Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 077
egy sitcomot sem néztem, nézek. Filmmel is ugyanez a helyzet, a vígjátékról is leszoktam.
peterk2005
Nem akarok karogni... De van neked lelked? 8'(
Stez
+1, én se nézek már vígjátékot. Évente max 1-2

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
egy sitcomot sem néztem, nézek. Filmmel is ugyanez a helyzet, a vígjátékról is leszoktam.
peterk2005
Nem akarok karogni... De van neked lelked? 8'(

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
angol vigjáték sorozatok Rowan Atkinsonnal midnent visznek 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk én nem vagyok nagy sorozatos, általában nem tudnak sokáig lekötni, a túlhypeolt darabokat pedig általában kerülöm (GoT, Breaking Bad, Prison Break és társaiból egy részt sem láttam, a Walking Deadből talán az első két évad volt nálam elfogadható ami elé még hajlandó voltam leülni). MarioAna
Én elég nagy sorozatos lettem az utóbbi 10-15 évben. Óriási a kontraszt, mert előtte egyáltalán nem néztem sorozatokat, A Babylon 5 előtt kb. az Onedin kapitány volt amit láttam. 😊 Viszont a Babylon 5 után megfordult a dolog, filmet nézek kevesebbet, és sorozatot többet.

A high concept sorozatokat nagyon nehéz 3-4 évadon túl is nézni. Én legalábbis kevés mellett tudok kitartani, a legtöbb unalmasba fullad egy idő után. Bár, ha jobban belegondolok popcorn sorozatból sem sok van, amit végignéztem. Igazából nem tudom, hogy mi vesz rá, hogy végig nézzek egy sorozatot, mert minőségben, műfajban is nagy a szórás. Sex és New York, Stargate, Smallville, Start Trek sorozatok pl. megvoltak, viszont pl. a Desperate Housewives, Supernatural, Jóbarátok, X files, stb. gyakorlatilag teljesen kimaradtak, max 1 évadot néztem ezekből. Utólag sem sikerült, pedig néhánynak nekifutottam újra.

Ja, és nekem a sitcom egyszerűen nem megy. Sheldonékon (Big Bang Theory) lényegében egy sitcomot sem néztem, nézek. Na jó, a klasszikus angolok azért megvannak, de az elmúlt 20-25 évből lényegében egyet sem néztem. Filmmel is ugyanez a helyzet, a vígjátékról is leszoktam. Pedig valamikor sokat néztem, és azokat a mai napig is szeretem, de az újak közül semmi. Valamiért nem szórakoztatnak, ha nevethetnékem van, nekem inkább a standup a műfajom.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 339 — Omar's Coming Yo!
Nem hiszem, hogy eddig lehetett mondani sorozatra, hogy teljesen tökéletes. De ez a Csernobil az volt.

több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
én mondjuk animékből tudnék mondani párat ami közel tökéletes 😀
de attól hogy valami tökéletes még nem lesz a "legjobb"
mer ami nekem tökéletes vagy legjobb az másnak meh
legelismertebb talán jobb kifejezés lenne

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
nem hiszem hogy létezik "legjobb sorozat"

de ha igen az a Cobra Kai 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 775 — Слава Україні! Героям слава!
A Wire meg a Six Feet Under a legjobb sorozat evör. 😀

Nálam a dobogóra befér a Breaking Bad.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 637 — Egyéb témák lakó
West Wing: Igen, az utolsó két évad kvázi felesleges volt. Aaron Sorkinos sorozatból ajánlom még a Studio 60 on the Sunset Stripet meg a Sports Nightot, az nem semmi volt. Illetve jó még a The Newsroom is.
Solymi
Mindet láttam 😊

Nekem a Studio60 a kedvencem, a Newsroom fantasztikus szereplőgárda ellenére a leggyengébb Sorkin sorozat, de így is nagyon szerettem. Túlságosan szájbarágós volt a mondanivaló, a WW árnyalni tudta, meg ott mindig jó helyen volt 1-1 kinyilatkoztatás, a Newsroom néhol túlzott ebben. A Sports Night zseniális, csak még kicsit nyersnek tűnik. A S60 pedig egyszerűen fantasztikus.

több mint 4 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 295 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
remélem király lesz a Csernobil 1.évad végén a cliffhanger, nagyon várom a második évadot!
shawnka
 www.paks2.hu/hu/default.aspx

ja és már írta előttem valaki, de nézzétek a catch22-t, iszonyat király lett
r.baggio
22-es csapdáját én is csak ajánlani tudom, nagyon minőségi minisorozat!


