Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 705 — Scream and scout
Karácsonyi matinénak megnéztem a The Forgert. Elég sok klisét sikerült egymásra pakolni, hogy összejöjjön egy forgatókönyv, de összességében ügyesen kihasználták, hogy Travoltának mindig jól áll a simlis szerep, plusz ugye az impresszionista festészetről is sok szó van a filmben, ami nálam plusz pont.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
Kylo Ren
| Nekem kifejezetten tetszett hogy most nem valami über félelmetes, határozott kiállású gonoszt kreáltak. Sok volt már a piros fénykarddal hadonászó agyon képzett erőmenő sith-ből, mégegyszer nem vettem volna be. Szerencsére nem is kellett. Kylo Renben teremtettek egy sérült, emberi alakot akinek megvan a képessége és az ereje, mégis esendő ennek ellenére már most olyan szörnyűséget tett amit előtte senki idáig.. Lehet hogy az eddigi leggyengébb gonosz, de neki van a legnagyobb motivációja, és iszonyatosan kemény döntést hozott meg az ügy érdekében amit eddig mástól nem nagyon láttunk. Nem kell ide ördögfej meg villámszórás hogy valaki félelmetes legyen, Kylo Ren szerintem az, és rengeteg van még a karakterben. |
JayB
végre, köszönöm.
shawnka
ugyanezt akartam én is leírni amit ti 😊
persze amikor először levette a sisakját Kylo, | én is felröhögtem a moziban azon a tipikus diznifejen, viszont ugye mindenki emlékszik, hogy Darth Vader is csak egy hisztis gyökérként kezdte a filmek szerint. Imádtam Han Solót, de Kylo karakterének szempontjából "örültem", hogy megölte, nagyon kellett hozzá. Illetve ugye valószínűleg maradandó sérüléseket is szerzett a fénykardpárharcok során, szerintem badass karakter lesz még ő, várom. És nekem nagyon bejön a fénykardja is, hiába fikázzák nagyon sokan. 😊 |

Amit viszont még nem írt senki, és engem a legjobban zavart (a trailer zene hiányán kívül, de az jóvátehetetlen hiány volt számomra):
| ...hogy életben maradt Finn, miután végigszántották a hátát fénykarddal. Fúj. Nekem ugyanannyira természetesnek tűnt a halála, mint Han Soloé. |
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
durva
 www.theverge.com/2015/12/24/10663146/hollywood-s-christmas-is-being-ruined-by-unprecedented-leaks


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
SW
| Egyébként a Rey az elveszett gyerekes conspiracyhoz annyit hozzá lehet tenni, hogy az expanded universeben Soloéknak három gyerekük volt, ahol az egyik fiú áttért a sötét oldalra (asszem Darth Coedus néven futott) akinek volt egy lány ikertestvére. Namármost korban nagyjából megegyeznének Kyloval a filmben is, illetve azt is megmagyarázná, hogy miért nem bírnak egymással igazából, továbbá megmagyarázná a kiscsaj mérnöki tehetségét, illetve a vezetőségi vénáját. Kérdés, hogy ha ilyesmi jönne ki, hogyan csinálnák meg, hogy sem Han sem Leia nem ismerte fel. |
Hanni
Troiler (troll spoiler EP VII/VIII)
| Ja.. vagy lehet hogy hármasikrek és Finn a harmadik. 😛

Nem létezik hogy Soloéké legyen..és ennyire ne ismerjék föl/magára hagyják.

Amúgy Anakin és Luke se volt rossz mérnök (R2, C3PO)..... és ekkora mértékü force-sensitivity (embereknél) az egész sagában mindig és kizárólag csak a Skywalkereknél fordulo elö.

