Soccer
41 feliratkozó
több mint 15 éve
nem hittem volna hogy ezt a mondatot valaki komolyan veszi, de úgy látom tényleg minden megállapítás mellé oda kell tenni egy hozzáillő smiley-t hogy világos legyen 😉Várhidi legalább mágnestáblán zseni volt, erre a képre még ránézni is rosszAzért ez picit erős... 😀
JJ
Néha olyan marhaságokat rakott fel, mondott, hogy majdnem lefordultam a székről.
pl.: a legtöbb csapatot 4-4-2-be elemezte, a Barca-t is. 😀Sinisa

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Beszarok.Tegnap este meccs után Dzsudzsák Balázs azt mondta, tökéletesen érzi magát, nem fáj semmije, nem újult ki a sérülése, kedden is szeretne játszani.
Felmentem előbb az NSO-ra:
Egérvári Sanya: „Dzsudzsák Balázs korábbi sérülése kiújult..."
Nevetséges.
Juhász és Lipták helyére meg Debrecenit és Komlósit hívta be...
Uram irgalmazz nekünk kedden!
több mint 15 éve
Pedig létezik, csak van az a pénz amiért hallgatnak...ez meg visszavezethető a talán legeslegnagyobb problémára, a számonkérés hiányárapersze, mert utálom a labdarúgást, de még jobban azt, ahogy az embereknek eladják a semmitezt is lehet azért komolyan értékelni, elemezni, csak ehhez kompetens szakértő gárda is kellene...
a világ legegyszerűbb játéka (sajnos pont ezért a legnépszerűbb), a taktika tényleg kb. annyiból áll, hogy 4-4-2-t alkalmazzunk-e vagy 4-5-1-t, beadásokkal operáljunk főként vagy rövid passzokkal, és akkor ezt ragozzák a végtelenségig, hogy a kőbuta emberek is megértsék
egyénileg megverhetnek, de én inkább edzői szemmel nézem stílusomból fakadóan a dolgokat, és évek óta a fejemet fogom az elképesztő szintű inkompetenciánJJ
http://www.zonalmarking.net/DoM
egy Nemzeti Sportnak mondjuk minimum kellene rendelkeznie egy 3-4 fős ténylegesen szakértői stábbal, melyek az idézett bloghoz képest még részletesebben kifejtenék a szakmai hibákat, gondosan rámutatva a hiányosságra
ugye a Yahoo Sports-osok valószínűleg most buktatják meg Tresselt, az egyik legsikeresebb egyetemi edzőt, de elég csak arra gondolni hogy mennyit jelent egy-egy nevesebb (sport)újságíró szava odaát...
az oknyomozó újságírás, mint olyan, nem létezik sajnos hazánkbanJJ
több mint 15 éve
Várhidi legalább mágnestáblán zseni volt, erre a képre még ránézni is rosszAzért ez picit erős... 😀
JJ
Néha olyan marhaságokat rakott fel, mondott, hogy majdnem lefordultam a székről.
pl.: a legtöbb csapatot 4-4-2-be elemezte, a Barca-t is. 😀
TITO
JOHAN
Per Sempre Etern
This team was the best team in the AFC in the regular season and we won two games in the playoffs against two good football teams, the best team in the postseason. And that’s what this team is.
több mint 15 éve
persze, mert utálom a labdarúgást, de még jobban azt, ahogy az embereknek eladják a semmitKutas nyilatkozta egyszer, hogy egyszerű játék a foci, tudni kell rúgni, meg futni. A lovak és az öszvérek például ezért olyan jó focisták.