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
remélem király lesz a Csernobil 1.évad végén a cliffhanger, nagyon várom a második évadot!
shawnka
 www.paks2.hu/hu/default.aspx

ja és már írta előttem valaki, de nézzétek a catch22-t, iszonyat király lett


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 426
Expanset azt olvasom is, alapvetően nem rossz, de nyújtják mint a rétestésztát és sokszor kiszámítható lett, kb. az utolsó 2-3 kötet. Addig meg elég jó, de ott is az van mint a GOT-nál volt a végjátékhoz közeledve.
Solymi
Ezzel nem értek egyet. A 6. könyv volt az egyetlen, ahol teljesen kiszámítható volt minden fordulat (igen, itt megállja a helyét a GOT hasonlat, látszik, hogy a lehető legtöbb szálat le akartak zárni), 5. könyves red herringek meg foreshadowingok mind megtörténtek/nemtörténtek meg. A 7. könyv nagy felütése természetesen kiszámítható volt (nem nagyon maradt más lehetséges konfliktusforrás), és hát tényleg az összes könyv leggyengébb POV karaktereit kaptuk meg, de a 8. könyv pedig gyakorlatilag teljesen szabadon száguld össze-vissza a galaxisban, és kb. fogalmam sem volt róla a 80%-áig, hogy mire megy ki az egész. A POV-k jól lettek megválasztva

Más kérdés, hogy szerintem a 7-8. könyvet sosem fogjuk tv-ben látni, bár szerintem a 4.-ig sem jutunk el. | Pedig Ilus-t megnéztem volna főleg a gyilkos kukacokat meg a bekapcsolt "védelmi mechanizmust". |

Gyurma Pappa
Akkor inkább úgy mondanám, hogy az utolsó két-három könyvben azt a pár váratlan eseményt leszámítva ami megadta az alapot az adott sztorihoz, kiszámítható volt a többi és a cselekvések. Habár így meg azt lehet mondani, hogy a karakterek konzekvensek 😀
Nem rossz amúgy, sok elgondolkodtató dolog van benne, de itt is érezni azt, hogy sok-sok oldal csak töltelék, bár hol nem.

Visszatérve a sorozatokra:
- Wire: háromszor mentem neki, de nem voltam sosem megfelelő állapotban
- Breaking Bad: az első évad végén kiszálltam, meg kéne nézni, de nincs hozzá türelmem
- Sopranos: darabokban néztem, de az utolsó évad így sem sikerült
- Mad Men: néha úgyéreztem, hogy másról sem szól, csak a kulturális utalásokról,és egy idő után ezt untam, nem is néztem végig
- Deadwood: imádom a western műfajt, de sosem tudtam végignézni
Sons of anarchy: imádom, imádtam a hangulatát, sosem tudom rávenni magam, hogy befejezzem
- FNL: egyértelmű kedvenc volt az 1. évad a téma miatt, sosem néztem többet
- Mr. Robot: az első évad a legjobb, amit TV-ben láttam, a másodikra a "nagy csavarig" bírtam
- BSG: első két évad maga a csoda, utána nem volt kedvem folytatni
- West Wing: ja, azt végignéztem, bár az utolsó két évadot inkább nem kellett volna
- Shield: az egyik legjobb sorozat, nagy kedvencem volt, kár hogy az utolsó évad rossz
- Lost: végignéztem. Többet nem tudok róla mondani

Azt hiszem látszik a trend 😊 Ezek a drámák többnyire szerintem mindig legalább 1, de inkább 2-3 évaddal hosszabbak, mint lennie kéne. Előbb nézem újra a teljes brit Office-t, mint hogy még egyszer nekiálljak a Lostnak pl.

A Vikings maradt az utolsó dráma, amit nézek, de azt sem teljesen értem, hogy miért néztem meg az 5. évadot, ha nem az utolsó lenne a 6. lehet nem maradnék. A többi "még futó" sorozatot (Westworld, Szolgálólány stb.), most nem is veszem még ide.