Sztem Luke + Maz Kanata + egy üveg helyi ürpálinka... 😀 megmagyarázza az "elhagyott" light sabert is 😀
|
Igor
| Én is úgy hiszem, hogy kizárható h Rey Soloék gyereke legyen, nem létezik h Kylo+Han+Leia is találkozik vele és egy rezzenés nincs az arcukon.
Az h Rey mennyire jól tud űrhajót vezetni és mennyire ügyes mérnök az elhanyagolható szempont, mert Han és a Skywalker vonal is az volt.
Úgy hiszem, hogy Maz-nak lesz még szerepe, hiszen ő mondta a lézerkardos víziós rész után, hogy Rey immáron rájöhetett, hogy akire a leányzó várt már nem fog érte visszajönni, de egy valaki még igen, ergo ismerheti őt + Luke lézerkardja is hozzákerült valahogy rejtélyes módon.
|
több mint 8 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan
Boldog Karácsonyt !


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 851 — No es importante
Rájöttem
SW IX.
- anyád!
- én vagyok...... az anyád
sutianap
igazán használhattad volna a spoiler taget...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Kylo Ren
| Nekem kifejezetten tetszett hogy most nem valami über félelmetes, határozott kiállású gonoszt kreáltak. Sok volt már a piros fénykarddal hadonászó agyon képzett erőmenő sith-ből, mégegyszer nem vettem volna be. Szerencsére nem is kellett. Kylo Renben teremtettek egy sérült, emberi alakot akinek megvan a képessége és az ereje, mégis esendő ennek ellenére már most olyan szörnyűséget tett amit előtte senki idáig.. Lehet hogy az eddigi leggyengébb gonosz, de neki van a legnagyobb motivációja, és iszonyatosan kemény döntést hozott meg az ügy érdekében amit eddig mástól nem nagyon láttunk. Nem kell ide ördögfej meg villámszórás hogy valaki félelmetes legyen, Kylo Ren szerintem az, és rengeteg van még a karakterben. |
JayB
végre, köszönöm.
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 107 — capitaine du château de Vienne 1487
Rájöttem
SW IX.
- anyád!
- én vagyok...... az anyád


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
SW
| Egyébként a Rey az elveszett gyerekes conspiracyhoz annyit hozzá lehet tenni, hogy az expanded universeben Soloéknak három gyerekük volt, ahol az egyik fiú áttért a sötét oldalra (asszem Darth Coedus néven futott) akinek volt egy lány ikertestvére. Namármost korban nagyjából megegyeznének Kyloval a filmben is, illetve azt is megmagyarázná, hogy miért nem bírnak egymással igazából, továbbá megmagyarázná a kiscsaj mérnöki tehetségét, illetve a vezetőségi vénáját. Kérdés, hogy ha ilyesmi jönne ki, hogyan csinálnák meg, hogy sem Han sem Leia nem ismerte fel. |
Hanni
Troiler (troll spoiler EP VII/VIII)
| Ja.. vagy lehet hogy hármasikrek és Finn a harmadik. 😛

Nem létezik hogy Soloéké legyen..és ennyire ne ismerjék föl/magára hagyják.

Amúgy Anakin és Luke se volt rossz mérnök (R2, C3PO)..... és ekkora mértékü force-sensitivity (embereknél) az egész sagában mindig és kizárólag csak a Skywalkereknél fordulo elö.

Sztem Luke + Maz Kanata + egy üveg helyi ürpálinka... 😀 megmagyarázza az "elhagyott" light sabert is 😀
|

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 575 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
SW
| Egyébként a Rey az elveszett gyerekes conspiracyhoz annyit hozzá lehet tenni, hogy az expanded universeben Soloéknak három gyerekük volt, ahol az egyik fiú áttért a sötét oldalra (asszem Darth Coedus néven futott) akinek volt egy lány ikertestvére. Namármost korban nagyjából megegyeznének Kyloval a filmben is, illetve azt is megmagyarázná, hogy miért nem bírnak egymással igazából, továbbá megmagyarázná a kiscsaj mérnöki tehetségét, illetve a vezetőségi vénáját. Kérdés, hogy ha ilyesmi jönne ki, hogyan csinálnák meg, hogy sem Han sem Leia nem ismerte fel. |

Szerkesztette: Hanni
több mint 8 éve
JéBé Green Bay Packers 6 634
Kylo Ren
| Nekem kifejezetten tetszett hogy most nem valami über félelmetes, határozott kiállású gonoszt kreáltak. Sok volt már a piros fénykarddal hadonászó agyon képzett erőmenő sith-ből, mégegyszer nem vettem volna be. Szerencsére nem is kellett. Kylo Renben teremtettek egy sérült, emberi alakot akinek megvan a képessége és az ereje, mégis esendő ennek ellenére már most olyan szörnyűséget tett amit előtte senki idáig.. Lehet hogy az eddigi leggyengébb gonosz, de neki van a legnagyobb motivációja, és iszonyatosan kemény döntést hozott meg az ügy érdekében amit eddig mástól nem nagyon láttunk. Nem kell ide ördögfej meg villámszórás hogy valaki félelmetes legyen, Kylo Ren szerintem az, és rengeteg van még a karakterben. |
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
jövőre az SW témában a rogue one érkezik ugye? Attól a trailer és látványvilág alapján sokat várok, illetve azt hogy nem a 10- korosztálynak fog szólni
sapka
Igen, elvileg 2016 dec. a target date.
több mint 8 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 8 072 — Jó ötletnek tűnt!
A világ 50 legnagyobb bevételt produkáló filmjéböl, az alábbiak azok, amik "eredeti" történet alapján készültek, tehát nem már ismert franchise-ra épitö filmek/folytatások.

1) Avatar (Cameron)Igor
Avatarnál nem volt valami polémia arról, hogy nem egy távol-keleti képregényből nyúlta-e le a dolgokat Cameron?
slowmotion
pocahontas 😀

Lesz ez még így se!
több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
jövőre az SW témában a rogue one érkezik ugye? Attól a trailer és látványvilág alapján sokat várok, illetve azt hogy nem a 10- korosztálynak fog szólni

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 713 — Cowboys fan
A világ 50 legnagyobb bevételt produkáló filmjéböl, az alábbiak azok, amik "eredeti" történet alapján készültek, tehát nem már ismert franchise-ra épitö filmek/folytatások.

1) Avatar (Cameron)Igor
Avatarnál nem volt valami polémia arról, hogy nem egy távol-keleti képregényből nyúlta-e le a dolgokat Cameron?
több mint 8 éve
Törölt felhasználó
| annyi, hogy jakkus részben rey simán helyrerak a botjával 5-6 embert, így az alapján tudható, hogy volt része harci kiképzésben, tehát, hogy jól bánt a fénykarddal nem annyira meglepő... |
peach
Ebben igazad van, de | számomra még ezzel együtt is sok, miután Kylo Ren személyében egy fél-sith-ről beszélünk, akit meg valami elképesztő gigaszuperfaszacsávó képzett ki, aki tudott bánni az erővel és a fénykarddal is. Rey viszont nem. Ő olyannyira nem volt tisztában az erővel, hogy azt hitte, Skywalker és a története csak egy legenda, ahogy az erő is csak az, később Han Solo mondta el neki, hogy igenis létezik. Majd ezek után, egy napra rá röhögve ellenáll egy sith kínzásának, majd két próbálkozás után rávesz egy rohamosztagost, hogy tegye, amit ő akar, ezek után pedig – még ha jól is bánik a karddal – szintén az erőt használva kerekedik felül Kylo Renen és nyomja le olyan félelmetes könnyedséggel, ami után konkrétan Kylo Ren maga annyira komolytalanná vált, hogy az már átment nevetségesbe.

Az elmúlt részek pont arról szóltak, hogy ez az erő milyen fasza és különleges dolog, de nagyon nehéz ám bánni vele, elképesztően sok munkába van és komoly kiképzésbe meg gyakorlásba. Kezd az az érzésem lenni, mint a Dragon Ballnál: az elején micsoda dolog volt, hogy csillagharcossá változik valaki, azt hitték a világ legerősebbjének meg ódákat zengtek róla, kivételesnek hitték, most meg ott vagyunk, hogy minden második szereplő át tud változni és sárga hajjal rohangál.

