PC és Konzol

27 feliratkozó

több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Összeállt a kép.
Tehát a fő probléma nem az, hogy fizetni kell, hanem az, hogy zsákbamacskáért....
Sobri Jóska
Tavaly ezen már borult a bili, voltak belőle perek, főleg amikor kiderült, hogy az egyik legnagyobb ilyen oldal konkrétan youtuberek keze alatt fut, akik ráadásul kamu videókkal promózták a saját site-jukat 😊 A skin lényegében e-currency, és ugyanúgy szökik, mint a rendes 😊

több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Régen sokat pókereztem, kaszinókban is, és láttam elég szenvedélybeteget, rulett- és gépfüggőt, és elég sok jelét be tudom azonosítani valakin, aki benne van ebben a világban.
És pl. ez a kissrác sincs még 18, és már most függőnek tűnik, szóval ez a szegmens valóban ijesztő.


több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Összeállt a kép.
Tehát a fő probléma nem az, hogy fizetni kell, hanem az, hogy zsákbamacskáért.
Ha egy lövöldözős játékban akarok egy nagyobbat sebző puskát, akkor zsákbamacskát tudok csak venni, a puskát direktbe nem, és a zsákban lehet egy erős páncél, egy messzebbre lövő puska vagy egy csomag gránát van, nem az a puska, amit akarok.
És csak nyitom a zsákokat, míg nem esik ami kell, miközben elment rá 50x5euró, ebből 49x5 feleslegesen.
Ez így valóban elég idegesítő.
Én az vagyok, aki simán kifizet pár eurót, hogy egy iPadre letöltött játékban ne legyen reklám, vagy egy gombfocijátékban a magyar válogatottal legyek és ne nyulakkal vagy csillagokkal, de az zavarna, ha az adott pénzért kapnék egy random országot, és lehet csak a századikra kapnám meg a magyart, mire lenne már Nigériám, Kínám meg Portugáliám.

A szerencsejáték kérdéskörhöz meg annyit, hogy minden fejlett országban van fejlett szerencsejáték-felügyelet, ha az effajta valóban annak tűnő metodikát kiszúrják, akkor gondolom eszerint is adóztatják, és teszik korhatárossá.
Miért nem minősítik szerencsejátéknak az olyan oldalt, ahol egy 13 éves kissrác (megnéztem pár ilyen videót) betesz egy 100 dolláros CSGO kést, 9 másik játékos mást, és egy tárcsa kisorsolja ki visz mindent? (És gondolom az összértékből levon magának 1-2% rake-t.)
Ez valóban aggályos, de nem a játékkészítők, kiadók, honlapüzemeltetők oldaláról hanem a felügyeletek részéről - szerintem.

több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Nem túlzó példa. 😊
A Monopoly, mint társas az kb. olyan, mint egy Tetris, nyilván egyszerűsége miatt egyszer megveszed, aztán játszol vele ingyen.
De nem a Monopoly a 21.század társasjátékainak csúcsa azért.
Pl. a Last Night On Earth zombis társas, ami egy népszerű boardgame, az alapjáték olyan 15ezer körül van, és van hozzá rengeteg kiegészítő, pálya, küldetés, biszbasz, amire el lehet még vagy 50ezret költeni.
Ahogy lehet egy fabot, damil, horog, úszó kvartettel is horgászni, és lehet a végtelenségig cizellálni a felszerelést, pénzben határ a csillagos ég.

Az általad és Negritis által leírtakat (és a mikrotranzakciós hosszú index cikket) tulajdonképpen úgy foglalnám össze, ha jól értettem, hogy a számítógépes/tabletes/mobilos játékpiacra is betette szőrös mancsát a kapitalizmus mindenhol profitot maximalizálni igyekvő rút szörnye.
Ami globálisan minden bizonnyal sajnálatos, de nem úgy van, mint az élet számtalan területén, hogy akinek van rá pénze az többet kap, mint akinek nincs? Autóból, nőből, szórakozásból, élményből, mindenből?
És tulajdonképpen arról szól ez a paláver, hogy a gamerek, akiknek nagy része azért még nem rendelkezik önáló keresettel és alapvetően a 14-23 éves korosztályból kerül ki, idejekorán szembesül azzal, hogy a "világ geci", mindenért fizetni kell, és ha a morális meglátásokat félretesszük, akkor azzal is, hogy semmit sem adnak ingyen?
Jól látom? 😊
Sobri Jóska
Nem gondoltam, hogy társasba is már itt járunk, de akkor tévedtem. 😊

Az alsó rész pedig, igazából ja, jól látod, legalábbis a P2Wes fejlődés felháborodásra lehet ezt mondani. Lootboxnál már, ahogy Baggio is írta sántít a dolog, mert most ha azt átültetjük az általad írt dolgokra, akkor autót is miután vettél nem Te döntöd el mit fejlesztesz/javítasz rajta milyen felnit raksz rá stb. hanem random sorsolnak neked vmit és 10 ilyen random után kapsz 1 kupont amivel vehetsz 1 dolgot amit Te akarsz, vagy mondjuk mozinál is miután megvetted a jegyet, a büfénél már nem választhatsz mit kérsz, csak beadsz 2 ezer forintot és random adnak neked dolgokat, amit aztán lehet, hogy szeretsz, lehet, hogy nem, de ott van lent Negritis ruhás példája is. Valószínű lenne felháborodás ezeknél a dolgoknál is, ha így működne. 😀 Jelenleg annyi a különbség, hogy a játékokban a lootboxokat megveheted és kinyithatod virtuális pénzért is (BF2, SoW), vagy ha nem akkor meg csak skineket adnak(CSGO, OW), így szerintem tök rendben van a rendszer.

