Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 758 — Слава Україні! Героям слава!
Csernobil 3 rész után

Nem tudok jelzőket, kevés az a 9,7...

Aki tud, az írjon, írhat.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 873 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
 m.facebook.com/tronokharca.gameofthrones/photos/a.273397289368844/2742459935795888/?type=3&source=48
több mint 4 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Izgatottan várom a finálét jövőhéten.
Nem hiába, megéri azt a 9,7es IMDB-t..

több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 663 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ezt még Csernobil témában:

 konyves.blog.hu/2019/05/24/csernobili_ima_792


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 663 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Csernobil 02: durvul a helyzet...
Stellan Skarsgard zseniális.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 758 — Слава Україні! Героям слава!
 scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/60577514_2341033062624136_3953316430153252864_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=189bc57f057a13bb23967c35790eda16&oe=5D94C203

😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
Ha valaki kívàncsi h Bronn h boldogult mint pénzmester és Kaszter-hegy tulajdonosa akkor nézze meg a John Wick 3-at!

| Kicsit megszívta! |
steelwolf
Halle Berry is jó volt amúgy 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 873 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Ha valaki kívàncsi h Bronn h boldogult mint pénzmester és Kaszter-hegy tulajdonosa akkor nézze meg a John Wick 3-at!

| Kicsit megszívta! |
több mint 4 éve
warr_b Washington Commanders 20 663 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
No ez is megvolt.
Én ekéztem eleget ezt az utolsó évadot, de ez a lezáró rész szerintem rendben volt, csak egy-két apróságba tudnék belekötni, ha nagyon akarnék ( | pl hogy Dany miért egyedül ment vastrónt nézni, mikor korábban állandóan körülöttr lebzselt a fél serege | )
warr_b
|
Ott volt a sarkanya. Ha az nem eleg megvedeni, akkor semmi.
Amugy meg mar nem maradt senki aki megtamadhatta volna.
Most Aryat ne hozzuk ide.
|
Solymi
Miért is ne hozzuk ide? Ha a NK-et le tudta szurni, Danny-t is le tudta volna.
Jontól féltette a hatalmát, tudta hogy ellene hatástalan a dragi, mégsem kér őrzést. Ne már.

Az a baj, hogy mindent meg lehet magyarázni, de méltatlanul alacsony szellemi szinvonalú volt ez az egész évad.
Itt nem azon lepődtél meg, hogy a sorozatkedvenc meghal, hisz már egy hete fogadást kötsz, hogy ki fogja megölni. Varys - méreg, Arya - Szupernindsza, Jon - szépen nézve, Bran - Vargol egy töketlent? Fuck, ne mondjátok már, hogy ez ugyanaz a szint mint a vörös nász. Ha meg igen, akkor elnézést.
vpi
Az, hogy Jontól féltette a hatalmát, soha nem hangzott el. Csak a történet alakulása közben mindenki azt rágta szájba, ezt lehetett sejteni, de annyi jött le tényszerűen, hogy max szorongott miatta, meg nem örült, hogy Sansa megtudta a titkukat... attól még nagyon távol állt, hogy féltse a hatalmát Jontól, mert egyrészt Jon biztosította őt, hogy nem akarja a trónt, másrészt totálisan magabiztos volt a hatalmában.
Chargers LT
Mert egy életben maradt, gyászoló városlakó nem kattanhatott volna be és osonhatott volna oda?
A Hárpia fiait már elfelejtette? Meg azt a skorpiószerű valamit, amit neki szántak, és amitől Ser Barristan mentette meg?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 646 — Vikings fan
No ez is megvolt.
Én ekéztem eleget ezt az utolsó évadot, de ez a lezáró rész szerintem rendben volt, csak egy-két apróságba tudnék belekötni, ha nagyon akarnék ( | pl hogy Dany miért egyedül ment vastrónt nézni, mikor korábban állandóan körülöttr lebzselt a fél serege | )
warr_b
|
Ott volt a sarkanya. Ha az nem eleg megvedeni, akkor semmi.
Amugy meg mar nem maradt senki aki megtamadhatta volna.
Most Aryat ne hozzuk ide.
|
Solymi
Miért is ne hozzuk ide? Ha a NK-et le tudta szurni, Danny-t is le tudta volna.
Jontól féltette a hatalmát, tudta hogy ellene hatástalan a dragi, mégsem kér őrzést. Ne már.

