Tenisz

15 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Lehet Nadal meg Federer minden idők legeredményesebb és legjobb teniszezője, de mivel nézők előtt játszanak, nem csak magukban, így a szórakoztatási faktor is értékelendő, nem csak a sikeresség.
Akkor pedig Becker és Edberg a két legjobb.
Statisztikailag: sokkal több látvanyos röptejátékuk volt, mint Nadalnak meg Federernek, és kb. ugyanannyi hátulról ütögetett unalmas pontjuk.
Sobri Jóska
vagy McEnroe mer ő csinálta a showt a pályán kívül is ...
Negritis
Kicsit ideggyenge volt, de a pályán nem volt annyira látványos, mint Becker meg Edberg.
Illetve a legtöbb emlékezetes meccsét Borggal játszotta, aki a faütőjével több szimpátiát ébresztett, legalábbis bennem.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
Lehet Nadal meg Federer minden idők legeredményesebb és legjobb teniszezője, de mivel nézők előtt játszanak, nem csak magukban, így a szórakoztatási faktor is értékelendő, nem csak a sikeresség.
Akkor pedig Becker és Edberg a két legjobb.
Statisztikailag: sokkal több látvanyos röptejátékuk volt, mint Nadalnak meg Federernek, és kb. ugyanannyi hátulról ütögetett unalmas pontjuk.
Sobri Jóska
vagy McEnroe mer ő csinálta a showt a pályán kívül is ...

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Nadal es Djoko kb ugyanolyan %-ban nyeri a meccseit/ dontoit.

Nadal ( Djoko ) nyert 1008 (943 ) meccset, ez 86 ( 82) cimmel jart. De Nadal ebbol salakon nyert 60-t es 84 szabadban es 445 meccset salakon. Djoko mindenhol sokkal kiegyensulyozottabb. A 35 db 1000 versenyenebol 25 salakon, mert dominalja a 3 versenyt a 9 bol. Djoko a 36 bol 10-t nyert salakon.

Nadal sokkal jobban mindenki felett van salakon mint ofelette a tobbiek kemenyen. De az a legkevesbbe hangsulyos mar ( de ez nem von le az ertekebol ).
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Az egyetlen karrier GS (mármint a profik között) egy évben neki van, igen ő is ott van.
csi77
És akkor ki esik ki a Roger - Nadal - Djoko 3-as ból? 😊 ha top 3. Kicsit olyan ez mint a Brady - Jordan - valaki a baseballból akit nem ismerek és a GOAT kérdés 😊 Nem lehet összesítve nézni, mert ez a 3-as nyilván elveri egy ilyen listán Laver-t, szóval szerintem továbbra is inkább top 10-15-öt lehet nézni, sorbarendezés nélkül. Minden sorbarendezés már nem objektív, hanem tükrözi az illető saját preferenciáit.
MC12
Mas kor mas tenisz, Unitas-Brady osszehasonlitasnak sincs ertelme.
no
leírod hogy Djokovic mindenhol kiegyensúlyozottabb, majd utána (ha jól értelmezem), hogy Nadal 35 versenyt nyert és abból 25-öt salakon, Djoko meg 36-ból 26-ot nem salakon. Ez az arány majdhogynem egy és ugyanaz, hogy jött ki ebből hogy Djoko sokkal kiegyensúlyozottabb?

amúgy ezért jó a hoki meg a bicaj, ott mindenki tudja Gretzky és Merckx a GOAT, nincs vita 😀

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Lehet Nadal meg Federer minden idők legeredményesebb és legjobb teniszezője, de mivel nézők előtt játszanak, nem csak magukban, így a szórakoztatási faktor is értékelendő, nem csak a sikeresség.
Akkor pedig Becker és Edberg a két legjobb.
Statisztikailag: sokkal több látvanyos röptejátékuk volt, mint Nadalnak meg Federernek, és kb. ugyanannyi hátulról ütögetett unalmas pontjuk.

több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Nadal es Djoko kb ugyanolyan %-ban nyeri a meccseit/ dontoit.

Nadal ( Djoko ) nyert 1008 (943 ) meccset, ez 86 ( 82) cimmel jart. De Nadal ebbol salakon nyert 60-t es 84 szabadban es 445 meccset salakon. Djoko mindenhol sokkal kiegyensulyozottabb. A 35 db 1000 versenyenebol 25 salakon, mert dominalja a 3 versenyt a 9 bol. Djoko a 36 bol 10-t nyert salakon.

