Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
shawnka
A pálya vonalát a kátyúk határolják majd körbe?
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
shawnka
kíváncsi vagyok, hogy a budapest felcsúti pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
bocs😊
annyira nem ismerem a várost, de annyit szeretnék, hogy legyenek benne normális egyenesek!
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
dawyd728
Én se azt mondtam, hogy ez az F1 legnagyobb gondja, de ez is egy megoldandó probléma. Két egymást követő futamon következetesek voltak, aztán a következő kettőn megint nem lesznek azok. És szerintem igenis nem jó ez a túlszabályozás, főleg annak tükrében, hogy mit kommunikál folyamatosan a Liberty ezzel a "hagyjukversenyezniőket" szlogennel. Valahogy pl. az Indycar-ban megtudják oldani, hogy ne legyen minden hétvége roncs derby, folyamatosan megy a test-test elleni küzdelem egész futamon és csak a nagyon kirívó eseteket büntetik. Elég csak a mai Indy futamot megnézni, szerinted az F1-ben hányszor 5 mp-t osztottak volna ki azon a versenyen. Plusz ha nem lenne leaszfaltozva a legkisebb bukótér is a "biztonság" címszó alatt akkor már redukálhatnák bőven a kétes szituációkat, csupán ma is kettővel kevesebb büntetést kellett volna kiosztani, ha ott nem aszfalt van.
A többi gondolattal nagyjából egyetértek. Olyan a mai F1-ben, hogy taktikai sokszínűség nincs, mert olyan kicsi a működési tartománya ezeknek a gumiknak és tempóban is olyan kicsi az eltérés a keverékek között nem éri meg bármi mással próbálkozni. De a legnagyobb probléma valóban ez a darabjaira szakadt mezőny és alapjaiban ezt kéne leginkább orvosolni. Csak az a baj, hogy az elmúlt 6 évben egyetlen egy ilyen erre irányuló szabálymódosítást nem láttam, a nagy csapatok lobbyja érvényesül szinte mindig, azon belül főleg a Mercedes-é. Így ezt nehéz elhinni, hogy megfog oldódni rövid időn belül, akár a '21-es szabályokkal.

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
több mint 4 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Riccardo meg örülhet, h nem 2x5 lett a vége.


dawyd728
2x5öt kapott úgy, hogy még pontot se szerzett.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 910
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
több mint 4 éve
dawyd728 3 690
 twitter.com/FAP_Pelzeri/status/1142832317473415174?s=19

Riccardo előzése Norris ellen még csak-csak, de 2 héttel ezelőtti után ez is 5sec. Kimit nem tudom hogyan gondolta ott megelőzni. A utóbbit még csak mérlegelni se kell, ott alap az +5 sec.
dawyd728
Meg is kapta a +5sec-et. Ezzel feltéve a koronát a mai versenyre, hogy kb. a futam egyetlen vlmire való mozzanatát is kinyírták. Nyilván múltheti után még inkább h*lyének tűntek volna, ha szemet hunynak felette, de ez akkor is vicces. #hagyjukversenyezniőket
Az ennél is szánalmasabb momentum az Perez büntetése volt, mikor mindent úgy csinált ahogy a szabályok megkövetelik, bóját megkerülve tér vissza a pályára, erre ugyan úgy megkapja a +5sec-et mintha simán átvágta volna az egészet...
Mr.Breaker
Saját magától ment szélesre Perez, és nem leszorították. Nem mindegy. Következetes bíráskodás.
Riccardo meg örülhet, h nem 2x5 lett a vége.

A másik, h hagyjukversenyezniőket, az egy nagyon szép gondolat, de amint a határokat, amik feketén-fehéren le vannak fektetve csak egy kicsit is át lehet hágni, akkor azzal éppen a következetességnek teszel alá. A versenyző olyan állatfaj, ha ez szabad volt, akkor messzebb és messzebb megy el. Ha 30cm-rel szaladok le a pályáról és ívre jövök vissza és az ott közlekedőt kezdem leszorítani, akkor holnap már 0,5 azután 1,0m és így tovább fognak mások is leszaladni és utána ívre visszajönni. Ami vége, h dodzsem az egész. Mert mindenki eggyel tovább fogja feszíteni a húrt. Vannak szabályok. Ha azokat betartják, még akkor is, ha azzal akciót vesznek el, de legalább a következetesség oltárán nem esik kár, az részemről rendben van.

Nem azért szarok a versenyek, mert szigorúak a bírák. Teszem hozzá helyesen...
Sokkal inkább azért, mert dobogóra 5 pilóta esélyes. Győzelemre kettő. A középmezőny körönként kap 1,5 másodpercet az elejétől, de az aktuálisan leggyengébb a top5-ből is ad 1 másodpercet nekik. Innentől sose kell tartani az elejének attól, h esetleg forgalomba jönnek vissza, ami további váratlant vesz el.
Aztán ott van a gumik kérdése, h már évek óta nem sikerül megoldani, h legyen minimum 2 kiállás, ami további csavart rejthetne. Plusz értelmetlenül gyorsították fel az F1-et. Brutális kanyartempónak hála minden korábbinál nehezebb a követés. Átlagosan 8%-al gyorsultak 2016 óta a csapatok. Ez praktikusan a barcelonai pályán 7-8 másodperc. Ez a gyorsulás mind a kanyarokban jön össze. Az egyesenben még lassultak is a szélesebb gumiknak köszönhetően. A féktávok is rövidültek ezáltal.

A költségek egyenlőtlen elosztása is csak hab a tortán. Egyszer az van mondva, h gyorsítsunk a bajnokságon, mert halk és lassú, illetve sok a spórolás. Majd mikor gyorsítunk, akkor jaj nehéz előzni. Rosszak a futamok. Erre azért elviszik Zandvoortba és hasonló go-kart pályákra, ahol aztán egy árva előzés nem lesz, még WTCR-ben is kutya nehéz. Persze most már újra azon vannak Brawnék, h lehet lassítani kéne. Koncepciótlan az egész. A bíráskodás a legkisebb probléma a jelenlegi f1-ben.

Ha szoros mezőny lenne, és könnyű a követés (igaz ez lassulás árán működhetne csak), a váratlan faktorok nem lennének kiiktatva, a versenyek is ugrásszerűen jobbak lennének. Nem átlag 20 előzés lenne csak, aminek 2/3-a drs kikerülés, akkor már lehet te magad várnád el, h a szabályok legyenek betartva. Csak ugye jelen pillanatban azt a frusztrációt, amit a szeretet sportunk vergődése kelt bennünk, könnyebb az első szembejövőre rászabadítani, akik jelen esetben a stewardok, másodsorban a Ham fanok, mint akik bármiben is felelősek a jelenlegi állapotért.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 644 — Cowboys fan
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
2002-ben is szarrá nyerte magát Schumi meg a Ferka, aztán simán túlélte a F1.
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 910
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
 twitter.com/FAP_Pelzeri/status/1142832317473415174?s=19

Riccardo előzése Norris ellen még csak-csak, de 2 héttel ezelőtti után ez is 5sec. Kimit nem tudom hogyan gondolta ott megelőzni. A utóbbit még csak mérlegelni se kell, ott alap az +5 sec.
dawyd728
Meg is kapta a +5sec-et. Ezzel feltéve a koronát a mai versenyre, hogy kb. a futam egyetlen vlmire való mozzanatát is kinyírták. Nyilván múltheti után még inkább h*lyének tűntek volna, ha szemet hunynak felette, de ez akkor is vicces. #hagyjukversenyezniőket
Az ennél is szánalmasabb momentum az Perez büntetése volt, mikor mindent úgy csinált ahogy a szabályok megkövetelik, bóját megkerülve tér vissza a pályára, erre ugyan úgy megkapja a +5sec-et mintha simán átvágta volna az egészet...
több mint 4 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 055 — WHO DAT!!!!
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos


több mint 4 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Kéne egy Vettel-Hami helycsere, így, hogy a legjobb pilóta ül a legjobb autóba esélytelen, hogy izgi VB legyen, pláne ha a csapattárs is csak egy Bottas. De am tényleg hihetetlen, hogy idén még nem volt izgalmas futam, minden évbe jön legalább 1 esős vmi, vagy Merci meghibásodás, vagy Merci karambol, vagy Vettel-Verstappen hülyül meg első kanyarba, de idén semmi. Verstappen is francért lett idén ilyen érett és megfontolt, még ez az izgalmi faktor is elveszett. 😕
több mint 4 éve
dawyd728 3 690
 twitter.com/FAP_Pelzeri/status/1142832317473415174?s=19

Riccardo előzése Norris ellen még csak-csak, de 2 héttel ezelőtti után ez is 5sec. Kimit nem tudom hogyan gondolta ott megelőzni. A utóbbit még csak mérlegelni se kell, ott alap az +5 sec.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 4 éve
dawyd728 3 690
egyébként ha Leclerc vagy Ocon ülne a másik Merciben, akkor ez egy tök izgalmas év lenne
shawnka
Szerintem lesz egy Hülkenberg Ocon csere, akár még az év vége előtt, azzal az ígérettel, h Bottast jövőre a német válthatja. A Mercedesnek mindennél jobban szüksége van egy német pilótára és nem egy Monacóban született és ott is élő, finn apa és német anya után német útlevéllel rendelkező németre. Vettel gondolom ki van zárva, míg ott van Hamilton.
Amúgy Rosberg visszavonulásakor is Hülkenberg volt az első opciója a Mercedesnek, csak 1 héttel azelőtt írt alá a gyári Renaulthoz, onnan meg drágább lett volna kivásárolni, mint Bottast a Merci motoros Williamsből. Viszont most nagyon úgy állnak a dolgok, h a Renault nagyon akar egy ütőképes franciát, aki már biztos, h nem Gasly és nem Grosjean lesz. Ha Bottas így lesz a továbbiakban is püfölve, akkor aztán tényleg nem sok akadály maradna.

Persze Hülkenberg se egy Verstappen/Alonso/Vettel, de Rosberg/Riccardo/Button szintre képes lehet, ami mindenképpen fejlődés az utóbbi évekhez képest.
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
egyébként ha Leclerc vagy Ocon ülne a másik Merciben, akkor ez egy tök izgalmas év lenne
több mint 4 éve
csipkelli 3 255
A nyolcszoros túl jó. Legjobbcsapattársevert majdnem lenyomta a másik ketteske.
több mint 4 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Azert az kemeny, hogy allitolag a futam felenel a nezok harmada elment haza, mert untak.
Stez
A 21es új szabályok fogják eldönteni ennek a sportnak a jövőjét. Idén még konkrétan nem volt jó verseny.



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Azert az kemeny, hogy allitolag a futam felenel a nezok harmada elment haza, mert untak.

több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Szégyen mivé lett a forma1.
DÖGUNALOM a KÖBÖN!!!
NB2
Ne legyél irigy. Az F1 így jó ahogy, meg amúgy is ez a dominancia teljes mértékben megszokott. A 14-15. helyen pedig vérre menő küzdelmek is voltak. 😊)
#NYÓÓCSZOROS
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
Szégyen mivé lett a forma1.
DÖGUNALOM a KÖBÖN!!!
több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Lement husz kor, de meg kb. nem talalkoztam elozessel. -_-

több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
ebben a formulaE-ben mintha direkt előírás lenne, hogy ortopéd pályákat jelöljenek ki
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Szerintem Stezzel nem erről a hétvégéről beszéltünk főleg. Nagyon lelkes wtcc néző voltam a bmws idő meg a Hondás váltása környéken, de az egesz szeria gyengesege es MN5 totális antiversenyzese annyira elvette a kedvemet, hogy azt le se tudom neked rendesen írni