Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
True Detectives? The100? VanHelsing?
sutianap
True Detectives első évad alap, csodálatos volt, a másodikat el sem kezdtem.
The 100-ba bele sem néztem, megijesztett a sok-szép-fiatal szereplő.
Van Helsing nem érte el az ingerküszöbömet.

Carnivàle-t szeretettem még, egy nyaraláson azt néztük, de a vége annak is felejthető.
Gyurma Pappa
TD masodik evada sokak szerint fasza, nekem annyira nem jott be, viszont a harmadik eros, abban ismet visszatertek az elsoben latott nyomozasokhoz, illetve ott is sokeves az egesz sztori meg a szalak kibogozasa, akarcsak az elsoben.

több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
True Detectives? The100? VanHelsing?
sutianap
True Detectives első évad alap, csodálatos volt, a másodikat el sem kezdtem.
The 100-ba bele sem néztem, megijesztett a sok-szép-fiatal szereplő.
Van Helsing nem érte el az ingerküszöbömet.

Carnivàle-t szeretettem még, egy nyaraláson azt néztük, de a vége annak is felejthető.

több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Drótban én évek óta a 2.évad közepén vagyok, de képtelen vagyok továbbnézni. rohadt uncsi.
Ugyanez a Sopranos. Mai szemmel ezek a sorozatok már annyira nem királyak.
Deadwood se egy pörgős valami, igazából semmi nem történik benne, de jó a hangulata, lehet nézni.
braxa88
Azért ez valahol szomorú... ezen az alapon a Network és/vagy a Keresztapa is kiesik neked akkor?
El kell engedni a "lassabb" sorozatokat, mert ebben az évtizedben mindent pörgetni kell? El kell engedni a 70-es évek rockját vagy a klasszikus zenét ugyanilyan alapon?

Nekem amúgy speciel a Chernobyl (első 3 rész alapján) tűnik túlértékeltnek.. szolid 8-as, de nagyon egyenetlen a dramaturgiája nekem.
Az az érzésem, túl sok embernek kellett egy pót-sorozat, amire ráakaszkodhatnak a Trónok Harca csalódása után...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Expanset azt olvasom is, alapvetően nem rossz, de nyújtják mint a rétestésztát és sokszor kiszámítható lett, kb. az utolsó 2-3 kötet. Addig meg elég jó, de ott is az van mint a GOT-nál volt a végjátékhoz közeledve.
Solymi
Ezzel nem értek egyet. A 6. könyv volt az egyetlen, ahol teljesen kiszámítható volt minden fordulat (igen, itt megállja a helyét a GOT hasonlat, látszik, hogy a lehető legtöbb szálat le akartak zárni), 5. könyves red herringek meg foreshadowingok mind megtörténtek/nemtörténtek meg. A 7. könyv nagy felütése természetesen kiszámítható volt (nem nagyon maradt más lehetséges konfliktusforrás), és hát tényleg az összes könyv leggyengébb POV karaktereit kaptuk meg, de a 8. könyv pedig gyakorlatilag teljesen szabadon száguld össze-vissza a galaxisban, és kb. fogalmam sem volt róla a 80%-áig, hogy mire megy ki az egész. A POV-k jól lettek megválasztva

Más kérdés, hogy szerintem a 7-8. könyvet sosem fogjuk tv-ben látni, bár szerintem a 4.-ig sem jutunk el. | Pedig Ilus-t megnéztem volna főleg a gyilkos kukacokat meg a bekapcsolt "védelmi mechanizmust". |

Visszatérve a sorozatokra:
- Wire: háromszor mentem neki, de nem voltam sosem megfelelő állapotban
- Breaking Bad: az első évad végén kiszálltam, meg kéne nézni, de nincs hozzá türelmem
- Sopranos: darabokban néztem, de az utolsó évad így sem sikerült
- Mad Men: néha úgyéreztem, hogy másról sem szól, csak a kulturális utalásokról,és egy idő után ezt untam, nem is néztem végig
- Deadwood: imádom a western műfajt, de sosem tudtam végignézni
Sons of anarchy: imádom, imádtam a hangulatát, sosem tudom rávenni magam, hogy befejezzem
- FNL: egyértelmű kedvenc volt az 1. évad a téma miatt, sosem néztem többet
- Mr. Robot: az első évad a legjobb, amit TV-ben láttam, a másodikra a "nagy csavarig" bírtam
- BSG: első két évad maga a csoda, utána nem volt kedvem folytatni
- West Wing: ja, azt végignéztem, bár az utolsó két évadot inkább nem kellett volna
- Shield: az egyik legjobb sorozat, nagy kedvencem volt, kár hogy az utolsó évad rossz
- Lost: végignéztem. Többet nem tudok róla mondani

Azt hiszem látszik a trend 😊 Ezek a drámák többnyire szerintem mindig legalább 1, de inkább 2-3 évaddal hosszabbak, mint lennie kéne. Előbb nézem újra a teljes brit Office-t, mint hogy még egyszer nekiálljak a Lostnak pl.

A Vikings maradt az utolsó dráma, amit nézek, de azt sem teljesen értem, hogy miért néztem meg az 5. évadot, ha nem az utolsó lenne a 6. lehet nem maradnék. A többi "még futó" sorozatot (Westworld, Szolgálólány stb.), most nem is veszem még ide.

Amit én szeretek a tv-ben, azok a Netflix-es Marvelhez hasonló, egy évad - egy történetszál típusú sorozatok. Ezért jó a Luther pl., vagy ezért tetszett volna, ha az Amerikai Istenek rövidebb.
Gyurma Pappa
True Detectives? The100? VanHelsing?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Expanset azt olvasom is, alapvetően nem rossz, de nyújtják mint a rétestésztát és sokszor kiszámítható lett, kb. az utolsó 2-3 kötet. Addig meg elég jó, de ott is az van mint a GOT-nál volt a végjátékhoz közeledve.
Solymi
Ezzel nem értek egyet. A 6. könyv volt az egyetlen, ahol teljesen kiszámítható volt minden fordulat (igen, itt megállja a helyét a GOT hasonlat, látszik, hogy a lehető legtöbb szálat le akartak zárni), 5. könyves red herringek meg foreshadowingok mind megtörténtek/nemtörténtek meg. A 7. könyv nagy felütése természetesen kiszámítható volt (nem nagyon maradt más lehetséges konfliktusforrás), és hát tényleg az összes könyv leggyengébb POV karaktereit kaptuk meg, de a 8. könyv pedig gyakorlatilag teljesen szabadon száguld össze-vissza a galaxisban, és kb. fogalmam sem volt róla a 80%-áig, hogy mire megy ki az egész. A POV-k jól lettek megválasztva

Más kérdés, hogy szerintem a 7-8. könyvet sosem fogjuk tv-ben látni, bár szerintem a 4.-ig sem jutunk el. | Pedig Ilus-t megnéztem volna főleg a gyilkos kukacokat meg a bekapcsolt "védelmi mechanizmust". |

Visszatérve a sorozatokra:
- Wire: háromszor mentem neki, de nem voltam sosem megfelelő állapotban
- Breaking Bad: az első évad végén kiszálltam, meg kéne nézni, de nincs hozzá türelmem
- Sopranos: darabokban néztem, de az utolsó évad így sem sikerült
- Mad Men: néha úgyéreztem, hogy másról sem szól, csak a kulturális utalásokról,és egy idő után ezt untam, nem is néztem végig
- Deadwood: imádom a western műfajt, de sosem tudtam végignézni
Sons of anarchy: imádom, imádtam a hangulatát, sosem tudom rávenni magam, hogy befejezzem
- FNL: egyértelmű kedvenc volt az 1. évad a téma miatt, sosem néztem többet
- Mr. Robot: az első évad a legjobb, amit TV-ben láttam, a másodikra a "nagy csavarig" bírtam
- BSG: első két évad maga a csoda, utána nem volt kedvem folytatni
- West Wing: ja, azt végignéztem, bár az utolsó két évadot inkább nem kellett volna
- Shield: az egyik legjobb sorozat, nagy kedvencem volt, kár hogy az utolsó évad rossz
- Lost: végignéztem. Többet nem tudok róla mondani

Azt hiszem látszik a trend 😊 Ezek a drámák többnyire szerintem mindig legalább 1, de inkább 2-3 évaddal hosszabbak, mint lennie kéne. Előbb nézem újra a teljes brit Office-t, mint hogy még egyszer nekiálljak a Lostnak pl.

A Vikings maradt az utolsó dráma, amit nézek, de azt sem teljesen értem, hogy miért néztem meg az 5. évadot, ha nem az utolsó lenne a 6. lehet nem maradnék. A többi "még futó" sorozatot (Westworld, Szolgálólány stb.), most nem is veszem még ide.

Amit én szeretek a tv-ben, azok a Netflix-es Marvelhez hasonló, egy évad - egy történetszál típusú sorozatok. Ezért jó a Luther pl., vagy ezért tetszett volna, ha az Amerikai Istenek rövidebb.

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.
PEEtör
Hogyne láttam volna, többször is, de az évadok minősége azért ingadozó, a kikötős és az utolsó nálam azért nagyon kilóg a sorból lefelé
r.baggio
Szerintem az évadok minőségével nincsen gond, végig magas volt, talán egyedül az utolsónál ment kicsivel lejjebb. Sok múlik azon, hogy kinek mennyire jön be az adott évadot átívelő téma, a kikötős-szakszervezetis mondjuk egyöntetűen a legnépszerűtlenebb általánosságban, nekem viszont nagyon bejött, Sobotka karaktere főleg, na meg a "görögök". 😊

Mai szemmel ezek a sorozatok már annyira nem királyak.braxa88
Ja, hát nehezen fért volna el három sárkány a Wire világában.

Szerkesztette: PEEtör
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 337 — "Grammar maci"
Chernobyl 5. rész brutálisan jó lett, ez minden idők (egyik...?) legjobb valós eseményt feldolgozó sorozata szvsz. Örülök hogy ilyet is tudnak ma még gyártani, minden perce arany.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 878 — No es importante
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.
PEEtör
Hogyne láttam volna, többször is, de az évadok minősége azért ingadozó, a kikötős és az utolsó nálam azért nagyon kilóg a sorból lefelé


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.
PEEtör
Én az itt lévő nagy hype után megnéztem a Drótot, de abszolút kihagyható sorozatnak érzem. Nem értem mi ez a nagy rajongás körülötte
dugo93
Drótban én évek óta a 2.évad közepén vagyok, de képtelen vagyok továbbnézni. rohadt uncsi.
Ugyanez a Sopranos. Mai szemmel ezek a sorozatok már annyira nem királyak.
Deadwood se egy pörgős valami, igazából semmi nem történik benne, de jó a hangulata, lehet nézni.
braxa88
Sopranos sose kötött le, a Boardwalk Empireből egy részt se tudtam megnézni. A Wire meg van, de akkora hype.volt mindig körülötte, hogy az ilyeneknek nehezen megyek neki. (Speciel a breaking bad pozitív meglepi volt - azt is be kéne fejeznem.)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.
PEEtör
Én az itt lévő nagy hype után megnéztem a Drótot, de abszolút kihagyható sorozatnak érzem. Nem értem mi ez a nagy rajongás körülötte
dugo93
Drótban én évek óta a 2.évad közepén vagyok, de képtelen vagyok továbbnézni. rohadt uncsi.
Ugyanez a Sopranos. Mai szemmel ezek a sorozatok már annyira nem királyak.
Deadwood se egy pörgős valami, igazából semmi nem történik benne, de jó a hangulata, lehet nézni.
több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 077
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.
PEEtör
Én az itt lévő nagy hype után megnéztem a Drótot, de abszolút kihagyható sorozatnak érzem. Nem értem mi ez a nagy rajongás körülötte

több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.


PEEtör
És a Szex és New Yorkot se.
De az is csak második legszórakoztatóbb sorozat a Leftovers mögött.

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon
r.baggio
Akkor te sem láttad a Wire-t.

több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 878 — No es importante
a mad men minden idők legjobb sorozata, és ezerszer újranézhető a megannyi cultural reference okán
csak a sírhant művek és a deadwood emlegethető vele egy lapon

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 425
idén 20 éves a The Sopranos, és--az általa kikövezett úton--egy időrendi felsorolás a minőségi sorozatokról. Az Aranykor'

 www.nytimes.com/interactive/2019/arts/television/best-drama-series.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur
ozibozi
Nálam (azok közül amit láttam, nem láttam mindet) a Lost nem fér ide, de nagyon nem. Az első kb. 3 évad jó volt, de onnantól szinte nézhetetlen lett számomra. Az kb. az egésznek a fele, túl sok, hogy az első 3 évad megmentse.

Broadwalk Empire, 24, The Expanse, Firefly, Fringe, Heroes, The Last Ship (az utolsó 1 évad kivételével), The 'L' Word, Mr. Robot, The Outlander, Prison Break, Sons of Anarcny, stb. Nem mind top20, de a Lost helyett bármelyiket be tudnám rakni.

Egy jó (mini?) sorozatot hadd ajánljak, hátha még nem volt: Altered Carbon. Ha jól emlékszem tavaly ment, nem régi.
peterk2005
Firefly szuper volt, sokszor igazi feelgood téma és fan-service, tudták milyen sorozatot kell csinálni, nagy kár, hogy kaszálták.
Heroes szintén jól indult aztán olyan szinten ellaposodott, hogy már nem követtem.
Jericho startja volt még jó, de az is unalomba, meg a tipikus amcsi családi drámába fordult át, el is kaszálták, pedig volt benne muníció
Altered Carbon nem rossz, de a settingen és a sztori egyes elemein kívül nem fogott meg nagyon, ebben is nagyobb potenciál van, kíváncsi leszek a második évadra.
Expanset azt olvasom is, alapvetően nem rossz, de nyújtják mint a rétestésztát és sokszor kiszámítható lett, kb. az utolsó 2-3 kötet. Addig meg elég jó, de ott is az van mint a GOT-nál volt a végjátékhoz közeledve.

A listából van még pár sorozat amit be kell pótolnom (Shield, Wire, Deadwood), de ami nekem tetszett az a West Wing volt. Mad Men vmelyik évad után kasza lett, nem tudom érdemes-e folytatni.
Battlestar Galactica a 3. vagy 4. évad kivételével szintén jó.
Az FNL utolsó évadára elfáradtam, azt se folytattam, de be kellene fejezni, kíváncsi vagyok a végére.

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 627
Megnéztem tegnap egymásutánban a Chernobyl első négy epizódját. Azok után is, hogy relatíve jól ismertem az esetet, nagyon megdöbbentő volt az egészet látni is. Legfőképpen amiatt, mert ugye ez valóban megtörtént. Ennyi és ilyen mérhetetlen hibákat véteni, nehéz egyáltalán felfogni is az egészet.

S Chernobyl ugye közelében sincs a legsúlyosabb katasztrófáknak.

Ehh. 😕
több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 458
Netflixen rajta is van 😊
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
idén 20 éves a The Sopranos, és--az általa kikövezett úton--egy időrendi felsorolás a minőségi sorozatokról. Az Aranykor'

 www.nytimes.com/interactive/2019/arts/television/best-drama-series.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur
ozibozi
Nálam (azok közül amit láttam, nem láttam mindet) a Lost nem fér ide, de nagyon nem. Az első kb. 3 évad jó volt, de onnantól szinte nézhetetlen lett számomra. Az kb. az egésznek a fele, túl sok, hogy az első 3 évad megmentse.

Broadwalk Empire, 24, The Expanse, Firefly, Fringe, Heroes, The Last Ship (az utolsó 1 évad kivételével), The 'L' Word, Mr. Robot, The Outlander, Prison Break, Sons of Anarcny, stb. Nem mind top20, de a Lost helyett bármelyiket be tudnám rakni.

Egy jó (mini?) sorozatot hadd ajánljak, hátha még nem volt: Altered Carbon. Ha jól emlékszem tavaly ment, nem régi.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 425
Catch 22:

Elég jól eltalálták a sorozatot.
A képi világa, a hangulata nagyon ott van, habár nem az akciókon van a hangsúly, azt annyira nem is emelik ki, nem hegyezik ki feszültségforrásnak.
A karakterek jól megírtak, a színészek is jók a szerepeikben, de szerintem pár dolgot lehetett volna még drámaibban még jobban ráfókuszálva átadni, de az is lehet, hogy nekem nem jött át annyira.

Nem feszes tempójú, többnyire komótos/kiszámítható, de ettől függetlenül magával ragad.
Kicsit olyan mintha egy hosszabb filmet nyújtottak volna ki 6 részessé, besűrítve eszméletlenül ütne.



Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 775 — Слава Україні! Героям слава!
 www.youtube.com/watch?v=Eo7S_Fn6dEI

ez valami kegyetlenül jó.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
idén 20 éves a The Sopranos, és--az általa kikövezett úton--egy időrendi felsorolás a minőségi sorozatokról. Az Aranykor'

 www.nytimes.com/interactive/2019/arts/television/best-drama-series.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur
ozibozi
Az egyik legtúlhájpoltabb sorozat evör. Unalmas mint a fene.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Kennyt is megihlette a sorozat:


több mint 4 éve
ozibozi New York Giants 15 458
idén 20 éves a The Sopranos, és--az általa kikövezett úton--egy időrendi felsorolás a minőségi sorozatokról. Az Aranykor'

 www.nytimes.com/interactive/2019/arts/television/best-drama-series.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

Szerkesztette: ozibozi
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 895 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Ha már Dark..-) itt a legújabb előzetes!

 www.youtube.com/watch?v=810CHvSdXOo

Ha minden igaz csak 3 évados lesz!
steelwolf
Amúgy egyben jön ki az évad? Remélem nem hetente 😀
Felirat lesz hozzá egyből a netflixen?
warr_b
Egyben, feliratot meg aznap tudjuk meg!
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ha már Dark..-) itt a legújabb előzetes!

 www.youtube.com/watch?v=810CHvSdXOo

Ha minden igaz csak 3 évados lesz!
steelwolf
Amúgy egyben jön ki az évad? Remélem nem hetente 😀
Felirat lesz hozzá egyből a netflixen?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta