NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez vicc vagy halálosan komoly. :rolleyes:
Új Cy-Hawk trophy:
DoM
ezt ugye végül szurkolói nyomásra kukába dobták, itt lehet megszavazni háromból a legjobbat 😊
http://www.iowacorncyhawkseries.com/vote


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
hirtelen jött ötletből írtam egy ilyet
Osztályváltás az NCAA-ben


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Na adok egy pozitívat, bár engem a tradíciók érdekel nagyon, ebben a témában aztán lehet mit írni.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Az NCAA

történelem, sportágak, Title IX, March Madness, mindent belegyúrtam
kissé tömény lett, de informatívjjncaa
a sorozat következő részei:
- Nők az NCAA-ben
- marching band
- tailgating
- tradíciók
- A Heisman

ÚJ CIKK!


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
... és az egész "student-athlete" féle hazugság egy tőről fakad: hogy a játékosok ne alapíthassanak szakszervezetet

az ötlet amúgy jó, de mivel nyilvánvalóan azonnal elválasztaná a tanulni vágyó sportolókat a csak a karrierükre koncentrálóktól, így nem megvalósítható


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Football and Swahili by Joe Nocera

http://www.nytimes.com/2012/04/10/opinion/nocera-football-and-swahili.html?_r=1&ref=opinion#

"Why not allow football players to major in, well, football? This is a solution put forth by John Kilbourne, a professor of movement science at Grand Valley State University in Michigan. Kilbourne, a former dance major, points out that college dancers can focus almost exclusively on the thing they are passionate about — even though the vast majority will not ultimately be professional dancers. Why is it so terrible to think of a football player doing likewise? Surely they could get more from a course in, say, “racism and football” than in most of what they are now forced to take.

There is another way to come at this. It requires tossing the “student-athlete” pretense overboard and being honest about the revenue-generating role athletes play — and the fact that many are ill equipped to do college work. Ellen Staurowsky, a professor of sports management at Drexel University in Philadelphia, has proposed “reimagining” the college system to acknowledge that football and basketball players are employees first and students a distant second. In her model, players would get paid something — and if they chose to pursue a college education, that would be an extra benefit. If they needed remedial reading and math instead of Shakespeare, the university would provide that, even if it didn’t ultimately lead to a college degree.

“All of the problems in college sports stem from one root cause,” she told me recently. “It is all built on a lie.”

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Még nem olvastam el, de amint időm lesz sort kerítek rá.

SHOULD COLLEGE ATHLETES GET PAID? - THE GREAT DEBATE

http://www.businessinsider.com/the-great-debate-sports-2012-3Szabler
én csak azt nem értem, hogy tudja (tudná...) elmagyarázni egy évi 6 millió dollárt kereső edző játékosának, hogy "fiam, rendkívül sokat dolgozol és jó vagy, de elégedj meg az ösztöndíjaddal, sokat ér az ám"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Még nem olvastam el, de amint időm lesz sort kerítek rá.

SHOULD COLLEGE ATHLETES GET PAID? - THE GREAT DEBATE

http://www.businessinsider.com/the-great-debate-sports-2012-3

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 683 — Amerikai sportok rajongója


Of the four teams, Oklahoma State had the highest percentage of players that favored a playoff (54 percent), while Alabama had the smallest percentage of players that favored a playoff (32 percent). Also, Alabama had the highest percentage of players opting against a playoff (21 percent), while Stanford had the smallest percentage of players against a playoff (6 percent)jjncaa
Szerintem is azert 8 legyen mar, 4 csapatos az milyen playoff mar?! Persze a megvalositas kerdeses meg.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante


Of the four teams, Oklahoma State had the highest percentage of players that favored a playoff (54 percent), while Alabama had the smallest percentage of players that favored a playoff (32 percent). Also, Alabama had the highest percentage of players opting against a playoff (21 percent), while Stanford had the smallest percentage of players against a playoff (6 percent)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
mondjuk én ezt a hozzáállást nem igazán tudom megérteni, mert úgy vagyok vele, hogy nem teljesen mindegy? a konfgyőztesek kerüljenek be mindenképp, nyolc csapat esetén meg legyen még 1-2 at large hely és szevasz, aki nem nyerte meg a csoportját, az utólag nem panaszkodhat, de ha van egy-két kiemelkedőbb csoport, az így bizonyíthat

személyes vélemény, hogy amúgy a bajnok kiléte a legkevésbé lényeges kérdés most az NCAA-ben, és többször hangoztattam már, hogy sose szeretném, ha egy "Giants" (értsd az alapszakaszban bukdácsoló gárda) nyerje meg a nagydöntőt, jobban kellene az alapszakaszra és a nonkonf meccsekre koncentrálnijjncaa
Ha létrejönnek a szuperkonfok, ez a vágyad azonnal teljesül. Ettől függetlenül a ranglisták sokszor nevetségesek, arról válogatni aggályos.
A bukdácsolást osztom. A végén a tudás és a szív mellett elég komoly a szerencsefaktor is (forma, sérülések)Delonso_
valamilyen szinten már most is szuperkonferenciák vannak, további tagozódás szinte esélytelen, és mondjuk épp ez nyírná ki teljesen a nonfkonf meccsek rendszerét

ami az aggasztó, hogy a szurkolók szinte semmit nem tesznek az olyan rivalizálások megmentéséért, mint a Kansas-Mizzou vagy a Texas-Texas A&M, mert szokásosan mindig minden érintett csak a saját helyzetével foglalkozikjjncaa
Jobbhíjján nonkonfmeccsekké degradálódnak.
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Akár már szavazást is ki lehetne írni, (nem)hivatalosan ez a négy terv maradt az új playoff-rendszerre




Július 1-ig születhet döntés, emellett még a bowlok "rendszerezéséről" is tárgyalnak, hogy automatikus legyen a meghívás ezentúl, ne a lobbin múljon


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Nekem valahol a nyolccsapatos rájátszás lenne szimpatikus, mert elég jó meccseket hozna, illetve végre telt házak lennének végig. Ám nagyon aggályosnak tartom mi alapján kerülne be a nyolc csapat,Delonso_
mondjuk én ezt a hozzáállást nem igazán tudom megérteni, mert úgy vagyok vele, hogy nem teljesen mindegy? a konfgyőztesek kerüljenek be mindenképp, nyolc csapat esetén meg legyen még 1-2 at large hely és szevasz, aki nem nyerte meg a csoportját, az utólag nem panaszkodhat, de ha van egy-két kiemelkedőbb csoport, az így bizonyíthat

személyes vélemény, hogy amúgy a bajnok kiléte a legkevésbé lényeges kérdés most az NCAA-ben, és többször hangoztattam már, hogy sose szeretném, ha egy "Giants" (értsd az alapszakaszban bukdácsoló gárda) nyerje meg a nagydöntőt, jobban kellene az alapszakaszra és a nonkonf meccsekre koncentrálnijjncaa
Ha létrejönnek a szuperkonfok, ez a vágyad azonnal teljesül. Ettől függetlenül a ranglisták sokszor nevetségesek, arról válogatni aggályos.
A bukdácsolást osztom. A végén a tudás és a szív mellett elég komoly a szerencsefaktor is (forma, sérülések)Delonso_
valamilyen szinten már most is szuperkonferenciák vannak, további tagozódás szinte esélytelen, és mondjuk épp ez nyírná ki teljesen a nonfkonf meccsek rendszerét

ami az aggasztó, hogy a szurkolók szinte semmit nem tesznek az olyan rivalizálások megmentéséért, mint a Kansas-Mizzou vagy a Texas-Texas A&M, mert szokásosan mindig minden érintett csak a saját helyzetével foglalkozik


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Nekem valahol a nyolccsapatos rájátszás lenne szimpatikus, mert elég jó meccseket hozna, illetve végre telt házak lennének végig. Ám nagyon aggályosnak tartom mi alapján kerülne be a nyolc csapat,Delonso_
mondjuk én ezt a hozzáállást nem igazán tudom megérteni, mert úgy vagyok vele, hogy nem teljesen mindegy? a konfgyőztesek kerüljenek be mindenképp, nyolc csapat esetén meg legyen még 1-2 at large hely és szevasz, aki nem nyerte meg a csoportját, az utólag nem panaszkodhat, de ha van egy-két kiemelkedőbb csoport, az így bizonyíthat

személyes vélemény, hogy amúgy a bajnok kiléte a legkevésbé lényeges kérdés most az NCAA-ben, és többször hangoztattam már, hogy sose szeretném, ha egy "Giants" (értsd az alapszakaszban bukdácsoló gárda) nyerje meg a nagydöntőt, jobban kellene az alapszakaszra és a nonkonf meccsekre koncentrálnijjncaa
Ha létrejönnek a szuperkonfok, ez a vágyad azonnal teljesül. Ettől függetlenül a ranglisták sokszor nevetségesek, arról válogatni aggályos.
A bukdácsolást osztom. A végén a tudás és a szív mellett elég komoly a szerencsefaktor is (forma, sérülések)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
JJ!
Nem akartam a Position U-s topikot szemetelni, de h a Wisconsin csak TE-ben legyen komoly prospectgyár szvsz kissé erős.empty taxi
pedig így van, a guardot hagytam még le, mivel a Texas Tech-hez hasonlóan szintén három Badgers-t játékost draftoltak ezen a poszton az elmúlt 10 évben

vannak esetek, mikor úgy tűnik (én is sok esetben meglepődtem), mintha x vagy y iskolából megállás nélkül jönnének az elit prospectek, de a számok mást mutatnak, sok jó wisconsini került az NFL-be az elmúlt években, de igazán csak TE-ben emelkednek az átlag fölé


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
JJ!
Nem akartam a Position U-s topikot szemetelni, de h a Wisconsin csak TE-ben legyen komoly prospectgyár szvsz kissé erős.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Nekem valahol a nyolccsapatos rájátszás lenne szimpatikus, mert elég jó meccseket hozna, illetve végre telt házak lennének végig. Ám nagyon aggályosnak tartom mi alapján kerülne be a nyolc csapat,Delonso_
mondjuk én ezt a hozzáállást nem igazán tudom megérteni, mert úgy vagyok vele, hogy nem teljesen mindegy? a konfgyőztesek kerüljenek be mindenképp, nyolc csapat esetén meg legyen még 1-2 at large hely és szevasz, aki nem nyerte meg a csoportját, az utólag nem panaszkodhat, de ha van egy-két kiemelkedőbb csoport, az így bizonyíthat

személyes vélemény, hogy amúgy a bajnok kiléte a legkevésbé lényeges kérdés most az NCAA-ben, és többször hangoztattam már, hogy sose szeretném, ha egy "Giants" (értsd az alapszakaszban bukdácsoló gárda) nyerje meg a nagydöntőt, jobban kellene az alapszakaszra és a nonkonf meccsekre koncentrálni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
... szívesen írnék amúgy róla, de mikor az olyan vitaindítónak gondolt cikkekre se érkezik szinte semmi válasz, mint az esetleges rájátszás, akkor kissé feleslegesnek érzem, hogy az ncaa árnyoldalairól és megoldási alternatívákról hadováljakjjncaa
Csak ez nem azért van, mert nem olvassuk, hanem mi is várjuk mi lesz belőle.
Ha vitaindítónak szánod lehet kicsit direktebben kéne ezt jelezni, mert ez a téma remek és aki nézi a focit annak véleménye is van róla.

Az enyém röviden annyi, hogy az látható a listák elég érdekesen alakulnak gyakran tükrözve az adott konferencia sportpolitikai potenciálját. Nekem valahol a nyolccsapatos rájátszás lenne szimpatikus, mert elég jó meccseket hozna, illetve végre telt házak lennének végig. Ám nagyon aggályosnak tartom mi alapján kerülne be a nyolc csapat, tekintve az előbb érintett problémát. Szerintem ha valóban lesznek szuperkonferenciák, azzal is jól összeegyeztethető ez a szisztéma.
Persze további ötleteket is szívesen olvasnék.

Ami mindenképp mellette szólna, bár a komoly bowloknak van nézettsége, a közepeseknek is kicsiknek szinte semmi, lehangoló látni az ilyesmit. Itt lenne nézettség, hype, ami a modern korban bizony fontos lenne a sportágnak is. Több nézőt, több új szimpatizánst hozna.
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
sajnos ez a helyzet
http://www.washingtontimes.com/news/2012/mar/30/the-free-market-case-against-the-ncaa-chokehold-on/?page=all#pagebreakjjncaa
És te nem tervezel valamit írni ebben a témában? Saját blogodban természetesen azt írsz, amit akarsz, de szerintem a kérdés igen-igen jelentős és aktuális, így megérne egy, sőt több bejegyzést is. Pl. liberális érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, konzervatív érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, megoldási alternatívák stb.Szabler
először le akarom "tudni" az általam alapvetőnek tartott témákat (tailgating, heisman, stb.), aztán kicsit zavarosabb vizekre evezni... szívesen írnék amúgy róla, de mikor az olyan vitaindítónak gondolt cikkekre se érkezik szinte semmi válasz, mint az esetleges rájátszás, akkor kissé feleslegesnek érzem, hogy az ncaa árnyoldalairól és megoldási alternatívákról hadováljakjjncaa
Te tudod, de ez szerintem alapvető téma, bár azt is megértem, hogy nem akarod ilyesmivel elriasztani a potenciális NCAA-rajongókat. Meg hát te nem egy cinikus muckraker vagy, hanem egy idealista propagandista. 😊

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.Szabler
sajnos ez a helyzet
http://www.washingtontimes.com/news/2012/mar/30/the-free-market-case-against-the-ncaa-chokehold-on/?page=all#pagebreakjjncaa
És te nem tervezel valamit írni ebben a témában? Saját blogodban természetesen azt írsz, amit akarsz, de szerintem a kérdés igen-igen jelentős és aktuális, így megérne egy, sőt több bejegyzést is. Pl. liberális érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, konzervatív érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, megoldási alternatívák stb.Szabler
először le akarom "tudni" az általam alapvetőnek tartott témákat (tailgating, heisman, stb.), aztán kicsit zavarosabb vizekre evezni... szívesen írnék amúgy róla, de mikor az olyan vitaindítónak gondolt cikkekre se érkezik szinte semmi válasz, mint az esetleges rájátszás, akkor kissé feleslegesnek érzem, hogy az ncaa árnyoldalairól és megoldási alternatívákról hadováljak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez vanjjncaa
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.Szabler
sajnos ez a helyzet
http://www.washingtontimes.com/news/2012/mar/30/the-free-market-case-against-the-ncaa-chokehold-on/?page=all#pagebreakjjncaa
És te nem tervezel valamit írni ebben a témában? Saját blogodban természetesen azt írsz, amit akarsz, de szerintem a kérdés igen-igen jelentős és aktuális, így megérne egy, sőt több bejegyzést is. Pl. liberális érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, konzervatív érvek az NCAA jelenlegi rendszerével szemben, megoldási alternatívák stb.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Azért ez tényleg durva, hasonlítsuk össze a helyzetet bármely más sportligával...
FBS -> There really is no one in charge

- NCAA governs a some pieces (rules, officials, bowl licensing, investigations/sanctions)

- conferences govern most of the rest (the BCS, conf scheduling, TV deals, additional rules on top of NCAA rules)

- individual schools add in their own distinctiveness from there (drug policies and other individual discipline regimes, non-conference scheduling, ticket policies)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez vanjjncaa
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.Szabler
sajnos ez a helyzet
http://www.washingtontimes.com/news/2012/mar/30/the-free-market-case-against-the-ncaa-chokehold-on/?page=all#pagebreak


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez vanjjncaa
Én/mi nem áltatjuk magamat/magunkat. Viszont az kétségtelen, hogy az NCAA még mindig hamis lózungokkal próbálja áltatni a nagyérdeműt.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 873 — No es importante
Orwell and March MadnessSzabler
ez az orwelli hasonlat nem újkeletű, már 1956-ban is példálóztak vele 😊jjncaa
De ezek szerint valószínűleg nem nagyon értették meg, vagy egyszerűen csak a saját szájuk íze szerint alakították az említett Orwell-művek üzenetét.Szabler
1956-ban már majdnem 60 éve tulajdonképpen profi ligaként működött az NCAA élvonala (Big Ten, SEC, PCC és a többiek), ekkor csupán realizálták a fejesek, hogy az NFL-lel nem lehet tartani a lépést. Emlékezzünk csak Lombardi öt pontjára, hogy miért jobbak a profi csapatok:

- the pros are bigger and just as quick
- pro rules permit two platoons -- specialized units for offense and defense
- football is the pro's business, so he gives it his full-time concentration
- his play time is not restricted to three varsity seasons
- the National Football League drafts selects the best of the annual college crop


Mivel iszonyat nagy pénzekről van szó, ne áltassuk magunkat, az NCAA nem tehetett mást, mint félprofi ligává "nemesedett" (erről szólt az 1973-as tagózódás, mikor három osztályra bomlott a liga), betöltve egy "piaci rést". Az NFL és az NBA nem akarja, hogy a középiskolások a HS után azonnal profik közé kerüljenek, de ezeknek a játékosoknak is játszaniuk kell valahol, így hát az NCAA a modern rabszolgatartás felé fordult. Ha ők nem csinálnák ezt, akkor alakulna erre egy másik liga, ez van


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal