USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Én elhiszem, hogy ez sokaknak fontos kérdés, mert nyilván az és lehet is helye vitának az ügyben. Én inkább érveket látok az ügy mellett. Azokat az érveket amik dollárosíthatóak, amikor arról beszélünk, hogy egy diplomás fekete és akár leszármazottai is mennyi hasznot hoznak az USA-ban, azokhoz képest, akiknek nincs diplomája. Az nagyjából pontosan tudható, hogy a börtönben vagy akár az utcákon is felülreprezentáltak a feketék és a latinók, ha bizonyos pluszt adunk nekik azért, hogy bekerüljenek egy egyetemre, azzal összességében teszünk társadalmi jót. Persze ez nem mehet teljesen a többiek rovására, de én speciel örülnék neki, ha lenne valami hasonló igyekezet Magyarországon is, minél több romát bevonni a főiskolai/egyetemi képzésbe. Erre nálunk nem látok komoly esélyt, de Amerikában ezt nyilván jobban ki tudták számolni.
Klaci79
Az "elmúlt 8 év" tényleg sok szart szült a világra | pl. NER | , de anno a szociknak volt erre egy jó programja, amiből tényleg nőttek ki emészthető karrierek, ismerek pl. jó diplomatát, aki ebből a programból került ki, vagy egy másik illető meg akit ismerek az meg az egyik egyházmegye gyermekvédelmi igazgatója.

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 652
ez meg egy szép történet arról, hogy mi lett a sorsa annak a politikusnak, aki feltárta Putyin és egykori főnöke, Anatoly Sobchak korrupciós ügyeit. ajánlom elolvasni az Oroszország fanoknak.

 en.wikipedia.org/wiki/Yury_Shutov

choose life
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 24 530 — nabege2@yahoo.com
Valahogy ezért a dologért nem tudtam dühös lenni, bár nyilván az én liberálisabb felfogásommal van a gond. De azért irigylem azokat, akiknek az probléma, hogy feketék/spanyolajkúak jutnak be a Harvardra, vagy más amerikai egyetemekre és nyilván ehhez nincsen olyan jó bizonyítványuk/felvételijük, mint az amúgy tényleg nagyon szorgalmas ázsiaiaknak. Nem látom ebben a világmegváltást, de még egy lépést sem afelé, hogy jobb legyen a világ, maximum annyit, hogy mostantól még kevesebb lesz előbbiből egyetemen, ami nem tudom hosszútávon hasznos lesz e az amerikai társadalomnak. Igazából azonban az ő dolguk, megoldják...
Klaci79
Addig amíg nem érint, nyilván nem zavar.
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
Valahogy ezért a dologért nem tudtam dühös lenni, bár nyilván az én liberálisabb felfogásommal van a gond. De azért irigylem azokat, akiknek az probléma, hogy feketék/spanyolajkúak jutnak be a Harvardra, vagy más amerikai egyetemekre és nyilván ehhez nincsen olyan jó bizonyítványuk/felvételijük, mint az amúgy tényleg nagyon szorgalmas ázsiaiaknak. Nem látom ebben a világmegváltást, de még egy lépést sem afelé, hogy jobb legyen a világ, maximum annyit, hogy mostantól még kevesebb lesz előbbiből egyetemen, ami nem tudom hosszútávon hasznos lesz e az amerikai társadalomnak. Igazából azonban az ő dolguk, megoldják...
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 652
Szóval, a Harvard linkje szar, és széttöri a fórumot, lényeg, hogy csomó fehér meg ázsiai van rajta, meg 3 fekete. Class of 2023 Harvard white coats keresésre meg lehet találni.
Gyurma Pappa
plot twist: a fehérek indiánnak vallják magukat mert egyik ükanyjuk cherokee volt
deyell
Ilyen volt Magyarországon is. A 2000-es évek elején-közepén volt bemondásra adott cigány ösztöndíj az egyetemen. Elég nagyot nőtt akkor a magyar cigány közösség. 😀
andree
igen tudom. emlékeztek a szexügyész néven elhíresült faszira? na ő volt híres arról, hogy minden roma ösztöndíjat felvett az egyetemen. szőke kékszemű létére

choose life
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Vegzos, nem indulo. Plusz betehetunk nem reprezentativ kepeket, attol a felveteli szamok meg nem valtoznak. Itt a tavalyi Harvard orvosi fakultans vegzos kepe (amugy meg nem az szamit, hogy mennyi fekete/feher/azsiai van a vegzosok koztt, hanem hogy menyi kerult be erdemtelenul, a borszine miatt es ki az aki meg a borszine miatt nem)Azert a med schoolt teszem be, mert ezt hoztad peldanak, de az admission adatok az osszes karra vonatkoztak plusz college:
undisputedly
Továbbra is azt gondolom, hogy ez egy álprobléma, ami az USA népesség 0.0001%-át érinti. És a fentiek ezt nem hogy cáfolják, de megerősítette bennem. Ha egyszer kiszabadul a világ a mainstreambe emelt, prostituált identitáspolitika fogságából, és a fenti hozzászólást megnyugodva végigolvasod, egyet fogsz velem érteni.

Végső disclaimer: a faji alapú bármilyen megkülönböztetést károsnak gondolok, ahogy a faji alapú gondolkodást is. Eltekintve, hogy elfeldie a valós problémákat. És ez nem azt jelenti, hogy nem létezik faji megkülönböztetés, jogszabályok nélkül is.

több mint 1 éve
andree Arizona Cardinals 1 724
Szóval, a Harvard linkje szar, és széttöri a fórumot, lényeg, hogy csomó fehér meg ázsiai van rajta, meg 3 fekete. Class of 2023 Harvard white coats keresésre meg lehet találni.
Gyurma Pappa
plot twist: a fehérek indiánnak vallják magukat mert egyik ükanyjuk cherokee volt
deyell
Ilyen volt Magyarországon is. A 2000-es évek elején-közepén volt bemondásra adott cigány ösztöndíj az egyetemen. Elég nagyot nőtt akkor a magyar cigány közösség. 😀
több mint 1 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 652
Szóval, a Harvard linkje szar, és széttöri a fórumot, lényeg, hogy csomó fehér meg ázsiai van rajta, meg 3 fekete. Class of 2023 Harvard white coats keresésre meg lehet találni.
Gyurma Pappa
plot twist: a fehérek indiánnak vallják magukat mert egyik ükanyjuk cherokee volt

choose life
több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
De lattam korabban olyan adatokat is, hogy az azonos kozepiskolai jegyek es standardizalt "erettsegi" pontszam alapjan ha osszehasonlitjak a diakokat, a Top 1-9%-ban levo azsiai diaknak kisebb eselye volt bekerulni a Harvardra, mint ugyanezen rendszer alapjan mert fekete diaknak, aki a 30-39%-ban volt csak benne. Feherek egy kicsivel elmaradva az azsiaiaktol. Ez brutalis merteku diszkriminaci. Ha nem rasszista modon felveteliztettek volna az elmult evtizedekben, a Harvard evfolyamok -koltoi tulzassal- fele azsiai szarmazasu kellene legyen.
undisputedly
Mindent értek, amit mondasz.

Leszámítva ezt a képet, ahol jól láthatóan a a végzős évfolyam 90%-a fehér vagy ázsiai.

Gyurma Pappa
Vegzos, nem indulo. Plusz betehetunk nem reprezentativ kepeket, attol a felveteli szamok meg nem valtoznak. Itt a tavalyi Harvard orvosi fakultans vegzos kepe (amugy meg nem az szamit, hogy mennyi fekete/feher/azsiai van a vegzosok koztt, hanem hogy menyi kerult be erdemtelenul, a borszine miatt es ki az aki meg a borszine miatt nem)Azert a med schoolt teszem be, mert ezt hoztad peldanak, de az admission adatok az osszes karra vonatkoztak plusz college:



Szerkesztette: undisputedly
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Szóval, a Harvard linkje szar, és széttöri a fórumot, lényeg, hogy csomó fehér meg ázsiai van rajta, meg 3 fekete. Class of 2023 Harvard white coats keresésre meg lehet találni.

több mint 1 éve
Peszinter Ferenc 766 — 中国加油
Azt egyébként vágod, hogy ilyenek ezerszám vannak minden más földrészen is folyamatosan. Minden napra jut ilyen mindenhol a világon. Csak sok helyen nem twitterre teszik ki mondjuk, ezért nem biztos, hogy látod. Ostoba f@szok mindenhol vannak...képzeld még nálunk is vannak kiemelkedően erőszakos bűncselekmények. Még olyan is, hogy végigmegy a VII. kerületben a csávó valami utcában és betöri az autók ablakait...
Klaci79
Vágom hát. De vajon mindenki ugyanúgy tekint-e azokra a helyekre összességében, mint az USA-ra? Szerintem nem.
több mint 1 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 181
sokszor jártál arra?
vagy elhiszed azt is hogy bécs szar hely tele migrikkel, mert lázár azt mondta?
Fontos_Vidra
Persze rengeteg hasonló videó meg cikk született már, de youtube-n German in Venice 1-2 videóját nézve is jó, ahogy felváltva bemutatja 1-1 film forgatás helyét meg a hálivúdi csillagok mentén fekvő hajléktalanokat.
Megjegyzem ezzel nincs nekem problémám, részemről republikánusoktól és demokratáktól függetlenül USA szerte lehetne még ilyenebb is a helyzet.
Peszinter Ferenc
Azt egyébként vágod, hogy ilyenek ezerszám vannak minden más földrészen is folyamatosan. Minden napra jut ilyen mindenhol a világon. Csak sok helyen nem twitterre teszik ki mondjuk, ezért nem biztos, hogy látod. Ostoba f@szok mindenhol vannak...képzeld még nálunk is vannak kiemelkedően erőszakos bűncselekmények. Még olyan is, hogy végigmegy a VII. kerületben a csávó valami utcában és betöri az autók ablakait...
Klaci79
Nem kell messzire menni sétálj végig az Örsön/Blahán/Stadionoknál és ugyan ilyen állapotba fogod látni a fos bio szarokat elszívó életükben egy percet nem dolgozó embereket.
több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
nem igazán követtem ezt az egyetemes sztorit, de most két egyetemet látok, vagyis ez egy általános gyakorlat volt, vagy két egyetemre vonatkozó ítélet (nyilván mindenkire kötelező lesz, de ez a két egyetem alkalmazta a pozitív diszkriminációt a feketék és latinok esetében?)

Amúgy rutánaolvastam és az érdekes, hogy John Roberts azt is mondta, hogy ha hátrányok érik az életben, akkor lehet a faji dolgokat elővenni, szóval nem teljesen tiltott ez, csak nem lesz automatikus...innen gondolom egy lépés lehet a feketék vagy a spanyolajkúak esetében "kitalálni" valami hátrányos megkülönböztetést, mert azért azt tudjuk hogy nem véletlen lennének önerőből alulreprezentáltak, mondjuk az ázsiai-amerikaiakkal szemben...

Milyen érdekes, hogy a katonai akadémiákat nem érinti a döntés, mert ott más szempontok vannak...ott még a "bújj a csokik mögé" hadművelettel nincs probléma 😀



Amúgy régi ügy ez a Texas-ba költözés, egyik kolléganőm tesója is kint dolgozik IT szektorba és a sokkal kedvezőbb adózás miatt ment, pont Austinba már vagy 10 éve (SF-ből)...de hajlok én is arra, hogy ez továbbra is a költségekről/adókról szól, kib@szott drága California és hozzá képest főleg Texas nagyon olcsó a cégeknek és az egyéneknek is
Klaci79
Ez most ket egyetem ellen volt, koztuk a Harvard, amelyik admission, azaz felveteli gyarkorlatat kifejezetten tamadjak az azsiai diakok, ugyanis veluk szemben a leginkabb diszkriminalo. De ettol fuggetlenul a biroi dontes minden egyetemre hatalyos USA-ban, mivel kimondtak most, hogy ez a gyakorlat alkotmanyelles. Ebben az ugyben is elhangzott, hogy a Harvardra felvett fekete es latino diakok 40-45%-a nem kerult volna felvetelre, ha a borszinuket nem szamoljak pozitivumkent. Magyaran ezek a diakok a vorszinuk miatt jutottak be.

De lattam korabban olyan adatokat is, hogy az azonos kozepiskolai jegyek es standardizalt "erettsegi" pontszam alapjan ha osszehasonlitjak a diakokat, a Top 1-9%-ban levo azsiai diaknak kisebb eselye volt bekerulni a Harvardra, mint ugyanezen rendszer alapjan mert fekete diaknak, aki a 30-39%-ban volt csak benne. Feherek egy kicsivel elmaradva az azsiaiaktol. Ez brutalis merteku diszkriminaci. Ha nem rasszista modon felveteliztettek volna az elmult evtizedekben, a Harvard evfolyamok -koltoi tulzassal- fele azsiai szarmazasu kellene legyen. (Amugy ez egy 230 oldalas dokumentum, plusz alsobb szinteken is volt benne "bizonyitas" meg dontes, a teljeset nem olvastam el, biztosan vannak benne erdekes dolgok.

Roberts nem azt mondta, hogy diszkriminalhatnak tovabbra is, hanem azt hogy pl az elit egyetemeken a felveteli reszet szokta kepezni egy essze megirasa, es ebben az esszeben kifejthetik az eletukkel es borszinukkel kapcsolatos gondolataikat stb. Nyilvan ebbe a sorba fog kapaszkodni a legtobb egyetem es atalakitjak a felveteli eljarasokat bujtatott kiskapukkal, de legalabb mar tisztan borszin alapjan, rasszista modon nem felveteliztethetnek, mert megy is a per.

Vicces ezeket a velemenyeket olvansi amik probaljak delegitimizalni a jelentoseget a dontesnek, foleg, hogy mekkora egyenjogusag harcosoktol jonnek. "Egyenjogusag", irom inkabb igy, mert ez tokeletesen megmutatja, hogy ezek az emberek is tesznek magasrol a rasszizmusra, egyenjogusagra, egyenlosegre. Csak akkor erdekli oket, csak akkor szoszoloi, ha a sajat vilagkepuk szerint privilegizalt embereket eri velt vagy valos serelem. Ketanji Brown kulonvelemenyet es annyak vitatasat kulon erdemes elolvasni

Szerkesztette: undisputedly
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
sokszor jártál arra?
vagy elhiszed azt is hogy bécs szar hely tele migrikkel, mert lázár azt mondta?
Fontos_Vidra
Persze rengeteg hasonló videó meg cikk született már, de youtube-n German in Venice 1-2 videóját nézve is jó, ahogy felváltva bemutatja 1-1 film forgatás helyét meg a hálivúdi csillagok mentén fekvő hajléktalanokat.
Megjegyzem ezzel nincs nekem problémám, részemről republikánusoktól és demokratáktól függetlenül USA szerte lehetne még ilyenebb is a helyzet.
Peszinter Ferenc
Azt egyébként vágod, hogy ilyenek ezerszám vannak minden más földrészen is folyamatosan. Minden napra jut ilyen mindenhol a világon. Csak sok helyen nem twitterre teszik ki mondjuk, ezért nem biztos, hogy látod. Ostoba f@szok mindenhol vannak...képzeld még nálunk is vannak kiemelkedően erőszakos bűncselekmények. Még olyan is, hogy végigmegy a VII. kerületben a csávó valami utcában és betöri az autók ablakait...

Szerkesztette: Klaci79
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
nem igazán követtem ezt az egyetemes sztorit, de most két egyetemet látok, vagyis ez egy általános gyakorlat volt, vagy két egyetemre vonatkozó ítélet (nyilván mindenkire kötelező lesz, de ez a két egyetem alkalmazta a pozitív diszkriminációt a feketék és latinok esetében?)

Amúgy rutánaolvastam és az érdekes, hogy John Roberts azt is mondta, hogy ha hátrányok érik az életben, akkor lehet a faji dolgokat elővenni, szóval nem teljesen tiltott ez, csak nem lesz automatikus...innen gondolom egy lépés lehet a feketék vagy a spanyolajkúak esetében "kitalálni" valami hátrányos megkülönböztetést, mert azért azt tudjuk hogy nem véletlen lennének önerőből alulreprezentáltak, mondjuk az ázsiai-amerikaiakkal szemben...Klaci79
Vihar a biliben. Nem is arról szól, aminek hívják, csak egy iszapbírkózás. A döntés sem fog megoldani semmit persze.

Amúgy régi ügy ez a Texas-ba költözés, egyik kolléganőm tesója is kint dolgozik IT szektorba és a sokkal kedvezőbb adózás miatt ment, pont Austinba már vagy 10 éve (SF-ből)...de hajlok én is arra, hogy ez továbbra is a költségekről/adókról szól, kib@szott drága California és hozzá képest főleg Texas nagyon olcsó a cégeknek és az egyéneknek isKlaci79
Plusz tele van felvehető (jóval olcsóbb) munkaerővel, hiszen azért a texasba bevándorlók zöme nem Kaliforniából jön. 😊 Ha olcsón Tesla-t akarnék gyártani, én is odamennék szerintem. (Na, meg Kínába. 😀 )
peterk2005 udvari bolond
Én elhiszem, hogy ez sokaknak fontos kérdés, mert nyilván az és lehet is helye vitának az ügyben. Én inkább érveket látok az ügy mellett. Azokat az érveket amik dollárosíthatóak, amikor arról beszélünk, hogy egy diplomás fekete és akár leszármazottai is mennyi hasznot hoznak az USA-ban, azokhoz képest, akiknek nincs diplomája. Az nagyjából pontosan tudható, hogy a börtönben vagy akár az utcákon is felülreprezentáltak a feketék és a latinók, ha bizonyos pluszt adunk nekik azért, hogy bekerüljenek egy egyetemre, azzal összességében teszünk társadalmi jót. Persze ez nem mehet teljesen a többiek rovására, de én speciel örülnék neki, ha lenne valami hasonló igyekezet Magyarországon is, minél több romát bevonni a főiskolai/egyetemi képzésbe. Erre nálunk nem látok komoly esélyt, de Amerikában ezt nyilván jobban ki tudták számolni.
több mint 1 éve
Peszinter Ferenc 766 — 中国加油
sokszor jártál arra?
vagy elhiszed azt is hogy bécs szar hely tele migrikkel, mert lázár azt mondta?
Fontos_Vidra



Persze rengeteg hasonló videó meg cikk született már, de youtube-n German in Venice 1-2 videóját nézve is jó, ahogy felváltva bemutatja 1-1 film forgatás helyét meg a hálivúdi csillagok mentén fekvő hajléktalanokat.
Megjegyzem ezzel nincs nekem problémám, részemről republikánusoktól és demokratáktól függetlenül USA szerte lehetne még ilyenebb is a helyzet.
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
nem igazán követtem ezt az egyetemes sztorit, de most két egyetemet látok, vagyis ez egy általános gyakorlat volt, vagy két egyetemre vonatkozó ítélet (nyilván mindenkire kötelező lesz, de ez a két egyetem alkalmazta a pozitív diszkriminációt a feketék és latinok esetében?)

Amúgy rutánaolvastam és az érdekes, hogy John Roberts azt is mondta, hogy ha hátrányok érik az életben, akkor lehet a faji dolgokat elővenni, szóval nem teljesen tiltott ez, csak nem lesz automatikus...innen gondolom egy lépés lehet a feketék vagy a spanyolajkúak esetében "kitalálni" valami hátrányos megkülönböztetést, mert azért azt tudjuk hogy nem véletlen lennének önerőből alulreprezentáltak, mondjuk az ázsiai-amerikaiakkal szemben...Klaci79
Vihar a biliben. Nem is arról szól, aminek hívják, csak egy iszapbírkózás. A döntés sem fog megoldani semmit persze.

Amúgy régi ügy ez a Texas-ba költözés, egyik kolléganőm tesója is kint dolgozik IT szektorba és a sokkal kedvezőbb adózás miatt ment, pont Austinba már vagy 10 éve (SF-ből)...de hajlok én is arra, hogy ez továbbra is a költségekről/adókról szól, kib@szott drága California és hozzá képest főleg Texas nagyon olcsó a cégeknek és az egyéneknek isKlaci79
Plusz tele van felvehető (jóval olcsóbb) munkaerővel, hiszen azért a texasba bevándorlók zöme nem Kaliforniából jön. 😊 Ha olcsón Tesla-t akarnék gyártani, én is odamennék szerintem. (Na, meg Kínába. 😀 )

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Putyin vesztésre áll, most már Biden is megerősítette
Kampman
Abban végülis igaza van, hogy Irakban nem áll Putyko nyerésre 😂
Tényleg nincs jobb jelölt amúgy a D oldalon?
vpi
Kevesbe korrupt? Biztosan van.
Kevesbe demens? Biztosan van.
Jobban felepitett? Nem, nincs.

Newsom-nak meg ido kell amig a brandjet megismerteti. Kamala abszolut blama, semmihez nem ert, olyan o, mint VJ volt itthon. Diversity hire.

Amugy sem gondolkozik a DNC mas jelolt allitasan. Bidennel futnak neki, hacsak nem sikerul nagyobb figyelmet iranyitani a korrupcios botranyara es az nem robban az arcaba, de erre keves esely van.

Jelenleg nagy eselye van, hogy megint Biden-Trump lesz, de addig szerencsere meg sok viz lefolyik a Potomacon. (Minek is valtoztatnal amugy egy nyero szelvenyen?)
undisputedly
Úgy néz ki Kalifornia igazi "sikersztori", remélem átültethető országos szintre 😉
Peszinter Ferenc
Arra az államra gondolsz, amelyik ha önálló ország lenne, akkor a világ harmadik legnagyobb gazdasága lenne nominálisan és GDP/fő a második?

Sokan szeretnének ilyen "sikersztorit".

Ne hagyd, hogy az identitás politika hazugsága elhomályosítsa a látásod.
Gyurma Pappa
Tény, hogy "sikersztori" alatt leginkább a fényes nappal szarrá lopott boltokra, autókra, a zombiként mászkáló drogosokra, utcahosszban sátrazó hajléktalanokra gondoltam. Bár ettől még remek hely lehet, Húsvét környékén ott született újjá a kis Jézus is az utca közepén.
Peszinter Ferenc
Zseniális érvelés. Kár hogy nem igaz.

 worldpopulationreview.com/state-rankings/crime-rate-by-state

A republikánus mintaállamok (Texas, Arizona stb) mind rosszabb bűnözési rátával rendelkeznek, mint California. (Ezek tisztított adatok a fenti linken, hiába nem emelnek esetleg vádat enyhébb esetekben a libsik).

A hajléktalan helyzet tényleg borzasztó, amihez igen sok köze van ahhoz, hogy a 60-as és 80-as évek republikánus kormányzó kisebb állam jegyében bezárták az állami intézetek a hajléktalanok ellátására, illetve megszüntették az állami pszichiátriai ellátó rendszert. Nem igazán kedvelem Newsom-ot, de 2019-ben és 2022-ben is ő fogadtatta el azokat a jogszabályokat, amik enyhítik az (dobpergés) utolsó republikánus kormányzó, Mr. T-800 idején meghozott szigorításokat.

Szóval úgy igazságos, ha gazdasági növekedés mellette elosztjuk a felelősséget más kérdésekben is.

Az adózáshoz annyit, hogy teljesen igaz, de 2010-ben is a legmagasabb állami adó Kaliforniában volt - repi kormányzó alatt.

több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Putyin vesztésre áll, most már Biden is megerősítette
Kampman
Abban végülis igaza van, hogy Irakban nem áll Putyko nyerésre 😂
Tényleg nincs jobb jelölt amúgy a D oldalon?
vpi
Kevesbe korrupt? Biztosan van.
Kevesbe demens? Biztosan van.
Jobban felepitett? Nem, nincs.

Newsom-nak meg ido kell amig a brandjet megismerteti. Kamala abszolut blama, semmihez nem ert, olyan o, mint VJ volt itthon. Diversity hire.

Amugy sem gondolkozik a DNC mas jelolt allitasan. Bidennel futnak neki, hacsak nem sikerul nagyobb figyelmet iranyitani a korrupcios botranyara es az nem robban az arcaba, de erre keves esely van.

Jelenleg nagy eselye van, hogy megint Biden-Trump lesz, de addig szerencsere meg sok viz lefolyik a Potomacon. (Minek is valtoztatnal amugy egy nyero szelvenyen?)
undisputedly
Úgy néz ki Kalifornia igazi "sikersztori", remélem átültethető országos szintre 😉
Peszinter Ferenc
Arra az államra gondolsz, amelyik ha önálló ország lenne, akkor a világ harmadik legnagyobb gazdasága lenne nominálisan és GDP/fő a második?

Sokan szeretnének ilyen "sikersztorit".

Ne hagyd, hogy az identitás politika hazugsága elhomályosítsa a látásod.
Gyurma Pappa
Tény, hogy "sikersztori" alatt leginkább a fényes nappal szarrá lopott boltokra, autókra, a zombiként mászkáló drogosokra, utcahosszban sátrazó hajléktalanokra gondoltam. Bár ettől még remek hely lehet, Húsvét környékén ott született újjá a kis Jézus is az utca közepén.
Peszinter Ferenc
sokszor jártál arra?
vagy elhiszed azt is hogy bécs szar hely tele migrikkel, mert lázár azt mondta?
Fontos_Vidra
Felesleges. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Es bizonyithatoan eleg sok problema van Kaliforniaban az elmult evekben amiota a Demokratak szabadon engedtek a liberalis ksierleteiket. Nem veletlen, hogy a texasi Austin szipkazza el a cegeket.undisputedly
Az lesz majd a muris, ha mondjuk 8-12 év múlva Texas is demokrata lesz. 😀 😀 Akkor Musk megy majd Kínába? 😊

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 21 935
nem igazán követtem ezt az egyetemes sztorit, de most két egyetemet látok, vagyis ez egy általános gyakorlat volt, vagy két egyetemre vonatkozó ítélet (nyilván mindenkire kötelező lesz, de ez a két egyetem alkalmazta a pozitív diszkriminációt a feketék és latinok esetében?)

Amúgy rutánaolvastam és az érdekes, hogy John Roberts azt is mondta, hogy ha hátrányok érik az életben, akkor lehet a faji dolgokat elővenni, szóval nem teljesen tiltott ez, csak nem lesz automatikus...innen gondolom egy lépés lehet a feketék vagy a spanyolajkúak esetében "kitalálni" valami hátrányos megkülönböztetést, mert azért azt tudjuk hogy nem véletlen lennének önerőből alulreprezentáltak, mondjuk az ázsiai-amerikaiakkal szemben...

Milyen érdekes, hogy a katonai akadémiákat nem érinti a döntés, mert ott más szempontok vannak...ott még a "bújj a csokik mögé" hadművelettel nincs probléma 😀



Amúgy régi ügy ez a Texas-ba költözés, egyik kolléganőm tesója is kint dolgozik IT szektorba és a sokkal kedvezőbb adózás miatt ment, pont Austinba már vagy 10 éve (SF-ből)...de hajlok én is arra, hogy ez továbbra is a költségekről/adókról szól, kib@szott drága California és hozzá képest főleg Texas nagyon olcsó a cégeknek és az egyéneknek is

Szerkesztette: Klaci79
több mint 1 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 933 — SuperBowl Champions 2013/2014
Es bizonyithatoan eleg sok problema van Kaliforniaban az elmult evekben amiota a Demokratak szabadon engedtek a liberalis ksierleteiket. Nem veletlen, hogy a texasi Austin szipkazza el a cegeket.
undisputedly
Leginkább fizikai okai vannak: elfogyott a hely, emiatt az ingatlan árak elszálltak stb. Ez a repik alatt is így lett volna.

Semmi köze (az egyébként sokszor tényleg ostoba) liberális kísérlethez. A fő probléma a kapitalizmus természetéből fakad, nem a liberális társadalmi próbálkozásból.

Nagy nap volt két napja a amerikai legfelsőbb bíróságon
A ténylegesen döntő és fontos kérdésben (választójog). Nem engedtek a szélsőjobb nyomásának.
 amp.theguardian.com/us-news/2023/jun/27/supreme-court-north-carolina-voting-rights-maps
Gyurma Pappa
Jol dontottek. Mondjuk azt nem ertem, hogy miert irod ele a "tenylegesen donto es fontos kerdesben" reszt, mintha az intezmenyesitett rasszizmus eltorlese nem lenne eleg nagy dolog.
undisputedly
Mert semmi nem fog ettől változni. Az egyetem elsősorban üzlet, meg fogja találni a módját az egyetemi vezetés, hogy a neki megfelelő/jövedelmező diákok jussanak be. Mivel a valós szegregáció még mindig létező dolog, elég irányítószámra preferálni diákokat.
Gyurma Pappa
Mint ahogy a GDP aranyos ervelessel, ezzel is vitatkoznek 😊 A liberalis kroszellem ami az igazsagszolgaltatasban tukrozodik ( x dollar alatt nem intezkednek a lopasok ellen), a hajlektalan problema kezeleseben (Kaliforniaban van 160 ezer, mig a hasonlo lakosszamu Floridaban 27 ezer, fele akkora populacio ellenere is 6x-os a szam, Texasban megdurvabb ez az arany es az is hataros Mexikoval stb.), a liberalis penzosztas finanszirozasa miatti magas adoterhek, burokratikus allam stb. Ez sokkal arnyalhatobb dolog, mint hogy "elfogyott a hely".

Azert ne legyintsunk mar egy -most mar kimondottan- intezmenyesitett rasszizmus felett. Hihetetlen, hogy olvasgatom a mediumokat es a twitteren a politikusi nyilatkozatokat, es az a baloldal ami mindent borszinen at lat es egy kisstilu bunozo halalabol orszagot felforgato es varosokat langba borito tematizalast csinal, de amikor bizonyitasra kerul, hogy az egyetemek rasszista modon szelektalnak a diakok kozul, akkor "osszetorik a szivuk", de nem az azsiai es feher diakokert, akiket diszkriminaltak.

Es azt se egyszerusitsuk le, hogy ez penz kerdes. Nem csak az. Ez a kroszellem, a DEI, tele vannak az egyetemek onkentes SJW-kkel. Nekik teljesen mindegy, hogy a gazdag apuci fizeti a tandijat vagy az osztondij. A feher elit sajat magat hergelte be ezzel, es el is hiszik, hogy ez a helyes. Nem veletlenul olyan sikeres a CRT az elit egyetemeken.

Igen is unnepelnie kellene minden joerzesu embernek, hogy mostantol nem borszin donti el, hogy kit vesznek fel vagy sem. Ha nem az azsiai vagy feherek ellen lett volna a diszkriminacio, a fel demokrata part az utcakon unnepelne.
több mint 1 éve
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 449
Putyin vesztésre áll, most már Biden is megerősítette
Kampman
Abban végülis igaza van, hogy Irakban nem áll Putyko nyerésre 😂
Tényleg nincs jobb jelölt amúgy a D oldalon?
vpi
Kevesbe korrupt? Biztosan van.
Kevesbe demens? Biztosan van.
Jobban felepitett? Nem, nincs.

Newsom-nak meg ido kell amig a brandjet megismerteti. Kamala abszolut blama, semmihez nem ert, olyan o, mint VJ volt itthon. Diversity hire.

Amugy sem gondolkozik a DNC mas jelolt allitasan. Bidennel futnak neki, hacsak nem sikerul nagyobb figyelmet iranyitani a korrupcios botranyara es az nem robban az arcaba, de erre keves esely van.

Jelenleg nagy eselye van, hogy megint Biden-Trump lesz, de addig szerencsere meg sok viz lefolyik a Potomacon. (Minek is valtoztatnal amugy egy nyero szelvenyen?)
undisputedly
Úgy néz ki Kalifornia igazi "sikersztori", remélem átültethető országos szintre 😉
Peszinter Ferenc
Arra az államra gondolsz, amelyik ha önálló ország lenne, akkor a világ harmadik legnagyobb gazdasága lenne nominálisan és GDP/fő a második?

Sokan szeretnének ilyen "sikersztorit".

Ne hagyd, hogy az identitás politika hazugsága elhomályosítsa a látásod.
Gyurma Pappa
Tény, hogy "sikersztori" alatt leginkább a fényes nappal szarrá lopott boltokra, autókra, a zombiként mászkáló drogosokra, utcahosszban sátrazó hajléktalanokra gondoltam. Bár ettől még remek hely lehet, Húsvét környékén ott született újjá a kis Jézus is az utca közepén.
Peszinter Ferenc
sokszor jártál arra?
vagy elhiszed azt is hogy bécs szar hely tele migrikkel, mert lázár azt mondta?
több mint 1 éve
Peszinter Ferenc 766 — 中国加油
Putyin vesztésre áll, most már Biden is megerősítette
Kampman
Abban végülis igaza van, hogy Irakban nem áll Putyko nyerésre 😂
Tényleg nincs jobb jelölt amúgy a D oldalon?
vpi
Kevesbe korrupt? Biztosan van.
Kevesbe demens? Biztosan van.
Jobban felepitett? Nem, nincs.

Newsom-nak meg ido kell amig a brandjet megismerteti. Kamala abszolut blama, semmihez nem ert, olyan o, mint VJ volt itthon. Diversity hire.

Amugy sem gondolkozik a DNC mas jelolt allitasan. Bidennel futnak neki, hacsak nem sikerul nagyobb figyelmet iranyitani a korrupcios botranyara es az nem robban az arcaba, de erre keves esely van.

Jelenleg nagy eselye van, hogy megint Biden-Trump lesz, de addig szerencsere meg sok viz lefolyik a Potomacon. (Minek is valtoztatnal amugy egy nyero szelvenyen?)
undisputedly
Úgy néz ki Kalifornia igazi "sikersztori", remélem átültethető országos szintre 😉
Peszinter Ferenc
Arra az államra gondolsz, amelyik ha önálló ország lenne, akkor a világ harmadik legnagyobb gazdasága lenne nominálisan és GDP/fő a második?

Sokan szeretnének ilyen "sikersztorit".

Ne hagyd, hogy az identitás politika hazugsága elhomályosítsa a látásod.
Gyurma Pappa
Tény, hogy "sikersztori" alatt leginkább a fényes nappal szarrá lopott boltokra, autókra, a zombiként mászkáló drogosokra, utcahosszban sátrazó hajléktalanokra gondoltam. Bár ettől még remek hely lehet, Húsvét környékén ott született újjá a kis Jézus is az utca közepén.
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Es bizonyithatoan eleg sok problema van Kaliforniaban az elmult evekben amiota a Demokratak szabadon engedtek a liberalis ksierleteiket. Nem veletlen, hogy a texasi Austin szipkazza el a cegeket.
undisputedly
Leginkább fizikai okai vannak: elfogyott a hely, emiatt az ingatlan árak elszálltak stb. Ez a repik alatt is így lett volna.

Semmi köze (az egyébként sokszor tényleg ostoba) liberális kísérlethez. A fő probléma a kapitalizmus természetéből fakad, nem a liberális társadalmi próbálkozásból.

Nagy nap volt két napja a amerikai legfelsőbb bíróságon
A ténylegesen döntő és fontos kérdésben (választójog). Nem engedtek a szélsőjobb nyomásának.
 amp.theguardian.com/us-news/2023/jun/27/supreme-court-north-carolina-voting-rights-maps
Gyurma Pappa
Jol dontottek. Mondjuk azt nem ertem, hogy miert irod ele a "tenylegesen donto es fontos kerdesben" reszt, mintha az intezmenyesitett rasszizmus eltorlese nem lenne eleg nagy dolog.
undisputedly
Mert semmi nem fog ettől változni. Az egyetem elsősorban üzlet, meg fogja találni a módját az egyetemi vezetés, hogy a neki megfelelő/jövedelmező diákok jussanak be. Mivel a valós szegregáció még mindig létező dolog, elég irányítószámra preferálni diákokat.