témához:  www.gamestar.hu/hir/fifa-18-mikrotranzakcio-ea-240183.html

Fifasok is rájöttek pár év után, hogy van a játékban lootbox. Felkészül Madden. 😀
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Értem.
Akkor amit nem értek:
Ha valaki teniszezik, golfozik, küzdősportot űz vagy bármilyen más játékkal játszik, (lego, társas, szerepjátékok, vagy festeget, horgászik és mindenféle gyűjtőszenvedély, stb.) az ugyanúgy költségigényes, abba ugyanúgy havi szinten kell beletolni a pénzt. Nem elég egy egyszeri beruházás a játékélményhez, hanem folyamatosan, hetente, havonta, évente pakolni kell bele.
Miért ekkora probléma ez a számítógépes játékok esetében, végtére is játék játék, nem?
Sobri Jóska
Lényegében jól fogtad meg a dolgot. Ami különbözik egyes játékok között, hogy maga a lootbox (maradnék ennél a szónál, természetesen játékról játékra változik) tartalma más jelentőséggel bír egyes játékok között, és nem feltétlenül költségigényesek.

Van a CS:GO, Overwatch-féle vonal, ahol a lootbox játékélményen lényegében nem változtat semmit.
CS:GO-t írom, mivel azt ismerem: egy-egy lootbox nyitás után kapsz mondjuk egy fegyver skint. Ettől csak a fegyvered néz ki máshogy (színesebb, esetleg számolja a frageket), de ettől az még nem lesz erősebb, nem lő gyorsabban, pontosabban, stb, cicomázás az egész. Több szint van gyakoriság alapján, egy pontosan nem ismert, de behatárolható százalék alapján dobja a rendszer a különböző szinteknek megfelelő skint (voltak emberek, akik ezres nagyságrenddel tesztelték, az már nagyjából elfogadható statisztikai alap), nyilván a ritkább a drágább. A skinek értékét a piac lövi be kínálat-kereslet alapon, és itt tételezzük fel, hogy a valve (a kiadó) ebbe nem nyúl bele 😊 Lényeg a lényeg, hogy ha valami ritkát, nagyon nagy értékűt dob, akkor bazi jól jártál, de az esetek nagy részében buksz a dolgon, színtiszta szerencsejáték. Ha esetleg felmerül kérdésként, igen, én is szoktam nyitni, havi 2 darabot, ez a gambling budgetem 😊

A játékosok között ment folyamatosan a hőbörgés, mivel nagyon hosszú ideig nem jött extra tartalom a játékhoz, csak különböző típusú lootboxok, amivel nyilván a valve járt jól. Amikor jön tartalom (itt Operation-nek hívják), az egy 5-6 eurós season pass-sel oldható fel, ilyenkor újabb játékmódok vannak, új pályák, és a játék is szórja a lootboxokat-skineket, amit simán el tudsz adni annyiért, hogy az az 5-6 euró visszajöjjön, ráadásul az új tartalom általában az átlag játékélményen is dob.

Szerintem ez a rendszer abszolút fair így, hogy kétféleképpen fizethetsz:
- van az abszolút szerencsejáték rész, ami csak grafikai tuning, teljesen felesleges.
- van amikor tényleges extra tartalomért fizetsz, de ott tudod mit kapsz a pénzedért, és simán előfordul hogy visszaszerzed azt amit beletettél.
Ja és a CS:GO olyan 10 euró körül szokott lenni.

Ami a Battlefront2nél kiverte a biztosítékot sokaknál, hogy rengeteg tartalom alapból nem elérhető, csak hosszabb munkával oldható fel VAGY lootbox-szal, ami ráadásul nem biztos, hogy azt dobja be, amit szerettél volna. (ez mondjuk engem egy lutra albumra emlékeztet inkább). Magát a játékot nem ismerem, de gondolom sokat kiaakadtak azon, hogy megvették a 60eurós játékot, hazafelé azon voltak, hogy leülnek, aztán Darth Vaderrel jól megadják az internetnek, aztán a menübe belépve kiderült, hogy arra még várni kell 😊 Nesze neked out of the box játékélmény. Ezzel mindössze az a gond, hogy ezeket a sémákat az ingyenes játékok (pl Clash of Clans) hozták be, és ott teljesen elfogadott, hogy ha győzni akarsz, akkor gürizel vagy fizetsz. Itt viszont eleve kiadsz egy nagyobb összeget, majd a játék is szívat hozzá, ami elég sok embernek szúrja a szemét. Az EA-t pedig eleve mindenki szereti az éves FIFA-Madden-NBA 60eurós rosterfrissítésért 😊