Amit én szeretek a tv-ben, azok a Netflix-es Marvelhez hasonló, egy évad - egy történetszál típusú sorozatok. Ezért jó a Luther pl., vagy ezért tetszett volna, ha az Amerikai Istenek rövidebb.
Gyurma Pappa
BSG: Pedig érdemes végigszenvedni azt a nyomorult 3. vagy fél 4. évadot, mert utána megint elkapja a fonalat és szerintem tök jó lezárást is kapott.
A HIMYM-nél voltam így, nekem annak is tetszett a vége.
West Wing: Igen, az utolsó két évad kvázi felesleges volt. Aaron Sorkinos sorozatból ajánlom még a Studio 60 on the Sunset Stripet meg a Sports Nightot, az nem semmi volt. Illetve jó még a The Newsroom is.

több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 136 — Tyrone Creek
remélem király lesz a Csernobil 1.évad végén a cliffhanger, nagyon várom a második évadot!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 934 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ash vs evil dead hogy nem került említésre? 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 879 — No es importante
Amit én szeretek a tv-ben, azok a Netflix-es Marvelhez hasonló, egy évad - egy történetszál típusú sorozatok. Ezért jó a Luther pl., vagy ezért tetszett volna, ha az Amerikai Istenek rövidebb.
Gyurma Pappa
antológiák terén a Fargo az ász, de az American Crime Story és a Genius eddigi két évadát is nyugodt szívvel tudom ajánlani

az Inside no. 9. sorozatban meg minden rész másról szól, de ugyanazokkal a főszereplőkkel, eszméletlenül vicces és ötletes, igazi gyöngyszem az összes epizódja

(na meg persze ott a Black Mirror, mondjuk nekem a PKD's Electric Dreams is bejött)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Egy 5 reszes minisorozat mint GoT potlo. Ertem.
....
A dramaturgiaja meg szerintem szinte szandekosan csapongo, ezzel is mintegy szovjet feelinget adva az egesznek (fejetlenseg, dezinformaltsag).
Borbinho
A második pontod elfogadom, ha nem is teljesen értek vele egyet, de ez nyilván ízlés és értelmezés kérdése.

Az elsőnél viszont teljesen mindegy hogy hány részes.. az időzítés volt a kulcs. Nyilván szépen, korrekten megcsinált sorozat, de 9.7-es rating... ?
Ez bizony Trónok Harca-effekt...

 theweek.com/articles/844566/chernobyl-historically-accurate-about-things-that-matter

A kompozit karakterek/jellemábrázolás megváltoztatása belefér, de egy ennyire drámai sztorinál még a fekete füst, és a gőzrobbanás is nyilvánvalóan túl lett dramatizálva, ezek engem is zavartak picit...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 630
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Hát a hesstegviláglegjobbsorozata jelző, amit sok helyen olvastam, szerintem is baromi erős, a szolid 8-as értékelés pont helyére teszi. Szerintem.

Amúgy, én nem is tudok igazi sorozatként tekinteni rá. Sokkal inkább többrészes dokumentumfilmként.
több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Meg az orosz sajto is elismeri, hogy mennyire jo lett (es ez nagyon nagy szo).
Borbinho
Nagy szó? A világ egyik legnagyobb fake news gyártó "gépezete" ezt mondja? Akkor biztos igaz.
Meg alapból gyanús lenne, hogy egy olyan ügyről, amiben nyakig sárosak, jót nyilatkozzanak, ha az számukra picit is rosszabb színben tüntetné fel őket.

Mondom ezt úgy, hogy egy részt sem láttam.

Az HBO óriási nevet szerzett magának a régi sorozatai miatt, amik egytől egyig kiválóak és magas színvonalúak voltak, ezt picit meglovagolják most. Szerintem közel nincs a minőség a régiekhez képest, tisztes iparos munkák és ennyi, de valamiért túlhájpolják az összes mait.

(#régenmindenjobbvót)
PEEtör
Azt remelem tudod, hogy az orosznal rosszabbul egyik nep sem viseli a kritikat, nem veletlen tobbnyire nem is forgalmazzak azokat a kulfoldi filmeket/sorozatokat amik roluk szolnak.
Egy kulfoldon elo orosz ujsagirotol olvastam, hogy meglepoen pozitiv lett a fogadtatasa a sorozatnak, mind a kritikusok mind az atlag orosz emberek kozott. Nem arrol van szo, hogy odaig vannak erte. Hanem hogy olyan aprosagokba tudnak csak belekotni, hogy az egyik hazon muanyag nyilaszarok voltak, amik akkoriban nem is voltak arrafele, meg hogy az Ivan cart es fiat abrazolo kep nem lehetett a Kremlben, mert az evszazadok ota a Szepmuveszeti muzeumban van.

