Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 848
http://www.a5.hu/cikkek/2/44363.shtml
Alonso, Domenicalli és Montezemolo verseny utáni gondolatai.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nakajima alap. De Lotus másik sztárja Derek Warrick, aki Monzában a felvezető körben borult fel a Parabolicában 😊
Meg volt a Dallara. De Cesaris, szegény Alboreto
Mondjuk tény hogy a Japánok tudták adni a leghülyébbeket. Ukio Katayama, Takuma Sato stb.
Katayama kb 3ból 2szer összetörte a verdáját és általában valami tök értelmetlen helyen.
Na meg Pedro Lamy. De az ős ellenség Bertrand Gachot, akinek a DUI vétsége miatt indulhatott Schumacher először...
Alessandro Nannini akinek levágta a kezét a helikoptere, pedig milyen jó kis pilóta volt

Szerk. Én is Makkinen 😊 Na meg a végén Skoda és Hyundai
több mint 13 éve
lotus86 New York Giants 1 090 — Saquon Barkley
Meg Loeb 7 VB címe zsinorban(2004-2010),minden tiszteletem az övé,azon kevés franciák közé tartozik akit nem utálok,de kb senki se nézi mert fölösleges ugy 3 éve,mióta Grönholm visszavonult.Cowboykarcsi
Es miert is tud a Citroen 7 eve szinte monopol helyzetben versenyezni? En kedveltem Gronholmot is, de ez mar doglott volt azelott is, hogy o abbahagyta. En nagy Tommi Makkinen fan voltam, szoval nekem azok az idok az aranykor, mondjuk az igazi aranykor a B csoport volt, de az mar tenyleg nagyon regi, es en sem tuddok rola sokat. Akkor - makkinenes idokben - tenyleg volt Mitsubishi, Subaru, Peugeot, Ford, Hyundai, Toyota, Seat, Skoda, Citroen, de ok meg nem WRC-vel hanem a Xsara Kit Carral. (Amivel,a rossz nyelvek szerint, megmutatak,hogy a kit carra is lehet annyit kolteni, mint egy WRC-re)

Ma meg van Ford es Citroen. Nem lebecsulve Loebot, de azert a 7 bajnok cime ellenere sem ondanam, hogy minden idok legjobbja. A szamok nem adnak vissza mindent.


Magyar New York Giants Blog! Mert megérdemled!
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
maximálisan egyetértek veled lotus.
nézd meg kb 2000 milyen csapatok volt. A legtöbb egyszerűen a tervezőjének a csapata (McLaren, Williams, Ferrari, Lotus, Minardi, Tyrell, Ligier, Jordan, Sauber. A Benetton volt a megrontó, mert ő volt az első szponzor csapat 😛)
(szerintem a Schumacher-Jordan dologra is csak a legrégebbi nézők emlékeznek, mert ugye egy edzés és 3 kanyar volt kb 😊 )
Most már kb minden csapat egy nagy massza. Össze vissza cserélgetik egymás közt a mérnököket, nincs egyik csapatnak sem egyénisége.
A nagy szar akkor indult be amikor a nagyszerű EU betiltotta a dohányreklámokat és szinte az össze csapat dohány alatt ment (Marlboro/West McLaren, Marlboro Ferrari, Benson & Hedges Jordan, Rothmans Williams, Camel Lotus(bár az már nagyon régi 😊, Mild Seven Benetton, Gitanes Ligier). Ezzel a húzással ölték meg először a kiscsapatokat, mert ugye a Ligier és a Lotus is ebbe halt bele, sőt lényegében a Jordan is. És persze elkezdtek erőlködni, mert keleten nem voltak ezek tiltva. Nőtt az utazási költség, szintén a kicsik hátrányára, akik előbb csak arra szorultak rá, hogy mindenféle jöttmenteket engedjenek vezetni a pénzük miatt, majd már ez sem volt elég.
Aztán jöttek csak a pályák elbaszásai. Hockenheim, Silverston, Spa, Monza. Mind tradicionális történelmi pálya volt, de meg kellett faragni őket. Még az amúgy is tökéletesen elbaszott Hungaroringet is sikerült mégszarabbá tenni.

A Rally VB más tészta. Ott leginkább a gyártók kiszállása illetve a fejlesztések leállítása baszta szét. 2000-02 környékén kurva jó volt az is amikor volt Subaru, Ford, Citroen, Skoda, Hyundai, Mitsubishi, Toyota a WRC-ben...

