Magyar foci csevegő
35 feliratkozó
több mint 14 éve
de valljuk be reálisan ennek kicsi az esélye?!Most ha csak azt nézzük, hogy a Titans kikapott nagyon a Gorillaztól, az Eger viszont csak 1 ponttal kapott ki tőlük, így benne van a pakliban, hogy hazai pályán győzhet a Heroes is és a Wolverines is.
merthogy sztem ami almás lehet:
Jászberény Wolverines vs. Budapest Titans
Eger Heroes vs. Budapest Titans
de nem beszólva!Ricsi56
De egyébként mint érdekesség raktam fel, de az esélye nem kicsi szerintem. Eléggé kiegyensúlyozott a mezőny a DIV I-ben. Bárki elkaphat bárkit.
Meg amúgy is te azt írtad, hogy nem vagy képben a Div I-ben! 😛 😉
több mint 14 éve
de valljuk be reálisan ennek kicsi az esélye?!merthogy sztem ami almás lehet:
Jászberény Wolverines vs. Budapest Titans
Eger Heroes vs. Budapest Titans
de nem beszólva!
Crushers #12
több mint 14 éve
Úgy tudom pontarány számít.ZahóAzonos pontok száma esetén az a csapat kerül a tabellán magasabb helyezésre, aki a másik azonos pontszámmal rendelkező csapat elleni mérkőzését megnyerte, függetlenül attól, hogy a szerzett –kapott pontjainak összesített különbsége jobb az őt legyőző csapaténál.
Azonos pontszámmal rendelkező 3 –as körbeveréssel álló csapatok esetén, pontkülönbség alapján kerülnek a csapatok magasabb helyezésre a tabellán, az alapszakasz teljesítése és a végső eredmény során.
Egyébként a DIV I még elég érdekesen alakulhat, mert ha így alakulnak az eredmények:
Dunaújváros Gorillaz vs. Jászberény Wolverines
Eger Heroes vs. Budapest Titans
Szolnok Soldiers vs. Békéscsaba Raptors
Dunaújváros Gorillaz vs. Szolnok Soldiers
Jászberény Wolverines vs. Budapest Titans
Békéscsaba Raptors vs. Eger Heroes
tehát folyamatos hazai győzelmek születnek, akkor kialakulhat egy olyan tabella, hogy a Gorillaz 5 győzelem, a többi csapat pedig 2 győzelem és 3 vereség. Egy szép kis 5-ös holtverseny 😊
több mint 14 éve
és nagyon vicces speakerrel!😊 😂 😛
😊Harminch37
Egyébként hol találom a Tabellákat?Sorsolást?stb... :rolleyes:
több mint 14 éve
Like!Abszolút pártatlanként szólok a témához, de tavalyelőtt a Tatánál osztrák div I-es vendégjátékosok játszottak, tavaly is volt legalább egy győri sisak.Tibibá,Igazad is van!!
esküszöm igyekszem ebben a témában nem hozzászólni többet.
Annyit azért mondanék, hogy van Tatán egy fejlődőképes, korrekt és jó srácokból álló, keményen kűzdő csapat. Miért kell az ilyen hozzászólásokkal őket égetni? Ezt nem érdemlik meg.deacon75
Én magamat égetem, saját nevemben beszélek!
Ha nem kell a Rebelsnek védenie magát,mint az egy korábbi hozzászólásban leíratott,akkor mi ez a sok magyarázat??????
😛tibibá
Tényleg nem bántásból mondom, minden tiszteletem Tibibáé, aki nagyon sokat tett a Mustangsért, de szerintem felesleges a div I-es játékosokkal támadni a Rebelst. Ha a Rebels 2 eredményeit nézzük, a Mustangst és a Crusherst is egy-egy TD különbséggel verte, tehát egy div II szintű csapatról beszélünk. Az más, hogy új csapatként nem 35-0-ás vereségekkel kezdenek, ahogy az "szokás", hanem a div II erősebb csapataihoz tartoznak. De szerintem a csapat eddigi munkásságát ismerve ez is inkább az edzői stáb szakértelmét minősíti, mert úgy tűnik értik a dolgukat.
