Magyar foci csevegő

35 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Hogyan lettek felsorolva, ha nem tudták a nevezési feltételeket
biztosítani?????
Magyarul nem lettek nevezve és szerintem a legutolsó hivatalos nevezésüket
vehetik számításba!
Én ezt nem akarom, de nekem ez tűnne reálisnak!
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
A DIVII-ből szálltak ki és oda is mennek vissza!
Nem értem mi itt a probléma??????barbárJW
Az összes többi akkori DIV2es csapattal együtt fel lettek sorolva a DIV1be, és azt a jogukat meg is őrzik.
A Nagykanizsa megszűnt, és bár semmi sem lehetetlen, nulla esélyt látok rá hogy elinduljanak, teljesen inaktívak, amennyire én tudom. Kaposvár és Pécs.... Mindkét csapat megfogyatkozott, de van egy erős mag akik folytatni akarják, nem lehetetlen hogy együtt (már most is minden hétvégén van közös edzés). Saját véleményem, hogy a két csapat csak együtt tud majd elindulni, bár Pécsen talán több a fiatal és újonc, de érdemi erőt együtt tudnak/tudunk csak képviselni majd.
Plusz azt hallottam (tehát nem tény, és azt sem tudom mennyire igaz, ha igaz), hogy a Pécsiek erősen gondolkoznak azon, hogy a legalsó osztályban induljanak (pontosan a kevés ember, és sok újonc/visszatérő) miatt.
szerk.: Annyi még lemaradt, hogy a Kaposvárnak idén még 3 meccset kell játszania, és mind a három alkalommal a Pécsiekkel közösen fogunk pályára lépni.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
A kétlépcsős megoldás jó lehet, mert így akkor tudnánk, hogy két év múlva is mire számítsunk. És arra is jó lenne, hogy azok a csapatok, akik a DIV II-ből szálltak ki, azok feljussanak a magasabb osztályba, ha ott a helyük.

Mondjuk a 4 legjobbat idén is ki lehetne emelni. Győr, BP Cowboys, BP Wolves és Nyíregyháza Tigers, legyen ez a felsőház. És akkor jövőre az alsóház első négy helyezetje meg feljut hozzájuk és megvan a 8 csapat.
Ugyanígy feltölteni a másodosztályt és a harmadosztályt is, aztán kész. Utána meg biztosítani hogy a két legmagasabb osztályban 8-8 csapat legyen mindig, mondjuk 2-3 évig. Így az állandóság egy kicsit kiszámíthatóbbá tenne mindent!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
A DIVII-ből szálltak ki és oda is mennek vissza!
Nem értem mi itt a probléma??????
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Tehát legyen a neve
Premier divízió: 6 csapat
Div I: 8 csapat, mert kb ennyi harcolta ki az első osztályt a fentieken kívül
Div II: a többi csapatBruce
Premier div.: Wolves, Tigers, Cowboys, Rebels, Gorillaz, Wolverines (bár utsó kérdéses, lévén a Wildfires-Heroes meccsel akár körbeverés is lehet, de a mostani tabella alapján ezt írtam ide) (mindenki mindenki ellen)
Div I.: (NYUGAT: Wildfires, Titans, Enthroners, Mustangs) (KELET: Heroes, Soldiers, Steelers, Raptors) 3 csoport + 1 keresztbejátszás meccs + rájátszás
Div II.: Bulldogs, Gladiators, Eagles, C2, W2, Predators, Goldenfox, Crushers (Mint az idei rendezés, 6 mérkőzéssel csapatonként)

Kihagytam vkit?e53m62
Teszem azt pl. Predatorst miért sorolod egyöntetűen a Div. II-be? De mondhatnám itt Golden Fox-ot ugyanígy. Mint mondtam, (és KoriTe meg is erősített ebben) attól, hogy az évadot kihagyták megőrizték adott - azaz korábbi osztályukban - való indulási jogukat!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Okés Kori, előre is köszi! Azért beraktam!
Meg ha van infó a Wildfires meccsről, azt is írd már be légyszi!


Cápa, bocsi tényleg a Hurricanes is van!