Egyébként nem véletlen hogy azok a versenyzők, akik valóban versenyezni szerettek elhúztak az F1ből (Raikonnen, Montoya)
Nem hiszem hogy van visszaút az F1 számára. Csinálhatnak versenyt Laguna Seca-ban is, ezen már az sem segítene.haromt
Meg Loeb 7 VB címe zsinorban(2004-2010),minden tiszteletem az övé,azon kevés franciák közé tartozik akit nem utálok,de kb senki se nézi mert fölösleges ugy 3 éve,mióta Grönholm visszavonult.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
lotus86 New York Giants 1 090 — Saquon Barkley
maximálisan egyetértek veled lotus.
nézd meg kb 2000 milyen csapatok volt. A legtöbb egyszerűen a tervezőjének a csapata (McLaren, Williams, Ferrari, Lotus, Minardi, Tyrell, Ligier, Jordan, Sauber. A Benetton volt a megrontó, mert ő volt az első szponzor csapat 😛)
(szerintem a Schumacher-Jordan dologra is csak a legrégebbi nézők emlékeznek, mert ugye egy edzés és 3 kanyar volt kb 😊 )
Most már kb minden csapat egy nagy massza. Össze vissza cserélgetik egymás közt a mérnököket, nincs egyik csapatnak sem egyénisége.
A nagy szar akkor indult be amikor a nagyszerű EU betiltotta a dohányreklámokat és szinte az össze csapat dohány alatt ment (Marlboro/West McLaren, Marlboro Ferrari, Benson & Hedges Jordan, Rothmans Williams, Camel Lotus(bár az már nagyon régi 😊, Mild Seven Benetton, Gitanes Ligier). Ezzel a húzással ölték meg először a kiscsapatokat, mert ugye a Ligier és a Lotus is ebbe halt bele, sőt lényegében a Jordan is. És persze elkezdtek erőlködni, mert keleten nem voltak ezek tiltva. Nőtt az utazási költség, szintén a kicsik hátrányára, akik előbb csak arra szorultak rá, hogy mindenféle jöttmenteket engedjenek vezetni a pénzük miatt, majd már ez sem volt elég.
Aztán jöttek csak a pályák elbaszásai. Hockenheim, Silverston, Spa, Monza. Mind tradicionális történelmi pálya volt, de meg kellett faragni őket. Még az amúgy is tökéletesen elbaszott Hungaroringet is sikerült mégszarabbá tenni.

A Rally VB más tészta. Ott leginkább a gyártók kiszállása illetve a fejlesztések leállítása baszta szét. 2000-02 környékén kurva jó volt az is amikor volt Subaru, Ford, Citroen, Skoda, Hyundai, Mitsubishi, Toyota a WRC-ben...

Egyébként nem véletlen hogy azok a versenyzők, akik valóban versenyezni szerettek elhúztak az F1ből (Raikonnen, Montoya)
Nem hiszem hogy van visszaút az F1 számára. Csinálhatnak versenyt Laguna Seca-ban is, ezen már az sem segítene.haromt
En meg veled ertek egyet maximalisan, bar a Lotus nem feltetlen a dohany betiltasa miatt halt meg, mert ok mar a 90-es evek kozepe fele sem leteztek. Talan 93 vagy 94-volt az utolso evuk.

En sem erzem, hogy javulni fog a helyzet, csak en meg remenykedem, de lehet hogy egyszer en is feladom. Ne legyen igazam.

Camel Lotus meg alap, mivel ott versenyzet az agyabarom japan pilotak elofutara, Szatoru Nakadzsima. 😀 Bar ha mar Lotus es dohany, akkor JPS meg a fekete idokbol. Anno Senna is versenyzett a legendas fkete autoval. De mintha ok (vagy a Brabham, esetleg a BRM) kezdtek volna el ezt a szopnzor dolgot is, pont cigivel, de ebben nem vagyok biztos.

Szerk.: Megneztem, tenyleg a Lotus kezdte a Gold Leaf cigivel.


Magyar New York Giants Blog! Mert megérdemled!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
maximálisan egyetértek veled lotus.
nézd meg kb 2000 milyen csapatok volt. A legtöbb egyszerűen a tervezőjének a csapata (McLaren, Williams, Ferrari, Lotus, Minardi, Tyrell, Ligier, Jordan, Sauber. A Benetton volt a megrontó, mert ő volt az első szponzor csapat 😛)
(szerintem a Schumacher-Jordan dologra is csak a legrégebbi nézők emlékeznek, mert ugye egy edzés és 3 kanyar volt kb 😊 )
Most már kb minden csapat egy nagy massza. Össze vissza cserélgetik egymás közt a mérnököket, nincs egyik csapatnak sem egyénisége.
A nagy szar akkor indult be amikor a nagyszerű EU betiltotta a dohányreklámokat és szinte az össze csapat dohány alatt ment (Marlboro/West McLaren, Marlboro Ferrari, Benson & Hedges Jordan, Rothmans Williams, Camel Lotus(bár az már nagyon régi 😊, Mild Seven Benetton, Gitanes Ligier). Ezzel a húzással ölték meg először a kiscsapatokat, mert ugye a Ligier és a Lotus is ebbe halt bele, sőt lényegében a Jordan is. És persze elkezdtek erőlködni, mert keleten nem voltak ezek tiltva. Nőtt az utazási költség, szintén a kicsik hátrányára, akik előbb csak arra szorultak rá, hogy mindenféle jöttmenteket engedjenek vezetni a pénzük miatt, majd már ez sem volt elég.
Aztán jöttek csak a pályák elbaszásai. Hockenheim, Silverston, Spa, Monza. Mind tradicionális történelmi pálya volt, de meg kellett faragni őket. Még az amúgy is tökéletesen elbaszott Hungaroringet is sikerült mégszarabbá tenni.

