The business of football

16 feliratkozó

több mint 13 éve
gsn 3 548
Így van, nemcsak a hátsó körösöket érinti. Ez annak köszönhető, hogy van egy ún. Entering player pool, ami egy mini salary cap a rookiek szerződtetésére. Ezt minden évben a draft után állapítják meg. Beleszámít minden draftolás után leigazolt játékos esetében a base salary, a signing bonus első évre jutó része, illetve a szinte biztosan kifizetésre kerülő bonusok (pl. roster bonus). Nem számít bele: a szerződés többi évének számai, az option bonus és pl. a statisztikák teljesítéséhez kötött prémiumok. Mivel a roster bonusok egy év után nem nagyon elterjedtek, viszont sok esetben a signing bonus évre eső része elég jelentős, csupán a salaryvel tud játszani a csapat, ergo azt minimalizálja. Fontos ezzel kapcsolatban, hogy az elsőről a második évre maximum 25 %-kal nőhet (kivéve, ha az a minimum league salary alatt maradna), ezért aki alacsony base salaryt kap első évben, az másodikban is így jár.

Illetve egy megjegyzés, hogy ne veterán minimumozzatok rookiek esetén, mert rosszul hangzik. 😀 Inkább rookie minimum. Veterán minimumnak a 10 vagy több év rutinnal rendelkező játékosok minimális garantált pénzét nevezik inkább, amely 2010-ben 855.000 dollár volt. És ez a 405.000 se tudom honnan jött, mert elméletben a rookie minimum 320.000 volt 2010-ben. Az viszont igaz, hogy kb. 2007-es szintre vinnék vissza a tulajdonosok a béreket. Az 1/9 esetét írták le pár oldalon. 2010-ben Spiller 5 éves 24,3 milliós szerződést kapott, 20 millió garantálttal. Az NFL proposal szerint 5 évre 8,6 milliót kaphatna egy ott elkelt játékos.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
állítólag csökkenteni akarják a az első 4 év veteránminimumát 405 ezer dollárról 295 ezerre.

Első évben eddig is ennyi volt a minimum, de most az idősebbeknek is csak ennyi járna a tervek szerint.
hozzáteszem, hogy ez csak a csapatok peremembereit érinti, tehát az undrafted + hátsó körös játékosok kapnak veterán minimumot.Höri
Értelmes csapatoknál, szinte az összes rookie vet.minimumot kap. A Steelers-nél még az 1-2. körösök többége is (Holmes, Timmons, Woodley stb.), de BB fizuja is alig volt a vet.min. felett a rookie szerződése szerint. Inkább roster bonus, signing bonus és egyéb bónuszokkal fizetik ki nekik a nagy dellákat. Persze hozzáteszem, nem is TOP10-ben draftoltunk általában.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
állítólag csökkenteni akarják a az első 4 év veteránminimumát 405 ezer dollárról 295 ezerre.

