Jégkorong
22 feliratkozó
több mint 1 éve
Annyiban igazat adok neked, hogy nalam inkabb a valos vita azt kepezi, vajon PK Subban ott van-e az all time legjobbak kozott? Aki elvitte Lindsey Vonnt, az nalam Crosbynal es Ovecskinnel is magasabban all a ranglistakon. XDjézusombaszki gyerekek, mintha arról vitatkoznánk, hogy mondjuk Jordan ott van az all-time legjobban között, de Kobe vajon odafér-e?Crosbynak ugyanugy volt jo par dirty dolga az evek soran, csak o mindig is kiskedvenc volt a szurkolok szemeben, ezert neki nem lett felrova.Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai.Ezeket azért tegyük tisztába. Ovecs azért elég sok gyökér, és sutyerák ütközést engedett meg magának az évek alatt. Elég, ha csak pont a Penguins elleni PO párharcra gondolunk, ahol konkrétan Goncsar (!) térdét nyírta ki, teljesen szándékosan (vagy arra, amikor blind sideról Malkint akarta legyakni palánknál elég távoli lendületet véve (ami önmagában amúgy charging lett volna), csak Malkin elugrott és telibeütközte a palánkot meg félig a csapattársát, és ezen úgy "felbuzdult", hogy még bunyó is lett majdnem
Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
Stez
Az, hogy elit kerete volt a Penguinsnak szintén elég meredek megfogalmazás, mivel Crosby pont az, akinek a pályafutása során alig volt igazi prime-wingere. Egy rövid ideig volt Guerin, aki nekem all-time kedvenceim között van, aki ki is nőtte magát az idők során, de amikor nálunk volt, akkor már rég túl volt a zenitjén, már csak azt kellett nézni, hogy mikor vonul vissza. Kiváló darabkája volt annak a csapatnak, de az inkább Sidnek volt köszönhető játékban és nem fordítva. Az öreg a rutint és a csibészséget, positioning játékot hozta bele a mixbe.
Igazi prime-time elit szélsője gyakorlatilag egyedül Hossa volt, aki volt vagy 25 alapszakasz meccset, meg egy PO-t, aztán az elbukott döntő után gyorsan le is lépett kupát nyerni Detroitba - (nem nyert).
Ovecsnek azért ott volt Semin, Backstrom elég sokáig, szóval ez így elég sánta. Szemben Crosby akkor is pont/game fölött termelt szinte folyamatosan, úgy, hogy Nils Ekmanok és hasonlók voltak a wingerei, Az is beszédes példa, hogy Dupuis mellette termékeny és hasznos első soros játékossá tudott válni, míg PAscalt bármennyire is szerettük - én kifejezetten - reálisan ő egy 4. soros grinder volt, de potenciálisan is maximum egy 3. soros. És még hosszan lehetne sorolni...
kishaszi
Azzal meg nem ertek egyet, hogy a Penguins nem volt jo. Nyilvan Crosby egy klasszis, es mint igy, minden klasszis felhuzza a csapatat, de evekig jol osszerakott keret volt az, azert egy csapat nem veletlenul nyer zsinorban ket Stanley Kupat sem mondjuk, mint ahogy nem veletlenul van eveken keresztul 45-50 koruli W-je az alapszakaszban es van ott folyamatosan a tuz kozeleben. Es igen, Backstrom egy rohadt jo jatekos volt, de akkor mar a masik oldalon is emlitsuk meg peldaul Kesselt, aki nem keveset tett a ket emlitett bajnoki cim megnyereseert sem. Malkinrol meg ne is beszeljunk, mert szerintem eletemben nem lattam ilyen centerparost, es ebben sokkal tobb is lehetett volna, ha Malkin nem uveg.