A Rally VB más tészta. Ott leginkább a gyártók kiszállása illetve a fejlesztések leállítása baszta szét. 2000-02 környékén kurva jó volt az is amikor volt Subaru, Ford, Citroen, Skoda, Hyundai, Mitsubishi, Toyota a WRC-ben...

Egyébként nem véletlen hogy azok a versenyzők, akik valóban versenyezni szerettek elhúztak az F1ből (Raikonnen, Montoya)
Nem hiszem hogy van visszaút az F1 számára. Csinálhatnak versenyt Laguna Seca-ban is, ezen már az sem segítene.
több mint 13 éve
lotus86 New York Giants 1 090 — Saquon Barkley
óó igen, a hockenheimring... na azon a pályán be is mutatható, hogy miért is borzalmas az f1


ezt szerintem nem is kell tovább ragozniJJ Tiller
OFF
Emlékszem még valamikor 2002 környéként láttam SBK versenyt itt,a rendes régi pályával,isten nagy verseny volt,Bayliss volt hogy egy féktávon négy embert előzött.És egyébként fura az is hogy ha nem is ilyen nagy mértékben de ugyanez a halódást lehet megfigyelni a motogpben is,a SBK talán még az áll a legjobban de pl ott se nagyon látunk olyan harcokat amiket Bayliss meg Edwards levágot az ezredforduló hajnalán.Ugyhogy valami intergnerális prombelmatika van itt az egész motorsporttal...Cowboykarcsi
Ez egy roppant jo kis palya volt, csak a 6 kilometerbol ugy 4-et erdos reszen tettek meg, azt meg nehez volt bekamerazni, nem voltak lelatok, tehat uzleti szempontbol nem volt elonyos. A mostani az.....kar, hogy hanyok tole.

A hanyatlashoz meg a Rally VB-t is oda kell tenni, mer az halottabb, mint a MotoGP. Az en velemenyem az, hogy az utobbi idoben, mindenki gorcsosen vilagbajnok akar lenni. Minden, es mindenki errol szol, mindekinek ez a ceja stb. Ertm ez alatt, hogy csak a gyozelem az elfogadhato, a hiba nem. Es ez a szponzorok reszerol is erezheto. Ez nem emberi, ez egy muanyag, steril, kreat vilag.
Ezert is tuntek el a kisebb csapatok, es ezet nem latom en ertelmet a Hispanianak, mert jelenleg akkor tudsz mgmaradni az F1-ben, ha penzes szponzoraid vannak, vagy ha gyozelmi eselyeid es persze ha ez a ketto egyutt van. De szerintem ez a MotoGP-re is igaz es talan v.milyen szinten a Rally VB-re is. Eltuntek a zongoracipelok, a Jordan Peugeotok, a Benetton Renaultok, akik ha a vegso elszamolasnal nem is voltak mindig erdekeltnek (modjuk ha megnezitek, Benetton is csak a Schumacher korszak alatt volt top capat, elotte utna is csak kozepmezny eleje, fuggetlenul attol, hogy szeintem a valha volt egyik legszebb auto az o alkotasuk volt meg a turbos idokben. http://farm4.static.flickr.com/3201/2349435959_c7b7e596ae_z.jpg ) de azert par versenyt el tudtak csipni, eltuntek a kedves kiscsapatok, a pilotanevelok. (Anno Alonso es Webber is a Minardiban kezdte, Schumacher a Jordanben)

Megint csak Mansellel jovok. O vilag eleteben a bulldog volt, a szeretheto vesztes, aki hala istennek, a sok ev probalkozas utan `92-ben bajnok lett. Ma szerintem ez lehetetlen. Egyszeruen nincs ido erni, mert minden csak rovidtavu. Ha bekerulsz egy jobb csapatba, rogton gyozelmeket varnak el toled, rogton vilagbajnoknak kell lenned, kulonben 2 ev mulva elzavarnak. A szponzorok a leheto lerovidebb ido alatt akarnak csucsra jaratni mindent, kivenni belole a legtobb penzt, utana pedig sanyi. Ha hibazol veged van, ervenyes ez a pilotakra es a csapatokra is.

