Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 316 — Ajmo Vatreni
 vastagbor.blog.hu/2012/09/05/rokonok_mohacson

1000 ilyen eset van, de ez nagyon nagyon nagyon vicces (jó, az évi 10m elfolyása nem annyira vicces)

Végül verekedtek is egy kicsit 😊Gyurma Pappa
Nem vagyok képben, mi van ha Polgár nem fizeti be? Biróság elött tanuként Székó bemondja, hogy szerintem zavarta az ülést, megszavaztuk, pont.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 vastagbor.blog.hu/2012/09/05/rokonok_mohacson

1000 ilyen eset van, de ez nagyon nagyon nagyon vicces (jó, az évi 10m elfolyása nem annyira vicces)

Végül verekedtek is egy kicsit 😊

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
(..)Egyikük sem érzékeli az élet minden szintjén válságba hanyatló Nyugat mai valóságát.(..)
Dzsokijuing
Ezt valahol, valamikor hallottam már. Akkor se tetszett.apeszos
Csak amikor ezt 30 éve hivatalosan szajkózták, még nem volt igaz. Most igaz, csak akik mondják, azok (jórészt) nem hitelesek.Dzsokijuing
Érdekes a kérdés. A kínai feldolgozó ipar hanyatlik, ezzel együtt az egész gazdaság is. Oroszország sehol sincs, az arab világ csődben. Az új olajhatalmak (pl. Azerbajdzsán) inkább fényűzésre költik pénzt, mint mondjuk innovációra. Közben a világ legversenyképesebb gazdasága Svájc, amely ország meglepetésre bemutatott egy 0,1% GDP csökkenést, növekedés helyett.

Nem igaz, hogy hanyatlik a nyugat: megbotlott a világrend, de nagyon messze van a hanyatlástól. Az Euró-zóna összeomlása nem egyenlő a nyugat hanyatlásával. Amíg az iPhone 5-re akkora a kereslet, hogy a megjelenése előtt hiánycikk, addig én nem aggódok.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
 vastagbor.blog.hu/2012/09/05/rokonok_mohacson

kedvenc magyar regényem egyébiránt a Rokonok.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 857 — Saturday Night Lights
(..)Egyikük sem érzékeli az élet minden szintjén válságba hanyatló Nyugat mai valóságát.(..)
Dzsokijuing
Ezt valahol, valamikor hallottam már. Akkor se tetszett.apeszos
Csak amikor ezt 30 éve hivatalosan szajkózták, még nem volt igaz. Most igaz, csak akik mondják, azok (jórészt) nem hitelesek.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(..)Egyikük sem érzékeli az élet minden szintjén válságba hanyatló Nyugat mai valóságát.(..)
Dzsokijuing
Ezt valahol, valamikor hallottam már. Akkor se tetszett.
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 857 — Saturday Night Lights
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
sok mindent megmagyarázna.
Amíg meg az MSZMP-s (urambátyám) generáció nem hal ki, addig nem is lesz semmi előrelépés.Amadeus91
Az új generáció mennyivel jobb? Lázár? Szíjjártó? Mesterházy Attis? Vona Gábor? A LMP meg jelenleg álomvilágban él. Szóval? Gyurma Pappa
Igazad van, de azért van különbség: az MSZ(M)P-s generáció Kádár-kori nosztalgiáját mára felváltotta a Fidesz-generáció vadkapitalista mentalitása. Egyikük sem érzékeli az élet minden szintjén válságba hanyatló Nyugat mai valóságát. Ezt ma két párt érti (többé-kevésbé): a Jobbik és az LMP.
Hogy milyen válaszokat adnak rájuk, az már más kérdés. A Jobbikot méltóságon alulinak látom értelmezni. Az LMP álomvilága részben jogos, talán abból fakad, hogy a párt a nevéből fakadóan olyan magasra tette a lécet, amit félek, csak leverni lehet.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
sok mindent megmagyarázna.
Amíg meg az MSZMP-s (urambátyám) generáció nem hal ki, addig nem is lesz semmi előrelépés.Amadeus91
Az új generáció mennyivel jobb? Lázár? Szíjjártó? Mesterházy Attis? Vona Gábor? A LMP meg jelenleg álomvilágban él. Szóval? Gyurma Pappa
magyarul mindig ilyen szar lesz?Amadeus91
Nem. Szarabb.
több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
sok mindent megmagyarázna.
Amíg meg az MSZMP-s (urambátyám) generáció nem hal ki, addig nem is lesz semmi előrelépés.Amadeus91
Az új generáció mennyivel jobb? Lázár? Szíjjártó? Mesterházy Attis? Vona Gábor? A LMP meg jelenleg álomvilágban él. Szóval? Gyurma Pappa
magyarul mindig ilyen szar lesz?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
sok mindent megmagyarázna.
Amíg meg az MSZMP-s (urambátyám) generáció nem hal ki, addig nem is lesz semmi előrelépés.Amadeus91
Az új generáció mennyivel jobb? Lázár? Szíjjártó? Mesterházy Attis? Vona Gábor? A LMP meg jelenleg álomvilágban él. Szóval?

