NFL összefoglaló, 9. hét

Washington Redskins - San Diego Chargers 30-24 (hosszabbítás után)

Egy szinte már megnyert meccset veszített el a Chargers. Az első negyed pontmentessége után Sean Lissemore szedte össze Robert Griffin III elütött passzát az end zone-ban, ezután egy 5 yardos Alfred Morris futással egalizált a Washington. Az első félidőre még egy pontszerzés jutott, egy jól kivetelezett screen passz eredményeként Eddie Royal szerzett touchdownt. Érdemes megjegyezni, hogy a Chargersnek 2002 óta nem sikerült mezőnygólt blokkolni, most az 1. félidőben ez kétszer is megtörtént. A 2. félidőben egy 1 yardos Darrel Young futással egyenlített a Skins, majd egy hasonló játékkal a vezetést is megszerezték, sőt Kai Forbath mai első sikeres mezőnygóljával 10 pontra hízott az előnyük. A Chargersnek 7 perce volt ledolgozni a hátrányt, egy szűk 3 perces drive végén egy Rivers - Keenan Allen 16 yardos összjátékkal 3 pontra csökkent a fővárosiak előnye. Ezután a védelem hozott egy 3 & outot és a San Diego 2:10-zel a vége előtt kapta vissza a labdát. 21 másodperccel a vége előtt, 2 időkéréssel a tarsolyban eljutottak az ellenfél 1 yardosáig, ekkor azonban a McCoy-Whisenhunt kettős teljesen érthetetlen játékhívással állt elő: előbb egy draw futás Danny Woodheaddel 0 yardért, majd kétszer megpróbálták passzal játékba hozni az end zone jobb oldalán helyezkedő Antonio Gates-et ill. Keenan Allent. Ilyen közel a gólvonalhoz 2 időkéréssel minimum egyszer meg kellett volna próbálni Le'Ron McClainnel begyömöszölni a touchdownt vagy esetleg Riversre hívni egy sneaket. A sikertelen kísérletek után Nick Novak értékesítette a field goalt, jöhetett a hosszabbítás. A Skins nyerte a feldobást és szépen végigmasíroztak a pályán, a drive végén a változatosság kedvéért ismét a fullback Darrel Young futott be az end zone-ba, így megszerezve a Washington idei harmadik győzelmét.

St. Louis Rams - Tennessee Titans 21-28

Hasonlóan játszó csapatok végtelenül kiélezett meccset vívtak, amelyen a hajrában jobban koncentráló vendégek diadalmaskodtak. Mindkét gárda a futásokra alapozta támadójátékát, Chris Johnson és Zac Stacy is remek napot könyvelhetett el, a passzjátlknak viszont nem jutott sok tér. Annak ellenére, hogy Jake Locker ismét rosszul játszott (két interceptiont is jegyzett, a 200 yardot pedig nem tudta elérni), a hibákat a fontos pillanatokban korrigálni tudta a védelem, amely komoly szerepet vállat a sikerből, mikor 3 perccel a vége előtt 21-21-es állásnál kiütötték a labdát Kellen Clemens kezéből, és remek mezőnypozíciót adott a támadóknak a vezetés átvételére. Johnson ezt egy futással meg is tette, a Rams pedig bár utolsó támadássorozatával szépen menetelt előre, az utolsó játékkal nem sikerült TD-t elérni, Austin Pettist kiválóan fogta Jason McCourty, így a Titans begyűjtötte negyedik győzelmét a szezonban, életben tartván a reményeket a rájátszásra.

New York Jets - New Orleans Saints 26-20

Rex Ryan csapata nyerte a Ryan fivérek párviadalát köszönhetően védelmének, valamint a parádés futójátéknak, ami feltehetően nagyon kellemetlen pillanatokat okozott testvérének. Elsősorban Chris Ivoryt érdemes kiemelni, hiszen a korábbi csapata ellen pályára lépő futó kimagasló teljesítményt nyújtott, 139 futott yarddal és egy TD-vel terhelte meg a Szentek védelmét. Persze a védelem is kitett magáért, Drew Brees két alkalommal is eladta a labdát, így Geno Smithnek semmi extrát nem kellett mutatnia, csak vigyázni a labdára és hagyni, hogy társai megnyerjék a meccset. Ez megtörtént így hiába Jimmy Graham újabb félelmetes produkciója (9 elkapás, 116 yard 2 TD - hol van már az a fájó lábfej...), a Saints vereséggel távozott a MetLife Stadionból és egy mérkőzésre olvadt az előnye az NFC Déli csoportjában a Carolina Panthers előtt. A Jets szezonbeli ötödik győzelmével próbál tapadni a New England Patriots gárdájára, illetve kapaszkodni a wildcard pozícióért folytatott harcban.

Dallas Cowboys - Minnesota Vikings 27-23

Meglepően szoros meccs kerekedett az első pillantásra jóval egyoldalúbbnak várt összecsapásból. A Vikings Christian Ponder irányításával ás Adrian Peterson remek futójátékával egészen a találkozó végéig győzelmi reményeket táplálhatott, azonban Tony Romo 35 másodperccel a lefújás előtt Dwayne Harrist találta meg az endzoneban, a vendégek pedig már nem tudtak válaszolni. Persze úgy nem egyszerű meccset nyerni, ha egy csapat olyan hibákat követ el, mint a Vikingek ezen az estén, hiszen kihagytak egy extra pontot (aminek volt jelentősége, hiszen a végén nem kellett volna TD-t szerezni fél perc alatt, hanem elég lett volna egy mezőnygól is), ráadásul egy a saját endzoneban elvesztett labdával is TD-t ajándékoztak ellenfelüknek. A Cowboys játéka igen egysíkú volt, hiszen DeMarco Murray 4 futójátéka mellett Tony Romónak 51 passzkísérlet jutott, nem túl szerencsés eloszlás. Ennek ellenére a Cowboys behúzta a győzelmet, 5-4-es mutatójával pedig továbbra is őrzi vezető helyét az NFL leggyengébb csoportjának az élén.

Buffalo Bills - Kansas City Chiefs 13-23

Továbbra is hibátlan a Chiefs, azonban jóval nehezebben született meg a kilencedik győzelem, mint arra számítani lehetett volna. A Bills remek futójátékával próbálta szétszedni a liga legjobb védelmét és ez működött is, hiszen több, mint 200 yardot szorgoskodtak össze a földön a Buffalo játékosai. Elsősorban C.J. Spiller termelte a yardokat, 12 cipelésből 116 yard egészen félelmetes statisztika, de Fred Jackson is remekül játszott. Hogy ennek ellenére nem sikerült nyernie a hazai csapatnak, az két játékon múlt, Sean Smith mutatott be egy 100 yardos interception return TD-t, illetve Tamba Hali vitt TD-ig vissza egy fumblet. A Chiefs támadói ezúttal sem tettek sokat hozzá a meccshez, az azonban mindenképp a javukra írható, hogy nem veszítették el a labdát, ezen a mérkőzésen pedig ennyi is elég volt a győzelem megszerzéséhez, hiszen az újonc Jeff Tuel vezette hazaiak három labdaeladása végzetesnek bizonyult.

Carolina Panthers - Atlanta Falcons 34-10

Aki csak az eredményt látja, arra gondolhat, hogy ez egy nagyon sima összecsapás volt, azonban erről szó sincs. A Falcons három negyeden keresztül teljesen egyenrangú ellenfele volt a Carolina Panthers csapatának, csak az utolsó játékrészben dőlt el végleg az összecsapás. Cam Newton korántsem játszott olyan magabiztosan, mint az elmúlt három mérkőzésen, azonban néhány villanás és a védelem négy labdaszerzése elegendőnek bizonyult a győzelem megszerzéséhez. A Falcons támadói addig voltak képesek haladni, amíg a Párducok védelme ki nem kapcsolta Tony Gonzalezt. Erre egy félidőt kellett várni, a második játékrészben mindössze egy elkapása volt a klasszis TE-nek, nem is sikerült pontokat fel tennie a táblára a vendégeknek. A Falcons mérlege ezzel a vereséggel 2-6-ra módosult és gyakorlatilag készülhetnek az offseasonra, a Párducok 5-3-as mutatójukkal egy mérkőzésnyi távolságra megközelítették a csoport élén álló New Orleans Saints gárdáját.

Seattle Seahawks - Tampa Bay Buccaneers 27-24 (hosszabbítás után)

Bár 21-0-ás hátrányban is volt az első félidő során, összekapta magát és elkerülte a kínos fiaskót Pete Carroll csapata a nyeretlen Tampa Bay Buccaneers ellen. Russell Wilson két labdaeladását három TD-vel (két passzolt, egy futott) kompenzálta, utolsó hét pontos akciója közvetlenül a rendes játékidő vége előtt született (Doug Baldwin kapta el Wilson passzát), ezzel mentette hosszabbításra az összecsapást. A ráadásban a Tampa kezdhetett támadni, azonban egy gyors 3&out után a Seahawks már nem adta vissza a labdát Mike Glennonéknak, Steven Hauschka 27 yardos mezőnygólja a mérkőzés végét jelentette. Mike Glennon pályafutása legjobb meccsén van túl, két TD passzt osztott ki labdavesztés nélkül, de az egész csapat kitett magáért, ha minden meccsükön így játszottak volna, most egészen biztosan nem 0-8-as mutatóval állna a Bucs. A Seattle őrzi egymeccses előnyét a 49ers előtt, azonban egyre nyögvenyelősebbek a győzelmek, egyértelmű, hogy játékban bőven van hova fejlődnie a Seahawksnak.

New England Patriots - Pittsburgh Steelers 55-31

Nem mindennapi verésbe szaladt bele a Steeelrs Bostonban, a franchise történetében még soha nem kaptak 55 pontot, azonban most ez a csúfság is megesett Mike Tomlin csapatával. Tom Brady a meccs jelentős részében remekül kihasználta, hogy végre Gronkowski és Amendola is egészséges, a futójáték is működött, így pedig a teljesen szétesően játszó Steelers védelem nem tudott mit kezdeni a Patriots támadójátékával. A New Englandnek az is belefért, hogy a második félidő elejét átaludják, ekkor még 24-24-re felzárkózott a vendég csapat, azonban ezután véglegesen beindult a hazai henger, esélye sem maradt a negyedik negyedre Roethlisbergeréknek. Elgondolkodtató, hogy a nem rég még a liga legjobbjai közt emlegetett védelem miként tlejesíthetett ilyen rosszul, de azért a támadóknak is akadt gondja bőven, hiszen Big Ben három labdát is elvesztett, ebből kettő még a meccs elején, amivel megalapozta csapata siralmas estéjét. A Steelers 2-6-os mérlegével már csak az idény kozmetikázását tűzheti ki célul a hátralevő mérkőzésekre, míg a Pats 7-2-vel áll csoportja élén és nagy valószínűséggel meg is kaparintja majd az AFC East trónját az alapszakasz végén.

Cleveland Browns - Baltimore Ravens 24-18

Folytatta remek csoporton belüli szereplését a Cleveland Brown csapata, hazai pályán a Cincinnati Bengals után a címvédő Baltimore Ravens sem tudott mit kezdeni Rob Chudzinski alakulatával. Jason Cambell ragyogóan játszott, 3 TD passzt osztott ki, a meccs végén pedig bátor játékkal egészen le tudta pörgetni az órát, így gyakorlatilag alig néhány másodpercet hagyva a Ravensnek a TD szerzésre, ami természetesen nem is sikerült. A Browns védelme teljesen kivette a játékból Ray Ricet és a vendégek futójátékát, így egyedül Joe Flacconak kellett volna megnyerni az összecsapást, azonban a legutóbbi Superbowl MVP-je ezúttal erre nem volt képes, folyamatosan nyomás alatt volt kénytelen játszani, öt alkalommal is sackelték a Browns védői. Ezzel a vereséggel igen kellemetlen helyzetbe került a Ravens, hiszen a csoporton belül már 2.5 meccs a hátránya a csapatnak a Bengals mögött, de a wildcard helyért zajló tülekedésben is rosszul áll a szénájuk. A Browns viszont meglepetésre lőtávolon belül maradt, 4-5-ös mutatóval vonulhatnak pihenőre.

Oakland Raiders - Philadelphia Eagles 20-49

Nick Foles 7 touchdownt passzolt, ezzel NFL-rekordot állított be, mellette 406 passzolt yarddal járult hozzá az utóbbi hetekben akadozó Philadelphia offense megújulásához. Foles három pontszerzésnél is Riley Coopert találta meg az end zone-ban, a 7. olyan irányító lett, akinek összejött a 7 TD-s márkőzés, utoljára ilyet Peyton Manning csinált az idény nyitómeccsén a Ravens ellen. Cooper mellett Brent Celek, Zach Ertz, LeSean McCoy és DeSean Jackson is szerzett elkapott touchdownt, az Eagles (4-5) egyáltalán nem hasonlított az utóbbi két hétben látott pontokra képtelen támadóegységre. A Raiders (3-5) az elmúlt hetekben komoly fejlődést mutatott a védőjáték terén, azonban ezen a mérkőzésen a kiváló kezdés után az utóbbi hetekben küszködő Chip Kelly-féle spread offense teljes mértékben megsemmisítette őket.

Houston Texans - Indianapolis Colts 24-27

Hiába Case Keenum és Andre Johnson első félidőben bemutatott parádéja, a Texans a nagyszünet után nem tudta megtartani előnyét és 3 pontos vereséget szenvedett az Andrew Luck által remekül irányított Indianapolis Colts csapatától. Ebben komoly szerepe lehetett Gary Kubiak rosszullétének, a hazaiak vezetőedzője a félidőben lett rosszul, azonnal kórházba szállították, állapota stabil, magánál van, a kiszivárgott információk szerint az eszméletét nem veszítette el, nem kapott szívinfarktust, de a pontos diagnózist egyelőre nem közölték. Ez persze mit sem von le a Colts érdemeiből, hiszen a védelem a második játékrészben mindössze három ponton tartotta az első félidőben megzabolázhatatlannak tűnő Texans támadósort, Andrew Luck pedig három TD passzt is adott T.Y. Hiltonnak, ebből kettőt a negyedik negyedben. A győzelmével a Colts magabiztosan vezeti a csoportot a Tennessee Titans előtt, a Texansnak pedig be kell érnie annyival, hogy úgy tűnik, Keenum személyében megtalálták a csapat franchise irányítóját. A feltételes mód akkor válhat kijelentő móddá, ha a remek játék mellé majd győzelmek is társulnak.