Filmek

40 feliratkozó

több mint 8 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Megnézem most már felirattal, mert vagy a szinkron csapta tönkre, vagy nem ugyanazt a Boyegat láttuk.

| Szerintem is arra utaltak hogy volt több tanítvány. A kérdés hogy mi lett velük?
Bár a klasszik Jedi szokás szerint egy mester egy padawan. Az akadémiai rendszer megléte talán már nem is hivatalos eleme az univerzumnak
|

Mindig jövőre!
több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na megvolt nekem is.
Nagyrészt már összefoglaltátok.. de mingyá spoilerezek én is.

Alapvetöen jó film - de könnyen lehet, hogy annak fog igazán tetszeni, aki egyszer/egyszer sem látta a régi trilógiát.
Asszonyt (ha éppen nem szül otthon), simán lehet rá vinni...

Rangsorba nehéz berakni, mert más a hibája mint az EP III-nak vagy IV-nek, de kb ezekkel van egy szinten, 7.5-8/10. Viszont nem ESB-szint.
Még alszom rá egyet.

| Spoilerezek, hosszabb elmélkedés.

A két fö negativum a repetitiv sztori/túlságosan sok tisztelgés. Ez két különbözö, de rokon dolog.. nekem a másodikból is sok volt. Elég kocarajongó vagyok, de igy is kb ugy éreztem hogy a szöveg 20%-egy az egyben van átemelve.. vagy 5 percenként van olyan képi beállitás, helyszin v. jelenet, ami az ANH-ból jön.
Értem én hogy himes tojás, és egy-egy ilyen esetnél elmorzsol az ember egy könnyet... de sok volt. Nagyon sok.
A sztorit sokan irtatok már.. no comment.

A pozitivumok:

-az új karakterek/színészek - Finn/Rey/Kylo Ren. Nálam ilyen sorrendben.

Mea culpa, mea maxima culpa. Finn a film legjobb, legizgalmasabb, legszórakoztatóbb karaktere - és ha végiggondoljátok, gyakorlatilag az alfája és omegája, a mozgatórugója mindennek.. (tünjünk már el Jakkuról, szuperfegyver-támadási terv, light saber, minden...) - és jó volt.
Féltem töle, de jól megcsinálták - a hencegés, a félelem, a teljes odaadás.. simán a legeredetibb karakter. Mondom, szvsz a film mozgatórugója.

Boyega túljátssza, de alapvetöen hiteles és hihetö (vö Christensennel.. ég és föld szvsz) ottvan az esély egy EP VIII nagymonológra, és EP IX-ben meg majd ö húzza vissza Darth Reyt a szakadék széléröl, tippre..
Nekem tetszett az is, hogy próbálkozott a light saberrel 😊 igy realisztikus szvsz.

Daisy Ridley is jo, picit egyszerübb, de hálás karaktertipusbol kapott.. és jobb szinesz mint Boyega. Nála nem féltem ettöl. De nála a következö rész lesz a kulcs szerintem, amikor a jellemfejlödést (ha lesz) mutatják. Keep it up.. és jó a chemistry is szvsz köztük.

Driver/Kylo-tól többet vártam idötartam tekintetében... de a karaktertipust viszonylag hatékonyan odatette.. meghát a maszk. És neki is volt azért remek jelenete (anger management issues és elsétáló trooperek, looool... mintha webcomic-jelenet lett volna. Good job, Luke.)

Többiekböl sokat nem kaptunk... Poe Dameron, Maz Kanata, Snoke... mind túl kevés idöt kapott 😕 Phasmától egy fejbiccentés oldalra? Come on, man 😕

Öreg Chewie volt még kifejezetten szórakoztató a háklijaival 😊 többi "vénember" azt hozta amit vártam. 😉

Zene, látvány természetesen remek, mint az elvárható... voltak nagyon jó új képi megoldàsok is, de kevés sajna 😕

Akárhogy is nézem, ez a film Ridley/Boyega miatt lett siker, ez a fö pozitivum.. Abrams nem tudta elcseszni a rendezést, de egy igazán jó forgatókönyvvel, és talán még 1-2 részletesebb mellékkarakterrel, ez 10/10 is lehetett volna.

Biztosra mentek, ez van sajna.