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
sok mindent megmagyarázna.
Amíg meg az MSZMP-s (urambátyám) generáció nem hal ki, addig nem is lesz semmi előrelépés.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Személyes szabadság korlátozása, mint mikor lefotóznak, nem teszel nyilatkozatot, hogy lehet, s megjelentetnek egy újságban, pölö.sutianap
Ez nem tudom hova akar passzolni, használd a válasz gombot. 😊
De ha arra gondolsz, hogy mész az utcán, lefotóznak, nem nyilatkozol semmit, mégis megjelensz egy újságban, ez jogilag rendben van, mivel közterületen jöttél-mentél.
De ha úgy jársz-kelsz, hogy lépten-nyomon nyilatkozatokat osztogatsz, hogy nem járulsz hozzá arcképed közléséhez, és ennek ellenére megteszik, nos, az se bűncselekmény. Nem olyan nagy a súlya.

több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Orbán szájmozgása mindenestre sajátos.Dzsokijuing
Emlékeim szerint valamelyik dumaszínházas az ilyesféle szájmozgást címkézte, öregasszonyokról szólva, "nájtrájderezés"-nek.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 857 — Saturday Night Lights
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.Raider89
 napizeje.blog.hu/2012/09/04/kozugy-e_a_miniszterelnok_egeszsegi_allapota

A Népszava ezt a videófelvételes posztot cincálja tovább. Orbán szájmozgása mindenestre sajátos. Az biztos, hogy súlyos terhek nyomják a vállát és néha biztosan nehezen bírja el. Léteznek zárt klinikák az elit számára, ahol a stresszbetegséget pihenik ki legnagyobbjaink.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Szerintem hagyjuk ezt az MSZMP-s múltat. apeszos
Kb. erre akartam utalni én is, csak itt a fórumon már elhangzott ez "kritikaként".
Gyurma Pappa
Egyszerű MSZMP-tagságért szerintem se kéne senkit anyázni, ahogy azt már leírtam párszor, a felnőtt lakosság tizede csak párttag volt egy időben.
Martonyinál az teszi nevetség tárgyává a tagságot, hogy ő kiváló ütemérzékkel 1989-ban lépett be, és ezt csak fokozza, hogy úgy lehúzott 20, gyakran külföldi megbízatással járó aktív évet az átkosban, hogy képes volt ellenállni az agitálásnak. Majd egy kormánybiztosi kinevezésért az omladozó rendszer utolsó napjaiban mégis feladta elveit.

Tanárnak mindenesetre jó volt, vizsgáztatónak nagyon nem :-/

több mint 12 éve
Raider89 Las Vegas Raiders 528 — C-lver'N'Blacc
http://nepszava.com/2012/09/uncategorized/orbant-alkalmatlanna-teszi-a-betegsege.html
nem tudom, volt e már, de érdekes cikk. ha már előfordult itt akkor sorry.



Just Win Baby!
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Szerintem hagyjuk ezt az MSZMP-s múltat. apeszos
Kb. erre akartam utalni én is, csak itt a fórumon már elhangzott ez "kritikaként".
(Martonyi helyett lehet más prominens.)Atari
Ki? Lázár és Szíjjártó kb. elismerték, hogy ők hozták tető alá a dealt, de ők nem lemondathatóak. Kezdem úgy gondolni, hogy Lázár meg akarja buktatni OV-t, mert ő nem ennyire hülye. Egy arrogáns fasz, de nem ennyire hülye, sőt.

több mint 12 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Én, a laikus, az egészet úgy kezdtem volna OV-ék helyében, hogy "jóba kéne lennünk az azeriekkel, Martonyikám nem akarsz te jó pénzért nyugdíjba menni mostanában?" Aztán a nemzetközi bukta után másnap Martonyi européer módon, a hibát elismerve lemond. (Martonyi helyett lehet más prominens.)
Még meg is tapsolták volna, hogy lám ez a kormány már a nyugati metódust követi!

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 12 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szerintem hagyjuk ezt az MSZMP-s múltat. A gengszter váltáskor kb. a politikai siserehad 95%-a rendelkezett ilyen múlttal. A jelenlegi rablóbanda 70%-a is rendelkezett vele, vagy valamilyen kötődése volt hozzá (KISZ). Még sok időnek el kell telnie, mire kihal ez a réteg. És nekem ne mondja senki, hogy erőszak volt, meg kötelező. Én sem voltam KISZ tag soha, a katonaságnál sem, és semmiféle hátrányom nem származott belőle. Sőt Úttörő sem voltam. Nem voltam rá méltó. 😀 Azt töredelmesen bevallom, kisdobos voltam. A habzó szájjal komcsizók körülnézhetnének a saját házuk táján, jó eséllyel találnak ott is.
több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Az egész azeri üggyel kapcsolatosan a véleményem az:
1. Ha tudták róla és benne voltál, az a baj.
2. Ha nem tudtál róla, az is baj.
Ebből sehogy nem lehet jól kikeveredni. Hiába mondják azt, hogy "az azeri fél átvert minket", igen hülyének kell lenni, hogy ezt bevegye valaki. A szomorú az, hogy nem az igazi "vétkes" Szíjjártó és Lázár fogja megszívni, hanem bizony a külügyből valakit, talán annak a feje, aki még mindig (mindenféle MSZMP-s múlt, meg sótlanság ellenére) a kormány legelviselhetőbb arca.

több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 288 — capitaine du château de Vienne 1487
Személyes szabadság korlátozása, mint mikor lefotóznak, nem teszel nyilatkozatot, hogy lehet, s megjelentetnek egy újságban, pölö.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
Valamint élni a szólásszabadsággal nem bűn.

Bár jómagam személyesen elítélem pl a rasszizmusnak minden formáját, de cigányozni (zsidózni, magyarozni, stb.) önmagában nem bűncselekmény, csak akkor, ha ennek egyértelműen kapcsolható káros következménye van/volt/lesz.
Addig csak a szólásszabadságnak egy oly' szegmense mellyel az ostobák élnek.

És ezt is írtam már: legyen csak kuruc.info.
Az a nem mindegy, hogy egy országban ez egyfajta morbid humor, amit 1 ezrelék vesz komolyan, a többiek meg szánalommal nézik ezen ostoba agyhalottakat, vagy a lakosság 5-10%-a által elfogadott autentikus hírforrás.
Sobri Jóska
Itt most nem erről van szó, mert egyetértek. De itt adatokkal éltek vissza, mikor telefonszámokat közöltek le, ez már bűncselekmény.Rajna
Ez valóban érdekes kérdés.
Leközölték mondjuk xy -nak a telefonszámát. Ez milyen súlyú jogsértés? Mi a büntetési tétele? Valójában mekkora kárt okoz?
Ugyanez lakcímmel, névvel, stb.?
Tudtommal soha nem volt senkinek se baja abból (bírók, rendőrök, zsidók, melegek, tüntetők, ellentüntetők, stb.) hogy a kuruc.info leközölte az elkérhetőségeiket.
Ettől függetlenül én is gusztustalan dolognak tartom, vitán felül.
Ha az én adataimmal élnének eképp vissza, én is kurva dühös lennék.
De ettől függetlenül, ez nem olyan súlyú jogsértés amelyben egy jogerős ítélet letöltendő büntetés lenne. Így a kiadatás eleve nonszensz. Kiadni pénzbírság fizetésére?!
De az igazi nonszensz az, hogy nincs is jogerős ítélet Varga Béla ellen, aki nyilvánvalóan szarházi, de ez nem büntetőjogi kategória.
És az indexes cikk zárórésze is elolvasandó:
Az atlatszo.hu feljelentést tett a rendőrségen személyes adattal visszaélésért, a rendőrség azonban egy központi utasítás alapján automatikusan megszüntette a nyomozást. A rendőrség arra hivatkozott, hogy a kuruc.infót üzemeltető cég az Amerikai Egyesült Államokban működik és a magyar hatóságok az USA-val kötött jogsegély egyezmény alapján a portál tulajdonosára vonatkozó információt nem szerezhetnek be az anonim domainszolgáltatótól.Index.hu
Tehát nemhogy jogerős ítélet nincs, de még csak nyomozás sem folyik ellene.

Érdemes végigolvasni az atlatszo.hu teljes cikkét is, és onnan is beidézem a zárszót, teljesen egyetértek vele én is.
 atlatszo.hu/2012/09/04/bemutatjuk-a-kuruc-info-tulajdonosat/

Az atlatszo.hu nem gondolja azt, hogy be kell tiltani, vagy “el kell távolítani az internetről” a kurucinfót, a szabad szólás és véleménynyilvánítás a nácikat is megilleti. Határozott álláspontunk viszont, hogy a kuruc által elkövetett törvénysértésekért is vállalnia kell a jogi felelősséget valakinek, ahogyan mi sem bújunk anonimitás-szolgáltatók mögé ha valaki bíróságon kíván elégtételt venni az általunk közölt tartalomért. Amíg viszont a portál nem perelhető, mert a visszaélésszerűen közölt személyes adatok kivételével minden kontakt információ hamis, talán a domaintulajdonosnál kellene elkezdeni a rendőrségi nyomozást. Ennek most már semmi akadálya nincs: Bela Varga (1340 Woodside Ct., Healdsburg, CA 95448, USA) a kuruc.info tulajdonosa.atlatszo.hu

több mint 12 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Valamint élni a szólásszabadsággal nem bűn.

Bár jómagam személyesen elítélem pl a rasszizmusnak minden formáját, de cigányozni (zsidózni, magyarozni, stb.) önmagában nem bűncselekmény, csak akkor, ha ennek egyértelműen kapcsolható káros következménye van/volt/lesz.
Addig csak a szólásszabadságnak egy oly' szegmense mellyel az ostobák élnek.

És ezt is írtam már: legyen csak kuruc.info.
Az a nem mindegy, hogy egy országban ez egyfajta morbid humor, amit 1 ezrelék vesz komolyan, a többiek meg szánalommal nézik ezen ostoba agyhalottakat, vagy a lakosság 5-10%-a által elfogadott autentikus hírforrás.
Sobri Jóska
Itt most nem erről van szó, mert egyetértek. De itt adatokkal éltek vissza, mikor telefonszámokat közöltek le, ez már bűncselekmény.

több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 038 — #NoStress
edit: ezt a faszit, hogy lehetne visszarángatni az Óhazába és törvény elé állítani?Amadeus91
Kérnünk kell a kiadatását az USA-tól, akikkel ha jól tudom, van ilyesfajta egyezményünk. Viszont nem biztos, hogy Magyarországon bűnt követett el, mivel végig Amerikában tolta, ők meg gondolom tesznek rá, szóval ez érdekes. Meg aztán a domaintulajdonos nem főszerkesztő, nem felel minden tartalomért.Rajna
nem vagyok jogász de pl Zentai ügyben az volt a para az ausztraloknal, hogy ahhoz h kiadják mindket orszagban "el kellett kovetni a bűnt". Na most ha jol tévedek ez az ember kint ártatlan, mert mondhat amit szeretne (ala larry flint). Igaz másik orszag de hasonló jogrend.gabtsi
viszont Magyarországra fizetett azért, hogy magyar emberek magyar rendőrök adatait magyar oldalra felvigyék. Ez nem számít Magyarországon elkövetett bűnnek? Esetleg hivatalos személy elleninek? (sosem tanultam jogot, laikusként kérdezem)Amadeus91
Nincs jogerős ítélet Mo-n ellene.
Valamint élni a szólásszabadsággal nem bűn.

Bár jómagam személyesen elítélem pl a rasszizmusnak minden formáját, de cigányozni (zsidózni, magyarozni, stb.) önmagában nem bűncselekmény, csak akkor, ha ennek egyértelműen kapcsolható káros következménye van/volt/lesz.
Addig csak a szólásszabadságnak egy oly' szegmense mellyel az ostobák élnek.

És ezt is írtam már: legyen csak kuruc.info.
Az a nem mindegy, hogy egy országban ez egyfajta morbid humor, amit 1 ezrelék vesz komolyan, a többiek meg szánalommal nézik ezen ostoba agyhalottakat, vagy a lakosság 5-10%-a által elfogadott autentikus hírforrás.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 693
edit: ezt a faszit, hogy lehetne visszarángatni az Óhazába és törvény elé állítani?Amadeus91
Kérnünk kell a kiadatását az USA-tól, akikkel ha jól tudom, van ilyesfajta egyezményünk. Viszont nem biztos, hogy Magyarországon bűnt követett el, mivel végig Amerikában tolta, ők meg gondolom tesznek rá, szóval ez érdekes. Meg aztán a domaintulajdonos nem főszerkesztő, nem felel minden tartalomért.Rajna
nem vagyok jogász de pl Zentai ügyben az volt a para az ausztraloknal, hogy ahhoz h kiadják mindket orszagban "el kellett kovetni a bűnt". Na most ha jol tévedek ez az ember kint ártatlan, mert mondhat amit szeretne (ala larry flint). Igaz másik orszag de hasonló jogrend.gabtsi
viszont Magyarországra fizetett azért, hogy magyar emberek magyar rendőrök adatait magyar oldalra felvigyék. Ez nem számít Magyarországon elkövetett bűnnek? Esetleg hivatalos személy elleninek? (sosem tanultam jogot, laikusként kérdezem)

criminal lawyer or criminal lawyer?