Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Bajnai már cselekedett. Többé nem kéne. Vona meg egy vicc.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Többen voltak Viktor beszédén, de nem olyan sokkal, sehol nem volt a fidesz mozgósítás a megszokotthoz. Ezen látszik, hogy ott is gondok vannak.

Ami a millának nagyobb gond szerintem nem a valóban nem túl nagy tömeg, hanem a beszédek minősége, Bajnai egyszerűen borzalmas volt.

Még Vona is jobban nyomta nála 😊Jakehomer
Én pl. tudom, hogy Bajnai nem tud beszélni. Az első pár mondat után inkább kikapcsoltam, mert úgy hanzott mintha pont egy felessel ivott volna többet a kelleténél. Utána elolvastam inkább, úgy jobban hangzott. Most pont a hordószónokok ámokfutását nyögjük, tehát inkább ne beszéljen. Cselekedjen. Nekem, és még "alig egy-két" embernek, akiket nem szállítottak ingyenbusszal a helyszínre, nem hülyeségeket sulykoló szónok kellene, hanem valaki, aki helyreteszi a szakadt gatyát az ország meztelen seggén, és az örökös harcból is elegem van. Hogy ez Bajnai, vagy JóskaPista Döbröközből, hótmindegy. Vonát meg azt a pár száz barmot kitenném a Golan fennsíkra beszélni.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem teljesen mindegy, hogy melyik rendezvényen mennyien voltak, nem ez a létszám fogja eldönteni a választások sorsát 2 év múlva, de szerintem még a támogatottságot se jelzi.

Néhány évvel ezelőttig például a baloldal szerint a jobboldal legnagyobb bűne az volt, hogy az "utcára viszi a politikát" 😀

Most az ilyen véleményre szocializált balos szavazó miért menjen tüntetni?
És legyünk őszinték, a baloldal nem kis része még ma is sután áll '56-hoz, egy március 15-tel könnyebb őket kicsalni, mint az "ellenforradalommal".

Hogy Bajnai nem egy rátermett szónok? A kuka Prodi is lenyomta Berlusconit az olajfával. Ha annyira fideszellenes lesz 2 év múlva a politikai klíma, akkor Bajnai pislogása is elég lehet ellenük, ha elhitetik a néppel, hogy ő milyen jó szakértő.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Többen voltak Viktor beszédén, de nem olyan sokkal, sehol nem volt a fidesz mozgósítás a megszokotthoz. Ezen látszik, hogy ott is gondok vannak.

Ami a millának nagyobb gond szerintem nem a valóban nem túl nagy tömeg, hanem a beszédek minősége, Bajnai egyszerűen borzalmas volt.

Még Vona is jobban nyomta nála 😊Jakehomer
Momentán nem stand-up comedyst keresünk, hanem miniszterelnököt. Amadeus91
Az már van. 😉
Egyébként ha a miniszterelnökséget politikai stand-up műsorért adják, akkor az ellenzéknek illene legalább verbálisan ütőképes embert előhúznia valahonnan.
Ha meg nem, akkor pláne.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
Többen voltak Viktor beszédén, de nem olyan sokkal, sehol nem volt a fidesz mozgósítás a megszokotthoz. Ezen látszik, hogy ott is gondok vannak.

Ami a millának nagyobb gond szerintem nem a valóban nem túl nagy tömeg, hanem a beszédek minősége, Bajnai egyszerűen borzalmas volt.

Még Vona is jobban nyomta nála 😊Jakehomer
Momentán nem stand-up comedyst keresünk, hanem miniszterelnököt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 611 — Panthers fan
Többen voltak Viktor beszédén, de nem olyan sokkal, sehol nem volt a fidesz mozgósítás a megszokotthoz. Ezen látszik, hogy ott is gondok vannak.

Ami a millának nagyobb gond szerintem nem a valóban nem túl nagy tömeg, hanem a beszédek minősége, Bajnai egyszerűen borzalmas volt.