De visszatérve SW-ra, most majd a Supreme Leader valami igazi terminátort farag Kylo Renből, a következő részben gondolom már az lesz, hiszen ennek szólt, hogy be kell fejeznie Kylo Ren kiképzését. Na ezek után csinálhatnak bármilyen állatot belőle a folytatásra, én már nem tudom komolyan venni. Arról nem is beszélve, hogy nyilván, az egyébként mentálisan, de most már testileg is sebzett gyerek majd egy hiperszuper kiképzés után superman lesz gondolom.

Nekem ez a sok dolog együtt már nem tetszik.
|
Stez

| Én a legtöbb csalódott embernél azt érzem, hogy sokaknak nem jött le, hogy ez egy trilógia alapozó része és éppen ezért akár még lyukak is lehetnek a történetben, amiket később tömnek be. Ilyen lesz Rey múltja, kötődése Luke-hoz. Ren milyen szinten lett kiképezve és milyen szinten lesz most, hogy már apja megölésével végleg a sötét oldalt választotta.
Persze a másolás először engem is zavart, de ezzel inkább a régi hangulatot és feelinget akarták áthozni, legtöbb embernek ez kellett, hogy kiverje a 3 új film-et a fejéből és elhigyjék, hogy ez más lett. Lehettek volna kreatívabbak is mondjuk ...
De ezt az egész történetet karaktereket szerintem egyben lehet majd értékelni, mert bár a sötét oldal a leggagyibb volt eddig, de következő részben pont az ellenkezőjét várom. Az a film lesz ami mehghatározza a trilógia minőségét nem ez a fél hobbi / fél felhozó film.
|
Toca
| Igen, sok hasonló jelenetsor pl. ismét Halálcsillag szerű bolygó legyőzése aka ahogy Luke tette anno, annak szólt h jó pár év eltelt, így kicsit fel akarták eleveníteni a dolgokat.
Rey múltjáról elég sok gondolatmenet terjeng, de a lézerkardos vízió alapján jelen állás szerint a legvalószínűbb h Luke lánya, aki ott volt mikor az ifjú jedi tanítványokat megölték (Luke fémkezét mikor R2-D2-ra teszi és mögöttük tűz látszik), csak kitörölték az emlékeit. Mikor otthagyták egy kietlen, sivatagos bolygón. Nézegettem a hajót, amivel otthagyták őt, hogy nem-e Han Solo űrhajója volt, de nem egyértelmű.
Rey víziójában van egy rész, mikor úgy fest, mintha Kylo észre venné őt, lehet h ekkor mentette meg őt, mert rokonok, nagy HA, mert akkor szépen eljátszották végig h nem is ismerik egymást.
Aztán h Kylo miért állt át a sötét oldalra az még egy érdekes dolog lesz, de küzd becsületesen a két oldal között, no meg emlegetnek Han Solo-éknál is egy elveszített gyermeket.
Remélem sok mindenre választ kapunk a köv. részben (2017. május), de alapvetően arra számítok h vagy Kylo és Rey kiképzése javában zajlani fog még, vagy azutáni rész, ahol a 2 mester is bekapcsolódik akkor a küzdelmekbe.
|
több mint 8 éve
Toca Minnesota Vikings 18 655 — Vikings fan
| annyi, hogy jakkus részben rey simán helyrerak a botjával 5-6 embert, így az alapján tudható, hogy volt része harci kiképzésben, tehát, hogy jól bánt a fénykarddal nem annyira meglepő... |
peach
Ebben igazad van, de | számomra még ezzel együtt is sok, miután Kylo Ren személyében egy fél-sith-ről beszélünk, akit meg valami elképesztő gigaszuperfaszacsávó képzett ki, aki tudott bánni az erővel és a fénykarddal is. Rey viszont nem. Ő olyannyira nem volt tisztában az erővel, hogy azt hitte, Skywalker és a története csak egy legenda, ahogy az erő is csak az, később Han Solo mondta el neki, hogy igenis létezik. Majd ezek után, egy napra rá röhögve ellenáll egy sith kínzásának, majd két próbálkozás után rávesz egy rohamosztagost, hogy tegye, amit ő akar, ezek után pedig – még ha jól is bánik a karddal – szintén az erőt használva kerekedik felül Kylo Renen és nyomja le olyan félelmetes könnyedséggel, ami után konkrétan Kylo Ren maga annyira komolytalanná vált, hogy az már átment nevetségesbe.