Az a baj, hogy mindent meg lehet magyarázni, de méltatlanul alacsony szellemi szinvonalú volt ez az egész évad.
Itt nem azon lepődtél meg, hogy a sorozatkedvenc meghal, hisz már egy hete fogadást kötsz, hogy ki fogja megölni. Varys - méreg, Arya - Szupernindsza, Jon - szépen nézve, Bran - Vargol egy töketlent? Fuck, ne mondjátok már, hogy ez ugyanaz a szint mint a vörös nász. Ha meg igen, akkor elnézést.
vpi
Az, hogy Jontól féltette a hatalmát, soha nem hangzott el. Csak a történet alakulása közben mindenki azt rágta szájba, ezt lehetett sejteni, de annyi jött le tényszerűen, hogy max szorongott miatta, meg nem örült, hogy Sansa megtudta a titkukat... attól még nagyon távol állt, hogy féltse a hatalmát Jontól, mert egyrészt Jon biztosította őt, hogy nem akarja a trónt, másrészt totálisan magabiztos volt a hatalmában.
Chargers LT
Hát elmondta Tyrionnak is hogy Jon elárult, lehet hogy miután porig égetett mindent elillant az érzés 😀
több mint 4 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
slowmotion
Az amúgy mekkora sötét folt. Elvileg minden idők legnagyobb atomkatasztrófája, mégis alig tudni róla valamit. Sőt, nem olyan rég kb senki nem is tudott róla...
dugo93
Aki nem tudná miről van szó:
 amirolatortenelem.blog.hu/2014/09/30/a_majaki_atomrobbanas
empty taxi
Kishtim csak Level 6-nak számít 😛 és az volt az első, ráadásul aktívan öntötték a radioaktív hulladékot a szabadba...
 en.wikipedia.org/wiki/International_Nuclear_Event_Scale

A két legdurvább az én szememben Csernobil és Three Mile Island.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
No ez is megvolt.
Én ekéztem eleget ezt az utolsó évadot, de ez a lezáró rész szerintem rendben volt, csak egy-két apróságba tudnék belekötni, ha nagyon akarnék ( | pl hogy Dany miért egyedül ment vastrónt nézni, mikor korábban állandóan körülöttr lebzselt a fél serege | )
warr_b
|
Ott volt a sarkanya. Ha az nem eleg megvedeni, akkor semmi.
Amugy meg mar nem maradt senki aki megtamadhatta volna.
Most Aryat ne hozzuk ide.
|
Solymi
Miért is ne hozzuk ide? Ha a NK-et le tudta szurni, Danny-t is le tudta volna.
Jontól féltette a hatalmát, tudta hogy ellene hatástalan a dragi, mégsem kér őrzést. Ne már.