Volt alkalmam játszani mindkét Rebels ellen, és biztos vagyok benne, hogy ha a Rebels a HFL keretét játszatta volna, lett volna mercy rule. Viszonyításképpen tavaly a ZP-t 35-0-ra verték, idén a Cowboyst 37-35-re (a Cowboys jelenleg 3-0-val áll a keleti csoportban 98:6-os pontaránnyal)
Felesleges ezzel magyarázni egy vereséget, főleg egy 18-25-öt, ami (nekem legalábbis) azt mutatja, hogy két azonos erőt képviselő csapat közül az nyert, akinek aznap jobban összejöttek a dolgok, vagy jobban talált ellenszert a másik játékára.
Még egyszer mondom, nem húzok egyik oldalra sem, de ez a HFL-es játékosok játszanak a div II-ben témát már kicsit unom.
Mindig azt a csapatot kell megverni, aki a pályán szemben áll veled. Ehhez mindig a maximumot kell nyújtani. Ez ilyen egyszerű.VT
Ha a HFL-es Rebels áll ki, félidőtől pörgött volna az óra. Az R2 egy rookie csapat. Buta hibákat követünk el, és általában saját magunknak nehezítjük meg a dolgot, még annak ellenére is, hogy azt gondolom, tehetséges keretünk van, sok olyan játékossal, akik közül jópáran talán alapemberek lehetnek majd az R1-es csapatban.
Izgalmas meccs volt, mindkét oldalról vitatható bírói döntésekkel, és nagyon vicces speakerrel!
😊

több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Úgy tudom pontarány számít.Inkább nézzünk előre, már csak két forduló van hátra a DIV I alapszakaszból.DII:
Ki mire számít? Kik lehetnek a továbbjutók?
Meg természetesen a DIV II-t is nézzük meg.Bruce
no, hát saját szemszögemböl :
mindent be kell huznunk, és erös körömrágás közepedte várom a Rebels2 - ZP meccset 😊, kár h nem a mocsárban lesz :/.
Remélem nem lesz sok 3-2-s csapat, de ha mégis akkor a vitt pontok számitanak ugye? És idén nicsn oylan szabály, hogy csak 35 pontot irnak jová nagyobb arányu gyözelmek esetén? Látom hogy ahafl-hu-n is rendes ereményekkel számolnak, de "láttam én már éjeliőrt nappal meghalni".
DI: nem vok képben sajna 😕((
u.i:
DII keletröl nicns is mit irni agyalni szerintem se. 😛Ricsi56
több mint 14 éve
Nem gondoltam volna,hogy ebben a sportban is tudnak elfújni meccseket a bírók...enyhén szánalom volt amit a Rebelsnek fújtak tegnap....Egyébként jó meccs volt!!! 😛
Grat a Musztángoknak!
:mad: :mad: :mad:
több mint 14 éve
uhhh.. hát akkor ezt most nagyon megszivtam. 😕u.i:Na, csak a helyi szokások kedvéért: "mindenki, aki vagy ír, vagy nem ír az idei Div II. keleti csoportjának továbbjutóiról, az hülye. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀e53m62
DII keletröl nicns is mit irni agyalni szerintem se. 😛Ricsi56
akkro írj valamit!
Crushers #12
több mint 14 éve

Szerintem ez önmagáért beszél...
Nincs értelme semmilyen tusakodásnak, mert mindenkinek van némi igaza, és ebből kerekedik a vita - nem csak a mi meccsünket érintően!
Köszönjük a lehetőséget a Miskolc Steelersnek!
Várjuk a mielőbbi visszavágót!
több mint 14 éve
u.i:Na, csak a helyi szokások kedvéért: "mindenki, aki vagy ír, vagy nem ír az idei Div II. keleti csoportjának továbbjutóiról, az hülye. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
DII keletröl nicns is mit irni agyalni szerintem se. 😛Ricsi56
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 14 éve
tibibá
54
Mindenkitől elnézést kérek, jól esett egy kicsit Trollkodni ! 😛 😂
több mint 14 éve
Inkább nézzünk előre, már csak két forduló van hátra a DIV I alapszakaszból.DII:
Ki mire számít? Kik lehetnek a továbbjutók?
Meg természetesen a DIV II-t is nézzük meg.Bruce
no, hát saját szemszögemböl :
mindent be kell huznunk, és erös körömrágás közepedte várom a Rebels2 - ZP meccset 😊, kár h nem a mocsárban lesz :/.
Remélem nem lesz sok 3-2-s csapat, de ha mégis akkor a vitt pontok számitanak ugye? És idén nicsn oylan szabály, hogy csak 35 pontot irnak jová nagyobb arányu gyözelmek esetén? Látom hogy ahafl-hu-n is rendes ereményekkel számolnak, de "láttam én már éjeliőrt nappal meghalni".
DI: nem vok képben sajna 😕((
u.i:
DII keletröl nicns is mit irni agyalni szerintem se. 😛
Crushers #12
több mint 14 éve
VT
123
Inkább nézzünk előre, már csak két forduló van hátra a DIV I alapszakaszból.Hát, a Div II keleti csoportjából szerintem borítékolható a Cowboys, Tigers továbbjutása,
Ki mire számít? Kik lehetnek a továbbjutók?
Meg természetesen a DIV II-t is nézzük meg.Bruce
A nyugati csoport már érdekesebb, mert ki-ki meccsek lesznek: Rebels-ZP, Mustangs-Crushers
A Rebels-ZP-n győztes csapat tuti ott van a rájátszásban. Igazából a Rebelsnek az utolsó ellenfele a Veszprém, így még ha ki is kapnak a ZP-
től, az utolsó meccsükön csodának kell történnie, hogy ne nyerjenek, így ők gyakorlatilag már ott vannak, a kérdés a másik rájátszás hely.
Viszont ha a ZP kikap tőlük, akkor:
ha a Crushers megveri a Mustangs-t, akkor az utolsó körben, a ZP-Crushers meccsen dől el a rájátszásba jutás.
DE, ha a Mustangs megveri a Crusherst, akkor helyet cserélnek a tabellán, és mivel a Gringos elleni meccsüket valószínűleg simára hozzák, a Crushers ZP elleni győzelme esetén is ők kerülnek a rájátszásba, míg a ZP győzelme esetén a ZP.
Ha jól kombináltam 😊
több mint 14 éve
Inkább nézzünk előre, már csak két forduló van hátra a DIV I alapszakaszból.Ki mire számít? Kik lehetnek a továbbjutók?
Meg természetesen a DIV II-t is nézzük meg.
több mint 14 éve
Igaz.Hát az tényleg hülye, aki folyamatosan fikáz egy bajnokságon kívüli barátságos edző meccset.... és még nem is a két érintett csapat részéről érkezik mindez.kisdaniBingó 😀Kori
több mint 14 éve
Hát az tényleg hülye, aki folyamatosan fikáz egy bajnokságon kívüli barátságos edző meccset.... és még nem is a két érintett csapat részéről érkezik mindez.kisdaniBingó 😀

több mint 14 éve
Hát az tényleg hülye, aki folyamatosan fikáz egy bajnokságon kívüli barátságos edző meccset.... és még nem is a két érintett csapat részéről érkezik mindez.Természetesen nem hazugság, minden tény, amit megállapítottál, igaz.Bocsánat, még annyival egészíteném ki, hogy az első fumble, amit begyűjtött a Steelers úgy keletkezett, hogy a Pirates másodikra akart indulni, majd amikor az irányító kimondta, hogy set, hut a centert feldöntötték anélkül, hogy szerencsétlen megemelte volna a labdát - hiszen várt a második hut-ra -, és ezt ítélték a bírók fumble-nek. A vendégek edzője hiába szólt a bírónak, ő csak annyit mondott, hogy már nem csinálja vissza az ítéletet. Ezután lett az első TD...ancsikaértjük, tehát a Steelers annak ellenére, hogy kb újoncokból áll, nem egy világverő csapat. Ez bizony igencsak érdekes. Meglepő továbbá, hogy örülnek, hogy első nagypályás meccsüket megnyerték, úgy hogy 6szor szereztek pontot (ezek akármelyike hazugság?).Szobi22
Kár itt bármivel is foglalkozni...
Mindegy...
Hülye, aki beszól, és hülye, akinek beszólnak, hülye, aki elszakad, és hülye, aki egyesül, hülye, aki DIV2-ben DIV1-esként játszik és hülye, aki ezt észre veszi, majd szóvá teszi...
Lassan hülye, aki focizik...ancsika
több mint 14 éve
Természetesen nem hazugság, minden tény, amit megállapítottál, igaz.Bocsánat, még annyival egészíteném ki, hogy az első fumble, amit begyűjtött a Steelers úgy keletkezett, hogy a Pirates másodikra akart indulni, majd amikor az irányító kimondta, hogy set, hut a centert feldöntötték anélkül, hogy szerencsétlen megemelte volna a labdát - hiszen várt a második hut-ra -, és ezt ítélték a bírók fumble-nek. A vendégek edzője hiába szólt a bírónak, ő csak annyit mondott, hogy már nem csinálja vissza az ítéletet. Ezután lett az első TD...ancsikaértjük, tehát a Steelers annak ellenére, hogy kb újoncokból áll, nem egy világverő csapat. Ez bizony igencsak érdekes. Meglepő továbbá, hogy örülnek, hogy első nagypályás meccsüket megnyerték, úgy hogy 6szor szereztek pontot (ezek akármelyike hazugság?).Szobi22
Kár itt bármivel is foglalkozni...
Mindegy...
Hülye, aki beszól, és hülye, akinek beszólnak, hülye, aki elszakad, és hülye, aki egyesül, hülye, aki DIV2-ben DIV1-esként játszik és hülye, aki ezt észre veszi, majd szóvá teszi...
Lassan hülye, aki focizik...
több mint 14 éve
Törölt felhasználó
Nagyon izgalmas volt a meccs, és még jobb lehetett volna, ha a bírók is a helyzet magaslatán állnak. Néha az volt az érzésem, hogy csak azért fújnak be egy vélt/valós szabálytalanságot, hogy megmutassák, tudják a nevét. Néha meg olyan bődületes dolgokat nem vettek észre, hogy sírni támadt volna kedvem, de a nagyfiúk nem sírnak.
több mint 14 éve
kisember
63
:/ uncsi, lehetne ezt inkább privátban? nem sok hozzászólást leltem aki támogatta volna h KETTŐTÖK közt idáig forrjon a téma.Egy nagyon kiegyenlített, és izgalmas találkozó volt, ahol a Musztángok fegyelmezettebbek voltak, és kihasználták a hibáinkat.
Thx..
amúgy inkább a meccsről írjatok vmi hasznosat lécci... (nem akarok ám dirigálni)Ricsi56
A Rebels játékosai sokat foglalkoztak a játékvezetőkkel (én is), és a körülményekkel, emiatt sokszor bealudtuk a play-t. Shevi jól olvasta a blicceket, és sok gyors passzjátékkal fent tudta tartani a támadókat a pályán. Egy két nagy hibánkból/nagy játékukból pontokat szereztek. A védelmük hozta a kötelezőt, míg a mi támadóink is csak arra voltak képesek.
A mi oldalunkon sok apró hiba, és nagyon feszült hangulat volt jellemző.
több mint 14 éve
arcsike
100
emlékeim szerint 27-25 lett, de ez csak mellékzönge 😀Abszolút pártatlanként szólok a témához, de tavalyelőtt a Tatánál osztrák div I-es vendégjátékosok játszottak, tavaly is volt legalább egy győri sisak.Tibibá,Igazad is van!!
esküszöm igyekszem ebben a témában nem hozzászólni többet.
Annyit azért mondanék, hogy van Tatán egy fejlődőképes, korrekt és jó srácokból álló, keményen kűzdő csapat. Miért kell az ilyen hozzászólásokkal őket égetni? Ezt nem érdemlik meg.deacon75
Én magamat égetem, saját nevemben beszélek!
Ha nem kell a Rebelsnek védenie magát,mint az egy korábbi hozzászólásban leíratott,akkor mi ez a sok magyarázat??????
😛tibibá
Tényleg nem bántásból mondom, minden tiszteletem Tibibáé, aki nagyon sokat tett a Mustangsért, de szerintem felesleges a div I-es játékosokkal támadni a Rebelst. Ha a Rebels 2 eredményeit nézzük, a Mustangst és a Crusherst is egy-egy TD különbséggel verte, tehát egy div II szintű csapatról beszélünk. Az más, hogy új csapatként nem 35-0-ás vereségekkel kezdenek, ahogy az "szokás", hanem a div II erősebb csapataihoz tartoznak. De szerintem a csapat eddigi munkásságát ismerve ez is inkább az edzői stáb szakértelmét minősíti, mert úgy tűnik értik a dolgukat.
Volt alkalmam játszani mindkét Rebels ellen, és biztos vagyok benne, hogy ha a Rebels a HFL keretét játszatta volna, lett volna mercy rule. Viszonyításképpen tavaly a ZP-t 35-0-ra verték, idén a Cowboyst 37-35-re (a Cowboys jelenleg 3-0-val áll a keleti csoportban 98:6-os pontaránnyal)
Felesleges ezzel magyarázni egy vereséget, főleg egy 18-25-öt, ami (nekem legalábbis) azt mutatja, hogy két azonos erőt képviselő csapat közül az nyert, akinek aznap jobban összejöttek a dolgok, vagy jobban talált ellenszert a másik játékára.
Még egyszer mondom, nem húzok egyik oldalra sem, de ez a HFL-es játékosok játszanak a div II-ben témát már kicsit unom.
Mindig azt a csapatot kell megverni, aki a pályán szemben áll veled. Ehhez mindig a maximumot kell nyújtani. Ez ilyen egyszerű.VT
több mint 14 éve
Bocsánat, még annyival egészíteném ki, hogy az első fumble, amit begyűjtött a Steelers úgy keletkezett, hogy a Pirates másodikra akart indulni, majd amikor az irányító kimondta, hogy set, hut a centert feldöntötték anélkül, hogy szerencsétlen megemelte volna a labdát - hiszen várt a második hut-ra -, és ezt ítélték a bírók fumble-nek. A vendégek edzője hiába szólt a bírónak, ő csak annyit mondott, hogy már nem csinálja vissza az ítéletet. Ezután lett az első TD...ancsikaértjük, tehát a Steelers annak ellenére, hogy kb újoncokból áll, nem egy világverő csapat. Ez bizony igencsak érdekes. Meglepő továbbá, hogy örülnek, hogy első nagypályás meccsüket megnyerték, úgy hogy 6szor szereztek pontot (ezek akármelyike hazugság?).
több mint 14 éve
Kicsit visszaolvastam, és láttam, hogy volt egy kis "ütés-váltás". Az, hogy a Steelers és a Renegades között ellentét van, csak rájuk tartozik, és ha azt itt a fórumon is megbeszélik, az legyen az ő dolguk, szerintem.Bocsánat, még annyival egészíteném ki, hogy az első fumble, amit begyűjtött a Steelers úgy keletkezett, hogy a Pirates másodikra akart indulni, majd amikor az irányító kimondta, hogy set, hut a centert feldöntötték anélkül, hogy szerencsétlen megemelte volna a labdát - hiszen várt a második hut-ra -, és ezt ítélték a bírók fumble-nek. A vendégek edzője hiába szólt a bírónak, ő csak annyit mondott, hogy már nem csinálja vissza az ítéletet. Ezután lett az első TD...
Viszont feltűnt nekem valami. Az alábbi beszámoló a www.miskolcsteelers.hu -ról származik.
"Nagypályás érettségi: letéve!
Ha nagyon szeretnénk a számokkal és az iskolai párhuzammal játszani, azt mondhatjuk, nem is ötösre sikerült az ifi korú Acélcsapat szombati "vizsgája", hanem "hatosra". Hatszori pontszerzés révén aratott ugyanis egyértelmű győzelmet az újjáalakult, megfiatalított keretű Steelers első komoly felkészülési mérkőzésén.
Miskolc Steelers - Isaszeg Pirates 22-12 (9-6, 7-6, 6-0, 0-0)
Három touchdown, két field goal és egy safety révén alakult ki a hazaiak pontmennyisége (két, sikertelen extra-rúgás kísérte TD ellenében), mintegy másfélszáz néző előtt.
Következzenek a részletek.
1. negyed: Miklós Bálint QB futásával 6-0 a hazaiaknak, az extra-rúgás Fodor Dávidé. A Pirates end zone-közelben elrontott puntja révén safetyt (2 pont) szerez a Steelers. Javít az Isaszeg: punt-visszahordásból TD (sikertelen kétpontos kísérlet).
2. negyed: Jászkai Gergely Gábor LB egy field goal-kísérletnél trükkös játék nyomán befut a labdával a gólterületre. Fodor Dávid lába most sem remegett (+1). Válaszul a Pirates is TD-t fut (sikertelen extrarúgással koronázva.) A félidőben 16-12.
3. negyed: Tóth Márton strong safety az ellenfél passzából interceptiont szerez, visszahordja, touchdown.
4. negyed: nem született több találat, így lefújásra kialakult a 22-12-es végeredmény.
A pontszerzéseken túli hazai statisztikai teljesítmények: Jászkai Gergely Gábor interceptionje és két fumble recovery."
Kihangsúlyoznám, hogy én, mint néző, nem tekintettem meg a meccset, csak az egyik haverom - aki viszont látta - elbeszéléséből kaptam némi infót, no meg a fenti beszámolóból.
Végülis a Steelers egy TD-vel, és egy Safety-vel nyert, tehát semmiképp sem gondolnám azt, hogy a mérkőzés sima lett volna. A Pirates 22 emberrel érkezett, míg a Steelers negyvenen felüli csapatlétszámot mutatott fel, és a partvonal melletti elbeszélésekből kiderült, hogy ki akarják fárasztani az ellenfelüket - gondolom ezért is kapták meg a napos oldalt a vendégek. Na ehhez képest pont a Steelers kérte, hogy az első félidővel ellentétben ne 2x30, csak 2x20 perc legyen a második. 1 TD-t szerzett a Steelers offense, egyet a specteam, és volt egy IT-TD, na meg két pontot kaptak ajándékba az elrontott punt-tal. Akkor mégsem muzsikálhatott olyan jól a Steelers támadó egysége... A Steelers fegyelmezettebb volt, és jól látszott rajtuk az összeszokottság, azonban meg kell jegyezni, hogy a kalózoknál 4-5 rutinos vén rókát kivéve mindenkinek ez volt az első nagypályás mérkőzése és négyen a csapatból még csak egy hónapja kezdtek amerikai focizni. Ennek fényében szerintem mindenképpen figyelemre méltó az isaszegiek teljesítménye. Az már mellékes, hogy 1-2 Steelers játékos törte a magyart, és néha külföldiül, szláv dialektusban - talán szlovákul - szóltak egymáshoz, de ha bele gondolunk abba, hogy a fenti képen 32-en vannak, a meccsen pedig negyven páran játszottak, és van egy szlovák Steelers-es testvércsapatuk, már nem is olyan bonyolult.
Ja igen, és a bírók. A Pirates offense akárhányszor beordította, hogy "no hudle", valahogy addig nem tették le a labdát, amíg a Steelers defense fel nem állt. Aztán az időkéréseket mindig olyankor fújták be, amikor a kalózok a play-t elindították. Fura. A vendégek legkisebb szabálytalanságait is észrevették állítólag, de ordító szabálytalanságokat nem fújtak be, amikor a Steelers vétkezett. Ha ezek igazak, akkor gáz, ha ilyen a magyar átlag - idézve a cikk. Persze ne feledjük, a bírók is miskolciak voltak.
Lehet most úgy érezheti valaki, hogy ledobtam a földre a kesztyűt, pedig nem, csak el akartam mondani, hogy szerintem korántsem olyan egyértelmű a győzelem, egy ilyen meccs után.
Elnézést kérek, ha bárkit megbántottam!!!ancsika