Az elmúlt részek pont arról szóltak, hogy ez az erő milyen fasza és különleges dolog, de nagyon nehéz ám bánni vele, elképesztően sok munkába van és komoly kiképzésbe meg gyakorlásba. Kezd az az érzésem lenni, mint a Dragon Ballnál: az elején micsoda dolog volt, hogy csillagharcossá változik valaki, azt hitték a világ legerősebbjének meg ódákat zengtek róla, kivételesnek hitték, most meg ott vagyunk, hogy minden második szereplő át tud változni és sárga hajjal rohangál.

De visszatérve SW-ra, most majd a Supreme Leader valami igazi terminátort farag Kylo Renből, a következő részben gondolom már az lesz, hiszen ennek szólt, hogy be kell fejeznie Kylo Ren kiképzését. Na ezek után csinálhatnak bármilyen állatot belőle a folytatásra, én már nem tudom komolyan venni. Arról nem is beszélve, hogy nyilván, az egyébként mentálisan, de most már testileg is sebzett gyerek majd egy hiperszuper kiképzés után superman lesz gondolom.

Nekem ez a sok dolog együtt már nem tetszik.
|
Stez

| Én a legtöbb csalódott embernél azt érzem, hogy sokaknak nem jött le, hogy ez egy trilógia alapozó része és éppen ezért akár még lyukak is lehetnek a történetben, amiket később tömnek be. Ilyen lesz Rey múltja, kötődése Luke-hoz. Ren milyen szinten lett kiképezve és milyen szinten lesz most, hogy már apja megölésével végleg a sötét oldalt választotta.
Persze a másolás először engem is zavart, de ezzel inkább a régi hangulatot és feelinget akarták áthozni, legtöbb embernek ez kellett, hogy kiverje a 3 új film-et a fejéből és elhigyjék, hogy ez más lett. Lehettek volna kreatívabbak is mondjuk ...
De ezt az egész történetet karaktereket szerintem egyben lehet majd értékelni, mert bár a sötét oldal a leggagyibb volt eddig, de következő részben pont az ellenkezőjét várom. Az a film lesz ami mehghatározza a trilógia minőségét nem ez a fél hobbi / fél felhozó film.
|
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Igen, bár ez várható volt.

Ami impresszivebb, hogy Kina nélkül is megdöntötte a "világ"-rekordot is (529mm, Jurassic World nyitott 525-tel)

Föleg angolszász területén zùz, UK és AUS számok brutálisan jók, Európa "átlagosan" erös, Japán/Korea volt relative gyenge.

Az, hogy az Avatar 760mm domestic rekordját simán megdönti nem kérdéses, az igazi kérdés hogy hol fog megállni (850, 900, 1 milliárd?) és nemzetközileg meddig jut.
Igor
És mi a prognózis?
Lesz 3 milliárd, vagy rekorddöntés?

Ami amúgy a durva, hogy az összes 2015-ös hollywoodi film összes mozis bevétele az kb. 10-11 milliárd dollár. Ennek lesz az ötöde/negyede egyetlen film.
A merchandisingról meg ne is beszéljünk...
Sobri Jóska
Elöre elnézést, akit már untat.. ez se lesz rövid hsz.
Engem érdekel a filmipar ez a része is, mert szivesen játszom a számokkal. De másnak is érdemes legalább nagyjából képben lenni, föképp azért mert (nagyrészt) a bevétel/profit határozza meg, hogy a következö években milyen (nagyrészt) moslék kinàlatot kapsz a multiplexekben.

A világ 50 legnagyobb bevételt produkáló filmjéböl, az alábbiak azok, amik "eredeti" történet alapján készültek, tehát nem már ismert franchise-ra épitö filmek/folytatások.

1) Avatar (Cameron)
2) Titanic (Cameron)
8) Frozen (animáció)
19) Jurassic Park
21) Alice in Wonderland
24) Lion King (animáció)
32) Finding Nemo (animáció)
43) Inside Out (animáció)
48) Inception
50) Independence Day (mielött SW kb 3 napon belül kilöki)

A maradék 4 föleg korszellem és látvány miatt került oda...bár az Alice, az hihetetlen.... another story.

Meg lehet nézni mennyi Potter, LOTR+Hobbit, Marvel, meg miegymás van még ott a listában... és ettöl / ennek érdekes kontrasztjaként, még impresszivebb, hogy az elsö két helyen lévö film miért van még mindig ott a listában élén, 6 és 18 év múltán is... és hogy mennyivel verik a mezönyt még most is!

Föleg a Titanic ami 2186 millió dollárral a második, és több mint 500 millióval/25%-kal elözi meg a harmadik helyen lévö JW-t..

A Star Wars elég sanszos, hogy befurakszik közéjük, de ehhez erös kinai teljesitmény kell. Egyelöre a kérdés hogy a következö héten mit hoz majd a hétköznapokon... nehéz megmondani mi lesz a nyitóhétvége szorzója, 3.5 / 4.0?
(Nekem kb 2.2-2.3 milliárd USD a tippem most, még mindig.)

A gond, hogy továbbra is a bevétel 45% az USA-ból jön.. és nemzetközi piacokon (picit) nagyobb volt a hétföi/keddi esés.
Egy irreális mértékü kinai szám nélkül (értsd min 500 millió, vagy még több), nem fog borulni a trend.

PS: a következö tendencia amúgy sztem majd pont a kinai piac meglovaglása lesz, ami brutális mértékben növekszik.. és ha már az amerikai piaccal vetekedö mértékü lesz (Sobri, a domestic piac a 10-11 milliárd, amit irtál, nem a teljes világ.. mert a nemzetközi piac is kb hasonló méret, szóval SW "csak" 10-12% lesz) - szóval ha nem 15-20%-a lesz az USA piacnak, mint most, hanem 50-70-100-...%, akkor ugy fognak Hwoodban is filmeket csinálni, hogy a kinai közönségre (is) tervezik öket. Ez sztem max 3-5 év mire elkezd begyürüzni... ugyhogy simán benne lehet egy trendváltozás a piacban majd.
Bár azok után hogy TF4 tavaly 320 milliót kaszált a FF7 idén meg 390-t(!!!!), a kinai átlagnézökben sincs nagyobb bizodalmam, söt...

Pedig én mondjuk több/jobb kosztümös/történelmi drámáknak eléggé örülnék.. hátha 😊

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 259 — a new hope (again)
| én nem szeretném, hogy skywalker utód legyen bár elég sanszos. Luke volt az első jedi utód és ha szigorúan vesszük az egyetlen is mivel leia nem jedi. Mivel luke is elég gyorsan tanult, lásd amikor épphigy felszállt a tatuinról már vakon kivédte a kisgömb lézersugarait valszeg rey is azért tudja ilyen hamar használni az erőt mert jedi ivadék. |



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
| annyi, hogy jakkus részben rey simán helyrerak a botjával 5-6 embert, így az alapján tudható, hogy volt része harci kiképzésben, tehát, hogy jól bánt a fénykarddal nem annyira meglepő... |
peach
Ebben igazad van, de | számomra még ezzel együtt is sok, miután Kylo Ren személyében egy fél-sith-ről beszélünk, akit meg valami elképesztő gigaszuperfaszacsávó képzett ki, aki tudott bánni az erővel és a fénykarddal is. Rey viszont nem. Ő olyannyira nem volt tisztában az erővel, hogy azt hitte, Skywalker és a története csak egy legenda, ahogy az erő is csak az, később Han Solo mondta el neki, hogy igenis létezik. Majd ezek után, egy napra rá röhögve ellenáll egy sith kínzásának, majd két próbálkozás után rávesz egy rohamosztagost, hogy tegye, amit ő akar, ezek után pedig – még ha jól is bánik a karddal – szintén az erőt használva kerekedik felül Kylo Renen és nyomja le olyan félelmetes könnyedséggel, ami után konkrétan Kylo Ren maga annyira komolytalanná vált, hogy az már átment nevetségesbe.

És most majd a Supreme Leader valami igazi terminátort farag belőle, a következő részben gondolom már az lesz, hiszen ennek szólt, hogy be kell fejeznie Kylo Ren kiképzését. Na ezek után csinálhatnak bármilyen állatot Renből a folytatásra, én már nem tudom komolyan venni. Arról nem is beszélve, hogy nyilván, az egyébként mentálisan, de most már testileg is sebzett gyerek majd egy hiperszuper kiképzés után superman lesz gondolom.

Nekem ez a sok dolog együtt már nem tetszik.
|
Stez
Spekulációs spoiler EP VIII/IX-re

| Úgyis az lesz a megoldás hogy a leányzó Skywalker-vérvonal és/vagy Luke képezte korábban mint padawan... elég egyértelmü szvsz. |

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
| annyi, hogy jakkus részben rey simán helyrerak a botjával 5-6 embert, így az alapján tudható, hogy volt része harci kiképzésben, tehát, hogy jól bánt a fénykarddal nem annyira meglepő... |
peach
Ebben igazad van, de | számomra még ezzel együtt is sok, miután Kylo Ren személyében egy fél-sith-ről beszélünk, akit meg valami elképesztő gigaszuperfaszacsávó képzett ki, aki tudott bánni az erővel és a fénykarddal is. Rey viszont nem. Ő olyannyira nem volt tisztában az erővel, hogy azt hitte, Skywalker és a története csak egy legenda, ahogy az erő is csak az, később Han Solo mondta el neki, hogy igenis létezik. Majd ezek után, egy napra rá röhögve ellenáll egy sith kínzásának, majd két próbálkozás után rávesz egy rohamosztagost, hogy tegye, amit ő akar, ezek után pedig – még ha jól is bánik a karddal – szintén az erőt használva kerekedik felül Kylo Renen és nyomja le olyan félelmetes könnyedséggel, ami után konkrétan Kylo Ren maga annyira komolytalanná vált, hogy az már átment nevetségesbe.

Az elmúlt részek pont arról szóltak, hogy ez az erő milyen fasza és különleges dolog, de nagyon nehéz ám bánni vele, elképesztően sok munkába van és komoly kiképzésbe meg gyakorlásba. Kezd az az érzésem lenni, mint a Dragon Ballnál: az elején micsoda dolog volt, hogy csillagharcossá változik valaki, azt hitték a világ legerősebbjének meg ódákat zengtek róla, kivételesnek hitték, most meg ott vagyunk, hogy minden második szereplő át tud változni és sárga hajjal rohangál.

De visszatérve SW-ra, most majd a Supreme Leader valami igazi terminátort farag Kylo Renből, a következő részben gondolom már az lesz, hiszen ennek szólt, hogy be kell fejeznie Kylo Ren kiképzését. Na ezek után csinálhatnak bármilyen állatot belőle a folytatásra, én már nem tudom komolyan venni. Arról nem is beszélve, hogy nyilván, az egyébként mentálisan, de most már testileg is sebzett gyerek majd egy hiperszuper kiképzés után superman lesz gondolom.

Nekem ez a sok dolog együtt már nem tetszik.
|

Szerkesztette: Stez

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 259 — a new hope (again)
| annyi, hogy jakkus részben rey simán helyrerak a botjával 5-6 embert, így az alapján tudható, hogy volt része harci kiképzésben, tehát, hogy jól bánt a fénykarddal nem annyira meglepő... |



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Megvolt a Star Wars. Azokkal tudok egyetérteni, akik számára csalódás volt. Nekem is.

| Végig az az érzésem volt, hogy másolják a régi filmeket, azokból szedik ki a jeleneteket és rakják sorrendbe, persze új karakterekkel, helyszínekkel, fegyverekkel, felturbózva néhány csavarral. Rey karaktere bejött az elején, Finné túl sok volt, de nálam Kylo Ren abszolút lefelé lóg ki. Jól kezdett, és noha meglepett, hogy hamar lelőtték, hogy ő ki is, az még nem is volt baj, de onnantól átment valami eszement hülye gyerekbe, de szó szerint. A rinyálása a végére idegesítővé vált, mintsem azt mondjam, hogy ettől a gyerektől bárkinek is rettegnie kéne.

Úgy a végére nekem már sok volt. Arról nem is beszélve, hogy az előző részekben folyamatosan ment a rinyálás, hogy az biza nem úgy van, hogy az erő egy pillanat alatt királlyá tesz valakit, komoly munka van ebben, majd jön egy falusi kiscsaj a semmiből, aki három napja még azt sem tudta kb. mi az az erő, aztán három percnyi kínzás után csúcsán néz és lenyomja az elméletileg kiképzést kapott Kylo Rent. Ha pedig ez nem lenne elég, akkor ráteszünk erre egy lapáttal, a supergirl a nulla fénykard múltjával és tudásával fogja, és konkrétan bohócot csinál Renből, aki még eközben is hisztizik.

Persze, ez úgy új oldal, hogy egy gonosz lelki világába próbálnak bevezetni minket, miért lett ilyen, hogy stb., Ren dühkitörései meg pont, hogy kifejezetten faszák voltak, de a végére egy totál komolytalan kiscsóka lett, aki dühös apuciékra, így elfutott a sötét oldalra.

A film elején tök egyértelmű volt, hogy a film Luke-kal végződik, egy ilyen ratyi klisé jelenettel, és sejteni lehetett, hogy ebben a filmben neki ennyi lesz a szerepe. Ez nagy mínusz, azok után, hogy a film elején voltak a mesék, hogy miért menekült el, stb., én azt vártam volna tőle, hogy a sztoriba kicsit rátesz egy lapáttal ő is.

A Supreme Leader olyan volt, mintha nem találták volna el a Star Wars világát, nem illett oda. Oké, ezúttal nem emberi alakot akartak főgonosznak, de azért ennél többet vártam. Nekem az volt az érzésem az egész film után, hogy ment a pörgés, a háttérsztori nyögvenyelős volt, nem lett elég mély, ezt ellensúlyozni akarták azzal, hogy két percet nem pihentél, jött a következő akciójelenet, majd még a legvégén pár elszólással és jelenettel megalapozták a következő részt. Olyan hiányérzetem van.

Egyébként nincsen bajom a nőkkel, de manapság hálivúdban feltűnően sokszor lesz belőlük a legyőzhetetlen szuperhős, aki nem mellesleg nincs kiképezve, soha életében nem bunyózott, de röhögve győzi le az egyébként alaposan kiképzett ellenfeleket.

Ez nekem kicsit sok.
Szóval noha nem vagyok hardcore SW-fan, de láttam az összes részt, szeretem nagyon, ez viszont akkor is csalódás volt.
|

több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nem is tudtam, hogy a Múmiának két szinkronja van.
Hanni
sajnos a braveheart is kapott egy újat 😕
nem volt könnyű a kedvenc filmem így nézni
Negritis
A Top Gun is. Brrrrr.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 103 — The Mathematician
Nem is tudtam, hogy a Múmiának két szinkronja van.
Hanni
sajnos a braveheart is kapott egy újat 😕
nem volt könnyű a kedvenc filmem így nézni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!