New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Vannak, akiket nem érdekel, azoknak mindegy, akiket meg érdekel annak meg tök jó, mert semmiről nem kell lemondani. Mondjuk amúgy sem, mert mi amúgy is több meccset szoktunk párhuzamosan nézni, szóval így is, úgy is nézzük mindegyiket, de így azért kényelmesebb lesz. És azért egy november végi, december eleji Bucs–Chiefs, Chargers–Pats, Rams–Pats, Bucs–Vikings túra azért nem hangzana rosszul (kár, hogy a Raidersnek nincs ideális meccse közben, max a Chargers elleni 18-án), sőt a két Pats-meccs között egy 49ers–Bills MNF is lesz Jimmyvel. Még egy jó Lakers-meccset kéne megfogni, és elég jó kiruccanás lenne 😀 | (szóval úgysem lehet majd utazni és meccsre menni) |

Más, nfl.comról kaptam egy értesítést, csak a címig jutottam el, de felröhögtem rajta: a legutóbbi két alkalom, amikor a Patriots Brady nélkül kezdett egy idényt, Super Bowl-győzelmet hozott. Ami tök jól is hangzik, csak az elsőn (2001) a második, a másodikon (2016) az ötödik meccsen érkezett a csapatba Brady, és vele lett meg a két győzelem. Azt meg most nem látom, hogy a 8. forduló előtt a Bucs elcserélné Bradyt a Patshez 😀

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 24 537 — nabege2@yahoo.com
Nem erről beszélek! Arról beszélek, hogy sokak fejében az van, hogy a Pats szurkolók most automatikusan szurkolnak a Tampának. De már asszem ezt túlmagyarázom.
Kollega
Hidd el lesznek, de leszünk páran akik ha arról van szó megnéznek 1-2 Tampa meccset, de szurkolni csak a Patsnek fognak.
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.
Kollega
Pedig nem nehéz.

Sokunknak Brady nem csak egy játékos volt a kedvenc csapatunkból hanem A JÁTÉKOS, ezért sok pats szurkoló fogja nézni a meccseit(bárhol a világon), mert érdekli hogyan fog egy újabb kihívással megbirkózni és mert kedveli, szorít a sikereiért.

Egyébként is papíron ez a Tampa O# nagyon fullosnak néz ki, Brady hate/love-ot félretéve is érdemes lesz őket nézni. Komoly kis támadójátékot fognak tudni majd pályára tenni, ha az X-O-kat rendesen mögéteszik.

(Happy to help 😉)
ZERO_L
Igazából az ellen az elképzelés ellen próbálok küzdeni, ami valahogy befészkelte magát egy csomó ember fejébe, hogyha Pats szurkoló vagyok és a csapatom idén nem esélyes a gyűrűre, akkor automatikusan majd szurkolok a Tampának. Vagy, hogy egyáltalán akkor most a Bucs szimpatikus, mert ott játszik két volt Pats játékos.

Nálam pedig úgy néz ki, hogy első a Patriots. A második is, meg még a sokadik is. Aztán, utána még érdekel a Niners a többiek meg le vannak ejtve. A floridai csapatok meg még egy kicsit hátrányból is indulnak. Ne vegye senki magára, ez van.

De mondjuk a bennem élő szurkoló azt mondja, hogy idén is bejutunk a döntőbe és jól meg is nyerjük.
Kollega
Nem tudom mit értesz pontosan szurkolás alatt.
Én pl tudom úgy várni a köv idényünket mint az utóbbi 5 évben bármelyiket. Engem baromira érdekel és izgatottá tesz, hogyan oldjuk meg ezt a fr QB kérdést és van annyira izgalmas számomra mint azt végigkövetni, hogy egy elit csapat csúcsra tud-e érni. (De lehet azért mondom ezt mert én is pozitívan állok a csapat Stidhambe vetett bizalmához, és nem tartom irreálisnak a csoportgyőzelmet)

Emellett nem tudom miért ne férhetne meg a Tampa meccseinek követése. Nyilván az összes kis piszlicsáré szarjukat nem fogom napi szinten átnyálazni, de nagyon is érdekel Brady következő fejezete. Az meg külön segítség, hogy a Bucs-szal kapcsolatosan nincsenek prekoncepcióim, egy totál szürke csapat volt mindig is számomra (lsd még Redskins).
És szerintem örömteli, hogy ezt a két tevékenységet élőben folytathatom, nem kell a szaros visszanézésekkel, spoilerekkel vesződni.

A Brady szurkolásom nekem abban kimerül, hogy most egy random Eagles-Vikings helyett inkább odakapcsolok a Tampa meccsére.

Szerintem te ezt a szurkolást félre értelmezed. Mások is úgy vannak mint te a Niners-szel, csak a helyére írd be Bradyt és ugyan ott vagyunk.
ZERO_L
De! Nyugodtan megférhet. Bárkinek, bármi, amit csak akar. Mondjuk, ha az a Ny-i csapat, az azért elég gusztustalan ( 😊 ).

Nem erről beszélek! Arról beszélek, hogy sokak fejében az van, hogy a Pats szurkolók most automatikusan szurkolnak a Tampának. De már asszem ezt túlmagyarázom.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Welcome to the world of schizophrenia. 😀 Enjoy the life you feel completely natural, but others won't understand at all. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.
Kollega
Pedig nem nehéz.

Sokunknak Brady nem csak egy játékos volt a kedvenc csapatunkból hanem A JÁTÉKOS, ezért sok pats szurkoló fogja nézni a meccseit(bárhol a világon), mert érdekli hogyan fog egy újabb kihívással megbirkózni és mert kedveli, szorít a sikereiért.

