Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A nézetem pont annyit ér mint bárki másé.
De ha tényeket, összegeket, profitot állítok szembe erkölcsi felfogásokkal, az más tészta.
Mondj pár példát a politikából ahol pusztán morális kérdések anyagi veszteségeket okoztak. (És nem olyat ami a moralitás mellett anyagilag is hátrányos volt.)
Arra is mondj példát, hogy magyar politikus az utóbbi néhány (500?) évben helyesen döntött volna. Pláne az elmúlt 20 évben. Akkor majd most hirtelen egy ilyen nehezen kommunikálható helyzetben egyből kivágják szerinted a terített durchmarsot?
Sobri Jóska
Ez szerinted pusztán morális kérdés? Ebben nem volt a moralitás mellett üzlet? Azt írtam, hogy lehet belőle hátrány, és nem azt hogy lesz belőle. De bőven előfordulhat, nem szabad az örményeket annyira lebecsülni. Amúgy a "jó hírnevünk" öregbítése biztos dopping a befektetőknek. Egzakt példát szeretnél? Nem szolgálhatok vele. Arra egyedül Te szoktál hivatkozni, de általában csak kérdésekben. Én általában hányok az olyan üzletemberektől, akik az anyjukat is eladnák némi pénzmagért. Talán ezért nem lettem üzletember, meg politikus. Csak egy melós.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
 mno.hu/belfold/itt-a-bizonyitek-hazudtak-az-azeriek-1102783

akkor most lehozta a magyar nemzet, hogy Viktorékat átbaszták mint szart a palánkon? 😀

getting better'n'better

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
Miből gondolod, hogy a Te változatod/nézeted a jobb? Az ilyen morális kérdés nagyon könnyen anyagi veszteségeket okozhat. Rövid távon jó "biznisz", hosszú távon kíváncsi leszek rá...apeszos
A nézetem pont annyit ér mint bárki másé.
De ha tényeket, összegeket, profitot állítok szembe erkölcsi felfogásokkal, az más tészta.
Mondj pár példát a politikából ahol pusztán morális kérdések anyagi veszteségeket okoztak. (És nem olyat ami a moralitás mellett anyagilag is hátrányos volt.)
Arra is mondj példát, hogy magyar politikus az utóbbi néhány (500?) évben helyesen döntött volna. Pláne az elmúlt 20 évben. Akkor majd most hirtelen egy ilyen nehezen kommunikálható helyzetben egyből kivágják szerinted a terített durchmarsot?


Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
De Te pont azt fejtegeted, hogy ilyen szempontok szerint döntenél, ha szavazni lehetne. ez pedig morális, erkölcsi kérdés. Az más tésza, hogy mindenki tudja, a politika nem így működik. Sajnos.
Másrészt meg ott a kérdés, hogy meddig mennél el mondjuk 2-3 milliárdért? Boston
Abból a 2 kérdésből az elsőt választanám.
De az nem jelenti azt, hogy az a 2 kérdés fedi a helyzetet, ahogy arra tomi-tomi is rámutatott. Csakhát ugye amilyen a kérdés, olyan a válasz...
és ahogy nézem a hozzászólásokat itt is, NEM, nem tudja mindenki, hogy a politika így működik. Pont ezért bátorkodtam ezt leírni.

Egyébként a kérdés nem az, hogy én meddig mennék el x pénzért, mert én nem jártam végig azt az utat, amelynek végén valakiből döntéshozó politikus lészen. Aki végigjárja, és sikeresen, annak meg ez nem kérdés, hiszen azért tudott ő odakerülni, mert semmi moralitás és erkölcs nem maradt benne.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
igazi félázsiai megoldás lenne. Te fordított esetben, mondjuk nem pattognál? Ha kibasznának az országoddal és még akkor mondjuk a románok szólnának is, hogy "Ne pattogjál mert kibaszunk a nemzetiségeddel". Pf, ezt megcsinálná az Orbán kormány, akkorát kapnának az EU-tól hogy a fal adná a másikat.Amadeus91
De érthető, hogy nem tetszik nekik, de a magyar zászló égetést már erősnek tartom. Dub
hidd el fordított esetben te is rohamoznád a román konzulátust...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
igazi félázsiai megoldás lenne. Te fordított esetben, mondjuk nem pattognál? Ha kibasznának az országoddal és még akkor mondjuk a románok szólnának is, hogy "Ne pattogjál mert kibaszunk a nemzetiségeddel". Pf, ezt megcsinálná az Orbán kormány, akkorát kapnának az EU-tól hogy a fal adná a másikat.Amadeus91
De érthető, hogy nem tetszik nekik, de a magyar zászló égetést már erősnek tartom.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Amikor az ír gázolót nem adta ki Írország érdekes módon nem volt ilyen felháborodás.Dub
Azért mert nem volt geopolitikai következménye, ellenben most van, a határvillongások már meg is indultak. Az ír gázoló esete pont fordított (itt ítéltek el, de egy napot sem ült itt, és nem arról van szó, hogy egy megkezdett börtönbüntetés közben adják át), és igazából szintén a magyar diplomácia csődje. A fickó nem egy nemzeti hős vagy valami fontos ember, simán el kellett volna érni egy nemzetközi letartóztatást vagy akármit, de a jelek szerint nincs.

több mint 12 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 627
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
az itteni örmények teljesen asszimilálódtak, olyan magyarok, mint te vagy én. mellesleg sok jó embert adtak már az országnak, elég csak Kiss Ernőre vagy Lázár Vilmosra gondolni (aradi vértanúk). az örmények nagyon szerencsétlen sorsú nép így is, nem kéne őket baszogatni szerintem, gondolj arra, hogy két szomszédjuk, a törökök és az azeriek jóval többen vannak náluk, erősebb hadsereggel + gazdasággal rendelkeznek, és simán kiirtanák őket az utolsó emberig, ha tehetnék. van elég bajuk így is.

choose life
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
Vagy akár hadat is üzenhetnénk nekik mindjárt...Boston
Újabb szabadságharc? 😀
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
igazi félázsiai megoldás lenne. Te fordított esetben, mondjuk nem pattognál? Ha kibasznának az országoddal és még akkor mondjuk a románok szólnának is, hogy "Ne pattogjál mert kibaszunk a nemzetiségeddel". Pf, ezt megcsinálná az Orbán kormány, akkorát kapnának az EU-tól hogy a fal adná a másikat.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól. Dub
Vagy akár hadat is üzenhetnénk nekik mindjárt...

Do your job
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
A kisebbség szót nem negatív értelemben értettem jelen esetben, a nemzetiséget valóban szerencsésebb lett volna használni. Arra akartam csak pusztán rávilágítani, hogy ha nagyon pattognak, éppenséggel meg lehet őket zsarolni azzal, hogy megnehezítjük az itt élő örmények életét amennyire lehetséges. Nem éppen erkölcsös dolog, de a politika nem az erkölcsről szól.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
Nemzetiség amúgy is...Amadeus91
A nemzetiség az egy fajta kisebbség:  hu.wikipedia.org/wiki/Kisebbség
Szóval teljesen megállja a helyét az "örmény kisebbség" kifejezés is.

Egyébként nekem is kicsit erős volt ez, amit írtál Dub, de ez is egy vélemény.Schleck
túl.kép

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Nemzetiség amúgy is...Amadeus91
A nemzetiség az egy fajta kisebbség:  hu.wikipedia.org/wiki/Kisebbség
Szóval teljesen megállja a helyét az "örmény kisebbség" kifejezés is.

Egyébként nekem is kicsit erős volt ez, amit írtál Dub, de ez is egy vélemény.Schleck
Azt is mondhatnám, hogy rasszista. Vagy nem? 😛
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Nemzetiség amúgy is...Amadeus91
A nemzetiség az egy fajta kisebbség:  hu.wikipedia.org/wiki/Kisebbség
Szóval teljesen megállja a helyét az "örmény kisebbség" kifejezés is.

Egyébként nekem is kicsit erős volt ez, amit írtál Dub, de ez is egy vélemény.

több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Most így azért másképp látom a 'félázsiai' kiszólást.apeszos
önkritika volt.Amadeus91
Részemről igen. Orbán részéről semmiképp. Semmilyen kritikát nem tűr, az önkritikából csak az ön előtagot ismeri.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
Most így azért másképp látom a 'félázsiai' kiszólást.apeszos
önkritika volt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Most így azért másképp látom a 'félázsiai' kiszólást.
több mint 12 éve
xrace77 Denver Broncos 4 502
Amikor az ír gázolót nem adta ki Írország érdekes módon nem volt ilyen felháborodás. Akkor a Fehér Ház sem érezte szükségességét, hogy megszólaljon. Nem emlékszem rá, hogy ír zászlókat égettek volna az eset után Magyarországon. Ez az azeri idióta 8 évet ült nálunk, most miért mi tartsuk még itt 20 évig? Rendezze le a két idióta népség ezt egymás között, raboltassák el, lövessék le vagy bánom is én mit csinálnak egymással. Ahogy Sobri is írta ez pusztán üzlet, miért mindig nekünk kéne pápábbnak lenni a pápánál? Én a külügy helyébe oda is telefonálnék nekik, hogy megértjük a felháborodást, de azért fogják kicsit magukat vissza, mert nem kötelező ám az itt élő örmény kisebbségnek állami támogatásban részesülnie, sőt ha ennyire utálnak minket, tulajdonképpen takarodhatnak is haza teljesen nyugodtan. Dub
Mutass példát! Senki nem tart vissza, hogy ír zászlót égess! 😛
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Csak én látok összefüggést a baltás elengedése és aközött, hogy az azeriek pár napja belengették, hogy pármilliárd euróért magyar állampapírokat vásárolnak? atapapa
már 1 hónappal ezelőtt belengették, hogy az azeri manat jó pénz, akkor még nem lehetett látni ezt az összefüggést
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Politika - Egyéb témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala

2012.08.05-én az azeri manat erősebb mint az euro és 286.66 jó magyar forintot ér
 www.forexticket.hu/hu/currency/converter-AZN

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
Amikor az ír gázolót nem adta ki Írország érdekes módon nem volt ilyen felháborodás. Akkor a Fehér Ház sem érezte szükségességét, hogy megszólaljon. Nem emlékszem rá, hogy ír zászlókat égettek volna az eset után Magyarországon. Ez az azeri idióta 8 évet ült nálunk, most miért mi tartsuk még itt 20 évig? Rendezze le a két idióta népség ezt egymás között, raboltassák el, lövessék le vagy bánom is én mit csinálnak egymással. Ahogy Sobri is írta ez pusztán üzlet, miért mindig nekünk kéne pápábbnak lenni a pápánál? Én a külügy helyébe oda is telefonálnék nekik, hogy megértjük a felháborodást, de azért fogják kicsit magukat vissza, mert nem kötelező ám az itt élő örmény kisebbségnek állami támogatásban részesülnie, sőt ha ennyire utálnak minket, tulajdonképpen takarodhatnak is haza teljesen nyugodtan. Dub
körtét hasonlítod az almához.

az meg amit a kisebbségről írsz, nettó hülyeség. Nemzetiség amúgy is...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Amikor az ír gázolót nem adta ki Írország érdekes módon nem volt ilyen felháborodás. Akkor a Fehér Ház sem érezte szükségességét, hogy megszólaljon. Nem emlékszem rá, hogy ír zászlókat égettek volna az eset után Magyarországon. Ez az azeri idióta 8 évet ült nálunk, most miért mi tartsuk még itt 20 évig? Rendezze le a két idióta népség ezt egymás között, raboltassák el, lövessék le vagy bánom is én mit csinálnak egymással. Ahogy Sobri is írta ez pusztán üzlet, miért mindig nekünk kéne pápábbnak lenni a pápánál? Én a külügy helyébe oda is telefonálnék nekik, hogy megértjük a felháborodást, de azért fogják kicsit magukat vissza, mert nem kötelező ám az itt élő örmény kisebbségnek állami támogatásban részesülnie, sőt ha ennyire utálnak minket, tulajdonképpen takarodhatnak is haza teljesen nyugodtan.
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley

És egy újabb vicces kép.
Íme Jánosunk aki dupla költségtérítést vett fel az autójára biciklivel érkezik egy utcai lakossági fórumra. És a nyugdíjasok csak tapsolnak, örülnek és fizetik tovább a dupla ingatlanadót.

több mint 12 éve
Boston New England Patriots Boston College Eagles 2 350 — dart@freestart.hu
Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
De Te pont azt fejtegeted, hogy ilyen szempontok szerint döntenél, ha szavazni lehetne. ez pedig morális, erkölcsi kérdés. Az más tésza, hogy mindenki tudja, a politika nem így működik. Sajnos.
Másrészt meg ott a kérdés, hogy meddig mennél el mondjuk 2-3 milliárdért?

Do your job
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Sobri! Egy ember életének szándékos és aljas elvételéről van szó. Te meg racionalizálsz, üzletről beszélsz? Komoly mélységbe süllyedtél. És igen, morálisan.gdavid
Én nem csinálok semmit, csak próbálom elmagyarázni ami történik.
Hogy itt üzletről van szó, és nem elvekről, se nem becsületről, meg ilyen kevéssé számszerüsíthető dolgokról.
És nem én beszélek üzletről, hanem akik a döntéseket hozzák.
De persze ha te úgy érzed, hogy számodra értelmesebb dolog erkölcsileg ítélkezni, mint megfejteni a világot amelyben élsz, a te dolgod.
Sobri Jóska
Miből gondolod, hogy a Te változatod/nézeted a jobb? Az ilyen morális kérdés nagyon könnyen anyagi veszteségeket okozhat. Rövid távon jó "biznisz", hosszú távon kíváncsi leszek rá...
több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Na van már hivatalos álláspont:  www.kormany.hu/hu/kozigazgatasi-es-igazsagugyi-miniszterium/hirek/kozlemeny-ramil-sahib-safarov-azerbajdzsan-reszere-tortent-atadasarol

Gyakorlatilag nem mond semmit.