Akkor tehát:

BP Wolves
Újbuda Rebels
BP Cowboys
BP Titans
BP Eagles
Újpest Bulldogs
BP Hurricanes
Győr Sharks
Debrecen Gladiators
Szolnok Soldiers
Nagykanizsa Demons
Eger Heroes
Miskolc Steelers
Békéscsaba Raptors
Nyíregyháza Tigers
Veszprém Wildfires
Dunaújváros Gorillaz
Fehérvár Enthroners
Tata Mustangs
Jászberény Wolverines
Szombathely Crushers
Kaposvár Golden Fox
Zala Predators
Pécs Gringos
Szeged Bats

Ez 25 csapat, valamint még van a Kecskemét Goats, akikről volt szó hogy indulnak jövőre.
Baja-Szekszárd Bad Bones??
Mosonmagyaróvár Warriors??
Isaszeg Pirates??Bruce
e53m62 Felvetése nekem tetszik, DE nevezzük nevén a dolgot.
Mi az, hogy prémium osztály???... Ez azért kell, hogy azok akik DIV I-ben vannak (ez alapján az elképzelés alapján) azok új érezzék, hogy "ott" vannak és a "közvélemény" is azt higgye az a top? A csapatok úgyis tudni fogják mi a valóság, nem tudom mi értelme ennek a szépítésnek.
És ahogy itt is látszik 25-26-27 csapat van...
Vagyis.

Első osztály:
8 csapat, hogy mindenkinek jó legyen és pár "gyengébb" brigád is legyen ott. Ezzel az lenne a baj, ha kapásból jövőre csinálnánk, hogy 12 csapatról 8-ra szűkítenénk... (4 csapat csak úgy hopp le..., ha meg 6 csapatos div 1-ről beszélünk, akkor 6 kieső lenne :-S) De 5 alapszakasz meccs simán belefér az időbe 😀

Másod osztály: Ide leesik 4 vagy 6 csapat (itt most van 7, plusz a kimaradók) és így innen is pottyan lejjebb 1-2 csapat.

Harmad osztály: A maradék 😀 De ide leesnek úgy csapatok, ahogy a DIV 2-be is, hogy ez nem volt előre megmondva!

Ezért kellene ezt 2 lépcsőben megcsinálni!
Azt mondani 2012-ben 3 Divízió lesz, mindenhol 8 csapat (DIV I-II, a többi DIV III). És kész! Mindenki tudja mire számítson!
Ez alapján meg kell(ene) tervezni/kiírni a 2011-es bajnokságot.
És kitérni rendesen a nem várt eseményekre:
- nem vállalja valaki az adott osztályt (mi alapján töltődik fel akkor az adott osztályt)*
- kihagy egy évet valami miatt**


* Ez általában a bajnokság kezdete előtt (nemsokkal) szokott kiderülni, amikor már a leesés és a feljutás megtörtént. pl: 8-8-8 csapatos osztályok és az egyik DIV II-es csapat azt mondja, ez nem megy jövőre (ha egy "kieső" helyen lévő csapat ezzel nincs gond, de akkor nincs is kérdés), ha "közép" csapat, lesz egy lyuk a helyén! Töltsük fel alulról, de hogy???

Ha DIV II-III között is van wild card, akkor a 2 legjobb már feljutott, ebben az esetben a DIV III harmadik helyezettjét rakjuk fel?! (vállalja/nem vállalja és bírni fogja-e), ha pedig a wild card-ot elveszítette a DIV III második, akkor ő megy fel? (kapjon még egy esélyt vagy ilyenkor legyen automatikus a feljutás?)
Ezek mind attól is függnek mikor mondja egy csapat, hogy nem fog menni...
szerintem: 1 leesik, 2 feljut, nincs wild card

Ha a csapat feljutott volna, akkor ugye nem jut fel... de lesz egy űr újfent. A DIV I-ből valaki automatikusan kiesik és van egy wild card meccs itt is DIV I-II között. Mi legyen?
a, Az utolsó (DIV I) leesik és a feljutás joga a második csapaté (DIV II) lesz vagy
b, Az utolsó (DIV I) wild card meccset játszik a DIV II másodikkal? (A DIV I wild card-os -7. helyezett- megússza)
(a lyukpótlás pedig a korábban leírt képlet alapján történhet)
szerintem: c, Az utolsó (DIV I) leesik, a feljutás joga a második csapaté (DIV II), wild card: DIV I 7. - DIV II 3.


** Érthető és tolerálni kell, de számolni kell velük a következő bajnokság kiírásánál, az az:
Eggyel kevesebb csapat juthat fel adott évben, az adott osztályba vagyis fenti példát alapul véve megint:
A DIV II-es csapat jövőre visszatér (osztályvesztés nélkül), DIV II-ből 2 csapat automatikusan leesik, DIV III-ból 1 feljut megvan az egyensúly! De!? Legyen-e az adott évben wild card (DIV II 5. - DIV III 2. ellen)?
szerintem: legyen

Ez mind nagyon szép és jó, és ha mind a 3 osztályban csak 1 csapat dönt úgy, hogy 1 évet pihen, ezt végig is lehet csinálni, de mi van ha több? pl.: DIV II-ben 2 csapat pihen és rá egy évre visszatér, akkor: DIV II-ből utolsó 3
automatikusan leseik, 1 a DIV III-ból feljön, wild card: DIV II 4. - DIV III 2. ellen!
szerintem: kemény egy év lenne a fél divízió is "leeshet", de kaptak egy évet, hogy a jobbakkal játszhassanak és minden meccsen a kiesés ellen játszanának (köszönjék a kihagyó csapatoknak)

Ha valaki pedig 2 évek kényszerül kihagyni az megy a DIV III-ba...

És mi van, ha a DIV I-ben pihen valaki? Dominó effektus :-S
Adott évben plusz csapatok jutnak fel DIV III-ból DIV II-be és DIV II-ből DIV I-be.
A következő évben pedig plusz csapatok esnek le fordítva.


És nem számoltunk a nem kihagyó, hanem nem "Divíziót tartó" csapatokkal. Ha wild card-osok nincs wild card kész 😀 (végre egy egyszerű megoldási lehetőség)
Ha az divíziójában első csapat nem akar feljutni, akkor a jog a másodiké és a wild card a harmadiké (ez sztem logikus), de
itt szerintem álljunk is meg!
Ha az első 2 csapat nem vállalja a feljutást jön a harmadik, aki kap egy wild card jogot (de nem az utolsó előtti csapatot, hanem az utolsót hívhatja ki)
A negyedik helyezett csapat már nem kap feljutási lehetőséget lévén, nem harcolták ki. Ebben az esetben nem lesz átjárás az adott évben!

Ábrát csináljak? Mert a végére már én is belekavarodtam 😀
több mint 13 éve
Druid Tennessee Titans 602
tudtommal a Kanizsa végleg megszűnt
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Okés Kori, előre is köszi! Azért beraktam!
Meg ha van infó a Wildfires meccsről, azt is írd már be légyszi!


Cápa, bocsi tényleg a Hurricanes is van!

Akkor tehát:

BP Wolves
Újbuda Rebels
BP Cowboys
BP Titans
BP Eagles
Újpest Bulldogs
BP Hurricanes
Győr Sharks
Debrecen Gladiators
Szolnok Soldiers
Nagykanizsa Demons
Eger Heroes
Miskolc Steelers
Békéscsaba Raptors
Nyíregyháza Tigers
Veszprém Wildfires
Dunaújváros Gorillaz
Fehérvár Enthroners
Tata Mustangs
Jászberény Wolverines
Szombathely Crushers
Kaposvár Golden Fox
Zala Predators
Pécs Gringos
Szeged Bats

Ez 25 csapat, valamint még van a Kecskemét Goats, akikről volt szó hogy indulnak jövőre.
Baja-Szekszárd Bad Bones??
Mosonmagyaróvár Warriors??
Isaszeg Pirates??Bruce
W2 C2


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Okés Kori, előre is köszi! Azért beraktam!
Meg ha van infó a Wildfires meccsről, azt is írd már be légyszi!


Cápa, bocsi tényleg a Hurricanes is van!

Akkor tehát:

BP Wolves
Újbuda Rebels
BP Cowboys
BP Titans
BP Eagles
Újpest Bulldogs
BP Hurricanes
Győr Sharks
Debrecen Gladiators
Szolnok Soldiers
Nagykanizsa Demons
Eger Heroes
Miskolc Steelers
Békéscsaba Raptors
Nyíregyháza Tigers
Veszprém Wildfires
Dunaújváros Gorillaz
Fehérvár Enthroners
Tata Mustangs
Jászberény Wolverines
Szombathely Crushers
Kaposvár Golden Fox
Zala Predators
Pécs Gringos
Szeged Bats

Ez 25 csapat, valamint még van a Kecskemét Goats, akikről volt szó hogy indulnak jövőre.
Baja-Szekszárd Bad Bones??
Mosonmagyaróvár Warriors??
Isaszeg Pirates??
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Szept. 25. Osztályozó: Raptors-BulldogsKoriTE
Ez már száz százalék?
Mert akkor a tippjátékban a helye 😀Bruce
Kaptam az infót, hogy nem biztos :/ majd beírom ha tudom mi a faxx van.


több mint 13 éve
cápa77 San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 460 — SF'49 fan
És a Hurricanes is kimaradt.
Megkaptuk az engedélyeket a jövő évi bajnoksághoz, így velünk is számoljatok.
Győr Sharks kimaradt

Szerintem őket kéne a Premier div-be rakni. Minket meg lentebb egyel, mert ott a helyünk!
Meg hát nem lehet tudni mi van a pécsiekkel, a nagykanizsaiakkal, a szegediekkel.

Össze kéne szedni, hogy kivel mi a helyzet!
Akik idén voltak azokról lehet nagyjából tudni, kivéve persze az újpest és a bulldogs esetében. (nem tudni mi lesz a folytatás ott)

Azok a csapatok az érdekesek akik abbahagyták vagy nem indultak/indulhattak:

Crushers (szerintem ők indulnak)
Predators (szerintem ők is)
Demons (nem tudok semmit)
Sharks (ha megfelelő lesz a lebonyolítás, akkor indulnak, vagy nem?)
Bats (elvileg szüneteltették a tagságukat, kérdés hogy meddig)
Goldenfox (róluk semmi infóm nincs)
Gringos (sokan a veszprémi csapatban játszanak, de hogy saját színekben indulnak e, az kérdés)Bruce


több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Szept. 25. Osztályozó: Raptors-BulldogsKoriTE
Ez már száz százalék?
Mert akkor a tippjátékban a helye 😀
több mint 13 éve
Zorddd Chicago Bears 476 — Menő
Győr Sharks kimaradt

Szerintem őket kéne a Premier div-be rakni. Minket meg lentebb egyel, mert ott a helyünk!
Meg hát nem lehet tudni mi van a pécsiekkel, a nagykanizsaiakkal, a szegediekkel.
Bruce
ha jóltom pécs kanizsa out,szegedről meg nem nyilatkozom...xD
amúgy meg amit e53m3 mond az nem egy rossz verzio egy kis bruce-al spékelve...xDPacman
rosszul tod, pécs nem out, készülnek a bajnokságra.


Double the gun, double the fun.
Zoon Politikon
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
Győr Sharks kimaradt

Szerintem őket kéne a Premier div-be rakni. Minket meg lentebb egyel, mert ott a helyünk!
Meg hát nem lehet tudni mi van a pécsiekkel, a nagykanizsaiakkal, a szegediekkel.
Bruce
ha jóltom pécs kanizsa out,szegedről meg nem nyilatkozom...xD
amúgy meg amit e53m3 mond az nem egy rossz verzio egy kis bruce-al spékelve...xD



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Győr Sharks kimaradt

Szerintem őket kéne a Premier div-be rakni. Minket meg lentebb egyel, mert ott a helyünk!
Meg hát nem lehet tudni mi van a pécsiekkel, a nagykanizsaiakkal, a szegediekkel.

Össze kéne szedni, hogy kivel mi a helyzet!
Akik idén voltak azokról lehet nagyjából tudni, kivéve persze az újpest és a bulldogs esetében. (nem tudni mi lesz a folytatás ott)

Azok a csapatok az érdekesek akik abbahagyták vagy nem indultak/indulhattak:

Crushers (szerintem ők indulnak)
Predators (szerintem ők is)
Demons (nem tudok semmit)
Sharks (ha megfelelő lesz a lebonyolítás, akkor indulnak, vagy nem?)
Bats (elvileg szüneteltették a tagságukat, kérdés hogy meddig)
Goldenfox (róluk semmi infóm nincs)
Gringos (sokan a veszprémi csapatban játszanak, de hogy saját színekben indulnak e, az kérdés)
több mint 13 éve
e53m62 Pittsburgh Steelers 299 — W.A.R. = We Are Renegades
Tehát legyen a neve
Premier divízió: 6 csapat
Div I: 8 csapat, mert kb ennyi harcolta ki az első osztályt a fentieken kívül
Div II: a többi csapatBruce
Premier div.: Wolves, Tigers, Cowboys, Rebels, Gorillaz, Wolverines (bár utsó kérdéses, lévén a Wildfires-Heroes meccsel akár körbeverés is lehet, de a mostani tabella alapján ezt írtam ide) (mindenki mindenki ellen)
Div I.: (NYUGAT: Wildfires, Titans, Enthroners, Mustangs) (KELET: Heroes, Soldiers, Steelers, Raptors) 3 csoport + 1 keresztbejátszás meccs + rájátszás
Div II.: Bulldogs, Gladiators, Eagles, C2, W2, Predators, Goldenfox, Crushers (Mint az idei rendezés, 6 mérkőzéssel csapatonként)

Kihagytam vkit?

A defense lineman could tear apart a refridgerator with his teeth.
The offense lineman can tell you how to put it back together spring by spring...
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
amúgy meg ha elzárják a jobb csapatokat a kisebb csapatok elől,akkor úgy oda a fejlődésnek...valamilyen szinten hiszen az ember mindig a jobbaktól tanul...vagynem?Pacman

Persze, de egy bizonyos fokozatosságot be kell tartani.
Az egyenlő erők küzdelme is fejlődésre sarkall, akár kikapsz akár nyersz!
Jobbakkal is kell persze játszani, de egy bajnokság attól jó, hogy sok az egyenlő erejű csapat és bárki nyerhet.
Edzőmeccset viszont jobbakkal kell játszani szerintem.
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
amúgy meg ha elzárják a jobb csapatokat a kisebb csapatok elől,akkor úgy oda a fejlődésnek...valamilyen szinten hiszen az ember mindig a jobbaktól tanul...vagynem?



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
"meg akik kimaradtak idén azok 3.osztály"

Tudtommal az adott osztályban indulás jogát megőrizték.Bluemountain
Akinek megmaradt a tagsága (fizette a havi díjat), az megőrizte a divízióbeli helyét.


több mint 13 éve
Törölt felhasználó
szentem jo volt az idei...anyi kulonvséggel hogy az ujak meg akik kimaradtak idén azok 3.osztály az első meg másodosztály marad...de az tény hogy nincs elég biró,stb...valmait kell vele kezdeni
ha meg kelet nyugat van akkoris kell keresztbe meccselni...valamennyit...szentemPacman
???

"meg akik kimaradtak idén azok 3.osztály"

Tudtommal az adott osztályban indulás jogát megőrizték.
több mint 13 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Hát szerintem úgy lenne a legjobb, hogy 6 csapat a Div I-ben vagy nevezzük valami másnak, mert a Div I-ben kell maradnia a csapatok zömének illetve a Miskolc is a Div I-be jutott fel.

Tehát legyen a neve Premier divízió: 6 csapat
Div I: 8 csapat, mert kb ennyi harcolta ki az első osztályt a fentieken kívül
Div II: a többi csapat

Csak hát ugye, ott a bibi, hogy lehet hogy megint egy-két csapat visszalép, nem tud nevezni, meg ilyenek. Mert ugye benne van. De hátha minden rendben lesz és egy kb egy hónap múlva kitalált lebonyolítás még jövő márciusban is megállja a helyét!
több mint 13 éve
Pacman 162 — Ball Hawk
szentem jo volt az idei...anyi kulonvséggel hogy az ujak meg akik kimaradtak idén azok 3.osztály az első meg másodosztály marad...de az tény hogy nincs elég biró,stb...valmait kell vele kezdeni
ha meg kelet nyugat van akkoris kell keresztbe meccselni...valamennyit...szentem



See what you hit,and hit what you see
több mint 13 éve
Szmájli Carolina Panthers 31
Nem Budapest a világ közepe 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem a kelet-nyugat felosztás nem hülyeség. Gondolj bele a Szombathely-Debrecen, Zalagerszeg-Miskolc típusú párosításokba. Egy másodosztályú csapatnak ez elég megterhelő tud lenni.DeadEnd
Erre meg lehetne dupla meccset rendezni itt Pesten...Teddy
ok rendben
rendezzunk dupla meccseket Pesten, melyik csapat valalja be a rendezesi koltsegeket erre a mecsre?
az utazasi koltsege melle meg?
hogyan tudja meghirdetni otthon es Budapesten ezt koltsegkimleoen neki?
a meszi csapatoknak mennyi szurkoloja jon el a mecsukre?
melyiket veszed hazai csapatnak?
😊
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szerintem a kelet-nyugat felosztás nem hülyeség. Gondolj bele a Szombathely-Debrecen, Zalagerszeg-Miskolc típusú párosításokba. Egy másodosztályú csapatnak ez elég megterhelő tud lenni.DeadEnd
Erre meg lehetne dupla meccset rendezni itt Pesten...