Egyébként is papíron ez a Tampa O# nagyon fullosnak néz ki, Brady hate/love-ot félretéve is érdemes lesz őket nézni. Komoly kis támadójátékot fognak tudni majd pályára tenni, ha az X-O-kat rendesen mögéteszik.

(Happy to help 😉)
ZERO_L
Igazából az ellen az elképzelés ellen próbálok küzdeni, ami valahogy befészkelte magát egy csomó ember fejébe, hogyha Pats szurkoló vagyok és a csapatom idén nem esélyes a gyűrűre, akkor automatikusan majd szurkolok a Tampának. Vagy, hogy egyáltalán akkor most a Bucs szimpatikus, mert ott játszik két volt Pats játékos.

Nálam pedig úgy néz ki, hogy első a Patriots. A második is, meg még a sokadik is. Aztán, utána még érdekel a Niners a többiek meg le vannak ejtve. A floridai csapatok meg még egy kicsit hátrányból is indulnak. Ne vegye senki magára, ez van.

De mondjuk a bennem élő szurkoló azt mondja, hogy idén is bejutunk a döntőbe és jól meg is nyerjük.
Kollega
Nem tudom mit értesz pontosan szurkolás alatt.
Én pl tudom úgy várni a köv idényünket mint az utóbbi 5 évben bármelyiket. Engem baromira érdekel és izgatottá tesz, hogyan oldjuk meg ezt a fr QB kérdést és van annyira izgalmas számomra mint azt végigkövetni, hogy egy elit csapat csúcsra tud-e érni. (De lehet azért mondom ezt mert én is pozitívan állok a csapat Stidhambe vetett bizalmához, és nem tartom irreálisnak a csoportgyőzelmet)

Emellett nem tudom miért ne férhetne meg a Tampa meccseinek követése. Nyilván az összes kis piszlicsáré szarjukat nem fogom napi szinten átnyálazni, de nagyon is érdekel Brady következő fejezete. Az meg külön segítség, hogy a Bucs-szal kapcsolatosan nincsenek prekoncepcióim, egy totál szürke csapat volt mindig is számomra (lsd még Redskins).
És szerintem örömteli, hogy ezt a két tevékenységet élőben folytathatom, nem kell a szaros visszanézésekkel, spoilerekkel vesződni.

A Brady szurkolásom nekem abban kimerül, hogy most egy random Eagles-Vikings helyett inkább odakapcsolok a Tampa meccsére.

Szerintem te ezt a szurkolást félre értelmezed. Mások is úgy vannak mint te a Niners-szel, csak a helyére írd be Bradyt és ugyan ott vagyunk.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 069 — Patriots fan
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.
Kollega
Pedig nem nehéz.

Sokunknak Brady nem csak egy játékos volt a kedvenc csapatunkból hanem A JÁTÉKOS, ezért sok pats szurkoló fogja nézni a meccseit(bárhol a világon), mert érdekli hogyan fog egy újabb kihívással megbirkózni és mert kedveli, szorít a sikereiért.

Egyébként is papíron ez a Tampa O# nagyon fullosnak néz ki, Brady hate/love-ot félretéve is érdemes lesz őket nézni. Komoly kis támadójátékot fognak tudni majd pályára tenni, ha az X-O-kat rendesen mögéteszik.

(Happy to help 😉)
ZERO_L
Igazából az ellen az elképzelés ellen próbálok küzdeni, ami valahogy befészkelte magát egy csomó ember fejébe, hogyha Pats szurkoló vagyok és a csapatom idén nem esélyes a gyűrűre, akkor automatikusan majd szurkolok a Tampának. Vagy, hogy egyáltalán akkor most a Bucs szimpatikus, mert ott játszik két volt Pats játékos.

Nálam pedig úgy néz ki, hogy első a Patriots. A második is, meg még a sokadik is. Aztán, utána még érdekel a Niners a többiek meg le vannak ejtve. A floridai csapatok meg még egy kicsit hátrányból is indulnak. Ne vegye senki magára, ez van.

De mondjuk a bennem élő szurkoló azt mondja, hogy idén is bejutunk a döntőbe és jól meg is nyerjük.
Kollega
Ámen😁

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.
Kollega
Pedig nem nehéz.

Sokunknak Brady nem csak egy játékos volt a kedvenc csapatunkból hanem A JÁTÉKOS, ezért sok pats szurkoló fogja nézni a meccseit(bárhol a világon), mert érdekli hogyan fog egy újabb kihívással megbirkózni és mert kedveli, szorít a sikereiért.

Egyébként is papíron ez a Tampa O# nagyon fullosnak néz ki, Brady hate/love-ot félretéve is érdemes lesz őket nézni. Komoly kis támadójátékot fognak tudni majd pályára tenni, ha az X-O-kat rendesen mögéteszik.

(Happy to help 😉)
ZERO_L
Igazából az ellen az elképzelés ellen próbálok küzdeni, ami valahogy befészkelte magát egy csomó ember fejébe, hogyha Pats szurkoló vagyok és a csapatom idén nem esélyes a gyűrűre, akkor automatikusan majd szurkolok a Tampának. Vagy, hogy egyáltalán akkor most a Bucs szimpatikus, mert ott játszik két volt Pats játékos.

Nálam pedig úgy néz ki, hogy első a Patriots. A második is, meg még a sokadik is. Aztán, utána még érdekel a Niners a többiek meg le vannak ejtve. A floridai csapatok meg még egy kicsit hátrányból is indulnak. Ne vegye senki magára, ez van.

