Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Beszállunk-e Líbia baszogatásába?
haromt
Nem.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
véleményeket kérnék. Beszállunk-e Líbia baszogatásába?
Evidens hogy anyagilag kurvára nem érné meg, ezért gondolom hogy igen. Meg ugye a Gripenek sem voltak még éles bevetésen 😊
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
Nektek mi a véleményetek a kilakoltatási moratórium folyamatos hosszabbításáról? Én nem tartom okos döntésnek egyáltalán, pláne azt a nagy kampányt ami megy érte majd mindegyik párttól.Schleck
Sajnálom akik nem tudják fizetni, de kurva dühös leszek, ha a nem fizetőknek majd felajánlják, hogy ha a felét befizetik akkor mindent elfelejtenek nekik. Általában így szokták a közüzemi tartozásokkal is, aki fizet az semmilyen előnyben nem részesül a sokáig nem fizetökkel szemben.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Nektek mi a véleményetek a kilakoltatási moratórium folyamatos hosszabbításáról? Én nem tartom okos döntésnek egyáltalán, pláne azt a nagy kampányt ami megy érte majd mindegyik párttól.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
így van, plusz ugye Viktorék 4 éve, mikor egy stabil gazdaságot vettek át Bokroséktól, csökkenő Államháztartási hiánnyal, és sikerült a 4. év végére ezt elbaszni, pedig ha jól csinálják ki tudja hol tartanánk.
petey
legenda

Medgyessy a Horn-kormány pénzügyminisztereként már 1997-ben növekvő hiánnyal adta elő a költségvetést, ott is volt tehát választási költségvetés. Viszont Orbán nem volt akkora barom, hogy erre a választási költségvetésre osztogatni kezdjen, ráadásul rögtön akkor jött az orosz válság, és ahogy Tölgyessy mondta, Orbán megszorítással kezdte, csak nem verte nagydobra.
Hogy tényszerűek legyünk: az államháztartás hiánya 1998: 6,5%, 1999: 6%, 2000: 2,8%, 2001: 3%. 2002: 9% (utóbbinak javát már a 100 naposra felvett hitelek adták)

szerk: És ha már a hiányon keresztül ítéled meg a gazdpolok sikerességét, azt se feledd, hogy mind Hornék, mind 2002-től a többi szoci kormány elég durván nyomta a privatizációt, amit a leggyakrabban államadósságra fordítottak.
Borkosék alatt volt olyan év, hogy a GDP majdnem 10%-ának megfelelő összegért adtak el állami vagyont, Orbánék behúzták a privatizációs féket, és az ilyen jellegű bevételeik talán a GDP 1-1,5%-ig értek.
Aztán Gyurcsányék már megint igyekeztek eladni mindent, csak a reptérből 500 milliárdot kaszáltak 2005-ben. Orbánéknak szvsz az összes privatizációs bevételük nem érte el az 500 milliárdot a 4 évük alatt.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
El lehetne kezdeni felszalámizni az elöző 8 évet, mivel 3 különböző kormány volt, három különböző helyzetben. Nagy vonalakban Megyó hülye volt, nem a lopás miatt baszta el. Gyurcsány már sokkal rosszab volt, de nála is voltak faszságok (5% áfacsökkentés, 13.havi nyugdíj) amik nem lopások. Bajnaiékat meg még OV is elismeri. Igaz nem itthon, csak külföldőn és lehetőleg angolul.
"Lopás" miatt utálni a kormányokat egyébként is akkora hülyeség, mint az 1000000 új munkahelyre szavazni. Több ezermilliárd nem konkrét lopásokon megy el, inkább az elöbb is említett 13.havi, meg 100 napos progi meg ilyeneken. Nem a 8-10 milkás "tanácsadói" szerződéseken. Sem akkor, sem most.zinedine5
Már Megyó is az SZDSZ korrupciós ügyeiről beszélt (az autópályabiznisz akkor kapott erőre...strabag, stb)
Bajnai alatt más volt a széljárás (bár ott totálisan működött az IMF póráza), viszont az idejében Budapesten továbbra is tevékenykedett a nagyüzem.

"Lopás" miatt utálni a kormányokat egyébként is akkora hülyeség, mint az 1000000 új munkahelyre szavazni. Több ezermilliárd nem konkrét lopásokon megy el, inkább az elöbb is említett 13.havi, meg 100 napos progi meg ilyeneken. Nem a 8-10 milkás "tanácsadói" szerződéseken. Sem akkor, sem most.zinedine5
amikor általában beszélek a politikusok korrupciójáról, pont erre gondolok. tisztességtelen vezetők is "építhetnek Kánaánt". Legfeljebb elsöpri őket a közhangulat.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
mert Bajnai nem akarta megnyerni a választásokat, ergo leszarhatta a politikai játszmákat és azt ha megutálják. De a Fidesz a beiktatás után 5 perccel már a 2014-es választásokra készül minden tevékenységével.
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 467 — Csodabogár
Ha véigmennek a ciklus végéig kötött szerződések (ami elég valószínű, hogy nem lesz időközi választás) ugyanott lesznek.Sobri Jóska
Még kb. 8x ennyit és akkor egálba lesznek.
De remélem, nagyon remélem, hogy neked lesz igazad.zinedine5
nem egy év-nyolc év viszonylatában beszélek, hanem az intenzitásról. szerintem a rendszerváltás óta lopás szintjén az elmúlt 8 évvel legfeljebb a kisgazdák ámokfutása vetekedett. csak az rövidebb ideig tartott és néhány minisztériumra korlátozódottatapapa
El lehetne kezdeni felszalámizni az elöző 8 évet, mivel 3 különböző kormány volt, három különböző helyzetben. Nagy vonalakban Megyó hülye volt, nem a lopás miatt baszta el. Gyurcsány már sokkal rosszab volt, de nála is voltak faszságok (5% áfacsökkentés, 13.havi nyugdíj) amik nem lopások. Bajnaiékat meg még OV is elismeri. Igaz nem itthon, csak külföldőn és lehetőleg angolul.
"Lopás" miatt utálni a kormányokat egyébként is akkora hülyeség, mint az 1000000 új munkahelyre szavazni. Több ezermilliárd nem konkrét lopásokon megy el, inkább az elöbb is említett 13.havi, meg 100 napos progi meg ilyeneken. Nem a 8-10 milkás "tanácsadói" szerződéseken. Sem akkor, sem most.zinedine5
így van, plusz ugye Viktorék 4 éve, mikor egy stabil gazdaságot vettek át Bokroséktól, csökkenő Államháztartási hiánnyal, és sikerült a 4. év végére ezt elbaszni, pedig ha jól csinálják ki tudja hol tartanánk.

Bajnai tökös volt. Nem is tudtak nagyon belekötni.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
Ha véigmennek a ciklus végéig kötött szerződések (ami elég valószínű, hogy nem lesz időközi választás) ugyanott lesznek.Sobri Jóska
Még kb. 8x ennyit és akkor egálba lesznek.
De remélem, nagyon remélem, hogy neked lesz igazad.zinedine5
nem egy év-nyolc év viszonylatában beszélek, hanem az intenzitásról. szerintem a rendszerváltás óta lopás szintjén az elmúlt 8 évvel legfeljebb a kisgazdák ámokfutása vetekedett. csak az rövidebb ideig tartott és néhány minisztériumra korlátozódottatapapa
El lehetne kezdeni felszalámizni az elöző 8 évet, mivel 3 különböző kormány volt, három különböző helyzetben. Nagy vonalakban Megyó hülye volt, nem a lopás miatt baszta el. Gyurcsány már sokkal rosszab volt, de nála is voltak faszságok (5% áfacsökkentés, 13.havi nyugdíj) amik nem lopások. Bajnaiékat meg még OV is elismeri. Igaz nem itthon, csak külföldőn és lehetőleg angolul.
"Lopás" miatt utálni a kormányokat egyébként is akkora hülyeség, mint az 1000000 új munkahelyre szavazni. Több ezermilliárd nem konkrét lopásokon megy el, inkább az elöbb is említett 13.havi, meg 100 napos progi meg ilyeneken. Nem a 8-10 milkás "tanácsadói" szerződéseken. Sem akkor, sem most.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Ha véigmennek a ciklus végéig kötött szerződések (ami elég valószínű, hogy nem lesz időközi választás) ugyanott lesznek.Sobri Jóska
Még kb. 8x ennyit és akkor egálba lesznek.
De remélem, nagyon remélem, hogy neked lesz igazad.zinedine5
nem egy év-nyolc év viszonylatában beszélek, hanem az intenzitásról. szerintem a rendszerváltás óta lopás szintjén az elmúlt 8 évvel legfeljebb a kisgazdák ámokfutása vetekedett. csak az rövidebb ideig tartott és néhány minisztériumra korlátozódott

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
mit csináljak vele?

Ti azt mondjátok jogosan, hogy nem az előző kormányt véditek, amikor ezeket szidjátok
Én meg azt mondom, hogy ha kicsit árnyalom a képeteket a mostani kormányról, attól még nem védem ugyanezek disznóságait.

Sőt, sokszor írtam ide, már a kormányváltás előtt is, hogy a politikusok nem lesznek csak azért tisztességesek, mert a Fideszben ülnek. Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Te semmit, mert sajnos nem tudsz ellene tenni. Szegény emberektől nem sajnálom a pénzt, mondjuk az összesen évi 81,8 millió forintnak csak a felét ide is lehetne költeni: Veszélyben az onko-kés fejlesztése Ezzel segíthetnének embereken, és nagy pénzt is hozhatna az országnak.apeszos
És Balogh, Benkő Burger, Doncsev és Győri uraknak? Ja...

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
mit csináljak vele?

Ti azt mondjátok jogosan, hogy nem az előző kormányt véditek, amikor ezeket szidjátok
Én meg azt mondom, hogy ha kicsit árnyalom a képeteket a mostani kormányról, attól még nem védem ugyanezek disznóságait.

Sőt, sokszor írtam ide, már a kormányváltás előtt is, hogy a politikusok nem lesznek csak azért tisztességesek, mert a Fideszben ülnek. Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Te semmit, mert sajnos nem tudsz ellene tenni. Szegény emberektől nem sajnálom a pénzt, mondjuk az összesen évi 81,8 millió forintnak csak a felét ide is lehetne költeni: Veszélyben az onko-kés fejlesztése Ezzel segíthetnének embereken, és nagy pénzt is hozhatna az országnak.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Ebben én is reménykedtem és most már mást gondolok.zinedine5
ebben nem értünk egyet, és ez szvsz nem ízlés kérdése. nagyon sokat kell még ezeknek lopni és hibázni, hogy egy lapon lehessen őket az elmúlt 8 évvel emlegetni.atapapa
Ha véigmennek a ciklus végéig kötött szerződések (ami elég valószínű, hogy nem lesz időközi választás) ugyanott lesznek.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Ebben én is reménykedtem és most már mást gondolok.zinedine5
ebben nem értünk egyet, és ez szvsz nem ízlés kérdése. nagyon sokat kell még ezeknek lopni és hibázni, hogy egy lapon lehessen őket az elmúlt 8 évvel emlegetni.atapapa
Még kb. 8x ennyit és akkor egálba lesznek.
De remélem, nagyon remélem, hogy neked lesz igazad.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Ebben én is reménykedtem és most már mást gondolok.zinedine5
ebben nem értünk egyet, és ez szvsz nem ízlés kérdése. nagyon sokat kell még ezeknek lopni és hibázni, hogy egy lapon lehessen őket az elmúlt 8 évvel emlegetni.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 292 — Ajmo Vatreni
Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.atapapa
Ebben én is reménykedtem és most már mást gondolok.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.Sobri Jóska
Én is. De mintha valami spórolásról is szó esett volna......apeszos
Na zágson, nem sikerült. De megpróbálták legalább. 😊

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
mit csináljak vele?

Ti azt mondjátok jogosan, hogy nem az előző kormányt véditek, amikor ezeket szidjátok
Én meg azt mondom, hogy ha kicsit árnyalom a képeteket a mostani kormányról, attól még nem védem ugyanezek disznóságait.

Sőt, sokszor írtam ide, már a kormányváltás előtt is, hogy a politikusok nem lesznek csak azért tisztességesek, mert a Fideszben ülnek. Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.Sobri Jóska
Én is. De mintha valami spórolásról is szó esett volna......
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 005 — #NoStress
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Oké, elhiszem neked. És ez?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.atapapa
Most mi mást tesznek?apeszos
A Széll Kálmán terv 3 év alatti 2500 milliárdos lefaragását annál azért többnek hívnám, ha szerkezeti reformnak nem is.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.atapapa
Most mi mást tesznek?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 013 — #neverpunt
btw, széll kálmán terv = pótköltségvetés, csak az kevésbé fancy.gabtsi
nem igazán, mivel 2011-re abból a tervből nem nagyon lesz költségvetési tétel, csak 2012-től.

a zárolt 250 milliárdot inkább lehetne annak nevezni

egyetértek, de azt az 5-6 évet hívnám én kívánatos középtávon-gondolkodásnak. persze értem, hogy probléma, hogy ez túlmutat a cikluson. én radikális vagyok, de akkor is számtalan olyan pontja van a túlköltekező rendszerünknek amit sokkal meg lehetne vágni, és elindulni az egyensúly felé. amit nyilvánvalóan fent is lehetett volna tenni, mert az EU felé is csak elszámolási kérdésről vitáztunk, nem konkrét összegről.gabtsi
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
zinedine: az utolsó bekezdéseddel nagyon egyetértek, főként annak tükrében, hogy itt tényleg _bármit_ meg lehet tenni, amit csak szeretnének, senki nem ugathat bele.

btw, széll kálmán terv = pótköltségvetés, csak az kevésbé fancy.

szerk: ata: egyetértek, de azt az 5-6 évet hívnám én kívánatos középtávon-gondolkodásnak. persze értem, hogy probléma, hogy ez túlmutat a cikluson. én radikális vagyok, de akkor is számtalan olyan pontja van a túlköltekező rendszerünknek amit sokkal meg lehetne vágni, és elindulni az egyensúly felé. amit nyilvánvalóan fent is lehetett volna tenni, mert az EU felé is csak elszámolási kérdésről vitáztunk, nem konkrét összegről.

ami nem hajlik, az törik!