Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 580 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nem is tudtam, hogy a Múmiának két szinkronja van.
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 157 — The Mathematician
a durva hogy kb a felét adja 3! film ugyebár

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Igen, bár ez várható volt.

Ami impresszivebb, hogy Kina nélkül is megdöntötte a "világ"-rekordot is (529mm, Jurassic World nyitott 525-tel)

Föleg angolszász területén zùz, UK és AUS számok brutálisan jók, Európa "átlagosan" erös, Japán/Korea volt relative gyenge.

Az, hogy az Avatar 760mm domestic rekordját simán megdönti nem kérdéses, az igazi kérdés hogy hol fog megállni (850, 900, 1 milliárd?) és nemzetközileg meddig jut.
Igor
És mi a prognózis?
Lesz 3 milliárd, vagy rekorddöntés?

Ami amúgy a durva, hogy az összes 2015-ös hollywoodi film összes mozis bevétele az kb. 10-11 milliárd dollár. Ennek lesz az ötöde/negyede egyetlen film.
A merchandisingról meg ne is beszéljünk...

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Igen, bár ez várható volt.

Ami impresszivebb, hogy Kina nélkül is megdöntötte a "világ"-rekordot is (529mm, Jurassic World nyitott 525-tel)

Föleg angolszász területén zùz, UK és AUS számok brutálisan jók, Európa "átlagosan" erös, Japán/Korea volt relative gyenge.

Az, hogy az Avatar 760mm domestic rekordját simán megdönti nem kérdéses, az igazi kérdés hogy hol fog megállni (850, 900, 1 milliárd?) és nemzetközileg meddig jut.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 121 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A Star Wars VII $247,966,675-al nyitott Amerikában. Minden idők legjobb eredménye.
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
OFF!
Mert a reklám nálam is tiltva van, mert nem szeretem ha lassítják az oldalt😊
NB2
 www.theguardian.com/commentisfree/2015/sep/27/ad-blocking-herald-end-of-free-internet-ios9-apple
+
 www.theverge.com/2015/9/17/9338963/welcome-to-hell-apple-vs-google-vs-facebook-and-the-slow-death-of-the-web

 filmtrailer.hu/wp-content/uploads/Egy_galamb_leul_egy_agra_poszter.jpg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 573 — Apu ökölbeszorított keze
Nem ők fizetik.
És senki nem várja el hogy áldozzanak rá.

több mint 8 éve
NB2 New England Patriots 21 962 — nabege2@yahoo.com
OFF!

Azért azt senki nem várja el, hogy baggioék finanszírozzák a többiek szórakozását, ha ez annyira sok pénzbe kerül, nyugodtan tegyétek ki, hogy ha lehet járuljunk hozzá a költségekhez. Mert a reklám nálam is tiltva van, mert nem szeretem ha lassítják az oldalt😊

ON!

Nem volt egy nagy durranás az SW! Igaz nem is vagyok nagy rajongója.
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem nézek tévét leszámítva a sport tv-s nfl meccseket, de nem ugyanarról beszélünk: az adblocker használata azzal a gyakorlattal egyenlő jelen esetben, ha a bowl.hu-n eltöltött idővel egyenlő műsoridőt rögzítenék, majd azokból minden reklámot - a termékmegjelenítésekkel együtt - kivágnék a megtekintés előtt. Itt az oldalon nincsenek szerintem rosszindulatú pop-up reklámok, csupán olyanok, melyek a honlap szerkezetéhez igazodnak, neadjisten néha akár relevánsak is (lásd Star Wars).baggio
A reklám-letiltás számonkérése meg azzal a gyakorlattal egyenlő, mintha én ingyen megíratnám veled a cikkeket, kiraknám a blogomra, aztán számonkérném az olvasót, hogy miért nem fizet azért, hogy elolvassa. Mármint nekem...