Még Vona is jobban nyomta nála 😊

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Azért mert az ember értelmiségi környezetében, és a média nagy részében megy a Fidesz herótozása, nem szabad elfelejteni, hogy mégiscsak kétharmaddal nyertek.
Az emberek nagy részének még mindig Orbán Viktor az egyetlen valós alternatívája, az egyetlen vállalható vezető politikus.
Én egyébként 20ezret olvastam a Millára (azért ennyit Csurka is bepöccentett bármikor a Miép-rendezvényekre) és 150ezret Orbánhoz.
Sobri Jóska
A 20ezer az a BM becslés, reálisan az inkább volt 100ezer környékén, de állítólag a Békemenet is alsó hangon volt 15 ezer (a BM-nél 400, ami nyilván túlzás).

Azt amúgy nyilván nem felejtem el, hogy a Fidesz még mindig erős, meg buszoztatás meg minden, de azért meglep, hogy Pesten nem tud összeszedni a lejáratott politikusok nélkül felálló ellenzéki mozgalom annyit, mint a kormány. Ugye az az előnyük is megvan, hogy a Millát aki támogatja az kb. mint pesti lehet, míg a fidesztábor jelentős része vidéki (ezért is kell a buszoztatás). Így tényleg necces a kormányváltás, én arra számítottam, hogy legalább háromszor ekkora tömeg lesz a Millán, de nyilván rossz körökben mozgok.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
ez de gáz
 index.hu/video/2012/10/23/ferenciek_tere/
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Meglep, hogy ilyen kevesen voltak a Millán (most nem a BM idióta becsléséről beszélek). Azért egy ennyire szar helyzet idején azt hittem, többen fognak felvonulni a kormány ellen, főleg úgy, hogy nem volt tulajdonképp egyik ellenzéki pártnak sem rendezvénye (a Jobbik ide most nem számít). Nem látom, miért tudna ez a tábor jelentősen növekedne 2014-re, további baromságok nem hiszem, hogy újabb embereket mozgósítanának, a kormány meg talán valami osztogatásszerűt is beütemez a tartalékokból a kampányidőszakra.Rajna
Azért mert az ember értelmiségi környezetében, és a média nagy részében megy a Fidesz herótozása, nem szabad elfelejteni, hogy mégiscsak kétharmaddal nyertek.
Az emberek nagy részének még mindig Orbán Viktor az egyetlen valós alternatívája, az egyetlen vállalható vezető politikus.
Én egyébként 20ezret olvastam a Millára (azért ennyit Csurka is bepöccentett bármikor a Miép-rendezvényekre) és 150ezret Orbánhoz.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Meglep, hogy ilyen kevesen voltak a Millán (most nem a BM idióta becsléséről beszélek). Azért egy ennyire szar helyzet idején azt hittem, többen fognak felvonulni a kormány ellen, főleg úgy, hogy nem volt tulajdonképp egyik ellenzéki pártnak sem rendezvénye (a Jobbik ide most nem számít). Nem látom, miért tudna ez a tábor jelentősen növekedne 2014-re, további baromságok nem hiszem, hogy újabb embereket mozgósítanának, a kormány meg talán valami osztogatásszerűt is beütemez a tartalékokból a kampányidőszakra.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
Ezért kell a KAP. Az, hogy azon belül sem működött az eleve szabályozott, tehát nem teljesen piaci verseny, az más téma. Ott Atapapa véleményét osztom, a "doppingról". A Te téziseid Sobri a teljes piaci versenyről, ugyanolyan idealizált utópiák, amelyek nem léteznek, mert nem létezhetnek. Legalábbis úgy kisarkítva, ahogy "tálalod" őket. Ehhez homogén szerkezetűnek kéne lennie a világnak, egyenlő esélyekkel.
N-Drew
Az összes támogatással kapcsolatban, így a KAP esetében is egy kérdés van: a támogatás vagy konzervál egy meglévő állapotot vagy elősegíti a fejlődést, a változását. Mint két esetben lehet rossz az "irány", tehát nem mondhatjuk, hogy minden alapállapot rossz, de azt sem, hogy minden változás jó.