A Penguinsnek evekig egy remekul osszerakott es menedzselt kerete volt, ami hol igaz volt a Capitalsra, de eleg sok esetben nem. Oke, az is egy teny, hogy a Capitals evekig mocsok choker csapat volt es olyan helyzetekben esett ki a playoffban, aminel az ember fogta a fejet, amit sokan Ovecskin szamlajara hajlamosak irni, ezt megadom, hogy ha valakinel ez jelentos minusz.
De hogy Ovecskin ne lenne az all time egyik legjobb NHL-jatekos? Azzal nem ertek egyet. Gretzkyvel nem vetekszik, rekord ide vagy oda, de Crosbyval igen. Aztan hogy kinel melyik a jobb, az egyeni izles kerdese. Hogy egy Pittsburgh-fannaé Crosby, azt nem csodalom, es nem is vitatkozom vele, mert az Ovi vs Crosby temakor szerintem egy bullshit. Foleg ugy, hogy semelyik, mert Gretzky.
Stez
ilyen számok mellett valaki per definitionem az all-time legjobbak között van, pont.
ez ugyanolyan, minthogy nyilván nem Emmitt Smith volt a valaha volt legjobb képességű rusher, aztán valahogy mégis messzebb cipelte a követ, mint bárki más - mintha majdnem végigcipelte volna hosszában a Manhattanen, miközben két százkilós emberevő próbálja visszaráncigálni.
slowmotion
több mint 1 éve
jézusombaszki gyerekek, mintha arról vitatkoznánk, hogy mondjuk Jordan ott van az all-time legjobban között, de Kobe vajon odafér-e?Crosbynak ugyanugy volt jo par dirty dolga az evek soran, csak o mindig is kiskedvenc volt a szurkolok szemeben, ezert neki nem lett felrova.Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai.Ezeket azért tegyük tisztába. Ovecs azért elég sok gyökér, és sutyerák ütközést engedett meg magának az évek alatt. Elég, ha csak pont a Penguins elleni PO párharcra gondolunk, ahol konkrétan Goncsar (!) térdét nyírta ki, teljesen szándékosan (vagy arra, amikor blind sideról Malkint akarta legyakni palánknál elég távoli lendületet véve (ami önmagában amúgy charging lett volna), csak Malkin elugrott és telibeütközte a palánkot meg félig a csapattársát, és ezen úgy "felbuzdult", hogy még bunyó is lett majdnem
Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
Stez
Az, hogy elit kerete volt a Penguinsnak szintén elég meredek megfogalmazás, mivel Crosby pont az, akinek a pályafutása során alig volt igazi prime-wingere. Egy rövid ideig volt Guerin, aki nekem all-time kedvenceim között van, aki ki is nőtte magát az idők során, de amikor nálunk volt, akkor már rég túl volt a zenitjén, már csak azt kellett nézni, hogy mikor vonul vissza. Kiváló darabkája volt annak a csapatnak, de az inkább Sidnek volt köszönhető játékban és nem fordítva. Az öreg a rutint és a csibészséget, positioning játékot hozta bele a mixbe.
Igazi prime-time elit szélsője gyakorlatilag egyedül Hossa volt, aki volt vagy 25 alapszakasz meccset, meg egy PO-t, aztán az elbukott döntő után gyorsan le is lépett kupát nyerni Detroitba - (nem nyert).
Ovecsnek azért ott volt Semin, Backstrom elég sokáig, szóval ez így elég sánta. Szemben Crosby akkor is pont/game fölött termelt szinte folyamatosan, úgy, hogy Nils Ekmanok és hasonlók voltak a wingerei, Az is beszédes példa, hogy Dupuis mellette termékeny és hasznos első soros játékossá tudott válni, míg PAscalt bármennyire is szerettük - én kifejezetten - reálisan ő egy 4. soros grinder volt, de potenciálisan is maximum egy 3. soros. És még hosszan lehetne sorolni...