Nadal sokkal jobban mindenki felett van salakon mint ofelette a tobbiek kemenyen. De az a legkevesbbe hangsulyos mar ( de ez nem von le az ertekebol ).
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Az egyetlen karrier GS (mármint a profik között) egy évben neki van, igen ő is ott van.
csi77
És akkor ki esik ki a Roger - Nadal - Djoko 3-as ból? 😊 ha top 3. Kicsit olyan ez mint a Brady - Jordan - valaki a baseballból akit nem ismerek és a GOAT kérdés 😊 Nem lehet összesítve nézni, mert ez a 3-as nyilván elveri egy ilyen listán Laver-t, szóval szerintem továbbra is inkább top 10-15-öt lehet nézni, sorbarendezés nélkül. Minden sorbarendezés már nem objektív, hanem tükrözi az illető saját preferenciáit.
MC12
Mas kor mas tenisz, Unitas-Brady osszehasonlitasnak sincs ertelme.
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Az egyetlen karrier GS (mármint a profik között) egy évben neki van, igen ő is ott van.
csi77
És akkor ki esik ki a Roger - Nadal - Djoko 3-as ból? 😊 ha top 3. Kicsit olyan ez mint a Brady - Jordan - valaki a baseballból akit nem ismerek és a GOAT kérdés 😊 Nem lehet összesítve nézni, mert ez a 3-as nyilván elveri egy ilyen listán Laver-t, szóval szerintem továbbra is inkább top 10-15-öt lehet nézni, sorbarendezés nélkül. Minden sorbarendezés már nem objektív, hanem tükrözi az illető saját preferenciáit.
MC12
ok, igaz
Sokak szerint csak az egykezes fonákosok a férfi teniszezők, így viszont kiesne Rafa és Djokovics is...
Ezzel spec nem értek egyet

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Az egyetlen karrier GS (mármint a profik között) egy évben neki van, igen ő is ott van.
csi77
És akkor ki esik ki a Roger - Nadal - Djoko 3-as ból? 😊 ha top 3. Kicsit olyan ez mint a Brady - Jordan - valaki a baseballból akit nem ismerek és a GOAT kérdés 😊 Nem lehet összesítve nézni, mert ez a 3-as nyilván elveri egy ilyen listán Laver-t, szóval szerintem továbbra is inkább top 10-15-öt lehet nézni, sorbarendezés nélkül. Minden sorbarendezés már nem objektív, hanem tükrözi az illető saját preferenciáit.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
Mióta először eljutottak egy GS SF-ig (így kivéve a kezdeti tornákat):

Djokovic a keménypályás GS-ek 74%-ában legalább SF-ig megy, az RG-n 71%-ban, míg Wimbledonban 69%-ban.

Federer a keménypályás GS-ek 76%-ában legalább SF-ig megy, Wimbledonban szintén 76%-ban, míg az RG-n 62%-ban.

Nadal az RG-n 81%-ban, Wimbledonban 54%-ban, keménypályán 52%-ban.

Szimpla win%-ok borításonként:

Nadal füvön és keménypályán 78%, salakon 92%.

Federer füvön 87%, keménypályán 83%, míg salakon 76%.

Djokovic füvön 84%, keménypályán 84%, míg salakon 80%.

Az egyértelmű, hogy Nadal a leggyengébb a 3 borításból kettőn. Az is egyértelmű, hogy Djoko a leggyengébb borításán is jobb, mint Nadal akár kemény, akár füves pályákon, de még Federernél is lehet emellett érvelni elnézve az RG-s eredményeit.