Első évben eddig is ennyi volt a minimum, de most az idősebbeknek is csak ennyi járna a tervek szerint.
hozzáteszem, hogy ez csak a csapatok peremembereit érinti, tehát az undrafted + hátsó körös játékosok kapnak veterán minimumot.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
10 dolog, amit jó tudni a lockout kapcsán:
http://profootballtalk.nbcsports.com/2011/02/11/ten-things-to-know-right-now-about-the-labor-situation/
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ha elolvasod ezt a bő 300 hsz-t, elég sokféle érvet, választ fogsz találni a kérdésedre, meg az ellenkezőjére. 😊tomi-tomi
Olvastam én folyamatosan de akkor is érthetetlen.JayB
Akkor Te se csatlakozol hozzánk, Téged se győztünk meg (Soldi+én) ebben a témában. Szó se róla, nem vagy egyedül😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 654
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ha elolvasod ezt a bő 300 hsz-t, elég sokféle érvet, választ fogsz találni a kérdésedre, meg az ellenkezőjére. 😊tomi-tomi
Olvastam én folyamatosan de akkor is érthetetlen.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Üdvözöllek apeszos a "Smith bassza el a szezonunkat" fanklubban. 😊
Persze nem egyszemélyben, szemben a játékosok akaratával, hanem a képviseleti rendszer nehézkességén és a saját ambícióin lavírozva, megspékelve a játékosok valóban döbbenetes értetlenségével, hogy még mindig nem eszméltek, hogy a dolgok jelenlegi állása szerint ez nekik így kurvára nem lesz jó.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ők lehet hogy félnek, csak Smith nem....apeszos
Jaj, ne jöjjön már megint elő ez a téma. Már leírta jópárszor gsn, hogy Smith azt képviseli, amit az NFLPA tagjai mondanak. Nem ő maga találja ki, hogy mennyire messzire menjen el.F.Schleck
Talán nem, de azt sem hiszem hogy némán végighallgatja amit mondanak neki, és úgy is tolmácsolja azt. Gondolom "tanácsokat" azért oszt. És nem olyanokat, ami neki rosszul jön. Valakire haragudnom kell, és ez jelen esetben Smith. Egyébként is, ügyvédek tekintetében csak az a kérdés, melyik lábán van pata.
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ők lehet hogy félnek, csak Smith nem....apeszos
Jaj, ne jöjjön már megint elő ez a téma. Már leírta jópárszor gsn, hogy Smith azt képviseli, amit az NFLPA tagjai mondanak. Nem ő maga találja ki, hogy mennyire messzire menjen el.F.Schleck
S Te erre mérget veszel? A gsn által felvázolt döntési és képviseleti struktúra elég nagyfokú szabad mandátumot ad Smith kezébe, illetve nagyon nehézkesen megy át a rendszeren egy esetleges véleménymódosítás.
BTW az ominózus Kraft nyilatkozat óta megszaporodtak azok a megjegyzések, hogy történjék bármi, a feleket képviselő ügyvédek irodájában folyamatosan cseng a pénztárgép. 😊
De tényleg ne kezdjük elölről.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ha elolvasod ezt a bő 300 hsz-t, elég sokféle érvet, választ fogsz találni a kérdésedre, meg az ellenkezőjére. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ők lehet hogy félnek, csak Smith nem....apeszos
Jaj, ne jöjjön már megint elő ez a téma. Már leírta jópárszor gsn, hogy Smith azt képviseli, amit az NFLPA tagjai mondanak. Nem ő maga találja ki, hogy mennyire messzire menjen el.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.JayB
Ők lehet hogy félnek, csak Smith nem....
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 654
Rohadtul nemértem az NFLPA-t, miért nem látják be hogy közel sem ők diktálják a feltételeket. Nem hiszem el hogy ennyire nem félnek az egy év munkanélküliségtől.
több mint 13 éve
gsn 3 548
Uhh, bejelentették, hogy a mai és az összes jövő hétre tervezett egyeztetés a két fél között törölve...
Illetve ma van a franchise és transition tag kiadás kezdete, vagy nem. 😀 😀
Ezekről majd estefelé összedobok valamit a blogon.gsn
Csak ma került rá sor, mert nem volt időm, illetve emellett írtam egy kicsit a tagekről, valamint elkezdődött a Forbes sorozat is. Ma még felkerül a 31. csapat, holnap reggel pedig megjelenik terveim szerint az első, rendhagyó college írás marketing témában. Vasárnapig valószínűleg ennyi, hacsak nem lesz valami nagyobb esemény.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Olvasva ezeket a híreket, úgy tűnik az NFLPA-nál nem gondolják komolyan a megállapodást, mintha nekik teljesen mindegy lenne, teljesen nyeregbe' lennének.
Olyan, mint amikor a kisgyerek biztos benne, hogy nem kell lefeküdnie aludni, egyet csettint, és jön mondjuk Superman megmenteni, és ördögi vigyorral, magabiztosan ellenkezik az apjával, az apa eleinte türelmes, mondja a magáét, de a gyerek csak akkor kap észbe, amikor az apja a hóna alá csapja, és miközben bőszen csettintget és a döbbenet fokozatosan úrrá lesz rajta az apja nugodtan lefekteti és betakarja.Sobri Jóska
Ja, a gyerek 20 éves, önellátó és a barátnőjével alszik egy bérelt lakásban. Apuci telefonon fektetné le, de a kisfiú ma este szexistent fog játszani, így akar túllépni apa-komplexusán. A legrosszabb az lehet, hogy apu a szülői ház változatlanul hagyott gyerekszobájában üvöltözve lekapcsolja a villanyt, a fiúról meg kiderül, hogy akkor fekszik le, amikor akar, de még nem szexisten.tomi-tomi
Majd pár hét múlva már nincs melója, majd kecója, se csaja, és kiderül, hogy fedezet se a csekkjeire.
De ennek ellenére ismét elküldi apucit a faszba, majd durcásan ül a lakásban, ahonnan először a bútorokat viszik el a végrehajtók, majd a villanyt is lekapcsolják, de a srác csak keményen, határozottan ül a földön, és már a haverjai se hívják fel, mert nekik is lóg ezzel-azzal, de ő továbbra is büszkén trónol a semmin.Sobri Jóska
😊 Igen, lehet, hogy így fog történni. De ettől apuci még mindig balf@sz, hogy a 20 éves fiát hat évesnek nézi.
Nem látjuk egyformán ezt a dolgot! 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 420 — #NoStress
Olvasva ezeket a híreket, úgy tűnik az NFLPA-nál nem gondolják komolyan a megállapodást, mintha nekik teljesen mindegy lenne, teljesen nyeregbe' lennének.
Olyan, mint amikor a kisgyerek biztos benne, hogy nem kell lefeküdnie aludni, egyet csettint, és jön mondjuk Superman megmenteni, és ördögi vigyorral, magabiztosan ellenkezik az apjával, az apa eleinte türelmes, mondja a magáét, de a gyerek csak akkor kap észbe, amikor az apja a hóna alá csapja, és miközben bőszen csettintget és a döbbenet fokozatosan úrrá lesz rajta az apja nugodtan lefekteti és betakarja.Sobri Jóska
Ja, a gyerek 20 éves, önellátó és a barátnőjével alszik egy bérelt lakásban. Apuci telefonon fektetné le, de a kisfiú ma este szexistent fog játszani, így akar túllépni apa-komplexusán. A legrosszabb az lehet, hogy apu a szülői ház változatlanul hagyott gyerekszobájában üvöltözve lekapcsolja a villanyt, a fiúról meg kiderül, hogy akkor fekszik le, amikor akar, de még nem szexisten.tomi-tomi
Majd pár hét múlva már nincs melója, majd kecója, se csaja, és kiderül, hogy fedezet se a csekkjeire.
De ennek ellenére ismét elküldi apucit a faszba, majd durcásan ül a lakásban, ahonnan először a bútorokat viszik el a végrehajtók, majd a villanyt is lekapcsolják, de a srác csak keményen, határozottan ül a földön, és már a haverjai se hívják fel, mert nekik is lóg ezzel-azzal, de ő továbbra is büszkén trónol a semmin.

több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Olvasva ezeket a híreket, úgy tűnik az NFLPA-nál nem gondolják komolyan a megállapodást, mintha nekik teljesen mindegy lenne, teljesen nyeregbe' lennének.
Olyan, mint amikor a kisgyerek biztos benne, hogy nem kell lefeküdnie aludni, egyet csettint, és jön mondjuk Superman megmenteni, és ördögi vigyorral, magabiztosan ellenkezik az apjával, az apa eleinte türelmes, mondja a magáét, de a gyerek csak akkor kap észbe, amikor az apja a hóna alá csapja, és miközben bőszen csettintget és a döbbenet fokozatosan úrrá lesz rajta az apja nugodtan lefekteti és betakarja.Sobri Jóska
Ja, a gyerek 20 éves, önellátó és a barátnőjével alszik egy bérelt lakásban. Apuci telefonon fektetné le, de a kisfiú ma este szexistent fog játszani, így akar túllépni apa-komplexusán. A legrosszabb az lehet, hogy apu a szülői ház változatlanul hagyott gyerekszobájában üvöltözve lekapcsolja a villanyt, a fiúról meg kiderül, hogy akkor fekszik le, amikor akar, de még nem szexisten.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Uhh, bejelentették, hogy a mai és az összes jövő hétre tervezett egyeztetés a két fél között törölve...
Illetve ma van a franchise és transition tag kiadás kezdete, vagy nem. 😀 😀
Ezekről majd estefelé összedobok valamit a blogon.gsn
Az utóbbi hetek legrosszabb híre.
Szvsz az NFLPA ezzel az ajánlatával benyújtotta a számlát a tag-ek kiosztási szándékáért. A tulajok erre kirohannak?! Á! Továbbra is mindkét fél az erőt, a másik lenyomását tartja célravezetőnek. Az idő meg fogy. Nehéz lesz innen visszajönniük.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sztem pont annyira, mint minden bajnoki cím. Vagy szted bármelyik Skins játékosnak keserű a 82-es bajnoki címe? Nem hiszem. 😊Soldados
Ezt nem tudhatom. De bennem ott lenne egy érzés, hogy ez nem teljes értékű győzelem.FViktor93
Mondod ezt kívülállóként. De amikor ott csillog a gyűrű az ujjadon, akkor leszarod. Mindenkinek ugyanolyan körülmények voltak és Te voltál a legjobb. Ugyanúgy teljesértékű győzelem, ha teljes, ha csonka szezon. Senki nem "fél bajnoki címnek" számolja a skins sikerét. És ez így van rendjén.Soldados
Köszönöm.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Elképzelem mennyire lenne édes a Gyűrű némelyik Steelers játékosnak ha mondjuk 6+3 meccs után nyernék meg.FViktor93
Sztem pont annyira, mint minden bajnoki cím. Vagy szted bármelyik Skins játékosnak keserű a 82-es bajnoki címe? Nem hiszem. 😊Soldados
Ezt nem tudhatom. De bennem ott lenne egy érzés, hogy ez nem teljes értékű győzelem.FViktor93
Mondod ezt kívülállóként. De amikor ott csillog a gyűrű az ujjadon, akkor leszarod. Mindenkinek ugyanolyan körülmények voltak és Te voltál a legjobb. Ugyanúgy teljesértékű győzelem, ha teljes, ha csonka szezon. Senki nem "fél bajnoki címnek" számolja a skins sikerét. És ez így van rendjén.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Nem. Én élvezem, ahogy elverjük a Vargyakat, ettől ne fosszanak meg. 😛Soldados
Elképzelem mennyire lenne édes a Gyűrű némelyik Steelers játékosnak ha mondjuk 6+3 meccs után nyernék meg.FViktor93
Sztem pont annyira, mint minden bajnoki cím. Vagy szted bármelyik Skins játékosnak keserű a 82-es bajnoki címe? Nem hiszem. 😊Soldados
Ezt nem tudhatom. De bennem ott lenne egy érzés, hogy ez nem teljes értékű győzelem.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
az lenne az igazságos, hogy a steelers a super bowlig erőnyerőHöri
Nem. Én élvezem, ahogy elverjük a Vargyakat, ettől ne fosszanak meg. 😛Soldados
Elképzelem mennyire lenne édes a Gyűrű némelyik Steelers játékosnak ha mondjuk 6+3 meccs után nyernék meg.FViktor93
Sztem pont annyira, mint minden bajnoki cím. Vagy szted bármelyik Skins játékosnak keserű a 82-es bajnoki címe? Nem hiszem. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
az lenne az igazságos, hogy a steelers a super bowlig erőnyerőHöri
Nem. Én élvezem, ahogy elverjük a Vargyakat, ettől ne fosszanak meg. 😛Soldados
Elképzelem mennyire lenne édes a Gyűrű némelyik Steelers játékosnak ha mondjuk 6+3 meccs után nyernék meg.FViktor93
a gyűrű ritkán édes, a győzelem viszont mindig, mert minden csapat ugyanannyi meccset játszik 😛

több mint 13 éve
FViktor93 New England Patriots 2 173
Goodell takarodj! 😂

Bár én rövidített szezont szeretnék a veterán csapatomnak. 😊Soldados
az lenne az igazságos, hogy a steelers a super bowlig erőnyerőHöri
Nem. Én élvezem, ahogy elverjük a Vargyakat, ettől ne fosszanak meg. 😛Soldados
Elképzelem mennyire lenne édes a Gyűrű némelyik Steelers játékosnak ha mondjuk 6+3 meccs után nyernék meg.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Goodell takarodj! 😂

Bár én rövidített szezont szeretnék a veterán csapatomnak. 😊Soldados
az lenne az igazságos, hogy a steelers a super bowlig erőnyerőHöri
Nem. Én élvezem, ahogy elverjük a Vargyakat, ettől ne fosszanak meg. 😛


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!