kishaszi
Azzal meg nem ertek egyet, hogy a Penguins nem volt jo. Nyilvan Crosby egy klasszis, es mint igy, minden klasszis felhuzza a csapatat, de evekig jol osszerakott keret volt az, azert egy csapat nem veletlenul nyer zsinorban ket Stanley Kupat sem mondjuk, mint ahogy nem veletlenul van eveken keresztul 45-50 koruli W-je az alapszakaszban es van ott folyamatosan a tuz kozeleben. Es igen, Backstrom egy rohadt jo jatekos volt, de akkor mar a masik oldalon is emlitsuk meg peldaul Kesselt, aki nem keveset tett a ket emlitett bajnoki cim megnyereseert sem. Malkinrol meg ne is beszeljunk, mert szerintem eletemben nem lattam ilyen centerparost, es ebben sokkal tobb is lehetett volna, ha Malkin nem uveg.
A Penguinsnek evekig egy remekul osszerakott es menedzselt kerete volt, ami hol igaz volt a Capitalsra, de eleg sok esetben nem. Oke, az is egy teny, hogy a Capitals evekig mocsok choker csapat volt es olyan helyzetekben esett ki a playoffban, aminel az ember fogta a fejet, amit sokan Ovecskin szamlajara hajlamosak irni, ezt megadom, hogy ha valakinel ez jelentos minusz.
De hogy Ovecskin ne lenne az all time egyik legjobb NHL-jatekos? Azzal nem ertek egyet. Gretzkyvel nem vetekszik, rekord ide vagy oda, de Crosbyval igen. Aztan hogy kinel melyik a jobb, az egyeni izles kerdese. Hogy egy Pittsburgh-fannaé Crosby, azt nem csodalom, es nem is vitatkozom vele, mert az Ovi vs Crosby temakor szerintem egy bullshit. Foleg ugy, hogy semelyik, mert Gretzky.
Stez
ilyen számok mellett valaki per definitionem az all-time legjobbak között van, pont.
ez ugyanolyan, minthogy nyilván nem Emmitt Smith volt a valaha volt legjobb képességű rusher, aztán valahogy mégis messzebb cipelte a követ, mint bárki más - mintha majdnem végigcipelte volna hosszában a Manhattanen, miközben két százkilós emberevő próbálja visszaráncigálni.
több mint 1 éve
Crosbynak ugyanugy volt jo par dirty dolga az evek soran, csak o mindig is kiskedvenc volt a szurkolok szemeben, ezert neki nem lett felrova.Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai.Ezeket azért tegyük tisztába. Ovecs azért elég sok gyökér, és sutyerák ütközést engedett meg magának az évek alatt. Elég, ha csak pont a Penguins elleni PO párharcra gondolunk, ahol konkrétan Goncsar (!) térdét nyírta ki, teljesen szándékosan (vagy arra, amikor blind sideról Malkint akarta legyakni palánknál elég távoli lendületet véve (ami önmagában amúgy charging lett volna), csak Malkin elugrott és telibeütközte a palánkot meg félig a csapattársát, és ezen úgy "felbuzdult", hogy még bunyó is lett majdnem
Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
Stez
Az, hogy elit kerete volt a Penguinsnak szintén elég meredek megfogalmazás, mivel Crosby pont az, akinek a pályafutása során alig volt igazi prime-wingere. Egy rövid ideig volt Guerin, aki nekem all-time kedvenceim között van, aki ki is nőtte magát az idők során, de amikor nálunk volt, akkor már rég túl volt a zenitjén, már csak azt kellett nézni, hogy mikor vonul vissza. Kiváló darabkája volt annak a csapatnak, de az inkább Sidnek volt köszönhető játékban és nem fordítva. Az öreg a rutint és a csibészséget, positioning játékot hozta bele a mixbe.
Igazi prime-time elit szélsője gyakorlatilag egyedül Hossa volt, aki volt vagy 25 alapszakasz meccset, meg egy PO-t, aztán az elbukott döntő után gyorsan le is lépett kupát nyerni Detroitba - (nem nyert).
Ovecsnek azért ott volt Semin, Backstrom elég sokáig, szóval ez így elég sánta. Szemben Crosby akkor is pont/game fölött termelt szinte folyamatosan, úgy, hogy Nils Ekmanok és hasonlók voltak a wingerei, Az is beszédes példa, hogy Dupuis mellette termékeny és hasznos első soros játékossá tudott válni, míg PAscalt bármennyire is szerettük - én kifejezetten - reálisan ő egy 4. soros grinder volt, de potenciálisan is maximum egy 3. soros. És még hosszan lehetne sorolni...
kishaszi
Azzal meg nem ertek egyet, hogy a Penguins nem volt jo. Nyilvan Crosby egy klasszis, es mint igy, minden klasszis felhuzza a csapatat, de evekig jol osszerakott keret volt az, azert egy csapat nem veletlenul nyer zsinorban ket Stanley Kupat sem mondjuk, mint ahogy nem veletlenul van eveken keresztul 45-50 koruli W-je az alapszakaszban es van ott folyamatosan a tuz kozeleben. Es igen, Backstrom egy rohadt jo jatekos volt, de akkor mar a masik oldalon is emlitsuk meg peldaul Kesselt, aki nem keveset tett a ket emlitett bajnoki cim megnyereseert sem. Malkinrol meg ne is beszeljunk, mert szerintem eletemben nem lattam ilyen centerparost, es ebben sokkal tobb is lehetett volna, ha Malkin nem uveg.
A Penguinsnek evekig egy remekul osszerakott es menedzselt kerete volt, ami hol igaz volt a Capitalsra, de eleg sok esetben nem. Oke, az is egy teny, hogy a Capitals evekig mocsok choker csapat volt es olyan helyzetekben esett ki a playoffban, aminel az ember fogta a fejet, amit sokan Ovecskin szamlajara hajlamosak irni, ezt megadom, hogy ha valakinel ez jelentos minusz.
De hogy Ovecskin ne lenne az all time egyik legjobb NHL-jatekos? Azzal nem ertek egyet. Gretzkyvel nem vetekszik, rekord ide vagy oda, de Crosbyval igen. Aztan hogy kinel melyik a jobb, az egyeni izles kerdese. Hogy egy Pittsburgh-fannaé Crosby, azt nem csodalom, es nem is vitatkozom vele, mert az Ovi vs Crosby temakor szerintem egy bullshit. Foleg ugy, hogy semelyik, mert Gretzky.
több mint 1 éve
Mi bajod Nils Ekmannal? 😀Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai.Ezeket azért tegyük tisztába. Ovecs azért elég sok gyökér, és sutyerák ütközést engedett meg magának az évek alatt. Elég, ha csak pont a Penguins elleni PO párharcra gondolunk, ahol konkrétan Goncsar (!) térdét nyírta ki, teljesen szándékosan (vagy arra, amikor blind sideról Malkint akarta legyakni palánknál elég távoli lendületet véve (ami önmagában amúgy charging lett volna), csak Malkin elugrott és telibeütközte a palánkot meg félig a csapattársát, és ezen úgy "felbuzdult", hogy még bunyó is lett majdnem
Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
Stez
Az, hogy elit kerete volt a Penguinsnak szintén elég meredek megfogalmazás, mivel Crosby pont az, akinek a pályafutása során alig volt igazi prime-wingere. Egy rövid ideig volt Guerin, aki nekem all-time kedvenceim között van, aki ki is nőtte magát az idők során, de amikor nálunk volt, akkor már rég túl volt a zenitjén, már csak azt kellett nézni, hogy mikor vonul vissza. Kiváló darabkája volt annak a csapatnak, de az inkább Sidnek volt köszönhető játékban és nem fordítva. Az öreg a rutint és a csibészséget, positioning játékot hozta bele a mixbe.
Igazi prime-time elit szélsője gyakorlatilag egyedül Hossa volt, aki volt vagy 25 alapszakasz meccset, meg egy PO-t, aztán az elbukott döntő után gyorsan le is lépett kupát nyerni Detroitba - (nem nyert).
Ovecsnek azért ott volt Semin, Backstrom elég sokáig, szóval ez így elég sánta. Szemben Crosby akkor is pont/game fölött termelt szinte folyamatosan, úgy, hogy Nils Ekmanok és hasonlók voltak a wingerei, Az is beszédes példa, hogy Dupuis mellette termékeny és hasznos első soros játékossá tudott válni, míg PAscalt bármennyire is szerettük - én kifejezetten - reálisan ő egy 4. soros grinder volt, de potenciálisan is maximum egy 3. soros. És még hosszan lehetne sorolni...
kishaszi

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 1 éve
Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai.Ezeket azért tegyük tisztába. Ovecs azért elég sok gyökér, és sutyerák ütközést engedett meg magának az évek alatt. Elég, ha csak pont a Penguins elleni PO párharcra gondolunk, ahol konkrétan Goncsar (!) térdét nyírta ki, teljesen szándékosan (vagy arra, amikor blind sideról Malkint akarta legyakni palánknál elég távoli lendületet véve (ami önmagában amúgy charging lett volna), csak Malkin elugrott és telibeütközte a palánkot meg félig a csapattársát, és ezen úgy "felbuzdult", hogy még bunyó is lett majdnem
Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
Stez
Az, hogy elit kerete volt a Penguinsnak szintén elég meredek megfogalmazás, mivel Crosby pont az, akinek a pályafutása során alig volt igazi prime-wingere. Egy rövid ideig volt Guerin, aki nekem all-time kedvenceim között van, aki ki is nőtte magát az idők során, de amikor nálunk volt, akkor már rég túl volt a zenitjén, már csak azt kellett nézni, hogy mikor vonul vissza. Kiváló darabkája volt annak a csapatnak, de az inkább Sidnek volt köszönhető játékban és nem fordítva. Az öreg a rutint és a csibészséget, positioning játékot hozta bele a mixbe.
Igazi prime-time elit szélsője gyakorlatilag egyedül Hossa volt, aki volt vagy 25 alapszakasz meccset, meg egy PO-t, aztán az elbukott döntő után gyorsan le is lépett kupát nyerni Detroitba - (nem nyert).
Ovecsnek azért ott volt Semin, Backstrom elég sokáig, szóval ez így elég sánta. Szemben Crosby akkor is pont/game fölött termelt szinte folyamatosan, úgy, hogy Nils Ekmanok és hasonlók voltak a wingerei, Az is beszédes példa, hogy Dupuis mellette termékeny és hasznos első soros játékossá tudott válni, míg PAscalt bármennyire is szerettük - én kifejezetten - reálisan ő egy 4. soros grinder volt, de potenciálisan is maximum egy 3. soros. És még hosszan lehetne sorolni...
"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 1 éve
Hat azert nem velem jogosnak Ovi fikazasat, mint ahogy emberileg megbelyegezted a palit, mikozben szerintem o nemigen tett olyan dolgokat, amiert le lehetne ot nezni, masreszt fogalmunk sincs rola, Gretzky milyen volt emberileg a palyan, pont abbol kifolyolag, ami Jordan eseteben is van, akkoriban nem volt kozossegi media, nem kerult ki huszonhatezer video arrol, hogy Gretzky odafingik a jegre. Ahogy Jordanrol is tudjuk, hogy hiaba imadom es nalam vitathatatlan all time #1, de amugy egy kocsog volt, aki trashtalkolt, aki alazta az ellenfelet es tarsai. Amit Ovecskin a palyan lemuvelt, az nem emberi, mint ahogy Gretzky sem ember. Egyetlen dolog van, amit sokan elfelejtenek, hogy Gretzky a nyolcvanas evek vegen egy ideig fosott magasrol a golokra, mivel ott eleg masszivan rament az asszitokra (1990 marciusaban dontotte meg ugye). Nyilvanvaloan ha o ott elsodlegesnek tartja a gollovest is, akkor magasabb lett volna a szam a 894-nel. Mint ahogy Gretzky sokoldalubb jatekos volt, elokeszitesekben is egy klasszis volt. Ettol fuggetlenul tamadokent szerintem Ovecskin egy osszetettebb tamado volt mindig is, mig komplett hokiskent meg siman Gretzky viszi a primet. De hogy Ovi ne lenne egy all time klasszis? Azzal nem ertek egyet. Igen, talan Jordan vs James hasonlosag van, de azert Ovecskin fikazasa szerintem nagyon messze van a jogostol. Mint ahogy o joparszor megtehette volna, hogy az amugy siralmasan osszerakott Capitalsbol elcserelteti magat egy bajnokeselyesebb csapatba (ala James, meg ha o szabadugynokkent is ment a Miamiba), de maradt es turt. Es a Crosbyval valo osszehasonlitast sem erzem feltetlenul fairnek, mert a Penguinsnek az o legjobb eveiben jo ideig elit kerete volt, a Capitalsnal szerintem azert korantsem volt hosszas az az idoszak.
több mint 1 éve
Köszönöm ez így korrekt ès èrtem. Igen, mázlijuk volt hogy a karavánnak nem kellett tovább mennie de ez már csak ilyen. Azèrt ez valóban nem mindennapi.Először is igazi tuskó ruszki a faszi, 'sztár' is csak azért lett mert a bűn rossz Washington-ban nem volt más. Másodszor voltak időszakok amikor nettó emberhátrány volt védekezésben, ami nemigen változhatott mivel azon az egy meccsén amit idén láttam az egyenlítő gól után amit lőtt egyből kaptak is róla egyet.Csak nem èrtjük/èrtem ez esetben? Azzal együtt, hogy tudjuk, hajlamos vagy erre ès jogos is lehet, csak ez esetben 🤷 szeretnènk èrteni 😉 (azon túll hogy nem szimpatikus, nem vagy Ovi fan)(amúgy èn sem).Nem sexy a mainstream seggnyalástól eltérő vélemény?nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
zavi27
🤘 gaben 🤘
dande2
Nem a rekord zavar, mivel nem sok jelentőségét látom (James 2.0, más korszakok, más szabályok). A körítés viszont nevetségessé teszi, mintha más nem is történne a ligában. Láttam egy képet amint Gretzky, meg egy komplett bizottság rögtön a meccsen gratulál. Kíváncsi lennék az egész bagázs követte volna amíg meg nem dönti (persze SZERENCSÉRE PONT sikerült, mindenki happy).
Amúgy fájt a fejem egész nap, ami szökő évente fordul elő; így zavar.
🤘 gaben 🤘
Btw Barkley mikor megdöntötte a teljes szezon futott rekordot, kb meg se nyikkant senki. Igaz a SB győzelem el is terelte erről a figyelmet, amit nem bánok 🤪 Esetleg a rá lehet menni majd az alapszakasz rekordra újra ha már így alakult 😀😎
több mint 1 éve
'sztár' is csak azért lett mert a bűn rossz Washington-ban nem volt más.Én nem különösebben kedvelem sem Ovechkint, sem a Capitalst, de azért NE MÁR.
🤘 gaben 🤘
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 1 éve
Először is igazi tuskó ruszki a faszi, 'sztár' is csak azért lett mert a bűn rossz Washington-ban nem volt más. Másodszor voltak időszakok amikor nettó emberhátrány volt védekezésben, ami nemigen változhatott mivel azon az egy meccsén amit idén láttam az egyenlítő gól után amit lőtt egyből kaptak is róla egyet.Csak nem èrtjük/èrtem ez esetben? Azzal együtt, hogy tudjuk, hajlamos vagy erre ès jogos is lehet, csak ez esetben 🤷 szeretnènk èrteni 😉 (azon túll hogy nem szimpatikus, nem vagy Ovi fan)(amúgy èn sem).Nem sexy a mainstream seggnyalástól eltérő vélemény?nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
zavi27
🤘 gaben 🤘
dande2
Nem a rekord zavar, mivel nem sok jelentőségét látom (James 2.0, más korszakok, más szabályok). A körítés viszont nevetségessé teszi, mintha más nem is történne a ligában. Láttam egy képet amint Gretzky, meg egy komplett bizottság rögtön a meccsen gratulál. Kíváncsi lennék az egész bagázs követte volna amíg meg nem dönti (persze SZERENCSÉRE PONT sikerült, mindenki happy).
Amúgy fájt a fejem egész nap, ami szökő évente fordul elő; így zavar.
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Csak nem èrtjük/èrtem ez esetben? Azzal együtt, hogy tudjuk, hajlamos vagy erre ès jogos is lehet, csak ez esetben 🤷 szeretnènk èrteni 😉 (azon túll hogy nem szimpatikus, nem vagy Ovi fan)(amúgy èn sem).Nem sexy a mainstream seggnyalástól eltérő vélemény?nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
zavi27
🤘 gaben 🤘
több mint 1 éve
hagyjukNem sexy a mainstream seggnyalástól eltérő vélemény?nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
zavi27
🤘 gaben 🤘
több mint 1 éve
Hát nem tudom nekem a 20 éven keresztül ppg kicsit komolytalannak tűnik tekintve, hogy a sorozatot úgyis fent tudod tartani, ha egy szezonban 1 meccsen 1 pontot szerzel, majd kihagyod az összes többit.Ahogy az sem, hogy közben Crosby egy jóval gyengébb csapatban dönt hasonló rekordokatAmúgy, konkrétan senkit 😀4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
Wester
🤘 gaben 🤘
Lesz ez még így se!
több mint 1 éve
Nem sexy a mainstream seggnyalástól eltérő vélemény?nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
zavi27
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Ahogy az sem, hogy közben Crosby egy jóval gyengébb csapatban dönt hasonló rekordokatAmúgy, konkrétan senkit 😀4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
Wester
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
nem ez volt a kérdés, de jó hogy mindenhova odaböfögsz kötekedéseket ehhez a témához.4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
több mint 1 éve
Amúgy, konkrétan senkit 😀4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
🤘 gaben 🤘
Lesz ez még így se!
több mint 1 éve
4-1-re kikaptak, de ugye kit érdekelNem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
zavi27
Szerkesztette: 🤘 gaben 🤘
" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Nah, Gretzky már csak egy gólra van Ovecstől. What an effort.
"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 1 éve
Nem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.Pont az volt benne a szép idén, hogy nagyon jól megy a csapatnak is, aminek fontos vezére volt ő, nem az mint pár éve, hogy hulladék, de játsszunk mindent rá a rekord miatt.
Stez
több mint 1 éve
Nem nezek mostansag NHL-meccseket, amugy a Capsnel nyomtak nagyon Ovit, vagy ugyanugy jatszottak, ahogy altalaban? Mert ahogy nezegettem, kirivian sok lovese nem volt meccsenkent mostansag sem, nem ugy tunik, hogy nagyon ragorcsolt volna akar o, akar a Washington.
több mint 1 éve
Közben véget ért Nikishin KHL karrierje, nem tudják elég gyorsan bejelenteni hogy aláírt a Caneshez, és még az idei alapszakaszban bemutatkozik. 🤞
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 1 éve
Alexander the Great and the Fates, by Bernardino Mei, 1667, 📸 by Sarah Stier pic.twitter.com/XJB84VOAcg
— ArtButMakeItSports (@ArtButSports) April 6, 2025
több mint 1 éve
ALEX OVECHKIN IS THE GREATEST GOALSCORER IN NHL HISTORY! 🚨🚨🚨 #Gr8ness pic.twitter.com/NKef3VvNaJ
— NHL (@NHL) April 6, 2025
több mint 1 éve
Megvaan!🙂