NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
"Ne cigánykodjál már!" "Ne legyél már ekkora zsidó!" "Csak ne lennél ekkora skót!" "Csehül érzem magam!"

Ha ezeket a kifejezéseket használom, akkor én már antiszemita vagyok? Illetőleg rasszista? A skótok és a csehek pont leszarják hogy ilyen kifejezéseink vannak, csak a romák meg a biboldók veszik ezeket sértőnek. De miért?Bruce
persze, mindent meg lehet magyaráznijjncaa
Meg mindent meg is szoktak magyarázni, mert így illik. De ha nem mondhatom el a véleményem, akkor minek van ez a fórum? 😮
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
na jó, ezt most be lehet fejeznijjncaa
Nem igazság, én pont most kezdtem bele! 😕
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 993 — no es importante
"Ne cigánykodjál már!" "Ne legyél már ekkora zsidó!" "Csak ne lennél ekkora skót!" "Csehül érzem magam!"

Ha ezeket a kifejezéseket használom, akkor én már antiszemita vagyok? Illetőleg rasszista? A skótok és a csehek pont leszarják hogy ilyen kifejezéseink vannak, csak a romák meg a biboldók veszik ezeket sértőnek. De miért?Bruce
persze, mindent meg lehet magyarázni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
"Ne cigánykodjál már!" "Ne legyél már ekkora zsidó!" "Csak ne lennél ekkora skót!" "Csehül érzem magam!"

Ha ezeket a kifejezéseket használom, akkor én már antiszemita vagyok? Illetőleg rasszista? A skótok és a csehek pont leszarják hogy ilyen kifejezéseink vannak, csak a romák meg a biboldók veszik ezeket sértőnek. De miért?

Ha igaz rájuk akkor változtassanak a megítélésükön, ha meg nem igaz akkor mit érdekli őket?
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 993 — no es importante
na jó, ezt most be lehet fejezni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Én nem vagyok antiszemita sem és rasszista sem. De van ami nem tetszik és ettől lehetnek antiszemita vagy rasszista megnyilvánulásaim. De általánosítás valakit antiszemitának vagy rasszistának bélyegezni attól, mert van véleménye egyes cigányokról és egyes zsidókról.Bruce
Jogos, így a 60 éves Marika nénit sem lehet antiszemitának nevezni azért, mert a Jobbikra szavazott.
Igazából ő sem akar rájuk szavazni, de azt látja, hogy a többi párt magasan tesz rá.
Egyszerűen elege lett abból, hogy egy bizonyos népcsoport folyamatosan leszüreteli a termését és ellopja szinte lassan az összes értékét. Ellopják azt, amit ő 60 (!!) évesen megtermel, és az életerős "valakik" pedig elviszik.
Arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy az életerős emberkék miért nem maguknak termelnek, vagy egyáltalán miért nem képesek rendbe rakni a környezetüket? De persze ha néhány polgármester szeretné a porta rendberakásához kötni a segélyek kifizetését, akkor jön a jogvédős felháborodás, hogy ez mekkora nagy rasszizmus kérem szépen, nehogy már dolgozzanak szegények.
Ezzel szemben az idős emberek rendbe tudják rakni a portájukat, és még a kertben is tudnak maguknak élelmet termelni. Igazából tökéletesen megértem őket, hogy nem szeretik a kisebbséget, mert nekik eléggé csúnya tapasztalataik vannak róluk (és egyre több embernek vannak ilyen tapasztalatai).

Szívesen lennének ők a rasszizmus és nácizmust ordibálók között, mert akik ezeket harsogják, eléggé nagy eséllyel nem találkoztak még a kisebbség "jótékony" hatásával.
több mint 11 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Én nem vagyok antiszemita sem és rasszista sem. De van ami nem tetszik és ettől lehetnek antiszemita vagy rasszista megnyilvánulásaim. De általánosítás valakit antiszemitának vagy rasszistának bélyegezni attól, mert van véleménye egyes cigányokról és egyes zsidókról.
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
és mi velük a probléma? Azon túl, hogy zsidók? Ha ekkora rizikó a kettős állampolgárság, akkor nem kellett volna bevezetni. Azon pedig meg vagyok döbbenve, hogy itt 1-2 olyan ember is védelmébe veszi ezt az okádék dolgot, akit - bár nem kedveljük egymást - értelmes embernek tartok.
Amadeus91
Az a probléma velük, hogy az ő esetükben joggal merül fel a kérdés, hogy esetleg lojálisabbak Izraelhez, mint Magyarországhoz. Az országgal kapcsolatos fontos döntésekben nem kéne ilyen embereknek részt venni. Ja és igen engem nyugodtan lehet antiszemitázni, az vagyok. A Mazsihisz és a többi undorító, rettegő szervezeteik egyre több embert tesznek azzá. Ha olyan szar itt nekik, meg ennyire náci, antiszemita ország ez, miért nem alijáznak már ki szeretett Izraelükbe, szerintem nem fogunk sokan könnyeket ejteni értük, valahogy megleszünk nélkülük is.Dub
Miért mennének ki Izraelbe?
Ott tényleg létezik a rasszizmus, mert a palesztinok nem szállhatnak fel izraeli buszokra, úgy, hasonlóan mint régen az amcsiknál.
Arról már ne is beszéljünk, hogy egy teljes népcsoport van egy magas fallal körülvéve, és nem járkálhatnak ki szabadon.
Stb, stb.
De ezt persze nem lehet szóvá tenni, mert akkor jön az antiszemitázás.
több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
és mi velük a probléma? Azon túl, hogy zsidók? Ha ekkora rizikó a kettős állampolgárság, akkor nem kellett volna bevezetni. Azon pedig meg vagyok döbbenve, hogy itt 1-2 olyan ember is védelmébe veszi ezt az okádék dolgot, akit - bár nem kedveljük egymást - értelmes embernek tartok.
Amadeus91
Az a probléma velük, hogy az ő esetükben joggal merül fel a kérdés, hogy esetleg lojálisabbak Izraelhez, mint Magyarországhoz. Az országgal kapcsolatos fontos döntésekben nem kéne ilyen embereknek részt venni. Ja és igen engem nyugodtan lehet antiszemitázni, az vagyok. A Mazsihisz és a többi undorító, rettegő szervezeteik egyre több embert tesznek azzá. Ha olyan szar itt nekik, meg ennyire náci, antiszemita ország ez, miért nem alijáznak már ki szeretett Izraelükbe, szerintem nem fogunk sokan könnyeket ejteni értük, valahogy megleszünk nélkülük is.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 729
Mondjuk ez a Gyöngyösi-féle listázás még mindig ferdítés. Ő nem egy listáról, hanem egy számszerű adatról beszélt: „azt, hogy az itt élő, és különösen a Magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.”
Aminek szintén nincs semmi értelme, de azért nem is olyan erős kijelentés, mint amit kihoztak belőle az emberek.Schleck
Az összes zsidót össze akarta íratni. Ebben mit nem találsz erősnek?Dzsokijuing
Az utolsó tagmondatot is megnézhetnéd.Schleck
De előtte össze kell írniuk őket ahhoz, hogy kiderüljön, mekkora a nemzetbiztonsági kockázat.
1. Nem tudják összeírni, mert a "zsidó" nem hivatalosan bejegyzett kisebbség. Tehát csak az izraeli-magyar kettős állampolgárokat tudták volna listázni és ez a kör korántsem fedi le az idegenszívűek teljes körét.
2. A gyakorlatban ez úgy nézett volna ki, hogy legalább egy C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon kellett volna átesniük. Ez úgy néz ki, hogy az NBH-s kolléga kiszáll a lakásodra, elbeszélget a szomszédaiddal, aztán veled is, ír egy jelentést és jó eséllyel még a telefonod és a neted is állami közkinccsé válik egy időre.

Ez nem erős szerinted?Dzsokijuing
Utólag kifejtette, hogy az izraeli-magyar kettős állampolgárokat szeretné megvizsgálni, de gondolom ez már senki nem érdekel.
A lényeg, hogy lehessen antiszemitázni.cartman023
és mi velük a probléma? Azon túl, hogy zsidók? Ha ekkora rizikó a kettős állampolgárság, akkor nem kellett volna bevezetni. Azon pedig meg vagyok döbbenve, hogy itt 1-2 olyan ember is védelmébe veszi ezt az okádék dolgot, akit - bár nem kedveljük egymást - értelmes embernek tartok.


criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 951 — Saturday Night Lights


Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
atapapa
A Fidesz józanabbik fele elhatárolódott a saját állataitól, a Jobbik nem. Vona ugyanúgy a zsidólista híve ma is. Aki ma Jobbik-szimpatizáns, annak belefér az antiszemitizmus, még ha borsodi parasztbácsi, akkor is.

Más, Magyarország, én így szeretlek, sokadik fejezet:  cink.hu/miert-rohog-a-magyarokon-a-vilag-mcmxviii-474606988Dzsokijuing
Gondolom akkor az összes mszp hívet is lehet úgy jellemezni, hogy utálják a külhoni magyarokat.cartman023
A válaszom ugyanaz: természetesen nem, de miután az MSZP a 2004-es népszavazási kérdések elleni határon túli magyarellenes kampány mellé állt és ezek után a választók hatalomba segítették, ezek a választók legalábbis toleránsak a Szanyi-féle szélsőségességgel.
Nem véletlen, hogy az Együtt 2014 és az LMP mereven elhatárolódik a szocik határon túli magyarellenes tendenciáitól.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 951 — Saturday Night Lights
Eheti jobbikos nyalánkság a holokauszt emléknapra időzítve:  www.parlament.hu/irom39/10807/10807.pdf

Eközben bőszen tiltakoznak a határon túli magyar kettős állampolgárok hatósági zaklatása ellen, teljes agyrém.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Nem kell elfogadnod Bayer kijelentéseit vagy Mikola szingli hordás szellemiségét (bár azt még a választások előtt mondta, így a választási döntésedben is benne lehetett)...StormST
Szándékosan említettem Mikolát, mert hiába tartottam elfogadhatatlannak a kijelentését, nem azonosítottam vele a pártot és nem tántorított el attól, hogy oda szavazzak.
Sőt, én azt reméltem, hogy a fidesz a kampányban bizonyos pontokon hazudik, és a "ne az emberek fizessék meg" hozzáállás helyett kiadáscsökkentő reformokat és hosszabb távon fenntartható államháztartást hoz össze. Nem egészen jött be, bár az se lett volna jobb ha maradnak a szocik, nyer a jobbik vagy az utcáról betoppanva az LMP vezette volna az országot. Nem nagyon volt alternatíva.

Abszolút hülyeségnek tartom az alapján megítélni az embereket, hogy kire szavaztak. Ez alapján általánosítani legalább annyira korlátolt dolog, mint a zsidókat tartani minden rossz okozójának.
Egy szavazót millió szubjektív megfontolás vezethet és sok embernél - szerencsére - ezek között nincs az, hogy majd mit fognak a választása miatt róla gondolni.
Rengeteg ember sajátja, hogy a számára legfontosabb kérdés csak egy párt prioritása, és ez annyira fontos számára, hogy a csomag többi része nem érdekli vagy ha érdekli is, nem tántorítja el a választásától.
Ez a prioritás lehet a cigányok elleni fellépés, a családi adókedvezmény, Paks leszerelése vagy éppen bármi, ami a Fidesznek ellentmond.atapapa
Az a baj, hogy ha egy vezető kijelentésével nem lehet vagy szabad azonosítani egy pártot (vagy jelen esetben pártszövetséget, bár én KDNP szavazóval még nem találkoztam), akkor mi alapján lehet vagy szabad? Mi alapján hozhat valaki felelős döntést arról a pártról?

Tudom, az én gondolkodásom se jó sokak szerint, én csak sokszor kétszínűnek (jobb szót nem tudok) érzem az emberek hozzáállását a politikához, egy pártot csak akkor vállalnak fel, ha tetszik nekik a döntésük vagy kijelentéseik, egyébként meg csak a lapítás megy...

Az antiszemitizmus és a pártra szavazás megítélését pedig én nem tudom párhuzamba hozni, mivel arról valaki nem tehet, hogy zsidó, így emiatt utálni szerintem szimplán butaság, de a pártra szavazás egy választás, egy döntés kérdése, így az teljesen más lapra tartozik a szememben...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 951 — Saturday Night Lights
Mondjuk ez a Gyöngyösi-féle listázás még mindig ferdítés. Ő nem egy listáról, hanem egy számszerű adatról beszélt: „azt, hogy az itt élő, és különösen a Magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.”
Aminek szintén nincs semmi értelme, de azért nem is olyan erős kijelentés, mint amit kihoztak belőle az emberek.Schleck
Az összes zsidót össze akarta íratni. Ebben mit nem találsz erősnek?Dzsokijuing
Az utolsó tagmondatot is megnézhetnéd.Schleck
De előtte össze kell írniuk őket ahhoz, hogy kiderüljön, mekkora a nemzetbiztonsági kockázat.
1. Nem tudják összeírni, mert a "zsidó" nem hivatalosan bejegyzett kisebbség. Tehát csak az izraeli-magyar kettős állampolgárokat tudták volna listázni és ez a kör korántsem fedi le az idegenszívűek teljes körét.
2. A gyakorlatban ez úgy nézett volna ki, hogy legalább egy C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon kellett volna átesniük. Ez úgy néz ki, hogy az NBH-s kolléga kiszáll a lakásodra, elbeszélget a szomszédaiddal, aztán veled is, ír egy jelentést és jó eséllyel még a telefonod és a neted is állami közkinccsé válik egy időre.

Ez nem erős szerinted?Dzsokijuing
Utólag kifejtette, hogy az izraeli-magyar kettős állampolgárokat szeretné megvizsgálni, de gondolom ez már senki nem érdekel.
A lényeg, hogy lehessen antiszemitázni.cartman023
Papírral a kezében "zsidó"-t mondott. Tanulság: fogalmazni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen...

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt

Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
atapapa
A Fidesz józanabbik fele elhatárolódott a saját állataitól, a Jobbik nem. Vona ugyanúgy a zsidólista híve ma is. Aki ma Jobbik-szimpatizáns, annak belefér az antiszemitizmus, még ha borsodi parasztbácsi, akkor is.
Dzsokijuing
A borsodi parasztbácsi talán kimondani se tudja ezt a szót 😊
Nyilván belefér, mert akkor nem szavazna oda. A kérdés, hogy messze a fővárostól, az ideológiai csaták helyszínétől és nem mellékesen a rendőrőrstől, viszont éhes, gátlástalan és munkanélküli szomszédokkal megáldva mennyire mérlegel egyéb tényezőket a szavazó? Ahol az élet minden nap egy küzdelem, a szó fizikai értelmében, ott mennyire lehet számon kérni bárkin, hogy bizonyos helyeken nem lenne szalonképes?
Cigányellenes fellépéssel ezekben a régiókban szinte bárki lehetne a második legerősebb párt. Mellékesen zsidóellenes, arabellenes, svájcellenes, NFL-ellenes, tökmindegy.

A jobbik tartós, ciklusokon átívelő népszerűségének pont az lehet a legmérgesebb hozadéka, hogy ezekben az amúgy tisztességes emberekben a saját szemszögükből részben indokolható cigányellenességen kívül párhuzamosan szépen megtelepszik a légvárakra épített, de személyes tapasztalatokkal biztosan nem alátámasztható antiszemitizmus is.

több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806


Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
atapapa
A Fidesz józanabbik fele elhatárolódott a saját állataitól, a Jobbik nem. Vona ugyanúgy a zsidólista híve ma is. Aki ma Jobbik-szimpatizáns, annak belefér az antiszemitizmus, még ha borsodi parasztbácsi, akkor is.

Más, Magyarország, én így szeretlek, sokadik fejezet:  cink.hu/miert-rohog-a-magyarokon-a-vilag-mcmxviii-474606988Dzsokijuing
Gondolom akkor az összes mszp hívet is lehet úgy jellemezni, hogy utálják a külhoni magyarokat.
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Mondjuk ez a Gyöngyösi-féle listázás még mindig ferdítés. Ő nem egy listáról, hanem egy számszerű adatról beszélt: „azt, hogy az itt élő, és különösen a Magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.”
Aminek szintén nincs semmi értelme, de azért nem is olyan erős kijelentés, mint amit kihoztak belőle az emberek.Schleck
Az összes zsidót össze akarta íratni. Ebben mit nem találsz erősnek?Dzsokijuing
Az utolsó tagmondatot is megnézhetnéd.Schleck
De előtte össze kell írniuk őket ahhoz, hogy kiderüljön, mekkora a nemzetbiztonsági kockázat.
1. Nem tudják összeírni, mert a "zsidó" nem hivatalosan bejegyzett kisebbség. Tehát csak az izraeli-magyar kettős állampolgárokat tudták volna listázni és ez a kör korántsem fedi le az idegenszívűek teljes körét.
2. A gyakorlatban ez úgy nézett volna ki, hogy legalább egy C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon kellett volna átesniük. Ez úgy néz ki, hogy az NBH-s kolléga kiszáll a lakásodra, elbeszélget a szomszédaiddal, aztán veled is, ír egy jelentést és jó eséllyel még a telefonod és a neted is állami közkinccsé válik egy időre.

Ez nem erős szerinted?Dzsokijuing
Utólag kifejtette, hogy az izraeli-magyar kettős állampolgárokat szeretné megvizsgálni, de gondolom ez már senki nem érdekel.
A lényeg, hogy lehessen antiszemitázni.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 951 — Saturday Night Lights
Mondjuk ez a Gyöngyösi-féle listázás még mindig ferdítés. Ő nem egy listáról, hanem egy számszerű adatról beszélt: „azt, hogy az itt élő, és különösen a Magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára.”
Aminek szintén nincs semmi értelme, de azért nem is olyan erős kijelentés, mint amit kihoztak belőle az emberek.Schleck
Az összes zsidót össze akarta íratni. Ebben mit nem találsz erősnek?Dzsokijuing
Az utolsó tagmondatot is megnézhetnéd.Schleck
De előtte össze kell írniuk őket ahhoz, hogy kiderüljön, mekkora a nemzetbiztonsági kockázat.
1. Nem tudják összeírni, mert a "zsidó" nem hivatalosan bejegyzett kisebbség. Tehát csak az izraeli-magyar kettős állampolgárokat tudták volna listázni és ez a kör korántsem fedi le az idegenszívűek teljes körét.
2. A gyakorlatban ez úgy nézett volna ki, hogy legalább egy C típusú nemzetbiztonsági átvilágításon kellett volna átesniük. Ez úgy néz ki, hogy az NBH-s kolléga kiszáll a lakásodra, elbeszélget a szomszédaiddal, aztán veled is, ír egy jelentést és jó eséllyel még a telefonod és a neted is állami közkinccsé válik egy időre.

Ez nem erős szerinted?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 951 — Saturday Night Lights


Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
atapapa
A Fidesz józanabbik fele elhatárolódott a saját állataitól, a Jobbik nem. Vona ugyanúgy a zsidólista híve ma is. Aki ma Jobbik-szimpatizáns, annak belefér az antiszemitizmus, még ha borsodi parasztbácsi, akkor is.

Más, Magyarország, én így szeretlek, sokadik fejezet:  cink.hu/miert-rohog-a-magyarokon-a-vilag-mcmxviii-474606988

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Ha ez így működne, senki nem szavazna senkire, mert olyan párt nincs, akinek minden nézetével egyet lehet érteni. Megkockáztatom nem csak itt, sehol a világon. Pláne mivel nincs két egyformán gondolkodó ember.

Az más kérdés, hogy sajnos ma nálunk van egy igen komoly olyan réteg, aki akkor is tátott szájjal tapsolna viktornak, ha bejelentené, hogy holnaptól a fizetésük nem a saját, hanem a fidesz számlájára menne...gabokocka
Igazából minden pártnak megvan a maga "kemény-magja" , nem csak a fidesznek. Például ott vannak Gyurcsány agyhalott követői is a másik oldalon, csak ők nem olyan nagy számúak.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem kell elfogadnod Bayer kijelentéseit vagy Mikola szingli hordás szellemiségét (bár azt még a választások előtt mondta, így a választási döntésedben is benne lehetett)...StormST
Szándékosan említettem Mikolát, mert hiába tartottam elfogadhatatlannak a kijelentését, nem azonosítottam vele a pártot és nem tántorított el attól, hogy oda szavazzak.
Sőt, én azt reméltem, hogy a fidesz a kampányban bizonyos pontokon hazudik, és a "ne az emberek fizessék meg" hozzáállás helyett kiadáscsökkentő reformokat és hosszabb távon fenntartható államháztartást hoz össze. Nem egészen jött be, bár az se lett volna jobb ha maradnak a szocik, nyer a jobbik vagy az utcáról betoppanva az LMP vezette volna az országot. Nem nagyon volt alternatíva.

Abszolút hülyeségnek tartom az alapján megítélni az embereket, hogy kire szavaztak. Ez alapján általánosítani legalább annyira korlátolt dolog, mint a zsidókat tartani minden rossz okozójának.
Egy szavazót millió szubjektív megfontolás vezethet és sok embernél - szerencsére - ezek között nincs az, hogy majd mit fognak a választása miatt róla gondolni.
Rengeteg ember sajátja, hogy a számára legfontosabb kérdés csak egy párt prioritása, és ez annyira fontos számára, hogy a csomag többi része nem érdekli vagy ha érdekli is, nem tántorítja el a választásától.
Ez a prioritás lehet a cigányok elleni fellépés, a családi adókedvezmény, Paks leszerelése vagy éppen bármi, ami a Fidesznek ellentmond.

több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Ha ez így működne, senki nem szavazna senkire, mert olyan párt nincs, akinek minden nézetével egyet lehet érteni. Megkockáztatom nem csak itt, sehol a világon. Pláne mivel nincs két egyformán gondolkodó ember.

Az más kérdés, hogy sajnos ma nálunk van egy igen komoly olyan réteg, aki akkor is tátott szájjal tapsolna viktornak, ha bejelentené, hogy holnaptól a fizetésük nem a saját, hanem a fidesz számlájára menne...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Lehet úgy szavazni egy pártra, hogy a felfogásának egy részét támogatja az ember, egy másik részét meg nem? Nálam ez komoly logikai bukfenc...

Olyan nincs, hogy "nem szeretem a cigányokat, ezért a Jobbikra szavazok, de azzal nem értek egyet, hogy nem szeretik a zsidókat", mert ha leadod rájuk a szavazatod, akkor az EGÉSZ világnézetüket kell nézned, mert az EGÉSZET fogják képviselni a Parlamentben, nem csak azt a felét, amelyik neked tetszik, mert ez így működik és pont emiatt jönnek az általánosítások is. Az már a magyar politikai élet kialakulásából adódik, hogy sokszor nincs középút, de szerintem ez nem csak nálunk van így...StormST
Talán mert a borsodi parasztbácsi, akinek nem kel gondot fordítania a termés leszedésére a helyi kisebbség/többség önzetlen munkája miatt, totálisan beleszarik abba, hogy a jobbik ezek mellett még kikkel foglalkozik. Neki ez a legnagyobb problémája, és aki erre a legegyszerűbb, számára legkézzelfoghatóbb választ adja, arra szavaz.

Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
A néppártok korát éljük, amikor egy párt próbál minél nagyobb (lehetőleg szalonképes) részt lefedni a világnézetek térképén, hogy a szavazatokat maximalizálja. Ha valaki mindennel szóról szóra egyetért, amit a pártja mond, ott az emberrel van a baj, őket nevezzük hívőknek.atapapa
Nem, nem kell egyetérteni, de azon se szabad akkor csodálkozni, ha azon párt egyes döntései vagy kijelentései miatt megbélyegződik az ember. Én csupán ezt mondom...

Nem kell elfogadnod Bayer kijelentéseit vagy Mikola szingli hordás szellemiségét (bár azt még a választások előtt mondta, így a választási döntésedben is benne lehetett), de azt se teheted meg, hogy azt mondod "ja, én rájuk szavaztam, de csak egy-két-három-x dolog miatt, a többi más lapra tartozik", mert erre én azt mondom, hogy "azt edd meg, amit főztél", őket választottad meg, ők pedig azt tettek a hatalmukkal, amit akartak, max legközelebb máshogy választasz, de 4 évig le kell nyelni a békát, ha van (ez igaz minden ciklusban, igaz volt eddig is és ezután is az lesz, nem lehet oldalfüggő), mert az ember döntéseinek következményei vannak, amiket vállalni kell, vagy legalább illik...

Ezt az utolsót kiemelném még egyszer: az ember döntéseinek következményei vannak, amiket vállalni kell, vagy legalább illik. Ezt kéne sok szempontból az embereknek figyelembe venniük végre ebben az országban, nem pedig csak legyinteni és hátat fordítani, ha valami nem úgy alakul, ahogy előre elképzelték...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Lehet úgy szavazni egy pártra, hogy a felfogásának egy részét támogatja az ember, egy másik részét meg nem? Nálam ez komoly logikai bukfenc...

Olyan nincs, hogy "nem szeretem a cigányokat, ezért a Jobbikra szavazok, de azzal nem értek egyet, hogy nem szeretik a zsidókat", mert ha leadod rájuk a szavazatod, akkor az EGÉSZ világnézetüket kell nézned, mert az EGÉSZET fogják képviselni a Parlamentben, nem csak azt a felét, amelyik neked tetszik, mert ez így működik és pont emiatt jönnek az általánosítások is. Az már a magyar politikai élet kialakulásából adódik, hogy sokszor nincs középút, de szerintem ez nem csak nálunk van így...StormST
Talán mert a borsodi parasztbácsi, akinek nem kell gondot fordítania a termés leszedésére a helyi kisebbség/többség önzetlen munkája miatt, totálisan beleszarik abba, hogy a jobbik ezek mellett még kikkel foglalkozik. Neki ez a legnagyobb problémája, és aki erre a legegyszerűbb, számára legkézzelfoghatóbb választ adja, arra szavaz.

Azért, mert a Fideszre szavaztam, Bayer Zsolt minden baromságát el kell fogadnom? Vagy egyet kell értenem Mikola szingli hordás kijelentésének szellemiségével?
A néppártok korát éljük, amikor egy párt próbál minél nagyobb (lehetőleg szalonképes) részt lefedni a világnézetek térképén, hogy a szavazatokat maximalizálja. Ha valaki szóról szóra egyetért azzal, amit a pártja mond, ott az emberrel van a baj. Őket nevezzük hívőknek.

több mint 11 éve
cartman023 Indianapolis Colts 806
Lehet úgy szavazni egy pártra, hogy a felfogásának egy részét támogatja az ember, egy másik részét meg nem? Nálam ez komoly logikai bukfenc...

Olyan nincs, hogy "nem szeretem a cigányokat, ezért a Jobbikra szavazok, de azzal nem értek egyet, hogy nem szeretik a zsidókat", mert ha leadod rájuk a szavazatod, akkor az EGÉSZ világnézetüket kell nézned, mert az EGÉSZET fogják képviselni a Parlamentben, nem csak azt a felét, amelyik neked tetszik, mert ez így működik és pont emiatt jönnek az általánosítások is. Az már a magyar politikai élet kialakulásából adódik, hogy sokszor nincs középút, de szerintem ez nem csak nálunk van így...StormST
A 60 éves Marika néni tökéletesen lesz@rja azt, hogy a Jobbik mennyire nem kedveli a zsidókat.
Ő csak azt látja, hogy egyes kisebbség folyamatosan lopja a termését, és azt is látja, hogy a Jobbik szeretné ezt a problémát megoldani.

Az meg, hogy a magyar szavazókat ilyen okosnak gondolod, az nevetséges.cartman023
Akkor ne is csodálkozzon Marika néni, ha lenácizzák vagy antiszemitázzák, ha bevallja, hogy rájuk szavazott...

Szerinted nevetséges, szerintem meg aggaszó, hogy szerinted ennyire rossz a helyzet, mert akkor felfelé nem nagyon lesz itt út...StormST
Akkor ez van, majdnem 800 ezer "antiszemita" van ebben az országban, mégis egy új Zsinagóga épül, egyik zsidót nem bántják a származása miatt, nyugodtan élhetnek itt, sőt, még a Zsidó Világkongresszust is ez a "nácikkal és antiszemitákkal" teli országban rendezik meg.


De azért nyugodtan nyávogjatok a nagy "antiszemitizmus" miatt ,mert ez az ország "legnagyobb" baja.cartman023
Ferdítésben jó vagy, az látszik...

Az ország legnagyobb baja a beleszarás, mert ha mindenre csak rálegyintünk, akkor meg is érdemlünk minden bajt, ami a nyakunkba szakadhat akárhonnan...StormST
Miért ferdítenék?
Van valami, ami nem igaz abból, amit ott leírtam?

Talán néha, tényleg néha foglalkozhatnánk értelmes, és létező dolgokkal.
Például azzal, hogy külhoni magyarokat vernek meg a származásuk miatt, és sok helyen korlátozzák a jogaikat, és megpróbálják elnyomni a nyelvhasználatukat.
Valamiért nem nagyon hallom, hogy emiatt bárki is felszólalt volna.
A magyarokat kollektíven megbélyegző Benes- dekrétumok még mindig érvényben vannak, de hát ezzel semmi baj egyesek szerint.

Ellenben az antiszemitizmussal mindig, és mindenhol foglalkozni kell. Éjjel nappal sulykolni kell a magyarokba, hogy nácik és antiszemiták.