Az a baj, hogy mindent meg lehet magyarázni, de méltatlanul alacsony szellemi szinvonalú volt ez az egész évad.
Itt nem azon lepődtél meg, hogy a sorozatkedvenc meghal, hisz már egy hete fogadást kötsz, hogy ki fogja megölni. Varys - méreg, Arya - Szupernindsza, Jon - szépen nézve, Bran - Vargol egy töketlent? Fuck, ne mondjátok már, hogy ez ugyanaz a szint mint a vörös nász. Ha meg igen, akkor elnézést.
vpi
Az, hogy Jontól féltette a hatalmát, soha nem hangzott el. Csak a történet alakulása közben mindenki azt rágta szájba, ezt lehetett sejteni, de annyi jött le tényszerűen, hogy max szorongott miatta, meg nem örült, hogy Sansa megtudta a titkukat... attól még nagyon távol állt, hogy féltse a hatalmát Jontól, mert egyrészt Jon biztosította őt, hogy nem akarja a trónt, másrészt totálisan magabiztos volt a hatalmában.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
No ez is megvolt.
Én ekéztem eleget ezt az utolsó évadot, de ez a lezáró rész szerintem rendben volt, csak egy-két apróságba tudnék belekötni, ha nagyon akarnék ( | pl hogy Dany miért egyedül ment vastrónt nézni, mikor korábban állandóan körülöttr lebzselt a fél serege | )
warr_b
Mert már nem volt kb élő ellensége?...vagy akár olyan se, aki ellentmondott volna neki. A kutyától se kellett félnie már, na meg amúgy is kb legyőzhetetlennek hitte magát.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 576 — Patriot
PEEtör
Az atomnak két előnye van: a relatív olcsósága és a folyamatos termelés (nincsenek "üres" periódusok). Minden más csak hátrány. Tényleg. Nincs más fajta előnye, ez a ketttő az előny.
peterk2005
Mondjuk szerintem még feltétlen előny a CO2 kibocsájátás, ami konkrétan 0. Ami mondjuk (ha Mo-t és Paksotvesszük, akkor az áramelőállítás fele, tehát nem szar).
vpi
és ez miért előny a zöldenergiával szemben?
Negritis
Én úgy értettem, hogy általánosságban.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
PEEtör
Az atomnak két előnye van: a relatív olcsósága és a folyamatos termelés (nincsenek "üres" periódusok). Minden más csak hátrány. Tényleg. Nincs más fajta előnye, ez a ketttő az előny.
peterk2005
Mondjuk szerintem még feltétlen előny a CO2 kibocsájátás, ami konkrétan 0. Ami mondjuk (ha Mo-t és Paksotvesszük, akkor az áramelőállítás fele, tehát nem szar).
vpi
és ez miért előny a zöldenergiával szemben?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 576 — Patriot
PEEtör
Az atomnak két előnye van: a relatív olcsósága és a folyamatos termelés (nincsenek "üres" periódusok). Minden más csak hátrány. Tényleg. Nincs más fajta előnye, ez a ketttő az előny.
peterk2005
Mondjuk szerintem még feltétlen előny a CO2 kibocsájátás, ami konkrétan 0. Ami mondjuk (ha Mo-t és Paksotvesszük, akkor az áramelőállítás fele, tehát nem szar).
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az atomerőműveket kb a repülőgépekhez tudnám hasonlítani, alapvetőleg nagyon biztonságosak, és rengeteget lehet velük nyerni, csak ha szólnak, akkor hatalmasat szólnak. És ugye mindkettőnél általában emberi mulasztás kell a katasztrófához.
Viszont rengeteget fejlődött a technológia, manapság elképesztően durva -és ritka- hibák láncolatának kell történnie ahhoz, hogy Csernobilhoz hasonló történhessen.

A zöldekkel szemben az atomnak óriási előnye van energiatermelés szempontjából, ezt nem olyan egyszerű eltüntetni, még ha zöldpárti is lenne a világ, de nem az.
PEEtör
Ezt nem lehet ilyen kategorikusan kijelenteni. Az atomnak két előnye van: a relatív olcsósága és a folyamatos termelés (nincsenek "üres" periódusok). Minden más csak hátrány. Tényleg. Nincs más fajta előnye, ez a ketttő az előny. Az ezermilliárdos kérdés, hogy ez a két előny vajon elég nagy előny-e ahhoz, hogy indokolja a használatot? Nem egyszerű eldönteni, mert az öko dolgokon felül azért itt belép már a biznisz is. Pl. jelenleg minden közgazdasági, gazdaságossági számítás csak a felépítés, beüzemelés és üzemeltetés költségeivel számol. Már ez is egy lépés előre, mert nem is olyan régen még pl. a használt cellák tárolási költségeit is csak ímmel-ámmal számolták bele előre a költségek közé. Ma már ezt legalább megteszik. De azzal ma sem számol senki - egy vicc, de így van -, hogy egy atomerőmű nem egy szénerőmű, amit elbontasz, felszántpd és kész. Egy atomerőmű a leállítása után nem elbontható. Az ott fog állni még bő 150 évig, mire hozzá lehet nyúlni. És addig is keményen költeni kell rá, nem lehet lepukkanni hagyni, mert továbbra is sugárzó. Úgy, hogy már semmit nem termel, már nem hoz pénzt, csak visz. Ezt nem számolja be egyetlen gazdaságossági elemzés sem jelenleg. (Most folynak ilyen tesztek egy francia és német mini-atomerőművel, az egyiket úgy 15, a másikat néhány éve állították le és nézik, hogy mibe kerül. Azon kívül, hogy még egy évszázadig ott fog díszleni, se bemenni, se elbontani, se semmit nem lehet vele csinálni, azon kívül az első másféltól három évtizedig terjedő időszak költségei úgy néz ki, hogy arányaiban megközelítőleg akkorák, mintha működne az erőmű. Azaz hatalmasak. Ezzel bizony nagyon is számolni kéne.)

Szóval, oké, a technológia valóban megvan ma már a biztonságos működtetéshez. És még egy ideig az alapanyag is. De minden "ez gazdaságos, rengeteg az előnye" kijelentés csak a jelenlre vonatkozik és nem vesz mindent figyelembe. Egy olyan iparág, aminek kb. 70 éves történelme van csak, de minden amit felépít, minimum 150 évvel még azután is ki fog hatni amikor kivonják a forgalomból. Úgyhogy ha ma igaz is, hogy az atom a leggazdaságosabb, ezt csak 2019-re lehet kimondani. De mem tudjuk - sajnos a lobby-behatások és a politika által is befolyásolt döntéshozatal miatt nem is akarjuk igazából tudni jelenleg -, hogy 2028-ban, 2038-ban is igaz lesz-e? Ez minimum felelőtlenség, legalább odáig el jellene jutni, hogy TÉNYLEG minden költséggel és jelenleg látható következménnyel számolunk. Arról nem is beszélve, hogy jó lenne valamennyit projektálni is tudni, mert közben történnek más folyamatok is a világban. Például a zöld energiatermelés költségei csak az utóbbi 1 évtizedben harmadolódtak. Ezeket mind jó lenne őszintén, nem lobby és politika által befolyásoltan végiggondolni, mert gazdaságossági kérdések mellett - ami látjuk, hogy önmagában is erősen kérdőjeles - morális kérdéseket is felvet a dolog. Van-e joga a most élő generációnak a 4-5 jövőbeli generáció életét ilyen mértékben befolyásolni? Ez azért egy civilizáció esetén, amelyik fontosnak tartja az utódlást, a jövőt, nem sokadlagos kérdés.

Persze bonyolult a válasz, mert mindenképpen befolyásoljuk a jövőt. Befolyásoljuk az életmódunkkal, azzal, hogy hány gyerek születik, meg azzal is, amilyen hatást az életmódunk a környezetre kifejt, ökológiai footprint ésatöbbi, a legtöbbről valószínűleg nem is tudunk, vagy nem tudjuk felmérni. Szóval egy bizonyos szempontból elkerülhetetlen a dolog. De azért van az a határ, amit már felelőtlenség nem mérlegelni. Az atom egy olyan dolog, amit a jelenlegi tudásunkkal is már elég jól fel tudnánk mérni, nem a tudatlanságunk következménye lenne a baj. És ha így van, akkor bizony a mi felelősségünk is lesz az, hogy az unokánk unokái majd száz év múlva az adójuk egy nem is kis részét rozsdásodó atomtemetők karbantartására fogják majd költeni, amik nem csak nekik, de már az szüleiknek se adtak áramot, olyan régen nem üzemelnek. (Persze lehet, hogy ez lesz a legkisebb gondjuk, mert már az óceánokban sem lesz élet, és csak mesterséges talajban lehet élelmet termelni, mert a többi szennyezett lesz. És az is lehet, hogy már régen a Marson fognak élni, vagy kitalálják, hogy hogyan lőjék ki az egész atomszennyezett hóbelefrancot a napba. Szóval én is csak jósolgatok persze, de nem lelkesít, hogy ebben is sokkal erősebb szava van a politikának és gazdasági lobbynak, mint kellene.)

Na befejeztem, bocsánat az offtopicért.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
slowmotion
Az amúgy mekkora sötét folt. Elvileg minden idők legnagyobb atomkatasztrófája, mégis alig tudni róla valamit. Sőt, nem olyan rég kb senki nem is tudott róla...
dugo93
Aki nem tudná miről van szó:
 amirolatortenelem.blog.hu/2014/09/30/a_majaki_atomrobbanas
empty taxi
 index.hu/tudomany/2017/09/29/majak_windscale_atomeromu_reaktor_baleset_evfordulo_1957/

Nekem ezek pl új infók, nem is tudok rá jelzőket.
Vrij6
Gyerekek. Le vagyok döbbenve. Mintha én is burokban éltem volna. Sosem olvastam ezekről a dolgokról.
több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
ez... odabasz. az ilyeneket mindig addig lehet élvezni, amíg nincs személyes kötődés és negatív élmény (ne adj' isten tragédia) az adott dologgal kapcsolatban. | (egyébként áthelyezési parancs) | slowmotion
Hát ja. Bő harminc éve történt, réges-régen túl vagyunk rajta mindannyian, Magam sem gondoltam volna, hogy ennyire megérint.

Az a durva, hogy az egyik végzett egyetemi tárgyam a fizika. Fizikusnak nem nevezném magam, ahhoz kellett volna a gyakorlat is a szakmában. De azért így is elég jó (tudományos) képem van az atomenergia működéséről, felhasználásának pro-és kontráiról. Tényleg tud(na) biztonságos lenni. Csak az a kérdés, hogy mennyire hiszed el, hogy az emberiség oda tud figyelni? Ha nincs ez a tragikus személyes élmény, akkor szerintem én elhinném, hogy oda tud. Alapvetően racionális gondolkodású vagyok, szerintem ma atompárti lennék. De ott nekem / nekünk '86-ban kvára szembejött a sztori, Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. Ezért viszont örülök, hogy lett ez a sorozat, még ha én nem is nézem meg. Jobb ha egy filmélményen borzad el valaki, mintha egy valós tragédián kellene. És ki tudja, hátha ez is egy pici lökés lesz a zöld energiák felé.
peterk2005
Az atomerőműveket kb a repülőgépekhez tudnám hasonlítani, alapvetőleg nagyon biztonságosak, és rengeteget lehet velük nyerni, csak ha szólnak, akkor hatalmasat szólnak. És ugye mindkettőnél általában emberi mulasztás kell a katasztrófához.
Viszont rengeteget fejlődött a technológia, manapság elképesztően durva -és ritka- hibák láncolatának kell történnie ahhoz, hogy Csernobilhoz hasonló történhessen.

A zöldekkel szemben az atomnak óriási előnye van energiatermelés szempontjából, ezt nem olyan egyszerű eltüntetni, még ha zöldpárti is lenne a világ, de nem az.
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 758 — Слава Україні! Героям слава!
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
slowmotion
Az amúgy mekkora sötét folt. Elvileg minden idők legnagyobb atomkatasztrófája, mégis alig tudni róla valamit. Sőt, nem olyan rég kb senki nem is tudott róla...
dugo93
Aki nem tudná miről van szó:
 amirolatortenelem.blog.hu/2014/09/30/a_majaki_atomrobbanas
empty taxi
 index.hu/tudomany/2017/09/29/majak_windscale_atomeromu_reaktor_baleset_evfordulo_1957/

Nekem ezek pl új infók, nem is tudok rá jelzőket.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
slowmotion
Az amúgy mekkora sötét folt. Elvileg minden idők legnagyobb atomkatasztrófája, mégis alig tudni róla valamit. Sőt, nem olyan rég kb senki nem is tudott róla...
dugo93
Aki nem tudná miről van szó:
 amirolatortenelem.blog.hu/2014/09/30/a_majaki_atomrobbanas


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 068
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
slowmotion
Az amúgy mekkora sötét folt. Elvileg minden idők legnagyobb atomkatasztrófája, mégis alig tudni róla valamit. Sőt, nem olyan rég kb senki nem is tudott róla...

több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 687 — Cowboys fan
Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. peterk2005
főleg, hogy Csernobil kb a bolha fasza mondjuk Majakhoz meg a környékéhez képest
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 758 — Слава Україні! Героям слава!
 geekz.444.hu/2019/05/21/tronok-harca-8-evad-a-vilag-igy-er-vegetnem-bummal-csak-nyuszitessel

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
ez... odabasz. az ilyeneket mindig addig lehet élvezni, amíg nincs személyes kötődés és negatív élmény (ne adj' isten tragédia) az adott dologgal kapcsolatban. | (egyébként áthelyezési parancs) | slowmotion
Hát ja. Bő harminc éve történt, réges-régen túl vagyunk rajta mindannyian, Magam sem gondoltam volna, hogy ennyire megérint.

Az a durva, hogy az egyik végzett egyetemi tárgyam a fizika. Fizikusnak nem nevezném magam, ahhoz kellett volna a gyakorlat is a szakmában. De azért így is elég jó (tudományos) képem van az atomenergia működéséről, felhasználásának pro-és kontráiról. Tényleg tud(na) biztonságos lenni. Csak az a kérdés, hogy mennyire hiszed el, hogy az emberiség oda tud figyelni? Ha nincs ez a tragikus személyes élmény, akkor szerintem én elhinném, hogy oda tud. Alapvetően racionális gondolkodású vagyok, szerintem ma atompárti lennék. De ott nekem / nekünk '86-ban kvára szembejött a sztori, Atom ügyben egyszerűen nem tudok azóta bízni az emberiségben. Ezért viszont örülök, hogy lett ez a sorozat, még ha én nem is nézem meg. Jobb ha egy filmélményen borzad el valaki, mintha egy valós tragédián kellene. És ki tudja, hátha ez is egy pici lökés lesz a zöld energiák felé.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)