De mondjuk a bennem élő szurkoló azt mondja, hogy idén is bejutunk a döntőbe és jól meg is nyerjük.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.
Kollega
Pedig nem nehéz.

Sokunknak Brady nem csak egy játékos volt a kedvenc csapatunkból hanem A JÁTÉKOS, ezért sok pats szurkoló fogja nézni a meccseit(bárhol a világon), mert érdekli hogyan fog egy újabb kihívással megbirkózni és mert kedveli, szorít a sikereiért.

Egyébként is papíron ez a Tampa O# nagyon fullosnak néz ki, Brady hate/love-ot félretéve is érdemes lesz őket nézni. Komoly kis támadójátékot fognak tudni majd pályára tenni, ha az X-O-kat rendesen mögéteszik.

(Happy to help 😉)



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21
ZERO_L
Értem én, csak nem értem. Ha van időm én is nézek más meccseket is, de miért akarnék pont Tampát. Vannak csapatok, amiket sokkal jobban kedvelek.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Apró örömök az életben:

 twitter.com/ryanhannable/status/1258544697913380864?s=21



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
5 nap alatt ket Los Angeles-i meccs, raadasul mar NBA-ideny alatt. Pont igy remeltem. Csak akkor meg Bradyvel
Wyatt
Ha lehet akkor utazni egy jó hét lenne egy LA útra 😀
Hightower94
Na ja, ket Pats-meccs, egy Lakers, egy Raiders, meg egy 49ers elegge adna

több mint 4 éve
Hightower94 Kansas City Chiefs Clemson Tigers 232
5 nap alatt ket Los Angeles-i meccs, raadasul mar NBA-ideny alatt. Pont igy remeltem. Csak akkor meg Bradyvel
Wyatt
Ha lehet akkor utazni egy jó hét lenne egy LA útra 😀
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
5 nap alatt ket Los Angeles-i meccs, raadasul mar NBA-ideny alatt. Pont igy remeltem. Csak akkor meg Bradyvel

több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Menetrend:

 twitter.com/jeffphowe/status/1258539611669671937?s=21

Túl korán van a bye, de reálisan nem SB a cél szóval most belefér



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
LordTamas New England Patriots 683 — Welker fan for life
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/95437721_243444210096332_6934255730530713600_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=a27664&_nc_ohc=0ic8iJDqt4cQ7kNvgHlV_7k&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=AcCO3PGwuue-husJAv0j9SI&oh=00_AYCrc2rs3VGhsiPVw0cpFo8rQ2EFu0JpGuGz1nFWKSxhJw&oe=67108C3A
501.366 Aufrufe · 17.160 Reaktionen | Sorry not sorry... | By Tom Brady | Facebook
Sorry not sorry...


😊
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 462 — situational football
Draftunkról kicsit bővebben #tldr

Visszatekintve, látva az egész draft lefolyását, megint csak elmondhatjuk, hogy bár variáltunk, tanakodtunk mit fog csinálni a Front Office, de tulajdonképpen semmi meglepő nem volt. Belichick húzott egy tipikus rá jellemző draftot. Nem érdekelte a közvélemény QB fetisizmusa, a szurkolók WR mániája vagy mit mondanak az adott draft classról. Ő megkereste azokat a prospecteket, akikre vágyott és pontosan azokat szerezte meg, nem BPA-zot sőt inkább agresszíven (ez azért meglepő) kifejezetten a célpontjait húzta be, 3 feltrade és a draft első kickerének a kihúzása is ezt mutatja. Jennings-en kívül egyik választásra sem lehet azt mondani, hogy kicsit sarkítva „nincs ló jó a szamár is” esete forgott volna fent.

Egyszerű volt a stratégia, javítani az FA piacon meggyengült védelmet és erősíteni a TE pozíciót (+ szerezni egy kickert, de hát ezt mindenki tudta). Csak, hogy még belichickesebb legyen a draft első két napján kiválasztott egyénekre szinte mindegyikre elmondható, hogy sokoldalú, nem csak egyféleképpen tudják segíteni a csapat játékát.


Round 2, Pick 5 (37 overall): Kyle Dugger, DB - Lenoir-Rhyne


Első sorban azt kell leszögezni, hogy egyáltalán nem volt reach. Aki például Tavon Wilson féle pickkel hasonlítja össze, annak nem nagyon kell komolyan venni a véleményét. Ott volt a top5 safety között a draft előtti rangsorokban és ha Simmons-t nem vesszük ide, akkor teljesen rendben van, hogy McKinney után másodiknak megy ki. Delpit-nél komoly red flag volt a legutóbbi idénye, Winfield-nél a sérülések, Chinn-nél meg sokkal atletikusabb Dugger, ráadásul az összes posztvetélytársánál sokkal nagyobb benne a potenciál. Én arra lettem volna igazán kíváncsi, ha bent van még az Alabama safety-je, vajon akkor is az nb3-ból draftolunk-e, de vélhetően a potenciál és az atletikusság abban a helyzetben is Dugger felé billentette volna a mérleg nyelvét.