a világ legegyszerűbb játéka (sajnos pont ezért a legnépszerűbb), a taktika tényleg kb. annyiból áll, hogy 4-4-2-t alkalmazzunk-e vagy 4-5-1-t, beadásokkal operáljunk főként vagy rövid passzokkal, és akkor ezt ragozzák a végtelenségig, hogy a kőbuta emberek is megértsék
egyénileg megverhetnek, de én inkább edzői szemmel nézem stílusomból fakadóan a dolgokat, és évek óta a fejemet fogom az elképesztő szintű inkompetenciánJJ
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 15 éve
ez meg visszavezethető a talán legeslegnagyobb problémára, a számonkérés hiányárapersze, mert utálom a labdarúgást, de még jobban azt, ahogy az embereknek eladják a semmitezt is lehet azért komolyan értékelni, elemezni, csak ehhez kompetens szakértő gárda is kellene...
a világ legegyszerűbb játéka (sajnos pont ezért a legnépszerűbb), a taktika tényleg kb. annyiból áll, hogy 4-4-2-t alkalmazzunk-e vagy 4-5-1-t, beadásokkal operáljunk főként vagy rövid passzokkal, és akkor ezt ragozzák a végtelenségig, hogy a kőbuta emberek is megértsék
egyénileg megverhetnek, de én inkább edzői szemmel nézem stílusomból fakadóan a dolgokat, és évek óta a fejemet fogom az elképesztő szintű inkompetenciánJJ
http://www.zonalmarking.net/DoM
egy Nemzeti Sportnak mondjuk minimum kellene rendelkeznie egy 3-4 fős ténylegesen szakértői stábbal, melyek az idézett bloghoz képest még részletesebben kifejtenék a szakmai hibákat, gondosan rámutatva a hiányosságra
ugye a Yahoo Sports-osok valószínűleg most buktatják meg Tresselt, az egyik legsikeresebb egyetemi edzőt, de elég csak arra gondolni hogy mennyit jelent egy-egy nevesebb (sport)újságíró szava odaát...
az oknyomozó újságírás, mint olyan, nem létezik sajnos hazánkban

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
persze, mert utálom a labdarúgást, de még jobban azt, ahogy az embereknek eladják a semmitezt is lehet azért komolyan értékelni, elemezni, csak ehhez kompetens szakértő gárda is kellene...
a világ legegyszerűbb játéka (sajnos pont ezért a legnépszerűbb), a taktika tényleg kb. annyiból áll, hogy 4-4-2-t alkalmazzunk-e vagy 4-5-1-t, beadásokkal operáljunk főként vagy rövid passzokkal, és akkor ezt ragozzák a végtelenségig, hogy a kőbuta emberek is megértsék
egyénileg megverhetnek, de én inkább edzői szemmel nézem stílusomból fakadóan a dolgokat, és évek óta a fejemet fogom az elképesztő szintű inkompetenciánJJ
http://www.zonalmarking.net/
Ha már a görög csapat szóba került: http://www.zonalmarking.net/2010/03/29/greece-euro-2004-tactics/
Érdekes olvasmány.
több mint 15 éve
persze, mert utálom a labdarúgást, de még jobban azt, ahogy az embereknek eladják a semmitAzért annak nagyon örülök, hogy nem egy soccer oldalon vagy cikkíró.SchleckItt van egy reális értékelés a meccsről: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/archives/2011/03/26/Eb-selejtezo_-_A_kejgazzal_toltott_lufik_es_a_realitas/Várhidi legalább mágnestáblán zseni volt, erre a képre még ránézni is rossz
Minden szavával egyetértek.Schleck
http://nepstadion.blog.nepsport.hu/files/magyar%20-%20holland.jpgJJ
a világ legegyszerűbb játéka (sajnos pont ezért a legnépszerűbb), a taktika tényleg kb. annyiból áll, hogy 4-4-2-t alkalmazzunk-e vagy 4-5-1-t, beadásokkal operáljunk főként vagy rövid passzokkal, és akkor ezt ragozzák a végtelenségig, hogy a kőbuta emberek is megértsék
egyénileg megverhetnek, de én inkább edzői szemmel nézem stílusomból fakadóan a dolgokat, és évek óta a fejemet fogom az elképesztő szintű inkompetencián

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Itt van egy reális értékelés a meccsről: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/archives/2011/03/26/Eb-selejtezo_-_A_kejgazzal_toltott_lufik_es_a_realitas/És lehet röhögni a kommenteken is.
Minden szavával egyetértek.Schleck
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
Szép kilátások: http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/juhasz-megserult-liptak-eltiltva-ket-uj-vedo-a-keretben-2070404/

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 15 éve
Azért annak nagyon örülök, hogy nem egy soccer oldalon vagy cikkíró.Itt van egy reális értékelés a meccsről: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/archives/2011/03/26/Eb-selejtezo_-_A_kejgazzal_toltott_lufik_es_a_realitas/Várhidi legalább mágnestáblán zseni volt, erre a képre még ránézni is rossz
Minden szavával egyetértek.Schleck
http://nepstadion.blog.nepsport.hu/files/magyar%20-%20holland.jpgJJ
több mint 15 éve
Itt van egy reális értékelés a meccsről: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/archives/2011/03/26/Eb-selejtezo_-_A_kejgazzal_toltott_lufik_es_a_realitas/Várhidi legalább mágnestáblán zseni volt, erre a képre még ránézni is rossz
Minden szavával egyetértek.Schleck

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Itt van egy reális értékelés a meccsről: http://nepstadion.blog.nepsport.hu/archives/2011/03/26/Eb-selejtezo_-_A_kejgazzal_toltott_lufik_es_a_realitas/Minden szavával egyetértek.
több mint 15 éve
na jó, de Egervári ezt nyilatkozta ma: "A mérkőzés elején nem volt gond a teljesítményünkkel, az első percek biztatóak voltak, bátran vállalkoztak a játékosok, ám gyorsan kaptunk egy gólt, ami szemlátomást megfogta a csapatot."Nincs olyan játékosunk aki egy holland szintű csapat ellen hátrányból is tud játszani.A dolog másik oldala,hogy minden taktika összedől (főleg a bunker) ha a kapusunk benyeli az első kapura menő lövést...Bazzanina ne szórakozz, szerintem egy nagycsapat ellen nyugodtan lehetne előre abból is készülni, hogy ugyan mihez kezdünk ha hátrányba kerülünk (persze ahogy gabo írta, ehhez pont nem luxemburggal vagy azerbajdzsánnal kellene meccseket lekötni)... érdekes módon magyaroktól tényleg a legritkább esetben látsz comeback győzelmet, na ez az ami belénk van kódolva, elég rosszul
tanulság: minél több ncaa-t és nfl-t kell nézniJJ
Készülhetsz te bármivel ha:
1.Nem hagyják.
2.Nincs nálad a labda.
3.Nálad játszik Vanczák.
Ezt a meccset max kibekkelhettük volna 0-0ra.
A Lionsnál is készültek arra,hogy mi van ha hátrányba kerülnek,mégis 0-16 lett a szezon vége. 😉Bazzani
ezt meg Gera tegnap: "„Tudtuk, hogy nehéz lesz, sajnos már a mérkőzés elején a korai góllal megfogtak bennünket és utána is kihasználták a hibáinkat"
persze, vannak élethelyzetek amikre nem lehet készülni, ilyen lehet egy korai kiállítás, de nem egy bekapott gól... ez nulla edzősködés, ezért teljesen felesleges külön szövkapot és stábot milliókért fenntartani, mert mint látható, kezdő 11-et bárki ki tud jelölni

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Nincs olyan játékosunk aki egy holland szintű csapat ellen hátrányból is tud játszani.A dolog másik oldala,hogy minden taktika összedől (főleg a bunker) ha a kapusunk benyeli az első kapura menő lövést...Bazzanina ne szórakozz, szerintem egy nagycsapat ellen nyugodtan lehetne előre abból is készülni, hogy ugyan mihez kezdünk ha hátrányba kerülünk (persze ahogy gabo írta, ehhez pont nem luxemburggal vagy azerbajdzsánnal kellene meccseket lekötni)... érdekes módon magyaroktól tényleg a legritkább esetben látsz comeback győzelmet, na ez az ami belénk van kódolva, elég rosszul
tanulság: minél több ncaa-t és nfl-t kell nézniJJ
Készülhetsz te bármivel ha:
1.Nem hagyják.
2.Nincs nálad a labda.
3.Nálad játszik Vanczák.
Ezt a meccset max kibekkelhettük volna 0-0ra.
A Lionsnál is készültek arra,hogy mi van ha hátrányba kerülnek,mégis 0-16 lett a szezon vége. 😉
több mint 15 éve
A dolog másik oldala,hogy minden taktika összedől (főleg a bunker) ha a kapusunk benyeli az első kapura menő lövést...Bazzanina ne szórakozz, szerintem egy nagycsapat ellen nyugodtan lehetne előre abból is készülni, hogy ugyan mihez kezdünk ha hátrányba kerülünk (persze ahogy gabo írta, ehhez pont nem luxemburggal vagy azerbajdzsánnal kellene meccseket lekötni)... érdekes módon magyaroktól tényleg a legritkább esetben látsz comeback győzelmet, na ez az ami belénk van kódolva, elég rosszul
tanulság: minél több ncaa-t és nfl-t kell nézni

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 15 éve
Részben igazad van.Jó erre lehetne írni, hogy a moldávok meg 90 percig lefociztak minket a pályáról, mégis nyertünk két jó eltalált lövésnek köszönhetően, de az akkori kommunikáció szerint parádés taktikai győzelmet arattak a srácok, és megmutatták, hogy van bennük tartás, küzdőszellem stb.
A dolog másik oldala,hogy minden taktika összedől (főleg a bunker) ha a kapusunk benyeli az első kapura menő lövést. Persze aztán jönnek a bravúrok 0-3nál.
Meghát Vanczákoknak mondhatsz bármit.Bazzani
Ha nincs a korai holland gól, akkor meglátásom szerint sokkal jobban megnyomják az első félidő további részét, és akkor amiatt kaptuk volna meg azt a gólmennyiséget, ami még gombócból is sok, hogy legyen valami közhely is. Persze a mi lett volnának semmi értelme.
Ami a legfontosabb: lehet egy-egy meccs adott helyzetét elemezni, hogy ha az nincs mi történik.. teljesen felesleges, mert ami most folyik a válogatottnál, annak nincs perspektívája, semmi jövője, ez nem a jövő csapatának az építése, megalapozása, identitásának a kialakítása stb.
Egyetlen szerencséje Egervárinak, hogy lett/lesz egy Szalaija, aki Dzsudzsákkal együtt meccseket tud(hat) nyerni a "középszerű" csapatok ellen.
több mint 15 éve
Imádom jimmy stílusát mégha medve drukker is. 😀BazzaniÉn se lehetek tökéletes. De dolgozom a problémán.
Én erre nyomtam meg a felfelé mutató hüvelykujj gombot. Mindenki arra rúgta, amerre állt, aztán valahogyan csak bekapartunk egy dugót. Persze néhány szupersztárnak nehéz volt a kapuval szemben húsz méterről elvállalni, ez mondjuk nem az edző hibája volt. Bár mikor az Alkotmányozó kijelentette, hogy sehonnai bitang emberek nem értenek a focihoz, a "mene tekel ufarszin" fel volt írva a falra. Most érdekes módon kuss van minden fronton, a torkosborzokkal nem akar senki közösködni. Szalai nélkül Egervári taktikája ennyit ér. Mert a "végy egy jó kapust" mondást inkább át kellene írni "végy egy jó csatárt"-ra.nekem egyszerű taktikám lett volna: ultradeffenzív foci (szarok rá hogy nem közönségcsalogató, 1 pont nagyon sokat ér), szívvel - lélekkel küzdő játékosok, 1-2 kontra.Koeman minden volt, csak fehér ember nem, amikor ezt felvállalta....
JC6
Pedig a svédek és a portugálok elleni hazai meccs ehhez képest felüdülés volt.gabokocka
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 15 éve
Részben igazad van.Mondj egy olyan védelmet ami megállja a helyét a világ legjobb csapatai ellen. Persze magyarokra gondolok.Nem csak nevekből áll egy csapat. A szervezettség pont azt jelentené, hogy jó taktikával lehet egyes hiányosságokat ellensúlyozni, amihez egyik oldalról kell egy az orránál tovább látó szövkap, a másik oldalról olyan játékosok, akik hajlandóak/megpróbálják végrehajtani ezt a pályán: alázattal.
Én addig jutok,hogy Juhász és ezzel vége is.
De kapusposzton sincs megoldás.
Amíg ebben nincs előrelépés addig nem lesz eredmény.
Nekem amúgy Elek nagyon kellemes meglepetés, man of the match volt magyar részről.Bazzani
Az meg a magyar világhírű utánpótlásképzés/akadémiák kritikája, hogy ilyen a felhozatal. egyetlen nemzetközi szinten átlagosnak nevezhető védőnk csak kényszerből lett középhátvéd csatárból, de napestig lehetne folytatni.DoM
A dolog másik oldala,hogy minden taktika összedől (főleg a bunker) ha a kapusunk benyeli az első kapura menő lövést. Persze aztán jönnek a bravúrok 0-3nál.
Meghát Vanczákoknak mondhatsz bármit.
több mint 15 éve
Mondj egy olyan védelmet ami megállja a helyét a világ legjobb csapatai ellen. Persze magyarokra gondolok.Nem csak nevekből áll egy csapat. A szervezettség pont azt jelentené, hogy jó taktikával lehet egyes hiányosságokat ellensúlyozni, amihez egyik oldalról kell egy az orránál tovább látó szövkap, a másik oldalról olyan játékosok, akik hajlandóak/megpróbálják végrehajtani ezt a pályán: alázattal.
Én addig jutok,hogy Juhász és ezzel vége is.
De kapusposzton sincs megoldás.
Amíg ebben nincs előrelépés addig nem lesz eredmény.
Nekem amúgy Elek nagyon kellemes meglepetés, man of the match volt magyar részről.Bazzani
Az meg a magyar világhírű utánpótlásképzés/akadémiák kritikája, hogy ilyen a felhozatal. egyetlen nemzetközi szinten átlagosnak nevezhető védőnk csak kényszerből lett középhátvéd csatárból, de napestig lehetne folytatni.
több mint 15 éve
Én is sikítottam.Hú, nekem az ilyenek a kedvenceim. Ezekkel a srácokal mi lett volna az erdmény? Marcika a kapuba! Kisjézus az előretolt csatár!!!! Szalainak új térszalagot hétfőre!!!! Az eddig a válogatottban négyszer leégett játékosok kapjanak egy ötödik esélyt!!!! Csak így lehet kijutni!!!!!!
Jó reggelt kívánok........füligjimmy
😂DoM
Imádom jimmy stílusát mégha medve drukker is. 😀
több mint 15 éve
Sajnos ilyen eredményhez nem elég az a duma, hogy szerethető a csapat, és most már valóban "nemzeti" és a többi süketelés, hogy a magyar foci = csibészes támadójáték, amit vissza kell vinni a pályára, miután a kókler holland eltüntette. Az elmúlt évek világversenyein, ha egy kis csapat meglepetést okozott, akkor azt szervezett, stabil védekezéssel, és egy-egy kontrából, pontrúgásból szerzett góllal érte el. Egervárival persze mi majd megmutatjuk, hogy a világ többi fele nem ért a focihoz. A jelenlegi helyzet egy feketelyuk, semmi esély a változásra, és a mai magyar közegben elképzelhetetlennek tartom, hogy sikerüljön találni egy olyan hozzáértő (= külföldi) edzőt, aki elvállalná itt a munkát olyan szembeszéllel, amit a sportújságírók, és a sok nagytudású talking heads szakma képvisel.Mondj egy olyan védelmet ami megállja a helyét a világ legjobb csapatai ellen. Persze magyarokra gondolok.
Tökéletesen jellemzi a hazai viszonyokat Gera visszakunyerálása a csapatban, akinek emberemlékezet óta nem volt értékelhető meccse a válogatottban, és 90 percig annyit tesz, hogy a bíró minden egyes ítéletét ordítva kérdőjelezi meg.DoM
Én addig jutok,hogy Juhász és ezzel vége is.
De kapusposzton sincs megoldás.
Amíg ebben nincs előrelépés addig nem lesz eredmény.
Nekem amúgy Elek nagyon kellemes meglepetés, man of the match volt magyar részről.
több mint 15 éve
Hú, nekem az ilyenek a kedvenceim. Ezekkel a srácokal mi lett volna az erdmény? Marcika a kapuba! Kisjézus az előretolt csatár!!!! Szalainak új térszalagot hétfőre!!!! Az eddig a válogatottban négyszer leégett játékosok kapjanak egy ötödik esélyt!!!! Csak így lehet kijutni!!!!!!
Jó reggelt kívánok........füligjimmy
😂
több mint 15 éve
ezt még egy új hsz-be, aztán keddig befejezem a soccerezést:Sajnos ilyen eredményhez nem elég az a duma, hogy szerethető a csapat, és most már valóban "nemzeti" és a többi süketelés, hogy a magyar foci = csibészes támadójáték, amit vissza kell vinni a pályára, miután a kókler holland eltüntette. Az elmúlt évek világversenyein, ha egy kis csapat meglepetést okozott, akkor azt szervezett, stabil védekezéssel, és egy-egy kontrából, pontrúgásból szerzett góllal érte el. Egervárival persze mi majd megmutatjuk, hogy a világ többi fele nem ért a focihoz. A jelenlegi helyzet egy feketelyuk, semmi esély a változásra, és a mai magyar közegben elképzelhetetlennek tartom, hogy sikerüljön találni egy olyan hozzáértő (= külföldi) edzőt, aki elvállalná itt a munkát olyan szembeszéllel, amit a sportújságírók, és a sok nagytudású talking heads szakma képvisel.
komolyan nem értem azokat a "realistákat", akiket cseppet sem zavar hogy hazánk válogatottja kapott egy négyest otthon... most komolyan, akkor ti minek néztek egyáltalán sporteseményt? a VCU-nak előzetesen hány százalékot adatatok volna a March Madnessen a nyolc közé jutáshoz? vagy az Appalachian State és a Michigan között mekkora erőkülönbség volt a hazaiak javára? labdarúgásnál maradva: mit szóltok a görögök 2004-es EB-győzelméhez? mivel nyerték meg az Európa-bajnokságot, ha nem kiváló taktikával?JJ
Tökéletesen jellemzi a hazai viszonyokat Gera visszakunyerálása a csapatban, akinek emberemlékezet óta nem volt értékelhető meccse a válogatottban, és 90 percig annyit tesz, hogy a bíró minden egyes ítéletét ordítva kérdőjelezi meg.
több mint 15 éve
Egy eredmény tőlem,nem is túl távoli:Moldova - Hollandia 0:1
Valaki mondja már el,hogy az általam nem sokra tartott de eddigi válogatottsága alatt jól teljesítő Lázár miért maradt alul a Vanczákkal vívott csatában? Azzal a Vanczákkal szemben aki már százszor lebőgött?
Varga miért akkor kezdő amikor legrosszabb szezonját futja a Lokiban?
Játszhattunk volna bátran vagy játszhattunk volna betonbunkert,de ez a kettő közötti semmi ide vezetett.
Én azok között voltam aki semmi reményt nem táplált,úgyhogy csalódott sem vagyok.
