Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Ha azt gondolom, h túlzás a büntetés, mert Kvyat ellen elkövetett feltartásért is 3 helyet adtak, akkor messze járok az igazságtól? Vagy ilyet nem illik mondani, h Hamilton által elkövetett hiba és más által elkövetett súlyosabb hiba esetén miért ugyanaz a bünti? Rendezzek tiltakozást, esetleg sírjam tele a social médiát, h tarthatatlan ez a részrehajlás? Vagy csak egyszerűen fogadjam el, h Russell feltartásánál is nagyobb feltartás ér 3-nál nagyobb büntetést és Hamilton éppen a legenyhébb mulasztást követte el, amiért már szankció jár?
dawyd728
Ha tavalyi szezont nézzük, akkor teljesen jogos a büntetés. Súlyosabb? Mindkettő eset közvetlen következménye az lett, hogy a vétlen nem tudta befejezni a körét. Innentől kezdve ugyan az alá az elbírálás alá tartozik mindkettő eset. Az más kérdés, ha a végső eredményt nem befolyásolta a feltartás, kellene e szankcionálni az esetet, de tavaly óta tudjuk ezek szerint, hogy az FIA-nál ez nem enyhítő körülmény.

Más. Kezdem azt érezni, hogy Hamilton az F1 Chuck Norris-a. Ha másodiknak intik le akkor is ő nyer, ha kap 3 rajthely büntetést, akkor is csak kettővel sorolják hátrébb. 😀 😀 Másik ilyen anomália az Russell, büntetést kap, de előrébbről indul végül mint az eredeti rajthelye.
Nem tudom mikor változtatták meg a büntetések kiosztásának a menetét, de ez így megint csak eléggé káoszosra sikeredett.
Mr.Breaker
Nem mondom, h nem volt feltartás. Azt mondom, az egyik balesetveszélyes is volt, a másik nem. Az egyik utolsó gyors körön történt és sok múlott rajta, a másikon semmi. Erre mondom, h lehetne lépcső a két eset büntetése között, de nincs.
Ugye, amikor a monacoi Riccardo-Hamilton eset volt felhozva a Vettel-Hamilton eset kapcsán, akkor pont ezt mondtam, h a két eset ránézésre hasonló és mégis van különbség a kettő között. Ott Hamilton jött ki jól a két eset súlyosságának mérlegelése után a büntetésekből, míg itt Russell és közte ő jött ki rosszul. Ennyi.

Amúgy csak arra akartam utalni, h a kétes szituációkban Hamilton javára szoktak a stewardok dönteni és egyébként is neki csak megszületni volt nehéz narratíva mennyire túlfújt és ugyanígy lehetne elkezdeni az ellen narratívát is csak ugye a sikeres sportoló szurkolójának pozícióból ki a frásznak van kedve ezt az iszapbirkozást csinálni?
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Ha azt gondolom, h túlzás a büntetés, mert Kvyat ellen elkövetett feltartásért is 3 helyet adtak, akkor messze járok az igazságtól? Vagy ilyet nem illik mondani, h Hamilton által elkövetett hiba és más által elkövetett súlyosabb hiba esetén miért ugyanaz a bünti? Rendezzek tiltakozást, esetleg sírjam tele a social médiát, h tarthatatlan ez a részrehajlás? Vagy csak egyszerűen fogadjam el, h Russell feltartásánál is nagyobb feltartás ér 3-nál nagyobb büntetést és Hamilton éppen a legenyhébb mulasztást követte el, amiért már szankció jár?
dawyd728
Ha tavalyi szezont nézzük, akkor teljesen jogos a büntetés. Súlyosabb? Mindkettő eset közvetlen következménye az lett, hogy a vétlen nem tudta befejezni a körét. Innentől kezdve ugyan az alá az elbírálás alá tartozik mindkettő eset. Az más kérdés, ha a végső eredményt nem befolyásolta a feltartás, kellene e szankcionálni az esetet, de tavaly óta tudjuk ezek szerint, hogy az FIA-nál ez nem enyhítő körülmény.

Más. Kezdem azt érezni, hogy Hamilton az F1 Chuck Norris-a. Ha másodiknak intik le akkor is ő nyer, ha kap 3 rajthely büntetést, akkor is csak kettővel sorolják hátrébb. 😀 😀 Másik ilyen anomália az Russell, büntetést kap, de előrébbről indul végül mint az eredeti rajthelye.
Nem tudom mikor változtatták meg a büntetések kiosztásának a menetét, de ez így megint csak eléggé káoszosra sikeredett.
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 112 — Tyrone Creek
MICSODA

ILYEN VAN

LÉTEZIK

???
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Ha azt gondolom, h túlzás a büntetés, mert Kvyat ellen elkövetett feltartásért is 3 helyet adtak, akkor messze járok az igazságtól? Vagy ilyet nem illik mondani, h Hamilton által elkövetett hiba és más által elkövetett súlyosabb hiba esetén miért ugyanaz a bünti? Rendezzek tiltakozást, esetleg sírjam tele a social médiát, h tarthatatlan ez a részrehajlás? Vagy csak egyszerűen fogadjam el, h Russell feltartásánál is nagyobb feltartás ér 3-nál nagyobb büntetést és Hamilton éppen a legenyhébb mulasztást követte el, amiért már szankció jár?
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
Mondjuk a leggyorsabb kor első szakasza elég verszegeny volt így visszanezve
 twitter.com/f1/status/1144993174269702144?s=21
több mint 4 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
És egyébként mekkora baki, hogy q1-ben egy ilyen hibát összehozni...ebből látszik, hogy néha a legnagyobbak is hibáznak, de végre bünti is járt érte 😊
több mint 4 éve
csipkelli 3 269
Na, lehet keresni tovább a forma1 Soros Györgyét, hogy biztos csak azért merték megbüntetni, mert!
De ha így se lesz jó a verseny, akkor innentől locsolják fel a pályákat 😀
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Megnéztem a tavalyit. Vettel a kigyorsításnál kóválygott, Hamilton a féktávon. Ha az egyik bünti, akkor a másik is. Én egyiket se büntetném, felesleges. Nyilván nincs benne a szabálykönyvben, de az elkövetett huncutság okozta kár is lehetne mérlegelés. Például hogy a feltartott versenyző kiesett-e.
De hogy pozitív legyek, Kvyatot gyorskoriból átvett szabállyal továbbengedtem volna a Q2-be, mert Russel büntetése sokat nem segített rajta.
csipkelli
Úgy néz ki felesleges köröket futottunk. Nem csinált s*gget a szájából az FIA és tavalyhoz hasonlóan, megkapta Hamilton is a +3 rajthelyet. Ez sajnos, vagy nem sajnos így korrekt a tavaly történtek után, hogy ez a túlszabályozás mennyire jó, vagy rossz az már más kérdés valóban.
több mint 4 éve
csipkelli 3 269
Megnéztem a tavalyit. Vettel a kigyorsításnál kóválygott, Hamilton a féktávon. Ha az egyik bünti, akkor a másik is. Én egyiket se büntetném, felesleges. Nyilván nincs benne a szabálykönyvben, de az elkövetett huncutság okozta kár is lehetne mérlegelés. Például hogy a feltartott versenyző kiesett-e.
De hogy pozitív legyek, Kvyatot gyorskoriból átvett szabállyal továbbengedtem volna a Q2-be, mert Russel büntetése sokat nem segített rajta.
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Kimit annyira feltartotta, hogy a Q3-ig ment 😀
Amúgy jah, valamit azért osszanak ki. Bár a Q2 végét elbaszó csapatra is gondoljanak.
csipkelli
Tavaly mérlegelték a Sainz-Vettel esetnél, hogy Sainz továbbment a Q3-ba? Vagy most hirtelen felvették a szabálykönyvekbe ezt a pontot is? Ez még mindig rohadtul nem Hamiltonról szól, csak ha már következetes bíráskodásról beszélünk legyenek már tényleg következetesek és egyik csapatnak ne nézzenek már el szinte mindent,...
Mr.Breaker
Ez már rohadtul csak arról szól, hogy egy kétes szituban megbüntették Vettelt, ami abban a helyzetben extra szopás volt, sír mindenki, hogy hagyni kéne versenyezni a fiúkat. Közben meg minden szirszarért büntetnének a szurkolók. Mint most. 1:03as pálya, időben kevesebb mint Monaco. Bizony lesznek elbaszott körök. Nézzünk vissza minden onboardot, aztán osszunk ki mindenkinek 3 rajthelyet, aki pár tizeddel elbaszta valakinek a gyors körét. Biztos sokan kimaradnának a buliból.
csipkelli
Elbeszélünk még mindig egymás mellett. Magyarázd el kérlek, hogy tavaly miért volt az büntetés, ez meg idén miért nem az? Vagy tavaly még nem 1:03-as köridőket mentek? Itt Hamilton nem 1-2 tizeddel tartotta fel Kimi-t, hanem az egész körét tette tönkre, még ha a végén nem is számított ez, tavaly sem mérlegelték ezt a részét. Én nem a szigort várom el az FIA-tól, hanem a következetességet, ha az egyiknél nem mérlegelték a körülményeket a másiknál miért számít bele a végső ítéletbe, avagy most miért számít, hogy rövid a pálya, vagy hogy végül a feltartásnak nem lett ráhatása az eredményre. Addig míg ezekre nincs értelmes válasz, addig hagy érezzem már jogosnak a felháborodásom.

Friss hír, úgy néz ki másokat is elővettek feltartásért, Russel pl. kapott +3 rajthelyet Kvyat feltartása miatt. Neki úgy látszik nem volt elég indok az, hogy rövid a pálya. 😊
több mint 4 éve
csipkelli 3 269
Kimit annyira feltartotta, hogy a Q3-ig ment 😀
Amúgy jah, valamit azért osszanak ki. Bár a Q2 végét elbaszó csapatra is gondoljanak.
csipkelli
Tavaly mérlegelték a Sainz-Vettel esetnél, hogy Sainz továbbment a Q3-ba? Vagy most hirtelen felvették a szabálykönyvekbe ezt a pontot is? Ez még mindig rohadtul nem Hamiltonról szól, csak ha már következetes bíráskodásról beszélünk legyenek már tényleg következetesek és egyik csapatnak ne nézzenek már el szinte mindent,...
Mr.Breaker
Ez már rohadtul csak arról szól, hogy egy kétes szituban megbüntették Vettelt, ami abban a helyzetben extra szopás volt, sír mindenki, hogy hagyni kéne versenyezni a fiúkat. Közben meg minden szirszarért büntetnének a szurkolók. Mint most. 1:03as pálya, időben kevesebb mint Monaco. Bizony lesznek elbaszott körök. Nézzünk vissza minden onboardot, aztán osszunk ki mindenkinek 3 rajthelyet, aki pár tizeddel elbaszta valakinek a gyors körét. Biztos sokan kimaradnának a buliból.
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Kimit annyira feltartotta, hogy a Q3-ig ment 😀
Amúgy jah, valamit azért osszanak ki. Bár a Q2 végét elbaszó csapatra is gondoljanak.
csipkelli
Tavaly mérlegelték a Sainz-Vettel esetnél, hogy Sainz továbbment a Q3-ba? Vagy most hirtelen felvették a szabálykönyvekbe ezt a pontot is? Ez még mindig rohadtul nem Hamiltonról szól, csak ha már következetes bíráskodásról beszélünk legyenek már tényleg következetesek és egyik csapatnak ne nézzenek már el szinte mindent,...
több mint 4 éve
csipkelli 3 269
Kimit annyira feltartotta, hogy a Q3-ig ment 😀
Amúgy jah, valamit azért osszanak ki. Bár a Q2 végét elbaszó csapatra is gondoljanak.
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Ferrari csak a szokásos. Idén másodjára lenne meg a tempó, de már időmérőn kezdik a balfaszkodást... 😒

Nem akarok megint mutogatni, mint nyilván megkeseredett Ferrari drukker, de Vettel tavaly ugyan ilyen feltartásért kapott ugyan ezen a pályán +3 rajthelyet, Hamilton kap egyáltalán egy ejnye-bejnyét majd?
több mint 4 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 069 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Lorenzo csigolyatörés. Nem tudom van-e innen neki visszaút. Az elmúlt 1 évben rengetegszer esett és nem az első, amikor komoly sérülést szed össze. Marquez mellett már eddig is óriási verésbe szaladt bele. Ha pedig egyre inkább félteni fogja magát, azzal hamar Pedrosa sorsára juthat.
dawyd728
Hihetetlenül peches a mallorcai az biztos. Az utolsó bajnoki címe óta vagy sérült, vagy a motorral kinlódik, vagy sérülten a motorral kínlódik.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
Lorenzo csigolyatörés. Nem tudom van-e innen neki visszaút. Az elmúlt 1 évben rengetegszer esett és nem az első, amikor komoly sérülést szed össze. Marquez mellett már eddig is óriási verésbe szaladt bele. Ha pedig egyre inkább félteni fogja magát, azzal hamar Pedrosa sorsára juthat.
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
dawyd728
Én se azt mondtam, hogy ez az F1 legnagyobb gondja, de ez is egy megoldandó probléma. Két egymást követő futamon következetesek voltak, aztán a következő kettőn megint nem lesznek azok. És szerintem igenis nem jó ez a túlszabályozás, főleg annak tükrében, hogy mit kommunikál folyamatosan a Liberty ezzel a "hagyjukversenyezniőket" szlogennel. Valahogy pl. az Indycar-ban megtudják oldani, hogy ne legyen minden hétvége roncs derby, folyamatosan megy a test-test elleni küzdelem egész futamon és csak a nagyon kirívó eseteket büntetik. Elég csak a mai Indy futamot megnézni, szerinted az F1-ben hányszor 5 mp-t osztottak volna ki azon a versenyen. Plusz ha nem lenne leaszfaltozva a legkisebb bukótér is a "biztonság" címszó alatt akkor már redukálhatnák bőven a kétes szituációkat, csupán ma is kettővel kevesebb büntetést kellett volna kiosztani, ha ott nem aszfalt van.
A többi gondolattal nagyjából egyetértek. Olyan a mai F1-ben, hogy taktikai sokszínűség nincs, mert olyan kicsi a működési tartománya ezeknek a gumiknak és tempóban is olyan kicsi az eltérés a keverékek között nem éri meg bármi mással próbálkozni. De a legnagyobb probléma valóban ez a darabjaira szakadt mezőny és alapjaiban ezt kéne leginkább orvosolni. Csak az a baj, hogy az elmúlt 6 évben egyetlen egy ilyen erre irányuló szabálymódosítást nem láttam, a nagy csapatok lobbyja érvényesül szinte mindig, azon belül főleg a Mercedes-é. Így ezt nehéz elhinni, hogy megfog oldódni rövid időn belül, akár a '21-es szabályokkal.
Mr.Breaker
Utolsó gondolatra: utoljára Mosley akart bármit is kezdeni a helyzettel.
Azóta ugyanaz a képlet.
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 558
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
shawnka
A pálya vonalát a kátyúk határolják majd körbe?
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 934 — nabege2@yahoo.com
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
shawnka
kíváncsi vagyok, hogy a budapest felcsúti pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
bocs😊
annyira nem ismerem a várost, de annyit szeretnék, hogy legyenek benne normális egyenesek!
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
dawyd728
Én se azt mondtam, hogy ez az F1 legnagyobb gondja, de ez is egy megoldandó probléma. Két egymást követő futamon következetesek voltak, aztán a következő kettőn megint nem lesznek azok. És szerintem igenis nem jó ez a túlszabályozás, főleg annak tükrében, hogy mit kommunikál folyamatosan a Liberty ezzel a "hagyjukversenyezniőket" szlogennel. Valahogy pl. az Indycar-ban megtudják oldani, hogy ne legyen minden hétvége roncs derby, folyamatosan megy a test-test elleni küzdelem egész futamon és csak a nagyon kirívó eseteket büntetik. Elég csak a mai Indy futamot megnézni, szerinted az F1-ben hányszor 5 mp-t osztottak volna ki azon a versenyen. Plusz ha nem lenne leaszfaltozva a legkisebb bukótér is a "biztonság" címszó alatt akkor már redukálhatnák bőven a kétes szituációkat, csupán ma is kettővel kevesebb büntetést kellett volna kiosztani, ha ott nem aszfalt van.
A többi gondolattal nagyjából egyetértek. Olyan a mai F1-ben, hogy taktikai sokszínűség nincs, mert olyan kicsi a működési tartománya ezeknek a gumiknak és tempóban is olyan kicsi az eltérés a keverékek között nem éri meg bármi mással próbálkozni. De a legnagyobb probléma valóban ez a darabjaira szakadt mezőny és alapjaiban ezt kéne leginkább orvosolni. Csak az a baj, hogy az elmúlt 6 évben egyetlen egy ilyen erre irányuló szabálymódosítást nem láttam, a nagy csapatok lobbyja érvényesül szinte mindig, azon belül főleg a Mercedes-é. Így ezt nehéz elhinni, hogy megfog oldódni rövid időn belül, akár a '21-es szabályokkal.

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 112 — Tyrone Creek
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
NB2
kíváncsi vagyok, hogy a budapest pálya 21-ben hogy lesz kialakítva. tippek?
több mint 4 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Riccardo meg örülhet, h nem 2x5 lett a vége.


dawyd728
2x5öt kapott úgy, hogy még pontot se szerzett.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 21 934 — nabege2@yahoo.com
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
ZoliMP
Én még nem láttam az E-ben normális pályát. A 90-es években láttam a gokart versenyeken ilyen nyúlfarknyi pályákat. Még előzni sem lehet rajtuk normálisan!
több mint 4 éve
YoungZeeZee 7 928
Hát ennek az évnek sok értelme nincs, nem valami izgalmas. Emiatt lehet sokan elpártolnak majd a sporttól sajnos
kapitnono
Formula-E!😉
ZoliMP
én adom a távirányítós autókat, viszont ennél a svájci versenynél se értettem, hogy miért csak egyirányú utcákban rendezték a futamot
shawnka
teny, az utcai palyak is erdekesse teszik ezt az egeszet.En nem vagyok egy "motorhang" buzi szoval engem nem zavat h porszivok koroznek.
Kulonben is a tv ben a nerreges sem lehet hallani.
több mint 4 éve
dawyd728 3 693
 twitter.com/FAP_Pelzeri/status/1142832317473415174?s=19

Riccardo előzése Norris ellen még csak-csak, de 2 héttel ezelőtti után ez is 5sec. Kimit nem tudom hogyan gondolta ott megelőzni. A utóbbit még csak mérlegelni se kell, ott alap az +5 sec.
dawyd728
Meg is kapta a +5sec-et. Ezzel feltéve a koronát a mai versenyre, hogy kb. a futam egyetlen vlmire való mozzanatát is kinyírták. Nyilván múltheti után még inkább h*lyének tűntek volna, ha szemet hunynak felette, de ez akkor is vicces. #hagyjukversenyezniőket
Az ennél is szánalmasabb momentum az Perez büntetése volt, mikor mindent úgy csinált ahogy a szabályok megkövetelik, bóját megkerülve tér vissza a pályára, erre ugyan úgy megkapja a +5sec-et mintha simán átvágta volna az egészet...
Mr.Breaker
Saját magától ment szélesre Perez, és nem leszorították. Nem mindegy. Következetes bíráskodás.
Riccardo meg örülhet, h nem 2x5 lett a vége.

A másik, h hagyjukversenyezniőket, az egy nagyon szép gondolat, de amint a határokat, amik feketén-fehéren le vannak fektetve csak egy kicsit is át lehet hágni, akkor azzal éppen a következetességnek teszel alá. A versenyző olyan állatfaj, ha ez szabad volt, akkor messzebb és messzebb megy el. Ha 30cm-rel szaladok le a pályáról és ívre jövök vissza és az ott közlekedőt kezdem leszorítani, akkor holnap már 0,5 azután 1,0m és így tovább fognak mások is leszaladni és utána ívre visszajönni. Ami vége, h dodzsem az egész. Mert mindenki eggyel tovább fogja feszíteni a húrt. Vannak szabályok. Ha azokat betartják, még akkor is, ha azzal akciót vesznek el, de legalább a következetesség oltárán nem esik kár, az részemről rendben van.

Nem azért szarok a versenyek, mert szigorúak a bírák. Teszem hozzá helyesen...
Sokkal inkább azért, mert dobogóra 5 pilóta esélyes. Győzelemre kettő. A középmezőny körönként kap 1,5 másodpercet az elejétől, de az aktuálisan leggyengébb a top5-ből is ad 1 másodpercet nekik. Innentől sose kell tartani az elejének attól, h esetleg forgalomba jönnek vissza, ami további váratlant vesz el.
Aztán ott van a gumik kérdése, h már évek óta nem sikerül megoldani, h legyen minimum 2 kiállás, ami további csavart rejthetne. Plusz értelmetlenül gyorsították fel az F1-et. Brutális kanyartempónak hála minden korábbinál nehezebb a követés. Átlagosan 8%-al gyorsultak 2016 óta a csapatok. Ez praktikusan a barcelonai pályán 7-8 másodperc. Ez a gyorsulás mind a kanyarokban jön össze. Az egyesenben még lassultak is a szélesebb gumiknak köszönhetően. A féktávok is rövidültek ezáltal.

A költségek egyenlőtlen elosztása is csak hab a tortán. Egyszer az van mondva, h gyorsítsunk a bajnokságon, mert halk és lassú, illetve sok a spórolás. Majd mikor gyorsítunk, akkor jaj nehéz előzni. Rosszak a futamok. Erre azért elviszik Zandvoortba és hasonló go-kart pályákra, ahol aztán egy árva előzés nem lesz, még WTCR-ben is kutya nehéz. Persze most már újra azon vannak Brawnék, h lehet lassítani kéne. Koncepciótlan az egész. A bíráskodás a legkisebb probléma a jelenlegi f1-ben.

Ha szoros mezőny lenne, és könnyű a követés (igaz ez lassulás árán működhetne csak), a váratlan faktorok nem lennének kiiktatva, a versenyek is ugrásszerűen jobbak lennének. Nem átlag 20 előzés lenne csak, aminek 2/3-a drs kikerülés, akkor már lehet te magad várnád el, h a szabályok legyenek betartva. Csak ugye jelen pillanatban azt a frusztrációt, amit a szeretet sportunk vergődése kelt bennünk, könnyebb az első szembejövőre rászabadítani, akik jelen esetben a stewardok, másodsorban a Ham fanok, mint akik bármiben is felelősek a jelenlegi állapotért.