Egyszóval: a fórum tartalmát nem Ti állítjátok elő. Ergo a reklámfelületet sem. Ha még egy cikknél kérted volna számon....
peterk2005
Te atyaég, ezerszer megfogadtam, hogy nem vitatkozom veled, de mindig fel tudsz a logikátlan érveiddel annyira húzni, hogy ne álljam meg szó nélkül. Magát az oldalt szerinted ki hozta létre és fejleszti, hogy a fórumba írni lehessen jelen formájában? A szervert ki fizeti, hogy a kommentek, aláírások, avatarok és egyéb dolgokat lehessen hol tárolni és elérni? Az is új, hogy a hozzászólásokon BELÜL vannak a reklámfelületek, de hát ezen már meg sem lepődök, ma is tanultam valami újat, kösz.
baggio
Nézd. Informatikai vállalkozásom van - ez a szakmám is -, egy csomó hasonló (többek között nonprofit) közösségi oldalt is üzemeltetünk. Többet saját költségen. Úgyhogy ehhez kivételesen értek. Beleértve a szerzői joggal, tartalom előállítással, tartalom szolgáltatással kapcsolatos jogi és erkölcsi viszonyokat is. Írhatom úgy is, hogy ez a "civil" életem. Emiatt az átlagosnál sokkal érzékenyebb vagyok, ha ebben a témában félrecsúszott megfogalmazást - nota bene hozzáállást - látok. Nem akarok vitatkozni, mert nincs min. Te a focihoz értesz, különösen a college focihoz. Én meg ehhez. Csak leírtam amit gondolok, mert szemet szúrt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
Nem nézek tévét leszámítva a sport tv-s nfl meccseket, de nem ugyanarról beszélünk: az adblocker használata azzal a gyakorlattal egyenlő jelen esetben, ha a bowl.hu-n eltöltött idővel egyenlő műsoridőt rögzítenék, majd azokból minden reklámot - a termékmegjelenítésekkel együtt - kivágnék a megtekintés előtt. Itt az oldalon nincsenek szerintem rosszindulatú pop-up reklámok, csupán olyanok, melyek a honlap szerkezetéhez igazodnak, neadjisten néha akár relevánsak is (lásd Star Wars).baggio
A reklám-letiltás számonkérése meg azzal a gyakorlattal egyenlő, mintha én ingyen megíratnám veled a cikkeket, kiraknám a blogomra, aztán számonkérném az olvasót, hogy miért nem fizet azért, hogy elolvassa. Mármint nekem...

Egyszóval: a fórum tartalmát nem Ti állítjátok elő. Ergo a reklámfelületet sem. Ha még egy cikknél kérted volna számon....
peterk2005
Te atyaég, ezerszer megfogadtam, hogy nem vitatkozom veled, de mindig fel tudsz a logikátlan érveiddel annyira húzni, hogy ne álljam meg szó nélkül. Magát az oldalt szerinted ki hozta létre és fejleszti, hogy a fórumba írni lehessen jelen formájában? A szervert ki fizeti, hogy a kommentek, aláírások, avatarok és egyéb dolgokat lehessen hol tárolni és elérni? Az is új, hogy a hozzászólásokon BELÜL vannak a reklámfelületek, de hát ezen már meg sem lepődök, ma is tanultam valami újat, kösz.
baggio
Köszönjük az önfeláldozásod!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 859 — No es importante
Nem nézek tévét leszámítva a sport tv-s nfl meccseket, de nem ugyanarról beszélünk: az adblocker használata azzal a gyakorlattal egyenlő jelen esetben, ha a bowl.hu-n eltöltött idővel egyenlő műsoridőt rögzítenék, majd azokból minden reklámot - a termékmegjelenítésekkel együtt - kivágnék a megtekintés előtt. Itt az oldalon nincsenek szerintem rosszindulatú pop-up reklámok, csupán olyanok, melyek a honlap szerkezetéhez igazodnak, neadjisten néha akár relevánsak is (lásd Star Wars).baggio
A reklám-letiltás számonkérése meg azzal a gyakorlattal egyenlő, mintha én ingyen megíratnám veled a cikkeket, kiraknám a blogomra, aztán számonkérném az olvasót, hogy miért nem fizet azért, hogy elolvassa. Mármint nekem...

Egyszóval: a fórum tartalmát nem Ti állítjátok elő. Ergo a reklámfelületet sem. Ha még egy cikknél kérted volna számon....
peterk2005
Te atyaég, ezerszer megfogadtam, hogy nem vitatkozom veled, de mindig fel tudsz a logikátlan érveiddel annyira húzni, hogy ne álljam meg szó nélkül. Magát az oldalt szerinted ki hozta létre és fejleszti, hogy a fórumba írni lehessen jelen formájában? A szervert ki fizeti, hogy a kommentek, aláírások, avatarok és egyéb dolgokat lehessen hol tárolni és elérni? Az is új, hogy a hozzászólásokon BELÜL vannak a reklámfelületek, de hát ezen már meg sem lepődök, ma is tanultam valami újat, kösz.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem nézek tévét leszámítva a sport tv-s nfl meccseket, de nem ugyanarról beszélünk: az adblocker használata azzal a gyakorlattal egyenlő jelen esetben, ha a bowl.hu-n eltöltött idővel egyenlő műsoridőt rögzítenék, majd azokból minden reklámot - a termékmegjelenítésekkel együtt - kivágnék a megtekintés előtt. Itt az oldalon nincsenek szerintem rosszindulatú pop-up reklámok, csupán olyanok, melyek a honlap szerkezetéhez igazodnak, neadjisten néha akár relevánsak is (lásd Star Wars).baggio
A reklám-letiltás számonkérése meg azzal a gyakorlattal egyenlő, mintha én ingyen megíratnám veled a cikkeket, kiraknám a blogomra, aztán számonkérném az olvasót, hogy miért nem fizet azért, hogy elolvassa. Mármint nekem...

Egyszóval: a fórum tartalmát nem Ti állítjátok elő. Ergo a reklámfelületet sem. Ha még egy cikknél kérted volna számon....

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
Én hardcore SW multiverzum rajongó vagyok, több száz órát töltöttem el az Old Republicban (KOTOR, nem SWTOR, attól kiégtem, bár még azért is fizettem 😊 ), ami magyarul megjelent az olvastam, most épp a magyarul meg nem jelent képregényeket vásárolom az amazonon meg ebayen (mielőtt az egekbe szökik az extended universe kiadványok ára 😊 ), de én bírtam ezt a filmet. Én az I-III-at ki nem állhatom, és ezzel az előélettel ültem be megnézni a filmet.

[Aki tényleg jó SW történetre vágyik, az játsszon a KOTOR-ral, de akár az SWTOR egy-egy személyes szálát is tudom ajánlani, azok jók lettek, még ha maga a játék egy kalap szar is.
Gyurma Pappa
Off
A sith sorcerer sztorija a best ever, imádtam. Kár, hogy nincs mac kliense. :/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 631 — Egyéb témák lakó
Én hardcore SW multiverzum rajongó vagyok, több száz órát töltöttem el az Old Republicban (KOTOR, nem SWTOR, attól kiégtem, bár még azért is fizettem 😊 ), ami magyarul megjelent az olvastam, most épp a magyarul meg nem jelent képregényeket vásárolom az amazonon meg ebayen (mielőtt az egekbe szökik az extended universe kiadványok ára 😊 ), de én bírtam ezt a filmet. Én az I-III-at ki nem állhatom, és ezzel az előélettel ültem be megnézni a filmet.

| Az, hogy ez egy IV remake aláírom, és igazán nem zavart, most sem zavar. Meg kell alapozni. A története, ha a szívünkre tesszük a kezünket, egyik filmnek sem volt jó vagy igazán jó, kivéve talán a V-t. Aki tényleg jó SW történetre vágyik, az játsszon a KOTOR-ral, de akár az SWTOR egy-egy személyes szálát is tudom ajánlani, azok jók lettek, még ha maga a játék egy kalap szar is. Innentől kezdve én nem vártam ennél nagyobb volumenű sztorit, így ez nekem jó volt. Nem vagyok elvakult, én is látom a történet hiányosságait, főleg hogy egy csomó dolog nincs megmagyarázva, de bízom benne, hogy a további részekben ezt rendezik. Ha nem így lesz, nyilván morcos leszek, de egyelőre megengedő vagyok. Bízok benne hogy JJ képes lesz "rendezni" ezt.

A látványhoz: végre nem kellett a rohadt erőltetett képeket nézni, amiket a I-III-ba beledobáltak, és nem kellett szenvedni teljesen véletlenszerű szereplőkkel. Nem találtak ki valami eszeveszett technológiai csavart, ami én kimondottan utáltam az előzményekben, hogy mintha a technológia fejlettebb lett volna 30 évvel korábban, mint a filmek idején. Na ezt most szépen visszarakták a helyére, tegyük hozzá nagyon helyesen. Én ezen a téren semmi hiányosságot nem találtam, nekem minden nagyon tetszett.

A szereplők: én bírtam mindegyik újat, a régiekkel jó volt a szinergia, Han Solo megölése pedig az egyetlen helyes megoldás volt, attól függetlenül hogy nagyon szeretem a karaktert és a színészt is. Az egyetlen igazi negatívum az az elnagyolt mellékszereplők voltak, lást Phasma vagy a tábornok, Maz illetve úgy általában mindenki. Értem hogy alapoznak, de egy akkor meg kevesebb beszélő díszlet is elég lett volna.

A zenét emlegetik több helyen mint visszaesést, ezt simán aláírom, semmi nem maradt meg belőle az új dallamok közül, de mondjuk a 20. nézés után biztos lesz 😊

Imádtam a sok easter egget, amit már most is felfedeztem, a kikacsingatásokat a extended universe-re, nem csak az előzményfilmekre. Mondjuk az tény, hogy JJ (vagy a Disney) az Új Köztársaság elsöprésével gyakorlatilag elvágta az eddigi kánon legnagyobb szálát is, de tegyük hozzá ez nem annyira baj. Az ÚK keretrendszere akkor értelmes, ha végig lehet követni Leia és Han életét, a politikai vergődéseket stb., így hogy ennyire más a terv, lehetetlen lenne megoldani hogy ne kelljen milliárd órát elpazarolni rá.

Kíváncsi vagyok az új előzményfilmekre, a Han Solo eredetfilm nagyon érdekel, a Rouge One kevésbé, bár ha tényleg olyan darkos lesz, mint a trailer, akkor még akár jól is elsülhet.
|

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 262 — a new hope (again)
Érdekes, hogy mennyire egyeznek a vélemények. Azért mert mindnek van alapja...

| nekem boyega és rey is nagyon bejött. mindkét karakter rendben volt és nekem a színészek is tetszettek. Adam Driver totál nem illik a képbe sztem se, vmi hülye pstichothriller jutott róla eszembe. Ha már gonosz őrült, gleeson karaktere sokkal erősebb és félelmetesebb volt mint kylo ren. érdekes csavar lehetett volna ha ő az.
A storyban engem nem is az új remény 2.0 zavar a legjobban hanem néhány dolog totál kidolgozatlan megoldása. Pl. a falcon bemérése by: solo. A kocsma ahol a pincében pont ott van luke kardja. Miért pont ott? Ki ez a katama, hogy egy ilyen rá van bízva? Azért mert luke száműzetésben van miért nincs nála?hogy került oda? Ami nagyobb baj, hogy a reyt övező misztikum totál eltűnt. Abszolút nem tudni, hogy ki ő? Gondolom ez lesz a köv. rész nagy kérdése kár, hogy a film végére totál elfelejtették, hogy fent kéne tartani az érdeklődést a karakter múltja, eredete miatt. R2 miért pont akkor ébred fel a kómából amikor?
Captain phasmát miért nyírták ki a vágószobában?
Hol van Carlissian?Stb...
Amúgy ezek nem sithek szvsz, mondták is, hogy először voltak a sithek, aztán a birodalom, most az első rend. Gondolom ezek vmi új fajtái a sötét oldalnak.
Szvsz a XIIInak nagyot kell domborítania meg logikus válaszokat adnia a kérdésekre, mert ez így önmagában kicsit karcsú lett....
|



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 030 — Lucas Scott
Tegnap megnéztem a SW-t. Iszonyatos nagy csalódás volt.
diverdoc
Tudnál mesélni arról, hogy arrafelé milyen kultúrája van ennek a franchise-nak? Vagy esetleg, csupa nyugati ember volt a mozikban?
Hanni
Itthon, mármint Pécsett néztem meg. De egyébként közel sincs akkora kultúrája mint Európában vagy Amerikában. Nagy Mallokban természetesen a boltok ott is öntik a franchise termékeket. De az emberek tudatában nincs benn a SW mint vmi különleges dolog.Meséltem kollégáimnak, hogy ahogy megérkezem rögtön első nap megyek moziba. Kiderült hogy a kollégáim közül semelyik nem látott egy részt sem, vagy legalábbis nem emlékszik rá.
A mozi pedig tuti tele volt, minden új filmnél tele van és nem európaiakkal (legalább is azokban a mozikban ahova én járok). A mozizási szokásaik pedig nagyon mások, főleg az indiaiaknak, de az arabok is tesztelik rendesen az ember türelmét.
diverdoc
itt Egyiptomban mindig van szünet a film közepén, ráadásul akár párbeszéd közepén is bevágják ... ha jól tudom itt is cigiznek (mint mindenhol), de eddig én még ezt nem tapasztaltam.
amúgy olyan nagy SW láz nincs itt. mindenki a karácsonyért van megőrülve még ígyis, hogy nem tartják.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 995
olvasgattam, hogy hogyan éltétek meg az új SW-t, leírom én is, hogy milyen véleménnyel vagyok, így 2 órával a vetítés után

|
Ami tetszett:
- Rey, az egész karakter, ahogy játszotta a kiscsaj, a helye a történetben.
- Han Solo, illetve az, ahogy Ford játszott. Rajta látszott, hogy szíve-lelke benne volt ebben a szerepben és filmben. A halálát sajnálom és kicsit elcsépeltnek tartom, de várható volt azok után, hogy anno könyörgött Lukácsnak, hogy ölje meg a 6. részben
- látvány
- a régi, nosztalgia jegyében elsütött poénok, mint amikor Phasmát bedobják a szemétledobóba.

Ami nem:
- Kylo Ren, c'mon... egy szerencsétlen, labilis hülyegyerek, számomra, akinek Vader/Anakin a kedvenc karaktere, kicsit bántó is volt, hogy egy szerencsétlen lett a vérvonal következő állomása. A gyerek semmit nem csinál, csak sír a szája egész végig és rossz döntéseket hoz.
- Birodalom 2.0, mindenki sír, hogy az 1-3. részben Jar-Jar ott volt és, hogy mennyire nem illet ő bele ebbe az univerzumba. Na az a helyzet, hogy a birodalom most testületileg hozza a Jar-Jart. Mindenütt aggresszív, idétlen, toporzékoló fanatikusok vannak, mellőzve mindent, ami az eredeti trilógia birodalmi seregét jellemezte: hidegvér, taktikai érzék, profizmus. Nincs egy Tarkinra, vagy Veersre hajazó karakter sem, akikben ott lenne az "ördögi zsenialitás". Phasma lehetett volna ilyen, de ő belőle sikerült egy statisztát csinálni, aki semmit nem csinál azon kívül, hogy a folyosón járkál. A főgonoszra - Snoke? Smoke? Stroke? Vagy mi a neve... - azt hittem, hogy Azogot sikerült átemelni a Hobbitból.
- Történet, c'mon 2.0. Gyakorlatilag megnéztem az Új Reményt újra.
- Luke, nem csinál semmit.
- Feeling, nem éreztem azt a nosztalgikus jeleneteket leszámítva, hogy ez egy Star Wars film. Anno nagy Star Trek rajongóként hasonló érzés volt beülni az első JJ féle Star Trekre. Fasza volt a zene, ahogy látod az Enterprise-t a képen, mindenki ott van pizsamában, de semmit nem adott vissza a "Star Trek szellemiségből", ahogy most ez a film sem. Ha leszednénk a Star Wars logót és átneveznénk a karaktereket, akkor jövőhéten el lehetne adni más címen a filmet ugyanígy. JJ remekül megoldja az outfit részt, de nem tudja átadni az egész "Star Wars" világ eszmei és érzélemvilágát. Ebből a szempontból jobb volt az előzmény trilógia is, mert ott helyenként érezni lehetett, hogy a Jedik mit is képviseltek a lore-ban, sütött a Sithek gonoszsága, amit kb Palpatine a hátán vitt egyedül, szerintem zseniálisan. A Star Treket ugyanígy sikerült kiherélni, egy pillanatra sem volt ott az, amit Roddenberry megteremtett, csak az agyatlan hentelés, az elmegyünk A-ból B-be, aztán piff-puff.

Ha nem Star Wars lenne, akkor azt mondanám, hogy egy egyszer megnézhető B kategóriás lövöldöző film.

6,5/10

/spoiler]

szubjektív
|

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 874 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Megnézem most már felirattal, mert vagy a szinkron csapta tönkre, vagy nem ugyanazt a Boyegat láttuk.

| Szerintem is arra utaltak hogy volt több tanítvány. A kérdés hogy mi lett velük?
Bár a klasszik Jedi szokás szerint egy mester egy padawan. Az akadémiai rendszer megléte talán már nem is hivatalos eleme az univerzumnak
|
Geeri
| A klasszik jedi szokás nem egy mester egy padawan.
Egy időben persze egyszerre csak egy szokott lenni, de pl. a régi Sith háborúk elött egyszerre több is volt, ráadásul a padawanság az nem egy életre szól, csak 5-8 évre, tehát egy jedi mesternek 30 év alatt lehet 6 is.
De olyan ínséges időkben, amikor csak 1 jedi van, simán taníthat egyszerre többet is.
|
Sobri Jóska
A sitheknél szokás az 1/1 arány.
sapka
Legalábbis Darth Bane és a Kettő törvénye óta (habár ha jobban belegondolok ő is visszanyúlt az ősökhöz, de erre már nem emlékszek)
| A több tanítvány kérdés az nekem is érdekes volt már csak Kylo miatt is. Ha voltak hova lettek ? Kylo végzett velük? Ha ő akkor meg mégis,hogy lehet az,hogy egy rohamosztagos aki életében először forgat fénykardot a kezében majdnem elkeni a száját,Rey szintúgy. |
egyébként így pár nap után, már nekem is kezd kimenni a keserű íz a számból, de még mindig húzom a szám rá, az egyesek által már említett problémák miatt.

több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Tegnap megnéztem a SW-t. Iszonyatos nagy csalódás volt.
diverdoc
Tudnál mesélni arról, hogy arrafelé milyen kultúrája van ennek a franchise-nak? Vagy esetleg, csupa nyugati ember volt a mozikban?
Hanni
Itthon, mármint Pécsett néztem meg. De egyébként közel sincs akkora kultúrája mint Európában vagy Amerikában. Nagy Mallokban természetesen a boltok ott is öntik a franchise termékeket. De az emberek tudatában nincs benn a SW mint vmi különleges dolog.Meséltem kollégáimnak, hogy ahogy megérkezem rögtön első nap megyek moziba. Kiderült hogy a kollégáim közül semelyik nem látott egy részt sem, vagy legalábbis nem emlékszik rá.
A mozi pedig tuti tele volt, minden új filmnél tele van és nem európaiakkal (legalább is azokban a mozikban ahova én járok). A mozizási szokásaik pedig nagyon mások, főleg az indiaiaknak, de az arabok is tesztelik rendesen az ember türelmét.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Megnézem most már felirattal, mert vagy a szinkron csapta tönkre, vagy nem ugyanazt a Boyegat láttuk.

| Szerintem is arra utaltak hogy volt több tanítvány. A kérdés hogy mi lett velük?
Bár a klasszik Jedi szokás szerint egy mester egy padawan. Az akadémiai rendszer megléte talán már nem is hivatalos eleme az univerzumnak
|
Geeri
| A klasszik jedi szokás nem egy mester egy padawan.
Egy időben persze egyszerre csak egy szokott lenni, de pl. a régi Sith háborúk elött egyszerre több is volt, ráadásul a padawanság az nem egy életre szól, csak 5-8 évre, tehát egy jedi mesternek 30 év alatt lehet 6 is.
De olyan ínséges időkben, amikor csak 1 jedi van, simán taníthat egyszerre többet is.
|
Sobri Jóska
A sitheknél szokás az 1/1 arány.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 770 — Слава Україні! Героям слава!
https://i.ytimg.com/vi/OD_ytBowp4k/hqdefault.jpg
Könyörtelenek (teljes film) HUN
színes, magyarul beszélő, svéd-finn filmdráma, 109 perc, 2003Oscar-díj (2004) - Legjobb idegennyelvű film jelölésErik 16 éves, édesanyjával és nevelőapjával ...


Nézzétek meg.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 357 — #NoStress
Megnézem most már felirattal, mert vagy a szinkron csapta tönkre, vagy nem ugyanazt a Boyegat láttuk.

| Szerintem is arra utaltak hogy volt több tanítvány. A kérdés hogy mi lett velük?
Bár a klasszik Jedi szokás szerint egy mester egy padawan. Az akadémiai rendszer megléte talán már nem is hivatalos eleme az univerzumnak
|
Geeri
| A klasszik jedi szokás nem egy mester egy padawan.
Egy időben persze egyszerre csak egy szokott lenni, de pl. a régi Sith háborúk elött egyszerre több is volt, ráadásul a padawanság az nem egy életre szól, csak 5-8 évre, tehát egy jedi mesternek 30 év alatt lehet 6 is.
De olyan ínséges időkben, amikor csak 1 jedi van, simán taníthat egyszerre többet is.
|

több mint 8 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 580 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Tegnap megnéztem a SW-t. Iszonyatos nagy csalódás volt.
diverdoc
Tudnál mesélni arról, hogy arrafelé milyen kultúrája van ennek a franchise-nak? Vagy esetleg, csupa nyugati ember volt a mozikban?
több mint 8 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Tegnap megnéztem a SW-t. Iszonyatos nagy csalódás volt.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
A nagy Star Wars láz közepette ráleltem erre.
Ha valaki kicsit nem figyel akkor akár az Armageddon2-nek is hihetné...