Két apróság, hogy jól értettem-e (jól hallottam-e).
-Snoke=she.. nönemü? Ennyit a Jar-Jar teóriáról...
-Lukenak több padawanja volt.. ha jól értettem-e?
Érdekes...killing younglings 2.0, vagy lesz még más felbukkanó force-sensitive karakter?

PS: kabbe Stez 😛 és 10 sec-nyi Ken Leung nem lesz elég a kinai nézök bezsákolására 😛
|

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Kit érdekel, milyen a film? A fórum sokezer felhasználója hónapok óta csak azt várja, Igor vagy Sobri nyeri-e az évezred fogadását!?
Stez
Miért, fogadtak?

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 098 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Összességében korrekt lett az Ébredő Erő, bár picit azért többet vártam tőle. Ennek ellenére Abrams nem tett le rossz filmet az asztalra.
| A fő-fő genya nekem hatalmas csalódás, teljesen rendszeridegennek tűnik.
Ja és Lukenak elég sok szöveg jutott most. Így utólag érthető miért volt háttérbe szorulva Carrie Fisherhez meg Harrison Fordhoz képest. Majd 2 év múlva eljön az ő ideje is.
|

Szerkesztette: iktriad
több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Azt ne mondd, hogy tetszett Palpatine politikai machinációja meg a többi marhaság. Az I.-III. rész forgatókönyve és rendezése is pocsék volt (thx Lucas)
Löfli
Azt gondolom ezektől volt érdekes a sztori 😊, míg a mostani hack n slash jellegű megyünk, mert menni kell, mert minden mindennek a direkt következménye elég gagyi.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 347 — #NoStress
Kit érdekel, milyen a film? A fórum sokezer felhasználója hónapok óta csak azt várja, Igor vagy Sobri nyeri-e az évezred fogadását!?
Stez
Akarsz fogadni, hogy ki nyeri? 😊

több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 286 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
eredeti sztori nem véletlen 3 részessapka
Eredetileg az is csak egy rész volt, nekem azért is tetszik az Új remény nagyon, mert különálló filmként is megállja a helyét.

Engem ebben az zavar, hogy valami új élményt vártam, ezért tetszett az 1-3. rész valamennyire.(nyilván ott a kivitelezés nagyon félre ment.)sapka
Pedig a Baljós árnyakban is ugyanúgy megtalálhatóak az Új remény fő elemei, mint a mostaniban | a tanítvány(ok) előtt megölt mester, a gonoszok főhadiszállásának felrobbantása. Mondjuk amikor elküldik BB-at, hogy vigye magával a térképet, én is fogtam a fejem 😊 |
Azt ne mondd, hogy tetszett Palpatine politikai machinációja meg a többi marhaság. Az I.-III. rész forgatókönyve és rendezése is pocsék volt (thx Lucas)

Szerkesztette: Löfli


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Gondolkoztam a filmen, engem az továbbra is felháborít, hogy ilyen lapos ismétlődő sztorit csináltak; de tényleg (Én ezt már egyszer láttam gyerekként és nagyon tetszett), most felnőttként egy kis csavarral már nem annyira. És amit Geeri említ az eredeti sztori nem véletlen 3 részes; tele van misztikummal beépített szimbolizmussal, itt a karakterek beszélgetései szint 100%ban arról szóltak, hogy tudunk átmenni egy következő akció részre. Semmi sejtelmesség, semmi olyan amit ne árulnának el azonnal.
Olyan mintha elhozták volna a legújabb generációnak a régi idők Star Warsát, a mai kor divatja szerint. Engem ebben az zavar, hogy valami új élményt vártam, ezért tetszett az 1-3. rész valamennyire.(nyilván ott a kivitelezés nagyon félre ment.)

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 101 — The Mathematician
" A kérdés az, hogy ezzel mikorra silányul csak egy újabb univerzummá a Star Wars a futószalagon termelt blockbusterek sorában. Félek már megtette. "

már az előzmény trilógiával megtette, úgyhogy nincs miről beszélni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Kit érdekel, milyen a film? A fórum sokezer felhasználója hónapok óta csak azt várja, Igor vagy Sobri nyeri-e az évezred fogadását!?

több mint 8 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Nekem is Sapka véleményét kell osztanom. Néhol hihetetlen gyenge ez a film, és annak ellenére hogy máskor meg szórakoztató semmi olyat nem tud adni ami miatt most lelkesedni tudnék.

| Ez a sztori mi volt? Oké, megvan a technológia építsünk új csodafegyvert. De megint legyen egy so fucking obvious gyengepontja, amit véletlenül se erősítsünk meg, rakjunk fölé külön pajzsot, dugjuk el stb. Ennél a pontnál a mozi fele röhögött fel.