Miota kikoltoztem Angliaba, fuggetlenul az okadek melomtol, de sokkal tobb lehetosegem van konyveket vasarolni, mert pl. nem messze tolunk minden vasarnap van egy ilyen hasznalt piac, ahol akar alig hasznalt cuccokat is vehetsz, mert a barom angol megunta. (Hihetetlen emberek, de ez egy masik tortenet, es igen, a szutyok melommal is tobet keresek, mint keresnek Magyarorszagon tanitokent, szoval nyugodtabban kolthetek konyvekre, plusz a meritesi lehetoseg is nagyobb)
Eleg sok konyvet vettem azota, foleg F1 temaban, mert pl Damon Hill konyve a sajat bajnok cimerol 50 penny volt, met hasxnalt meg regi. Olyan, F1 fanoknak szerintem orgazmikus elmenyeet okozo konyveket vettem 1 fontert, 50 pennyert, hogy az hihetetlen.
Hogy miet is irtam le ezt. Az 1996-os evrol szolo konyv konkretan egy tobb szaz oldalas, gazdagon ilusztralt csapatismeteto az evad resztvevoirol, rengeteg jo kis sztorival. (Pl. Olivier Panis mnacoi gyozelme is csak egy hajszalon mult, csa ezt nem hangoztattak) Na, lenyeg, hogy itt olvastam, hogy az egesz paddockban a Minardi boxaban volt mindig a legjob hangulat, es hogy ot lehetett a legjobb kavet inni. ez most viccesnek hat, de elgondolkodtato is. Hol van a mai F1-bol az erzelem? Hol vannak az ilyen kave dlgokhoz hasonlo dolgok? Sehol, ma ez nem prioritas, csak a gyozelem. Ezert ritka neveo pilotakat latni,ezert olyan az egesz, mint amilyen.


Magyar New York Giants Blog! Mert megérdemled!
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
óó igen, a hockenheimring... na azon a pályán be is mutatható, hogy miért is borzalmas az f1

ilyen volt


ilyen lett


ezt szerintem nem is kell tovább ragozniJJ Tiller
OFF
Emlékszem még valamikor 2002 környéként láttam SBK versenyt itt,a rendes régi pályával,isten nagy verseny volt,Bayliss volt hogy egy féktávon négy embert előzött.És egyébként fura az is hogy ha nem is ilyen nagy mértékben de ugyanez a halódást lehet megfigyelni a motogpben is,a SBK talán még az áll a legjobban de pl ott se nagyon látunk olyan harcokat amiket Bayliss meg Edwards levágot az ezredforduló hajnalán.Ugyhogy valami intergnerális prombelmatika van itt az egész motorsporttal...

http://www.youtube.com/watch?v=K8MCBhcpRT0&playnext=1&list=PL23B715E8372467C2&index=3
erre gondoltam

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 679 — no es importante
óó igen, a hockenheimring... na azon a pályán be is mutatható, hogy miért is borzalmas az f1

ilyen volt


ilyen lett


ezt szerintem nem is kell tovább ragozni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 848
Mansellel, Sennaval es a tobbi igazi versenyzovel meg nem fair osszehasonlitani a mostani f1-et. Nekem kb. 2000 korul halt meg az f1, pedig Schumacher fankent pont utana jott a szep ido, de azok mar mas versenyek voltak................
lotus86
Ez szép voltapeszos
És milyen igaz.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Mansellel, Sennaval es a tobbi igazi versenyzovel meg nem fair osszehasonlitani a mostani f1-et. Nekem kb. 2000 korul halt meg az f1, pedig Schumacher fankent pont utana jott a szep ido, de azok mar mas versenyek voltak................
lotus86
Ez szép volt
több mint 13 éve
lotus86 New York Giants 1 090 — Saquon Barkley
ettől még ezeken a steril szar pályákon, egymástól fényévekre lévő autókkal soha nem lesz ez újra izgalmas.
ennél még a NASCAR is sokkal jobb.
Megmondom őszintén a forma 1 hanyatlása akkor kezdődött amikor bevették a Hungaroringet, mert azóta csak ilyen fos pályákat építenek...haromt
Azert 86 ota volt par jo ideny es verseny. 😉

Mansellel, Sennaval es a tobbi igazi versenyzovel meg nem fair osszehasonlitani a mostani f1-et. Nekem kb. 2000 korul halt meg az f1, pedig Schumacher fankent pont utana jott a szep ido, de azok mar mas versenyek voltak.
En inkabb abban latom az F1 romlasanak az okat (ami az utobbi par evben kulonosen felgyorsult), hogy az a kocsog Bernie az uzletet a verseny ele helyezi, az FIA meg mindenaron meg akarja mutatni, hogy mekkora hatalom van a kezeben.
Sorra tuntek el a szamomra kedves kiscsapatok (Minardi, Tyrrel - mondjuk ok csak a vege fele voltak kiscsapat, Arows stb.), hogy a helyukre jellegtelen, semmitero es olykor tiszavirag eletu tarsulatok keruljenek. Most oszinten, mi az a Torro Rosso? Hol van a Torro Rosso mondjuk egy Ligierhez vagy a mar emlitett Minardihoz esetleg Tyrrelhez kepest tortenelemben?
Az uj csapatok szinrelepese sem ugy sult el, ahogy Bernie elkepzelte. ELoszor nyakra fore beenged minden anyagi nehezseg ellenere 3 csapatot (Hispania) utana meg nyilatkozgat baromsagokat.

De a pilotak szellemisege is megvaltozott. Es pl. Alonso is olyan, aki bar kepes vadallat modjara versenyezni, de a VB cimeit annak is koszonhette, hogy megbizhato volt, es nem borult ki egy 3. hely miatt, nem nyomta tovig a pedalt a gyozelemert, mert a 2 helyezes kozott volt 3 vagy 4 pont differencia. Tudta, hogy a kocsi jo, tudta, hogy o is az, es tudta, hogy a kovetkezo futamon ugyis ismet lesz esely nyerni. Focis hasonlattal elve regen az volt a pilotak mentalitasa, hogy tobb golt rugjanak ,mint amennyit kapnak, ma pont forditva. Inkabb a hibak minimalizalasara torekszenek. Ennek a csucspontja a Button fele okadek volt tavaly, aki ha ment a kocsi, akkor rajt cel gyozelem, ha nem, akkor meg beallt a vonatba, es vart, hogy valaki majd csak eldobja a vasat. Lehet, hogy Gyulaek elvezkednek rajta, hogy mennyire szepen vezet, meg milyen okosn de szamomra o a tokeletes antiversenyzo...Nico Rosberggel karoltve. Inkabb neztem azt a vadbarom Montoyat, Kimit meg anno a legnagyobb doktor Verstappent, mint a jelenlegi musical tarsulatot, de egesz egyszeruen nem birom megtenni, hogy vasarnap nem ulok a tv ele.

Regen a pilotak hosok voltak, de emberi hosok, akiket tisztelt az ember, mert az eletuket kockaztattak, a gyozelemert harcoltak. ma ilyen, a kozonsegtol teljesen elzart, futoszalagon termelt, commercial ufokra hasonlitanak. Nehany produktum nagyot szol (Vettel, akiben tenyleg van tehetseg, es nem csak a VB cime miatt) de a tobbi szepen kihullik par ev alatt, es a legtobb ember a nevukre sem emlekszik. (Lasd a szupertehetseg Hedifeld, Pizzonia, Klien, Piquet, Alguersuari stb.)
Szamomra a valaha volt legkedvesebb figura Mansell volt, aki bar csak 1 vilagbajnoki cimet nyert, de pl. egy Vettel vagy Button kb a kisujja kormeig sem fog erni soha.


Szo se rola, a palyak sem konnyitik meg az ember eletet. Nem tudom, hogy miert, de valami idiotanak az az otlete tamadt, hogy az egesz F1 veszelyes meg minden, es hogy ez nem jo. Felreertes ne essen, ha a szabalyalkotok becsuktak volna a szemuket, pl. Senna halalanal, akkor meg ertelmetlenebb lett volna minden idok legjobb versenyzojenek halala, de ez a felfokzott tulbuzgosag megolte a sportot. Olyan palyakat tuntettek el a versenynaptarbol, mint mondjuk az A1 Ring, Buenos Aires, Estoril vagy hereltek ki, mint pl. Hockenheim es lehetne sorolni a tobbi peldat. Helyukre jott mondjuk Bahrain, Sahir stb.
Ha 300-zal szaguldozol, az bizony veszelyes dolog, de pont ezert ulnek ok ott. Ha a Forma 1-et mondjuk egy berszamfejto munkajanak riziko szintjere akarjak hozni, akkor bizony az lesz az eredmeny, amit ma is lathatunk.
Tulmeretezett bukoterek, sivar latvany, agyonszabalyozott vonalvezetes, a szintkulonbsegek szinte teljes hianya stb. Nem is csodalom, hogy ha ma leesik egy csepp eso, akkor a sok szerencsetlen porog-forog, mert az uzletileg letfontossagu emirsegekben ritkan esik, ezert kb. eselyuk sincsen megtanulni, hogy milyen is a nedves palya, valamint ahoz sincsenek hozzaszokva, hogy ha hibaznak, akkor nem a 6 hektaros bukoterben landolnak, hanem mondjuk a falban....

Az sem tett jot, hogy az FIA elkezdett belepofazni a versenyekbe. Ma mar csak elvetve latni test-test elleni harcot, mivel egyszeruen minden olyat buntetnek. Egy kicsi kocc is rajthelyekbe kerul, a csapatok meg rajottek, hogy ez nekik jo, es szinte minden nekik nem tetszo vagy szamukra elonytelen manover utan verik az asztalt.
Fuggetlenul attol, hogy szeretem a Ferrarit, a jelenlegi mezonben en egyedul Hamiltonban latom azt, hogy mondjuk megelt volna 20 evvel ezelott is. Agressziv, kemeny, gyors, nem fel odatenni magat. Meg talan meg Alonso, bar inkabb Hamilton. 1 esetleg 2 pilota a 24 bol. Es akkor meg nem szoltam a gumizasrol, az agyonujitott idomerorol (miert nem hagytak meg a 12 koros rendszert) stb. Jok ezek a szabalyok, mondjuk egy hosszutavu protoipus versnyt lehet, hogy izgalmassa tennenek, csak ott van 6-12-24 orajuk a pilotaknak, hogy akciozzanak, itt meg 2.

Irhatnek ennel hosszabb litaniat is, de ebbe is legalabb 10 ember fog belekotni, mert azert Buttonnak eleteben volt kb. 2 jo futama, szoval jogtalanul fikazom, meg az uj palyak is szepek, szoval azokat se kellene bantanom, az emberelet fontosabb mindennel, Alguersuarit se maceraljam, mert tok trendin metroszexualis stb.
Nehez megmondani, hogy pontosan mi okozta azt, ami most van, sot leginkabb lehetetlen de azert legalabb abban egyetertunk sokan, hogy ez igy nem jo. Komplex problema, amit nem lehet egy ev alatt megoldani.


Magyar New York Giants Blog! Mert megérdemled!
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Ez igy szerintem akkor sem igaz,egy auto amivel 7 versenyt meg nyer a versenyző és behuzzák mind a konstruktőri mind a egyéni VBt szerintem nyugodtan lehet top 3as autónak venni.Cowboykarcsi
Pedig tisztán emlékszem az általános vádakra, hogy Alonso szar és csak szerencsés, hoyg megbízható a kocsija😛PPPkishaszi
Igen ezt az olyan fiatal meggondolatlan és irigy Alonso haterek terjesztették mint amilyen én is voltam akkoriban 😀Cowboykarcsi
😊))

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ettől még ezeken a steril szar pályákon, egymástól fényévekre lévő autókkal soha nem lesz ez újra izgalmas.
ennél még a NASCAR is sokkal jobb.
Megmondom őszintén a forma 1 hanyatlása akkor kezdődött amikor bevették a Hungaroringet, mert azóta csak ilyen fos pályákat építenek...
több mint 13 éve
Toca Minnesota Vikings 19 173 — Vikings fan
"Megpróbáltam elmenni mellette egyszer, ő pedig úgy védekezett, mintha az utolsó verseny utolsó körében mindkét bajnoki címért csatázna, szóval nagyon agresszív volt."
(Alonso-Petrov eset)

Annak idején amikor Monacoban vagy 30körön keresztül feltartotta a VB címre esélyes Coulthardot még Minardival az nem volt baj?Bazzani
Coulthard életében nem volt VB esélyes csak szeretett volna lenni. 😀 Amúgy tényleg Bernoldi és Arrows volt.
Alonsonak borzasztó nagy peche volt mert Petrovra érkezett meg, Rosberget több mnit tuti lenyomta volna de a F-csatorna miatt Petrov hibája kellett volna hogy megelőzze ő meg életében először ne mhibázott... Csoda
Igazából Ferrari megint benyalta amit be kell. Én az elejétől attól féltem hogy Webber behúzza majd a csőbe és a forgalomba elveszik.
Amekkora forgalomba érkezett Webber simán hagyni lehetett volna mert képtelenség hogy 5-6 autót megtud előzni folyamatosan egy ilyen pályán. Dehát utólag mindenki okos. Kár hogy a Ferrari mindig csak utólag az...
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 848
ha egy világbajnoki címre aspiráló pilóta nem tud megelőzni egy gyengébb kocsival futó, valószínűleg kirúgásra ítélt versenyzőt, akkor az meg is érdemli sorsát
persze más kérdés, hogy ez javarészt a fos pályáknak és a szabályoknak tudható be, de az meg legyen azoknak a baja, akik képesek csak a "hagyományok" miatt a jelenlegi borzadály f1-et nézniJJ Tiller
Valamit mégis tud ez a borzadály, a fél ország ma a forma1-el foglalkozott. Tuti top 3 sportközvetítés lesz az évben, ha nem az első. Persze nagyrészük csak bandwagon de még mindig ez a csúcs, hiába tesznek meg mindent hogy ne így legyen.JayB
minek a csúcsa? az agyon szabályozott dögunalomnak?
ha 20 trabant menne egymás ellen az autóverseny lenne. Ez a szerelők versenye.
Mondjuk ahogy látom a most irogatók nagy része nem is élt mondjuk 90-95 között, de egyszer nézzetek meg egy közvetítést onnan. Nem volt minden autón kamera (sorsolták, hogy kinek kell vinnie fedélzetit), nem volt képre kitett sebesség meg fordulatszám mérő, de a kommentátorok sem azzal voltak elfoglalva hogy xy milyen gumikeveréket tett fel vagy mennyivel kevesebbet fogyaszt az autója mert nem ez döntött, hanem ki vezet jobban és bevállalósabban. Akkor az ment, hogy Mansell az egyik kanyarban gyorsabb, míg Senna vagy Prost a másikban és mikor merik megpróbálni az előzést, nem a köröket számolták és ujjongtak ha valaki nem akkor jött ki a box-ba mint a másik, hogy ez mekkora taktikai húzás.
az egésznek a sportértéke kb 0haromt
Én minden szavaddal egyetértek, de ez a csúcs. Ezt nézik a legtöbben, ennek van a legnagyobb reklámértéke, és minden 5 éves gokartversenyző kisgyerek Alonso vagy Schumacher akar lenni. Én nagyon bízom abban hogy előbb-utóbb feltünik a szabályalkotóknak hogy nemjó irány ez, kezdésnek rögtön visszahoznám a tankolást, ezzel növelve az autók közti sebességkülönbséget.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ha egy világbajnoki címre aspiráló pilóta nem tud megelőzni egy gyengébb kocsival futó, valószínűleg kirúgásra ítélt versenyzőt, akkor az meg is érdemli sorsát
persze más kérdés, hogy ez javarészt a fos pályáknak és a szabályoknak tudható be, de az meg legyen azoknak a baja, akik képesek csak a "hagyományok" miatt a jelenlegi borzadály f1-et nézniJJ Tiller
Valamit mégis tud ez a borzadály, a fél ország ma a forma1-el foglalkozott. Tuti top 3 sportközvetítés lesz az évben, ha nem az első. Persze nagyrészük csak bandwagon de még mindig ez a csúcs, hiába tesznek meg mindent hogy ne így legyen.JayB
minek a csúcsa? az agyon szabályozott dögunalomnak?
ha 20 trabant menne egymás ellen az autóverseny lenne. Ez a szerelők versenye.
Mondjuk ahogy látom a most irogatók nagy része nem is élt mondjuk 90-95 között, de egyszer nézzetek meg egy közvetítést onnan. Nem volt minden autón kamera (sorsolták, hogy kinek kell vinnie fedélzetit), nem volt képre kitett sebesség meg fordulatszám mérő, de a kommentátorok sem azzal voltak elfoglalva hogy xy milyen gumikeveréket tett fel vagy mennyivel kevesebbet fogyaszt az autója mert nem ez döntött, hanem ki vezet jobban és bevállalósabban. Akkor az ment, hogy Mansell az egyik kanyarban gyorsabb, míg Senna vagy Prost a másikban és mikor merik megpróbálni az előzést, nem a köröket számolták és ujjongtak ha valaki nem akkor jött ki a box-ba mint a másik, hogy ez mekkora taktikai húzás.
az egésznek a sportértéke kb 0
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 679 — no es importante
ha egy világbajnoki címre aspiráló pilóta nem tud megelőzni egy gyengébb kocsival futó, valószínűleg kirúgásra ítélt versenyzőt, akkor az meg is érdemli sorsát
persze más kérdés, hogy ez javarészt a fos pályáknak és a szabályoknak tudható be, de az meg legyen azoknak a baja, akik képesek csak a "hagyományok" miatt a jelenlegi borzadály f1-et nézniJJ Tiller
Valamit mégis tud ez a borzadály, a fél ország ma a forma1-el foglalkozott. Tuti top 3 sportközvetítés lesz az évben, ha nem az első. Persze nagyrészük csak bandwagon de még mindig ez a csúcs, hiába tesznek meg mindent hogy ne így legyen.JayB
megmondom én miért: mert szép és gyors és hangos kocsikban köröz másfél órán keresztül 20 (asszem annyi) sofőr, melyből max 8-9 nevét kell ismerni, a többi a laikusok számára pont arra való, hogy "elengedje" az ismertebbeket
ez senki szellemi képességeit nem múlja felül, nem szükséges ismerni a telemetrikai adatokat, stb., ergó marha jókat lehet arról "vitázni", hogy épp Alonso, Kimi vagy MSC a nagyobb király


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Csak megpördül valaki akkor már safety car. Leesik 2 csepp eső safety car. összekoccannak előzéskor, pontlevonás visszasorolás. Tényleg csak arra jó hogy aludj rajta a vasárnapi ebéd után.haromt
Minden szavaddal egyetértek.
Ami nekem még bassza a csőröm,hogy teljesen felkészületlen csapatok kapnak engedélyt az indulásra.
Kb 3 kör kell amire az első lekörözi az utolsót,aki onnantól csak a félreállást gyakorolja.
Időmérőn egy körön 6-10mp különbség. Értelme?

több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 848
ha egy világbajnoki címre aspiráló pilóta nem tud megelőzni egy gyengébb kocsival futó, valószínűleg kirúgásra ítélt versenyzőt, akkor az meg is érdemli sorsát
persze más kérdés, hogy ez javarészt a fos pályáknak és a szabályoknak tudható be, de az meg legyen azoknak a baja, akik képesek csak a "hagyományok" miatt a jelenlegi borzadály f1-et nézniJJ Tiller
Valamit mégis tud ez a borzadály, a fél ország ma a forma1-el foglalkozott. Tuti top 3 sportközvetítés lesz az évben, ha nem az első. Persze nagyrészük csak bandwagon de még mindig ez a csúcs, hiába tesznek meg mindent hogy ne így legyen.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Vitaly Petrov

Tényleg nem értem. Miért kellene bárkit is elengednem, ha pozícióért megy a csata? Ráadásul nem a csapattársamról volt szó. Egyszerűen végeztem a dolgom, és csak arra koncentráltam, hogy megvédjem a helyem. Fontos pontokat kellett szereznem.
Milyen fontos pontokat? Kinek?apeszos
hát ezt nem hiszem el, hogy egyáltalán kérdés... jóhogynem utasítják a versenyzőket, álljanak ki Vettel és Alonso közül, hadd játsszák le egymás ellen a dolgotJJ Tiller
miért? előzni már úgyse lehet mert azért megbüntetik, veszélyes. komolyan semmi értelme nincs már a forma-1nek. Pedig én tudom mit jelent rajongani érte. 88 óta néztem. De ez már a szánalom legalsó foka.
Csak megpördül valaki akkor már safety car. Leesik 2 csepp eső safety car. összekoccannak előzéskor, pontlevonás visszasorolás. Tényleg csak arra jó hogy aludj rajta a vasárnapi ebéd után.
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 679 — no es importante
ha egy világbajnoki címre aspiráló pilóta nem tud megelőzni egy gyengébb kocsival futó, valószínűleg kirúgásra ítélt versenyzőt, akkor az meg is érdemli sorsát
persze más kérdés, hogy ez javarészt a fos pályáknak és a szabályoknak tudható be, de az meg legyen azoknak a baja, akik képesek csak a "hagyományok" miatt a jelenlegi borzadály f1-et nézni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Vitaly Petrov

Tényleg nem értem. Miért kellene bárkit is elengednem, ha pozícióért megy a csata? Ráadásul nem a csapattársamról volt szó. Egyszerűen végeztem a dolgom, és csak arra koncentráltam, hogy megvédjem a helyem. Fontos pontokat kellett szereznem.
Milyen fontos pontokat? Kinek?apeszos
hát ezt nem hiszem el, hogy egyáltalán kérdés... jóhogynem utasítják a versenyzőket, álljanak ki Vettel és Alonso közül, hadd játsszák le egymás ellen a dolgotJJ Tiller
Nekem csak az a gondom,hogy ugyanez a Petrov egész évben nem kapart ennyire.
Nem voltak "fontos pontok" nem volt életre halálra védekezés.
Csak kutyaürülék értékű teljesítmény.
Ma a Red Bull fontos pontjaiért küzdött.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Vitaly Petrov

Tényleg nem értem. Miért kellene bárkit is elengednem, ha pozícióért megy a csata? Ráadásul nem a csapattársamról volt szó. Egyszerűen végeztem a dolgom, és csak arra koncentráltam, hogy megvédjem a helyem. Fontos pontokat kellett szereznem.
Milyen fontos pontokat? Kinek?apeszos
saját magának? Tudtommal még nincs szerződése jövőre, még jó hogy nem állt félre Alonsonak...gamerkr
Nem azt mondtam hogy álljon félre, az előző mondata korrekt. De ezt minek kellett hozzátenni? Sem a csapat, sem az egyéni versenyben nem jelentett semmit. Mármint a számára. Ha Alonso elmegy mellette akkor kirúgják? Így is ki fogják. Kubicához képest semmit sem csinált az idényben, csak esett kelt.
több mint 13 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 679 — no es importante
Vitaly Petrov

Tényleg nem értem. Miért kellene bárkit is elengednem, ha pozícióért megy a csata? Ráadásul nem a csapattársamról volt szó. Egyszerűen végeztem a dolgom, és csak arra koncentráltam, hogy megvédjem a helyem. Fontos pontokat kellett szereznem.
Milyen fontos pontokat? Kinek?apeszos
hát ezt nem hiszem el, hogy egyáltalán kérdés... jóhogynem utasítják a versenyzőket, álljanak ki Vettel és Alonso közül, hadd játsszák le egymás ellen a dolgot


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal