Kerékpár

23 feliratkozó

több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.
gdavid
Nagyoktól idézni csak pontosan és szépen 😊

" Az ember gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára. Aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér, én azt gondolom. Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér, ezt tudom mondani. Annak annyi az élete. "
flzoli
Eléggé sikerült félrevenni, gratulálok hozzá.
gdavid
Ha pongyolán fogalmazol mégis mit vársz?

több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
@Igor Arra fel írtam a Telefónicát, hogy a Sky-ra, mint szponzorra volt hivatkozás. Csupán fel akartam rá hívni a figyelmet, hogy a spanyolok mögött álló vállalat 5x akkor éves bevétellel bír, mint a britek szponzora.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem nem sok értelme van a kerékpárt olyan sportokhoz hasonlítani, ahol fizetnek a nézők azért, hogy láthassák a versenyt. Itt nyilván szinte csak szponzori bevétel van, meg max. merchandising, de biciklis mezeket is kevesebben hordanak, mint focis mezeket.
somoskovig
A biciklis kultusz simán megvan, amire fel tudtak volna építeni ennél egy jóval nagyobb bizniszt is. Lásd a Lance éra. Csak a sok dopping, csalás, hozzá nem értés és a korrupció szépen tönkre vágta ennek a sportágnak a jövőképét.

Az igaz, hogy hiába a sok 100.000-es nézősereg 1-1 szakaszon, ha ezt nehezen tudják becsatornázni a csapatok (nyilván a városok a turizmus felfutásával bőven jól jönnek ki belőle)

több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 767 — 49ers GM
Szerintem nem sok értelme van a kerékpárt olyan sportokhoz hasonlítani, ahol fizetnek a nézők azért, hogy láthassák a versenyt. Itt nyilván szinte csak szponzori bevétel van, meg max. merchandising, de biciklis mezeket is kevesebben hordanak, mint focis mezeket.

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Bő 5 milliárd € a Telefónica éves működési bevétele. Igen, itt csak a Sky helikopter.
gdavid
Ha focihoz hasonlítottad, akkor nem teljesen mindegy a szponzor mennyit keres? Kicsit más körülményekről beszélünk...

"Deutsche Telekom pays Bayern Munich €30 million per year to place its logo front and center on their jerseys. This investment is nearly identical to the one they would commit to if they were interested in coming back into cycling as a sponsor of a top-level team; the Germany company left cycling in 2006 after sponsoring a top team for 16 years."
 cyclingtips.com/2017/08/analysis-pro-cycling-sponsorship-worth-cost/


Mennyi egy elit csapat bevétele a 2 sportban?
És mennyi pénz jön a szponzortól fociban / egyéb forrásokból, és milyen az arány a kerékpárban? Akár abszolút, akár relatív módon kifejezve...

Mitchellton
"According to Bannan the average annual World Tour team budget is £15m. Rider and staff wages constitute 80% of Mitchelton-Scott’s expenditure, with travel costs an additional £750,000 per year. 90% of the team’s income derives from partners, ranging from major sponsors to minor suppliers."
 www.theguardian.com/sport/2018/jan/15/pro-cycling-teams-struggling-to-survive

Sky
itt is 80%+ ami szponzortól jön, az első két sor mindenképp, de valószínű a harmadik nagy része is...
 inrng.com/2016/07/the-finances-of-team-sky-2015/

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.
gdavid
Nagyoktól idézni csak pontosan és szépen 😊

" Az ember gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára. Aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér, én azt gondolom. Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér, ezt tudom mondani. Annak annyi az élete. "
flzoli
Eléggé sikerült félrevenni, gratulálok hozzá.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Szerintem nem az útvonal a hibás, és nem a sky erőssége, hanem hogy nincsenek erős első versenyzők...
Még a contador-schleck időkben is az volt, hogy a kettő legerősebb versenyző 5/4 hegyi szakaszon odavert a többi élmenőre, hozzáteszem akkor is a saxo bank volt a legerősebb csapat, mégsem tudott nyerni Schleck, mert Contador komplettebb versenyző volt.

De most mi van? Semmi, mikor elindul Dumoulin leszakad Froome+Bernal, de akkor sem mennek tovább, hanem bevárják őket... Így azért ne csodálkozzunk semmin 😀
Persze, fontos a csapat erőssége, hogy nagyjából lehessen kontrollálni az eseményeket, de olyan iramot sem tudnak menni, hogy a sky 3. legerősebb emberét le tudják szakítani...
Sportban nincsen ha, de ha lenne egy formában levő Pantani, Contador, vagy Schleck kaliberű kihívójuk, akkor baszhatnák az erős csapatot, csak csapattal nem tudnának versenyt nyerni, és most sem tudtak volna, de egyszerűen nincs senki, aki hegyen erősebb lenne.

Hozzáteszem, Dumoulin defektje 5 km-el a cél előtt abszolút pech kategória, ott a legerősebb csapattal sem tudott volna felérni, de csak a TT-n tudott hozni, ott is csak egy minimális különbséget.

Erős csapat a Sky, kurvajól csinálja, de ha Thomast átrakták volna a Movistarba akkor is megnyerte volna, ha Lanbdát, vagy Quintanát átrakták volna a Skyba, akkor se nyertek volna, és más sem. Nem a sky miatt nyert Thomas, azért nyert mert walesi erősebb volt mindenkinél hegyen.
eaglesmcnabb
Ez így ma már nem igaz. Régen amikor még 1v1-es csaták mentek az élmezőnyben persze lehetett támadni, de ha a másiknak még 3-4 segítője van, amikor te már a taknyodon mész, hát sok sikert.....
Persze, véletlenül nem lehet nyerni, Thomas erős volt, de hogy ne lenne ehhez köze a csapatnak azt erősen kétlem.

Ami sokkal nagyobb baj, hogy a bicikli elment az erős irammenők irányába, és jószerével már csak arról szól a verseny, ki tud nagyobb alaptempót menni és milyen sokáig. Többet néznek lefele a wattmérőre mint előre majdnem... Lassan mintha gépek versenyeznének gépek ellen, mindenki tartja magát az előre leírt forgatókönyvhöz és átlagtempóhoz, mintha időfutam lenne mindegyik szakasz
flzoli
ezt értem ,de mikor leszakadnak a segítők, akkor lehetne menni, mégse tudott menni egyik sem. Pedig az említett példánál se froome se bernal nem bírta az iramot...

ráadásul ha a másiknál van 3 segítő, és te már a taknyodon mész, hogy nem mentél egész végig semmit, csak mentél mögöttük szélárnyékba, az csak azt bizonyítja hogy bizony nem vagy erős.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem nem az útvonal a hibás, és nem a sky erőssége, hanem hogy nincsenek erős első versenyzők...
Még a contador-schleck időkben is az volt, hogy a kettő legerősebb versenyző 5/4 hegyi szakaszon odavert a többi élmenőre, hozzáteszem akkor is a saxo bank volt a legerősebb csapat, mégsem tudott nyerni Schleck, mert Contador komplettebb versenyző volt.

De most mi van? Semmi, mikor elindul Dumoulin leszakad Froome+Bernal, de akkor sem mennek tovább, hanem bevárják őket... Így azért ne csodálkozzunk semmin 😀
Persze, fontos a csapat erőssége, hogy nagyjából lehessen kontrollálni az eseményeket, de olyan iramot sem tudnak menni, hogy a sky 3. legerősebb emberét le tudják szakítani...
Sportban nincsen ha, de ha lenne egy formában levő Pantani, Contador, vagy Schleck kaliberű kihívójuk, akkor baszhatnák az erős csapatot, csak csapattal nem tudnának versenyt nyerni, és most sem tudtak volna, de egyszerűen nincs senki, aki hegyen erősebb lenne.

Hozzáteszem, Dumoulin defektje 5 km-el a cél előtt abszolút pech kategória, ott a legerősebb csapattal sem tudott volna felérni, de csak a TT-n tudott hozni, ott is csak egy minimális különbséget.

Erős csapat a Sky, kurvajól csinálja, de ha Thomast átrakták volna a Movistarba akkor is megnyerte volna, ha Lanbdát, vagy Quintanát átrakták volna a Skyba, akkor se nyertek volna, és más sem. Nem a sky miatt nyert Thomas, azért nyert mert walesi erősebb volt mindenkinél hegyen.
eaglesmcnabb
Ez így ma már nem igaz. Régen amikor még 1v1-es csaták mentek az élmezőnyben persze lehetett támadni, de ha a másiknak még 3-4 segítője van, amikor te már a taknyodon mész, hát sok sikert.....
Persze, véletlenül nem lehet nyerni, Thomas erős volt, de hogy ne lenne ehhez köze a csapatnak azt erősen kétlem.

Ami sokkal nagyobb baj, hogy a bicikli elment az erős irammenők irányába, és jószerével már csak arról szól a verseny, ki tud nagyobb alaptempót menni és milyen sokáig. Többet néznek lefele a wattmérőre mint előre majdnem... Lassan mintha gépek versenyeznének gépek ellen, mindenki tartja magát az előre leírt forgatókönyvhöz és átlagtempóhoz, mintha időfutam lenne mindegyik szakasz

több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Szerintem nem az útvonal a hibás, és nem a sky erőssége, hanem hogy nincsenek erős első versenyzők...
Még a contador-schleck időkben is az volt, hogy a kettő legerősebb versenyző 5/4 hegyi szakaszon odavert a többi élmenőre, hozzáteszem akkor is a saxo bank volt a legerősebb csapat, mégsem tudott nyerni Schleck, mert Contador komplettebb versenyző volt.

De most mi van? Semmi, mikor elindul Dumoulin leszakad Froome+Bernal, de akkor sem mennek tovább, hanem bevárják őket... Így azért ne csodálkozzunk semmin 😀
Persze, fontos a csapat erőssége, hogy nagyjából lehessen kontrollálni az eseményeket, de olyan iramot sem tudnak menni, hogy a sky 3. legerősebb emberét le tudják szakítani...
Sportban nincsen ha, de ha lenne egy formában levő Pantani, Contador, vagy Schleck kaliberű kihívójuk, akkor baszhatnák az erős csapatot, csak csapattal nem tudnának versenyt nyerni, és most sem tudtak volna, de egyszerűen nincs senki, aki hegyen erősebb lenne.

Hozzáteszem, Dumoulin defektje 5 km-el a cél előtt abszolút pech kategória, ott a legerősebb csapattal sem tudott volna felérni, de csak a TT-n tudott hozni, ott is csak egy minimális különbséget.

Erős csapat a Sky, kurvajól csinálja, de ha Thomast átrakták volna a Movistarba akkor is megnyerte volna, ha Lanbdát, vagy Quintanát átrakták volna a Skyba, akkor se nyertek volna, és más sem. Nem a sky miatt nyert Thomas, azért nyert mert walesi erősebb volt mindenkinél hegyen.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.
gdavid
Nagyoktól idézni csak pontosan és szépen 😊

" Az ember gyűjtsön, építkezzen kockáról kockára. Aki erre nem képes, akinek nincs semmije, az annyit is ér, én azt gondolom. Aki nem vitte semmire az életben, az annyit is ér, ezt tudom mondani. Annak annyi az élete. "

több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Azért nem invesztálnak többet a sportba, mert nem akarnak megint egy dopping esettel pofára esni a nagyobb cégek. Nem véletlen, hogy elvétve akad csak nem állami pénzes (=gazdagabb) csapat.

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 679 — Vikings fan
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.
gdavid
Magyarán azt mondod mindenki hülye, csak a Sky a helikopter. Szerintem nem Európa talán legnagyobb televíziós cégét kéne alapnak venni, akik számára a kerékpár duplán hoz(előfizetés + reklám).
Ez olyan mintha NFL-ben eltörölnéd az esélykiegyenlítő mechanizmusokat, majd a Cowboys köszönné szépen és maga alá gyalulná a ligát. Vagy az NBA-ben a Lakers, a gurulós fociban a két nagy spanyol az összes többit. De legalább utóbbiban még nem jutottunk odáig, h a Real 2x annyiból gazdálkodjon, mint a Barca/Bayern/stb. F1-et is az öli meg, h teljesen kétosztályúvá vált a bajnokság. Van a top3 csapat utánuk szakadék majd az összes többi. Ott is a 4. számú csapat fele/harmadannyi keretből gazdálkodik, mint az előtte lévő három bármelyike. Már maga a kereskedelmi jogdíjakból teljesen egyenetlenül történik a szétosztás, erre pedig rájön, h a top3 bármelyikével több reklámidő nyerhető, ami értelemszerűen több pénzbe is kerül, amivel tovább nyílik az olló a két tábor között. Legalább az F1-ben van 2-3 közel hasonló költségvetésű csapat. Sorolhatnám napestig a példákat. Ilyen pénzügyi egyeduralom mellett, ami a kerékpárban van, a show minősége is csorbul. Ja és erre jön a TDF sprinter központú útvonalai, a kevés hegyi befutó (és hegyi szakasz), a kevés akár rövid, de meredek hegy stb. Ezek hiányában még könnyebbé válik kontrollálni a mezőnyt. A Sky se a Vueltán, se a Giron nem tudja ennyire könnyen neutralizálni a szakaszok jelentős részét. Ezek mind oda vezetnek, h pont a kerékpár csúcs színpadán van állandóan közepes darab.

Ja és mielőtt jön a sky szimpatizáns holló fórumtársunk, nem azt mondom, h Thomas nem érdemelte meg. Én azt mondom, ha gyengébb csapatban menne, akkor Dumoulinnel szemben szinte biztos, de a többiekkel szemben is sokkal nehezebb dolga lett volna.
dawyd728
Nem a Sky a hibás mert,
1. Szar a TDF útvonal (megjegyzem Vueltát is nyertek)
2. Ha belevágnak valamibe akkor igenis ők ezt profitábilisen győzelmekkel és magas marketing nyereséggel akarják megcsinálni és ezért pénzt áldoznak, mellesleg elég sokat segítenek a brit kerékpársportnak.
3. Többi cég nem hajlandó többet invesztálni, mert elég nekik a hátsó hely
4. A többi csapat hihetetlen hülyén építi fel a csapatát
5. Dobálóztok itt, hogy a többiek is megnyerték volna egyelőre Domulin volt az egyetlen aki több mint 1 versenyen egyáltalán közelükben volt.

De amúgy dejavum van US Postalnal ugyanez ment LA-nél.
több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Bő 5 milliárd € a Telefónica éves működési bevétele. Igen, itt csak a Sky helikopter.

Szerkesztette: gdavid

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Valóban gáz, hogy 40M € az kiemelkedőnek számít, és elég az egyeduralomhoz.
És valóban nem az egyetlen csapat hibája, hogy komolyan veszi a csapatépítést, hanem a többié, hogy nem.
Ronaldonak 30M € az éves alapfizuja.
Aki eredményes csapatot akar, az nyúljon a zsebébe.
A Realos hasonlat úgy állna meg, hogy egyetlen csapat se adna 5M feletti fizut, a Real meg akár 10-t is még a cseréknek is.
Akkor a Real lenne a hülye? Vagy a többi csapat a spúr?
És nem kötelező versenyképes fizut adni, csak akkor ne lepődjünk meg, hogy aki meg ad, az szarrá is dominál.

több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 415 — Colts fan
dawyd728
Újra tudtam követni idén végre a Tourt, és hát ez az összefoglalás teljesen jól leírja miért nem tudtam annyira élvezni az egészet, mint régebben (5-6 éve), amikor én sokkal kiegyenlítettebbnek éreztem a dolgokat.
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.
gdavid
Magyarán azt mondod mindenki hülye, csak a Sky a helikopter. Szerintem nem Európa talán legnagyobb televíziós cégét kéne alapnak venni, akik számára a kerékpár duplán hoz(előfizetés + reklám).
Ez olyan mintha NFL-ben eltörölnéd az esélykiegyenlítő mechanizmusokat, majd a Cowboys köszönné szépen és maga alá gyalulná a ligát. Vagy az NBA-ben a Lakers, a gurulós fociban a két nagy spanyol az összes többit. De legalább utóbbiban még nem jutottunk odáig, h a Real 2x annyiból gazdálkodjon, mint a Barca/Bayern/stb. F1-et is az öli meg, h teljesen kétosztályúvá vált a bajnokság. Van a top3 csapat utánuk szakadék majd az összes többi. Ott is a 4. számú csapat fele/harmadannyi keretből gazdálkodik, mint az előtte lévő három bármelyike. Már maga a kereskedelmi jogdíjakból teljesen egyenetlenül történik a szétosztás, erre pedig rájön, h a top3 bármelyikével több reklámidő nyerhető, ami értelemszerűen több pénzbe is kerül, amivel tovább nyílik az olló a két tábor között. Legalább az F1-ben van 2-3 közel hasonló költségvetésű csapat. Sorolhatnám napestig a példákat. Ilyen pénzügyi egyeduralom mellett, ami a kerékpárban van, a show minősége is csorbul. Ja és erre jön a TDF sprinter központú útvonalai, a kevés hegyi befutó (és hegyi szakasz), a kevés akár rövid, de meredek hegy stb. Ezek hiányában még könnyebbé válik kontrollálni a mezőnyt. A Sky se a Vueltán, se a Giron nem tudja ennyire könnyen neutralizálni a szakaszok jelentős részét. Ezek mind oda vezetnek, h pont a kerékpár csúcs színpadán van állandóan közepes darab.

Ja és mielőtt jön a sky szimpatizáns holló fórumtársunk, nem azt mondom, h Thomas nem érdemelte meg. Én azt mondom, ha gyengébb csapatban menne, akkor Dumoulinnel szemben szinte biztos, de a többiekkel szemben is sokkal nehezebb dolga lett volna.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Én értem, hogy miről beszéltek. De ez nem a Sky hibája. Nem őket kellene szidni/okolni.

Azt pedig csak mellékesen jegyezném meg, hogy évi 40m €-ról beszélünk (egy közepesen szar európai labdarúgó ára). Aki ennyit nem tud összekaparni egy évben, az magára vessen.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
dawyd728
Telefonról nem fogom teljesen kibontani.

De mégis miért a legjobb csapatot kell szidni? A többit kellene, hogy miért gyengébbek évek óta, a fejlődés jele nélkül.
gdavid
Wout Poels 1 milliós fizetéssel versenyez a Skyban kb 6-8 számú emberként, ha teljes keretet nézem. Vicc. Kb a mezőny 2/3-nál legjobban fizetett lenne a csapaton belül. A kimaradó keretük erősebb, mint bármelyik Touron indult GC contender számára benevezett 7 fő. Már azzal is erősítik magukat, h nem az ellenfélnél tekernek, hanem náluk a kispadon ülnek.
A Sky költségvetése kimagaslik a mezőnyből. Amikor évről évre lehet hallani a csapatok megszünés szélén, szponzorok hátrálnak ki, addig a Sky köszöni szépen és rabolja le az összes többit. Nem mondom, van 2-3 csapat, akik, ha ne is Sky büdzsével dolgoznak, de közel hozzájuk, azoknál meg olyan szakmai munka folyik (pl. Katusha), ami szabályszerűen visszafejleszti a bringásaikat. Egyedül a BMC az, aki felvehetné csapatszinten a versenyt, de Porte még nem képes végigtekerni 3 hetet.. Ja és a BMC jövőre le is fog épülni. A romokon meg marad egy abszolút középszerű csapat.
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
dawyd728
Telefonról nem fogom teljesen kibontani.

De mégis miért a legjobb csapatot kell szidni? A többit kellene, hogy miért gyengébbek évek óta, a fejlődés jele nélkül.
gdavid
Egyszerűen kihasználják az erőfölényük, és lerabolják a jobb embereket a többi csapattól. Lehet szidni a többieket, de amíg 2x 3x-os pénzt ígérnek oda valakinek, elég kevesen fognak nemet mondani nekik....
flzoli
Sky pénzügyi fölényét amúgy mi jellemzi vagy milyen adatok alapján mondod?
Csak mert amilyen listákat láttam Valverde annyit keres mint Froome - Thomas.
És szerintem igen is a többi csapat sara hogy ilyen 3 fejű hülyeséggel probalkoznak segítő meg nuku.
Toca
 www.velonews.com/2018/07/tour-de-france/rival-tour-de-france-teams-resigned-to-skys-budget-advantage_473476

Mint a magyar fociban itt is nagy a titkolózás, de azért elég erős belső infók alapján:
Idén kb.
Sky 40m $
Sunweb 19m
Movistar 14-16m

2016:
1. Team Sky: €35M
2. Katusha: €32M
3. BMC: €28M
4. Tinkoff: €25M
5. Astana: €20M
6. Etixx-Quickstep: €18M
7: Movistar: €15M

Nem az mutatja egy csapat gazdagságát, hogy a franchise playerét/kerekesét mennyire fizeti meg, mert az mindenhol kb. ugyan annyi lehet a maximum (Biztos van kiugró érték). Ha pénzes vagy a többieket tudod úgy megfizetni, hogy véletlen se menjenek máshová első számú kerekesnek.

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 679 — Vikings fan
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
dawyd728
Telefonról nem fogom teljesen kibontani.

De mégis miért a legjobb csapatot kell szidni? A többit kellene, hogy miért gyengébbek évek óta, a fejlődés jele nélkül.
gdavid
Egyszerűen kihasználják az erőfölényük, és lerabolják a jobb embereket a többi csapattól. Lehet szidni a többieket, de amíg 2x 3x-os pénzt ígérnek oda valakinek, elég kevesen fognak nemet mondani nekik....
flzoli
Sky pénzügyi fölényét amúgy mi jellemzi vagy milyen adatok alapján mondod?
Csak mert amilyen listákat láttam Valverde annyit keres mint Froome - Thomas.
És szerintem igen is a többi csapat sara hogy ilyen 3 fejű hülyeséggel probalkoznak segítő meg nuku.

Szerkesztette: Toca
több mint 5 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 846 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
dawyd728
Telefonról nem fogom teljesen kibontani.

De mégis miért a legjobb csapatot kell szidni? A többit kellene, hogy miért gyengébbek évek óta, a fejlődés jele nélkül.
gdavid
Egyszerűen kihasználják az erőfölényük, és lerabolják a jobb embereket a többi csapattól. Lehet szidni a többieket, de amíg 2x 3x-os pénzt ígérnek oda valakinek, elég kevesen fognak nemet mondani nekik....

több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
dawyd728
Telefonról nem fogom teljesen kibontani.

De mégis miért a legjobb csapatot kell szidni? A többit kellene, hogy miért gyengébbek évek óta, a fejlődés jele nélkül.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.
gdavid
Ha kifejted talán vita is kialakulhat.
több mint 5 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
Szerintem nem a Sky tesz rosszat, hanem az összes többi.

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 5 éve
dawyd728 3 698
Nem volt egy rossz TDF, de a jó 3hetes továbbra sem ilyen. Az meg, h Thomas nyert számomra semmivel nem különb, mint a korábbi évek Froome-Sky győzelmei. Elvileg Thomas az, aki jót tesz a kerékpársportnak, hát nem tudom Froomehoz képest ez miben nyilvánul meg. Mindenesetre aki rosszat tesz az a Sky. Thomas ugyanúgy csapata erőfölényét kihasználva nyert magabiztosan. Ha Dumoulin 2015-től a Skyban tekerne, akkor most nyerte volna min. a 4. Grand Tourját. A szakaszok jelentős részét neutralizálja a Sky. Az ellenfelek első támadásaival előbb max csak a segítőket tudják fárasztani. Ez pedig ilyen szoros mezőnyben igen is számít. A komplett tdf-ről kimaradó soruk is erősebb, mint bármely összetett esélyes kiszolgáló személyzete.

Az meg, h Dumoulin a hátránya 3/4-ét annak köszönhette, h defektet kapott egy szakasz utolsó 5km-én, az borzasztóan dühítő.

BTW kíváncsi vagyok a vb pálya miatt milyen mezőny lesz a Vueltán.