Aztán a szereplők. A csajszi nagyon jó, nagyon tetszik. Fin? Elvileg gyerekként elszakították a csaladjától, de ez a karakter egyszerűen nem olyan mint akivel ezt megtették, és egy elit katonai kiképzésnek vetették alá. Nagyon nem áll össze a karaktere, nincs mélysége, motivációival azonosulni szinte lehetetlen.
Ezen nem segít a film feszített tempója sem. Kepregényszerű darálás, amiben úgy tűnik érzelmekre nincs idő. Felrobbant a köztársaság? Nem sokkolt az kérem senkit. Han Solo oda? Mondatot is kár rá fecsérelni.
Ha már mondatok. Jópofa, vicces párbeszédek bőven akadnak, emlékezetesek semmiképpen. A karakterek közötti kommunikáció 99%-a arról szól amit a vásznon látni, talán ez is hozzájárul ahhoz, hogy teljesen hiányzik a film misztériuma.
Kylo Ren is egy hisztis tini csak, egy Perselus Piton - picsogó Anakin szerelemgyerek.De hogy miért durcázott be a faterra muterra nagybácsira az rejtély maradt.
Oké, látom a koncepciót, egy útját kereső fiatal tanítvány, és tetszik is hogy a gonoszt is próbálják esendővé, néha már már szánandóvá tenni. De ahhoz több kellene annál, mint hogy a pofánkba nyomják: Nesztek ez van, ezt kell szeretni.

Akadtak azért jó dolgok is a filmben. Nagyon tetszett a jelenet amikor Solot két csapat zsoldos szerette volna egy órával hamarabb kiírni a sztoriból.Ugyancsak jó volt látni, hogy a rohamosztagosokban volt erő, és hatékonyan vegezték a munkájukat. Végre a parancsnokaik sem Vader vizesfiúi, hanem erős karakterek. Nekem az óriás hologram nagyon bejött. A fénykardozás is. Volt erő a mozdulatokban.
Itt kell megemlíteni a látványt is, gyönyörűek a helyszínek.
|

Összeségében ez a film elérte a célját. Profitot termel. Megágyaz a folytatásoknak, azaz a további profitnak. Az utóbbi évek blocbusterein nevelkedett, egyszerű szórakozás mögé nem látó moziközönségnek lehet erre igénye, Sobri mindjárt mondja hogy akkor azt kell kielégíteni. A pénzért mindenképpen. A kérdés az, hogy ezzel mikorra silányul csak egy újabb univerzummá a Star Wars a futószalagon termelt blockbusterek sorában. Félek már megtette.

Mindig jövőre!
több mint 8 éve
Greengo Philadelphia Eagles Alabama Crimson Tide 8 592 — Eagles fan
megnéztem frissiben a filmet, nekem borzalmasan nagy csalódás volt; nagyon sajnálom hogy megnéztem

| olyan mintha a 4-5-6-ot összemontírozták volna egy sztoriba, de mi célból???? miért nem csináltak valami újat?
megint építettek egy death start, megint elpusztították ugyanúgymint a többit
megint csináltak egy érzelmileg labilis darth vadert, akit el is juttattak oda (abba a félrobot állapotba)
jót hakniztak a volt szereplők, ezzel is elvéve a filmből
a sztori melléfogásokról nem is beszélve..., félelemmel teli rohamosztagos???, rohamosztagos fénykardozik a fél sithhel..., szétlőnek egy sereg rohamosztagost amatőrök?
|