Természetesen üzlet az egész, és vannak, akik megértik, hogy a kiadónak sincs minden ingyen (az új tartalomhoz fejlesztőket fizetni kell, szervert üzemeltetni, stb), de az ilyen húzásoknál kicsit mindenkinél kinyílik a bökő a zsebben.

több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 872 — No es importante
És tulajdonképpen arról szól ez a paláver, hogy a gamerek, akiknek nagy része azért még nem rendelkezik önálló keresettel és alapvetően a 14-23 éves korosztályból kerül ki, idejekorán szembesül azzal, hogy a "világ geci", mindenért fizetni kell, és ha a morális meglátásokat félretesszük, akkor azzal is, hogy semmit sem adnak ingyen?
Jól látom? 😊
Sobri Jóska
lehet így is nézni, de igazából két nagy probléma van csak ezzel, ami miatt amorális az egész:

- nincs korhatárhoz kötve (valamire való kaszinókba azért csak nem engednek be 10-12 kölköket, még ha a fater hitelkártyáját is lobogtatják)
- random, tehát teljesen kiszámíthatatlan, így bár az még ellenérvként akár meg is állhatná a helyét, hogy minden pénzbe kerül, csak amikor nem fix, hogy x összegért mit kapsz, akkor felesleges a kapitalizmusra mutogatni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Kicsit túlzó példa, vagy nem teljesen jó irányból nézed, mert vegyük mondjuk a társast, veszel egy Monopolyt, eléred minden tartalmát, játszotok vele stb. 1-2 év múlva kijön az új verzió, megveszitek, játszotok vele stb. ez számítógépesjáték nyelven úgy szól, hogy kijön a Need for Speed 1, megveszik, végigjátszák, majd 1-2 év múlva kiadják a Need for Spped 2t, megveszik, végigjátszák. Ez számítógépes játéknál is elfogadott. Ami a gamereknek most nem tetszik az Monopoly nyelven úgy szólna, hogy csak akkor lehetnél a cipő figurával ha még fizetnél 5 dollárt, vagy fizetés nélkül is a tied lehet, de egy időzáras lakat alatt van, ami mondjuk 20 óra játék után nyilik ki. Vagy mondjuk feloldhatsz spéci képességeket, mint 2x dobás, eldöntheted, hogy előre-hátra mozogsz stb. de csak bizonyos dolgok teljesítése után kapod meg ezeket, vaaagy fizetsz 5 dollárt és egyből megvannak. Nos nem szoktam mostanában Monopolyzni, de gondolom ilyenek nincsenek benne. 😊 (ha esetleg mégis akkor tekintsd semmisnek ezt a részt 😀)

Nekem spec nincs bajom ezzel amíg játékkal is fellehet oldani mindent, aki pénzt akar rá költeni meg tegye, Ő pénze, megdolgozott érte, arra költi amire akarja, célzást, reflexet vagy taktikai érzéket úgyse tud venni, a cuccait meg előbb utóbb Én is megszerezhetem ha kitartó vagyok. A lootboxoal sincs bajom, mert mindig ott a kis extra meglepi érzés, hogy na vajon mivan benne, mint gyerekként mondjuk a kindertojás. 😊 Szóval teljesen megértem miért mennek effelé a kiadók, és miért olyan népszerű, sokkal érdekesebb tud lenni, mint ha csak úgy oda adnák, persze azt is látom, hogy ez gyengébbeknél simán függőséghez vezethet, vagy vannak ugye akik szimplán utálják a meglepit.
De majd egy lootbox-p2w ellenes ember talán leírja más szemszögből, mert Én abba a brigádba tartozom továbbra is akik szerint nagyon túlreagálták az emberek ezt az egész lootbox-p2w dolgot, pláne úgy, hogy cserébe pl. ingyen adnak kiegészítőket a játékhoz több éven át. 😀
Raven17
Nem túlzó példa. 😊
A Monopoly, mint társas az kb. olyan, mint egy Tetris, nyilván egyszerűsége miatt egyszer megveszed, aztán játszol vele ingyen.
De nem a Monopoly a 21.század társasjátékainak csúcsa azért.
Pl. a Last Night On Earth zombis társas, ami egy népszerű boardgame, az alapjáték olyan 15ezer körül van, és van hozzá rengeteg kiegészítő, pálya, küldetés, biszbasz, amire el lehet még vagy 50ezret költeni.
Ahogy lehet egy fabot, damil, horog, úszó kvartettel is horgászni, és lehet a végtelenségig cizellálni a felszerelést, pénzben határ a csillagos ég.

Az általad és Negritis által leírtakat (és a mikrotranzakciós hosszú index cikket) tulajdonképpen úgy foglalnám össze, ha jól értettem, hogy a számítógépes/tabletes/mobilos játékpiacra is betette szőrös mancsát a kapitalizmus mindenhol profitot maximalizálni igyekvő rút szörnye.
Ami globálisan minden bizonnyal sajnálatos, de nem úgy van, mint az élet számtalan területén, hogy akinek van rá pénze az többet kap, mint akinek nincs? Autóból, nőből, szórakozásból, élményből, mindenből?
És tulajdonképpen arról szól ez a paláver, hogy a gamerek, akiknek nagy része azért még nem rendelkezik önáló keresettel és alapvetően a 14-23 éves korosztályból kerül ki, idejekorán szembesül azzal, hogy a "világ geci", mindenért fizetni kell, és ha a morális meglátásokat félretesszük, akkor azzal is, hogy semmit sem adnak ingyen?
Jól látom? 😊

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
apropó mikor játszunk?😀
Kenny
részemről jövő héten jó csak 😕
JSanyo
akkor egyeztessük óráinkat lord zsomborral és mehet jövő héten.
Kenny
engem a squad annyira nem fog meg, úgyhogy sztem most még kihagyom

főleg hogy kint a NioH pc-re

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
az én meglátásaim és problémám a pachinko metódusra (lootbox - pachinko kb ugyanaz)

1. ahogy mondod is ott a meglepetés érzése hogy jujj vajon mi lesz benne
ez brutálisan addiktív és ez bizony szerencsejáték
itt egy másabb meglátás :
(a videó bő 1 hónapos szóval a BF2 rész kicsit outdated)


megveszed a gyereknek hogy játszon mert jó és utána jön a "apu csak 1 lootboxot" utána meg jön a south park féle Freemium isn't free móka
 southpark.cc.com/full-episodes/s18e06-freemium-isnt-free

2. ha egy játékért fizetek AAA árat, akkor a progression legyen ingame only
és a skinek felőlem lehetnek nyugodtan pachinko baromságok, sőt valszeg még én is költenék rá mert sajnos bennem is van rá hajlam ...

3. "ha idővel unlockolható akkor nekem semmi gondom vele" mentalitás sztem kurva gáz
ez alapozza meg a "wow goldseller" munkahelyeket ahol kínaiak napi 20 órát "dolgoznak" 1-1 játékban hogy vérpistikének ne kelljen farmolnia
valamint ne egy játék döntse el, hogy az időm mennyi pénzt ér, főleg hogy mikor látod hogy 50ft/óráért játszol
egy olyan játékban amiért fizettél 20000ft-t az eléggé felbaszós

4. kurvára idegesít a freemium mobile és a AAA játékok közötti határ elmosása
for honor, shadow of war, bf2, nfs:pb ...

én itt kb lezárom a beszélgetést, de ha olyan merül fel hajlandó vagyok reagálni, csak kezdek belefáradni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Próbálom dekódolni a legutóbbi pár hszt. 😊
Arról megy a disputa, hogy egyre több az olyan játék (és a "főjátékok" között is), amelyiket nem elég egyszer megvenni, hanem pluszba' még ezen felül állandó havi összegekkel kell az embernek támogatnia a karakterét, mert különben a játékélménye rosszabb és/vagy a 1 vs. 1 elleni harcokban gyengébb annál, aki tolja bele a pénzt az adott játékba?
Sobri Jóska
A kinti emberek nagyjából ez miatt sírnak igen, Negritis ha jól értettem főként a random lootboxokat nem szereti, pláne ha nem csak skineket adnak. 😊 + BF2nél már azért is ment a sírás redditen, hogy sokat kell játszani a játékkal, hogy feloldj valamit.
És nem kell állandó havi összeggel támogatni semmit, mert megszerezhető minden a játékban ingyen, csak felgyorsíthatod a folyamatot ha adakozol, de azt is úgy, hogy a legjobb dolgok nem is eshetnek ládából és szintkorlátozva is vannak dolgok, szal nincs olyan, hogy pistike elkölt 100 dollárt és egyből maxos mindene. Legalábbis BF2nél, vannak ennél rosszabb és jobb rendszerek is persze, csak most valami miatt a BF2nél robbant a bomba.
EA tegnap este végül kiszedte, hogy igazi pénzért is lehessen venni bármit, (egy időre legalábbis) miután a média felkapta, hogy az EA szerencsejátékra buzdítja a fiatalokat, sok story lejött, hogy a 18 év alatti gyerek elköltött 100-1000 dollárt ilyenre és, hogy az EA milyen gonosz, hogy kihasználja a szerencsejáték függőket stb.
Raven17
Értem.
Akkor amit nem értek:
Ha valaki teniszezik, golfozik, küzdősportot űz vagy bármilyen más játékkal játszik, (lego, társas, szerepjátékok, vagy festeget, horgászik és mindenféle gyűjtőszenvedély, stb.) az ugyanúgy költségigényes, abba ugyanúgy havi szinten kell beletolni a pénzt. Nem elég egy egyszeri beruházás a játékélményhez, hanem folyamatosan, hetente, havonta, évente pakolni kell bele.
Miért ekkora probléma ez a számítógépes játékok esetében, végtére is játék játék, nem?
Sobri Jóska
Kicsit túlzó példa, vagy nem teljesen jó irányból nézed, mert vegyük mondjuk a társast, veszel egy Monopolyt, eléred minden tartalmát, játszotok vele stb. 1-2 év múlva kijön az új verzió, megveszitek, játszotok vele stb. ez számítógépesjáték nyelven úgy szól, hogy kijön a Need for Speed 1, megveszik, végigjátszák, majd 1-2 év múlva kiadják a Need for Spped 2t, megveszik, végigjátszák. Ez számítógépes játéknál is elfogadott. Ami a gamereknek most nem tetszik az Monopoly nyelven úgy szólna, hogy csak akkor lehetnél a cipő figurával ha még fizetnél 5 dollárt, vagy fizetés nélkül is a tied lehet, de egy időzáras lakat alatt van, ami mondjuk 20 óra játék után nyilik ki. Vagy mondjuk feloldhatsz spéci képességeket, mint 2x dobás, eldöntheted, hogy előre-hátra mozogsz stb. de csak bizonyos dolgok teljesítése után kapod meg ezeket, vaaagy fizetsz 5 dollárt és egyből megvannak. Nos nem szoktam mostanában Monopolyzni, de gondolom ilyenek nincsenek benne. 😊 (ha esetleg mégis akkor tekintsd semmisnek ezt a részt 😀)

Nekem spec nincs bajom ezzel amíg játékkal is fellehet oldani mindent, aki pénzt akar rá költeni meg tegye, Ő pénze, megdolgozott érte, arra költi amire akarja, célzást, reflexet vagy taktikai érzéket úgyse tud venni, a cuccait meg előbb utóbb Én is megszerezhetem ha kitartó vagyok. A lootboxoal sincs bajom, mert mindig ott a kis extra meglepi érzés, hogy na vajon mivan benne, mint gyerekként mondjuk a kindertojás. 😊 Szóval teljesen megértem miért mennek effelé a kiadók, és miért olyan népszerű, sokkal érdekesebb tud lenni, mint ha csak úgy oda adnák, persze azt is látom, hogy ez gyengébbeknél simán függőséghez vezethet, vagy vannak ugye akik szimplán utálják a meglepit.
De majd egy lootbox-p2w ellenes ember talán leírja más szemszögből, mert Én abba a brigádba tartozom továbbra is akik szerint nagyon túlreagálták az emberek ezt az egész lootbox-p2w dolgot, pláne úgy, hogy cserébe pl. ingyen adnak kiegészítőket a játékhoz több éven át. 😀
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Próbálom dekódolni a legutóbbi pár hszt. 😊
Arról megy a disputa, hogy egyre több az olyan játék (és a "főjátékok" között is), amelyiket nem elég egyszer megvenni, hanem pluszba' még ezen felül állandó havi összegekkel kell az embernek támogatnia a karakterét, mert különben a játékélménye rosszabb és/vagy a 1 vs. 1 elleni harcokban gyengébb annál, aki tolja bele a pénzt az adott játékba?
Sobri Jóska
A kinti emberek nagyjából ez miatt sírnak igen, Negritis ha jól értettem főként a random lootboxokat nem szereti, pláne ha nem csak skineket adnak. 😊 + BF2nél már azért is ment a sírás redditen, hogy sokat kell játszani a játékkal, hogy feloldj valamit.
És nem kell állandó havi összeggel támogatni semmit, mert megszerezhető minden a játékban ingyen, csak felgyorsíthatod a folyamatot ha adakozol, de azt is úgy, hogy a legjobb dolgok nem is eshetnek ládából és szintkorlátozva is vannak dolgok, szal nincs olyan, hogy pistike elkölt 100 dollárt és egyből maxos mindene. Legalábbis BF2nél, vannak ennél rosszabb és jobb rendszerek is persze, csak most valami miatt a BF2nél robbant a bomba.
EA tegnap este végül kiszedte, hogy igazi pénzért is lehessen venni bármit, (egy időre legalábbis) miután a média felkapta, hogy az EA szerencsejátékra buzdítja a fiatalokat, sok story lejött, hogy a 18 év alatti gyerek elköltött 100-1000 dollárt ilyenre és, hogy az EA milyen gonosz, hogy kihasználja a szerencsejáték függőket stb.
Raven17
Értem.
Akkor amit nem értek:
Ha valaki teniszezik, golfozik, küzdősportot űz vagy bármilyen más játékkal játszik, (lego, társas, szerepjátékok, vagy festeget, horgászik és mindenféle gyűjtőszenvedély, stb.) az ugyanúgy költségigényes, abba ugyanúgy havi szinten kell beletolni a pénzt. Nem elég egy egyszeri beruházás a játékélményhez, hanem folyamatosan, hetente, havonta, évente pakolni kell bele.
Miért ekkora probléma ez a számítógépes játékok esetében, végtére is játék játék, nem?

több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
Próbálom dekódolni a legutóbbi pár hszt. 😊
Arról megy a disputa, hogy egyre több az olyan játék (és a "főjátékok" között is), amelyiket nem elég egyszer megvenni, hanem pluszba' még ezen felül állandó havi összegekkel kell az embernek támogatnia a karakterét, mert különben a játékélménye rosszabb és/vagy a 1 vs. 1 elleni harcokban gyengébb annál, aki tolja bele a pénzt az adott játékba?
Sobri Jóska
A kinti emberek nagyjából ez miatt sírnak igen, Negritis ha jól értettem főként a random lootboxokat nem szereti, pláne ha nem csak skineket adnak. 😊 + BF2nél már azért is ment a sírás redditen, hogy sokat kell játszani a játékkal, hogy feloldj valamit.
És nem kell állandó havi összeggel támogatni semmit, mert megszerezhető minden a játékban ingyen, csak felgyorsíthatod a folyamatot ha adakozol, de azt is úgy, hogy a legjobb dolgok nem is eshetnek ládából és szintkorlátozva is vannak dolgok, szal nincs olyan, hogy pistike elkölt 100 dollárt és egyből maxos mindene. Legalábbis BF2nél, vannak ennél rosszabb és jobb rendszerek is persze, csak most valami miatt a BF2nél robbant a bomba.
EA tegnap este végül kiszedte, hogy igazi pénzért is lehessen venni bármit, (egy időre legalábbis) miután a média felkapta, hogy az EA szerencsejátékra buzdítja a fiatalokat, sok story lejött, hogy a 18 év alatti gyerek elköltött 100-1000 dollárt ilyenre és, hogy az EA milyen gonosz, hogy kihasználja a szerencsejáték függőket stb.
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 373 — #NoStress
Próbálom dekódolni a legutóbbi pár hszt. 😊
Arról megy a disputa, hogy egyre több az olyan játék (és a "főjátékok" között is), amelyiket nem elég egyszer megvenni, hanem pluszba' még ezen felül állandó havi összegekkel kell az embernek támogatnia a karakterét, mert különben a játékélménye rosszabb és/vagy a 1 vs. 1 elleni harcokban gyengébb annál, aki tolja bele a pénzt az adott játékba?

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
az EA teljesen vakon van ahogy látom:

 twitter.com/EAStarWars/status/931332890717143040

pénz-pénz-pénz
jaaa, csak h értelmesen kéne a lootboxokat
Negritis
Most ezzel mi a gond? Kiszedik és mondjuk 1-2 hónap múlva visszarakják úgy, hogy csak skineket lehet venni, úgy már senki se sírhat, hogy p2w. Jó persze tudom lehet úgy is értelmezni, hogy ez csak a gonosz ea elme trükk és 1 hónap múlva mikor lejár a refund idő visszarakják 1-1be ugyan azt a rendszert ami most van, de ennyire hülyék nem lesznek. Már most rohadt sok oldal velük foglalkozik, 1-2 ország is vizsgálódik utánuk, van ahol betiltanák a játékot stb. elvileg Disney fejese is felhívta az EA főnökét, hogy azonnal csináljanak valamit, ezek után nem fogják mégegyszer beindítani ezt a nagy utálat hullámot.
Raven17
ezt elvileg a DICE vezetője tette ki
és összevisszakapkodnak fingjuk sincs mit akarnak - na jó pénzt pénzt és még kis pénzt - cserébe összevissza kapkodnak és csinálják a hülyeséget
Negritis
Ő tette ki, de az EA szabja meg, hogy legyen-e benne mikrotranzakció, dlc egyebek. EA meg nyílván pénzt akar valahonnan ha már bejelentették, hogy 2-3 éven át minden hónapban ingyen jön új pálya, karakter, single módhoz új chapter stb. akkor kell valami más mód ahonnan pénzt szerezhetnek. Erre a legjobb módszer sztem a skines lootboxok lennének, ala OW, bőven jönne abból is pénz és semmi p2w nincs benne. Az meg, hogy kapkodnak összevissza meg azért van, mert ahogy írtam az előbb kb. mindenki róluk beszél most és Disney kicsit odalépett EA-nek, hogy 1 hónappal új film előtt nem kérnek negatív médiát SWnek, így muszáj azonnal lépniük valamit, azt meg nem várhatod, hogy 2 nap alatt átszabják az egész fejlődés rendszert.
Raven17
ezért mondtam h vakon vannak, mert összevissza kattognak hogy mi legyen benne a lootboxban és mi nem
és mindezt még megjelenésre sem tudták lefixálni

amúgy a dota, cs:go már az OW előtt is ugyanezt tolta és már korábban is tuti voltak haosnlók

és ÉN személy szerint továbbra is a tendencia miatt vagyok zabos, nem kifejezetten a BF2 miatt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
az EA teljesen vakon van ahogy látom:

 twitter.com/EAStarWars/status/931332890717143040

pénz-pénz-pénz
jaaa, csak h értelmesen kéne a lootboxokat
Negritis
Most ezzel mi a gond? Kiszedik és mondjuk 1-2 hónap múlva visszarakják úgy, hogy csak skineket lehet venni, úgy már senki se sírhat, hogy p2w. Jó persze tudom lehet úgy is értelmezni, hogy ez csak a gonosz ea elme trükk és 1 hónap múlva mikor lejár a refund idő visszarakják 1-1be ugyan azt a rendszert ami most van, de ennyire hülyék nem lesznek. Már most rohadt sok oldal velük foglalkozik, 1-2 ország is vizsgálódik utánuk, van ahol betiltanák a játékot stb. elvileg Disney fejese is felhívta az EA főnökét, hogy azonnal csináljanak valamit, ezek után nem fogják mégegyszer beindítani ezt a nagy utálat hullámot.
Raven17
ezt elvileg a DICE vezetője tette ki
és összevisszakapkodnak fingjuk sincs mit akarnak - na jó pénzt pénzt és még kis pénzt - cserébe összevissza kapkodnak és csinálják a hülyeséget
Negritis
Ő tette ki, de az EA szabja meg, hogy legyen-e benne mikrotranzakció, dlc egyebek. EA meg nyílván pénzt akar valahonnan ha már bejelentették, hogy 2-3 éven át minden hónapban ingyen jön új pálya, karakter, single módhoz új chapter stb. akkor kell valami más mód ahonnan pénzt szerezhetnek. Erre a legjobb módszer sztem a skines lootboxok lennének, ala OW, bőven jönne abból is pénz és semmi p2w nincs benne. Az meg, hogy kapkodnak összevissza meg azért van, mert ahogy írtam az előbb kb. mindenki róluk beszél most és Disney kicsit odalépett EA-nek, hogy 1 hónappal új film előtt nem kérnek negatív médiát SWnek, így muszáj azonnal lépniük valamit, azt meg nem várhatod, hogy 2 nap alatt átszabják az egész fejlődés rendszert.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
az EA teljesen vakon van ahogy látom:

 twitter.com/EAStarWars/status/931332890717143040

pénz-pénz-pénz
jaaa, csak h értelmesen kéne a lootboxokat
Negritis
Most ezzel mi a gond? Kiszedik és mondjuk 1-2 hónap múlva visszarakják úgy, hogy csak skineket lehet venni, úgy már senki se sírhat, hogy p2w. Jó persze tudom lehet úgy is értelmezni, hogy ez csak a gonosz ea elme trükk és 1 hónap múlva mikor lejár a refund idő visszarakják 1-1be ugyan azt a rendszert ami most van, de ennyire hülyék nem lesznek. Már most rohadt sok oldal velük foglalkozik, 1-2 ország is vizsgálódik utánuk, van ahol betiltanák a játékot stb. elvileg Disney fejese is felhívta az EA főnökét, hogy azonnal csináljanak valamit, ezek után nem fogják mégegyszer beindítani ezt a nagy utálat hullámot.
Raven17
ezt elvileg a DICE vezetője tette ki
és összevisszakapkodnak fingjuk sincs mit akarnak - na jó pénzt pénzt és még kis pénzt - cserébe összevissza kapkodnak és csinálják a hülyeséget

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
az EA teljesen vakon van ahogy látom:

 twitter.com/EAStarWars/status/931332890717143040

pénz-pénz-pénz
jaaa, csak h értelmesen kéne a lootboxokat
Negritis
Most ezzel mi a gond? Kiszedik és mondjuk 1-2 hónap múlva visszarakják úgy, hogy csak skineket lehet venni, úgy már senki se sírhat, hogy p2w. Jó persze tudom lehet úgy is értelmezni, hogy ez csak a gonosz ea elme trükk és 1 hónap múlva mikor lejár a refund idő visszarakják 1-1be ugyan azt a rendszert ami most van, de ennyire hülyék nem lesznek. Már most rohadt sok oldal velük foglalkozik, 1-2 ország is vizsgálódik utánuk, van ahol betiltanák a játékot stb. elvileg Disney fejese is felhívta az EA főnökét, hogy azonnal csináljanak valamit, ezek után nem fogják mégegyszer beindítani ezt a nagy utálat hullámot.
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 553 — Így remélem megfelelek nektek.....
Úgy látom más játékoknál is csinálják a hülyeséget......................

Nekem még mindig nem sikerült vissza adni az Accuntomat...................pedig semmit nem csináltam.......... ja lassan el telik egy hét.....csak azért sem fogom újra kezdeni...........................
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
az EA teljesen vakon van ahogy látom:

 twitter.com/EAStarWars/status/931332890717143040

pénz-pénz-pénz
jaaa, csak h értelmesen kéne a lootboxokat

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 324 — Omar's Coming Yo!
apropó mikor játszunk?😀
Kenny
részemről jövő héten jó csak 😕
JSanyo
akkor egyeztessük óráinkat lord zsomborral és mehet jövő héten.

több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
apropó mikor játszunk?😀
Kenny
részemről jövő héten jó csak 😕

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 197 — The Mathematician
akkor leírom a FŐ problémámat a lootboxokkal (engem a FUT évek óta zavar, a fifa world-t anno el is küldtem a halálba mert az volt ennek az esszenciája) és miért inkább a DLC
kurva egyszerű: tudom mit kapok a pénzemért
a mass effect 3 multiban is ez volt, ott se tetszett
engem szimplán kiakaszt a pachinko machine féle lehúzás

mobil játékokban és máshol is utálom, mikor van egy kristály-kártya ... és abból van ESÉLYed kihúzni amit szeretnél
akkor már inkább azt mondom h fizetek X összeget de akkor azt kapom amit szeretnék
--
gondolj bele abba hogy elmész ruhát venni, neked kell egy Orkos póló, XLes méretben:
azt mondják itt egy zsák 200Ft
veszel egyet -> 28as zokni, de kapsz 10 tokent hogy majd vmi
másodikat -> XLes alsó gatya
.
.
.
250. Orkos póló, DE Ses méretben
eddigre van 2500 tokened, már csak 300 kell hogy 2800ért megkapd a pólót amit szeretnél

akkor már inkább fizetek 5k-t a pólóért egyből, persze ha kurvanagy mákom van akkor 200ft-t fizetek és BAM, de rühellem a zsákbamacskát
Negritis
Abban egyetértek, hogy a random valóban bosszantó tud lenni ha unlucky vagy, de amíg szerezhető ingame pénzzel is szerintem ez a rendszer még mindig jóval jobb, mint a fizetős DLCk (főleg az ilyen 2 héttel a játék megjelenés után érkezők) nyílván több idő míg feloldod a dolgokat, mintha instant fizetnél érte, de ha jó a játék (mert pl. a BF2 hangulatra, játékélményre, grafikára brutálisan jó, minden SW fannak kötelező darab ha nem vakítja el ez a lootbox hate) akkor úgy elrepül az a pár óra, hogy felsetűnik, meg amúgy is mitől másabb (a megnevezést leszámítva) ez, mint, hogy egy akármelyik másik progression alapú játékban random esik bossokból/pályákon talált ládákból a loot? Az is érdekes mód teljesen elfogadott....
Az meg, hogy aki fizet érte előnybe kerül....most ha nem lennének lootboxok akkor is aki egésznap tud játszani az is előnybe kerül azzal szemben aki család-munka-suli miatt max 1-2 órát tud játszani, mert gyorsabban kitanulja a páyákat/karaktereket, hamrabb old fel fegyvereket stb.. Most kezdjünk el sírni, hogy maximum csak 3órát lehessen játszani naponta, hogy egál maradjon minden?? A multis játékok sose voltak és nem is lesznek teljesen egyenlőek.
Raven17
a fő probléma itt az a folyamat ami jár az egész dologgal
és hogy ez hova vezet, márpedig ez oda vezet hogy minden AAA game átmegy pachinko fesztbe 😒"

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
akkor leírom a FŐ problémámat a lootboxokkal (engem a FUT évek óta zavar, a fifa world-t anno el is küldtem a halálba mert az volt ennek az esszenciája) és miért inkább a DLC
kurva egyszerű: tudom mit kapok a pénzemért
a mass effect 3 multiban is ez volt, ott se tetszett
engem szimplán kiakaszt a pachinko machine féle lehúzás

mobil játékokban és máshol is utálom, mikor van egy kristály-kártya ... és abból van ESÉLYed kihúzni amit szeretnél
akkor már inkább azt mondom h fizetek X összeget de akkor azt kapom amit szeretnék
--
gondolj bele abba hogy elmész ruhát venni, neked kell egy Orkos póló, XLes méretben:
azt mondják itt egy zsák 200Ft
veszel egyet -> 28as zokni, de kapsz 10 tokent hogy majd vmi
másodikat -> XLes alsó gatya
.
.
.
250. Orkos póló, DE Ses méretben
eddigre van 2500 tokened, már csak 300 kell hogy 2800ért megkapd a pólót amit szeretnél

akkor már inkább fizetek 5k-t a pólóért egyből, persze ha kurvanagy mákom van akkor 200ft-t fizetek és BAM, de rühellem a zsákbamacskát
Negritis
Abban egyetértek, hogy a random valóban bosszantó tud lenni ha unlucky vagy, de amíg szerezhető ingame pénzzel is szerintem ez a rendszer még mindig jóval jobb, mint a fizetős DLCk (főleg az ilyen 2 héttel a játék megjelenés után érkezők) nyílván több idő míg feloldod a dolgokat, mintha instant fizetnél érte, de ha jó a játék (mert pl. a BF2 hangulatra, játékélményre, grafikára brutálisan jó, minden SW fannak kötelező darab ha nem vakítja el ez a lootbox hate) akkor úgy elrepül az a pár óra, hogy felsetűnik, meg amúgy is mitől másabb (a megnevezést leszámítva) ez, mint, hogy egy akármelyik másik progression alapú játékban random esik bossokból/pályákon talált ládákból a loot? Az is érdekes mód teljesen elfogadott....
Az meg, hogy aki fizet érte előnybe kerül....most ha nem lennének lootboxok akkor is aki egésznap tud játszani az is előnybe kerül azzal szemben aki család-munka-suli miatt max 1-2 órát tud játszani, mert gyorsabban kitanulja a páyákat/karaktereket, hamrabb old fel fegyvereket stb.. Most kezdjünk el sírni, hogy maximum csak 3órát lehessen játszani naponta, hogy egál maradjon minden?? A multis játékok sose voltak és nem is lesznek teljesen egyenlőek.
több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 324 — Omar's Coming Yo!
az OW, CS esetében megveszed a játékot és tolod, ha akarsz extra csilivili hülyeséget akkor fizethetsz érte, de semmit nem módosít a játékélményen
Negritis
a legjobb killek abból jönnek, ha kilóg valami nagyon feltűnő egy-egy sarok mögül 😊
JSanyo
apropó mikor játszunk?😀

több mint 6 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 324 — Omar's Coming Yo!
1 millio euro prize pool egy magyar lanon 😮
esport is here boiz.