Soccer
41 feliratkozó
több mint 12 éve
Fiókcsapat, nem fiókcsapat, attól én megutáltam őket akkor, amikor a kispesti szurkolókat cseszegették, hogy mi közük van Puskáshoz. Nem érdekel, hogy egy túlbuzgó kis fogdmeg emberke csinálta-e, hogy benyaljon a hatalomnak. Az nagyon undorító dolog volt.
touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Olyat teszek, amit magyar ember ritkán, beismerem, hogy TÉVEDTEM, ugyanis elvileg 2012-ig volt a Videoton utánpótláscsapata a PAFC. Tehát pont a felkerülési évük előtt szűnt meg az együttműködés és pont a NB2 átalakítás előtt jutottak fel, pont elkerülték a visszasorolást és még fel is jutottak az NB1-be.
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Mentségemre szóljon, hogy a PAFC HIVATALOS honlapján mai napig az áll közös a csapat, de hiszek a Wikipédiának, ami NEM HIVATALOS oldal.
több mint 12 éve
Hogy kinek mivel és miért van baja, az engem jottánnyit se foglalkoztat, de attól még, hogy pl. utálom a labdarúgast, nem írhatok olyat, hogy "ez a szar senkit nem érdekel", ahogy a pafc-nál sem beszélhetünk semmilyen szabályszegésről

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
kukacoskodok, de van olyan eu-s jogszabály | - meg német is egyébként - | amelyben a jó ízlés meg a közerkölcs kritériumként szerepel.Eleve szabályszegés, hogy az élvonalban vannak, ha meg nem utánpótlásképző csapat, akkor sürgősen takarítsák le a nevükből a Puskás és az Akadémia szavakat.TonyÉs még véletlenül se az 'etikus' vagy a 'jóízlés határain belül' kifejezéseket használtam, ezek szubjektív szempontok. A szabályszegést kérdőjelezem meg, az pedig egzakt valami.
Sobri Jóska
off
legtöbb embernek szerintem nem azzal van a baja, hogy Felcsút, meg, hogy Puskás, hanem azzal, aminek ez látszik; rendszer csapata.
on
több mint 12 éve
ezek után miről is beszélünk? imádom, hogy az emberek mindig mindent jobban akarnak tudni még a közvetlenül érintetteknél isja és az előbb még szabályszegést írtál, most meg már "az új szabály szerint...", szóval az előbbi tényleg baromság, fogalmazhatunk akárhogy
akkor vette fel az Akadémia a legismertebb magyar nevét, a Puskás-család engedélye és azóta is élő támogatása révén.Tonyés Sobri is írta, hogy az ízlésességről kár vitatkozni, meg mondjuk Archie Manning se New Orleansban, hanem az attól 100 km-re levő Thibodaux-ben alapította meg a Manning Passing Academy-t, és akkor mi van? (neki se volt semmi köze se a városhoz, se az ottani Nicholls State egyetemhez)
illetve ahogy a Vidi a PAFC-cal, úgy a Fradi vagy a Debrecen is ugyanezt a szabályt kihasználva létrehozhatná saját "fiókcsapatát", amivel az nb1-ig menetelnek, csak szándék és erőforrás nincs rá, de ez nem hiszem, hogy a felcsútiak problémája kell, hogy legyen...

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Sobri JóskaEgy kis háttérismerettel nem is akkora baromság, ahogy NB2 írta a Videoton utánpótláscsapata volt. Mint ilyennek esélye sem lehetett volna feljutni a magyar élvonalba, sőt az új szabályok szerint vissza kellett volna minősülniük NB3-as csapattá, mint ahogy ez történt a Debrecen, Ferencváros és mindegyik másik klubnál. Persze itt varázsütésre megszűnt az együttműködés és ugyanazzal a háttérrel mehettek az NB1-be.
"A magyar fővárostól, Budapesttől 40 kilométerre nyugatra fekvő felcsúti labdarúgó utánpótlás-nevelő központot a legendás névadó, Puskás Ferenc 80. születésnapján, 2007. április 1-én avatták fel ünnepélyesen az UEFA-elnök küldöttének és futballhírességeknek a jelenlétében, akkor vette fel az Akadémia a legismertebb magyar nevét, a Puskás-család engedélye és azóta is élő támogatása révén. Az Akadémia alapítója, a Felcsútról származó és a faluban ma is sok időt töltő Orbán Viktor miniszterelnök"
Az Akadémia szakmai együttműködési megállapodást kötött az NB I-ben szereplő Videoton FC-vel, amelynek révén az intézményből kikerülő legtehetségesebb fiataloknak egyenes útjuk vezet az első osztályig, majd onnan a külföldi szerződésig. Több korosztályban közösen, Videoton Puskás Akadémia néven szerepelnek csapataik, és a felcsúton szereplő NB II-es Puskás Akadémia FC is közös együttes...
A névvel kapcsolatban, persze lehet egy kocsma neve is Anonim Alkoholisták Klubja, csak hülyén veszi ki magát, hogy nem az amit a név sugall. Puskás nevét meg már csak azért is leadnám, mivel köze nem volt Felcsúthoz és más, hogy egy utánpótlásklub viseli egy nemzeti ikon nevét, mintha egy szimpla élvonalbeli csapat. A névviselés törvényességét nem vitattam, csak az ízlésességét.
több mint 12 éve
nesztek egy kis statisztika:MTK (90,9% magyar játékperc/25,34 év),
Debrecen (63,6% /27,40 év),
Videoton (57,6% /26,63 év),
Győr (51,4% /26,51 év),
Honvéd (51,6% /24,56 év),
Diósgyőr (66,1% /26,02 év),
Pécs (87,9% /24,91 év),
Haladás (100,0% /28,05 év),
FTC (36,4% /26,30 év),
Újpest (36,4% /24,47 év),
Pápa (64,9% /28,08 év),
KTE (49,3% /26,51 év),
Puskás Ak. (75,1% /27,10 év),
Mezőkövesd (71,1% /27,08 év),
Paks (90,9% /28,03 év),
Kaposvár (30,4% /24,74 év).
NB I-es átlag: 64,0% /26,36 év.
ha vukmirt kikapnánk vezetnénk mindkettőben 😀
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Sobri!A PA Vidi2 néven futott, mert a Vidi utánpótláscsapata volt. Csak aztán vezérünk kitalált valamit...
több mint 12 éve
Eleve szabályszegés, hogy az élvonalban vannak, ha meg nem utánpótlásképző csapat, akkor sürgősen takarítsák le a nevükből a Puskás és az Akadémia szavakat.TonyEz baromság.
Melyik szabály, melyik pontját szegik meg?!
Feljutottak szabályos körülmények között, és a versenykiírás mindegyik pontjának megfelelnek.
Lehet utálni egy kurzust, de minden történésbe "szabályszegést" vízionálni baromság.
És még véletlenül se az 'etikus' vagy a 'jóízlés határain belül' kifejezéseket használtam, ezek szubjektív szempontok. A szabályszegést kérdőjelezem meg, az pedig egzakt valami.
Valamint ha meg nem vegytisztán utánpótlásképző csapat, attól még miért kéne a névválasztásnak ezt tükröznie?
Én is csinálhatok egy focicsapatot mondjuk Magyar Maradona Akadémia vagy Ifjú Sasok névvel, ha a cégbíróság bejegyzi, akkor használhatom, és indulhatok a bajnokságban, és ha úgy alakul, és felküzdöm magam az első osztályba, akkor se fiatal, se sas nem kell legyen a csapatban, se argentín, de még magyar se, akadémistáról nem is beszélve.
több mint 12 éve
Szerintem te a Paksot akartad mondani,ott tényleg nincs külföldi.Már írtam az előző hozzászólásomban,hogy egyszerre nem lehet az összes akadémistát bedobni,mert az lenne ami az ősszel.Benczés próbál minden meccsen 2-3-4-et betenni,ami szerintem bőven elég is.Meg ugye az sem mindegy,hogy edzésen kitől tanulhatnak a srácok.Rutinos, volt válogatott játékosoktól vagy valami jött-ment Tshibuabuáktól...Azért elég sok akadémista mutatkozott már be náluk az NB1-ben,de láthattuk az ősszel,hogy mire mennének még velük.Jó pár meccsnyi rutint össze kell még szedniük mire készen állnak majd az élvonalra és ilyen játékosok mellett több az esélyük erre mint ha noname afrikai arcokat igazolnának.Szerintem.JoeyPorterÉs a padon ülve jön meg a rutin? 😀
Az egész történet onnan indul, hogy az összes utánpótláscsapat helye az NB3-ban van, kivéve a "Akadémiának". Eleve szabályszegés, hogy az élvonalban vannak, ha meg nem utánpótlásképző csapat, akkor sürgősen takarítsák le a nevükből a Puskás és az Akadémia szavakat.
Hab a tortán, hogy mindenki fiatalokról beszél, amikor a 7. legöregebb csapat az övék, az élvonalban. Ha a kezdő 11 játékosból 6-7 a 26-34 éves korosztályból van és még külföldiek is szerepelnek, akkor szerintem semmiben nem másabb, mint a többi csapat. Akkor már inkább példa értékű a Pécs, ahol külföldi sincs, ráadásul a 11. "legöregebb" csapat az NB1-ben, ergo minden tekintetben veri az "Akadémiát".Tony
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Azért elég sok akadémista mutatkozott már be náluk az NB1-ben,de láthattuk az ősszel,hogy mire mennének még velük.Jó pár meccsnyi rutint össze kell még szedniük mire készen állnak majd az élvonalra és ilyen játékosok mellett több az esélyük erre mint ha noname afrikai arcokat igazolnának.Szerintem.JoeyPorterÉs a padon ülve jön meg a rutin? 😀
Az egész történet onnan indul, hogy az összes utánpótláscsapat helye az NB3-ban van, kivéve a "Akadémiának". Eleve szabályszegés, hogy az élvonalban vannak, ha meg nem utánpótlásképző csapat, akkor sürgősen takarítsák le a nevükből a Puskás és az Akadémia szavakat.
Hab a tortán, hogy mindenki fiatalokról beszél, amikor a 7. legöregebb csapat az övék, az élvonalban. Ha a kezdő 11 játékosból 6-7 a 26-34 éves korosztályból van és még külföldiek is szerepelnek, akkor szerintem semmiben nem másabb, mint a többi csapat. Akkor már inkább példa értékű a Pécs, ahol külföldi sincs, ráadásul a 11. "legöregebb" csapat az NB1-ben, ergo minden tekintetben veri az "Akadémiát".
több mint 12 éve
Azért elég sok akadémista mutatkozott már be náluk az NB1-ben,de láthattuk az ősszel,hogy mire mennének még velük.Jó pár meccsnyi rutint össze kell még szedniük mire készen állnak majd az élvonalra és ilyen játékosok mellett több az esélyük erre mint ha noname afrikai arcokat igazolnának.Szerintem.Gondolom arra próbál utalni, hogy bár az akadémia a nevébe van kb. csak kivénhedt magyar válogatottakkal van tömve lassan.Toca32 éves válogatott védő FelcsútonNem értem mi vele a gond...kb az NB1 80%-nak erősítés lenne,pláne a Puskásnak ahol így is tele vannak sérülttel meg eltiltottal 😒JoeyPorter
A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia csapatában folytatja pályafutását Szélesi Zoltán. A felcsúti klub honlapjának pénteki beszámolója szerint a 27-szeres válogatott futballista a szezon végéig szóló szerződést kötött. A 32 éves védő legutóbb az Újpestben szerepelt, azonban a klubtulajdonossal való vitája miatt alig kapott lehetőséget, így szabadon igazolható volt. Szélesi szerződtetésére azért is volt szükség, mert sérüléshullám sújtja a felcsúti csapat védelmét, Margitics Andor, Lorentz Márton, Vaszilejosz Aposztolopulosz és Vaskó Tamás is hosszabb időre kidőlt.
fiatalítás jegyébenAmadeus91
több mint 12 éve
Gondolom arra próbál utalni, hogy bár az akadémia a nevébe van kb. csak kivénhedt magyar válogatottakkal van tömve lassan.32 éves válogatott védő FelcsútonNem értem mi vele a gond...kb az NB1 80%-nak erősítés lenne,pláne a Puskásnak ahol így is tele vannak sérülttel meg eltiltottal 😒JoeyPorter
A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia csapatában folytatja pályafutását Szélesi Zoltán. A felcsúti klub honlapjának pénteki beszámolója szerint a 27-szeres válogatott futballista a szezon végéig szóló szerződést kötött. A 32 éves védő legutóbb az Újpestben szerepelt, azonban a klubtulajdonossal való vitája miatt alig kapott lehetőséget, így szabadon igazolható volt. Szélesi szerződtetésére azért is volt szükség, mert sérüléshullám sújtja a felcsúti csapat védelmét, Margitics Andor, Lorentz Márton, Vaszilejosz Aposztolopulosz és Vaskó Tamás is hosszabb időre kidőlt.
fiatalítás jegyébenAmadeus91
több mint 12 éve
32 éves válogatott védő FelcsútonNem értem mi vele a gond...kb az NB1 80%-nak erősítés lenne,pláne a Puskásnak ahol így is tele vannak sérülttel meg eltiltottal 😒
A labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia csapatában folytatja pályafutását Szélesi Zoltán. A felcsúti klub honlapjának pénteki beszámolója szerint a 27-szeres válogatott futballista a szezon végéig szóló szerződést kötött. A 32 éves védő legutóbb az Újpestben szerepelt, azonban a klubtulajdonossal való vitája miatt alig kapott lehetőséget, így szabadon igazolható volt. Szélesi szerződtetésére azért is volt szükség, mert sérüléshullám sújtja a felcsúti csapat védelmét, Margitics Andor, Lorentz Márton, Vaszilejosz Aposztolopulosz és Vaskó Tamás is hosszabb időre kidőlt.
fiatalítás jegyébenAmadeus91
több mint 12 éve
32 éves válogatott védő FelcsútonA labdarúgó NB I-ben szereplő Puskás Akadémia csapatában folytatja pályafutását Szélesi Zoltán. A felcsúti klub honlapjának pénteki beszámolója szerint a 27-szeres válogatott futballista a szezon végéig szóló szerződést kötött. A 32 éves védő legutóbb az Újpestben szerepelt, azonban a klubtulajdonossal való vitája miatt alig kapott lehetőséget, így szabadon igazolható volt. Szélesi szerződtetésére azért is volt szükség, mert sérüléshullám sújtja a felcsúti csapat védelmét, Margitics Andor, Lorentz Márton, Vaszilejosz Aposztolopulosz és Vaskó Tamás is hosszabb időre kidőlt.
fiatalítás jegyében
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Csányi Sándorhoz egy kérdés: mennyi?😊NB2Egyértelmű, hogy 2 millió. 😀
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Tony értem én, hogy kell kapus, védő, edző stb, de jelenleg a barca ki van zárva az átig. piacról! 😀peachEdzőt attól még válthatunk. 😀
Egyébként egyenlőre vagyunk kizárva. Én nem lepődnék meg, ha fellebbezés után ez a büntetés el lenne tolva (egy másik konkrét szezonban lépne hatályba) vagy mondjuk x éven belül kellene letudni. El ne töröljék semmiképp, az nem szülne jót.
több mint 12 éve
Tony értem én, hogy kell kapus, védő, edző stb, de jelenleg a barca ki van zárva az átig. piacról! 😀
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Látszik hogy nem volt CR, azért voltunk önzőek, ha ő játszik akkor azért letesszük neki 5-ből 4-szer...így láttam a híreket, azt hittem vmi Maradona féle nagy gól volt, nem értem, hogy ebbe mi ez a nagy gól? ok, elfutott szépen és kész, végülis ha azt mondják, hogy ő a leggyorsabb, akkor nem ártana néha megmutatni, csak Kroosnak van idén két szebb gólja már szvsz
itt emg bale gólja annak aki nem látta. Nálam eddig az év gólja 😊
www.youtube.com/watch?v=g-Qw-rpP0v4eaglesmcnabb
remélem a Real ezzel jól lakott az évre, és most már a Bl-ből is kiesnek valamint a bajnokságot is levezetik 😕)
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
Látszik hogy nem volt CR, azért voltunk önzőek, ha ő játszik akkor azért letesszük neki 5-ből 4-szer...itt emg bale gólja annak aki nem látta. Nálam eddig az év gólja 😊
www.youtube.com/watch?v=g-Qw-rpP0v4
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Szerintem ha jön valaki akkor a Klopp lesz. Rá meg illenek a feltételek. Én mondjuk ( ha esetleg visszavonják a tiltást) rárepüln Reusra is.TocaEgy Klopp mentalitású edző ráférne a csapatra. Bár az kérdés mennyire parancsolhatna Messinek, mert jelenleg ő a főnök és nem Martino (már ami a saját játékát és szerepét illeti).
Reus mellett nem ártana 3 védőt is beszerezni és egy kapust, mert katasztrofális a hátsó alakzatunk.
több mint 12 éve
Számomra még mindog kicsit fájó hogy a védelmet nagyon nem látom életképesnek és ahogy egy halvány Barca kipasszolta a dolgokat, úgy félek a Bayern is kifogja. Mondjuk Iker véd legalább ott is ( ha bajnokságban is ő védene akkor akár bajnokok is lehettnénk).Emellett DiMaria-Bale játéka remélem kicsit önzetlenebb lesz. Gyakorlatilag rommá nyert meccs lett majdnem X mert nem voltak hajlandóak lepasszolni labdákat.
Isco meg ennyire gyenge volt nekem egyre jobban tetszik a játéka bár nem tudom ki helyett lehetne kezdő.
#1patsfan