a sztori baromi silány és a megvalósítás sem az igazi;
ami pozitív, hogy van pár szép screen és a főszereplőhölgy szerintem nagyon-nagyon szexi
cssodálkoznék, ha ez a film nem lenne bukás, legalábbis elnézve a moziközönséget, hát a kezdeti sokkból felébredve vegyes közönyt és csalódást láttam
sapka
Nekem adta. : )
| Az a baj, hogy sztem elolvastál pár kritikát előtte. A Death Star sztem nagyon kellett. A birodalom legerősebb fegyvere még jó , hogy csinálnak még egyet. Az érzelmileg labilis arc még nagyon nem volt azon a szinten mint az elődjei csak szerette vna.(ráfért vna még egy kis kiképzés). Még mindig jobb mint elölről kezdeni az egészet egy új szuperdarthvaderrel és újra fohászkodni , hogy sikerüljön megállítani. Nekem a régiek feltűnése bejött. Segítettek elindítani az újakat akik sztem nagyon megállják a helyüket.
Félelemmel teli rohamosztagost is megértettem. Mivel ez nem egy program szerint legyártott klóncsapat volt hanem összeverbuvált amatőrök sora. (ne feledjük, hogy a birodalom az sw6-ban kapott egy nagy csapást---gyakorlatilag most erősödnek) A párbajjelenetük sem vész sztem ...mivel elég gyorsan bele is bukik a próbálkozásba a még félkész "sithtől"
Han Solo megölése meg egyenesen felkavaró hatással volt rám. ( pláne ezzel a leosztással ) Nem gondoltam vna ,hogy egy ilyen legendás karraktert lekaszálnak. Az egyetlen gyenge pont szerintem a "FŐ GONOSZ" megjelenítése volt . Nem tudtam hirtelen eldönteni, hogy most a Gyűrük Ura egyik monsterét vagy a Karibtenger Kalózai sokad rangú tengeri szörnyét látom. Elfért vna rajta is vmi csuklya csak hogy újabb párhuzamot vonhassunk. : D Persze az erősödő birodalom azzal főz amije van. : D
|
Én azt kaptam amit vártam. A látvány magával ragadó, a karrakterek a helyükön vannak...a sztori meg még most kezd csak kikerekedni. Ez egy olyan trilo lesz amit majd egyben lesz érdemes értékelni. Kellemes hátradőlős szórakozást nyújtott és feledtette velem az 1-2-3 csalódását.

Szerkesztette: Greengo


E-A-G-L-E-S EAGLES !
több mint 8 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 286 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Nekem tetszett.
| A sztori tényleg nagyon Új remény 2.0 volt, és ment is a fanservice ezerrel, ami azért zavart, de jók voltak az új karakterek. Maga a film is sokkal dinamikusabb, pörgősebb, szebb, mint az I.-III. rész. Ez a hipermegaszupergonosz már nagyon Marveles volt nekem, de lehet, hogy csak a hatalmas hologram miatt. A színészekkel se volt baj, pár ismerősömnek a Finn - Rey duó nagyon nem tetszett, de nem rosszabbak Hayden Anakínjánál. Dramaturgiailag és vágásilag is volt pár böszmegség szerintem, de ez már szőrszálhasogatás 😊 Szóval nagyon biztosra mentek, és emiatt nem is lesz bukás. Meg hogy lenne bukás, ha már több 100 milliónál tart a bevétel? 😀 Remélem a VIII. részben mernek újítani és nem az lesz, hogy Luke megtanítja Reyt a jedi mesterségre, és kiderül, hogy Kylo Ren a tesója. |
u.i.: | lehet hogy fáradt voltam, de R2 mi a faszér csak a film végén ébredt fel? mert oké, hogy nem volt Luke a közelben, de a film végén se került közelebb |

Szerkesztette: Löfli


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 8 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 871 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Hat ezt nekem is emeszteni kell meg

több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
megnéztem frissiben a filmet, nekem borzalmasan nagy csalódás volt; nagyon sajnálom hogy megnéztem

| olyan mintha a 4-5-6-ot összemontírozták volna egy sztoriba, de mi célból???? miért nem csináltak valami újat?
megint építettek egy death start, megint elpusztították ugyanúgymint a többit
megint csináltak egy érzelmileg labilis darth vadert, akit el is juttattak oda (abba a félrobot állapotba)
jót hakniztak a volt szereplők, ezzel is elvéve a filmből
a sztori melléfogásokról nem is beszélve..., félelemmel teli rohamosztagos???, rohamosztagos fénykardozik a fél sithhel..., szétlőnek egy sereg rohamosztagost amatőrök?
|

a sztori baromi silány és a megvalósítás sem az igazi;
ami pozitív, hogy van pár szép screen és a főszereplőhölgy szerintem nagyon-nagyon szexi
cssodálkoznék, ha ez a film nem lenne bukás, legalábbis elnézve a moziközönséget, hát a kezdeti sokkból felébredve vegyes közönyt és csalódást láttam

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 101 — The Mathematician
Én csak azt remélem ettől a filmtől,hogy tökös lett nem pedig lagymatag,mint az utóbbi 3.
Kenny
disney, és nem a grimm feldolgozás értelemben hanem a MArvel univerzum értelemben
sztem jó lesz, de biztonsági is

remélem még karácsony előtt meg tudom nézni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 310 — Omar's Coming Yo!
Én csak azt remélem ettől a filmtől,hogy tökös lett nem pedig lagymatag,mint az utóbbi 3.
Kenny
én is ezt remélem, ja és mindjárt kezdődik
kicsit hosszú volt a hetem, remélem nem fogok bealudni rajta
sapka
egyik haverom már látta azt mondta elég fasza és lerobbantja az agyad.szóval fixen nem fogsz elaludni rajta.
(ha már megnézted egy megerősítést vagy cáfolatot irhatsz,persze spoilermentesen : D)

Szerkesztette: Kenny

több mint 8 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Én csak azt remélem ettől a filmtől,hogy tökös lett nem pedig lagymatag,mint az utóbbi 3.
Kenny
én is ezt remélem, ja és mindjárt kezdődik
kicsit hosszú volt a hetem, remélem nem fogok bealudni rajta

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 8 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 310 — Omar's Coming Yo!
Én csak azt remélem ettől a filmtől,hogy tökös lett nem pedig lagymatag,mint az utóbbi 3.

több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
Ez a te dolgod,mikor elkezdted akkor nem az anyagi haszon lebegett a szemed elött hanem ez egy befektetés ,ugrodeszka egy majdani sikeres pályához.

De tudod lehet olyanoknak sem tetszik a modorod aki lelkes banner kattingató és őket is könnyű elvesztemi nem csak a magamfajta aljas kizsákmányolót.

Van akinek már látszik a sikere van akinek nem ha ez zavar és a lelked nyugtalan azt én megértem de segíteni nem tudok sajnos azzal fordulj szakemberhez.

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 258 — a new hope (again)
A vége remélem csak szarkazmus volt... 😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
Tudod kevesebb olvaso kevesebb reklam ...
Janek
Akkor még egyszer elmagyarázom: mivel letiltottad a reklámokat, ezért ha te nem olvasod azt oldalt, pontosan ugyanannyi reklámmegjelenésünk lesz, mintha olvasnád. A szerver viszont kevésbé terhelődik, ergo egy pont után nem kell x havidíjat fizetnünk ezért a szolgáltatásért, hanem x-y összeget. Végképp ne zavarjon, hogy a bowl.hu-val mindegyik szerkesztő még csak pénzt veszített, mert a kedves olvasónak ezek a dolgok természetesen ingyen járnak, a torrentkölcsönzőből kivett filmekkel és sorozatokkal együtt. És ha ezt valaki megjegyzi, még ő lesz a szemétláda, mert nehogymár a végletekig elkényeztetett fogyasztónak megmondják, hogy mit csináljon és mit nem.

Na de vissza a Star Wars-ra, amiről ha kijön a kamerás verzió rögtön írok véleményt, remélem lesz mit kritizálnom.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 572 — Apu ökölbeszorított keze
Nézd el nekem,hogy ilyen sokat használom az oldalt még ha ezt reklámmentesen teszem is.
De ha folytatod az ilyen hangvételű megjegyzéseket akkor lehet te többet ártasz az oldal müködésének mint én.
Tudod kevesebb olvaso kevesebb reklam ...

több mint 8 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 849 — No es importante
kicsit off, de én pl nem látok SW-s reklámokat az oldalon
gondolom a google tolja, és mivel az elvileg az "igényekhez" igazodik, így mivel nem keresek napi 15x rá hogy dzsedáj, nekem nem dobja valszeg 😀
Negritis
én se, de vannak olyan reklámkampányok, melyeknek ettől függetlenül szerintem néha-néha fel kell bukkannia (mondjuk nálam minden nagyobb filmes premier hirdetése elő szokott jönni)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 101 — The Mathematician
kicsit off, de én pl nem látok SW-s reklámokat az oldalon
gondolom a google tolja, és mivel az elvileg az "igényekhez" igazodik, így mivel nem keresek napi 15x rá hogy dzsedáj, nekem nem dobja valszeg 😀

másik, hogy csak én használom bowl.one-ként? és fel se tűnt mikor váltottam 😀

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!