Ez a srác egy igazi SPARQ monster, fizikálisan már most kész van az NFL-re, egyértelműen Chung helyére lett draftolva, de atletikusságának köszönhetően a strong safety,free safety és linebacker posztokat is bejátszhatja a jövőben, akár még a slot CB-t is esetenként. Középiskolásként nem kapott ösztöndíjat semelyik komolyabb egyetemtől csak a Lenoir-Rhyne, Berry College, Reinhardt hármastól. Kezdetben CB-t játszott, majd átmozgatták safetybe és bekerült a speciális egységbe is, ahol volt pár igen szép visszahordása is. Volt, hogy 7 perc alatt kettőt is visszahordott 6 pontra. Utolsó évében megkapta az egész liga legjobb védőjének járó díját, majd meghívták a Senior Bowlra és az edzéseket megmutatta, hogy a top egyetemek végzőseivel is felveszi a versenyt. Állítólag ekkor nyűgözött le nálunk mindenkit. A Combine-on meg természetesen szinte minden mérésben elit számokat hozott. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mégis csak egy harmadosztályú játékosért miért nem reach a második kör eleje. Hát pontosan azért mert amikor azt állítják róla, hogy kivételes felépítése, atletikussága van, az nem csak egy szokásos felszopás, első körös fizikai tulajdonságai vannak:




A legfontosabb vele kapcsolatban, hogy fel kell készíteni fejben az NFL sebességére. Egy tipikus boom or bust játékos, aki minden olyan tudásnak birtokában áll amit nem lehet tanítani, viszont komoly lemaradásban az NFL sebesség feldolgozásában. Nagyon sok lépcső fok van a Div II-ből az NFL-be és bár nagyon kiemelkedően játszott a harmadosztályban, azért az első évét vélhetően többnyire csak ST-ben és a videószobában fogja tölteni. Pár snap lecsúszhat neki a védelemben is, de azért komoly meglepetés lenne ha be tudná verekedni magát a kezdőbe a szezon végére. Emlékezzünk vissza a draft után rögtön elküldött Obi Melifonwu hasonlóan atletikus szörny volt kikerülve az egyetemről. Egyesek a következő Kam Chancellornak várták, de óriási bust lett. Ez nagyon is elképzelhető Dugger esetében is, akinek a sikeressége mostantól leginkább csak attól fog függeni mennyi extra órát tölt videózással. A hozzáállása adott, hisz nagyon mélyről kapaszkodott fel posztja egyik kiemelkedő prospect státuszába és ha ez a bizonyítási vágy még mindig benne lesz, akkor itt az edzői stábtól meg fogja kapni a kellő segítséget, hogy a lehető legmagasabbra jusson. Ilyen szempontból a legjobb helyre került.

Nagyon sok dolga lesz vele az edzői stábnak, de elmondásuk szerint (nyilván ilyenkor mi mást mondanának) három nevet írtak fel a második körre Duggert, Uchet és egy harmadik más csapat által draftolt játékost. Ha elkerülik a sérülések és a srác nem elégszik meg az NFL-be való bekerüléssel, akkor nem csak Chung méltó utódját szereztük meg, hanem ligaszinten is egy kiemelkedő játékost.


Round 2, Pick 28 (60 overall): Josh Uche, LB - Michigan

Szintén egy olyan játékosról beszélünk, aki az elmondások alapján elsőként írtunk fel a második kört megelőzően a cetlinkre, mint „must have” prospect. Mint szinte minden idei választásunknál nála is elmondható, hogy egy atletikus játékosról van szó, akit nagyon sok helyen és szerepkörben be lehet vetni a védelemben.
Érdemes rákeresni a highlightokra vagy megnézni a lenti videót, a srác iszonyat erős, guardokat képes egy az egyben betolni. Széles a passrush repertoárja, nem csak a testi erejét, atletikusságát használja ki. Jadrick Wills az Alabama tackelje , aki 1/10-en ment ki a drafton, Uche-t nevezte meg mint az a passrusher, aki ellen a legnehezebb volt védekeznie a tavalyi szezonban. Már a Michigan-en is sok pozícióban és szerepkörben használták. Szélről, középről támadta az irányítót és passz elleni védekezésben is hátraküldték zónázni, emberezni. A PFF mérése alapján a draftra jelentkezők közül az utóbbi két évben neki volt a legmagasabb a „pass-rush win rate”-je 27,1%-kal (máshol 22%-ot írnak). Egy a lényeg, ő volt az utóbbi két év legjobbja ebben tekintetben.

Lehet a boxscore statokat nem termelte zsákszámra, de ennek ellenére nyomás generálása például sokkal hatékonyabb volt mint Zack Baun-nak, akit a draft egyik nagy fogásának tartanak:



Benne is rengeteg potenciál rejlik, de ezt ki is kell tudni aknázni, amire az ő esetében is beletelhet 1 évbe. Rendszeresen az utolsó két évében kezdett az egyetemen, végzős évében vált egyértelmű kezdő játékossá. Sokat kell még tanulnia, mert még csak az alapjait tudja a szerepkörének, ezeket ki kell bővíteni és mellette még az NFL szintjéhez is hozzá kell szoknia.

Első évében egyértelműen a passrush feladatokra koncentrálódhatnak a snapjei a védelemben, de az év végére akár már meghatározóbb szerepet is betölthet passzvédekezés szempontjából is. Bár nem tudom Winovich hol hány snapet töltött a védelemben tavaly, de szerintem bőven meg tudnak majd férni egymás mellett a pályán és nem egymás elől veszik el snapszámokat. Uche legnagyobb hiányossága, hogy alulméretezett, de ezt hosszú karjaival ellensúlyozni tudja, plusz a tapasztalatlanságából adódóan a játékolvasásban, főleg futások ellen kell fejlődnie és a szerelésein is van mit javítani. Érdekes lesz figyelni milyen szerepben képzelik majd el a jövőben, abszolút lehet belőle egy every-down OLB, aki terror alatt tartja az ellenfél támadófalát.
Nekem a személyes kedvenc pickem a draftról, nagyon sokat látok ebben a srácban, mert tényleg minden jellemzője patriots pozitív és én többre tartom mint „csak” egy KVN/Collins pótlék.

Egy kis illusztráció, milyen sok helyen tudjuk alkalmazni a védelemben Uche-t:

 www.youtube.com/watch?v=47tnedLS2H4

Round 3, Pick 23 (87 overall): Anfernee Jennings, DE - Alabama

Furcsa volt, hogy két védőválasztással kezdtük a draftot, de hogy a harmadik játékos is a védelembe fog érkezni azt nagyon nehezen lehetett megjósolni. Pedig van értelme, mert Uche-Jennings párossal reálisan pótolhatónak tűnik az FA piacon elveszített KVN-Collins duó. Ha nem is egy az egyben és nem az első évükben, de második évre ez a páros komoly dominanciát jelenthet a LOS-on, mind a futás elleni védekezésben mind a passrushban. Főleg ha a többi front7 játékossal kiegészítjük őket (Winovich, Wise?)

Jennings a többiekhez képest nem annyira sokoldalú, főleg inkább a DE poszton lesz használva, de jó futás ellen és passrushban is eredményes. Utolsó évében vezette a csapatában a sack és TFL mutatókat, nem véletlenül lett All-SEC first team tag. Uchéval szemben sokkal tapasztaltabb, mind a négy évében legalább 10 meccsen pályára lépett, az utóbbi két éve kimondottan produktívra sikeredett. Minden jellemző rá, ami egy Nick Saban által edzett játékosra igaz. Jól olvassa a játékot, jó a technikája, blokkokról jól tud lejönni, ha nem ér oda az irányítóhoz, olvassa a szemét és képes leütni a labdát. Érdekesség vele kapcsolatban, hogy a szezon előtt szerződtettünk egy analitikust az Alabama futball csapatától és a Combine-on már megmondta Jennings-nek, hogy belőle Patriots játékos lesz.

Amit nem fog tudni ellensúlyozni a profik között az az atletikusság hiánya. Ő nem az a fajta all-round játékos, aki a pályán vertikálisan is tud majd játszani, nincs sok értelme zónázni visszaküldeni, esetleg az underneath route-okra visszaléphet. A LOS-on fogja a játékidejének jelentős részét tölteni, vele kapcsolatban leginkább a konzisztencia lesz a kérdés és az, hogy esetleg Flowers-hez hasonlóan a fal közepéről is tud-e majd hatékony lenni. Meg kell említeni, hogy volt egy igen komoly térdsérülése 2018 legeslegelején, ami után nem csak a további futball karrierje került veszélybe, hanem akár a lábát is amputálhatták volna. Ezután lehúzott még a korábban említett két igen jó szezont az Alabama-n, így talán elmondhatjuk, hogy ebből a horror sérülésből sikerült felépülnie.

 www.youtube.com/watch?v=2vE28WwPrps
(Edzéseken Stidhammel jöhet a round 2 😊 )

Round 3, Pick 27 (91 overall): Devin Asiasi, TE - UCLA

Megérkezett a várva várt TE pick és leginkább csak az a meglepetés, hogy a draftokon évekig figyelmen kívül hagyott posztra, egy mindenki által gyengének titulált classból, most két kifejezettem magas picket áldoztunk, felcserével. Ezek számomra azt mutatják, hogy nagyon magasra tartjuk ezeket a játékosokat, vagy nagyon kétségbe voltunk esve, merem remélni az előbbiről van szó.

Asiasi, a többi draftolhoz hasonlóan inkább projekt mint kész játékos. Potenciálját tekintve klasszikus tight end-ként lehet majd rá számítani, de ehhez mindkét szerepkörben rengeteget kell még fejlődnie. Felépítése és atletikussága ideálisnak mondható viszont csak egy egyetemi évet tud felmutatni, ahol rendszeresen játszott és bevonták a passzjátékba. Mentségére szóljon a végzős éve azért elég produktívra sikeredett. Csakhogy mindenkinek világos legyen ebben az egy évében Asiasi több labdát kapott el, több yardot szerzett mint Kittle az utolsó két évében összesen.
Az alapok adottak számára, mindent tud kezdetlegesen amit egy all-round tight endtől elvárhatna az ember, de semmiben nem kiemelkedő. Mind a blokkolási technikában, mind az elkapásban fejlődnie kell(például az úgynevezett „catch radius”-án növelni), a testi fölényét is meg kell tanulnia jobban kihasználnia. Testi adottságai miatt képes lehet YAC-eket termelni, de NFL szinten a védők már kevésbé fognak lepattanni róla. Nagy hiányossága, hogy kevésbé hatékony mikor a védővel a nyakán kell elkapnia a labdát viszont ha szabadra játssza magát akkor nagyon kevésszer droppol.

 twitter.com/ezlazar/status/1235698694294470657

Mivel nincs túl magasan a rosterünkön a TE mérce, akár kezdő is lehet a szezon korai szakaszában, egy kicsit többet használva mint tavalyi elődeit. Második évére lenne elvárás a részemről, hogy ha még nem is all-round státuszban, de valamelyik szerepkörben már egyértelmű kezdőjátékosként lehessen rá számítani.

Round 3, Pick 37 (101 overall): Dalton Keene, TE - Virginia Tech

És akkor jött a draftunk egyetlen komolyabb meglepetése, hogy Keene személyében újabb TE-ért cserélünk fel. A duplázás igazából borítékolható volt, inkább a személye volt váratlan, hisz ilyenkor még a sokkal többre értékelt Trautman elérhető volt.

Keene Duggerhez hasonlóan kimagasló a SPARQ mutatókkal rendelkezik, szóval ebből (és hogy nem top10 pick lett) kikövetkeztethető, hogy ő is még elég nyers játékos, akiben hatalmas a fejlődési lehetőség. Asiasival ellentétben neki két vállalható évet tudott le az egyetemen, de összességében a produktivitásuk megegyezik. Mindenhol azt olvasni vele kapcsolatban, hogy a Virginia Tech-nél alulhasználták a srácot, alig futtattak vele különböző route-okat és blokkolni sem tanították meg rendesen.

Ezért is lehetett sokaknál inkább negyedik-ötödik körös tehetség. Róla is elmondható, hogy a fizikai adottságai megvannak az NFL-hez, de mind az elkapásban mind a blokkolásban fejlődnie kell főleg az előbbiben kell bizonyítania, mennyire lehet majd bevetni a komolyabb passzjátékokban. Blokkolási technikáján neki is sokat kell dolgoznia, de legalább megvan a mentalitása, hogy el akarja pusztítani a blokkolandó védőjét. Javára szóljon, hogy hihetetlen sokoldalú prospectről van szó, mert H-backnek, fullbacknek is lehet használni a klasszikus TE szerepek mellett, de egyesek még slot és külső elkapóként is látnak benne fantáziát. Nem véletlen, hogy ha bárhol utána olvasunk a „svájci bicska” kifejezés azonnal előkerül vele kapcsolatban.

Megjósolni sem lehet, hogy az edzői stáb hogyan képzeli el a használatát a jövőben. Az újoncok közül vele kapcsolatban vagyok a legszkeptikusabb. Ha csak egy Devlin vagy blokkoló TE pótlék lesz, akkor egyértelműen bustként lesz majd kezelve ez a választás. Maximum akkor fogja megérni ezt a két negyedik körös befektetést, ha egy Hernandez lightot kapunk belőle, amit én kevésbé látok bele. Mivel elég sok mindenben kell fejlődnie, hogy megugorja az NFL szintet, viszont a sokoldalúsága miatt sok snapet kaphat a pályán, lesz lehetősége bizonyítani ez biztos.


Round 5, Pick 14 (159 overall): Justin Rohrwasser, K - Marshall

Az ötödik körben jött is a mindenki által várt kicker, a meglepő inkább az volt, hogy eddig csúsztak és mi választhattunk legelőször ebből a classból. Ezeket egyébként jobban szeretem mert így legalább elmondhatjuk, hogy az első hat választásunkból öt olyan, akiket mindenáron a csapatunkban akartunk tudni.

A The Athletic draft szakija Dane Brugler konkrétan nem helyezte el a draft top10 legjobb kickere közé. Rotoworld-ön meg leírtak egy ilyen jellemzést a választásról: „Not sure why a right-wing tattooed kicker was selected at No. 159.” szóval érdemes szelektálni kinek a véleményére ad az ember.
Az újonc rúgók értékelésénél valami komolyan félremehetett az NFL Front Office-ok és a draft szakírók között, mert a mindenki által egekig magasztalt és szinte konszenzusos legjobb rugót, Blankenship-et például senki nem draftolta. Három csapat is jobban bízott másban, a többiek közül meg még csak egy szaros hetedik köröset sem áldozott rá senki, pedig egy jó kicker aranyat tud érni még mindig. Pár év múlva kiderül kiknek volt igazuk.

Rohrwasser-nél természetesen mindenki leragadt a szélső jobbos tetkóin, ami lehet egy fiatalkori hülyesége, de lehet csuklyában alszik el minden este. Én feltételezem, hogy utána jártak a srácnak, ha már a tape-ek, interjúk(?) alapján ő volt a boardunkon a numero uno kicker. Az nem kérdés, ha mégis valahogy beigazolódnak ezek a szélsőjobbos dolgai, akkor ki kell vágni azonnal.

Szóval ettől eltekintve mit láttak a srác? Junior évében még csak 71%-ban értékesítette a mezőnyrúgásait, viszont végzős évére ezt az értéket feltornázta 86%-ra, meg is kapta a Conference USA legjobb ST játékosának járó címet. Mindenki kiemeli a felépítését és az erős lábát, kickoffokat is elég precízen rúgja. Fontos megemlíteni, hogy rossz időjárási körülmények között is játszott, ez nálunk kifejezetten hasznos, lehet ez emelte a többi rugó fölé...

...jah és nem utolsó sorban a srác elég magabiztos a mérkőzés vége felé:

 twitter.com/ezlazar/status/1254123831523971076



Round 6, Pick 3 (182 overall): Michael Onwenu, OL - Michigan

Ahogy megvoltak az egyértelmű needekre a húzásunk és ki lett pipálva a kicker is, a draft érdemi része lezárult, neki lehetett fogni a nagyon-nagyon projekt és camp bodyk kiválasztásának. Legalább is ezt szeretném feltételezni, mert ha a három támadófalember egyfajta needre jött, akkor komoly gondunk lesz az Ofallal. Itt azért meg kell említeni, hogy olyan stealeket behúzhattunk volna mint, Markus Bailey LB, Juan Jennings WR, Geno Stone S, KJ Hill WR (személyes kedvencem). Persze látjuk, hogy Belichick nem teljesen a szakértők boardjai alapján rangsorol, de hogy a 6. körben sem próbálkozik olyanokkal akik bőven megérnék a kockázatot az furcsa, de a need bármit felülírhat.

Először a Michigan kezdő jobb guardjára esett a választásunk. Érdemes Onwenuról felvételeket nézni, szép nagyra lett felhizlalva. Az a fajta falember akit könnyebb átugorni mint megkerülni, a horizontális Trent Brown. Azt lehet tőle várni amit egy majdnem 350 font súlyú falembertől: erőből nagyon kevesen fognak átmenni rajta. Végzős évében 496 passzblokkolásra engedett 3 QB hitet és az egész egyetemi pályafutása alatt 1198 passzblokkolásra csak két sacket engedett. Viszont sebességből nagyon könnyen verhető, mert ahogy az várható ilyen testtömeggel nem éppen a gyors reagálás az erőssége. Lábon egyértelműen lassú, ha kézzel vagy olvasásból nem tudja időben lereagálni a védőjátékost akkor őt azonnal meg is verték. Erőből sok védőjátékost meg tud majd blokkolni a második szinten screeneknél, futójátékoknál, az igazi kérdés el tud-e időben jutni blokkolandó védőjátékosig, mert nem éppen gazellamozgással közlekedik a pályán. NFL szinten a játék még jobban felgyorsul, ami szintén nem az ő játékstílusának kedvez.

Számomra egyértelmű camp bodynak tűnik, aztán meglátjuk, egy erős alapozással talán foghat egy rosterspotot, de ez nagyban függ Thuney esetleges elcserélésétől illetve a tavaly draftolt dán srác mit alkot.

Round 6, Pick 16 (195 overall): Justin Herron, OL - Wake Forest

Ismét egy OL pick és még van hátra még egy. A draft előtt azt mondtam, a tavalyi támadófalemberek beválásának az is lehet egy mérőfoka, hogy idén hol és mennyit költünk ezekre a posztokra és bár 3 picket is ellőttünk erre még mindig az a sejtésem, hogy nem a tavalyiak helyére draftoltunk.

Herronra azt mondják inkább guradban lehet szerepe az NFL-ben, de egyetem LT-t játszott 2017-ben konkrétan sacket sem engedett. 2018 első játékhetén ACL szakadást szenvedett., ki is hagyta az évet. Passzblokkolásban jó viszont futásnál már vannak komoly gondjai. Nem atletikus, nincs benne sok potenciál, szerintem szintén camp body

Onwenuval megkűzdhetnek ki szerzi meg a backup backupja posztot a rosteren.

Round 6, Pick 25 (204 overall): Cassh Maluia, LB - Wyoming

Maluia-t sokan inkább csak speciális egységben tudják elképzelni. Megvan a sebessége, hogy oldalvonaltól oldalvonalig játsszon, atletikussága miatt inkább a klasszikus linebackerként jöhet számításba, aki visszalép és zónázik, nem a LOS-on küldik el passrushra. Ebben viszont nem volt kiemelkedő abban a három évben mikor kezdőként lépett pályára az egyetemen. Játék olvasásban még nagyon sokat kell fejlődnie, így leginkább ST-ben foghat roster spotot, ha egyáltalán sikerül neki.

Egyszer még ittas vezetésért is elkapták, szóval nem ő a legélesebb kés a fiókban...


Round 7, Pick 16 (230 overall): Dustin Woodard, OL - Memphis

Woodard lehet a B terv, ha Andrewsnak az egészsége nem szuperál. A PFF szerint ő a draft legjobb futásblokkoló centere, elit értékelést kapott ezen a területen ráadásul tavaly az összes center közül második legmagasabbra értékelték. 2018-ban még guardként játszott, végzős évében került be center posztra. Sokoldalú, így ha Andrews visszatérne a régi formájában nem elképzelhető, hogy a majdani megüresedő Thuney helyére vagy backupnak is bejelentkezhet. Semmivel sem rosszabb prospect mint anno volt Andrews és ha belőle egy igen jó kis centert faragtunk, akkor esetleg Woodardból is sikerülhet.

Egyetemen nem volt komoly sérülése, de még kihagyása is alig. 52(!) egymáskövető meccsen kezdett, ami iskola rekord támadófalemberek között. Ha ez nem lenne elég meggyőző, a lehetséges snapek 92,4%-t pályán töltötte. Atletikus, de kicsit alulméretezett. Ha egy frissen draftolt támadófalemberre kéne rámutatni a három közül, ki fogja meg biztosan az 55-ös rosterhelyet, akkor én tuti Woodard-ra voksolnék.

 twitter.com/ezlazar/status/1255209255336099841



Összességében elmondható, hogy szinte csak projekt játékosokat húztunk, kevés olyat találunk köztük, aki már az első pár héten komoly segítséget tudna majd nyújtani a csapatnak. Számomra külön tetszett, hogy nem húztunk irányítót, a két felcserés TE húzást még szoknom kell. Én lehet megkockáztattam volna például Keene csúszást és negyedik körben BPA-zok kétszer ha már nincs bent, de ez részemről megint csak szőrszálhasogatás. Értékelés szempontjából egy B osztályzatnál jobbat azért semmiképpen sem lehet adni a draftot követően. Viszont simán benne van, hogy három év múlva ez egy A+os értékelésre javul, tele meghatározó játékosokkal, és ez nem a szokásos „bárkiből bármi lehet” draft utáni reménykedés. A sima „in Bill we trust” mantránál azért nagyobb realitása van ennek. Ezekben az újoncokban már most kézzel fogható a potenciál (egy kis képzavarral élve), igazából csak a fejlődésük mértéke a kérdés. A legtöbb hátrányosságuk a tapasztalatlanság, ez az amit a mi edzői stábunk, ezzel a kultúrával maximálisan ellensúlyozni tudják. Ráadásul többjüknek kvázi túl sok konkurenciájuk nem is lesz a kezdő snapekért. Nekem az utóbbi évek egyik legjobban tetsző draftja, egy választás sincs, amivel ilyen fejvakarósan nem értenék egyet.

De hát persze sokan le fogják húzni ezt a draftot is mert nem jött se irányító se elkapó, így kvázi csak projektekben, boom or bust-okban lehet reménykedni, kevés első napos, azonnal bevethető tehetséggel, amire „nagyon nagy szüksége lett volna ennek a sok éve nem látott gyenge rosternek”....



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Amúgy én ma sokkolódtam, hogy Patriots–Raiders lesz, amikor kijöttek az ellenfelek, szerintem még fordítva írták 😕
Wyatt
Nem tudom mennyire lehet majd utazni, de Vegasban ez kihagyhatatlan túra lett volna egy LA látogatással egybekötve. És a 2 meccs került volna egy Gillette árába.
topin
Ugy volt tervben. Ket LA-meccs, egy vegasi, ott van kozel a 49ers is, ket meccsre jo esely lett volna

több mint 4 éve
topin New England Patriots 2 003
Amúgy én ma sokkolódtam, hogy Patriots–Raiders lesz, amikor kijöttek az ellenfelek, szerintem még fordítva írták 😕
Wyatt
Nem tudom mennyire lehet majd utazni, de Vegasban ez kihagyhatatlan túra lett volna egy LA látogatással egybekötve. És a 2 meccs került volna egy Gillette árába.
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Amúgy én ma sokkolódtam, hogy Patriots–Raiders lesz, amikor kijöttek az ellenfelek, szerintem még fordítva írták 😕

több mint 4 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Azért az jól látszik az elkapó felhozatalunkon, hogy a 2012-ig itt játszó Welker óta (7 év) nem volt nála jobb WR2.
zinedine5
Nem vitatva azt, hogy nem vagyunk egy elit egység azon a poszton úgy általában, azért nehéz Welker elé kerülni, akkor is ha nem teljes évtizedet van jelen és nem kapta el a legfontosabbat.
topin
Azt, amit Tom rosszul dobott?
csi77
Nem vitatva a passz pontosságát, az egy elkapandó labda volt, és a legfontosabb labda egy évben. Edelman és Amendola hatszor nehezebbeket kapott el MINDIG, amikor szükség volt rá.
Wyatt
Neki kellett volna ott menni negyedikre, akkor is gyűrűtől fosztotta meg Brady-t Belichick.
Cubehor
You must be fun at parties!
vpi
Nem is csodálom, hogy elment inkább Tampába játszani.

We are all PATRIOTS!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 838 — Patriot
Azért az jól látszik az elkapó felhozatalunkon, hogy a 2012-ig itt játszó Welker óta (7 év) nem volt nála jobb WR2.
zinedine5
Nem vitatva azt, hogy nem vagyunk egy elit egység azon a poszton úgy általában, azért nehéz Welker elé kerülni, akkor is ha nem teljes évtizedet van jelen és nem kapta el a legfontosabbat.
topin
Azt, amit Tom rosszul dobott?
csi77
Nem vitatva a passz pontosságát, az egy elkapandó labda volt, és a legfontosabb labda egy évben. Edelman és Amendola hatszor nehezebbeket kapott el MINDIG, amikor szükség volt rá.
Wyatt
Neki kellett volna ott menni negyedikre, akkor is gyűrűtől fosztotta meg Brady-t Belichick.
Cubehor
You must be fun at parties!
több mint 4 éve
Cubehor Los Angeles Rams 317
Azért az jól látszik az elkapó felhozatalunkon, hogy a 2012-ig itt játszó Welker óta (7 év) nem volt nála jobb WR2.
zinedine5
Nem vitatva azt, hogy nem vagyunk egy elit egység azon a poszton úgy általában, azért nehéz Welker elé kerülni, akkor is ha nem teljes évtizedet van jelen és nem kapta el a legfontosabbat.
topin
Azt, amit Tom rosszul dobott?
csi77
Nem vitatva a passz pontosságát, az egy elkapandó labda volt, és a legfontosabb labda egy évben. Edelman és Amendola hatszor nehezebbeket kapott el MINDIG, amikor szükség volt rá.
Wyatt
Neki kellett volna ott menni negyedikre, akkor is gyűrűtől fosztotta meg Brady-t Belichick.
több mint 4 éve
Hightower94 Kansas City Chiefs Clemson Tigers 232
Daltonról sem kell filózni többet
kolok1972
Akkor már "csak" Newton maradt... De remélem ő is megy máshova...
ThundersNFL
Dak? Lehet holdaoutolna azért vitték oda Daltont, hogy legyen egy biztos QB. Bár nem hiszem hogy BB agyonfizetne egy közepes képességű QBt. (Bár Brownsban anno megtette, de az rég volt 😂😂)
több mint 4 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 15 592 — !SuPeR6BoWL!
Daltonról sem kell filózni többet
kolok1972
Akkor már "csak" Newton maradt... De remélem ő is megy máshova...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 4 éve
kolok1972 New England Patriots 2 506 — Pats fan
Daltonról sem kell filózni többet

Nem igazam van, hanem véleményem. Mint itt mindenkinek.