenek-a-magyarok-az-oroszoknak/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Energiaügyben teljesen inkompetens vagyok, a tender/nem tender dologhoz szólnék hozzá.
A tender nem biztos, hogy olcsóbbá tesz egy beruházást. Lásd az előző Orbán-kormány a Vegyépszernek adta tender nélkül a pályaépítéseket, az ellenzék szerint a tenderrel olcsóbb lett volna, majd az új kormány alatt már drágábban épült a pálya kilométere, bár ezt mindig nehéz összehasonlítani, mert nincs két egyforma pályaszakasz.
A lényeg, hogy mint később a GVH vizsgálatából kiderült, a 2002-es kormányváltás utáni tendereken rögtön kartelleztek is a cégek.


Még egy nézőpontot az index is közölt a most megbízott cégre hivatkozva

A Roszatom korábban is jelezte, hogy szívesen venné, ha tender helyett megbízást kapva állapodna meg Moszkva és Budapest a paksi atomerőmű bővítéséről. Kovács Pál, az NFM energiaügyi államtitkára korábban a 2012-es év végére, később a tavalyi év végére látta reálisnak a tender kiírását, erre azonban nem került sor. Mindeddig a lehetséges pályázók között a francia Areva jött szóba – amely emellett valószínűleg párhuzamosan pályázott volna a Mitsubishivel közösen is az Atmea vállalat színeiben –, az amerikai Westinghouse a Toshibával közösen, a dél-koreai állami Korea Electric Power Corporation és az orosz Roszatom-konzorciumban lévő Atomsztrojexport.

„Az Areva Finnországban 3,2 milliárd euróért nyerte el a tendert, 2009-es határidővel. Most 7,5 milliárdnál tart a blokk felépítésének költsége, és legfeljebb 2014-ben, de inkább csak 2015-re készülhet el” – mondta korábban az Indexnek a Roszatom projektigazgatója. Szergej Bojarkin szerint a tender felelőtlen ígérgetésbe hajtja a pályázókat, ami sem neki, sem a megrendelőnek nem jó.

Ennek nyomán a finn Fennovoima tavaly úgy döntött, hogy az ország harmadik erőművét már tender nélkül, a Roszatomra bízza – ez lesz az első olyan erőmű, amit az orosz fél az EU-ban épít fel. „Az Areva ára irreális volt. Ráadásul ezt az ajánlatot úgy tette, hogy a következő blokkra 20 százalékos engedményt is ígért. A Fennovoima azonban ezért az alig hárommilliárd eurós ajánlatért sem él az opcióval” – mondta Bojarkin.

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
háh, ennél jobban nem is lehetne összefoglalni ezt a nagy baloldali összefogást (egy MSZP-s képviselő mondta):

„Az a legviccesebb az egészben, hogy lassan már megszámolni sem tudom, hány pártot viszünk be a hátunkon a parlamentbe, akik majd mind azzal akarnak megerősödni 2018-ra, hogy azt mondják: ’ezek a szocik milyen bénák és ostobák’, és ehhez most még jó képet is kell vágnunk” baggio
Ez egyfelől igaz, másfelől meg jól jellemzi, hogy az MSZP mennyire képtelen elfogadni, hogy a "nevesincs" pártok nélkül ők egy 16%-os eredményre képesek, amil könnyen lehettek volna 3. erő 2014-ben. (Bár a Jobbik középre nyitó kampánya lehet visszafelé sül el. )

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Ez hatalmas üzlet. A beruházás 40%-át mindenképp magyar beruházók végzik, az ~1200-1400 milliárd. Minek ide visszaosztás?

Ami részleteket csiripelnek, abból az derül ki, hogy nem OV siettette az ügyet, az orosz belpolitikába meg semennyire sem látok bele, így az időzítés oka nem lett tisztább.

"Világos, hogy Magyarország katonai erőt, katonai támogatást, gazdasági támogatást, stratégiai támogatást és szövetségest nyerhet Oroszországban és Oroszországból. Egy dolog soha nem jön keletről: a keleti szelek Európának ebbe a térségébe demokráciát, szabadságjogokat soha nem fújtak.” - mondta a 2017-től magyar miniszterelnök még 2010-ben (igen, Lázár J.)

Őszintén szólva engem annyira nem zavar az egész, csak egy okból: konzerváljuk az atomenergiát (ami olcsó, tiszta és jó, minden hittel ellentétben, főleg úgy hogy a hulladékot elviszik), és nem törekszünk valami modernebb megoldásra (akár a horvátokkal közösen szélerőművek, románokkal, szlovákokkal közösen vízerőművek... persze ez csak álmain Európájában fog megvalósulni, a valós geopolitikai irányok szerint ilyen komoly egyezményeket a KK-EU-i törpeállamok sosem köthetnek)

több mint 10 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 013 — no es importante
háh, ennél jobban nem is lehetne összefoglalni ezt a nagy baloldali összefogást (egy MSZP-s képviselő mondta):

„Az a legviccesebb az egészben, hogy lassan már megszámolni sem tudom, hány pártot viszünk be a hátunkon a parlamentbe, akik majd mind azzal akarnak megerősödni 2018-ra, hogy azt mondják: ’ezek a szocik milyen bénák és ostobák’, és ehhez most még jó képet is kell vágnunk”


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Szerinted vajon miért lett titkosítva 10 évre? 😀 Ja és:apeszos
Azt aligha írták bele, melyik offshore számlára évente hány milliárdot kell utalni 😊Kori
Még jó, ennyire talán ők sem arcátlanok. De akkor az olajos aktákban mi lehet, ha a következő ősrobbanásig titkosították? 😀
több mint 10 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ki tudja mennyit adnak vissza a ruszkik és mennyi ideig. Ez nem politika szerintem, hanem sok-sok milliárdos biznisz. Biztosra mentek, hátha mégse jön össze a következő ciklus.Kori
Szerinted vajon miért lett titkosítva 10 évre? 😀 Ja és:apeszos
Azt aligha írták bele, melyik offshore számlára évente hány milliárdot kell utalni 😊