Szóval összességében bőven szólnak amellett érvek, hogy Nadal csak a salak miatt hasonlóan eredményes, mint ők. A többiek is azt sínylik meg, hogy ő ennyire domináns salakon, hiszen míg Djokot és Federert is meg lehet/lehetett verni az általuk dominált borításokon, addig őt gyakorlatilag lehetetlen. Ha csak annyira dominálná a salakot Nadal, mint Fed és Djoko a másik kettőt (és még akkor is GOAT lenne ezen a borításon), akkor Federernek és Djokonak is jobb mutatói lennének salakon, így az olló az eredmények alapján is kinyílna közöttük.
Jughead
Ügyesen kiemeltél egy olyan statisztikát amiben Nadal sokkal gyengébb (SF részvétel gyenge borításon), de én is ki tudok emelni olyat amiben meg sokkal jobb mint a többiek (GS győzelmek gyenge borításon), szóval ezeknek a kiragadott statisztikáknak pont semmi értelme nincs mert mindig tudunk olyat választani amiben az emberünk a legjobb. Sokkal inkább van értelme az egymás elleni mérlegeknek. (Nem néztem utána, de egy olyan esetre emlékszem amikor 3 szettesben kikapott Djokovictól salakon, Federer ellen meg egyre sem, fordított esetben nagyobb a win % egymás ellen).

A szimpla win% már viszont egy olyan statisztika ami jobban leírja a valóságot, csak ezekből a számokból pont nem egyértelmű hogy Nadal a leggyengébb a legszarabb borításán. 😀 Ahogy írtad Nadal 78% a gyengébb borításán, Djoko 80%, Federer 76% (Az nem nagy vállalás hogy a 3 borításból kettőn szarabb Nadal, mert nyilván a fű sokkal közelebb áll a keményhez mint salakhoz 😀 ha kettő borítást nézünk Nadal valóban lemarad, ha viszont csak egyet akkor meg a többiek maradnak le tőle, tehát itt is választhatunk olyan statisztikát ami saját magunkat igazol, csak nincs értelme, mert torzít mindkettő.)

Az tény hogy a másik kettő kiegyensúlyozottabban nyeri a meccseit borításonként, de ez csak azért igaz, mert Nadal jobban dominálja a saját borítását mint a másik kettő, ha ő is csak 84-85%-ban nyerne az erősebb borításán, akkor ugyanolyan kiegyensúlyozott lenne, csak pechjére ő többször nyer a "saját borításán". És ez nálam nem azt bizonyítja hogy ő lenne a leggyengébb a hármasban, sőt, pont fordítva, mert a gyenge borításán kb. ugyanolyan számokat hoz mint a másik kettő, az erős borításán meg sokkal jobbat.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Wilander és Jimmy Connors aki még eszembe jut.
Azért ha már ilyen akadémiai vitákat folytatunk, akkor jegyezzük meg azt is, hogy Nadal mindössze 24 éves volt mikor meglett neki a career GS. Rozsé 27 és fél, a gyík pedig 29.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani
Negritis
Az egyetlen karrier GS (mármint a profik között) egy évben neki van, igen ő is ott van.

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...
csi77
attól hogy valakinek megvan még nem lesz alapértelmezésben a top3ban all time
Rod Laveren lehetne elgondolkodni, de őt pl nem láttam játszani

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 484 — Bears & Illinois fan
sztem akinek nincs meg a karrier GS az ezen a pontom nem merülhet fell a tenisz alltime top3ban
Borg és Sampras is elvérzik ebben
Negritis
Agassinak viszont megvan, de neki csak összesen 8 van...... Őt is oda lehetne sorolni...

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Nalam ez top2 es utana jon Nadal. Egyszeruen a salak masodlagos es lesz az egyre inkabb. Ettol az eredmenyei ertekesek, RG egy 1000 verseny az mindegy hol jatszak es Nadal az egyik legnagyobb alakja a salaknak.
no
Őszintén ha ezt kb 5-6 éve írtad volna aláírom, de Nadal pont úgy alakította a játékát, hogy felnőtt mint Fedhez mind Djokohoz kemeny pályán is.
Djokonak annyira fekszik az Ausztrál borítás mint Nadalnak a salak.
Az, hogy nem tudott annyi win-t összehozni az más kérdés.
Salak meg azért is kezd háttérbe szorulni, mert senkinek nincs esélye Nadal ellen.
Figyeld meg, ahogy visszavonul megint nem lesz annyira háttérben.
Nálam Fed és Rafa is egyértelműen Djoko előtt van karrier szinten.
Bár azt elismerem, hogy a primetime Djoko ellen 14-15 környékén valószínűleg senkinek nem lett volna esélye salakon kívül máshol. De az kb 1-1,5 évig bírta.
Toca
En Nadal-t fantasztikusnak hivtam kemeny palyan is. A salak nelkul is Sampras-Connor..stb szamokat hozna. Ettol a Fed/Djoko jobb nala es egy mindenhol jo azzal hogy ural egy boritast feljon szorosan mogejuk. Nalam. Barmilyen statot megnezel o lemaradva a ketto mogott amit a salak huz fel. Djokovicnak nincs ilyen hiaba az AO. Egyedul a GS W szamoknal.

