Magyar foci csevegő
35 feliratkozó
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
és a sok AFA -val kapcsoaltos kérdésre a válsz: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20008%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfKi lehetett az a sportszakember, aki a Feri szerint igazolni tudja a szerződéseket vagy engedélyeket??
😕Ricsi56
Mindenesetre konkrétumok hiányában erre számítani lehetett.
több mint 15 éve
Kezdeményezésnek nem rossz, de:Ezeket felsoroltam én is, amikor először szóba került a történet. Nem mindenhol adott a hozzáértő felszerelés, kameraman, vagy egyszerűen csak egy lelátó, ahonnét videózni lehetne.
1. Addig, amíg nincsenek a csapatok kötelezve arra, hogy felvegyék és bedobják a közösbe a meccseiket, addig nem fogják megtenni. Ráadásul az milyen egyenlőtlen lenne, hogy X csapat minden meccsét feltölti, Y pedig egyet sem, de szépen kielemezi X játékát? Esetleg jövőre bele lehet pakolni a versenykiírásba a kötelezettséget.
2. Nem mindegyik csapatnak van lelátós pályája. A sideline-ról készített vidijó meg sz@rt sem ér. És addig, amíg az egyik csapat HD kamerával venné fel lelátóról a meccset, addig a másik sideline-ról egy VHS kamerával... Úgyhogy megint komoly egyenlőtlenségek lennénk.
Úgy tűnik csak egy megoldás van, a régi jól bevált scoutolás. Ha valamelyik csapat érdekel, elmész és felveszed, kijegyzeteled magadnak. 😊Francesco
Mindazonáltal most, hogy már szövetségileg is támogatott a dolog így kiderülhet végre, hogy mi sül ki belőle, és valami jó, vagy csak egy újabb veszekedési alap. Annak ellenére, hogy nekem továbbra is vannak fenntartásaim az egésszel kapcsolatban hajrá-hajrá mindenki, cáfoljuk meg magunkat, és legyen ebből egy jó, mindenki számára hasznos valami! 😊
Just a simple Lineman... ZP#76
több mint 15 éve
Valóban nem hülyeség. De a felbontást és a kameraszöget lehetne szabályozni. Nem kellene fullHD 6 kamera-állásból mondjuk.ez volt már?: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20009%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfRicsi56Kezdeményezésnek nem rossz, de:
1. Addig, amíg nincsenek a csapatok kötelezve arra, hogy felvegyék és bedobják a közösbe a meccseiket, addig nem fogják megtenni. Ráadásul az milyen egyenlőtlen lenne, hogy X csapat minden meccsét feltölti, Y pedig egyet sem, de szépen kielemezi X játékát? Esetleg jövőre bele lehet pakolni a versenykiírásba a kötelezettséget.
2. Nem mindegyik csapatnak van lelátós pályája. A sideline-ról készített vidijó meg sz@rt sem ér. És addig, amíg az egyik csapat HD kamerával venné fel lelátóról a meccset, addig a másik sideline-ról egy VHS kamerával... Úgyhogy megint komoly egyenlőtlenségek lennénk.
Úgy tűnik csak egy megoldás van, a régi jól bevált scoutolás. Ha valamelyik csapat érdekel, elmész és felveszed, kijegyzeteled magadnak. 😊Francesco
A Bcsaba pl. emelőkosaras megoldással dolgozik.
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 15 éve
arcsike
100
elég érdekes történet 😀 am meg az h a hall igét nem tudják helyesen használni még a legkisebb gond, ugyanis a "sprottal" valamint az "okatással" szavak létezése számomra eleddig rejtély volt 😀 😛és a sok AFA -val kapcsoaltos kérdésre a válsz: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20008%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfazon túl, hogy szerintem semmi meglepő nincs benne, felhívnám a szövegező figyelmét arra az apróságra, hogy -ahogy általános iskola alsóban tanítják,- két füllel hallunk, tehát mind a "hall", mind a "meghallgatás" 2 L-el írandó(mindig). hihetetlen.Szobi22
😕Ricsi56
több mint 15 éve
ne légy negativ! 😊ez volt már?: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20009%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfRicsi56Kezdeményezésnek nem rossz, de:
1. Addig, amíg nincsenek a csapatok kötelezve arra, hogy felvegyék és bedobják a közösbe a meccseiket, addig nem fogják megtenni. Ráadásul az milyen egyenlőtlen lenne, hogy X csapat minden meccsét feltölti, Y pedig egyet sem, de szépen kielemezi X játékát? Esetleg jövőre bele lehet pakolni a versenykiírásba a kötelezettséget.
2. Nem mindegyik csapatnak van lelátós pályája. A sideline-ról készített vidijó meg sz@rt sem ér. És addig, amíg az egyik csapat HD kamerával venné fel lelátóról a meccset, addig a másik sideline-ról egy VHS kamerával... Úgyhogy megint komoly egyenlőtlenségek lennénk.
Úgy tűnik csak egy megoldás van, a régi jól bevált scoutolás. Ha valamelyik csapat érdekel, elmész és felveszed, kijegyzeteled magadnak. 😊Francesco
jó lesz az a VHS is, csak csak tényleg ne a sideline-ról. meg leygen "hozzértő" az operatőr 😊
sztem is bele kell foglalni a versenykiirásba és kész..
Crushers #12
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
ez volt már?: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20009%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfRicsi56Kezdeményezésnek nem rossz, de:
1. Addig, amíg nincsenek a csapatok kötelezve arra, hogy felvegyék és bedobják a közösbe a meccseiket, addig nem fogják megtenni. Ráadásul az milyen egyenlőtlen lenne, hogy X csapat minden meccsét feltölti, Y pedig egyet sem, de szépen kielemezi X játékát? Esetleg jövőre bele lehet pakolni a versenykiírásba a kötelezettséget.
2. Nem mindegyik csapatnak van lelátós pályája. A sideline-ról készített vidijó meg sz@rt sem ér. És addig, amíg az egyik csapat HD kamerával venné fel lelátóról a meccset, addig a másik sideline-ról egy VHS kamerával... Úgyhogy megint komoly egyenlőtlenségek lennénk.
Úgy tűnik csak egy megoldás van, a régi jól bevált scoutolás. Ha valamelyik csapat érdekel, elmész és felveszed, kijegyzeteled magadnak. 😊
több mint 15 éve
de lehet h halak hallgatják nekik pedig nicns fülük, és ezért irták 1 L-el 😊és a sok AFA -val kapcsoaltos kérdésre a válsz: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20008%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfazon túl, hogy szerintem semmi meglepő nincs benne, felhívnám a szövegező figyelmét arra az apróságra, hogy -ahogy általános iskola alsóban tanítják,- két füllel hallunk, tehát mind a "hall", mind a "meghallgatás" 2 L-el írandó(mindig). hihetetlen.Szobi22
😕Ricsi56
Crushers #12
több mint 15 éve
és a sok AFA -val kapcsoaltos kérdésre a válsz: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20008%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdfazon túl, hogy szerintem semmi meglepő nincs benne, felhívnám a szövegező figyelmét arra az apróságra, hogy -ahogy általános iskola alsóban tanítják,- két füllel hallunk, tehát mind a "hall", mind a "meghallgatás" 2 L-el írandó(mindig). hihetetlen.
😕Ricsi56
több mint 15 éve
és a sok AFA -val kapcsoaltos kérdésre a válsz: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20008%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdf 😕
Crushers #12
több mint 15 éve
ez volt már?: http://www.mafsz.org/mafsz/media/1/20110525-2011-%20009%20szamu%20MAFSZ%20elnoksegi%20hatarozat.pdf
Crushers #12
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
ÜDV URAKValóban, egy-két hónapja kiszámoltam, hogy havi szinten hány órát fordítok én (szerény kis defensive coordinatorként) amerikai footballra... Durva szám jött ki. Még a felkészülési időszakra is...
szeretnék hozzá fűzni pár gondolatot az EDZŐK-FIZETÉS- TÉMÁHOZ!
milyen szép lenne egyszer családot eltartani az EDZŐI fizetésből ugye?és nem azon görcsölni hogy hányan járnak edzésre,folyamatosan építeni a csapatot,kívánom hogy minden csapatnál BECSÜLJÉK MEG AZOKAT AKIK A SZABAD IDEJÜKET FEL ÁLDOZZÁK A CSAPATUKÉRT akár vezető edző vagy segéd edző!!! 😊 a másik könnyen hozzá szokik az ember a kényelemhez ,én nekem még volt szerencsém játszani a hajó gyári legelőn a gerely pályán a temető mellet ,és a felejthetetlen ORCZY-kertben!és mégsem panaszkodtunk hanem csináltuk mert a sport iránti tisztelet és szeretet megvolt mindenkiben!!!!csak mostanában már nem igen látok ilyet (tisztelet a kivételeknek )!! :cool:BÁNÁS-FAJT IMRE
De ez van, ezt választottuk, ezt szeretjük, ezt csináljuk.
Talán majd egyszer (azért remélem, mielőbb, mert kirak az asszony 😀 )bambira is futja belőle 😊
Abban pedig mélységesen egyetértek, hogy maga a sportág iránti alázat és tisztelet még nagyon más volt az orczy-kertes időkben...
De ez ugyanúgy igaz szerintem a csapattársak iránti lojalitásra. Még a korábbi W2-es időkben nagyon durva edzéslátogatottság volt, nem emlékszem a pontos számra de valami 80% fölött volt az egész szezonban. Most olyanokat hallok néha, hogy meccs hetében hétfőn 16 ember talált le az edzésre... (És ez nem más szerintem, mint a társakhoz való lojalitás teljes hiánya)
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
ÜDV URAK szeretnék hozzá fűzni pár gondolatot az EDZŐK-FIZETÉS- TÉMÁHOZ!
milyen szép lenne egyszer családot eltartani az EDZŐI fizetésből ugye?és nem azon görcsölni hogy hányan járnak edzésre,folyamatosan építeni a csapatot,kívánom hogy minden csapatnál BECSÜLJÉK MEG AZOKAT AKIK A SZABAD IDEJÜKET FEL ÁLDOZZÁK A CSAPATUKÉRT akár vezető edző vagy segéd edző!!! 😊 a másik könnyen hozzá szokik az ember a kényelemhez ,én nekem még volt szerencsém játszani a hajó gyári legelőn a gerely pályán a temető mellet ,és a felejthetetlen ORCZY-kertben!és mégsem panaszkodtunk hanem csináltuk mert a sport iránti tisztelet és szeretet megvolt mindenkiben!!!!csak mostanában már nem igen látok ilyet (tisztelet a kivételeknek )!! :cool:
több mint 15 éve
Csak azt tudom mondani neked mint szerkesztő, hogy jelenleg sajnos nem tudjuk mikor lesz következő szám. Az eddigi kiadó már nem adja ki az újságot, most azon vagyunk, hogy találjunk új "hátteret" neki.deacon75köszi
Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)

több mint 15 éve
Bezony. És az osztrákoknak van ilyenből 4. Vagy 3 és fél (Vikings, Raiders, Giants, Dragons). Rohadjanak meg 😀FrancescoVagy valami olyasmi... 😉
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Bezony. És az osztrákoknak van ilyenből 4. Vagy 3 és fél (Vikings, Raiders, Giants, Dragons). Rohadjanak meg 😀Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.Na igen, nálunk olimpiai sportágaknál beszélhetünk ekkora számokról. Persze nincs is olyan fociegyesület itthon, akinek ekkora múltja lenne.e53m62
Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.Francesco
több mint 15 éve
Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.Na igen, nálunk olimpiai sportágaknál beszélhetünk ekkora számokról. Persze nincs is olyan fociegyesület itthon, akinek ekkora múltja lenne.
Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.Francesco
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Egyébként csak egy érdekességként néhány szó a Vienna Vikingsról.Tudom, hogy nem ugyanaz a dimenzió, hiszen az éves költségvetésük kb 2.5-3 millió euró (meg merem kockáztatni, hogy ez az összeg fedezné a legtöbb itthoni csapat összes kiadását 😉 ). De egy követendő példa.
Valamikor még 2010 tavaszán kint voltunk Bécsben Ravelinstrassén, hogy az osztrák szövetség elnökével egyeztessünk. A megbeszélésre az AFBÖ irodában került sor, ami a pálya melletti épület Vikings tulajdonában lévő emeleten kap helyet. A megbeszélés után az elnök úr körbevezetett minket a Vikings back office-án.
Volt egy irodája az edzőknek. Minden edzőnek (a posztedzőknek is) külön asztala volt külön számítógéppel. A vezetőedző és a coordinatoroknak fél fal méretű monitorral. Amikor ott voltunk (délben) éppen két edző dolgozott. Egy ajtóval odébb pedig egy nagyobb teremben projektor és a HC meg az offensive coordinator éppen egy meccset elemeztek. Onnan vezetett egy lépcső a pincehelyiségbe, ahol a Vikings full extrásan felszerelt konditerme található. Az erőnléti edző éppen edzést tartott.
Kint a pályán pedig 5 játékos edzett, őket 3 edző instruálta.
Foglaljuk össze: két edző az irodában, kettő elemet, egy a kondiban, három a pályán. Összesen 8 edző. Csütörtök délben.
Ez eléggé megdöbbentett, úgyhogy rákérdeztem a Vikings junior csapata mellett dolgozó ismerősömnél. Ausztriában nem veszik személyes sértésnek, ha valaki anyagi jellegű kérdést tesz fel, kaptam választ is. A Vikings első számú csapata mellett 16 edző tevékenykedik, ebből 7 fizetésért, teljes állásban. A vezetőedző havi 2000 euro környékén keres.
A fizetett edző témaköréhez írtam ezt érdekességként, de egyben utalnék arra, hogy a vezetőedző munkáját nagyon meg tudja könnyíteni, ha sok segédedzője van. Ha nem neki kell figyelnie mindenre (mert az lehetetlen), hanem a részfeladatokat hozzáértő emberekre tudja bízni. Szerintem egy csapat minél nagyobb edzői stábbal rendelkezik, annál nagyobb sikereket érhetnek el, még ha a vezetőedző akár nem is kimagasló koponya.
Megint egy osztrák példa: 2008-ban a Wolves Juniors-szal Innsbruckban egy elképesztő meccsen megvertük a Raiders Juniors (Európa egyik top csapatának a juniorjait), amivel kiütöttük őket a felső osztályból. A Raiders vezetése ezt elfogadhatatlannak tartotta és a következő szezonban, 2009-ben ha jól emlékszem 17 edző instruálta a munkájukat. Nem meglepetés, hogy rommá verték az egész mezőnyt és veretlenül megnyerték a junior bajnokságot.
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Én most arra gondoltam, aki ebből él.Meg ugye Mr. Hlavka a Wolvesnál.e53m62Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francescosztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a Steelersnélkristof
Lee a legutolsó információim szerint - ami mondjuk közel sem up-to-date - csak utazási költségtérítést kapott, mellette tanított, meg nyugdíj.
Tony és Phillip rendes fizetésért dolgoznak a csapatnál? (Félreértés ne essék, nem akarok én senkinek a zsebében turkálni, az összeg nem is érdekel, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e ténylegesen megfizetett edző itthon)
több mint 15 éve
Meg ugye Mr. Hlavka a Wolvesnál.Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francescosztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a Steelersnélkristof
A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Csak azt tudom mondani neked mint szerkesztő, hogy jelenleg sajnos nem tudjuk mikor lesz következő szám. Az eddigi kiadó már nem adja ki az újságot, most azon vagyunk, hogy találjunk új "hátteret" neki.
több mint 15 éve
Tud valaki valamit a profootball-magazinról hogy lesz esetleg új száma vagy megint várnak vele 4 hónapot?
Büszke vagyok arra hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek és hogy egy ilyen defense lehet velünk! (Vasyl Jordan Nyíregyháza Tigers QB)

több mint 15 éve
sztem csak Tony a Raptorsnál meg Phillip a SteelersnélJa és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...gyengejobbÚúú, de szeretnék ilyen edző lenni 😊
Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?Francesco
Oh, what a tangled web we weave
When first we practise to deceive!
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...gyengejobbÚúú, de szeretnék ilyen edző lenni 😊
Egyébként van nálunk, valamelyik magyar csapatnál főállású edző?
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit hogy akinek csak az a dolga hogy a csapatat edze, az ellenfelek videoit elemezze, kicsit nagyobb ralatasa lesz az egeszre, mint annak aki munka utan esik le edzest tartani...