Jelenleg a KAP konzerválja a viszonyokat az Unióban. Ez pedig kettős helyzetet teremt. Konzerválja a rossz birtokszerkezetet néhány helyen, de támogat olyan folyamatokat, amik évek, évtizedek óta működnek és helyesek.


Mondom, nekem van egy véleményem, hogy hova kellene változni, de nem biztos, hogy ez a helyes.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720


We aren't Colony!
Brussels=IMF=Evil

😀 Vártam ezt a napot, sejtettem, hogy nem lesz hiány hülyeségekből.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
...N-Drew
Az égvilágon semmiben sem mondtál ellent nekem, és én sem mondok ellent neked.
Csak a valóság egy más szeletét vizsgáltad, egy kissé elfogult nézőpontból.
És a konklúzió is ugyanaz, hogy hagyni kell piaci alapon működni a mezőgazdaságot is.
Mint írtam valóban stratégiai ágazat, de az energiaipar is az.
Ahol esélyünk sincs önellátónak lennünk.
Innentől kezdve meg már mindenképpen szopóágon vagyunk, ha nemzetállamokban gondolkodunk.
De remélem a nemzetállamosdi szépen elsikkad és megmarad a kulturális sokszínűségben, de gazdaságilag értelmetlenné válik.
Sobri Jóska
Bizonyos szempontból igazad van. De mégis két különböző álláspontot képviselünk. Veled ellentétben nem hiszek a mindenható piacban. A profitmaximalizálás a mezőgazdaságban aztán főleg kizárja az olyan szempontokat amikre hivatkoztam, lásd fenntartható fejlődés, illetve biodiverzitás. Az EU tehát felelős abban, hogy a saját állampolgárai feje fölött zöld utat ad a teljesen piaci alapú szabad kereskedelemnek. Ha azt mondod rám, hogy elfogult vagyok, vagy akár idealista, elfogadom. De Gyurma Pappa például leírta, hogy az amerikai mezőgazdasági modell nagyjából hogyan is működik. Az egy nagybirtok rendszer, ami történelmi fejlődés eredménye. A relatíve kicsi népsűrűség, hatalmas terület különböző klimatikus viszonyokkal és a sok jó minőségű művelhető terület terméke. Ráadásul mindez egyetlen országon belül. Oda optimális, Európába nem. Európában nincs hagyománya, nem is lehet. Ezért kell a KAP. Az, hogy azon belül sem működött az eleve szabályozott, tehát nem teljesen piaci verseny, az más téma. Ott Atapapa véleményét osztom, a "doppingról". A Te téziseid Sobri a teljes piaci versenyről, ugyanolyan idealizált utópiák, amelyek nem léteznek, mert nem létezhetnek. Legalábbis úgy kisarkítva, ahogy "tálalod" őket. Ehhez homogén szerkezetűnek kéne lennie a világnak, egyenlő esélyekkel.
Abban, hogy sem az energiatermelésben, sem a mezőgazdaságban nem lehetünk önellátóak szintén csak részben vagyunk egy platformon. Az energiaszektor egyértelmű, az valóban esélytelen, de a mezőgazdaságnál én másképp látom. Legalábbis törekedni kell rá, hogy "rugdossuk a ketrecet".
Az EU-val jelenlegi formájában vagyok szkeptikus. Pedig egyértelmű, hogy jól működve százszor erősebb lenne, mint az egyenkénti vergődés. Nem úgy, és nem az alapján működik, ami miatt az alapítók létrehozták. Pedig a jelenlegi lakosság is azt várná el, nem a jelenlegi helyzetet.
Jó volna, ha a kulturális sokszínűség maradna és a gazdasági téren ésszerű együttműködés lenne. Ebben valóban egyetértünk. De elnézve egy EP-t, ez szvsz megint csak egy utópia.
Jó, hogy néhányan felhozták pl. a csatornázást, vasúti vonalak modernizálását, mert EU pénzek nélkül ezeket valóban buknánk. Szóval kell az Unió, csak szeretném már azt látni, hogy nem olyan töketlen, mint jelenleg, és érdemi dolgokban szupranacionális, nem a lózungokban. Mint ahogy abban is megállapodhatunk tán, hogy néha nem ártana magunkba néznünk, miért is tartunk ott, ahol... 😕

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
... jön majd a frankó, ott termelt, génmanipulált (minden bizonnyal EU minőségbiztosítású) brazil cukor. Hajón, keresztül az óceánon, mégis olcsóbban, mint a sajnos már csak idézőjelben hazai. Tegyük hozzá, hogy döntően kivágott esőerdők helyén termelve, amivel már középtávon különösen jól járunk mindannyian, lásd ökológiai lábnyom, meg fenntartható fejlődés. Talán nem kéne mindent pénzben mérni...
N-Drew
És a cukornádat vágó munkásnak sem az a gondja, hogy mikor veszi meg, mint Kovács úr, élete második autóját (Volkswagen Golf).
Nem hiszem, hogy a piac mindent megoldana. Egyébként úgy hallottam, hogy ez a neoliberális maszlag tegnap már megbukott.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 720
 vastagbor.blog.hu/2012/10/22/szakitani_az_elmult_husz_evvel

kár, hogy lemaradt a vége a cikknek, ahol kifejti a szerző, az ő saját alternatíváját.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
De remélem a nemzetállamosdi szépen elsikkad és megmarad a kulturális sokszínűségben, de gazdaságilag értelmetlenné válik.
Sobri Jóska
Ebben, egyetértünk.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
....N-Drew
Nagyon sok mindenben egyetértünk. Én kurvára utálom, hogy a magyar mezőgazdaság így néz ki, ahogy ma kinéz. Mi magunk termeljük a zöldséget, a húst magyar termelőktől veszem.

Az USA-ban azért működik a mezőgazdaság, mert Kaliforniában termelnek narancsot, Indianában kukoricát, és ezt az országon belül, vámmentesen "cserélgetik". Tisztes haszon van ezen, hiszen itt és ott is más a kereslet. Ezt kéne EU-ban is: megtermeljük a gabonát, a spanyolok a paradicsomot, a németek az epret mit tudom én, és mozog az áru. Szerintem az EU mg-i politikájának ezt kellene célba vennie, és a támogatásokkal ezt kellene "kompenzálni", erre elég lenne 7 év. A világon sehol sem nyereséges pl. a gabona termelés magában, de ha hozzákötik az állattartás, vagy az energiagazdálkodás (a kukorica szár jól égethető biomasszaként), már megint más a helyzet.

Jelenleg a támogatás ezt az együttműködést váltja ki. Szerintem nem lehet megszüntetni a mai körülmények között a megszüntetni a KAP-ot, vagy a külföldi termékek versenykorlátozását.

Nem vagyok mélyreható szakértője a témának, én mikroszinten vagyok kapcsolatban a mezőgazdasággal, így lehet nem vagyok pontos.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 028 — Egyéb témák lakó
....N-Drew
Nagyon sok mindenben egyetértünk. Én kurvára utálom, hogy a magyar mezőgazdaság így néz ki, ahogy ma kinéz. Mi magunk termeljük a zöldséget, a húst magyar termelőktől veszem.

Az USA-ban azért működik a mezőgazdaság, mert Kaliforniában termelnek narancsot, Indianában kukoricát, és ezt az országon belül, vámmentesen "cserélgetik". Tisztes haszon van ezen, hiszen itt és ott is más a kereslet. Ezt kéne EU-ban is: megtermeljük a gabonát, a spanyolok a paradicsomot, a németek az epret mit tudom én, és mozog az áru. Szerintem az EU mg-i politikájának ezt kellene célba vennie, és a támogatásokkal ezt kellene "kompenzálni", erre elég lenne 7 év. A világon sehol sem nyereséges pl. a gabona termelés magában, de ha hozzákötik az állattartás, vagy az energiagazdálkodás (a kukorica szár jól égethető biomasszaként), már megint más a helyzet.

Jelenleg a támogatás ezt az együttműködést váltja ki. Szerintem nem lehet megszüntetni a mai körülmények között a megszüntetni a KAP-ot, vagy a külföldi termékek versenykorlátozását.

Nem vagyok mélyreható szakértője a témának, én mikroszinten vagyok kapcsolatban a mezőgazdasággal, így lehet nem vagyok pontos.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 058 — #NoStress
Mivel néhány kommenttől kis híján agyvérzést kaptam, azért nem ártana tudni arról az "apróságról", hogy 2020-ra az a csodálatos EU, aki csak az állampolgárai érdekeit nézi rábólintott a mezőgazdaság teljes liberalizációjára, tehát a KAP egyszerűen meg fog szűnni, de legalábbis totál ki fog üresedni. Utána lehet nézni a WTO megállapodásnak. A legjobban Brazíliával fognak legkirívóbb példaként az európai cukoriparral bármilyen kapcsolatban lévők ráfarkalni, ugyanis jön majd a frankó, ott termelt, génmanipulált (minden bizonnyal EU minőségbiztosítású) brazil cukor. Hajón, keresztül az óceánon, mégis olcsóbban, mint a sajnos már csak idézőjelben hazai. Tegyük hozzá, hogy döntően kivágott esőerdők helyén termelve, amivel már középtávon különösen jól járunk mindannyian, lásd ökológiai lábnyom, meg fenntartható fejlődés. Talán nem kéne mindent pénzben mérni...
Ha már cukor, mi is remekül jártunk, hogy kilóra kiprivatizálták a cukorgyárainkat a mindenható piaci verseny jegyében... szóval az majd egész Európának, így nekünk is nagyon fasza lesz... Cserébe az EU exportálhatja a bankszektorát Latin-Amerikába, úgyhogy az ottani lakosság is megkapja a jutalmát. Igazi Win/Win szitu! Köszönjük EUmese!
A 2013-tól futó 7 éves költségvetési periódus az utolsó, onnantól fogják a 2004-ben csatlakozott országok ugyanazt a mértékű agrártámogatást megkapni, mint a régi tagországok. Erről 2002-ben az akkori Tizenötök a tagjelöltek nélkül döntöttek, természetesen azok kárára. Piacot akartak a feleslegüknek semmi mást. A 2004 után csatlakozott országok SOHA nem kaptak olyan mértékű agrártámogatásokat, mint azok az országok. Ennyit a kurva nagy piaci versenyről...
A mezőgazdaság igenis stratégiai ágazat. Ha egy olyan adottságokkal rendelkező ország, mint a miénk önként lemond a saját termelésű, jó minőségű élelmiszerről, minimum önellátás szinten az egy retardált f@sz!
A világon 7 milliárd embert kell(kéne) élelmezni és ugyebár a szám növekszik. Ha a jövőben tömegessé válik az éhinség (és nem "csak" Afrikában) könnyen beüthet a gebasz. És lehet a fizetőképes kereslet hiányáról nyavalyogni, de még a csóró(bbak)is előbb fognak lemondani mindenről, mint a kajáról/vízről. Mondanám, hogy rövidebb távra lehet azzal is számolni, hogy nagyobb lesz kereslet és iszonyúan megemelkednek az árak. Arról nem beszélve, hogy valamit (még ha nem is igazán hatékony) jóval könnyebb szétverni, mint utána a nulláról újraépíteni. Rövid távon csak nehéz, de hosszabb időre vetítve, ha kihal a hozzáértő réteg, akkor már szinte lehetetlen. Ha nem termelsz egyáltalán, rá leszel szorulva az importra és élelmiszerfronton ez orbitális szopás. Tejet kell importálnunk a jó ég áldjon meg benneteket! Nekünk!
Amit Gyurma Pappa leírt azok valóban létező gondok, ezt nem vitatom. Szégyen, de ez van. De aki ebből, meg mondjuk Amadeus gombaárusából, meg egyes zöldbárók láthatóan alaptalan nyavalygásából von le messzemenő következtetéseket a témával kapcsolatban az szvsz igen csak tévúton jár! Nem áll szándékomban bárkit is megbántani az eltérő véleménye miatt, de talán ki kéne szakadni az ország határai közül és távlatokban a nagy egészet nézni. Globálisan.N-Drew
Az égvilágon semmiben sem mondtál ellent nekem, és én sem mondok ellent neked.
Csak a valóság egy más szeletét vizsgáltad, egy kissé elfogult nézőpontból.
És a konklúzió is ugyanaz, hogy hagyni kell piaci alapon működni a mezőgazdaságot is.
Mint írtam valóban stratégiai ágazat, de az energiaipar is az.
Ahol esélyünk sincs önellátónak lennünk.
Innentől kezdve meg már mindenképpen szopóágon vagyunk, ha nemzetállamokban gondolkodunk.
De remélem a nemzetállamosdi szépen elsikkad és megmarad a kulturális sokszínűségben, de gazdaságilag értelmetlenné válik.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 kuruc.info/galeriaN/egyeb/ebplakat03.jpg

De mégis mit keres ez rajta?Vrijbloed
Biztos valamelyik nép ősi szimbóluma. Mint a horogkereszt. atapapa
Tényleg, a horogkeresztet nem látom. De biztos nem néztem meg elég alaposan... EU 2012, hihetetlen... Illetve dehogyis.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 kuruc.info/galeriaN/egyeb/ebplakat03.jpg

De mégis mit keres ez rajta?Vrijbloed
Biztos valamelyik nép ősi szimbóluma. Mint a horogkereszt.

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
 kuruc.info/galeriaN/egyeb/ebplakat03.jpg

De mégis mit keres ez rajta?
több mint 11 éve
N-Drew Jacksonville Jaguars 516 — Jaguars fan
Mivel néhány kommenttől kis híján agyvérzést kaptam, azért nem ártana tudni arról az "apróságról", hogy 2020-ra az a csodálatos EU, aki csak az állampolgárai érdekeit nézi rábólintott a mezőgazdaság teljes liberalizációjára, tehát a KAP egyszerűen meg fog szűnni, de legalábbis totál ki fog üresedni. Utána lehet nézni a WTO megállapodásnak. A legjobban Brazíliával fognak legkirívóbb példaként az európai cukoriparral bármilyen kapcsolatban lévők ráfarkalni, ugyanis jön majd a frankó, ott termelt, génmanipulált (minden bizonnyal EU minőségbiztosítású) brazil cukor. Hajón, keresztül az óceánon, mégis olcsóbban, mint a sajnos már csak idézőjelben hazai. Tegyük hozzá, hogy döntően kivágott esőerdők helyén termelve, amivel már középtávon különösen jól járunk mindannyian, lásd ökológiai lábnyom, meg fenntartható fejlődés. Talán nem kéne mindent pénzben mérni...
Ha már cukor, mi is remekül jártunk, hogy kilóra kiprivatizálták a cukorgyárainkat a mindenható piaci verseny jegyében... szóval az majd egész Európának, így nekünk is nagyon fasza lesz... Cserébe az EU exportálhatja a bankszektorát Latin-Amerikába, úgyhogy az ottani lakosság is megkapja a jutalmát. Igazi Win/Win szitu! Köszönjük EUmese!
A 2013-tól futó 7 éves költségvetési periódus az utolsó, onnantól fogják a 2004-ben csatlakozott országok ugyanazt a mértékű agrártámogatást megkapni, mint a régi tagországok. Erről 2002-ben az akkori Tizenötök a tagjelöltek nélkül döntöttek, természetesen azok kárára. Piacot akartak a feleslegüknek semmi mást. A 2004 után csatlakozott országok SOHA nem kaptak olyan mértékű agrártámogatásokat, mint azok az országok. Ennyit a kurva nagy piaci versenyről...
A mezőgazdaság igenis stratégiai ágazat. Ha egy olyan adottságokkal rendelkező ország, mint a miénk önként lemond a saját termelésű, jó minőségű élelmiszerről, minimum önellátás szinten az egy retardált f@sz!
A világon 7 milliárd embert kell(kéne) élelmezni és ugyebár a szám növekszik. Ha a jövőben tömegessé válik az éhinség (és nem "csak" Afrikában) könnyen beüthet a gebasz. És lehet a fizetőképes kereslet hiányáról nyavalyogni, de még a csóró(bbak)is előbb fognak lemondani mindenről, mint a kajáról/vízről. Mondanám, hogy rövidebb távra lehet azzal is számolni, hogy nagyobb lesz kereslet és iszonyúan megemelkednek az árak. Arról nem beszélve, hogy valamit (még ha nem is igazán hatékony) jóval könnyebb szétverni, mint utána a nulláról újraépíteni. Rövid távon csak nehéz, de hosszabb időre vetítve, ha kihal a hozzáértő réteg, akkor már szinte lehetetlen. Ha nem termelsz egyáltalán, rá leszel szorulva az importra és élelmiszerfronton ez orbitális szopás. Tejet kell importálnunk a jó ég áldjon meg benneteket! Nekünk!
Amit Gyurma Pappa leírt azok valóban létező gondok, ezt nem vitatom. Szégyen, de ez van. De aki ebből, meg mondjuk Amadeus gombaárusából, meg egyes zöldbárók láthatóan alaptalan nyavalygásából von le messzemenő következtetéseket a témával kapcsolatban az szvsz igen csak tévúton jár! Nem áll szándékomban bárkit is megbántani az eltérő véleménye miatt, de talán ki kéne szakadni az ország határai közül és távlatokban a nagy egészet nézni. Globálisan.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Igen, de nagy a különbség, ha Armstrongot kezded el doppingolni, vagy ha a 84 éves nagymuttert.

Szokol példája is megmutatja, hogy aki piaci alapon van jelen az lehet sikeres.
Semmi szükség egy pusztán gazdasági (mezőgazdaság) témát emocionálisan megközelíteni.
Sobri Jóska
Maradjunk csak az én hasonlatomnál, a magyar mg. nem 84 éves mami, van benne potenciál rendesen. Ha az élsportolót doppingolod, ő már csak tizedeket nyer, de ha a legyengült, fejlődésre alkalmas szervezetet, az másodperceket.

Miért is lennék emocionális? Mert nem egy marslakó távolságtartásával nézem a helyzetünket?
Rengeteg kritikát kap az EU a globális versenytársaktól az agrárpolitikája miatt, de ha az EU majd lebontja a piacát óvó mechanizmusokat, akkor sokkal nagyobb kihívásokkal kell szembenéznünk többek között az egész ránk szakadó amerikai kínálat miatt.
A magyar GDP-nek az EU-s átlag kétszeresét adja a mezőgazdaság, tavaly is csak azért nem lett mínuszos a GDP, mert az ágazatnak nagyon jó éve volt. Amíg lehet, hozni kell a pénzt az ágazatba (de csak ésszerűen, amikor semmi földre vásárolják a modern és méregdrága gépeket a gazdák a támogatásból, annak nincs értelme), és ha majd az összes versenytársunk piaci alapon működik, akkor lehet ezt követelni itthon is.

El kell fogadni azt a tényt, hogy Magyarország nem önfenntartó, és meg kell becsülni, hogy beengedtek az EU-ba, és egy mielöbbi integrálódásban kell reménykedni, nem trianonon, meg szentkoronán, meg karvalytőkén pörögni.
Sobri Jóska
Ja, elnézést kéne kérnünk, hogy egyáltalán létezünk.

Látom te is csak szélsőségekben tudsz gondolkodni.
BTW az EU nem emberbaráti szeretetből engedett minket a köreibe, talán Dzsoki linkelt valamikor egy kimutatást arról, hogy mennyire jártak jól az EU központi államai és mennyire nem a peremországok a bővítéssel.