Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 915 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Kibebaszott jó összefoglaló! Akkor és most!--)

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
legjobb verzió:
 www.youtube.com/watch?v=mmB9XSK5vxw
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?
Sobri Jóska
Baszdki Sobri, egybe akartam ledarálni az egészet, most jól elrontottad a szórakozásom! Hogy lehetsz ilyen???

Btw, megértem azokat akik szerint ez a két rész unalmas volt és nem tett hozzá semmit és az első rész nekem se jött be, hiába értem azt, hogy ezt a részt arra szánták, hogy összerántsanak majd mindenkit egy helyre és kezdődhessen a lényegi rész, amit már 7 évada várunk, maga a Mások elleni csata.
De még mielőtt beleugrottunk volna, jött a második rész, ami szintén olyan semmilyen első ránézésre, de nekem mégis bejött, hiába fanservice, viszont úgy gondolom szükségesnek tartották, hogy kicsit foglalkozzunk magukkal a karakterekkel is, mert biztos, hogy sokukat most látjuk utoljára és csak találgathatunk a többi rész száma, hossza, előzetesek, történések és próféciák alapján, hogy ki marad és ki nem.

Nem lepődnék meg azon, ha Jaime és Jon meghalna, Danny pedig túlélné (a neki jósolt prófécia alapján) és kiderülne, hogy terhes.
Jonba alapból bele van kódolva az önfeláldozás, Jaime meg lovag, szóval benne van.
De meghalhat Brienne is, hogy mentse Jaimet, who knows.

Cersei halála adott (prófécia itt is: Cersei tovább fog élni mint saját gyermekei, ő maga pedig a valonqar (kistestvér) keze által meghal), szerinte ez Tyriont jelenti, szerintem Jaimet, mert ő született később vagy a születendő gyermeket, mert az is a testvére, ha úgy nézzük...

Az is lehet, hogy nem sikerül megállítaniuk az Éjkirályt, csak lelassítaniuk, de menekülniük kell.

Van még hátra 4 rész, egy nagy csatával és talán 2 kisebbel?
Hullani fognak a szereplők az tuti.
Solymi
Terhes részt mint scenario nagyon adom 😉 (egy ilyen forgatókönyv már nálam is bevillant )
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 468
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?
Sobri Jóska
Baszdki Sobri, egybe akartam ledarálni az egészet, most jól elrontottad a szórakozásom! Hogy lehetsz ilyen???

Btw, megértem azokat akik szerint ez a két rész unalmas volt és nem tett hozzá semmit és az első rész nekem se jött be, hiába értem azt, hogy ezt a részt arra szánták, hogy összerántsanak majd mindenkit egy helyre és kezdődhessen a lényegi rész, amit már 7 évada várunk, maga a Mások elleni csata.
De még mielőtt beleugrottunk volna, jött a második rész, ami szintén olyan semmilyen első ránézésre, de nekem mégis bejött, hiába fanservice, viszont úgy gondolom szükségesnek tartották, hogy kicsit foglalkozzunk magukkal a karakterekkel is, mert biztos, hogy sokukat most látjuk utoljára és csak találgathatunk a többi rész száma, hossza, előzetesek, történések és próféciák alapján, hogy ki marad és ki nem.

Nem lepődnék meg azon, ha Jaime és Jon meghalna, Danny pedig túlélné (a neki jósolt prófécia alapján) és kiderülne, hogy terhes.
Jonba alapból bele van kódolva az önfeláldozás, Jaime meg lovag, szóval benne van.
De meghalhat Brienne is, hogy mentse Jaimet, who knows.

Cersei halála adott (prófécia itt is: Cersei tovább fog élni mint saját gyermekei, ő maga pedig a valonqar (kistestvér) keze által meghal), szerinte ez Tyriont jelenti, szerintem Jaimet, mert ő született később vagy a születendő gyermeket, mert az is a testvére, ha úgy nézzük...

Az is lehet, hogy nem sikerül megállítaniuk az Éjkirályt, csak lelassítaniuk, de menekülniük kell.

Van még hátra 4 rész, egy nagy csatával és talán 2 kisebbel?
Hullani fognak a szereplők az tuti.

több mint 5 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Jorah,A véreb,Gendry,Bronn,Tormund 33pont



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 915 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?
Sobri Jóska
Tudom Jóska, hogy te szarsz mindenkire 😀 . De a spoiler tag nekem nem nagy fáradtság, viszont lehet valaki örül, ha éppen nem fut bele.
| Nyugi mindjárt feltámad |
Toca
Egyrészt semmi olyan nem történt eleddig, ami nagyon spoilerezhető lenne, másrészt, mint mondtam, iPhoneon, iPaden nem is működik a fenti formázósor.
Szóval nem szarok én senkire se, csak | nem mindig gépnél fórumozok | .
Sobri Jóska
Nekem az IFa-ba minden működik! 🤣
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?
Sobri Jóska
Tudom Jóska, hogy te szarsz mindenkire 😀 . De a spoiler tag nekem nem nagy fáradtság, viszont lehet valaki örül, ha éppen nem fut bele.
| Nyugi mindjárt feltámad |
Toca
Egyrészt semmi olyan nem történt eleddig, ami nagyon spoilerezhető lenne, másrészt, mint mondtam, iPhoneon, iPaden nem is működik a fenti formázósor.
Szóval nem szarok én senkire se, csak | nem mindig gépnél fórumozok | .

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?
Sobri Jóska
Tudom Jóska, hogy te szarsz mindenkire 😀 . De a spoiler tag nekem nem nagy fáradtság, viszont lehet valaki örül, ha éppen nem fut bele.
| Nyugi mindjárt feltámad |
több mint 5 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Maga a rész megint szó szerint minősíthetetlen volt, tökéletes fan service, a drámát, izgalmat, intrikát váró és remélő tábor már úgyse számít.

| ha az lesz a fordulat, hogy az éjkirály a sárkányával máshova megy, meg hogy a kriptában felélednek a holtak, biztos lefordulok a székről... valamiért még mindig reménykedek benne, hogy képesek lesznek váratlan húzásokra, de két órányi parolázás után ez egyre csak múló ábránd |
r.baggio
| Én is azon a véleményen vagyok, mint az Emergency Awesome-os srác. Az éjkirály elhúzott Királyvár ellen. Azért egy sárkányt csak bevillantottak volna. Én nagyon adnám, ha bejönne a teóriád és a holtak felébrednének a kriptákban.
Btw az én teóriám az, hogy Brann úgy fog meghalni, hogy megszállja az éjkirályt és egymást ölik meg valamilyen módon.
|
MirrMurr
| Az utolsó képsorokon látszik az éjkirály feje is és a kardja is, ahogyan ott áll a többi mással sorban Deres előtt, tehát nem ment el másfelé. Annál is inkább, mert Bran megmondta, hogy érte jön elsősorban az éjkirály. Ha sikerül Bran-t elpusztítania, akkor később úgyis eléri Királyvárat és nem lesz neki ellenfele senki Westeros-on |
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Maga a rész megint szó szerint minősíthetetlen volt, tökéletes fan service, a drámát, izgalmat, intrikát váró és remélő tábor már úgyse számít.

| ha az lesz a fordulat, hogy az éjkirály a sárkányával máshova megy, meg hogy a kriptában felélednek a holtak, biztos lefordulok a székről... valamiért még mindig reménykedek benne, hogy képesek lesznek váratlan húzásokra, de két órányi parolázás után ez egyre csak múló ábránd |
r.baggio
| Én is azon a véleményen vagyok, mint az Emergency Awesome-os srác. Az éjkirály elhúzott Királyvár ellen. Azért egy sárkányt csak bevillantottak volna. Én nagyon adnám, ha bejönne a teóriád és a holtak felébrednének a kriptákban.
Btw az én teóriám az, hogy Brann úgy fog meghalni, hogy megszállja az éjkirályt és egymást ölik meg valamilyen módon.
|
MirrMurr
Ez nagyon jó amit írsz 😊
Ez tényleg nagyot szólna.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
Toca
Ez nem hetedik évados infó?
Vagy azt is spoiler tageljük, hogy | Ned Starkot lefejezték Királyvárban | ?

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 733 — Vikings fan
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.
Chargers LT
| Mondjuk addig Észak kérdésre full mindegy, amíg Észak örököse a vastrón örököse is perpill. |
több mint 5 éve
MirrMurr Philadelphia Eagles Ohio State Buckeyes 2 504 — Jinxtriad's witness
Maga a rész megint szó szerint minősíthetetlen volt, tökéletes fan service, a drámát, izgalmat, intrikát váró és remélő tábor már úgyse számít.

| ha az lesz a fordulat, hogy az éjkirály a sárkányával máshova megy, meg hogy a kriptában felélednek a holtak, biztos lefordulok a székről... valamiért még mindig reménykedek benne, hogy képesek lesznek váratlan húzásokra, de két órányi parolázás után ez egyre csak múló ábránd |
r.baggio
| Én is azon a véleményen vagyok, mint az Emergency Awesome-os srác. Az éjkirály elhúzott Királyvár ellen. Azért egy sárkányt csak bevillantottak volna. Én nagyon adnám, ha bejönne a teóriád és a holtak felébrednének a kriptákban.
Btw az én teóriám az, hogy Brann úgy fog meghalni, hogy megszállja az éjkirályt és egymást ölik meg valamilyen módon.
|
több mint 5 éve
- JC6 Denver Broncos 6 351
Yellowstone.
Nekem nagyon tetszik. Valaki másnak esetleg? Ősszel jön a 2. évad, igaz?

Vagy itt csak GoT-fanok vannak? 😀
több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Szamomra majdnem tokeletes volt az elso ket resz. Nem neztem ujra az elmult hetekben a korabbi evadokat, igy gyorsan segitettek felzarkozni, kb minden erdekes sztorit felelevenitettek, nagy egymasra talalasok, stb.

Annak aki az actiont varja, nem kell fosni: valaha volt legnagyobb filmes/sorozatbeli csatajelenet lesz.

 twitter.com/thronesfacts/status/1120166541218041858?

Abban meg 100%-ig biztos vagyok, hogy Ghost-ot az elmult 1 heten raktak bele CGI-val a GoT-nal, miutan mindenki kiakadt Redditen 😀
Mar mikozben neztuk haverommal leallitottam a reszt annal az 5 secnel, amikor a kep bal sarkaban latszik 😀 mondtam hogy ha tobbet nem lesz benne, akkor ezt tuti a heten varazsoltak bele, h elcsititsak a sok karogot 😀

Melisandre vajon mikor er vissza? Lassan kelleni fog a csodapallos, hogy legyakhassak a Night Kinget 😀

A dal meg szerintem is utalas, akar a sorozat vegere is.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
Nekem tetszett ez a rész is.
Szerintem nem volt semmitmondó, kb. az első "vicces" és laza rész volt a GoT sorozatban, ennek jobb ideje nem lett volna, mint most a végjáték előtt.
Voltak itt szép pillanatok, Jamie elérte a becsület és good character csúcspontját (tehát tuti meg fog halni...)
És voltak viccesek, lehetett nevetni (óriás tej ivás 😀 ) és haverkodni.
De 2 fontos feszültségpontot azért előremutattak, Sansa ugye rebesgette Észak függetlenségét, pedig már összebariztak Danyvel, meg ugye Jon is vallott neki...és rögtön vágott is az esze a csajszinak.
Szerintem ez ígysokkal jobb volt, mintha az lett volna, hogy az 1. rész után jön a hentelés, aztán utána a maradék meg egyezkedik, haverkodik...akkor már nincs értelme, nincs benne feszültség.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 461 — Sic semper tyrannis!
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
PEEtör
Jó volt az! --> Arya 😛
Chargers LT
Jó volt a testdublőre! 😊
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 613 — Jedi Master
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
PEEtör
Jó volt az! --> Arya 😛

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Na közben megfogalmaztam magamban hogy mi a bajom.
Kaptunk 2 év után 2 felvezető részt egy olyan csatára (ami valszeg a legepicebb lesz a sorozattörténelemben (már ha a vaksötétben látunk belőle vmit) és pár kedvenc fő/mellékkaraktert vesztünk el) ami nem a végjáték, tudjuk jól hogy az majd Királyvár, AranyKompánia és Cersei.
Annak örülnék rohadtul ha a következő részben nem halna meg az Éjkirály, mert akkor lenne benne végre valami váratlan. De én erre nem fogadnék.
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 932 — No es importante
Maga a rész megint szó szerint minősíthetetlen volt, tökéletes fan service, a drámát, izgalmat, intrikát váró és remélő tábor már úgyse számít.

| ha az lesz a fordulat, hogy az éjkirály a sárkányával máshova megy, meg hogy a kriptában felélednek a holtak, biztos lefordulok a székről... valamiért még mindig reménykedek benne, hogy képesek lesznek váratlan húzásokra, de két órányi parolázás után ez egyre csak múló ábránd |


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 468
Nekem nem az a bajom, hogy nem öldökölnek, nincs cgi orgia, hanem hogy konkrétan nem történik SEMMI.
Mindenki hozza a megszokottat a “szeretett karaktertulajdonságot”.
| A rendezők személye alapján a 3. és az 5. epizódban várható nagy csata, ebből eléggé jön, hogy a Night King szál jövő héten véget ér aztán irány Királyvár... |

Persze remélem rám cáfolnak, de amióta RRM nincs benne a storyban (persze adott pár szotyit) azóta a hollywoodi srácok nem tudják összetettségben hozni a szintet, maradnak a klisék, illetve a közönség igényeinek kielégítése (és itt közönség alatt nem a hard core fan-eket értem, hanem az HBO Go AB státuszu célcsoportját, akik elő fognak fizetni - persze tudom, hogy az a lényege)
vpi
Pedig attól még történtek dolgok, de nem azon volt a fő hangsúly, a jelenlegi helyzetben azok másodlagosak és tény, hogy párat lezártak, de mást meg is nyitottak, csak ezek épp az esetleges nyertes csata utánra vonatkoztak.

Fanservice meg már a leges-legelső részben/részekben is volt, gondoljunk csak a sok-sok csöcsös jelenetre, meg is látszik az eredménye a sorozat hosszán és a költségvetésen.
Ha nem ez a páros írná, akkor a HBO nyújtaná még mint a rétestésztát, az se lenne jobb, hiába nézném még el, de egyszer le kell zárni, mert 8 évada jönnek a Mások.

Én is azoknak a táborát erősítem akik eddig csalódtak az elmúlt 2 részben. Egyszerűen nem érzem a dinamikát a részekben és a részek között sem. Ez a két rész elég nagy alibizés volt, plusz rohadt súlytalan volt az egész, egyáltalán nem jött át és nem is nagyon érzékeltették, hogy most ők ott tényleg élet halál harcot fognak vívni a másokkal. Helyette telerakták a részeket fan service-szel kb némelyik jelentnél már csak Benioff kacsintó feje hiányzott a sarokból annyira túltolták. 😒
Mr.Breaker
Ahogy korábban is írtam, nekem átjött ez a rész. Most csata előtt mit csináltak voltak? Várnak, mert tudják, hogy jönnek.
A Mások elől hova fussanak, Cersei karjaiba? Nem sok jól védhető vár van a környéken, másrészt az embereket is hova küldjék, délre ahol az ellenfél van? Ne felejtsd el, hogy háborúban állnak.
A Másokról meg elég sokat megtudtunk, pont annyit mint amennyit a karakterek is tudnak, kivéve Brant, csak ő meg Csendkirályt (haha) játszik.

Az viszont tény, hogy az elmúlt 2 évad minősége csapongó volt, köszönhetően annak, hogy sokszor menet közben írták meg az adott vagy következő részek történetszálait. A könyveknél is az utolsó kettő egy nagy alibizés volt Martin részéről, túl sok minden abban sem történt, itt meg nem nagyon volt idő, hogy egy teljes 2 évadnyi sztorit felhúzzanak úgy, hogy adott az aktuális kiindulópont és a végcél és az a sztori következetes legyen. Nem hiába akarták már ők is befejezni.
Nem hiába mondta mind az író és a rendezők, hogy ez már egy másik Trónok Harca mint ami a könyvben van.
Meg amúgy ha újra megnéznék, az elmúlt évadokban is volt biztosan 3-4 olyan rész ami ugyanígy semmilyen, kb. filler epizód, csak nem emlékszünk rá.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
Mr.Breaker 1 871
Én is azoknak a táborát erősítem akik eddig csalódtak az elmúlt 2 részben. Egyszerűen nem érzem a dinamikát a részekben és a részek között sem. Ez a két rész elég nagy alibizés volt, plusz rohadt súlytalan volt az egész, egyáltalán nem jött át és nem is nagyon érzékeltették, hogy most ők ott tényleg élet halál harcot fognak vívni a másokkal. Helyette telerakták a részeket fan service-szel kb némelyik jelentnél már csak Benioff kacsintó feje hiányzott a sarokból annyira túltolták. 😒
Így 4 résszel a vége előtt a másokról kb. annyit tudunk, mint a pilot epizód első 10 perce után. A legtöbb szálat még el sem kezdték lezárni, sőt még tovább bonyolították, ilyen pl. itt a fórum nagy kedvence Cersei története is akinek a sztoriját kb. már a 7. évadban le kellett volna zárni, mert reálisan nézve semmit nem ad hozzá a fő cselekményhez csak kínos időhúzás a jelenléte szerintem.
Meggyőződésem szerint a sorozat lezárása egy nagy kapkodás lesz , főleg annak tükrében, hogy a következő rész is valószínűleg egy agyatlan látvány orgia lesz, esélytelennek érzem, hogyan tudnák ezt a történetet 3 rész alatt normálisan lezárni, még ha 1.5 órás is lesz egy rész innentől úgy, hogy ne tűnjön összecsapottnak. Ezért is érzem luxusnak ezt a 2 epizódot, jóformán 2 óra játékidőt dobtak ki a semmire.

Pár gondolat még így a 3. rész előtt amik felmerültek bennem és böki csőrömet.
1. Hol marad a trónok harcától megszokott kiszámíthatatlanság? Ott majdnem leköptem a monitort mikor | másodpercre pontosan felsorakoznak a mások Deres kapui előtt. | Hol van már akár csak a Castle Black ostroma, vagy a Hardhome-i csata, amikor végig fenntartották a feszültséget egész rész alatt és a legváratlanabb pillanatban történt meg a támadás.
2.Stratégiailag nem találtak volna jobb, helyet Deresnél a harcokhoz? Mert nekem nem úgy jött le az évadok alatt, hogy Deres lenne Westeros legvédhetőbb pontja... Így, hogy kiderült legalább, hogy | az Éjkirály úgy követi Brann-t, mint légy a szart | , legalább ők választhattak volna helyszínt a csatához.
3. | A nőket és a gyerekeket, miért a kriptába menekítik, miért nem indulnak meg szimplán délnek? | Amilyen lassan mozognak a mások, tyúklépésben közlekedve is lehagynák őket. 😀

Reménykedtem benne, így az utolsó évadra összeszedik magukat, és az elmúlt 2 évad csapongó minőségét és hibáit megpróbálják majd kijavítani, de lassan be kell látni, hogy egyszerűen Martin nélkül csak ennyit tud a két producer srác.
több mint 5 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 625 — Patriot
Nekem nem az a bajom, hogy nem öldökölnek, nincs cgi orgia, hanem hogy konkrétan nem történik SEMMI.
Mindenki hozza a megszokottat a “szeretett karaktertulajdonságot”.
| A rendezők személye alapján a 3. és az 5. epizódban várható nagy csata, ebből eléggé jön, hogy a Night King szál jövő héten véget ér aztán irány Királyvár... |

Persze remélem rám cáfolnak, de amióta RRM nincs benne a storyban (persze adott pár szotyit) azóta a hollywoodi srácok nem tudják összetettségben hozni a szintet, maradnak a klisék, illetve a közönség igényeinek kielégítése (és itt közönség alatt nem a hard core fan-eket értem, hanem az HBO Go AB státuszu célcsoportját, akik elő fognak fizetni - persze tudom, hogy az a lényege)
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 413 — #NoStress
Már csak a lovaggá ütős/tűzhelynél ülős rész miatt is csak mosolygok a rész miatt fanyalgókon. És tényleg tele volt a rész ilyen apró, de szép pillanattal. Mindenki nyugodjon le a picsába, lesz valószínű nem 1, de 2 (lesz még egy 5. rész Cercei & Goldne Company vs The Night King/Élők meccs győztese csata is) epikus adok-kapok még, annak is megvan a maga ideje és bája és az ilyen részeknek is.
iktriad
De az igazi az lenne, hogy Deresből Királyvárig futnak a vesztes túlélők, és Cersei (és a csapatai) lesznek a mérleg nyelve, így a melléjükállással Cersei is segít az emberek vs. holtak harcban, és akkor nyernek, ha teljes az egység.
(Aztán nyilvánvalóan Jaime lesz a király 😊 )

Amúgy érdekes látni, hogy itt minden 10 év körüli kislány(lásd a kis Mormont - a találkozás a kedves kuzinnal is szép pillanat volt- vagy a kislány az ételosztásnál) jobban akar harcolni, mint pár férfi. Sok kicsi Arya. 😊
iktriad
Ez az életben is így van. A gyerekek bátrabbak, mivel tudatlanabbak és kb. nincs semmi vesztenivalójuk. Így kurva merészek.

Ja, az felmerült bárkiben, hogy mégis a ki tököm tologatja Brant? 😊 😊 😊 Kb, mindenhol ott van, pedig egyedül nem tud mozogni (ha ébren van), pedig Meera is már rég lelépett.
iktriad
Bárki. Van elég szolga Deresben, és még ő is tekerheti a kereket apróbb, rövid távolságokra. 😉

A dalhoz meg annyit, hogy nem lepne meg ha a sorozat végén a Jenny helyett Danyvel énekelnék.

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 468
Na és egy esetleges Stark-Baratheon házasság?
Solymi
Nem lenne unalmas kapcsolat, az biztos. Főleg így. 😊 😊 😊
 twitter.com/mosebergmann/status/1120148346239246336


Ha már videók, nem tudom eldönteni melyik sikerült jobban - ez vagy Pod verziója és a képsor alatta. Mind a kettőt rojtosra néztem ma.
 www.youtube.com/watch?v=eTa1jHk1Lxc
Már csak a lovaggá ütős/tűzhelynél ülős rész miatt is csak mosolygok a rész miatt fanyalgókon. És tényleg tele volt a rész ilyen apró, de szép pillanattal. Mindenki nyugodjon le a picsába, lesz valószínű nem 1, de 2 (lesz még egy 5. rész Cercei & Goldne Company vs The Night King/Élők meccs győztese csata is) epikus adok-kapok még, annak is megvan a maga ideje és bája és az ilyen részeknek is.

Amúgy érdekes látni, hogy itt minden 10 év körüli kislány(lásd a kis Mormont - a találkozás a kedves kuzinnal is szép pillanat volt- vagy a kislány az ételosztásnál) jobban akar harcolni, mint pár férfi. Sok kicsi Arya. 😊

Ja, az felmerült bárkiben, hogy mégis a ki tököm tologatja Brant? 😊 😊 😊 Kb, mindenhol ott van, pedig egyedül nem tud mozogni (ha ébren van), pedig Meera is már rég lelépett.

És remélem a következő rész a "Hosszú éjszaka" címet kapja majd. Annyira találó lenne.
iktriad
Az szép lenne ha Arya ezzel szórakozna, tökéletes swinger party lehetne, főleg ha wargolni is tudna 😀

Eddig én úgy gondoltam, hogy Jaime túléli, de olyan sok jót tesznek vele, hogy félek megmurdel a csatában mint hős lovag vagy (bár ez már nagyon hálivúdi lenne) beugrik Tyrion és Bronn nyílvesszeje közé.
De még benne van a pakliban az eredeti elképzelésem, hogy ő nyírja ki Cerseit.

Szerk.: Nincs elottem a profecia Cersei halalarol, de eszembe jutott, hogy a gyerekszulesbe fog meghalni.

Az mekkora lenne mar h kinyirjak az Ejkiralyt, de mindenki megpusztul es Cersei seregeinek kell megallitani a halottakat es a vegen meg ebbe nyiffan ki.

Szerkesztette: Lúdas Solymi