De persze sirni mindig konnyebb, utananezes vagy barmi nelkul.
Volt barmi ertelme a kommentednek? De tenyleg...
Borbinho
Engedd meg lécci, hogy komentelhessek bármiről, amiről szeretnék, léccciii.

Amúgy mindössze arra reflektáltam, hogy nyomós érvként hozod fel azt, hogy az orosz sajtó meg van elégedve a produkcióval. Úgy gondolom, ehhez nem kell megnéznem a sorozatot. Örülök, hogy megkérdezted, mennyire vagyok tisztában az orosz nép kritikához viszonyulásával, mert kb erről szólt a kommentem 4. mondata.

Egy nyugatról érkező produkcióval kapcsolatban nincsenek rossz véleménnyel, az ő kézivezérelt médiájuk, holott az ő egyik legnagyobb hibájukat dolgozza fel. Nehezemre esik elhinni, hogy tényleg így van.
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Meg az orosz sajto is elismeri, hogy mennyire jo lett (es ez nagyon nagy szo).
Borbinho
Nagy szó? A világ egyik legnagyobb fake news gyártó "gépezete" ezt mondja? Akkor biztos igaz.
Meg alapból gyanús lenne, hogy egy olyan ügyről, amiben nyakig sárosak, jót nyilatkozzanak, ha az számukra picit is rosszabb színben tüntetné fel őket.

Mondom ezt úgy, hogy egy részt sem láttam.

Az HBO óriási nevet szerzett magának a régi sorozatai miatt, amik egytől egyig kiválóak és magas színvonalúak voltak, ezt picit meglovagolják most. Szerintem közel nincs a minőség a régiekhez képest, tisztes iparos munkák és ennyi, de valamiért túlhájpolják az összes mait.

(#régenmindenjobbvót)
PEEtör
Azt remelem tudod, hogy az orosznal rosszabbul egyik nep sem viseli a kritikat, nem veletlen tobbnyire nem is forgalmazzak azokat a kulfoldi filmeket/sorozatokat amik roluk szolnak.
Egy kulfoldon elo orosz ujsagirotol olvastam, hogy meglepoen pozitiv lett a fogadtatasa a sorozatnak, mind a kritikusok mind az atlag orosz emberek kozott. Nem arrol van szo, hogy odaig vannak erte. Hanem hogy olyan aprosagokba tudnak csak belekotni, hogy az egyik hazon muanyag nyilaszarok voltak, amik akkoriban nem is voltak arrafele, meg hogy az Ivan cart es fiat abrazolo kep nem lehetett a Kremlben, mert az evszazadok ota a Szepmuveszeti muzeumban van.

De persze sirni mindig konnyebb, utananezes vagy barmi nelkul.
Volt barmi ertelme a kommentednek? De tenyleg...

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 077
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Meg az orosz sajto is elismeri, hogy mennyire jo lett (es ez nagyon nagy szo).
Borbinho
Nagy szó? A világ egyik legnagyobb fake news gyártó "gépezete" ezt mondja? Akkor biztos igaz.
Meg alapból gyanús lenne, hogy egy olyan ügyről, amiben nyakig sárosak, jót nyilatkozzanak, ha az számukra picit is rosszabb színben tüntetné fel őket.

Mondom ezt úgy, hogy egy részt sem láttam.

Az HBO óriási nevet szerzett magának a régi sorozatai miatt, amik egytől egyig kiválóak és magas színvonalúak voltak, ezt picit meglovagolják most. Szerintem közel nincs a minőség a régiekhez képest, tisztes iparos munkák és ennyi, de valamiért túlhájpolják az összes mait.

(#régenmindenjobbvót)
PEEtör
És szerinted milyen ügyekben gyártják a sok fake news-t? 😀 Igen azokban amik nekik rohadtul kellemetlen és rossz színben tűnteti fel őket. Persze Csernobil egyáltalán nem ilyen 😀

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Meg az orosz sajto is elismeri, hogy mennyire jo lett (es ez nagyon nagy szo).
Borbinho
Nagy szó? A világ egyik legnagyobb fake news gyártó "gépezete" ezt mondja? Akkor biztos igaz.
Meg alapból gyanús lenne, hogy egy olyan ügyről, amiben nyakig sárosak, jót nyilatkozzanak, ha az számukra picit is rosszabb színben tüntetné fel őket.

Mondom ezt úgy, hogy egy részt sem láttam.

Az HBO óriási nevet szerzett magának a régi sorozatai miatt, amik egytől egyig kiválóak és magas színvonalúak voltak, ezt picit meglovagolják most. Szerintem közel nincs a minőség a régiekhez képest, tisztes iparos munkák és ennyi, de valamiért túlhájpolják az összes mait.

(#régenmindenjobbvót)
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az atomerőműveket kb a repülőgépekhez tudnám hasonlítani, alapvetőleg nagyon biztonságosak, és rengeteget lehet velük nyerni, csak ha szólnak, akkor hatalmasat szólnak. És ugye mindkettőnél általában emberi mulasztás kell a katasztrófához.
Viszont rengeteget fejlődött a technológia, manapság elképesztően durva -és ritka- hibák láncolatának kell történnie ahhoz, hogy Csernobilhoz hasonló történhessen.

A zöldekkel szemben az atomnak óriási előnye van energiatermelés szempontjából, ezt nem olyan egyszerű eltüntetni, még ha zöldpárti is lenne a világ, de nem az.
PEEtör
Ezt nem lehet ilyen kategorikusan kijelenteni. Az atomnak két előnye van: a relatív olcsósága és a folyamatos termelés (nincsenek "üres" periódusok). Minden más csak hátrány. Tényleg. Nincs más fajta előnye, ez a ketttő az előny. Az ezermilliárdos kérdés, hogy ez a két előny vajon elég nagy előny-e ahhoz, hogy indokolja a használatot? Nem egyszerű eldönteni, mert az öko dolgokon felül azért itt belép már a biznisz is. Pl. jelenleg minden közgazdasági, gazdaságossági számítás csak a felépítés, beüzemelés és üzemeltetés költségeivel számol. Már ez is egy lépés előre, mert nem is olyan régen még pl. a használt cellák tárolási költségeit is csak ímmel-ámmal számolták bele előre a költségek közé. Ma már ezt legalább megteszik. De azzal ma sem számol senki - egy vicc, de így van -, hogy egy atomerőmű nem egy szénerőmű, amit elbontasz, felszántpd és kész. Egy atomerőmű a leállítása után nem elbontható. Az ott fog állni még bő 150 évig, mire hozzá lehet nyúlni. És addig is keményen költeni kell rá, nem lehet lepukkanni hagyni, mert továbbra is sugárzó. Úgy, hogy már semmit nem termel, már nem hoz pénzt, csak visz. Ezt nem számolja be egyetlen gazdaságossági elemzés sem jelenleg. (Most folynak ilyen tesztek egy francia és német mini-atomerőművel, az egyiket úgy 15, a másikat néhány éve állították le és nézik, hogy mibe kerül. Azon kívül, hogy még egy évszázadig ott fog díszleni, se bemenni, se elbontani, se semmit nem lehet vele csinálni, azon kívül az első másféltól három évtizedig terjedő időszak költségei úgy néz ki, hogy arányaiban megközelítőleg akkorák, mintha működne az erőmű. Azaz hatalmasak. Ezzel bizony nagyon is számolni kéne.)

Szóval, oké, a technológia valóban megvan ma már a biztonságos működtetéshez. És még egy ideig az alapanyag is. De minden "ez gazdaságos, rengeteg az előnye" kijelentés csak a jelenlre vonatkozik és nem vesz mindent figyelembe. Egy olyan iparág, aminek kb. 70 éves történelme van csak, de minden amit felépít, minimum 150 évvel még azután is ki fog hatni amikor kivonják a forgalomból. Úgyhogy ha ma igaz is, hogy az atom a leggazdaságosabb, ezt csak 2019-re lehet kimondani. De mem tudjuk - sajnos a lobby-behatások és a politika által is befolyásolt döntéshozatal miatt nem is akarjuk igazából tudni jelenleg -, hogy 2028-ban, 2038-ban is igaz lesz-e? Ez minimum felelőtlenség, legalább odáig el jellene jutni, hogy TÉNYLEG minden költséggel és jelenleg látható következménnyel számolunk. Arról nem is beszélve, hogy jó lenne valamennyit projektálni is tudni, mert közben történnek más folyamatok is a világban. Például a zöld energiatermelés költségei csak az utóbbi 1 évtizedben harmadolódtak. Ezeket mind jó lenne őszintén, nem lobby és politika által befolyásoltan végiggondolni, mert gazdaságossági kérdések mellett - ami látjuk, hogy önmagában is erősen kérdőjeles - morális kérdéseket is felvet a dolog. Van-e joga a most élő generációnak a 4-5 jövőbeli generáció életét ilyen mértékben befolyásolni? Ez azért egy civilizáció esetén, amelyik fontosnak tartja az utódlást, a jövőt, nem sokadlagos kérdés.

Persze bonyolult a válasz, mert mindenképpen befolyásoljuk a jövőt. Befolyásoljuk az életmódunkkal, azzal, hogy hány gyerek születik, meg azzal is, amilyen hatást az életmódunk a környezetre kifejt, ökológiai footprint ésatöbbi, a legtöbbről valószínűleg nem is tudunk, vagy nem tudjuk felmérni. Szóval egy bizonyos szempontból elkerülhetetlen a dolog. De azért van az a határ, amit már felelőtlenség nem mérlegelni. Az atom egy olyan dolog, amit a jelenlegi tudásunkkal is már elég jól fel tudnánk mérni, nem a tudatlanságunk következménye lenne a baj. És ha így van, akkor bizony a mi felelősségünk is lesz az, hogy az unokánk unokái majd száz év múlva az adójuk egy nem is kis részét rozsdásodó atomtemetők karbantartására fogják majd költeni, amik nem csak nekik, de már az szüleiknek se adtak áramot, olyan régen nem üzemelnek. (Persze lehet, hogy ez lesz a legkisebb gondjuk, mert már az óceánokban sem lesz élet, és csak mesterséges talajban lehet élelmet termelni, mert a többi szennyezett lesz. És az is lehet, hogy már régen a Marson fognak élni, vagy kitalálják, hogy hogyan lőjék ki az egész atomszennyezett hóbelefrancot a napba. Szóval én is csak jósolgatok persze, de nem lelkesít, hogy ebben is sokkal erősebb szava van a politikának és gazdasági lobbynak, mint kellene.)

Na befejeztem, bocsánat az offtopicért.
peterk2005
Tényleg off. Közben súlyosan elfelejtetted a jelent, illetve annak jövőbeli hatásait. Ugyanis ki az aki 80% idegen energiát akar itthon? Ez is lehetne egy út, csak akkor az ük-ük-ük... töttörö unokáid is ezt fizetnék, ráadásul beleszólás nélkül, épp úgy, ahogy hasra üt az energetikai szomszédunk. Ráadásul az import is folyton nőni fog várhatóan a kvóták miatt. Nem akarom ragozni, főleg itt, de ez a jelent és jövő tekintve is elsősorban energetikai kérdés, illetve nincs opció.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A dramaturgiaja meg szerintem szinte szandekosan csapongo, ezzel is mintegy szovjet feelinget adva az egesznek (fejetlenseg, dezinformaltsag).
Borbinho
Az kell is, hisz mai napig nem 100 a történet.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nekem a True Detective elso evadjahoz talan a Billy Bob Thorntonos Fargo ert fel, ami picit hasonlo kategoria.

Egyebkent meg a Wilfred a legkiralyabb sorozat, period

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...
Igor
Egy 5 reszes minisorozat mint GoT potlo. Ertem.
Meg az orosz sajto is elismeri, hogy mennyire jo lett (es ez nagyon nagy szo).
Hihetetlen autentikus lett az egesz sorozat, minden reszletre nagyon odafigyeltek, a szineszek szinten kiemelkedot nyujtanak benne, es a zenek is nagyon jok alatta.

A dramaturgiaja meg szerintem szinte szandekosan csapongo, ezzel is mintegy szovjet feelinget adva az egesznek (fejetlenseg, dezinformaltsag).

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."