A salak nem Nadal miatt szorul vissza hanem a jatek egyszeruen jobban eladhato ( a tobbsegnek ) kemeny palyan. A RG-nak mindig meg lesz az erteke, de a salakos szezont aki tudja leroviditi, de a tobbsegnek a RG es a 3db 1000 verseny. A fikak miatt meg nem terveznek versenyt mert nem eri meg. Nadal visszavonul tobb gyoztes lesz a nagyobb versenyeken, de nem lesz tobb gazdagabb verseny amiatt.

Maskeppen nezd, holnap a gyerekedet teniszezonek szanod es ranezel a kalendar oldalaira es melyik boritasra keszited fel? Es ez idezi/idezte elo a salak leroviduleset 2 honapra
no
Ez nincs így. Ennyi erővel azt is mondhatnád,higy Djoko-t a kemény borítás húzza fel, egyébként a kettő mögött lenne. Vagy Federert. Lentebb a statok. Ha Djoko-nál kihúzom a kemény borítást, marad 6 GS meg 10 1000-es. Vagyis az eredményei 70%-a kuka.

Az 1000-eket és a GS-eket figyelembevéve Nadal pont annyira salak központú mint Federer vagy Djoko kemény központú. Sőt, Nadal erdményesebb keményen mint ők salakon.
Amikor Federer a csúcson volt 2003-10, ekkor a salak még egyáltalán nem volt háttérbe szorulva, egyszerűen a tenisze nem salak-kompatibilis és ezt tudta ő is, ezért nem erőltette.

Federer Fű Kemény Salak Összesen
GS 8 11 1 20
%-ban 40% 55% 5%
1000-es 0 22 6 28
%-ban 0% 79% 21%
Össz. 8 33 7
%-ban 17% 69% 15% 48

Nadal Fű Kemény Salak Összesen
GS 2 5 13 20
%-ban 10% 25% 65%
1000-es 0 10 25 35
%-ban 0% 29% 71%
Össz 2 15 38
%-ban 4% 27% 69% 55

Djoko Fű Kemény Salak Összesen
GS 5 12 1 18
%-ban 28% 67% 6%
1000-es 0 26 10 36
%-ban 0% 72% 28%
Össz 5 38 11
%-ban 9% 68% 20% 56
MC12
A salak ami lemaradasban van. Egy evezos vilagversenyen az olimpian resztvevo szamokban nagyobb a verseny. Meg lehet forditani a dolgot mindenfele statban, de nincs ertelme.
A RG es a 3 db 1000 torna es kesz de ezek ugyanolyan ertekesek mint barmelyik masik hasonlo verseny.
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 217
Mióta először eljutottak egy GS SF-ig (így kivéve a kezdeti tornákat):

Djokovic a keménypályás GS-ek 74%-ában legalább SF-ig megy, az RG-n 71%-ban, míg Wimbledonban 69%-ban.

Federer a keménypályás GS-ek 76%-ában legalább SF-ig megy, Wimbledonban szintén 76%-ban, míg az RG-n 62%-ban.

Nadal az RG-n 81%-ban, Wimbledonban 54%-ban, keménypályán 52%-ban.

Szimpla win%-ok borításonként:

Nadal füvön és keménypályán 78%, salakon 92%.

Federer füvön 87%, keménypályán 83%, míg salakon 76%.

Djokovic füvön 84%, keménypályán 84%, míg salakon 80%.

Az egyértelmű, hogy Nadal a leggyengébb a 3 borításból kettőn. Az is egyértelmű, hogy Djoko a leggyengébb borításán is jobb, mint Nadal akár kemény, akár füves pályákon, de még Federernél is lehet emellett érvelni elnézve az RG-s eredményeit.

Szóval összességében bőven szólnak amellett érvek, hogy Nadal csak a salak miatt hasonlóan eredményes, mint ők. A többiek is azt sínylik meg, hogy ő ennyire domináns salakon, hiszen míg Djokot és Federert is meg lehet/lehetett verni az általuk dominált borításokon, addig őt gyakorlatilag lehetetlen. Ha csak annyira dominálná a salakot Nadal, mint Fed és Djoko a másik kettőt (és még akkor is GOAT lenne ezen a borításon), akkor Federernek és Djokonak is jobb mutatói lennének salakon, így az olló az eredmények alapján is kinyílna közöttük.

Szerkesztette: Jughead
több mint 3 éve
MC12 New Orleans Saints 5 840
Nalam ez top2 es utana jon Nadal. Egyszeruen a salak masodlagos es lesz az egyre inkabb. Ettol az eredmenyei ertekesek, RG egy 1000 verseny az mindegy hol jatszak es Nadal az egyik legnagyobb alakja a salaknak.
no
Őszintén ha ezt kb 5-6 éve írtad volna aláírom, de Nadal pont úgy alakította a játékát, hogy felnőtt mint Fedhez mind Djokohoz kemeny pályán is.
Djokonak annyira fekszik az Ausztrál borítás mint Nadalnak a salak.
Az, hogy nem tudott annyi win-t összehozni az más kérdés.
Salak meg azért is kezd háttérbe szorulni, mert senkinek nincs esélye Nadal ellen.
Figyeld meg, ahogy visszavonul megint nem lesz annyira háttérben.
Nálam Fed és Rafa is egyértelműen Djoko előtt van karrier szinten.
Bár azt elismerem, hogy a primetime Djoko ellen 14-15 környékén valószínűleg senkinek nem lett volna esélye salakon kívül máshol. De az kb 1-1,5 évig bírta.
Toca
En Nadal-t fantasztikusnak hivtam kemeny palyan is. A salak nelkul is Sampras-Connor..stb szamokat hozna. Ettol a Fed/Djoko jobb nala es egy mindenhol jo azzal hogy ural egy boritast feljon szorosan mogejuk. Nalam. Barmilyen statot megnezel o lemaradva a ketto mogott amit a salak huz fel. Djokovicnak nincs ilyen hiaba az AO. Egyedul a GS W szamoknal.

A salak nem Nadal miatt szorul vissza hanem a jatek egyszeruen jobban eladhato ( a tobbsegnek ) kemeny palyan. A RG-nak mindig meg lesz az erteke, de a salakos szezont aki tudja leroviditi, de a tobbsegnek a RG es a 3db 1000 verseny. A fikak miatt meg nem terveznek versenyt mert nem eri meg. Nadal visszavonul tobb gyoztes lesz a nagyobb versenyeken, de nem lesz tobb gazdagabb verseny amiatt.

Maskeppen nezd, holnap a gyerekedet teniszezonek szanod es ranezel a kalendar oldalaira es melyik boritasra keszited fel? Es ez idezi/idezte elo a salak leroviduleset 2 honapra
no
Ez nincs így. Ennyi erővel azt is mondhatnád,higy Djoko-t a kemény borítás húzza fel, egyébként a kettő mögött lenne. Vagy Federert. Lentebb a statok. Ha Djoko-nál kihúzom a kemény borítást, marad 6 GS meg 10 1000-es. Vagyis az eredményei 70%-a kuka.

Az 1000-eket és a GS-eket figyelembevéve Nadal pont annyira salak központú mint Federer vagy Djoko kemény központú. Sőt, Nadal erdményesebb keményen mint ők salakon.
Amikor Federer a csúcson volt 2003-10, ekkor a salak még egyáltalán nem volt háttérbe szorulva, egyszerűen a tenisze nem salak-kompatibilis és ezt tudta ő is, ezért nem erőltette.

Federer Fű Kemény Salak Összesen
GS 8 11 1 20
%-ban 40% 55% 5%
1000-es 0 22 6 28
%-ban 0% 79% 21%
Össz. 8 33 7
%-ban 17% 69% 15% 48

Nadal Fű Kemény Salak Összesen
GS 2 5 13 20
%-ban 10% 25% 65%
1000-es 0 10 25 35
%-ban 0% 29% 71%
Össz 2 15 38
%-ban 4% 27% 69% 55

Djoko Fű Kemény Salak Összesen
GS 5 12 1 18
%-ban 28% 67% 6%
1000-es 0 26 10 36
%-ban 0% 72% 28%
Össz 5 38 11
%-ban 9% 68% 20% 56

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 652
Nalam ez top2 es utana jon Nadal. Egyszeruen a salak masodlagos es lesz az egyre inkabb. Ettol az eredmenyei ertekesek, RG egy 1000 verseny az mindegy hol jatszak es Nadal az egyik legnagyobb alakja a salaknak.
no
Őszintén ha ezt kb 5-6 éve írtad volna aláírom, de Nadal pont úgy alakította a játékát, hogy felnőtt mint Fedhez mind Djokohoz kemeny pályán is.
Djokonak annyira fekszik az Ausztrál borítás mint Nadalnak a salak.
Az, hogy nem tudott annyi win-t összehozni az más kérdés.
Salak meg azért is kezd háttérbe szorulni, mert senkinek nincs esélye Nadal ellen.
Figyeld meg, ahogy visszavonul megint nem lesz annyira háttérben.
Nálam Fed és Rafa is egyértelműen Djoko előtt van karrier szinten.
Bár azt elismerem, hogy a primetime Djoko ellen 14-15 környékén valószínűleg senkinek nem lett volna esélye salakon kívül máshol. De az kb 1-1,5 évig bírta.
Toca
En Nadal-t fantasztikusnak hivtam kemeny palyan is. A salak nelkul is Sampras-Connor..stb szamokat hozna. Ettol a Fed/Djoko jobb nala es egy mindenhol jo azzal hogy ural egy boritast feljon szorosan mogejuk. Nalam. Barmilyen statot megnezel o lemaradva a ketto mogott amit a salak huz fel. Djokovicnak nincs ilyen hiaba az AO. Egyedul a GS W szamoknal.

A salak nem Nadal miatt szorul vissza hanem a jatek egyszeruen jobban eladhato ( a tobbsegnek ) kemeny palyan. A RG-nak mindig meg lesz az erteke, de a salakos szezont aki tudja leroviditi, de a tobbsegnek a RG es a 3db 1000 verseny. A fikak miatt meg nem terveznek versenyt mert nem eri meg. Nadal visszavonul tobb gyoztes lesz a nagyobb versenyeken, de nem lesz tobb gazdagabb verseny amiatt.

Maskeppen nezd, holnap a gyerekedet teniszezonek szanod es ranezel a kalendar oldalaira es melyik boritasra keszited fel? Es ez idezi/idezte elo a salak leroviduleset 2 honapra
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 688 — Vikings fan
Nalam ez top2 es utana jon Nadal. Egyszeruen a salak masodlagos es lesz az egyre inkabb. Ettol az eredmenyei ertekesek, RG egy 1000 verseny az mindegy hol jatszak es Nadal az egyik legnagyobb alakja a salaknak.
no
Őszintén ha ezt kb 5-6 éve írtad volna aláírom, de Nadal pont úgy alakította a játékát, hogy felnőtt mint Fedhez mind Djokohoz kemeny pályán is.
Djokonak annyira fekszik az Ausztrál borítás mint Nadalnak a salak.
Az, hogy nem tudott annyi win-t összehozni az más kérdés.
Salak meg azért is kezd háttérbe szorulni, mert senkinek nincs esélye Nadal ellen.
Figyeld meg, ahogy visszavonul megint nem lesz annyira háttérben.
Nálam Fed és Rafa is egyértelműen Djoko előtt van karrier szinten.
Bár azt elismerem, hogy a primetime Djoko ellen 14-15 környékén valószínűleg senkinek nem lett volna esélye salakon kívül máshol. De az kb 1-1,5 évig bírta.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
Sosem ertettem ezt a gyulolkodest. Ja, talan karrierje elso eveiben anno gyoker volt, de en regen nem latom annak. Az akkor volt. A csavo felnott, csaladja lett, lehiggadt. Az meg, amennyit jotekonykodik es hasonlok, azert szinten nem elvetheto. Nem hiaba kozkedvelt figura o is.
Stez
hát a tavaly nyári faszságai nem segítettek a megitélésén
ugyanaz a faszkalap mint aki volt
Negritis
Pályán és azon kívül is 😊
warr_b
Aki ahhoz is hülye, hogy felfogja, hogy mit jelent az, hogy "világjárvány", az nem példakép, hanem egy kalap fos emberalakúnak gyurmázva.

több mint 3 éve
no Baltimore Ravens 6 652
A másik kettő nem egysíkú? Szerintem egysíkúbbak 😀 A leggyengébb borításukon salakon Djokovic és Federer ketten nyertek összesen annyi GS-t mint Nadal a leggyengébb borításán füvön.

Nem kifejezetten vagyok a TOP3 fanja (ha választani kellene közülük akkor talán Fed), de nem lehet elmenni amellett hogy mekkora hendikepje van Nadalnak a másik kettővel szemben azzal, hogy a 4 GS-ből neki csak egy fekszik, Djokovicnak Federernek meg három. A matematika törvényei szerint alsó hangon kétszer annyi GS-nél kellene tartsanak, és mégse 😀
Mindhárom mellett lehetnek valid érvek hogy ki a legjobb közülük, ebbe nem is mennék bele, de amellett hogy Nadal ne lenne all-time top3 én egyetlen érvet sem látok. Sampras pl. csak egyszer jutott 4 közé a Garroson, döntőbe meg egyszer sem.
eaglesmcnabb
Milyen ertelemben egysikuak? Mert eredmenyessegben a salakon is jo mindketto, de Nadal azt nagyon uralja. A Fu egy kulon tema es pont az lesz a salakkal is.

Nadalnak nem egy fekszik hanem a lassabb palyak, es kemeny boritasok kozott is oriasi kulonbseg ( es egy palyan is mas evrol evre ) sebessegben. A Fuvon is oriasi kulonbsegek lehetnek tempoban es latszik is Nadal teljesitmenyen. Egy +10 eve top 3-ban levonek a QF minimum elvaras es Wimbledonban 7/14 ( Djoko 2/16 RG ) nem erte el.

Ha leveszed a salakot akkor is a legnagyobbak kozott lenne Nadal. De nelkule messze lenne az elso kettotol. A salak egy gazdasagi kerdes volt es hagyomanyosan a szegenyebb orszagok hasznaltak es innen jottek a Del-Amerika, Spanyol..stb de a Magyarok is ott voltak jok. Ahogy a fu eltunt es ma mar senki nem keszul ra, a salak is igy szorul vissza. Penzben, rangosabb versenyekben, idoben az evben a kemeny boritas elnyomta teljesen es ha ma valaki a teniszben gondolkozik akkor erre keszul.
Igy eltuntek a vetelytarsak akik a salakon probaltak megelni. Hol vannak a Moya, Corretja, Kuerten, Ferrero, Bruguera, A Costa, Rios, Corria, Puerta, Nalbandian, akik ezen a boritason veszelyesek barkire. A tobbi palyan nagyobb a verseny.
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
Sosem ertettem ezt a gyulolkodest. Ja, talan karrierje elso eveiben anno gyoker volt, de en regen nem latom annak. Az akkor volt. A csavo felnott, csaladja lett, lehiggadt. Az meg, amennyit jotekonykodik es hasonlok, azert szinten nem elvetheto. Nem hiaba kozkedvelt figura o is.
Stez
hát a tavaly nyári faszságai nem segítettek a megitélésén
ugyanaz a faszkalap mint aki volt
Negritis
Pályán és azon kívül is 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
Sosem ertettem ezt a gyulolkodest. Ja, talan karrierje elso eveiben anno gyoker volt, de en regen nem latom annak. Az akkor volt. A csavo felnott, csaladja lett, lehiggadt. Az meg, amennyit jotekonykodik es hasonlok, azert szinten nem elvetheto. Nem hiaba kozkedvelt figura o is.
Stez
hát a tavaly nyári faszságai nem segítettek a megitélésén
ugyanaz a faszkalap mint aki volt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
Sosem ertettem ezt a gyulolkodest. Ja, talan karrierje elso eveiben anno gyoker volt, de en regen nem latom annak. Az akkor volt. A csavo felnott, csaladja lett, lehiggadt. Az meg, amennyit jotekonykodik es hasonlok, azert szinten nem elvetheto. Nem hiaba kozkedvelt figura o is.

több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
én pl wavrinkával vagyok ugyanígy
Negritis
Jah, ő is, igen. Szerencsére ő megközelítőleg se nyert annyi mindent 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 232 — The Mathematician
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀
warr_b
én pl wavrinkával vagyok ugyanígy

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
warr_b Washington Commanders 20 926 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Nálam Gyokovics emberileg hulladék, szóval nálam ő a top akárhány közelébe sem kerülhet 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta